ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ СОБОРНОГО ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНІВ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!
Отримані у минулому році доходи задекларували 169,9 тис. громадян
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) звертає увагу.
За підсумками кампанії декларування доходів громадян у 2023 році подано 169,9 тис. декларацій про майновий стан і доходи.
Сума задекларованого доходу склала 114,4 млрд грн, приріст до факту минулого року – 16,2 млрд грн, або 116,5 відсотка.
Податкові зобов’язання до сплати в бюджет з податку на доходи фізичних осіб громадянами визначені у сумі 2,7 млрд грн, з військового збору задекларовані податкові зобов’язання становлять 0,5 млрд гривень.
Відбулися робочі зустрічі з представниками МВФ щодо питань податкової політики та податкового адміністрування
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) інформує.
Спільна делегація Міністерства фінансів України та Державної податкової служби України, на чолі із заступником Міністра фінансів Світланою Воробей та в. о. заступника Голови Державної податкової служби України Євгенієм Сокуром, працювала з 6 по 13 травня 2023 року з технічною місією Податково-бюджетного департаменту Міжнародного валютного фонду та представниками Групи Світового банку з питань податкового адміністрування та податкової політики.
У рамках зустрічей було розглянуто стан виконання рекомендацій МВФ та зобов’язань, передбачених Меморандумом про економічну та фінансову політику від 24 березня 2023 року. Також обговорювалися заходи в частині податкової політики та податкового адміністрування, визначені у проекті Плану відновлення України.
Окремо увагу було приділено проєкту Національної стратегії доходів (НСД) та шляхам удосконалення податкової політики та податкового адміністрування (підвищенню податкового комплаєнсу, забезпеченню організаційної спроможності, розвитку інформаційних технологій та захисту даних) як складових НСД, а також ресурсам, необхідним для їх якісної реалізації.
У ДПС роз’яснили особливості застосування РРО у період дії воєнного стану
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) повідомляє.
Особливості застосування реєстраторів розрахункових операцій у період дії воєнного стану обговорювалися під час онлайн-зустрічі ДПС з представниками Асоціації платників податків України.
Під час заходу були розглянуті такі теми:
Кому потрібен РРО/ПРРО?
Хто може працювати без РРО/ПРРО?
Як визначити розрахункову операцію?
Що таке КОРО і коли її слід застосовувати?
Яка відповідальність за порушення РРО законодавства – під час воєнного стану та після його закінчення?
Які зміни очікуються для бізнесу з 1 липня 2023 року?
Платіжні термінали – нові вимоги 2023 року та нові штрафи за порушення законодавства.
ДПС і надалі долучатиметься до участі у таких заходах, оскільки вони надають можливість контролюючим органам бути належним чином поінформованими про реальні проблемні питання, які хвилюють бізнес-спільноту, та здійснювати роз’яснювальну роботу серед платників податків.
Додатково повідомляємо, що презентаційні, роз’яснювальні та інші матеріали щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій розміщуються на вебпорталі ДПС за посиланням
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) інформує, що ДПС України на головній сторінці вебпорталу (https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/677606.html) повідомила наступне
Законом змінено механізм визначення переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією (далі – Перелік територій). Згідно з Законом № 3050 Перелік територій визначається у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Постанова Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2022 року № 1364 (далі – постанова № 1364) визначає деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією. Зокрема, пунктом 1 постанови № 1364 визначається орган виконавчої влади (Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій), якому делегуються повноваження щодо затвердження переліку територій, а також визначаються складові переліку територій, вимоги до формату територій, за якими ці території відображаються у переліку, та затверджена форма переліку територій.
Враховуючи зазначене, у розумінні Закону № 3050 постанова № 1364 може вважатися такою, що встановила порядок визначення Переліку територій.
У зв’язку з цим Перелік територій, затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за № 1668/39004, може застосовуватися при визначенні особливостей справляння податків і зборів на відповідних територіях, визначених Податковим кодексом України.
За видобування кам’яного вугілля платники Дніпропетровщини направили до держбюджету понад 60 млн грн рентної плати
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) інформує.
У січні – квітні 2023 року до держбюджету платниками Дніпропетровщини спрямовано понад 60 млн грн рентної плати за видобування кам’яного вугілля. Порівняно з відповідним періодом 2022 року сума надходжень збільшилась на понад 14,2 млн грн, або на 31,2 відсотки.
Нагадуємо, що 30.05.2023 – останні день сплати за квітень п. р. рентної плати:
● за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
● за користування радіочастотним ресурсом України;
● за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
● за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.
Понад 278,1 млн грн податку на нерухоме майно
надійшло до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від юридичних осіб
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) інформує.
Протягом чотирьох місяців поточного року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від юридичних осіб надійшло понад 278,1 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок). У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на понад 66,9 млн грн, або на 31,7 відсотків.
Нагадуємо, що юридичні особи – платники податку самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація) за встановленою формою з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості Декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Задекларована праця допомагає розвивати бізнес
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) інформує.
Створили нові робочі місця із високою зарплатою? Менше витрати на сплату ЄСВ.
У разі працевлаштування працівників на нові робочі місця з заробітною платою в розмірі не менше ніж три мінімальні протягом наступних 12 календарних місяців вам компенсуються фактичні витрати у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску.
Вишиванка – це однострій нашої перемоги!
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) інформує.
Всесвітній день вишиванки традиційно відзначається щорічно у третій четвер травня. Вишиванка є символом нашої України, символом незламності та нескореності усього нашого українського народу.
Позитивний настрій, яскраві враження та безліч гарних емоцій – цим відзначилося свято у Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС).
За ініціативою очільниці ГУ ДПС до Дня вишиванки проведено конкурс «Вишиванка – це однострій нашої перемоги!».
І 18.05.2023 підведені його підсумки.
Податківці творчо підійшли до участі у конкурсі та провели фотосесії у вишитому українському одязі. Образів у національному стилі було неймовірно багато. Всі конкурсанти виглядали яскраво, красиво та креативно, чим підкреслили, що чудово знаються на українських традиціях.
Звертаючись до колективу, керівниця ГУ ДПС сказала: «Вітаю Вас з народним святом – Днем вишиванки. Уже другий рік це важливе для українського народу свято ми відзначаємо у непрості для країни часи. Саме вишиванка – невід’ємна складова нашої культурної спадщини, що єднає українців крізь простір та час. Це свято ще більше об’єднує нас на шляху до перемоги».
За результатами незалежного голосування на нашій офіційній сторінці у Фейсбук визначена найкраща світлина, а отже – колектив-переможець.
І це – Криворізька південна державна податкова інспекція.
Усім, хто долучився до заходу, щира подяка.
З Всесвітнім днем вишиванки!
Керівництво податкової служби Дніпропетровщини прийняло участь в урочистостях Університету митної справи та фінансів
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) інформує.
18 травня 2023 року Всесвітній День вишиванки та 32-у річницю відзначає факультет економіки, бізнесу та міжнародних відносин (далі – Факультет) Університету митної справи та фінансів (далі – Університет) – партнер податкової служби Дніпропетровщини у комунікаціях з молоддю.
В урочистих заходах Факультету Університету прийняли участь заступник начальника податкової служби області Леонов Валерій та начальник управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) Осипова Манушак.
Леонов Валерій привітав присутніх з Днем вишиванки та з річницею від дня заснування Факультету. Відзначив деканку Факультету Даценко Вікторію подякою за багаторічну плідну співпрацю та злагоджену роботу, ініціативність, сприяння у формуванні та підвищенні податкової культури студентів, активну громадянську позицію як члена Громадської ради при ГУ ДПС.
«Податкова служба Дніпропетровщини має багаторічний позитивний досвід співпраці з Університетом митної справи та фінансів та, зокрема, і з колективом факультету економіки, бізнесу та міжнародних відносин. Разом ми використовуємо ефективні форми взаємодії, результатом яких є підвищення престижності професії податківця, просвітницька діяльність, направлена на формування високого рівня податкової культури, виховання покоління обізнаних громадян. Подальше партнерство ГУ ДПС та Університету сприятиме досягненню спільних цілей у подальшому», – зазначив заступник начальника ГУ ДПС під час заходу.
Даценко Вікторія висловила вдячність за привітання та бажання і надалі розвивати ефективні та позитивні партнерські відносини з ГУ ДПС.
Чи мають право на податкову соціальну пільгу
особи з інвалідністю ІІІ групи з дитинства
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) повідомляє.
Надання податкових соціальних пільг передбачено ст. 169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Згідно з п.п. «ґ» п.п. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 ПКУ з урахуванням норм абзацу першого п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ платник податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (ПСП) у розмірі, що дорівнює 150 відс. суми пільги, визначеної п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ, для такого платника податку, який є особою з інвалідністю I або II групи, у тому числі з дитинства, крім осіб з інвалідністю, пільга яким визначена п.п. «б» п.п. 169.1.4 п. 169.1 ст. 169 ПКУ (осіб з інвалідністю І і ІІ групи, з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни).
Підпунктом 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ визначено, що податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
Отже, платники податку – особи з інвалідністю ІІІ групи з дитинства в ПКУ не зазначені як окрема пільгова категорія, але при дотриманні установленого рівня заробітної плати, мають право на податкову соціальну пільгу, яка надається у вигляді зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що у 2023 році дорівнює 1342,00 грн при граничному доході 3760,00 гривень.
До уваги фізичних осіб – власників нерухомості!
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Соборний та Шевченківський райони м. Дніпра) нагадує, що платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок), мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:
- об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
- розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
- права на користування пільгою із сплати податку;
- розміру ставки податку;
- нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за своєю податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Норми встановлені п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України.
За матеріалами Головного управління ДПС у Дніпропетровській області