Головна тема – енергетика: тенденції будівельного сектора в Європі у 2023 році

2023-02-06 14:52 45 Подобається

Які тренди формуватимуть сектори комерційних, промислових і житлових будівель у 2023 році?

Дефіцит енергії, який виник у Європі через зростання попиту після кризи Covid та внаслідок війни в Україні, призвів до безпрецедентного скорочення пропозиції. Відповіддю на це стали зусилля країн ЄС для посилення енергетичної безпеки.

Зменшення викидів вуглецю залишається не менш актуальним напрямом роботи, а зустріч COP27 Організації Об’єднаних Націй, яка відбулася в листопаді, нагадала про те, що хоча енергетична безпека важлива, пом’якшення змін клімату є обов’язковими. Будівельний сектор в Європі має багато роботи, щоб відповідати вимогам до нього у 2023 році: розглянемо детальніше.

Тренд №1 – Покращене управління енергією

Уряди європейських країн працюють над зменшенням попиту на енергію. Для власників будинків у всьому світі спільною є необхідність обережного та диференційованого управління енергією.

Стратегічне використання систем зберігання енергії буде улюбленим варіантом для багатьох. Завдяки накопиченню енергії компанія або домовласник може зберігати електроенергію з мережі в період непікового навантаження, а також будь-яку енергію, яку вони виробляють із відновлюваних джерел, для використання, як і коли забажають. Цю зміну в моделях споживання енергії, яка вже виникала, прискорила енергетична криза та пов’язані з нею високі ціни. Протягом 2023 року очікується зростання попиту на системи зберігання енергії.

Тренд №2 – Нормативні терміни

Дії щодо зменшення споживання енергії обумовлюються нормативними термінами, а зусилля щодо їх виконання будуть активізовані у 2023 році. Країнам ЄС було доручено запровадити законодавчий пакет Fit-for-55, розроблений для того, щоб скоротити викиди парникових газів на 55% до 2030 року, такождеякі вимоги були переглянуті у 2022 році для підтримки ініціативи REPowerEU. REPowerEU прискорить просування Європи до енергетичної безпеки завдяки підвищенню рівня розподіленого виробництва енергії з відновлюваних джерел.

Усе це зробить 2023 рік ключовим, оскільки власникам будівель потрібно буде винайти спосібзменшення споживання енергії та викидів.

Тренд №3 – Електромобілі та відновлювані джерела енергії

Власники будинків іноді дивуються, коли ми обговорюємо заряджання електромобілів (EV) і відновлювані джерела енергії разом, в одному контексті. Їм не відразу стає очевидним, як інфраструктура зарядки електромобілів може підвищити енергоефективність будівлі. Але це саме те, що може статися завдяки об’єднанню секторів, яке передбачає більш тісний зв’язок виробництва енергії з енергоспоживанням і дуже ефективне використання відновлюваної енергії.

Цей тип підходу ми називаємо «Будівлі як мережа» для комерційної та промислової власності або «Будинки як мережа» для житлової нерухомості. Він перетворює будівлю на енергетичний центр, і зараз це легко можливо.

Очікується, що у 2023 році більше власників будинків скористаються цим підходом, оскільки наближаються терміни відмови від бензинових і дизельних автомобілів. Також заклики до національних мереж дозволити двонапрямну зарядку стануть голоснішими, оскільки власники зарядних пристроїв для електромобілів бачать, як вони можуть заробляти гроші, продаючи енергію в мережу. (Це вже дозволено і популярно в Норвегії).

Тренд №4 – Ремонт і модернізація

Особливістю 2023 року буде поновлення уваги до реконструкції, оскільки власники будівель прагнуть зменшити вплив високих цін на енергоносії шляхом модернізації ізоляції та таких активів, як сонячні панелі. Додатковий стимул до модернізації буде у формі національних нормативних актів, які випливатимуть з урядових ініціатив, наприклад, Директиви ЄС щодо енергоефективності будівель (EPBD). Серед іншого, EPBD спонукає до зобов’язання країн заряджати електромобілі як у нових, так і в реконструйованих будівлях, щоб прискорити перехід до електромобільності. Очікується, що більшість країн, як в ЄС, так і поза ним, запровадять подібні правила, якщо вони їх ще не мають.

Ремонт відіграє життєво важливу роль в енергетичному переході, оскільки приблизно 35% будівель у ЄС мають вік понад 50 років, майже 75% будівельного фонду вважаються енергонеефективними, і лише близько 1% будівельного фонду реконструюється кожен рік. Інші європейські країни стикаються з подібними проблемами.

Тренд № 5 – Подолання браку навичок

Спеціалізованих електротехнічних навичок в Європі не вистачає, тому навчання робочої сили для встановлення інфраструктури, необхідної для енергетичного переходу, буде пріоритетом всюди. У 2023 році європейським країнам потрібно буде докладати більше зусиль, щоб забезпечити сектори комерційних, промислових і житлових будівель необхідними кваліфікованими працівниками.

Розробка стратегій, які замінять викопне паливо новою сумішшю енергоресурсів, яка буде значно більше зосереджена на відновлюваних джерелах енергії, вимагатиме багато інфраструктурних робіт — і людей для цього. Автоматизація та впровадження ефективних постійних робочих процесів допоможуть, оскільки це дозволить досягти більшого меншою кількістю кваліфікованих кадрів.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Що для України буде перемогою?

ГолосуватиРезультатиАрхів
Реклама
Реклама