В.о. заступника голови ДФС Кривіцький уникає незручних запитань журналістів

2019-02-20 18:42 6351 Нравится 1

Помічений у багатьох скандалах митник, який зараз обіймає посаду в.о. заступника Голови ДФС Віктор Кривіцький дуже обурюється, коли чує незручні питання та уникає обговорення тем, які ставлять під сумнів його моральні якості.

Очікувана прес-конференція у Кабміні, яка мала дати відповіді на питання стосовно роботи митниці ДФС, він провів разом із заступником міністра фінансів Сергієм Варлановим. Але сама форма її полягала у викладенні звіту з сумами наповнення пенсійного фонду, але не давала відповіді на питання зловживань, які супроводжували увесь процес розмитнення "євроблях".

Кривіцький, ставши на позицію в. о. заступника начальника ДФС, взявся створювати позитивний імідж для влади, який став зоною ризику у зв'язку із невизначеністю питання автівок на єврономерах та міг мати небажані наслідки.

На прес-брифінгу, куди прийшло багато представників преси, надалися висновки спікерів, які відрапортували за період з 25 листопада 2018 року, відколи почав діяти пільговий митний період. Спікери гордо розповідали, що за цей період розмитнили 124 тис. авто з іноземної реєстрації, що принесло країні 7,6 млрд грн.

Серед лідерів за кількістю розмитнених авто за пільговий період Волинська митниця поступається лише столичній. Це і не дивно, адже саме з Волинської митниці прийшов працювати у Головне управління ДФС пан Кривіцький.

За версією видання "Антикор", Кривіцький, вигадав схему, за допомогою якої можна розмитнювати дешевше на свої митницях. Наприклад, на Волинській митниці є можливість розмитнювати на 20-30% дешевше. Все через різницю каталогів "швакнет", які застосовуються при оцінці вартості майна – саме вартість майна визначає ціну мита. Так от, на Волинській митниці застосовувалась швейцарська версія каталогу, що за версією видання, демонструє меншу вартість авто, в той час, як на інших митницях – німецька, що дозволяло зловживати цим.

Сам Кривіцький відкидає такі звинувачення, мовляв це все чутки, а насправді ми користуємось лише українською версією. І взагалі визначається не митна вартість, а індикативна ціна авто.

Цікаво, що напередодні прес-конференції журналіст Євген Плінський відвідував столичну митницю, де і разом з одним із власників авто знайшли зловживання, оскільки вартість авто оцінюється безпідставно, а коли просять дати документальну відповідь, ціна стає меншою.

Коли у Кривіцького запитали про порушення митниками митного законодавства, Кривіцький сказав, що це чутки, які він не коментує, і таких фактів у цього немає. Натомість взявся розказувати про те, що каталог "швакнет" - єдина і найсправедливіша, а аналогів немає і не треба, уникнувши відповіді про явні зловживання самих митників у наповненні бюджету.

Такі зустрічі з пресою мають заспокоїти громадськість стосовно багатьох скандалів, які вже багато років не вщухають навколо митниці, але коли питання некомфортне, його одразу називають чутками і коментувати, а тим паче, вживати заходів – відмовляються.

Комментарии (1)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Если бы выборы Президента Украины состоялись в ближайшее воскресенье, за кого отдали бы голос?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама
Реклама