Завдяки космічному телескопу "Хаббл" астрономи отримали зображення найвіддаленіших від Землі і найстаріших галактик з тих, що будь-коли вдавалося спостерігати.
Про це повідомляє прес-служба NASA.
Щоб отримати зображення настільки далеких галактик, учені направили телескоп на одну з областей космосу, так звану Область наддалекого огляду "Хаббла", і змусили телескоп безперервно спостерігати за цією ділянкою зоряного неба протягом чотирьох днів.
У результаті точний час спостереження, за який нова камера телескопу накопичувала сигнали в інфрачервоному діапазоні хвиль, становив 173 тисячі секунд.
За рахунок розширення Всесвіту, яке до того ж з часом тільки прискорюється, ультрафіолетове та видиме випромінювання далеких космічних об'єктів зміщується в довгохвильову область.
Для галактик, що утворилися всього 0,6 мільярди років після Великого вибуху, які побачив на цей раз "Хаббл", всі їхні випромінювання зміщені в область невидимих оком людини інфрачервоних хвиль.
Отримані зображення допоможуть ученим зрозуміти механізми формування галактик у ранньому Всесвіті і процеси їх росту, або виявити інші особливості цих зоряних скупчень.
"Хаббл" працює на орбіті з 1990 року, і за час своєї служби зазнав кілька модернізацій. Очікується, що його змінить новий космічний телескоп NASA "Джеймс Вебб", запуск якого запланований на 2014 рік.