Eaton представляє Індекс готовності до енергетичного переходу 2023 року

2023-12-06 16:03 20 Подобається

Нове дослідження підкреслило одну з головних проблем провідних європейських економік на шляху до цілей у відновлюваній енергетиці до 2030 року. Це пов'язано з відсутністю гнучкого підходу, занадто жорсткими умовами та термінами. Уряди повинні реагувати на це політикою забезпечення справедливих, прозорих та доступних ринків, необхідних для залучення приватних інвестицій у гнучкість попиту.

Оскільки виробництво вугілля та газу поступово припиняється, національні енергосистеми повинні збалансувати перебої в роботі об'єктів відновлюваної енергетики. Гнучкий підхід має важливе значення для стабілізації енергосистеми з високим рівнем відновлюваної енергетики. Єдиний спосіб, яким країни можуть досягти високого рівня гнучкості – це заохочення інвестицій у можливості реагування на попит, наприклад, у накопичення енергії. Відкриті ринки є критично важливою вимогою для заохочення таких інвестицій.

Проблема відображена в Індексі готовності до енергетичного переходу 2023 року (ETRI), розробленому Асоціацією відновлюваної енергетики та чистих технологій (REA). Співорганізаторами дослідження цього року виступили Eaton, глобальна компанія з інтелектуального управління електроенергією, та Foresight Group, компанія прямих інвестицій у сфері інфраструктури з питань сталого розвитку.

Дослідження, на якому базується індекс, порівнює готовність 14 національних ринків електроенергії до переходу від викопного палива. Серед іншого, досліджує різницю в гнучкості підходу до досягнення цілей кожної країни щодо виробництва електроенергії з відновлюваних джерел до 2030 року.

Таким чином, до 2030 року Німеччина та Великобританія мають найбільшу проблему з гнучкістю підходу та термінів переходу, а також Данія, Греція, Ірландія, Нідерланди та Іспанія. Лише Норвегія, Фінляндія та Швеція, вірогідно, легко подолають цей виклик – частково через доступ до великої кількості гідроенергії, а також через добре розвинені ринки.

Франція та Італія, здається, мають менший рівень проблем, але вони повинні зробити більше для залучення інвестицій, які їм знадобляться до 2030 року. Швейцарія має відносно гнучкий підхід завдяки високому рівню розвитку гідроенергетики, але її регіональна структура управління спричиняє слабку координацію політики впровадження переходу. Польща перебуває на ранніх стадіях енергетичного переходу, має великі амбіції, але стикається з проблемами у фінансуванні необхідних інвестицій для покращення доступу до мережі постачальників.

У дослідженні є багато хороших новин для Європи, оскільки індекс також включає рейтинги соціально-економічних та технологічних факторів, які підтримують або перешкоджають інвестиціям в енергетичний перехід. Підвищення рівня підтримки новітніх технологій, інфраструктури для зарядки електромобілів та впровадження «розумних» лічильників, є одним зі способів підвищення гнучкості підходу країн до енергетичного переходу.

Німеччина та Велика Британія продемонстрували найбільші покращення у привабливості для інвесторів з моменту початку щорічного дослідження у 2019 році. Отже, за умови правильного політичного середовища обидві країни мають потенціал для залучення інвестицій в енергетичний перехід, подолання проблем гнучкості та створення мереж з високим рівнем відновлюваної енергетики.

Загальний рейтинг країн наведено нижче:

Сиріл Бріссон, віцепрезидент з продажу та маркетингу в Європі, Близькому Сході та Африці компанії Eaton, зазначив: «Ентузіазм бізнесу щодо енергетичного переходу зростає, стимулюється шкодою викидів вуглецю, прагненням енергетичної безпеки та коливаннями цін. Уряди повинні реагувати на це політикою, яка забезпечить справедливі, прозорі та легкодоступні ринки, необхідні для залучення приватних інвестицій у гнучкість попиту, а також зробить енергетичний перехід доступним для всіх. Стабільність і передбачуваність підвищать довіру інвесторів до проєктів, які часто мають тривалий період окупності».

Ознайомитися зі звітом REA ETRI 2023 у повному обсязі можна тут.

Про REA: Асоціація відновлюваної енергетики та чистих технологій (REA) є найбільшою у Великій Британії торговою асоціацією у сфері відновлюваної енергетики та чистих технологій, яка налічує близько 550 членів, що працюють у сферах теплопостачання, транспорту, електроенергетики та циркулярної економіки. REA є неприбутковою організацією, що представляє чотирнадцять секторів, від компостування, біогазу та відновлюваних видів палива до сонячної енергетики та зарядних станцій для електромобілів. Членство в організації варіюється від великих транснаціональних корпорацій до приватних підприємців. Для отримання додаткової інформації відвідайте вебсайт.

Про Foresight: Foresight Group була заснована в 1984 році і є компанією прямих інвестицій та венчурного капіталу, що спеціалізується на виробництві екологічно чистої енергії та пов'язаної з нею інфраструктури, акції якої котируються на біржах. З багаторічним фокусом на ESG та стратегіях сталого розвитку, компанія прагне забезпечити привабливі прибутки для своїх інституційних та приватних інвесторів на важкодоступних приватних ринках. Foresight управляє понад 400 інфраструктурними активами, зосереджуючись на сонячних та наземних вітроелектростанціях, біоенергетиці та відходах, а також на проєктах, що сприяють розвитку відновлюваної енергетики, рішеннях з управління енергоефективністю, соціальних та основних інфраструктурних проєктах та активах сталого лісового господарства. Foresight Capital Management управляє чотирма стратегіями через сім інвестиційних інструментів. Працює у восьми країнах Європи, Австралії та США з активами під управлінням 12,1 млрд фунтів стерлінгів (на основі неаудованих активів під управлінням станом на 30 вересня 2023 року).

Про Eaton: Eaton – це компанія з інтелектуального управління електроенергією, яка прагне покращення якості життя та захисту навколишнього середовища для людей в усьому світі... Заснована в 1911 році, Eaton відзначає свій 100-річний ювілей входження до Нью-йоркської фондової біржі. У 2022 році компанія заявила про оборот 20,8 млрд доларів та обслуговує клієнтів у більш ніж 170 країнах.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Що для України буде перемогою?

ГолосуватиРезультатиАрхів
Реклама
Реклама