Про особливості сплати єдиного внеску фізичними особами - підприємцями

2018-07-03 16:06 120 Нравится

Податківці Лівобережної ОДПІ м. Дніпра нагадують суб’єктам господарювання – фізичним особам, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII (далі Закон № 2148-VIII) внесено зміни до Закону України № 2464-VI, відповідно до яких, зокрема, встановлено нові строки сплати єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців, а саме які:

- застосовують загальну систему оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або осіб, які проводять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;

- члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах. До 01.01.2018 зазначена категорія сплачувала єдиний внесок на добровільних засадах шляхом укладання договору добровільного страхування.

З 01.01.2018 вказані фізичні особи зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. До внесення цих змін вище перераховані платники сплачували єдиний внесок один раз на рік.

Крім того, ФОП – платники єдиного податку першої групи втратили право на сплату половини (0,5) ставки мінімального страхового внеску. З 01.01.2018 такі платники сплачують його в повному мінімальному розмірі, виходячи із розміру мінімальної заробітної плати (3723,00 грн.). Повний мінімальний розмір ЄСВ складає 819,06 грн. Такі платники єдиного податку визначають базу нарахування єдиного внеску самостійно.

Від сплати єдиного внеску за себе фізичні особи – підприємці (в тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування) та члени фермерського господарства звільняються, у випадку отримання ними пенсії за віком, або якщо вони є особами з інвалідністю, чи досягли віку встановленого Законом про пенсійне страхування та отримують пенсію або соціальну допомогу.

Також, Лівобережна ОДПІ звертає увагу платників, які обрали спрощену систему оподаткування, на те, що єдиний внесок встановлюється у розмірі 22 відсотків суми, що визначається такими платниками самостійно для себе, але сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (819,06 грн.). Нарахування єдиного внеску платникам спрощеної системи оподаткування, здійснюється один раз в квартал, до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом (3 х 819,06 грн. = 2 457,18 грн.).

Платники спрощеної системи оподаткування сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок, а також платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом № 2464-VI, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Відповідно до пункту 12 статті 9 Закону № 2464-VI, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы вакцинировались, но все равно заболели COVID-19?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама