Облігації внутрішньої державної позики: станьте інвестором

2019-10-08 20:14 197 Нравится

Люди хочуть, щоб їхні гроші працювали. Способів цього є чимало. Але багато хто боїться вкладати в довгострокову справу, побоюючись, що вона не набере потрібний ритм, що не буде як слід розвиватися, не принесе прибутку. І гроші залишаються вдома.

Дехто кладе гроші на депозит, але відсотки там досить скромні, а інфляція не дрімає. І не факт, що по завершенні періоду накопичення вона не з'їсть всі ті відсотки, заради яких все затівалося. Та й банки в країні мають особливість потрапляти в складні ситуації, від яких страждають вкладники.

Значить, потрібно шукати інший вихід. І він є.

Це цінні папери, які підкріплені не тільки своєю вартістю, але і гарантіями держави. Вони надійніші, ніж депозит, тому що забезпечуються бюджетом. Мова йде про облігації Внутрішньої державної позики, які випускаються Міністерством фінансів України. Фінансисти оцінюють рівень ОВДП як найнадійніший в країні. Державою вони випускаються для покриття дефіциту держбюджету. Тобто, купуючи облігації, клієнт як би дає свої гроші в борг державі, стає інвестором. Натомість отримує проценти. Міністерство фінансів підрахувало, що за минулий рік обсяги інвестицій, зроблених за допомогою ОВДП, зросли в чотири рази. Це говорить про те, що облігації мають досить широкий попит на внутрішньому ринку цінних паперів. Звичайна людина, як прийнято говорити, фізособа теж може купити облігації (ОВДП). Тільки робити їй це доведеться через організацію, яка має право на торгівлю цінними паперами. Серед них банки, брокерські контори, біржі.

Безумовно, пропозиція стосується тих людей, які готові придбати таку кількість облігацій, яке покриє комісійні витрати. 10-20 облігацій невигідні для придбання, вони тільки введуть людину в непотрібні расходи.А ось якщо є можливість зробити серйозне інвестування, скажімо, не менше 100 тисяч гривень, то згодом дохід від покупки цінних паперів буде вище, ніж від розміщення коштів на депозиті в гривні, приблизно, на 12%, в доларах - на 5%. Це вже серйозний розрив.

Мінімально заробити можна від 50 тисяч, відмінно - від 500 тисяч гривень.

Не забуваємо про податки. З депозиту стягується і прибутковий податок, і військовий збір, що сукупно становить близько 20% доходів від розміщення депозиту. А ось цінні папери від прибуткового податку звільнені. Фінансісти вважають, що покупка цінних паперів вигідніше депозиту, за умови, що мова йде про великі суми. В інших випадках краще подумати про банківські вкладах. Тримати гроші в калитці не варто. Вони повинні приносити прибуток. До речі, система покупки державних облігацій вся працює в електронному режимі, тому назва «цінні папери», скоріше, умовна і традиційна.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Если бы в ближайший день состоялись выборы Президента Украины, кому отдали бы свой голос?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама
Реклама