Шокуючі факти про ріпчасту цибулю

2018-05-12 18:10 334 Нравится

Ріпчаста цибуля знайома людству вже багато століть. Перші згадки про цибулю відносяться ще до часів Стародавнього Єгипту. Однак нові властивості ріпчастої цибулі вчені продовжують відкривати досі. Багато з них просто шокують.

Отрута для домашніх улюбленців

Звичайна ріпчаста цибуля - продукт, звичний в раціоні людини - може стати самою справжньою отрутою для домашніх тварин. Якщо у собаки регулярне вживання свіжої цибулі викличе хронічне нездужання, то кішка, швидше за все, і зовсім загине. Справа в тому, що речовини, якими багата цибуля, руйнують у тварин червоні тільця крові. Ця обставина стає причиною розвитку гемолітичної анемії. Для цього досить годувати вихованця ріпчастою цибулею в кількості 0,5% від маси його тіла.

Цибуля проти раку

Співробітники з японського університету Кумамото з'ясували, що звичайна ріпчаста цибуля є прекрасним засобом для боротьби з онкологічними захворюваннями. В ході експерименту японці вводили протипухлинні препарати мишам. Одна група гризунів при цьому регулярно харчувалася цибулею. Результати лікування виявилися більш ефективними у тих мишей, які вживали в їжу цибулю. Виявилося, міститься в цибулі речовина під назвою оніонін А. Це з'єднання гальмує ріст ракових клітин і їх розподіл. Вже встановлено, що цибуля не тільки сприяє лікуванню злоякісних пухлин, але і є відмінним профілактичним засобом проти раку шлунка, простати, яєчників і молочних залоз. Вплив на мозок Вчені з Франції з'ясували, що ріпчаста цибуля сприяє омолодженню клітин мозку. Сірі з'єднання, які містяться в цьому овочі, розносяться за допомогою кровоносної системи по організму і, звичайно, потрапляють в мозок. Там вони очищають синапси, що з'єднують між собою мозкові клітини - нейрони. Причому, подібна чистка позитивно впливає не тільки на пам'ять, мислення та інші інтелектуальні процеси, але і знімає тривожність і дратівливість.

Сльози від цибулі шкодять зору

Індійські вчені прийшли до висновку, що при нарізці ріпчастої цибулі вивільняються певні речовини, які, з'єднуючись з слізною рідиною, утворюють справжнісіньку сірчану кислоту. Саме кислота викликає печіння і сльозовиділення. Тому цибульні сльози можуть стати причиною сильного роздратування і особливо у тих, хто страждає синдромом сухого ока. До цього захворювання найбільше схильні люди, які користуються контактними лінзами. При тривалому і регулярному контакті з нарізаною цибулею може розвинутися хронічний кон'юнктивіт і навіть ерозія рогівки.

Цибуля як інкубатор для бактерій

Очищену ріпчасту цибулю ні в якому разі не можна довго зберігати навіть у холодильнику. Вчені з'ясували, що частою причиною отруєнь та інфекційних захворювань виявляється саме така цибуля. Справа в тому, що свіжий нарізаний овоч є магнітом, а потім і інкубатором для всіляких шкідливих мікроорганізмів. Вже на наступний день цибулю не варто використовувати для приготування будь-якої їжі. Примітно, що салати, заправлені майонезом, про небезпеку вживання яких знає, мабуть, кожен, за свідченнями фахівців не так страшні, як нарізана цибуля.

Читайте також:

Секрети правильної самооцінки

Кар’єра або діти: що важливіше

Як музика впливає на наш настрій і життя

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Кто виноват в ситуации по Новым Санжарам?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама
Реклама