Підготуйте свою компанію до відправлення товарів до ЄС морським транспортом

2024-02-09 12:16 37 Подобається

Система контролю імпорту 2 (Import Control System 2, ICS2) — вводиться в експлуатацію 3 червня 2024 року.

ICS2 — це ІТ-система, яка збирає дані про всі ввезені в ЄС товари ще до їхнього фактичного прибуття. Якщо ви обробляєте, відправляєте або перевозите товари (зокрема, поштовими та експрес-відправленнями) до ЄС, Північної Ірландії, Норвегії або Швейцарії або через їхню територію морським і внутрішнім водним транспортом, вам слід ознайомитися з новими вимогами ICS2 та вжити необхідних заходів для їх дотримання. Ці вимоги також стосуються підприємств електронної комерції.

Що зміниться?

Якщо коротко, потрібно буде надавати деяку обов’язкову й детальнішу інформацію про товари, що перевозяться, в електронну систему ICS2 поданням повної ввізної митної декларації (Entry Summary Declaration, ENS).

Якщо ви перевізник, який видає лінійний коносамент, ви повинні отримати потрібні дані всіх домашніх коносаментів від транспортно-експедиційних компаній, що їх видають (зокрема, від операторів служб експрес-доставки або поштових операторів, які видають еквівалентні транспортні документи). Потрібна інформація охоплює дані про покупця та продавця, доступні вантажоодержувачу в домашньому коносаменті нижнього рівня. Якщо транспортно-експедиційна компанія не надає потрібні дані, ви повинні подати часткову ENS на підставі лінійного коносамента та вказати номер EORI експедитора. Після цього транспортно- експедиційна компанія стає відповідальною за подання даних домашнього коносамента в систему ICS2 і повинен отримати інформацію від інших сторін, що видають домашні коносаменти, або вказати у своїй частковій ENS дані сторін, які повинні надати цю інформацію.

Якщо ви перевізник, який видає прямий коносамент, ви повинні отримати певні додаткові комерційні дані від вантажоодержувача, зареєстрованого в ЄС. Якщо вантажоодержувач не надає потрібні дані, ви повинні вказати його номер EORI у своїй частковій ENS, після чого вантажоодержувач стає відповідальним за подання своєї часткової декларації в систему ICS2.

Якщо ви керуєте транспортно-експедиційною компанією, є оператором служби експрес-доставки або поштовим оператором, що видає домашній коносамент або еквівалентний документ, то повинні поінформувати перевізника (або так званого лінійного експедитора, якщо ви є стороною спільного завантаження), якому ви видали домашній коносамент. Ви повинні передати потрібні дані перевізнику чи лінійній транспортно-експедиційній компанії або самостійно подати часткову ENS у систему ICS2, зокрема певні комерційні дані, які треба отримати від вантажоодержувача, зареєстрованого в ЄС, що вказаний на нижньому рівні домашнього коносамента.

Що необхідно зробити насамперед?

  • ОЗНАЙОМТЕСЯ з новими вимогами.
  • ВИРІШІТЬ, чи будете ви подавати повний набір даних ENS в ICS2 самостійно, або ЗАЗНАЧТЕ в угоді зі своїми клієнтами, що ви, як перевізник, передаєте дані лінійного коносамента, а вони направляють необхідну часткову інформацію в ICS2 під свою відповідальність і в установлені законом терміни.
  • ОТРИМАЙТЕ номер EORI у митному органі однієї з країн — членів ЄС.
  • ОНОВІТЬ свої ІТ-системи для безпосереднього під’єднання до ICS2 або УКЛАДІТЬ ДОГОВІР із постачальником ІТ-послуг, який запропонує ІТ-послуги для подання ENS. Щоб отримати подальші інструкції, зверніться до національної служби підтримки тієї країни — члена ЄС, у якій зареєстровано ваш номер EORI. Щоб почати технічну підготовку, ви також можете ознайомитися з цим інформаційним бюлетенем.
  • ПЕРЕВІРТЕ, чи запроваджені у вас потрібні бізнес-процеси відповідно до вимог ICS2 для багаторазового подання даних або отримання повідомлень від митних органів, зокрема робочі протоколи на випадок системних збоїв.
  • НАВЧАЙТЕ співробітників компанії та виділяйте ресурси для керування оновленими ІТ-системами та бізнес-процесами.
  • З 11 грудня 2023 р. ПРОЙДІТЬ обов’язкове тестування для самоатестації, щоб підтвердити готовність ваших ІТ-систем до використання для обміну технічними повідомленнями з ICS2. Щоб дізнатися про подальші кроки, ознайомтеся з документом організації щодо тестування для самоатестації.
  • Щоб дізнатися період упровадження, НАПРАВТЕ ЗАПИТ до країни— члена ЄС, у якій зареєстрований номер EORI, для під’єднання до ICS2 у встановлений законом термін.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Що для України буде перемогою?

ГолосуватиРезультатиАрхів
Реклама
Реклама