Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Павлоградський регіон) інформує, що днями в інформаційному агентстві «МОСТ-ДНЕПР» відбулась пресконференція за участі начальника управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Алли Свірської.
Під час спілкування з журналістами Алла Свірська зазначила, що в умовах воєнного стану бізнес продовжує працювати та сплачувати податки. В цей нелегкий період платникам, як ніколи, важливо володіти актуальною податковою інформацією. Тому Державна податкова служба України активно удосконалює ІТ-технології у сфері адміністрування податків.
Одним з таких кроків стало впровадження нової версії вебпорталу ДПС, вхід до якого здійснюється за посиланням
Сьогодні пріоритетним напрямом роботи ДПС залишається розвиток онлайн-сервісів. Сучасні електронні сервіси ДПС дозволяють оперативно отримувати всю необхідну інформацію, довідки та консультації, а також подавати податкову та іншу звітність безпечно, без особистих візитів до служби, що під час щоденних повітряних тривог є дуже важливим.
Так, популярністю користуються наступні електронні сервіси:
«Електронний кабінет», за допомогою якого платники можуть отримувати послуги від податкової служби в режимі онлайн;
«Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР)», в якому представлена офіційна позиція Державної податкової служби України по всіх напрямах чинного податкового законодавства;
«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», за допомогою якого можна перевірити потенційних бізнес-партнерів щодо сумлінності сплати податків до бюджету;
«Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг» для отримання безкоштовного кваліфікованого електронного підпису;
«Пульс» для надання інформації про неправомірні дії чи бездіяльність (можливі корупційні ризики) посадових осіб ДПС та її територіальних органів;
Інформація з реєстрів: про взяття на облік платників страхувальників, платників єдиного податку, платників ПДВ тощо,
«Декларування громадян», де розміщені матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів;
«Онлайн навчання», де розміщено онлайн уроки, інформаційні та презентаційні матеріали.
Алла Свірська зауважила, що з початку воєнного стану електронні сервіси працюють з певними обмеженнями, що зумовлено необхідністю захисту прав платників. Але деякі сервіси знову стали доступними. Так, відновлено функціонування наступних пошукових сервісів:
- «Реєстр платників ПДВ», який надає доступ до відомостей реєстру платників ПДВ шляхом пошуку за кодом ЄДРПОУ або ІПН за умови ідентифікації особи, яка бажає отримати такі відомості, з використанням засобів електронної ідентифікації (кваліфікованим або удосконаленим електронним підписом);
- «Пошук фіскального чека», який дозволяє здійснити пошук розрахункового документа (чека) РРО/ПРРО, у тому числі шляхом сканування QR-коду.
Також, вона звернула увагу на зручні безкоштовні електронні сервіси від ДПС, яки знадобляться користувачам ПРРО в умовах перебоїв електропостачання:
офлайн режим: завдяки змінам до законодавства на час воєнного стану зняті часові обмеження щодо використання ПРРО в режимі офлайн;
мобільність: використання ПРРО на зручній платформі гаджету чи комп’ютера в будь - якій точці надання послуг;
подання звітності: протягом години після встановлення зв’язку з фіскальним сервером підприємець передає розрахункові документи та фіскальні звітні чеки, створені ПРРО в режимі офлайн, до фіскального сервера.
Безкоштовний ПРРО від ДПС доступний на платформах: Ios, Android, Web та Windows.
Як і раніше взаємодія бізнесу та громадян з органами ДПС здійснюється за допомогою Електронного кабінету, де платники мають змогу подати звітність, сплатити податки, отримати доступ до необхідної інформації, листуватись з органами ДПС тощо. Робота в Електронному кабінеті здійснюється через мережу Internet та не вимагає використання чи встановлення будь-якого додаткового програмного забезпечення. Електронним кабінетом можна скористатись цілодобово як з персональних комп’ютерів, так і зі смартпристроїв.
Вхід до Електронного кабінету здійснюється за посиланням
Державна податкова служба щоденно продовжує розвивати цифрові технології для взаємодії між державними ресурсами, електронними реєстрами та інформаційними системами. Адже міжвідомча інформаційна взаємодія є основою надання якісних електронних сервісів податковою службою та іншими державними органами.
Однією із самих продуктивних та сучасних є взаємодія ДПС з Міністерством цифрової трансформації. Так, низка податкових сервісів доступна на порталі та у застосунку «Дія», де платники можуть:
- отримати інформацію про свої податкові дані та стан розрахунків з бюджетом,
- за допомогою послуги Е-малятко при реєстрації народження дитини замовити реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
- за допомогою послуги ІД – 14 замовити ID-картку з номером картки платника податку;
- подати декларації та сплатити податки для ФОП-спрощенців,
- переглянути раніше подані декларації,
- отримати відомості з Державного реєстру фізичних осіб про виплачені доходи та утримані з них податки.
Також для бізнесу у «Дії» доступні сервіси, які пов’язані з податковими питаннями:
- реєстрація ТОВ на підставі модельного статуту та обрання системи оподаткування (реєстрація платників ПДВ та єдиного податку або включення неприбуткового підприємства до Реєстру неприбуткових установ та організацій);
- подання заяви на резидентство в Дія.City – спеціальному правовому режимі для IT-індустрії;
- автоматична реєстрація ФОП та обрання загальної чи спрощеної системи оподаткування;
- внесення змін про ФОП (зокрема, щодо громадянства, видів економічної діяльності, контактної інформації фізичної особи-підприємця);
- подання онлайн-форми заяви на закриття ФОП. Підписана заява автоматично надсилається до реєстратора, інформація про закриття надсилається до податкової служби.
Крім того, через сервіс ДІЯ та Електронний кабінет можна зареєструватися в Реєстрі волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.
Сучасні ІТ-технології та розвиток онлайн-сервісів надають платникам можливість обирати найбільш зручний формат свого спілкування з державними органами,економити свій час та не звертатися безпосередньо до податкової служби за одержанням адміністративних та сервісних послуг.
Підсумовуючи, Алла Свірська подякувала бізнесу за фінансову підтримку держави та закликала спілкуватись з податковими органами безпечно і комфортно за допомогою електронних сервісів.