Україна має Технічний талант!

2015-03-01 23:04 407 Нравится

Повірите або ні, але Україна має надзвичайно технічно кваліфіковане суспільство. Але, на відміну від США та Європи, Україна досягла це не з допомогою персональних комп’ютерів, а завдяки мобільним пристроям та смартфонам. В цьому є схована сила України, яка на мою думку, заслуговує більшої уваги ніж їй надається на даний момент.

Для початку, в Україні налічується більше телефонів ніж самого населення України. По даним Глобального Всесвітнього Банку, Україна посідає 4 місце по кількості сертифікованих ІТ спеціалістів, перші три місця займають США, Індія та Росія, але у всіх цих країн, набагато більше населення ніж в самій Україні. По даним Softengi Infographic, в Україні налічується близько 15,676 технологічних компаній.

Україна є домівкою третього найбільшого в світі мобільного магазина App Store, посідаючи своє місце за магазинами Google та Apple, посуваючи зі свого місця такі гіганти, як - Amazon та Blackberry. Хто ж це може бути? Opera Mobile Storе! І він навіть не розташований в Києві, він знаходиться в Одесі! Такий надзвичайний стрибок, є результатом підписання угоди фірмою Microsoft, про передання керування мобільним магазином Nokia Store через мобільний магазин Opera. Всі ці компанії, являються світовими лідерами. Україна може пишатися таким надзвичайним результатом!

Але, найцікавішим є те, як Україна спромоглася такого результату, він є унікальним. Україна є великим гравцем в технологічному світі в силу своєї асиміляції мобільних технологій. Причиною цьому стали залишені сліди з минулості та її технологічної конвергенції, яка почалася в 1998 році, з уподобанням Time Warner та US West Media Group. Ця «конвергенція» почалася з того, що компанії запровадили інтеграцію телебачення та телефонів на персональні комп’ютери та інтернет сервіси. Як ми всі знаємо, це надзвичайно змінило інтернет, яким ми його знали до того часу, який до цього моменту підтримував тільки функцію текстового браузера. Це не тільки змінило сам інтернет, але також змінилось все, що було пов’язане з засобами масової інформації, все це сприяло поштовху до бездротового підключення.

Все це привело нас в надзвичайно цікаву сферу для аналізу. Яка ж насправді різниця на сьогоднішній день між персональним комп’ютером та смартфоном? Перед тим ніж ми понуримося глибше в це питання, давайте подивимось на прогрес розробки мобільних телефонів за останні 15 років – порівнюючи «апельсини з апельсинами» та «яблука з апельсинами» (по всім відомим причинам).

Пристрій

Термін служби батарейки

Очікування/Активний

Пам’ять

Вага

Величина екрану

Ціна

2000

Nokia 3310

< 260 год. / 3.5 год.

<2 Mb

133гр.

84 x 48 монохромні

$200

2005

Nokia 1100

<380 год. / 5 год.

4 Mb

86гр.

96 x 68 монохромні

$100

2009-10

Nokia 5230

<432 год. / 7 год.

128 Mb SDRAM + до 16 Gb пам’яті

115гр.

360 x 640

16M кольорів

$213

2014-15

Nokia X

<408 / 13 год.

512 Mb RAM + до 32 Gb пам’яті

129g

480 x 600

16M кольорів

$111

Ці факти показують те, що навіть телефони економ класу, можуть скласти конкуренцію ноутбукам та комп’ютерам.

Мобільні телефони в сучасний момент, відстають в величині дисплея і кількістю портативних точок для підключення принтерів та сканерів. Це є головною різницею між смартфоном та персональним комп’ютером. З цих всіх трьох причин, найскладнішою є величина дисплея, яку не так легко вирішити, але і це розвивається з надзвичайною швидкістю.

Враховуючи всі особливості сучасних смартфонів – від інтернету до мультимедійних можливостей, та мільйонів мобільних додатків, українцям не так вже і потрібен персональний комп’ютер, і в майбутньому, багато хто зможе без нього і обійтись. Українці по своїй натурі, являються надзвичайно кмітливими та зацікавленими, щоб дістати якомога більше вигоди зі своїх мобільних пристроїв та тарифів. Багато українців використовують браузер Opera Mini, який допомагає зменшити пропускну здатність та стиснення даних до 90 %.

Все ще залишається різниця в використанні мобільних пристроїв, між «звичайними користувачами» та «сертифікованими ІТ спеціалістами». Де звичайний користувач, здебільшого використовує свій мобільний пристрій для дзвінків, соціальних мереж, відео та ігор, використання складніших додатків таких як - Microsoft Office Suite, все ще залишається на досить низькому рівні.

Комп’ютерне програмне забезпечення завжди було дорогим, причиною цьому, може бути заборона у їх використані на території України. Для порівняння – 90% мобільних додатків розповсюджуються безкоштовно. Це такі мобільні додатки, як – ігри та допоміжні додатки, які ще перед 10 роками були повноцінними комерційними продуктами програмного забезпечення.

Наприклад, я знайшов інформацію про те, що МТС Україна в своєму передплатному мобільному магазині, надає доступ до мобільних додатків в сумі 2000 у.о., але я, сплачуючи лише декілька гривень на тиждень, маю можливість в необмеженій кількості, завантажувати будь які з цих додатків. Інші мобільні компанії напевно пропонують щось подібне. Якщо Ваш мобільний провідник, немає те, що Ви бажаєте то на відміну від інших - Opera Mobile Store, Google Play або App Store можуть задовільнити і найвибагливішого користувача.

Простіше кажучи, майже кожен українець володіє пристроєм, який має більшу обчислювану потужність ніж Apollo Guidance Computer, який допоміг людям дістатися на місяць – комп’ютер у якого була 64 КБ пам’ять. Це напевно, не дуже чесне зрівняння, але навіть така невелика кількість комп’ютерної сили, може Вам допомогти створити такі надзичайні дива. Вам запропонований цілий спектр можливостей, які Вам допоможуть в дослідженнях, в пошуках кращої роботи, пошуках нових друзів і навіть допоможуть створити свій власний мобільний додаток.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

У вас есть долги за коммунальные услуги(газ, электричество и др) за прошедший год?

Реклама
Реклама