ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ СОБОРНОГО ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНІВ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!

2024-01-29 11:38 12 Подобається

Впродовж 2023 року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників надійшло понад 41,9 млрд гривень

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) інформує.

Протягом 2023 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області від платників надійшло понад 41,9 млрд грн, що на понад 2,3 млрд грн, або майже на 6 відс. більше ніж у 2022 році. Про це повідомила в. о. начальника податкової служби Дніпропетровщини Наталя Федаш.

Керівник Головного управління ДПС у Дніпропетровській області подякувала платникам за роботу і за відповідальне ставлення до виконання своїх обов’язків.

«Сплата податків була й залишається обов’язковим принципом і діяльності суб’єкта господарювання, і кожного працюючого громадянина. Це є наша справжня соціальна відповідальність. Адже сумлінне наповнення бюджетів сьогодні – це не тільки забезпечення коштами нашої економіки, а й зміцнення обороноздатності країни. Легальна праця й сумлінна сплата податків є чесним і вагомим внеском в нашу національну оборону, що допомагає їй бути системною та сучасною. Тож працюємо далі!», – зазначила Наталя Федаш.

Понад 3,2 млрд грн єдиного податку – внесок від ФОПів до місцевих бюджетів Дніпропетровщини у 2023 році

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) інформує.

У січні – грудні 2023 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області від фізичних осіб – підприємців надійшло понад 3,2 млрд грн єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом 2022 року надходження збільшились майже на 543,0 млн грн, або на 20,1 відсотка.

Нагадуємо, що платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку, протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

До якого контролюючого органу необхідно звертатись фізичним особам – власникам декількох об’єктів нерухомості, розміщених в різних населених пунктах, для проведення звірки даних?

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) звертає увагу, що відповідно до п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:

- об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

- розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності, контролюючий орган за податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Згідно з абзацом другим п.п. 266.7.4 п. 266.7 ст. 266 ПКУ у разі подання платником податку контролюючому органу правовстановлюючих документів на нерухоме майно, відомості про яке відсутні у базі даних інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, сплата податку фізичними особами здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом відомостей від органів державної реєстрації прав на нерухоме майно про перехід права власності на об’єкт оподаткування.

Крім того, фізичні особи, з використанням кваліфікованого електронного підпису, мають можливість переглянути сформовані податкові повідомлення-рішення щодо сум нарахованих їм податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в меню «ЕК для громадян»/розділ «Загальна інформація про платника»/вкладка «Повідомлення про обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР)» приватної частини Електронного кабінету, вхід до якого здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.

Платникам про повернення сум помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені, які надійшли на єдиний рахунок

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) нагадує, що нормами п. 35 прим.1.8 ст. 35 прим.1 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) встановлено: суми помилково та/або надміру сплачених платником податків грошових зобов’язань (зобов’язань з єдиного внеску) і пені, за даними контролюючого органу, вважаються коштами, що надійшли на єдиний рахунок, і враховуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, при формуванні Реєстру платежів з єдиного рахунку в розрізі окремого платника податків на дату формування такого Реєстру.

Платник податків має право через Електронний кабінет визначити напрям використання суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені, наявних на дату формування Реєстру платежів з єдиного рахунку в розрізі окремого платника податків, які повинні враховуватися при формуванні такого Реєстру.

Положення цього пункту не позбавляють платника податків права на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань і пені у порядку, визначеному ст. 43 цього Кодексу.

Реєстр платежів з єдиного рахунку в розрізі окремого платника податків, який був надісланий до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у складі зведеного реєстру платежів з єдиного рахунку, стає доступним для перегляду таким платником податку через Електронний кабінет у порядку, передбаченому ст. 42 прим.1 цього Кодексу (п. 35 прим.1.9 ст. 35 прим.1 Кодексу).

Довідково: відповідно до п. 35 прим.1.10 ст. 35 прим.1 Порядок функціонування єдиного рахунку та виконання норм цієї статті центральними органами виконавчої влади встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 р. № 321 «Про затвердження Порядку функціонування єдиного рахунка та виконання норм статті 35 прим.1 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади» із змінами.

Підводимо підсумки роботи податкової служби Дніпропетровщини за 2023 рік

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) повідомляє..

Днями, в інформаційному агентстві «Мост-Дніпро» відбулась пресконференція в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Наталі Федаш за підсумками роботи податкової служби Дніпропетровщини у 2023 році.

Вона зазначила, що команда податківців області продовжує виконувати одне із важливих на сьогодні завдань – забезпечення стабільного наповнення бюджетів.

У нелегкий для нашої держави час податки, збори і платежі стають однією з найбільш важливих складових фінансової стабільності країни, забезпечують її обороноздатність та соціальну підтримку громадян.

Протягом минулого року платниками області до бюджетів усіх рівнів спрямовано майже 76,1 млрд гривень. У порівнянні з 2022 роком позитивна динаміка складає понад 6,4 млрд грн, або 9,2 відсотки.

До державного бюджету надійшло майже 34,14 млрд гривень. Це на понад 4,1 млрд грн, або на 13,7 відсотків, перевищує надходження 2022 року.

До місцевих бюджетів територіальних громад платники спрямували майже 41,93 млрд грн, що на понад 2,3 млрд грн більше ніж за підсумками 2022 року. Темп росту надходжень – 105,9 відсотків.

Левову частку надходжень до місцевих бюджетів, а саме 65,2 відсотки, складає податок на доходи фізичних осіб. У минулому році від платників Дніпропетровщини до бюджетів тергромад надійшло понад 27,3 млрд грн ПДФО, темп росту до 2022 року склав 104,9 відсотків.

Місцеві бюджети області у 2023 року отримали:

- понад 6,4 млрд грн земельного податку та орендної плати, темп росту – 122,0 відсотки;

- понад 4,7 млрд грн єдиного податку, темп росту – 121,5 відсотків.

При цьому, до бюджету м. Дніпра у минулому році надійшло 13,2 млрд грн податків і зборів. Це на 0,9 млрд грн, або на 7,6 відсотків, більше надходжень 2022 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом 2023 року надійшло понад 31,8 млрд гривень. У порівнянні з 2022 роком надходження зросли майже на 4,0 млрд грн, або на 14,2 відсотки.

Тобто, платниками Дніпропетровщини забезпечена не тільки стабільна сплата податків і зборів, а і зростання їх надходжень.

Наталя Федаш подякувала усім платникам, які сумлінно сплачують податки. Завдяки їх відповідальній громадянській позиції та патріотизму бюджети стабільно отримують такі необхідні кошти для Збройних Сил України та соціальних виплат громадянам.

Податкова служба області завжди відкрита до комунікацій з бізнесом.

Протягом 2023 року значно зросла кількість проведених з бізнесом та громадськістю регіону зустрічей і склала понад 14,8 тисяч.

Дієва форма проведення роз’яснювальної роботи з платниками – організація інформаційно-роз’яснювальних кампаній. Так, з серпня минулого року активно проводилась широкомасштабна кампанія щодо новацій податкового законодавства, передбачених Законом України від 30 червня 2023 року від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». Вона, зокрема передбачала роз’яснення з питань застосування РРО та програмних РРО. За період проведення кампанії (з 05.08.2023 по 31.12.2023) зареєстровано майже 17,7 тисяч програмних РРО та понад 3,4 тисяч РРО. Це у 2,7 рази більше кількості зареєстрованих програмних РРО та в 1,4 рази – зареєстрованих РРО ніж до кампанії, тобто за період з 01.01.2023 до 05.08.2023.

З метою надання платникам допомоги у вирішенні нагальних питань, які виникають у їх діяльності, у податковій області налагоджена робота комунікаційної податкової платформи. Це ефективний інформаційний майданчик для оперативної та якісної комунікації з громадськістю і бізнес-спільнотою, зокрема і шляхом проведення зустрічей у різних форматах.

Для інформаційної підтримки платників працюють телефони «гарячих ліній». Наразі вони охоплюють 19-ть напрямків роботи. Це, наприклад, реєстрація: податкових накладних, платників податків та РРО; оподаткування фізичних осіб, погашення податкового боргу. Усі номери телефонів «гарячих ліній» розміщені на нашому субсайті та на сторінці соціальної мережі Фейсбук.

Продовжує активну роботу мобільний Центр обслуговування платників (ЦОП). Протягом 2023 року ним здійснено понад 1,4 тисяч виїздів до територіальних громад та надано понад 4,1 тисяч адміністративних і понад 2,7 тисяч інших послуг. При цьому, мобільним ЦОПом здійснено 730 адресних виїздів до маломобільних груп населення, під час яких надано понад 1,0 тисячі адміністративних послуг.

У межах реалізації Меморандуму про співпрацю та взаємодію між Дніпропетровською облдержадміністрацією та Головним управлінням ДПС у Дніпропетровської області з метою об’єднання зусиль для координації дій у підвищенні якості сервісного обслуговування платників у минулому році запроваджено чергування фахівців податкової служби області у приміщеннях Центрів надання адміністративних послуг області для приймання відвідувачів і надання адміністративних послуг.

Попереду – нові завдання, плани.

Команда податківців Дніпропетровщини завжди готова плідно співпрацювати з платниками, які ведуть бізнес чесно та прозоро.

Як здійснюється програмування найменування товарів (послуг) при використанні програмного забезпечення «ПРРО ДПС»?

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) звертає увагу, що програмування найменування товарів (послуг) при використанні програмного забезпечення «ПРРО ДПС» здійснюється оператором (касиром) самостійно шляхом додавання таких товарів за допомогою самого програмного забезпечення або за допомогою імпорту раніше підготованого переліку номенклатури, який формується для кожного програмного забезпечення у окремому форматі згідно з інструкцією (Керівництво користувача ПРРО ДПС (WEB, Android, iOS, Windows)), що розміщена за посиланням: http://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/kerivnitstvo-koristuvacha.

Щодо оподаткування ПДФО та військовим збором стипендії, яка виплачується за рахунок коштів юридичної особи відповідно до укладеної угоди

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) повідомляє.

Відповідно до ст. 53 Закону України від 05 вересня 2017 року № 2145-VІІІ «Про освіту» із змінами та доповненнями студенти мають гарантоване державою право на забезпечення стипендіями у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок призначення і виплати стипендій затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2004 року № 882 «Питання стипендіального забезпечення» із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 882).

Пунктом 1 Порядку № 882 визначено коло здобувачів освіти у закладах освіти або наукових установах (далі – заклади освіти) за державним (регіональним) замовленням за рахунок коштів загального фонду.

Водночас, п. 2 Порядку № 882 передбачено, що учням, студентам, курсантам невійськових закладів фахової передвищої, вищої освіти, слухачам, клінічним ординаторам, асистентам-стажистам, аспірантам і докторантам, які навчаються за кошти фізичних та юридичних осіб, стипендії можуть виплачуватися за рахунок коштів таких осіб, якщо це передбачено умовами укладеного договору між закладом освіти та фізичною або юридичною особою, яка замовляє платну послугу для себе або іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати.

Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до п. 163.1 ст. 163 якого об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ.

Статтею 165 ПКУ визначено кінцевий перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тобто не підлягають оподаткуванню у джерела виплати.

Так, згідно з п.п. 165.1.26 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ (сума, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн), що у 2024 році складає 4 240,00 грн на місяць (3 028,00 грн х 1,4).

Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 відсотків).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ.

Податковий агент, який нарахує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену ст. 167 ПКУ (п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ).

Разом з тим, об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Відповідно до п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ.

Ставка військового збору становить 1,5 відс. об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).

Враховуючи викладене, сума стипендії, яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту за рахунок коштів юридичної особи відповідно до угоди, укладеної між навчальним закладом та юридичною особою, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ (у 2024 році – 4 240,00 грн), а сума перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Деклараційна кампанія 2024: випадки, за яких платник зобов’язаний самостійно обчислити суму ПДФО (військового збору)

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) інформує, що випадки, за яких платники податків зобов’язані самостійно обчислити суму податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) (військового збору), що підлягає сплаті до бюджету за результатами звітного податкового року шляхом подання до податкового органу податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація), встановлені розділом IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

До таких випадків відносяться:

- отримання окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнених від оподаткування (п. п. 168.1.3 п. 168.1 ст. 168 Кодексу);

- отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (п. п. 168.2.1 п.168.2 ст. 168 Кодексу);

- іноземні доходи (п. п. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу).

Податкову декларацію також зобов’язані подавати:

- фізичні особи, які отримують доходи від підприємницької діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування (ст. 177 Кодексу);

- фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (ст. 178 Кодексу);

- іноземці, які за результатами звітного року набули статус резидента України, мають відобразити доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (п.п. 170.10.4 п. 170.10 ст.170 Кодексу);

- платники ПДФО – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду (п. 179.3 ст. 179 Кодексу).

За матеріалами Головного управління ДПС у Дніпропетровській області

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів

Останні записи в блозі

ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - СОБОРНИЙ ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОНИ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ СОБОРНОГО ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНІВ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - СОБОРНИЙ ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОНИ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ СОБОРНОГО ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНІВ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ СОБОРНОГО ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНІВ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!
Cтворити блог

Опитування

Що для України буде перемогою?

ГолосуватиРезультатиАрхів
Реклама
Реклама