Літо 2023 року стало найспекотнішим за всю історію спостережень - NASA опублікувало тривожну статистику

2023-09-15 12:15 131 Подобається

На цій мапі зображені глобальні температурні аномалії для метеорологічного літа 2023 року (червень, липень і серпень). Вона показує, наскільки теплішими або холоднішими були різні регіони Землі порівняно з базовим середнім показником з 1951 по 1980 рік.

Літо 2023 року стало найспекотнішим за всю історію спостережень. Середня температура повітря на поверхні Землі була на 0,23 градуса за Цельсієм теплішою, ніж будь-яке інше літо в записах NASA, передає Американське космічне агентство, пише Поштівка.

«Рекордні температури влітку 2023 року – це не просто набір цифр – вони призводять до жахливих наслідків у реальному світі. Від спекотних температур в Аризоні та по всій країні до лісових пожеж по всій Канаді та екстремальних повеней у Європі та Азії, екстремальна погода загрожує життю та засобам існування в усьому світі. Наслідки зміни клімату є загрозою для нашої планети та майбутніх поколінь», – сказав адміністратор NASA Білл Нельсон.

Згідно з даними NASA, літо 2023 року було найспекотнішим за всю історію спостережень. Середня температура повітря на поверхні Землі влітку 2023 року була на 0,41 градуса за Фаренгейтом (0,23 градуса за Цельсієм) теплішою, ніж будь-яке інше літо в записах НАСА, і на 2,1 градуса за Фаренгейтом (1,2 °C) тепліше, ніж середнє літо між 1951 і 1980 роками.

Цей графік показує аномалії метеорологічної літньої температури (червень, липень і серпень) щороку з 1880 року. Тепліше, ніж зазвичай, літо 2023 року продовжує довгострокову тенденцію до потепління, зумовлену головним чином антропогенними викидами парникових газів.

Цей новий рекорд стався на тлі надзвичайної спеки, яка охопила більшу частину світу. Вона посилила смертоносні лісові пожежі в Канаді та на Гаваях, а також розпалила хвилі спеки в Південній Америці, Японії, Європі та США.

Крім того, науковці очікують, що найбільший вплив Ель-Ніньйо відбудеться взимку та навесні 2024 року. Це може призвести до прохолодніших і вологіших умов на південному заході США та посухи в країнах західної частини Тихого океану.

Кліматологи попереджають, що такі зміни є серйозною загрозою для людства. І нараз треба негайно скоротити викиди парникових газів.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Що для України буде перемогою?

ГолосуватиРезультатиАрхів
Реклама
Реклама