Прописка в Києві, реєстрація в Києві, декларація місця проживання в Києві, ось як зараз можна охарактеризувати та назвати державну адміністративну послугу в Україні. Прописка є найзатребуванішою послугою, на яку припадає понад 80% від усіх адміністративних послуг, які надає держава громадянам України та іноземцям, які офіційно проживають на території нашої країни.
За останні два роки надання послуги прописка у Києві надавалася державою із систематичними перервами. Спершу почалися постійні карантини, які змінювалися жорсткими обмеженнями в роботі всіх державних установ, а в останній рік, з кінця лютого, приєдналася ще й неспокійна ситуація в країні. Як наслідок, державні реєстри були закриті, що не дозволяло приймати населення, та надавати будь-які послуги. Починаючи з другого тижня червня місяця, почали відкриватися багато державних реєстрів, що дозволило відкрити надання послуги прописки у Києві, декларація місця проживання. Однак і тут не все пішло гладко, державою було ухвалено рішення про зміни заяв, які використовуються під час прийому документів для надання послуги – реєстрація місця проживання. Заява була суттєво розширена, відповідно стала більш громіздкою і тепер для надання послуги прописка в Києві потрібно знаходитись у адміністратора на прийомі близько тридцяти хвилин часу, що суттєво уповільнило процес порівняно з раннім часом, який раніше займав не більше десяти хвилин.
Важливою особливістю нових правил реєстрації, прописки у Києві - відміна необхідності надання нотаріусом завіреного перекладу українською мовою внутрішнього або закордонного паспорта іноземного громадянина, який бажає подати документи на реєстрацію свого місця проживання. Тепер досить просто надати дані про серію, номер закордонного паспорта іноземця та про дату видачі та закінчення дії документа.
Сама по собі
З середини 2023 року, для громадян іноземних держав, знову введено відповідальність за відсутність прописки, реєстрації протягом понад тридцяти днів, і це досить правильне рішення, оскільки багато хто розслабився і просто лінувався приходити в Адміністрації та реєструвати свою постійну адресу проживання. Тепер реєстрація стала знову необхідна, без жодних винятків.
Потрібно визнати, що послуга прописка у Києві після початку її надання державою на початку червня стала дуже нечисленною. Це здебільшого пов'язано з важкою економічною ситуацією в країні та широкою імміграцією наших співвітчизників до європейських країн та північної Америки. Близько десяти мільйонів наших співвітчизників та іноземців, які проживали в Україні офіційно, виїхали за межі нашої держави. Найімовірніше, доки не закінчаться військові дії в Україні, наші громадяни не повертатимуться назад до нашої країни. Судячи з того, що відбувається на фронтах, конфлікт може тривати ще кілька місяців.
Прописка в Києві продовжує трансформуватися у самому процесі оформлення оною. Держава постійно працює для спрощення процедури оформлення надання послуги прописки у Києві. будемо й надалі Вас тримати в курсі місця проживання в Україні, що відбувається в області реєстрації.
На початок 2024 року прописка в Києві може бути здійснена лише за пару годин. Таке прискорення безпосередньо пов'язане із запровадженням спрощених правил реєстрації та значного скорочення процедурних дій під час реєстрації місця проживання. Якщо є можливість застосувати Дію, то прописка в Києві може бути проведена лише за 15 хвилин.
Підсумуємо. Для іноземних громадян було повернено чинність правило реєстрації місця проживання протягом тридцяти календарних днів. Тепер якщо іноземний громадянин прогавить тридцятиденний термін, відведений на прописку, то це є порушенням правил реєстрації місця проживання та веде до адміністративного порушення. Як наслідок, іноземцю необхідно з'явитися до Міграційної служби, пояснити причину відсутності прописки, сплатити значні штрафи та отримати адміністративний протокол.