З самого раннього дитинства солодощі сприймаються як щось приємне, що приносить позитивні емоції і дарує радість. Дуже складно відмовити собі в задоволенні, яке так легко отримати. Недарма дослідження деяких вчених доводять, що у ласунів переважає гормон щастя на відміну від людей, які не люблять солодке.
Мільйони років тому цукор, потрапляючи в організм древніх людей з фруктів і ягід, давав енергію і сили для виживання. Однак раніше енергетичні витрати організму значно перевищували отримані калорії. Зараз же споживання цукру стало не тільки поширеною проблемою, але і харчовою звичкою небезпечною для здоров'я. Дієтологи і фахівці з харчової поведінки радять знизити споживання цукру до рівня 10% від їжі, що з'їдається в день. Уже цей крок позитивно позначиться на здоров'ї.
Як себе обмежити в солодкому: поради і Лайфхак
Бажання відмовитися від солодкого може виникати з багатьох причин: наприклад, проблеми зі здоров'ям, мета схуднути і привести своє тіло в порядок, поліпшити стан свого організму в цілому. Ті, хто хоч раз сидів на дієтах, знають, як складно відмовитися від того, що любиш і звик щодня їсти. Обмежувати себе можна поступово і різними способами.
Скорочувати цукор поступово
Для початку можна класти менше ложок цукру в чай або каву, не замовляти десерти або брати менші порції. Добре ділитися солодким з коханою людиною або друзями. Насолода від солодкого все одно буде, але в організм потрапить менше цукру.
Харчуватися усвідомлено
Харчування на бігу або, навпаки, за комп'ютером і переглядом телевізора - дуже погана звичка. Мозок не стежить за тим, коли організм насичений, не отримує задоволення від їжі, порції містять більше їжі, ніж потрібно для насичення. Краще харчуватися в один і той же час і в тиші. Так організм не відчуває почуття голоду і звикає до режиму. Зосередженість на їжі сприяє швидкому насиченню і кращому засвоєнню їжі.
Читати склад
Цукор міститься у великій кількості продуктів, навіть в тих, в яких не очікується його побачити. Наприклад, соуси, швидкорозчинні страви, крупи швидкого варіння, соки і хліб. Краще читати склади на етикетках товарів і намагатися вибирати ті, в яких міститься менше цукру або його немає взагалі.
Готувати самостійно
Інтернет рясніє безліччю рецептів улюблених страв, які можна приготувати самостійно і з виключно корисних продуктів. Приготувати власними руками можна улюблені десерти. Готування не тільки дасть можливість контролювати склад і наявність небажаних продуктів в їжі, але і просто принесе задоволення і приємно займе дозвілля.
Замініть цукор на корисні солодощі
Можна більше вживати фруктів, іноді можна балувати себе чорним шоколадом, мармеладом, зефіром, пастилою.
Ці поради допоможуть зробити перший крок в боротьбі з тягою до солодкого і прокласти курс до здорового харчування. У формуванні будь-якої звички головне - почати.
Читайте також: