«Поліська хата» вилікувала італійського професора

2014-10-10 17:18 393 Нравится

Рік за роком охочі до народних традицій і неповторних вражень їдуть до «Поліської хати» у селі Городському. Осінь – період яскравих традиційних українських свят та звичаїв, з якими усіх радо познайомлять у мальовничій поліській глибинці.

Культурно-мистецький центр «Поліська хата» - це відреставрований будинок ХІХ ст., інтер'єр якого максимально наближений до періоду її спорудження. Тут зібрані старовинні предмети: рушники, скатертини, посуд, меблі, що створюють в центрі атмосферу музею.

У різні пори року тут проходять ярмарки, фольклорні театралізовані народні свята, вечорниці, фестивалі, тематичні конференції, виставки народних умільців, мистецькі виставки, пленери, презентації, семінари.

Де ще можна побачити картини відомих художників під солом’яною стріхою? Де ще вас нагодують харчами, які споживали українці в часи Голодомору? Де ще в гарній компанії навчать формувати перший сніп і розмальовувати диво-птахів? Відповідь одна: у «Поліській хаті», що є одним з кращих центрів сільського етнотуризму на Житомирщині.

Кілька років тому сюди приїхала делегація з Болонського університету. Один з членів делегації – поважний професор, добрий друг і шанувальник культури Полісся Дімітріс Аргіропоулос невчасно захворів. Температуру не вдавалося збити нічим. І лише ніч, проведена під ковдрами в дерев’яному ліжку у «Поліській хаті» вилікувала італійця.

Певно, допомогли і традиційні страви, які куштував пан професор в унікальному будиночку. А ще той неповторний дух, що панує в українській хатині.

Молодий кандидат у народні депутати по 66-му виборчому округу Іван Литвин нещодавно також побував у «Поліській хаті» у селі Городському Коростишівського району.

Іван ознайомився з інтер’єром української хатини і наче полинув у свої ранні роки, коли приїздив до бабусі в село. Плетена колиска, дерев’яне ліжко, глечики, дух печі, рушники та ікони на стінах – усе це навіяло теплі спогади.

Кожен бажаючий може відчути на собі чудодійну силу «Поліської хати», помилуватись неповторною природою і ще раз переконатись у невимовній красі наших національних традицій. Для цього треба небагато. Древнє село Городське, що виникло у IV ст. до нашої ери, розташоване неподалік автотраси Житомир-Київ.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Стоит ли наказывать продавцов медицинских масок по спекулятивной цене?

Реклама
Реклама