За кілька днів будемо святкувати Покрову — День українського козацтва. Традиційно на Житомирщині відбудуться заходи з вшанування наших славних предків, які боролись за вільну Україну в минулому.
Під
12 вересня виповнилося 331 рік знаменитій Віденській відсічі, що поклала кінець завойовницьких планів Османської імперії в Європі.
Дійсно, Віденська битва між Османською імперією, з одного боку, і Австрійською імперією, німецькими князівствами та Річчю Посполитою, з іншого, проходила за багато сотень кілометрів від України. Але це зовсім не означає, що вона для нас "чужа". Австрійська столиця Відень до того часу була одним з політичних центрів Європи (в османських джерелах місто алегорично називався "золотим" або "червоним яблуком" світу), а її завоювання турками кардинально змінило б політичну ситуацію і на землях України.
Публіцист Тарас Чухліб підкреслює, що перемогою коаліції християнських держав у Віденській битві не тільки завершився тривалий період військово-політичного протистояння між європейськими країнами та Османською імперією, а й визначилася подальша геополітична доля всієї Європи на кілька сотень років вперед. Адже саме після поразки в 1683 р., турецькі султани нарешті відмовилися від нав'язливої ідеї підпорядкувати континент своїй владі.
Коаліційна християнська армія під Віднем налічувала майже 75 тисяч воїнів, з них близько 22 тис. - з Речі Посполитої (кількість вихідців з українських земель Польсько-Литовської держави складала близько 14 тис. воїнів, а разом з помічниками-«пахолками» їх було понад 20 тисяч!). Водночас османське військо було вдвічі більше - 150 тисяч.
Як повідомляє Тарас Чухліб, три козацьких сотні, які брали участь у Віденській битві, воювали під проводом саме волинського воєводи. Серед українських козаків, що воювали з турками за Відень 12 вересня 1683 року, відзначився і козак Іван Правда з Народичів.
Подвиг Героя-земляка захоплює і молодих хлопців з Народицького району за сучасної потреби боронити свій край від ворога. Молодь пишається козаком Іваном з промовистим прізвищем Правда як людиною, яка разом з побратимами внесла вагомий вклад у перемогу християнської коаліції у Віденській відсічі 1683 року, що на багато століть визначила подальший історичний прогрес усієї Європи.