На Малинщині в тренді екопоселення

2014-10-15 13:10 362 Нравится

Екологічне виховання сьогодні має бути на першому місці в державі, яка піклується про своє майбутнє. Саме тому кандидат у народні депутати по 66-му виборчому округу Іван Литвин у передвиборчій програмі велику увагу приділяє екологічній тематиці. Приємно, що населення готове сприймати таку інформацію і розуміє її важливість. А дехто ділиться з молодим кандидатом власними здобутками в екотемі. Зокрема, цікавим є досвід екопоселень, який розвинений зокрема на Малинщині. Пропонуємо і Вам ознайомитись з ним докладніше.

Екологічне поселення – це поселення людей, об'єднаних ідеєю екологічно чистого безпечного землеробства, без застосування хімії, мінеральних добрив, з використанням суто органічних технологій.

Декілька таких поселень створено в Малинському районі. Враховуючи той факт, що нас сьогодні загодовують продуктами трансгенного походження, різною хімією та канцерогенами, а також те, що в найближчі 30 років вчені обіцяють нам дуже серйозні проблеми з питною водою і навіть війни за неї, ідея екопоселень може стати непоганим виходом з ситуації.

Усе почалося з того, що два села, одне з яких мало списатися під заліснення, оскільки повністю вимерло, а друге у було в стані вимирання, почали заселятися молодими родинами з усієї України.

Люди захопилися ідеєю органічного землеробства і почали переїздити жити у село. Згодом знайшли сайт «Родові поселення України» і зв'язалися з людьми, які також поділяють цю ідею.

У Росії такі поселення будуються навіть у чистому полі, де немає ні лісу, ні криниць, усе доводиться робити з нуля. У нас значно краща ситуація з цим.

"Я коли з дружиною переїхав у село, і не було нічого, то для того щоб варити їсти, зробив на вулиці пічку невеличку, і так було майже 6 місяців поки нам не підключили газ. І ми ще пристосувалися і наробили закрутки на зиму. Я до того, що електроплита це добре, але людина якщо захоче, то й без неї може обійтися"- розповідає Златояр Перуненко.

На Малинщині зокрема створено екопоселення в селах Лісове та Омелянівка. Кілька років тому в Лісовому побував Зепп Хольцер - відомий у світі аграрій-революціонер з Австрії, який сповідує пермакультуру, або екологічне землеробство. Він відвідав Малинський район з семінаром для представників екопоселень України, яких вже чимало.

Зепп Хольцер володіє 40 га землі у австрійських Альпах, які дісталися йому у спадок від батьків, де він з родиною і лише одним (!) помічником впроваджує екологічні методи землеробства. І держава йому не тільки не заважає, а й усіляко сприяє. Та й без держави він би не пропав. Адже способів заробляння на його землі безліч: від продажу саджанців рослин, риби, грибів і т.д. до зеленого туризму (туди їдуть звідусіль за унікальним досвідом) та проведення семінарів для екопоселенців-початківців у всьому світі.

«Ти з'являєшся на світ, найчастіше в стерильній лікарні, і там тобі відразу ж підрізають природне коріння. Тобі ставлять щеплення і вигодовують неприродною хімічної їжею. Природне народження в родинному колі і природне зростання були б правильним початком для майбутнього життя молодої людини. Кожен житель Землі від народження має право на свій власний шматочок землі. Земельна реформа, яка це враховує, вже давно назріла», - говорить Хольцер.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы голосовали на выборах 25 октября?

Реклама
Реклама