Закарпаття: Перші «посмішки» весни пробилися скрізь сніг у Лумшорах

2012-03-11 15:15 9434 Нравится 3

У селі Лумшори на Перечинщині серед виликих кучугурів снігу фотокор «НЕДІЛІ» знайшов маленьку галявину з першими квітами – білоцвітом весняним.

Білоцвіт весняний (лат. Leucojum vernum L.) — геофіт, багаторічна цибулинна рослина родини амарилісові, роду білоцвіт. Декоративний ранньовесняний ефемероїд білоцвіт весняний — рідкісний вид флори України, внесений до Червоної книги України.

«Скороминучий», «швидкоплинний» – саме так звучить в перекладі з грецької назва рослин ефемероїдів – по іншому первоцвітів. Ще восени первоцвіти акумулюють у своїх цибулинах запаси поживних речовин щоб першими зустріти весну.

Щороку з наближенням весни біля ринків Ужгорода, Мукачева починають продавати підсніжники. Такий квітковий бізнес призвів до того, що в Закарпатті цей вид ранньоквітучих рослин опинився під загрозою повного зникнення. Значна частина таких рослин вивозиться для продажу у великі міста України.

З початку лютого до травня триває несанкціонована торгівля рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України рослин.

Фото Павло ЛИБОХОРЯ, газета «НЕДІЛЯ»

Комментарии (4)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Будете делать прививку от COVID-19, когда она появится в свободном доступе?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама
Реклама