На Володарщині підприємці псують землю кар’єрами і тікають

2014-10-10 16:34 380 Подобається

Іван Литвин приділяє велику увагу темі боротьби з нечесними орендарями. Особливо ця проблема актуальна для тих районів Полісся, де йде видобуток каменю.

Якщо їхати автівкою з Черняхова вбік Малина чи Коростеня, можна побачити обабіч дороги величезні гори каменю, який лежить на полях нікому не потрібний. Таких клаптиків землі у цьому краї можна побачити багато.

«Кар’єр відкривають, вкладають гроші у видобуток каменю. Натикаються на камінь з тріщиною - такий камінь нікому не потрібний. Величезні шматки породи з тріщиною – непридатні для виробництва, і їх залишають на поверхні. Власник кар’єру сподівається, що далі матеріал буде якісний. Продовжує бурити. Але знову отримує камінь з тріщиною. В результаті, кар’єр закривається. Не пощастило», - розповідає житель села Браженка Черняхівського району Дмитро Петрович.

Чоловік каже, що на території села було 7 кар’єрів – усі закрилися. А на їх місці залишились непідйомні купи бракованого каміння, глибокі ями, залиті водою, та зіпсовані шматки землі, на яких могли б збирати урожай.

Буває, що бізнесмени беруть землю в оренду і навіть не починають видобуток. За оренду, звісно ж не платять. Така ситуація склалась зокрема на Ісаковському родовищі лабрадориту, що у Володарськ-Волинському районі. Орендатор довгий час не платив за землю, і тому добиватися повернення землі державі змушені були через прокуратуру.

Для того, аби убезпечитись від подібних орендаторів, потрібно дуже ретельно підходити до вирішення питання. Велику вагу тут має народний контроль. Кандидат у народні депутати по 66-му виборчому округу Іван Литвин переконаний, що орендарі повинні укладати соціальну угоду з сільськими радами.

«На мій погляд, сільська рада має виступати арбітром між орендарями та пайовиками. Адже орендарі приходять до людей від сільради, а де ж відповідальність?», - запитує кандидат.

Тому Іван Литвин наполягає на колективному договорі. Разом з командою він планує розгорнути велику просвітницьку кампанію у селах, аби люди знали, як боротися за свої права, відстоювати їх, і отримали гідне життя.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама
Реклама