Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості застосування РРО/ПРРО з урахуванням новацій, внесених Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX»

2023-08-30 12:08 33 Подобається

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Павлоградський регіон) інформує.

У Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості застосування РРО/ПРРО з урахуванням новацій, внесених Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX».

На запитання платників податків відповідала начальник управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Алла Свірська.

Питання 1: Добрий день! Підкажіть, будь ласка, чи всі суб’єкти господарювання повинні використовувати РРО/ПРРО під час воєнного стану?

Відповідь: Добрий день! Згідно вимог Закону України від 06.07.95 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) з 01 січня 2022 року при проведенні розрахункових операцій всі суб’єкти господарювання (крім платників єдиного податку І групи) зобов’язані використовувати належним чином зареєстровану касову техніку, та видавати споживачам розрахункові документи встановленої форми в паперовому вигляді або електронному.

Підкреслюємо, що в Законі № 265 відсутня норма по звільненню суб’єктів господарювання від використання належним чином зареєстрованої касової техніки під час дії воєнного стану.

З 1 серпня 2023 року набрав чинності Закон України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». Ним, зокрема, внесено зміни до Закону № 265, відповідно до яких з 1 серпня 2023 року відповідальність за порушення Закону № 265 застосовується не тільки до торгівців підакцизними товарами, а й до суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних ігор. А з 01 жовтня 2023 року відповідальність буде застосовуватись до всіх категорій платників податків, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Питання 2: Вітаю! Скажіть, будь ласка, що повинен використовувати ФОП – апаратний РРО чи програмний РРО?

Відповідь: Добрий день! Згідно Закону України від 06.07.95 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний), засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій.

Апаратний РРО та Програмний РРО є рівнозначними засобами фіскалізації розрахунків за товари, роботи, послуги. Порядок застосування Програмного РРО, в частині, який не врегульований окремими нормативно правовими актами, є тотожним порядку застосування Апаратних РРО.

Програмний РРО — це програмне забезпечення (програма, додаток, онлайн-сервіс), що встановлюється на ПК, планшет, смартфон та дозволяє пристрою виконувати фіскальні функції. Програмні РРО дозволяють зменшити витрати на придбання та обслуговування РРО, в порівнянні з апаратними РРО, швидко зареєструвати РРО при відкритті нової торгової точки, інтернет-магазину тощо, забезпечити покупців зручним доступом до e-чеків.

Питання 3: Добрий день! Підкажіть, будь ласка, як можна отримати безкоштовне програмне рішення (ПРРО)?

Відповідь: Добрий день! ДПС України пропонує бізнесу безоплатне програмне рішення (ПРРО), що призначене для реєстрації розрахункових операцій та пристосоване для операційних систем Android, iOS, Windows, Web.

Завантажити та встановити безкоштовне програмне забезпечення ПРРО від ДПС можна на вебпорталі ДПС за покликанням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni - rro/.

Керівництва користувачів безкоштовного програмного рішення ДПС для версій WEB, Android, iOS та Windows розміщені за покликанням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/kerivnitstvo-koristuvacha. Крім того, на вебпорталі ДПС України за посиланням https://tax.gov.ua/diyalnist-/podatkoviy-audit/zastosuvannya-rro-prro/ розміщуються презентаційні, роз’яснювальні та інші матеріали щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Питання 4: Добрий день! Скажіть, будь ласка, чи можна отримати чек через ПРРО?

Відповідь: Добрий день! Так, звичайно. Через програмний РРО можна отримати чек:

- в електронній формі на email або в месенджер;

- в паперовій формі, підключивши принтер до гаджету, де встановлений ПРРО;

- відображенням QR-коду на дисплеї гаджету, де встановлений ПРРО, даний код дозволяє зчитати е-чек.

Перевірити чеки, видані програмним РРО, можна на вебпорталі ДПС України.

Питання 5: Вітаю! Скажіть, будь ласка, чи дозволяється використання ПРРО в режимі офлайн під час воєнного стану?

Відповідь: Вітаю! Згідно вимог Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» з 01.08.2023 забороняється робота ПРРО в режимі офлайн, якщо таким ПРРО не отримано діапазон фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером ДПС, які присвоюються розрахунковим документам ПРРО, що працює в режимі офлайн.

ПРРО працює в режимі офлайн лише в період, протягом якого відсутній зв’язок між ПРРО та фіскальним сервером ДПС.

Порядок застосування ПРРО в режимі офлайн встановлено розділом V Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547».

Питання 6: Добрий день! Підкажіть, будь ласка, якщо в мене два магазини за різною адресою, потрібно реєструвати два ПРРО чи достатньо одного?

Відповідь: Добрий день! Адреса здійснення розрахункової операції є одним із обов’язкових реквізитів фіскального чеку. Тому реєструвати ПРРО потрібно на кожну адресу, що є господарською одиницею, за якою зареєстровано ПРРО.

Питання 7: Добрий день! Скажіть, якщо мій кіоск, в якому ведеться торгівля, розташований не в тому районі, де я зареєстрований, до якої ДПІ мені подавати заяви № 20-ОПП та № 1-РРО?

Відповідь: Добрий день! Відповідно до глави 2 розд. II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 із змінами та доповненнями, реєстрація РРО здійснюється в контролюючому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.

У заяві ф. № 1-РРО зазначаються дані щодо господарської одиниці відповідно Повідомлення за ф. № 20-ОПП, поданого до контролюючого органу згідно вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України, яким визначено, що платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама
Реклама