Ужгород: Новий продукт Ужгородського коньячного заводу 20-річна «Подкарпатська Русь» до Нового року з’явиться на прилавках магазинів. ФОТО

2009-11-17 09:53 4 41615 Нравится 20

Ужгородський коньячний завод – це як візитівка Ужгорода. Звідки би не приїхав гість до міста над Ужем, намилувавшись його принадами, попри будь-яку ціну намагається придбати й привезти в подарунок рідним та друзям пляшечку «Закарпатського» чи «Тиси». Ці ароматні, повні українського сонця та закарпатської витримки напої не можуть залишити байдужими навіть найвибагливіших гурманів.

Так само, як і не залишили байдужими членів Експертної Ради щорічного обласного рейтингу «Лідер року», які цими днями завітали на підприємство, щоб почути про новинки в його роботі та скуштувати нові продукти славетних майстрів коньячної справи. Йдучи на підприємство, чесно кажучи, важко було навіть уявити собі, що за невеликими, на перший погляд, будівлями ховаються просто неперевершені пейзажі з дубових бочок, причому стелажі тягнуться на десятки метрів уздовж стін, а над усім цим витає терпкий, а часом солодкий аромат вина.

Чому вина? А тому, що саме з винної ягоди й починає свій шлях до наших столів та сердець такий смачний напій, як коньяк. Власне винну основу привозять на Ужгородський коньячний завод з Південних степів України, а спирт з Європи. У нас, у Закарпатті, свого виноматеріалу ще бракує, хоча, як розказують працівники заводу, підприємство засадило гектари родючої землі благородними сортами винограду. Щоправда, чекати на свій продукт ще років 15…

Попри це, завод працює виключно на позитивних поглядах у майбутнє. Ще б пак, підприємство чи не єдине пережило складні роки розпаду Радянського Союзу та становлення незалежної України, буремні 90-ті, та й зараз, попри економічну кризу у всьому світі, продовжує працювати й нарощувати потужності. Цього року збудувало ще один потужний цех, а також встановило нову лінію з розливу напою, яка здатна продукувати 36 тисяч пляшок щодоби.

Щоправда, при цьому всьому доводиться долати багатенько труднощів, і всі вони пов’язані, як розказує директор заводу Володимир Гісем, з недосконалістю чинного законодавства, зокрема існуючої податкової бази. Тим не менше, нині Ужгородський коньячний завод розливає аж шість видів коньяку. Найбагатшими букетами пригощали й членів Експертної Ради, причому навчали, як це правильно робити. Дегустувати потрібно по черзі – спочатку напій з меншою витримкою, потім з більшою і так далі. Тому першою до келихів журналістів потрапила славетна «Тиса».

Як розповіла начальниця цеху витримки та купажування Марія Стець, цей марочний коньяк вистоюється 6-7 років, і, в принципі, його навіть називають «жіночим» - бо приємний на смак і не припікає. Відтак куштували «Карпати» - коньяк вищої якості, витриманий не менше 8 років, за ним справжній «чоловічий» напій – десяти-дванадцятирічний «Ужгород». Окрім них, уже традиційно на Ужгородському коньячному виготовляють ординарні коньяки: «Три зірочки», що витримується 3 роки, «Закарпатський» - 4 роки, «П’ять зірочок», відповідно, 5 років. До речі, «Закарпатський» отримав зараз новий вигляд – і пляшку, й етикетку. З новим обличчям. Чесно кажучи, має більш благородний вигляд, а ще – розказує про славетну історію Закарпаття, бо на етикетці зображений Невицький замок.

Насамкінець, уже під час дегустування смачного напою, Володимир Гісем зізнався, що незабаром ужгородці та гості міста зможуть скуштувати справжній коньячний шедевр – напій, що вистоявся та збагатився духом десятиліть. Директор розповів, що новий коньяк вирішили назвати на честь однієї з найповажніших та найславетніших віх в історії нинішнього Закарпаття – «Подкарпатська Русь». Скільки коштуватиме напій – ще невідомо, ось лише обіцяє подарувати його завод своїм шанувальникам на новорічно-різдвяні свята.

Наталка ПЕТЕРВАРІ, член Експертної Ради рейтингу «Лідер року», для газети «НЕДІЛЯ»

Фото Павла БІЛЕЦЬКОГО

zakarpatpost.net

Комментарии (15)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вам понравилось новогоднее поздравление Президента Украины?

Реклама
Реклама