Британська фірма зробила перший зразок «бензину з повітря», що стало новаторським науковим проривом, який може покінчити із залежністю людства від викопного палива.
Фірма Air Fuel Synthesis в Стоктон-он-Тіс стверджує, що справила п’ять літрів бензину за допомогою невеликого заводу, який синтезує паливо з вуглекислого газу і водяної пари.
Хоча компанія як і раніше розвиває свій проект і для нього необхідна електроенергія, вона вважає, що, в остаточному підсумку, синтез буде можливий за допомогою повністю поновлюваних джерел.
Протягом двох років вчені сподіваються побудувати завод в промислових масштабах, здатний виробляти тонни бензину в день, а потім вийти на виробництво «зеленої» авіаційного палива, щоб авіаперевезення стали більш екологічними.
Технологія включає в себе змішування повітря з гідроксидом натрію, а потім електроліз, який виділяє карбонат натрію, щоб звільнити чистий діоксид вуглецю. Потім все це реагує з воднем, одержуваним за допомогою електролізу з води, щоб зробити суміш вуглеводнів. Умови реакції варіюються залежно від якості палива.
Одержуване паливо може бути готове для використання в будь-якому бензобаку з додаванням тих же добавок, які в даний момент додаються в паливо.
Витяг діоксиду вуглецю з повітря, яке є ефективним способом видалення основних промислових парникових газів, що потрапляють в атмосферу, був описаний як «святий Грааль» формується «зеленої» економіки.
Поки процес вважається занадто дорогим, щоб бути комерційно життєздатним. Видобуток однієї тонни вуглекислого газу поки обходиться в 400 фунтів стерлінгів. З таким же успіхом можна було б перевести всі автомобільні двигуни на водень, який, згоряючи, викидає у вихлопну трубу .. найчистіший пар води. Однак і виробництво чистого водню (нагадаємо, — найпоширенішого елемента у Всесвіті) поки занадто дороге задоволення.