Запровадити електронний аудит фіскальна служба планує до 2020 року
Наразі до запровадження у повному обсязі електронного аудиту, ДФС налаштовує територіальні підрозділи аудиту на уникнення необґрунтованих перевірок, зменшення тиску на бізнес та стимулювання розвитку підприємництва шляхом застосування прозорої ризикоорієнтованої системи контролю.
Тож підсумовуючи роботу 9-ти місяців звітного року в управлінні аудиту ГУ ДФС у Вінницькій області зауважують, що система ризиків постійно вдосконалюється, а ризики – переглядаються. Тому, приділяючи увагу саме плановому контролю, продовжується курс на зниження тиску на бізнес. Так, з початку поточного року порівняно з минулим кількість позапланових перевірок зменшалась на 21 відсоток. Разом із тим, завдяки, зокрема, уточненню ризиків несплати податків, донараховані та пред’явлені до сплати за наслідками планових, позапланових та фактичних перевірок суми, збільшилися більш ніж удвічі – з 42,1 млн грн за січень-вересень 2017 року до 84,7 млн грн за січень-вересень поточного року. Загальний рівень узгодження донарахованих сум складає 67,8 відс.
Окрім того, за результатами перевірок збиткових підприємств зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 54,3 млн грн, чим упереджено несплату податку на прибуток в наступних податкових періодах на 9,8 млн. грн. Також на 2,7 млн грн зменшено залишки від’ємного значення з ПДВ, які включаються до податкового кредиту наступних податкових періодів.
Загалом за результатами контрольно-перевірочної роботи підрозділу аудиту ДФС Вінниччини до Зведеного бюджету протягом січня-вересня 2018 року надійшло 43,1 млн грн, що на 12,6 млн грн більше, ніж у відповідному періоді минулого року.
Додамо, що порядок формування планів-графіків проведення документальних планових перевірок платників податків та критерії ризиків від провадження діяльності суб’єктів господарювання, є відкритою інформацією. А річні плани-графіки документальних планових перевірок оприлюднюються на офіційному веб-порталі ДФС (
Власникам касових апаратів спростили «життя»
Для суб‘єктів підприємницької діяльності, які використовують реєстратори розрахункових операцій, є приємні законодавчі нововведення. Зокрема, наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня поточного року за № 773 передбачено спрощення процедури реєстрації та застосування РРО. Наказом визначено, що реєстрація РРО здійснюватиметься на підставі однієї заяви без додатків. Крім того передбачено обмін електронними документами між виробником, центром сервісного обслуговування, суб’єктом господарювання та ДФС. Такий обмін здійснюватиметься засобами інформаційної системи фіскальної служби.
Разом з тим звертаємо увагу платників, що зазначені зміни відбуватимуться поетапно. Скажімо перший етап передбачає зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденні z-звіти) в електронній формі. Також здійснюється за спрощеним порядком ведення книги обліку розрахункових операцій (книга ОРО)/журналу використання РРО з купівлі-продажу іноземної валюти. На підставі заяви без додатків здійснюватиметься перереєстрація РРО/книг ОРО у разі зміни даних щодо суб’єктів господарювання, які зазначаються у реєстраційному посвідченні/книзі ОРО та пов’язані з перейменуванням районів у містах, вулиць тощо. А от реєстрація РРО, книги ОРО на підставі однієї заяви без додатків – це вже другий етап який набере діятиме після набрання чинності наказу про затвердження порядків ведення реєстру екземплярів РРО та реєстру ЦСО.
Запровадження сервісу перегляду чеків надісланих від реєстраторів розрахункових операцій
ДФС України реалізовано електронний сервіс, який дозволяє покупцям товарів (послуг) здійснювати пошук і перегляд фіскального касового чека, який формується як традиційними реєстраторами розрахункових операцій (далі-РРО), так і електронним фіскальним чеком, створеним новими РРО.
Запроваджений сервіс знаходиться у відкритій частині „Електронного кабінету”, доступ до якого здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особи за посиланням: cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check. Для пошуку та перегляду фіскального касового чеку необхідно ввести фіскальний номер РРО, дату та час видачі чека (для традиційних РРО).
Пошук електронного чека здійснюється за його фіскальним номером і датою. Якщо електронний чек у системі не знайдено, необхідно зробити його фото та надіслати за електронною адресою:
Також нагадуємо, шо e-Receipt (електронний чек)- нова інформаційна система реєстрації та обліку РРО, яка передбачає тільки реєстрацію пристроїв без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів і не потребує плати за користування нею. Електронний чек генерується, реєструється в системі ДФС і доповнюєтьсяQR-кодом, після чого передається на пристрій. Інформація про фіскальний номер чека та його QR-код зберігається в системі e-Receipt і буде доступною для перегляду в „Електронному кабінеті” як платником, так і покупцем.
Змінено порядок реєстрації РРО та книг обліку розрахункових операцій
З 01 жовтня набрав чинності
Новації передбачають спрощення процедури реєстрації та застосування РРО. Так, платник матиме можливість здійснювати реєстрацію РРО на підставі однієї заяви (за спрощеною формою) без додатків, яка може бути подана до контролюючого органу у паперовій або електронній формі. Обмін електронними документами між виробником, центром сервісного обслуговування, суб’єктом господарювання та ДФС здійснюватиметься засобами інформаційної системи фіскальної служби.
Для впровадження таких спрощень ДФС буде створено та здійснено супровід двох нових реєстрів - Реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій та Реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій.
Зміни, внесені наказом, набувають чинності у два етапи.
Так, з 1 жовтня:
- здійснюється за спрощеним порядком ведення книги обліку розрахункових операцій (книга ОРО)/журналу використання РРО з купівлі-продажу іноземної валюти. Суб’єкту господарювання вже не потрібно підклеювати щоденні фіскальні звітні чеки (z-звіти) та вести облік ремонтів;
- щоденні фіскальні звітні чеки (щоденні z-звіти) зберігатимуться в електронній формі;
- реєстрація, застосування (зберігання) книги ОРО на РРО, розрахункової книжки (РК) здійснюватиметься за бажанням суб’єкта господарювання у разі прийняття ним рішення про те, що у випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється ним до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії;
- перереєстрація РРО/книг ОРО у разі зміни даних щодо суб’єктів господарювання, які зазначаються у реєстраційному посвідченні/книзі ОРО та пов’язані з перейменуванням районів у містах, вулиць тощо, здійснюватиметься на підставі заяви без додатків;
- суб’єктам господарювання та їх представникам, які здійснюють операції з купівлі-продажу іноземної валюти, забороняється здійснювати валютно-обмінні операції у пунктах обміну валюти в разі виходу з ладу РРО, відсутності резервного РРО або тимчасового відключення електроенергії.
Решта змін, передбачених наказом, набуває чинності після набрання чинності наказу про затвердження порядків ведення реєстру екземплярів РРО та реєстру ЦСО. У ньому, зокрема, мова йде про:
- реєстрацію РРО, книги ОРО на підставі однієї заяви про реєстрацію РРО без додатків, у т.ч. поданої в електронній формі;
- обмін документами між ДФС та ЦСО у вигляді електронних повідомлень щодо резервування фіскального номера РРО, опломбування РРО, укладання договору про технічне обслуговування та ремонт РРО, а також акта введення в експлуатацію РРО;
- надання права підпису реєстраційної заяви, заяви про реєстрацію книги ОРО та журналу про використання РРО отримання реєстраційних документів представнику суб’єкта господарювання;
- оновлені спрощені форми документів, які передбачені Змінами.
За 10 місяців 2018 року платникам відшкодовано 108 млрд грн ПДВ
Протягом січня-жовтня поточного року платникам відшкодовано 108 млрд грн податку на додану вартість. Про це заявив в.о. Голови ДФС Олександр Власов.
За його словами, порівняно з відповідним періодом минулого року сума відшкодування зросла на 11%, або на 10,7 млрд грн. За 10 місяців 2017 року платникам було відшкодовано 97,3 млрд грн.
«Ми фіксуємо зростання заявок на відшкодування ПДВ з бюджету. Так, у 2018 році кількість платників, які заявили про відшкодування цього податку, склало більше 5 тисяч осіб. Це майже на тисячу заяв більше, ніж було торік», – розповів Олександ Власов.
Середньомісячна заявка до відшкодування ПДВ у 2018 році зросла майже на 20% – до 11,5 млрд. грн.
«Відшкодування податку на додану вартість здійснюється прозоро, адже електронна система не дозволяє здійснювати будь-які махінації. Понад 85% заявлених до повернення сум відшкодовуються протягом місяця за результатами камеральних перевірок», – зазначив очільник ДФС.
Середньомісячне відшкодування ПДВ коштами у 2018 році зросло до 10,8 млрд. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року цей показник зріс на 1,1 млрд гривень.
У жовтні платники отримали 10,4 млрд грн. бюджетної компенсації цього податку. Порівняно з жовтнем 2017 року сума зросла на 7%, або на 0,7 млрд грн. За відповідний період 2017 року платники отримали 9,7 млрд грн. відшкодованого податку.
На Львівщині упереджено переміщення 7,7 кг бурштину, прихованого у паливному баці автівки
Працівниками Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Львівської митниці ДФС викрито факт переміщення з приховуванням від митного контролю партії бурштину.
На митному посту «Краковець» під час проведення митного контролю автомобіля, який прямував смугою руху «червоний коридор», громадянка України (водій автівки) при письмовому декларуванні заявила про відсутність будь-яких товарів, які обмеженні для переміщення або підлягають обов’язковому декларуванню та оподаткуванню.
Однак у митників виникла підозра щодо наявності у транспортному засобі незадекларованих товарів.
Автомобіль було скеровано у бокс поглибленого огляду транспортних засобів, де з використанням технічних засобів митного контролю виявлено прихований товар, а саме:
- каміння органогенного утворення неправильних форм, необроблене, різних розмірів від світло-коричневого до темно-коричневого кольору загальною вагою 7 кг 740 г;
- цигарки «MARLBORO goldlesssmell» з акцизними марками України у кількості 139 пачок, вартість однієї пачки згідно з маркуванням 37 грн 14 коп.
Товар знаходився в порожнині паливного баку транспортного засобу, який був попередньо зашпакльований шпаклівкою та задутий піском. Паливний бак кустарним способом був розділений на дві частини, в одній з яких знаходився вилучений вищезгаданий товар, а в іншій частині дизельне пальне.
Таким чином, громадянка України, вчинила дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю з використанням спеціально виготовленого сховища (тайника).
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України. За вказаним фактом складено протокол про порушення митних правил.
Євген Бамбізов: За нашими оцінками приблизно 100 транснаціональних компаній звітуватимуть в Україні
ДФС очікує прийняття змін до Податкового кодексу з метою імплементації плану протидії розмиванню бази оподаткування та виведення прибутків з під-оподаткування, що передбачає проект BEPS Організації економічного співробітництва та розвитку (ОСЕР) та країн G20. Про це повідомив в.о. заступника Голови ДФС Євген Бамбізов під час виступу на «Форумі з міжнародного податкового співробітництва BEPS.in.UA».
«Питання додержання вимог BEPS є актуальним для ДФС, яка сьогодні знаходиться на шляху реформування та запровадження європейських стандартів адміністрування податків. Ми зацікавлені в отриманні необхідного інструментарію – технічного, технологічного та правового з протидії ухиленню від оподаткування та виведенню прибутків за кордон», - зазначив Євген Бамбізов.
За його словами, за участі ДФС розроблений відповідний законопроект з метою виконання зобов’язань України щодо імплементації плану дій BEPS та приведення положень Податкового кодексу України у частині податкового контролю за трансфертним ціноутворенням у відповідність до вимог ОСЕР. Це також має створити сприятливі умови для ведення бізнесу в Україні завдяки встановленню міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі.
Зокрема, важливою частиною нововведень стане запровадження трирівневої структури документації для міжнародних груп компаній, яка включає в себе документацію з трансфертного ціноутворення (локальний файл), глобальну документації (майстер-файл) та звіт у розрізі країн (country-by-countryreporting).
«Сьогодні за нашими оцінками приблизно 100 транснаціональних компаній будуть вважатися такими, що мають звітувати саме в Україні», - зазначив Євген Бамбізов.
Законопроектом, зокрема, пропонується:
- запровадити інститут послуг з низькою доданою вартістю для цілей трансфертного ціноутворення;
- вдосконалити правила контролю за сировинними товарами шляхом скасування обмеження застосовувати виключно біржові котирування певних бірж та надання можливості використовувати котирувальні ціни на товари;
- запровадити контроль за трансфертним ціноутворенням з урахуванням концепції превалювання сутності над формою, відповідно до якої комерційні або фінансові характеристики контрольованої операції для цілей трансфертного ціноутворення визначаються згідно з фактичною поведінкою сторін операції та фактичними обставинами її проведення.
Крім того, законопроект містить положення щодо оподаткування контрольованих іноземних компаній, обмеження витрат на фінансові операції з пов’язаними особами, запобігання штучному уникненню визнання статусу постійного представництва, запобігання зловживанням у зв’язку із застосуванням договорів про уникнення подвійного оподаткування.
Євген Бамбізов також повідомив, що для розширення процесу ефективного обміну податковою інформацією, а також приєднання до міжнародної системи автоматичного обміну податковою та фінансовою інформацією, ДФС працюватиме над вирішенням функціональних, структурних та методологічних питань.
«ДФС спільно з колегами з Державного казначейства США сьогодні допрацьовують модель структури, в якій передбачено створення єдиного підрозділу, до функцій якого належатиме обмін інформацією та трансфертне ціноутворення. Саме цей підрозділ буде займатися загальними питаннями обміну інформацією як розробник технічного завдання, так і безпосередньо впровадженням системи автоматичного обміну інформацією», - зазначив в.о. заступника Голови ДФС.
За словами Євгена Бамбізова, ДФС має необхідне технічне обладнання для забезпечення захисту інформації, яка підлягатиме обміну.
«Цього року було проведено досить суттєву модернізацію ІТ-обладнання, ми маємо відповідних фахівців і будемо поступово впроваджувати кроки із забезпечення автоматичного обміну інформацією», - підкреслив посадовець.
Довідково.
План BEPS (BaseerosionandProfitShifting) – проект ОЕСР/„Групи двадцяти” з вирішення проблем розмивання (заниження) податкової бази та переміщення прибутків, який був представлений ОЕСР та затверджений у вересні 2013 року на саміті голів держав G20. Зазначений План містить 15 кроків, результатом опрацювання яких буде надання країнам внутрішніх та міжнародних інструментів, за допомогою яких права щодо оподаткування будуть приведені у відповідність до економічної діяльності міжнародних корпорацій.
Олександр Власов: ДФС виконуватиме усі поставлені завдання в повному обсязі незалежно від планів її реформування
Заплановані кардинальні інституційні зміни в Державній фіскальній службі України не виплинуть на стан виконання завдань, які визначені перед відомством. Про це під час спільного засідання Громадських рад при ДФС та Мінфіні заявив в.о. Голови ДФС Олександр Власов, коментуючи плани Міністерства фінансів України щодо розподілу фіскальної служби на три окремі структури.
«Хочу запевнити, що незалежно від того, як буде реформована Державна фіскальна служба України, за який період - тиждень, місяць або два, майже 42 тисячі співробітників служби будуть і надалі адмініструвати податки таким чином, щоб виконувати усі завдання Міністерства фінансів щодо надходжень до бюджетів», – наголосив Олександр Власов.
За його словами, фіскальна служба за жовтень виконала індикативи Мінфіну на 105%, що дозволило додатково спрямувати до загального фонду державного бюджету 3 млрд. грн.
За січень-жовтень цього року заплановані показники перевиконані на 1,2 млрд гривень.
Очільник ДФС також підкреслив, що незалежно від реформування фіскальної служби, її пріоритетом залишається цифровізація послуг. І у цьому напрямі ДФС розвивається відповідно до тих вимог, які ставляться сьогодні перед світовими державними адміністраціями.
Так, Електронним кабінетом платника користуються понад 9 млн користувачів, практично 90% декларацій оформлюється за принципом «єдиного вікна». У тестовому режимі запроваджена система E-Receipt, яка є важливим та необхідним сервісом для детінізації економіки.
У планах ДФС і впровадження електронної акцизної марки, над яким в службі активно працюють.
«Сьогодні проводяться консультації з громадськістю, виробниками. Впевнений, що наступний рік буде під гаслом – електронна акцизна марка в Україні. І всі спекуляції з акцизним товаром будуть вичерпані», – зазначив Олександр Власов.
У митній сфері новацією стане впровадження електронного талону, що дозволить пришвидшити проведення митних процедур при перетині митного кордону. Вже визначаються митниці, на яких проводитиметься пілотний проект.
«На сьогодні основними вимогами до світових адміністрацій є цифровізація. ДФС, враховуючи визначені пріоритети в роботі, цілком відповідає цим вимогам», – наголосив Олександр Власов.
У м. Харкові затримано посадовця при одержанні 80 тис. грн. хабара
ДФС позбавляється хабарників. 1 листопада 2018 року в ході оперативного супроводження діяльності спільних робочих груп з відпрацювання ризикових суб’єктів господарювання Головним управлінням внутрішньої безпеки ДФС спільно з ГУБКОЗ СБУ України, Нацполіцією під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України затримано «на гарячому» головного державного інспектора ОДПI у Київському районі м. Харкова.
Посадовець затримана при одержанні чергового траншу неправомірної винагороди у розмірі 80 тис. грн за не перешкоджання господарській діяльності підприємства. До цього вона отримувала гроші ще два рази. Загальна сума неправомірної винагороди мала скласти 200 тис. грн.
Операція з документування протиправної діяльності головного державного інспектора тривала протягом місяця.
Дії податківця кваліфікуються за ч. 3 ст. 368 КК України. Слідчі дії тривають.
Щодо удосконалення інформаційної взаємодії з Національним агентством з питань запобігання корупції
16 жовтня 2018 набрали чинності Зміни до Порядку надання Державною фіскальною службою України інформації з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про доходи фізичних осіб на запити Національного агентства з питань запобігання корупції, які затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.08.2018 № 727, рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 31.08.2018 № 1897.
Основною метою змін до Порядку є удосконалення механізму надання Національним агентством до ДФС запитів на отримання інформації з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (Державний реєстр) про доходи фізичних осіб шляхом автоматизації процесу взаємодії між інформаційно-телекомунікаційною системою «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (ІТС Реєстр) та Державним реєстром.
Для забезпечення належного захисту інформації відповідно до законодавства взаємодія ІТС Реєстр та Державного реєстру здійснюватиметься каналами конфіденційного зв’язку спеціальної інформаційної телекомунікаційної системи органів виконавчої влади Національної системи конфіденційного зв’язку.
За 10 місяців 2018 року надходження до загального фонду державного бюджету зросли на 76,8 млрд грн
Протягом січня-жовтня 2018 року до загального фонду державного бюджету надійшло (сальдо) 588,1 млрд грн платежів, що контролюються ДФС. Це на 15%, або на 76,8 млрд грн більше, ніж у відповідному періоді минулого року.
До загального фонду держбюджету з початку 2018 року спрямовано 312,5 млрд грн податкових платежів, що на 16,7%, або на 44,8 млрд грн більше відповідного періоду минулого року. Індикатив Мінфіну перевиконаний на 1,2 млрд грн.
Митних платежів у січні-жовтні до загального фонду держбюджету перераховано у сумі 275,6 млрд грн. Це на 13%, або на 32 млрд грн перевищує показник 10 місяців 2017 року.
У жовтні цього року до загального фонду держбюджету забезпечено (сальдо) 62,2 млрд грн. Це майже на 24%, або на 12 млрд грн більше надходжень жовтня минулого року. Індикатив Мінфіну перевиконаний на 3 млрд грн.
Податкових платежів до загального фонду держбюджету у жовтні перераховано у розмірі 26,7 млрд грн. (плюс 5,3 млрд грн до минулорічного показника), митних платежів - 35,6 млрд грн (плюс 6,6 млрд грн ).
З початку року близько 3 тис. громадян взяли участь у системі добровільного страхування
З початку адміністрування єдиного внеску органами ДФС укладено близько 20,0 тис. Договорів про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та сплачено більше 46 млн грн.
Відповідно до цих договорів громадяни мають можливість докупити пенсійний стаж, якого їм не вистачає для призначення пенсії шляхом одноразової сплати ЄСВ за весь період, або поступової сплати внесків.
З початку 2018 року близько 3,0 тис. осіб скористалися правом на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Період докупленого стажу складає в середньому 1,5 – 2,0 роки на одну особу.
Найбільше таких договорів було укладено ГУ ДФС у Дніпропетровській області – 1 979, Івано-Франківській – 1 905 та Закарпатській – 1 812.
Нагадаємо, що особа, яка виявила бажання брати участь у системі добровільного страхування, має подати до органів доходів і зборів за місцем проживання заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, копію трудової книжки (за наявності) та копію документа, що посвідчує особу.
З особою, яка подала заяву, після перевірки викладених у ній відомостей органами доходів і зборів у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається відповідний договір.
На Львівщині вилучено понад 2,5 тонни незадекларованих продуктів харчування
31.10.18 співробітниками управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії спільно з працівниками СБУ у Львівській області проведено переогляд автобуса з українською реєстрацією, що здійснював нерегулярні пасажирські перевезення за маршрутом Рава- Руська -Томашів.
Під час перегляду було виявлено приховані товари, які знаходилися у створених конструктивних порожнинах автобуса, тобто тайниках. Всього виявлено понад 1,5 тонни товару, а саме сири, оливки, артишоки та інше. Складається протокол про порушення митних правил. Транспортний засіб буде конфісковано. Вночі стався аналогічний випадок на пункті пропуску «Краківець». Управлінням протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Львівській митниці ДФС виявлено близько тонни продуктів харчування, що не були відповідним чином задекларовані. Товар знаходився в рейсовому автобусі, який прямував за маршрутом «Варшава-Івано-Франківськ». Складається протокол, вантаж буде вилучений.
Викрито махінації на ремонті доріг на суму 18,02 млн гривень
Підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Дніпропетровській області спільно з регіональною прокуратурою встановлені факти можливого привласнення бюджетних коштів.
Так, протягом 2017 року одне з товариств з обмеженою відповідальністю м. Дніпра на замовлення державного підприємства виконувало поточний ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення.
Проведеним дослідженням встановлено, що посадові особи зазначеного товариства з метою легалізації (відмивання) коштів здійснили безтоварні фінансові операції з низкою підприємств, діяльність яких має наявні ознаки "фіктивності" та характеризується невідповідністю номенклатури придбаних та реалізованих товарів. Крім того, до офіційних документів податкової звітності свідомо були внесені неправдиві відомості щодо фінансово-господарської діяльності.
Загальна сума можливої легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, склала 18,02 млн. гривень.
За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 209 КК України.
Здійснюється кримінальне провадження.
Необхідність проведення митного огляду визначено АСАУР лише по 6% митних декларацій
На сьогодні автоматизована система аналізу та управління ризиками (АСАУР) щомісячно забезпечує оцінку ризиків по близько 200 тис. митних декларацій, 300 тис. переміщень комерційних транспортних засобів та 1,26 млн. пасажирських переміщень.
У той же час АСАУР сприяє вирішенню такого нагального питання як досягнення балансу між контролем з боку держави та наданням спрощень бізнесу.
Так, в 2018 році без визначення АСАУР контрольних заходів було оформлено більше 65% митних декларацій, документальним формам контролю підлягали 25% митних декларацій, по близько 6% митних декларацій АСАУР визначено необхідність проведення митного огляду.
Зазначена статистика відповідає загальноприйнятій міжнародній практиці. Водночас ДФС прагне досягти максимальної ефективності контрольних заходів при мінімальній кількості їх проведення, тому одним із пріоритетів подальшого розвитку митної справи ДФС визначено удосконалення ІТ-складової та максимальна автоматизації бізнес-процесів на митниці.
Нагадаємо, що над автоматизацією прийняття рішення щодо здійснення тих чи інших митних формальностей під час здійснення митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, шляхом застосування автоматизованої системи аналізу та управління ризиками (АСАУР) митні органи працюють з 2005 року. Головною метою цієї роботи є зменшення суб’єктивних факторів, що можуть вплинути на прийняття рішень, пов’язаних з проходженням митної очистки.
Громадянин Туреччини намагався незаконно ввезти 6 кг тютюну для кальяну
Чергову спробу незаконного ввезення підакцизної продукції попередили співробітники Запорізької митниці ДФС у міжнародному аеропорту м. Запоріжжя.
Під час оформлення пасажирів рейсу зі Стамбулу громадянин Туреччини обрав для проходження митного контролю "зелений коридор", тим самим засвідчивши відсутність товарів, що обмежені або заборонені для переміщення через кордон.
Натомість після перетину "білої смуги" "зеленого коридору" фахівці митниці виявили у його ручній поклажі окрім особистих речей 6,250 кілограма тютюну для кальяну (9 упаковок по 8 картонних коробок, 5 упаковок по 14 картонних коробок).
Таким чином громадянин порушив митні правила, передбачені статтями 376, 378, 471 Митного кодексу України. Продукцію тимчасово вилучено, дозволену до ввезення норму повернуто, а саме – одну упаковку вагою 250 грамів.
Стосовно громадянина складено протокол про порушення митних правил.
Волинські митники на посту Ягодин вилучили у громадянина незадекларовані набої та пневматичну гвинтівку
Пасажир рейсового автобусу "Пулави-Луцьк", який в'їжджав в Україну з Республіки Польща "зеленим коридором" митного посту Ягодин, намагався ввезти 8 коробок набоїв та пневматичну гвинтівку калібром 5,5 мм. Волинські митники виявили їх під час проведення огляду у багажному відділенні.
Зокрема, гвинтівка "HATSANSRTIKERcal. 5.5 mmGREY" містилась у картонній коробці виробника, а набої різних специфікацій - у дорожній сумці громадянина.
Правоохоронним органам надіслано повідомлення про протиправне діяння, що може містити ознаки злочину за статтею 263 Кримінального Кодексу України. Предмети правопорушення тимчасово вилучені до рішення суду.
Керівництво ДФС та Адміністрації публічних фінансів Бельгії домовилось про співробітництво
Державна фіскальна служба України розширює коло співробітництва з європейськими партнерами. В.о. Голови ДФС Олександр Власов у рамках міжнародного податкового саміту з цифрової економіки в Лісабоні зустрівся з керівником Адміністрації публічних фінансів Бельгії, діючим Президентом Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (IOTA) Хансом Д’Хондтом.
«Україна та фіскальна служба не стоять осторонь процесів діджиталізації. Ми електронізуємо процеси для зручності платників. Не завжди це просто і швидко, але ми рухаємось у вірному напрямі. Ваша служба це вже пройшла, відбулося реформування, тому ваш досвід дуже важливий і цікавий для України», - зазначив Олександр Власов.
Він запропонував на експертному рівні створити робочу групу щодо обміну досвідом, напрацювання рекомендацій та практичного їх втілення.
ДФС цікавлять електронні сервіси, зокрема, запровадження електронної акцизної марки. ДФС наразі активно працює над цим проектом, щоб з наступного року вже реалізувати його. А оскільки з 2019 року, відповідно до Директиви ЄС щодо тютюну, застосування електронної марки є обов’язковою, то досвід запровадження був би досить корисним для України.
Крім того, серед напрямів співпраці - застосування єдиного казначейського рахунку для сплати податків і зборів. У Бельгії він запроваджений кілька років тому і дозволяє платнику одним платіжним дорученням сплатити грошові зобов’язання по всім податкам, а податковим органам – мати реальну картину про стан розрахунків з бюджетами.
Також Олександр Власов запропонував поділитися досвідом з питань кадрового забезпечення. За словами Ханса Д’Хонда, з 2008 року розпочалась активна фаза реформування Адміністрації публічних фінансів. Протягом 2010 - 2015 років її було повністю модернізовано, а із 20 тисяч співробітників дві третини були замінені. За останні п‘ять років повністю переглянуті KPI для всіх підрозділів і всіх співробітників, переформатована робота внутрішнього аудиту та внутрішньої безпеки.
У митному блоці для ДФС цікавий досвід Бельгії щодо створення профілів ризиків та удосконалення автоматизації процесів з управління ризиками.
Бельгійська сторона запевнила, що готова надати спеціалістів по кожному окремому напряму.
На Львівщині викрито спробу ввезення шин для легкових автівок за заниженою вартістю
У зону митного контролю пункту пропуску «Шегині - Медика» митного поста «Мостиська» Львівської митниці ДФС заїхав вантажний транспортний засіб у напрямку «в’їзд в Україну» у митному режимі «імпорт», яким здійснювалося переміщення товару «шини пневматичні нові гумові для легкових автомобілів».
Згідно з поданими товаросупровідними документами загальна вага товару становить 13663,5 кг брутто, а заявлена вартість 29412,9 USD.
Для з`ясування законності здійснення вищевказаної зовнішньоекономічної операції Львівською митницею ДФС було надіслано лист до митної агенції Республіки Польща з метою отримання копій товаросупровідних документів, які були підставою для експорту цього товару з території Євросоюзу.
Відповідно до отриманих документів вартість товару «шини пневматичні нові гумові», що переміщуються становить 36 561,77 EUR (згідно з курсом НБУ становить 1 179 344 грн. 07 коп.).
Таким чином керівник фірми-отримувача вчинив дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України товарів з приховуванням від митного контролю шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення документів, що містять неправдиві відомості щодо митної вартості товарів.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Товари, безпосередні предмети порушення митних правил, тимчасово вилучені та передані на склад Львівської митниці ДФС.
ДФС: Пріоритет – електронізація процесів та 100-відсоткова Е-готовність в роботі
Одним із пріоритетних напрямів роботи фіскальної служби є електронізація процесів оподаткування та забезпечення 100-відсоткової Е-готовності в роботі (E-readiness) в роботі контролюючих органів.
Вже на сьогодні платникам надано можливість в режимі 24/7/365 подавати будь-які електронні документи (звітність, податкові накладні, сервісні запити, листи тощо).
За 1 секунду в ДФС приймається та обробляється близько 50 електронних документів, в день - від 1,5 млн до 2 млн.
Найбільш запитуваними серед платників є сервіси он-лайн доступу до особистих даних, доступу та контролю за станом розрахунків з бюджетом, до систем електронного адміністрування ПДВ, реалізації пального, Єдиного реєстру податкових накладних.
Саме он-лайн сервіси дали змогу зменшити кількість запитів до контролюючих органів в паперовому та електронному вигляді.
Крім сервісів, які надають платникам можливість в повному обсязі реалізувати свої права та обов’язки відповідно до норм чинного законодавства, впроваджено додаткові аналітичні сервіси. Це – автозаповнення декларації з податку на додану вартість, відображення повної інформації щодо податкової накладної з урахуванням всіх зареєстрованих до неї розрахунків-коригування, розрахунок суми перевищення та результат порівняння даних податкової звітності з податку на додану вартість та Єдиного реєстру податкових накладних, доступ до даних ЄРПН щодо складених платником чи його контрагентами податкових накладних у розрізі статусів (зареєстровано/реєстрацію зупинено/прийнято рішення про реєстрацію/відмова в реєстрації).
Скористатися он-лайн сервісами користувачі можуть в Електронному кабінеті платника податків. На сьогодні Електронним кабінетом користується понад 9 млн. користувачів, з яких 1,2 млн осіб ідентифікованих в приватній частині, а це – весь активний бізнес.
Враховуючи потреби бізнесу в ДФС постійно впроваджуються нові та вдосконалюються діючі електронні сервіси.
Зокрема, ДФС запроваджено систему E-Receipt у тестовому режимі. Користувачі електронного сервісу «Пошук фіскального чека» вже відзначили простоту отримання, оперативність та достовірність інформації про здійснені розрахункові операції у будь-якій торгівельній точці будь-якого населеного пункту країни.
Також у планах впровадження електронної акцизної марки, що дозволить значно якісніше контролювати підакцизний товар (спирт, алкогольні та тютюнові вироби), унеможливить його тіньовий обіг. Крім того, це сприятиме створенню справедливих конкурентних умов для всіх учасників ринку.
Запровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів здійснюватиметься у декілька етапів. На першому етапі заплановано запровадити електронний документообіг в процесі замовлення та обліку акцизних марок. Наразі вже проводиться робота для переходу до кінця цього року на електронний документообіг з державним підприємством – виробником акцизних марок в автоматизованому режимі.
На наступних етапах будуть вирішуватись питання, пов’язані з подальшим удосконаленням процесу обліку акцизних марок та обігу підакцизних товарів.
Ще одним важливим сервісом, який дозволить суттєво підвищити рівень та якість адміністрування податків, є запровадження електронного аудиту шляхом застосування відповідного програмного забезпечення. Це дасть можливість виявляти переважну частину ризиків ще до перевірки, значно прискорить та спростить процедури аналізу даних, суттєво зменшить витрати робочого часу на проведення перевірки як посадових осіб, так і платників податків.
ДФС: Зроблено крок до імплементації Плану боротьби з розмиванням бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування
У рамках виконання зобов’язань України щодо імплементації Плану боротьби з розмиванням бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування (ВЕРS) ДФС спільно з Міністерством фінансів та НБУ розроблено законопроект, яким буде внесено зміни до Податкового кодексу для впровадження зазначеного Плану. Законопроект вже оприлюднено на сайті Міністерства фінансів України.
Саме на імплементації Плану ВЕРS наголошувалося під час міжнародного податкового саміту з цифрової економіки в Лісабоні, участь в якому бере делегація ДФС на чолі з в.о. Голови ДФС Олександром Власовим.
Ухвалення законопроекту дозволить привести положення Податкового кодексу України в частині податкового контролю за трансфертним ціноутворенням у відповідність до вимог ОЕСР.
Крім того, будуть створені сприятливі умови для ведення бізнесу в Україні за рахунок встановлення міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі.
Законопроектом також передбачається запровадження трирівневої структури документації для міжнародних груп компаній. Вона включатиме в себе документацію з трансфертного ціноутворення (локальний файл), глобальну документацію (майстер-файл) та звіт в розрізі країн (country-by-countryreporting). Це дозволить здійснювати контроль над операціями в рамках міжнародних груп компаній.
У законопроекті також враховано рекомендації ВЕРS щодо трансфертного ціноутворення. Це – запровадження інституту послуг з низькою доданою вартістю для цілей трансфертного ціноутворення, тобто послуг, які не є основним видом діяльності платника.
Передбачено і вдосконалення правил контролю за сировинними товарами. Буде скасовано обмеження застосовувати виключно біржові котирування певних бірж та надано можливість використовувати котирувальні ціни на товари.
Також запроваджується контроль за трансферним ціноутворенням з урахуванням концепції превалювання сутності над формою. Тобто комерційні або фінансові характеристики контрольованої операції для цілей трансфертного ціноутворення визначатимуться згідно з фактичною поведінкою сторін операції та фактичними обставинами її проведення.
Крім того, буде запроваджено оподаткування контрольованих іноземних компаній, тобто оподаткування податком на доходи фізичних осіб прибутків іноземних компаній, якими володіє фізична особа-резидент. Це дасть можливість перекрити схеми ухилення від оподаткування, якщо іноземна компанія отримує прибуток, але не виплачує дивіденди власнику-резиденту.
Запроваджуються і обмеження витрат на фінансові операції з пов’язаними особами. Тобто будуть встановлені обмеження по відсотках за кредит не лише щодо нерезидентів, як це зараз передбачено Податковим кодексом, а й резидентів. До того ж, невраховані у звітному періоді витрати на відсотки не зможуть бути враховані в майбутніх звітних періодах.
Законом також передбачено запобігання штучному уникненню визнання статусу постійного представництва та зловживанням у зв’язку із застосуванням договорів про уникнення подвійного оподаткування.
ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує: ОНОВЛЕНО ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР РРО
ДФС України наказом від 22 жовтня 2018 року № 688 затвердила новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (далі –
Оновлений Реєстр РРО містить перелік реєстраторів розрахункових операцій (далі –
Слід зазначити, що окремо наведено перелік РРО, виключених з Реєстру РРО у 2016-2018 роках, експлуатація яких не дозволяється. Довідково: таких РРО у переліку 7 (у попередньому переліку було 5).
Крім того, звертаємо увагу, що втратив чинність наказ ДФС України від 06 червня 2018 року № 362.
Оновлений Реєстр РРО розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:
ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує: ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ!
З 11 вересня 2018 року зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями (окрім єдиного соціального внеску) здійснюється на НОВІ РАХУНКИ, відкриті в Державній казначейській службі України.
Для забезпечення належного виконання платниками податків своїх обов’язків щодо своєчасної сплати податків на головній сторінці субсайту «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» офіційного веб-порталу ДФС України у банері «Бюджетні рахунки» платники мають можливість отримати інформацію про реквізити діючих рахунків для
ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує: ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ЕЛЕКТРОННОГО ДЕКЛАРУВАННЯ!
З 01 січня 2019 року розпочнеться черговий етап електронного декларування в Україні (
Слід зауважити, що 07 листопада 2018 року набирає чинності Закон України від 05 жовтня 2018 року № 2155-VІІІ «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155), а Закон України від 22 травня 2003 року № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» із змінами втрачає чинність. Це потрібно врахувати при отриманні послуг електронного цифрового підпису (далі –
Так, п. 2 ст. 22 Закону № 2155 встановлено, що ідентифікація фізичної особи, яка звернулася за отриманням послуги формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, здійснюється за умови її особистої присутності за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи, відповідно до законодавства про Єдиний державний демографічний реєстр та про документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.
Отже, починаючи з 07.11.2018 отримати послуги з формування кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів за довіреністю (у т.ч. посвідченою нотаріально) буде неможливо.
Разом з тим п. 5 розділу VII Закону № 2155 визначено, що електронний цифровий підпис та посилений сертифікат відкритого ключа, що його підтверджує, видані відповідно до вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис» до набрання чинності цим Законом, використовуються користувачами електронних довірчих послуг, кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг, які продовжують їх обслуговувати, відповідно як кваліфікований електронний підпис та кваліфікований сертифікат електронного підпису до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим Законом.
Звертаємо увагу, що з метою завчасної підготовки до чергового етапу е-декларування в Україні потрібно перевірити:
- адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у вашому персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі — Реєстр);
- термін дії та працездатність вашого ЕЦП для роботи з Реєстром.
Виконавши запропоновані дії, це дозволить суб’єктам електронного декларування завчасно підготуватись до чергового етапу е-декларування в Україні, чим полегшить роботу з Реєстром.
ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує: Правобережне управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області
Запрошуємо платників податків для отримання адміністративних послуг та при листуванні звертатися до Правобережного управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (Центральна ДПІ , Чечелівська ДПІ, Новокодацька ДПІ) .
Адреса: 49047, м.Дніпро, вул. Театральна 1-а.
Приймальня Правобережного управління: (0562) 34-28-70
Керівництво:Ясаков Максим Олександрович - начальник Правобережного управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області
ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує: До уваги платників податків!
За організацією журналу «Вісник. Рейтинг» та підтримки ДФС України 14 листопада 2018 року у м. Дніпро відбудеться семінар-практикум «Захист бізнесу: як діяти при обшуках, допитах та під час податкових перевірок».
Місце проведення: м. Дніпро, вул. Шолом-Алейхема, 4/26 (Коференц-зал «Сінай»).
Час проведення: з 09.30 до 14.00.
Довідки за тел. +38 (063) 245-08-73.
ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує: ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ РЕНТНОЇ ПЛАТИ!
Міністерством фінансів України наказом від 21 cерпня 2018 року № 707, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14 вересня 2018 року за № 1057/32509 (далі – наказ № 707) затверджено Зміни до форми Податкової декларації з рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17 серпня 2015 року № 719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03 вересня 2015 року за № 1051/27496 із змінами.
Наказом № 707 визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства фінансів України від 17 вересня 2012 року № 1001 «Про затвердження форми Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15 жовтня 2012 року за № 1733/22045.
Наказ № 707 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 12.10.2018 № 78 і цей наказ набирає чинності з 12 лютого 2019 року.
ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує: НЕЛЕГАЛЬНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ МАЄ НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ ДЛЯ НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.
Отже, заходам з детінізації ринку праці та боротьбі з виплатою зарплати «в конвертах» сьогодні фіскальною службою приділяється значна увага. Адже нелегальна праця знижує доходи місцевих бюджетів, бюджетів Пенсійного фонду та фондів соцстрахування.
Наслідком «тіньової» зайнятості є також погіршення бізнес-середовища та інвестиційного клімату через формування недобросовісної конкуренції.
Звертаємо увагу, що
► відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника;
► відсутність права на гарантовану відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів);
► відсутність страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;
► відсутність права на оплату листків непрацездатності
► втрата громадянами пенсійного стажу та можливості отримання державної допомоги у разі втрати роботи.
Неофіційно працевлаштована особа позбавлена законодавчого захисту та повністю залежить від роботодавця та його дій по відношенню до працівників. Офіційно ж оформлені трудові відносини надають можливість громадянам відстоювати свої права у судах у разі конфлікту з роботодавцем.
З урахуванням вищевикладеного, виявлення порушників податкового законодавства в частині виплати заробітної плати – один з кроків захисту інтересів працівників. Тому ДФС України бере участь у діяльності робочих груп, створених при облдержадміністраціях з метою виявлення найманих працівників, які працюють неофіційно, та залучення їх до оподаткування.
До уваги клієнтів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС!
З метою гармонізації законодавства України з Європейським союзом, враховуючи вимоги
У свою чергу
Разом з цим, посилені сертифікати відкритих ключів, що були сформовані до 07.11.2018 будуть і надалі обслуговуватись АЦСК ІДД ДФС до закінчення їх строку чинності.
Додатково повідомляємо, що найближчим часом на інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС (