До складу харчових продуктів входять канцерогенні жири і ... шпалерний клей

2009-08-31 09:54 959 Подобається 2

Перевірка Укрметтестстандарту показала, що у шкільних буфетах продають продукти харчування, що містять заборонені для дітей компоненти. У вафлях виявлені транс-жири, що призводять до серцево-судинних і онкологічних захворювань, в цукерках і напоях - синтетичні барвники. Повідомляє «Споживач»

- Всупереч категоричній забороні, у шкільних буфетах досі продаються продукти, що містять консерванти і ненатуральні барвники, - заявив на прес-конференції начальник науково-дослідного центру випробувань продукції Укрметтестстандарту Володимир Семенович. - Безліч харчових продуктів, які вживають наші діти, мають високу енергетичну, але низьку поживну цінність. Вони містять багато солі, цукру, жирів і приносять організмові тільки шкоду. 

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я, у школах не можна продавати харчові продукти містять синтетичні барвники, ароматизатори, підсолоджувачі та підсилювачі смаку. Однак, як показують перевірки, заборонені продукти дуже часто виявляються контролюючими органами в шкільних їдальнях. Наприклад, відомі «M & N` s », виробник яких чесно вказує на упаковці все що входять до складу барвники. 

- Ми вимушені попереджати будь-яке підприємство про свій візит за 10 днів, - ділиться заступник генерального директора Укрметртестстандарту Володимир Місячний. - Але якщо попередити за 10 днів, то перевіряти буде вже нічого. За цей час можна прибрати з полиць все підозріле і поставити на склад дійсно якісну продукцію. Ніде в світі не існує таких законів, які змушували б контролюючі органи робити попередження. Це нонсенс. 

Минулого року, посилаючись на закон «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності», керівництво київських шкіл не дозволило представникам Укрметртестстандарту перевірити шкільні буфети. Експертам допомогли батьки - закупили в їдальнях солодощі на перевірку. Помічники попросили зберегти анонімність, адже їх дітям у цих школах ще вчитися. 

Придбана продукція виявилася непридатною для дитячого харчування. В результаті лабораторних досліджень виявилося, що у вафлях «Тріксі» (виробництво «КОНТІ»), «Джинс» і «Артек» ( «Лагода»), «Kit Kat» ( «Нестле Росія»), «Nesqik» ( «Світоч» ), батончиках "штучка" (Рошен) і "Скейт" ( "КОНТІ") виявилося різну кількість (від 0,3 до 31 відсотків) транс-ізомерів олеїнової кислоти. 

- Транс-ізомери ненасичених жирних кислот часто присутні в кондитерських виробах (цукерки, печиво, вафлях), їх зміст може досягати 60 відсотків, - розповідає Володимир Семенович. - Такі жири набагато дешевше, і виробники не приховують, що використовують їх, адже нормативи, які обмежували б застосування транс-жирів, в Україні відсутні. 

Споживання транс-жирів може спровокувати розвиток ожиріння, серцево-судинних захворювань, діабету та хвороб печінки: не виключено, що підвищують і ризик захворюваності на деякі види раку. Більшість вчених вважають: безпечний поріг споживання транс-жирів не існує, і їх слід взагалі заборонити. У Данії, наприклад, з 2003 року введено закон, що обмежує вміст транс-жирів у продуктах, готових до вживання, до двох відсотків. У США продукти з транс-жири підлягають обов'язковому маркуванню. А в українських ГОСТах і Технічних умовах для спредів і жирових сумішей вказується, що масова частка транс-ізомерів олеїнової кислоти в спредів і жирових сумішах не повинна перевищувати восьми відсотків. 

У природних умовах транс-жири утворюються досить рідко. Їх виявляють у молоко і м'ясо, але в дуже мізерних кількостях. Самий же вірний шлях "збагатити" жир транс-ізомерами - провести його гідрогенізації, тобто з рідкого рослинного масла зробити твердий жир (маргарин). Саме в маргаринах понад усе "неправильних" жирів. Транс-жири частенько зустрічаються в чіпси, картоплі "фрі", шоколад і цукерки в шоколадної глазурі (якщо при їх виготовленні використовувалося не натуральне какао-масло, а його замінники). "Грішити" транс-жири можуть і вафлі (жировий прошарок між вафельними листами), і печиво з досить високим вмістом жиру. Небезпечними можуть бути також і всілякі торти і тістечка, приготовані на псевдомасле (спреді) або маргарин. 

- В Україні дозволено комплексна суміш, що містить карбоксиметилцелюлоза, - веде далі Володимир Семенович. - Суміш застосовується в м'ясної, молочної, масложирової, кондитерської, консервної, рибної промисловості, виробництві алкогольних, слабоалкогольних і безалкогольних напоїв, кулінарних продуктів, хлібобулочних, макаронних виробів, приправ, харчових добавок. Тоді як в європейських країнах ця суміш дозволено використовувати тільки у порційних вершках, щоб продукт не втрачав консистенцію. Це не дивно, адже карбоксиметилцелюлоза - це звичайний шпалерний клей, в ньому немає нічого корисного або смачного. 

Протягом 2008-2009 року Укрметртестстандарт перевірив 31 столичне підприємство, що здійснює виробництво, зберігання та оптову реалізацію продукції для дітей. Порушення були виявлені на 27. Державний нагляд при виробництві і реалізації молочної продукції був встановлений на 8 профільних підприємствах, з яких 6 виявилися

порушниками. Перевірено 20 найменувань морозива, йогуртів, сирів і сирків, молочних сумішей і молока для дітей - продукти виготовлялися і зберігалися з порушеннями законодавства. На підприємстві, яке зберігало і реалізовувало напої і воду для дітей, виявлено 5 найменувань товарів, на маркуванні яких були відсутні переліки компонентів і рекомендації в консультації лікаря, а строки придатності позначалися з помилками.

"Споживач"

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама
Реклама