Розпочалася деклараційна кампанія – 2021

2021-02-01 11:10 38 Нравится

З початку 2021 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2020 року.

Про це йшлося на пресконференції заступника начальника управління – начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) Бабкіної Оксани, що відбулася 28 січня 2021 року в інформаційному агентстві «Мост-Днепр».

Фахівець ГУ ДПС звернула увагу, що декларування доходів – це конституційний обов’язок громадян.

Бабкіна Оксана зазначила, що платник податків може обрати зручний для себе спосіб подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), а саме:

- надати її особисто платником або уповноваженою на це особою;

- надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі. Для цього можна скористатися запровадженим новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення податкової декларації на підставі облікових даних платника.

Обов’язок щодо подання Декларації у платників податків виникає, зокрема, при отриманні:

- доходів від продажу (обміну) рухомого та/або нерухомого майна, податок на доходи з фізичних осіб (далі – ПДФО) з яких не утримано, але такі доходи не звільнені від оподаткування;

- доходів від надання в оренду рухомого та нерухомого майна іншій фізичній особі;

- доходів у вигляді спадщини або подарунку від фізичної особи, яка не є членом сім’ї першого або другого ступеня споріднення.

- іноземних доходів;

- інвестиційних доходів;

- доходів у вигляді анульованої банком частини боргу за кредитом;

- доходів від оброблення земельних ділянок площею понад 2 га.

Податківець нагадала, що Декларацію зобов’язані також подавати:

- фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), які здійснюють свою діяльність на загальній системі оподаткування (в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності зобов’язані зазначити інші отримані доходи);

- фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність;

- платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання.

Бабкіна Оксана акцентувала увагу, що граничними термінами подання Декларації за 2020 рік є:

- для ФОП на загальній системі оподаткування – 09.02.2021;

- для громадян, які зобов’язані подати Декларацію, та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність – 30.04.2021.

Крім обов’язкового подання Декларації громадяни, за певних умов, можуть подати Декларацію і реалізувати своє право на податкову знижку. Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2020 року, можуть подати декларацію по 31 грудня (включно) 2021 року.

«Сподіваємося, що громадяни відповідально поставляться до вимог законодавства та своєчасно виконають свій конституційний обов’язок щодо декларування доходів, адже від цього залежить розвиток держави, її фінансова безпека та рівень соціального захисту!», – відмітила Бабкіна Оксана.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы вакцинировались, но все равно заболели COVID-19?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама