Говерла – русинська!

2013-03-08 08:57 573 Нравится

Цими днями міжнародна русинська молодіжна група, яка представляє кілька русинських громадських об’єднань, здійснила сходження на найвищу гору Підкарпатської Русі – Говерлу (2060 м ) та водрузила на вершині русинський національний прапор та прапор Європейської Унії. Серед учасників сходження – представники Підкарпатської Русі ( України), Словаччини, США та Німеччини.

Сходження відбулося по одному з найцікавіших маршрутів – від села Усть-Говерла, а сама акція тривала три дні. Організатор акції – обласний благодійний фонд «Русинська школа».

Це вже друга цьоголітня гірська акція русинських активістів; в липні русинська молодь піднялася на г. Кремінець (Ужанський національний парк) на стикові трьох держав – України, Словаччини та Польщі, сходження тоді відбувалося відразу з трьох держав. Акції проходять під гаслом «Карпатські русини – один нероздільний народ».

Від Говерли (на сході) до села Остурня (на заході) простяглася територія історичної Карпатської Русі, а це відстань у 375 км та 18 тис. кв. метрів території, що сьогодні знаходиться в межах кількох держав – України, Польщі, Словаччини та Румунії. На цих територіях проживає понад один мільйон карпатських русинів.

В.П.

Інтернет-видання

UA- Reporter.com

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Должен ли Зеленский нести ответственность за то, что осознанно не увольняет коррупционера

Реклама
Реклама