«Гаряча лінія» про особливості кампанії декларування доходів – 2020

2020-04-23 12:06 2112 Нравится

Сьогодні у Західно-Донбаському управлінні Головного управління ДПС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Західно-Донбаського управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області Світланою Д’яконовою на тему: «Кампанія декларування – 2020».

Під час розмови з платниками було обговорено найбільш актуальні питання, пов’язані з декларуванням доходів громадян, термінами та способами подання декларації та карантинні нововведення, а саме:

Чи змінилися терміни декларування доходів, отриманих громадянами у 2019 році та сплати податкових зобов’язань?

Відповідно до Закону України від 17.03.2020 року №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», встановлено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, визначена статтею 179 цього Кодексу, подається до 1 липня 2020 року, а сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік громадяни зобов’язані до 1 жовтня 2020 року.

Як подати декларацію за допомогою електронних сервісів?

Кожен громадянин, який отримав доходи у 2019 році та зобов’язаний їх задекларувати, може скористатися електронними сервісами ДПС України, що дуже актуально на сьогодні в умовах обмежувальних заходів. Одним із таких є електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків».

За допомогою цього сервісу можливе подання декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) до податкових органів в електронній формі у режимі реального часу (online). Ним передбачено часткове заповнення податкової декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Для роботи в «Електронному кабінеті платника податків», зокрема для подання податкових декларацій, користувачу необхідно здійснити деякі дії, а саме:

- отримати електронний цифровий підпис, який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби;

- завантажити з сайту Акредитованого центру сертифікації «Програмний комплекс користувача ЦСК». Встановити програмне забезпечення на персональному комп’ютері та виконати необхідні дії.

- відкрити в Інтернеті веб-сторінку «Електронний кабінет платника податків», авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа та розпочати роботу в електронному кабінеті.

Які документи необхідно надати для отримання податкової знижки?

Відповідно до ст..166 Податкового кодексу до податкової знижки включаються фактично здійсненні протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, тощо. У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість послуг (робіт, товарів) і строк їх надання (виконання, продажу).

З метою отримання податкової знижки необхідно подати до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків до 31 грудня 2020 року декларацію про майновий стан і доходи за звітний 2019 податковий рік. Разом з декларацією обов’язково необхідно надати наступні документи:

1. Довідку про отримані у звітному році доходи.

2. Копію договору (контракту) з навчальним закладом.

3. Копії платіжних документів, які підтверджують сплату за навчання.

4. У разі компенсації вартості здобуття середньої або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення – документи, які підтверджують ступінь споріднення (копії паспорта, РНОК платника, свідоцтва про народження дитини тощо). При цьому, якщо член сім’ї першого ступеня споріднення після реєстрації шлюбу змінює прізвище та в квитанціях зазначено нове прізвище, то потрібно надати ще і копію Свідоцтва про шлюб.

5. Довідку із зазначенням номеру рахунку в установі банку, на який буде перерахована знижка.

Комментарии (2)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
 • ХOXOL2020-04-23 12:16изменено

  Горяча ЛіНЬіЯ із Павлограда 2020, а це як ми пояцнимо?)

  • ХOXOL2020-04-23 12:11изменено

   12:06, А це щщо?)

   Создать блог

   Опрос

   Как думаете, будет ли в ближайше время вторжение РФ в Украину?

   Реклама