Хто стоїть за феноменом "Femen" і чого добиваються голі дівчата?

2012-03-10 21:25 5912 Нравится 1

За чотири роки свого існування скандальний жіночий рух здобув всесвітню славу.

Хтось каже, що вони відстоюють принципи демократії і громадянського суспільства, а хтось просто називає їх повіями, та PR-проектом. Диких українок бояться туристи-чоловіки та люблять іноземні журналісти. Та беззаперечно – український жіночий рух «Femen» став справжнім феноменом, здобувши у світі популярність не меншу ніж брати Клички чи футболіст Андрій Шевченко.

«Ми зрозуміли, що соціальне становище жінки в українському суспільстві настільки катастрофічне, що нам просто необхідно йти на якісь радикальні кроки, забути про все і йти вперед, роздягатися і протестувати», – каже організатор акцій руху «FEMEN» Олександра Шевченко.

Їхні протести завжди супроводжують скандали, крики та сутички з міліцією. А кожна акція збирає не менше преси і телекамер ніж візити поважних іноземних гостей.

Саме завдяки епатажу та резонансу ідеї «Femen» стають дедалі популярнішими, вважає лідер руху Анна Гуцол. «Femen» – не проект якихось політиків чи бізнесменів, каже вона. Сьогодні рух фінансово підтримують десятки тисяч людей по всьому світу. А самі дівчата вже проводили акції в Італії, Болгарії, були на економічному форумі у Давосі і навіть у штаб-квартирі «Газпрому»

«У наших акціях дуже багато гумору і самоіронії, багато несерйозності, і таким і повинен бути протест, він повинен розділити суспільство на дві частини – подобається, не подобається, підтримую, не підтримую», – говорить лідер руху «FEMEN» Анна Гуцол.

За чотири роки існування до руху приєдналися понад 300 активісток. Найвідоміші – Олександра та Інна Шевченко живуть у невеликій квартирі у Києві. Саме тут вони обговорюють майбутні акції.

Не всі активістки «Femen» беруть участь в акціях топлес. Адже багато з них і працюють, і навчаються. Дизайнер одягу Ірина Сербіна впевнена – намагатися вирішити проблеми суспільства може кожен.

У майбутньому активістки «Femen» мріють проводити свої акції по всьому світу, та у мусульманських країнах.

ICTV

09 березня 2012, 12:11

KARPATNEWS.in.ua — Усі Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Комментарии (2)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы вакцинировались, но все равно заболели COVID-19?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама