Хочете близнюків? Їдьте до закарпатської Копані

2012-05-01 08:05 84910 Нравится 2

Чи справді в українській столиці близнюків так багато діток народжується через цілющу воду з місцевого джерела?

Велика Копаня на Виноградівщині відома всій Україні насамперед тим, що тут – рекордна для українського села кількість близнюків та двійнят. Місцеві жителі кажуть – причина у воді з джерела Чиргів, яка не псується і не залишає осаду. Майже так само, як і водохрещенська. Науковці здогадок людей не спростовують і висувають свої гіпотези…

Велика Копаня – українська столиця близнюків

Неподалік міста Виноградів знаходиться село Велика Копаня. Звичайне собі село, через нього пролягає траса обласного сполучення. Там живуть доброзичливі та приємні люди. Здавна Копаня славилася цілющою та смачною водою із джерела Чоргів. За дослідженнями вчених, ця вода настільки чиста, що для того, аби прирівняти її до всеукраїнського рівня забрудненості води, її потрібно засмічувати аж 22 рази. Але найцікавіше, що саме з цим джерелом люди пов’язують і феномен Копані – масове народження близнюків та двійнят. Адже на 3650 населення у селі аж 56 пар таких діток. І подібного немає в жодному селі України! Це при тому, що в середньому в світі тільки одна з кожних 83 вагітностей завершується близнятами.

До 2004 року ніхто навіть уваги не звертав на незвичайну тенденцію, аж поки у великокопанських родинах на світ з різницею менше місяця не з’явилися аж три пари близнюків. Зараз ці дітки пішли в перший клас, саме тому моя дорога лежить у сільську школу – школу близнюків. Там їх навчається аж 15 пар, і директор переконує, з них можна створити повноцінний клас, щоправда, різновіковий.

Головне – не пригнічувати індивідуальність

До Копані часто приїздять журналісти, і тому моя поява здивування в дітей не викликала. Незважаючи на надмірну увагу до себе, копанські близнюки зірковою хворобою не страждають. Окремим з них, особливо старшим, це вже почало набридати. Проте діти ввічливі, і на моє прохання сфотографуватися разом люб’язно погоджуються. Придивляюся уважно до кожної пари. Дивуюся, як викладачам вдається їх розрізняти. Трапляються настільки ідентичні пари, що навіть батьки, як самі зізнаються, розпізнають їх виключно за сережками чи чубчиками. Діти навіть на мої запитання відповідають в один голос. Довідуюся, що характери в них все ж таки різні. Часто трапляється, що один із пари спокійний, а інший – гіперактивний.

Майже завжди близнюки одягнені однаково, і це зовсім не забаганка батьків, аби зробити своїх дітей ідентичними, – це тонкий психологічний момент. Жоден з пари не повинен відчувати себе обділеним. Проте індивідуальність дітей все ж розвивають. Серед батьків не практикується нав’язування одному із пари захоплення братика чи сестрички. Кожен з них сам обирає собі шлях, а не займається, до прикладу, футболом лише тому, що це красиво, коли у команді два однакових гравці…

Індійське село Кандаллур все ж перевершує українську Велику Копаню

Це закарпатське село вже внесене до Книги рекордів України. Запитую селян про те, чи не претендують вони на місце в Книзі рекордів Гіннеса. Мені відповідають, що одне індійське селище стає їм на заваді.От якщо б народилося ще кілька пар близнюків, то побили б світові рекорди. А поки що індійці «обскакали» великокопанців. Так само, як і Велика Копаня, маленьке індійське поселення Кандаллур прославилося на всю країну як «Село близнюків». Тут проживають сімдесят пар двійнят. І з кожним роком близнюків народжується все більше. Учені не можуть знайти пояснення даному феномену. Самі індійці посилаються на витівки бога Рама, що мав дітей-близнюків.

Копанський феномен досліджували учасники «Битви екстрасенсів»

Журналісти та науковці у Великій Копані уже прописалися. Більше того, у 2009 році тут проходили зйомки «Битви екстрасенсів» (телеканал СТБ). Їхнє завдання полягало у визначенні унікальності цього села. З цим завданням експерти впоралися відмінно, окремі з них навіть називали причиною такого феномену воду. Більш конкретизувати цю теорію вдалося науковцям, котрі визначали склад води. Вони з’ясували, що до води входить рідкісний елемент селен, що якось по-особливому впливає на статеву систему чоловіків та жінок.

То в чому ж таємниця?

Подивитися на джерело вирішую і я. Директор школи направляє нас до славнозвісного Чоргова й розказує, що потік машин не зупиняється тут навіть уночі, що дуже заважає мешканцям сусідських будинків. Буває, що навіть просяться на квартиру, для того, аби щодня пити воду з чарівної криниці.

Іти доводиться недовго. Помічаю автомобілі, що зупинилися поблизу дороги – значить, саме там джерело і є. Поряд з ним стоїть молодий чоловік, очевидно, приїжджий. Він набирає цілющу водицю у каністри. Коли дійшла і моя черга скуштувати копанської води, чоловік попереджає: «Дівчино, а ви знаєте, що від цієї води народжуються близнюки?» Я схвально киваю головою, він сідає до свого авто і їде геть. Я залишаюся із своїми роздумами про те, що можливо справа таки і не у воді, а у вірі. Вірі у щастя! Бо діти – це завжди щастя, а коли їх двоє, то і щастя подвійне!

Вікторія Бушко, газета «Закарпатська правда»

karpatnews.in.ua

Комментарии (10)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы уже вакцинировались от COVID-19?

Реклама
Реклама