Після того, як потенційний лізингоодержувач визначиться, яке обладнання в лізинг йому необхідно, можна приступати до оформлення угоди. Вона ділиться на важливі етапи:
• Складання заявки. Більшість великих лізингових компаній мають власні Інтернет-ресурси, де заявку можна оформити в режимі онлайн і чекати розгляду всього 1-2 дня. Якщо відповідь позитивна, фахівці компанії зажадають необхідні фінансові документи і розглянуть їх.
• Потім відбудеться юридичне оформлення угоди. На цьому етапі складається і підписується договір фінансової оренди (лізингу) устаткування. Потім одержувач вносить перший платіж (розмір його коливається в межах 10-30% від вартості майна).
Лізингодавець за договором купівлі / продажу викуповує вбрання одержувачем обладнання у продавця (іноді цим продавцем є лізингоодержувач, це зворотний лізинг). Додатково оформляється страховка.
При необхідності обладнання реєструється в держорганах, причому провести реєстрацію можна як на ім'я компанії-лізингоодержувача, так і на ім'я організації, що надала обладнання в оренду.
Об'єкт передається одержувачу.
Придбання обладнання в лізинг зобов'язує одержувача вносити своєчасні платежі. Графік узгоджується сторонами угоди, так, платежі можуть бути фіксованими щомісячними, щоквартальними, а також одержувач може відразу виплатити повну вартість.
Оскільки обладнання належить все-таки орендодавцю, то і обслуговування його здійснюється за рахунок орендодавця. Після закінчення терміну угоди майно повертається лізингодавцю або викуповується тимчасовим користувачем за вартістю, яка враховує амортизацію.
Особливості
Головною відмінністю лізингу обладнання від тієї ж оренди є встановлена амортизація.Іншими словами, компанія, яка орендує обладнання, через кілька років може купити його за низькою реальної вартості з урахуванням зношеності.
Це дуже вигідно особливо в разі взяття в лізинг дорогих приладів, електротехніки, промислового обладнання для важкої промисловості. Предметом угоди, як правило, виступає обладнання, що має довгий термін фізичного зносу.
В угоді крім орендодавця і орендоотримувача беруть участь ще й треті особи — постачальник (продавець) обладнання і страхова компанія. Тобто власне лізингова компанія є середньою ланкою, яка викуповує необхідне обладнання у продавця. Страхування майна є обов'язковою умовою всіх лізингових відносин.