ВРУ ухвалила в першому читанні законопроєкт про декларування незареєстрованої вогнепальної зброї

2024-03-20 16:31 48 Подобається

Верховна Рада 20 березня прийняла у першому читанні за основу законопроєкт №9538 "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України" щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю", пише Поштівка.

За проєкт Закону проголосували 300 парламентарів.

У ньому пропонується дозволити цивільним особам під час воєнного стану отримати вогнепальну зброю і боєприпаси до неї для відсічі та стримування збройної агресії РФ. Дозвіл на використання пропонується поширити на знайдену зброю. Законопроєкт має створити правовий механізм для цивільних осіб щодо декларування такої зброї в органах Нацполіції. Водночас громадяни зобов’язані здати отриману або задекларовану ними вогнепальну зброю і невикористані боєприпаси до Національної поліції не пізніше 90 днів після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні.

"Цивільна особа, яка знайшла вогнепальну зброю, її основні частини та/або боєприпаси до неї, зобов’язана впродовж 24 годин повідомити орган (підрозділ) Національної поліції України про такий факт, передати знахідку поліцейському в будь-який зручний спосіб для подальшої здачі чи декларування або вказати на місцезнаходження знахідки для її вилучення", - вказано в законопроєкті.

Втім, джерела у комітеті ВРУ та Міністерстві внутрішніх справ, стверджують що концепція закону може суттєво змінитися до другого читання. Нині профільний комітет та МВС розглядають варіант, згідно з яким, планують відмовитися від моделі, що знайдену (не видану Нацполіцією чи військовими) вогнепальну зброю після завершення воєнного стану громадяни повинні будуть повернути НПУ. Натомість пропонується дозволити цивільним особам офіційно зареєструвати таку знайдену зброю. Винятком буде лише та зброя, з якої вчинилися правопорушення, або щодо якої встановлено право власності іншої особи.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Що для України буде перемогою?

ГолосуватиРезультатиАрхів
Реклама
Реклама