Майже рік минув з того часу, коли громадянам України відкрили вільний в'їзд на територію Євросоюзу з туристичною метою. Для поїздки необхідно мати біометричний закордонний паспорт і більше нічого. Відкривати туристичні візи та сплачувати візовий збір вже не потрібно. Ці плюси. не залишилися не поміченими нашими громадянами, що у свою чергу призвело до чималих черг у паспортних столах та відділеннях міграційної служби з охочих оформити закордонний паспорт. Як наслідок великого напливу населення, і через те, що лише одне підприємство в нашій країні, має право друкувати (виготовляти) закордонні паспорти, то ми й спостерігаємо вже протягом майже року затримки у термінах виготовлення документа.
До початку 2018 року, на комбінаті "Україна", розташованому у Шевченківському районі Києва, діяла лише одна лінія з виготовлення закордонних паспортів, природно через величезну кількість замовлень, яка працює на межі своїх можливостей. Однак це далеко не єдина причина, завдяки якій закордонні паспорти, навіть за прискореною процедурою, виготовлялися не менше одного місяця, хоча державою заявлений термін виготовлення в 7 днів. На комбінаті часто траплялися збої у постачанні сировини для закордонних паспортів, та й банально, не завжди самі комплектуючі, були належної якості. За неперевіреними чутками, було виготовлено партію готових закордонних паспортів у кількості 300 тисяч штук, але якість готової продукції не відповідала встановленим стандартам, як результат – було знищено всю партію і закордонний паспорт довелося виготовляти заново.
Після того, як на комбінаті були встановлені дві додаткові лінії з виробництва закордонних паспортів, а це трапилося у січні-лютому цього року, швидкість випуску готових закордонних паспортів збільшилась і терміни отримання готового документа, починаючи від подання документів на оформлення, та до отримання готового біометричного закордонного паспорта України , терміни зменшилися вдвічі Але прийшла нова хвиля замовлень з боку громадян, які отримують уперше свій внутрішній паспорт, так звану "пластикову картку". Потрібно додати сюди і тих, які з тих чи інших причин змінюють старі паспорти, які видаються з 1994 року на нові – пластикового зразка. Справа в тому, що пластикові картки теж виготовляються на комбінаті Україна. Саме з цієї причини поки і не особливо спадають черги в паспортних столах, і така тенденція може зберегтися до кінця вересня 2018 року, коли діти підуть до шкіл і закінчиться сезон відпусток.
На момент написання статті оформити
Для громадян, які мають паспорти чи прописку у східних областях чи Криму – мінімальні терміни становлять близько чотирьох тижнів. Це пов'язано з додатковими перевірками, які проводить міграційна служба з метою додаткової ідентифікації особи заявника, оскільки зв'язок з базами даних паспортних столів на цих територіях відсутній.
У зв'язку з дією військового стану та корона вірусних обмежень, бувають невеликі затримки в оформленні закордонного паспорта, і тим більше в інших регіонах країни. Інформація про це розміщена на сайті Міграційної служби України.