Брифінг на тему: «Перевірки щодо офіційного працевлаштування. Одноразове декларування»

2021-08-28 14:36 22 Нравится

Днями відбувся брифінг для засобів масової інформації начальниці Павлоградського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Наталії Жуковіної.

Під час брифінгу податківиця повідомила про спільні з ГУ Держпраці заходи, спрямовані на стимулювання роботодавців та працівників до переходу від неформальних до задекларованих трудових відносин.

Наголошено, що зазначені заходи включають два етапи: інформаційну кампанію про переваги офіційного працевлаштування та ризики використання незадекларованої праці; інспекційну кампанію серед роботодавців, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці. Об’єднання зусиль Держпраці та ДПС дає можливість оперативно виявити та забезпечити інспектування роботодавців, що мають найвищий ризик використання незадекларованої праці.

Також було приділено увагу питанню одноразового декларування. Наталія Жуковіна проінформувала, що 15 червня Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету" (далі – Закон).

Згідно із Законом, «Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування — це одноразовий обов'язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору, визначених цим підрозділом, та відображається ним в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.

Законом передбачено, що «Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи — резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до цього Кодексу є чи були платниками податків».

Це означає, що з 1 вересня 2021 року розпочинається одноразове (спеціальне) добровільне декларування або так звана податкова амністія.

У процесі виступу, були надані відповіді на всі поставлені запитання.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы вакцинировались, но все равно заболели COVID-19?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама