05 квітня 2018 рік ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує:

2018-04-05 12:04 628 Нравится

Нараховування доходу відбувається у одному кварталі, а виплата - у наступному. Заповняємо розділ І та ІІ форми №1ДФ

За Порядком №4 сума нарахованого доходу у графі 3а, сума виплаченого доходу у графі 3, сума нарахованого ПДФО у графі 4а та сума перерахованого до бюджету ПДФО у графі 4 відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Порядок відображення відомостей у розділі II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір» податкового розрахунку за ф. №1ДФ визначено п. 3.11 Порядку №4. Зокрема, у рядку «Військовий збір» загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються. На підставі вищенаведеного, податківці зробили висновок: "якщо дохід нараховано в одному місяці, а виплачено в іншому (наприклад, за березень у квітні), то графи 3, 3а та 4, 4а рядків «Військовий збір» та «Оподаткування процентів» розділу II податкового розрахунку за ф. №1ДФ заповнюються аналогічно відповідним графам розділу I такого розрахунку".У кварталі нарахування доходів фізособі графи 3а та 4а заповнюються, а у графах 3 та 4 проставляються нулі;2) У наступному кварталі будуть заповнюватися графи 3 «Сума виплаченого доходу» та 4 «Сума перерахованого податку», а в графах 3а та 4а вказуються нулі.

Помилка у сумі штрафу чи пені при виправленні декларації з прибутку

Відповідно до п. 50.1 ПКУ у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.Виправлення суми штрафних санкцій та пені в податковій декларації з податку на прибуток не передбачено.У разі необхідності, відповідно п. 46.4 ПКУ разом з такою податковою декларацією платник податків може подати доповнення до такої декларації, які складено за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. Про цей факт платник зазначає у спеціально відведеному місці в податковій декларації.

Зайво складена податкова накладна в декларації з ПДВ не відображається

Обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані у податковій накладній, складеній за операцією, яка фактично не здійснювалася (тобто визнана такою, що зайво складена), і розрахунку коригування до такої податкової накладної, не підлягають відображенню у податковій звітності з ПДВ.

Уряд ухвалив законопроект щодо передання у власність фермерів 500 тис. га землі

Кабмін погодив і передав на розгляд Верховної Ради України проект закону про передачу 500 тис. га сільськогосподарської землі у власність 23 тис. українських фермерів, які працюють на ній. Відповідне рішення озвучив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.«Українською землею мають володіти українці, а сільськогосподарською землею – фермери. Ми вносимо законопроект, який відновлює справедливість щодо фермерів. Ми схвалюємо і передаємо проект закону, який дозволить 500 тис. га землі передати у власність 23 тис. фермерам, які працюють на цій землі, обробляють її, але досі не мали права нею володіти», - сказав Володимир Гройсман.Він нагадав, що цього року Уряд приділяє окрему увагу розвитку українського фермерства. Так, вже працює урядова програма підтримки фермерів обсягом 1 млрд грн, запроваджені механізми здешевлення техніки для фермерів і допомоги їм по різних сегментах виробництва.«Я закликаю всіх об’єднатися навколо ідеї підтримки фермерства», - додав Глава Уряду.

Верховна Рада прийняла закон №6530, яким надала нові повноваження Держекоінспекції України. За проголосували 229 народних депутатів

3 квітня на вечірньому засіданні Верховна Рада прийняла за основу проект Закону "Про внесення змін до статті 20-2 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища"(№6530).Законопроектом пропонується встановити, що вимоги до технічної компетентності та незалежності визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, при цьому встановивши, що до цього центрального органу виконавчої влади будуть вноситись пропозиції щодо визначення методик вимірювань, що є обов’язковими до використання уповноваженими підприємствами, установами та організаціями.Відповідні зміни передбачається внести до ст. 20-2 Закону «Про охорону навколишнього природного середовища».

3 квітня 13 депутатів внесли до Верховної Ради альтернативний президентському законопроект "Про валюту", зареєстрований під №8152-1

Як зазначає "Економічна правда", законопроект зареєстрований під №8152-1, тоді як законопроект президента Петра Порошенка має №8152.Авторами документа є Тетяна Острікова, Іван Мірошниченко, Андрій Журжій, Сергій Кіраль, Олег Лаврик, Олександр Опанасенко, Роман Семенуха, Ярослав Маркевич, Олена Сотник, (всі - "Самопоміч"), Віктор Галасюк, Сергій Рибалка ("Радикальна партія Олега Ляшка"), Леонід Ємець ("Народний фронт"), Вікторія Пташник (позафракційна).Більшість статей в альтернативному законопроекті дублюють президентський законопроект "Про валюту". У новому документі більш детально виписаний термін можливих валютних обмежень, які може вводити Нацбанк при виникненні нестабільної фінансової ситуації.Якщо законопроект №8152 пропонує дати право НБУ вводити обмеження строком на 6 місяців з можливістю продовження, то за законопроектом №8152-1 Нацбанк зможе їх ввести на строк не більше 6 місяців і не частіше одного разу протягом календарного року.Крім того, НБУ при введенні обмежень повинен буде вказати підстави застосування заходів, термін їх дії, перелік осіб на яких вони поширюються і прогнозні дані про вплив. Після закінчення терміну обмежень, їх результат повинен буде оцінити Рада НБУ.Також депутати пропонують прописати в законі обмежувальні заходи щодо введення вимоги обов'язкового продажу експортерами валютної виручки. Передбачається, що НБУ зможе вводити таке обмеження, але тільки на суму до 50% від суми надходжень і більше 50 тис. євро.Депутатський законопроект розширює розділ про забезпечення виконання валютного законодавства. Законопроект №8152 передбачає, що НБУ може застосовувати заходи до порушників відповідно до законів "Про банки і банківську діяльність" та "Про фінансові послуги та держрегулювання ринків фінпослуг". Законопроект №8152-1 прописує перелік цих заходів впливу до порушників валютного законодавства.Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності планував розглянути президентський законопроект №8152 4 квітня, як невідкладний, але скасував засідання через реєстрацію альтернативного законопроекту.Нагадуємо, що 19 березня законопроект "Про валюту" був внесений до Верховної Ради і визначений президентом Петром Порошенком як невідкладний.

При нарахуванні штрафів своєму контрагенту ПДВ нараховувати не потрібно — позиція ДФС

Коли між контрагентами укладаються угоди, то в договорах, як правило, зазначається відповідальність за порушення договірних умов у вигляді сплати штрафних санкцій та пені. Враховуючи, що такі умови фігурують і в договорах між платниками ПДВ, спробуємо розібратися, чи необхідно сплачувати ПДВ із таких сумм.Щодо визначення об‘єкту оподаткування ПДВ слід керуватися нормами ст. 185 ПКУ, відповідно до якої об‘єктом оподаткування є операції з постачання товарів, робіт, послуг. Статті 188-191 ПКУ містять порядок визначення бази оподаткування у разі постачання товарів/послуг. Так, відповідно до п. 188.1 ПКУ базою оподаткування товарів/послу є договірна вартість з урахуванням загальнодержавних податків та зборів. Суми штрафних санкцій, пені (неустойки) не входять до складу договірної вартості. Тож у випадку, коли один із контрагентів порушує договірні умови і сплачує неустойку (пеню, штраф, відсотки) за таке порушення, дані суми не є об‘єктом оподаткування ПДВ.

Держпродспоживслужба може завітати на перевірку без попередження з жорсткими штрафами за порушення

З набуттям чинності Закону № 2042 бізнес має бути готовий до приходу представника органу контролю без анонсу. Але це не стосується аудиту системи НАССР. Він проводиться за умови повідомлення оператора ринку не пізніше, ніж за три робочі дні до здійснення такого заходу. Це пов’язано з необхідністю підготувати необхідних пакет документів та забезпечення участі в цьому процесі всіх відповідальних працівників, які відповідають за впровадження системи на підприємстві.

Ще однією новацією, яка запроваджується згаданим Законом, є періодичність перевірок. До набуття чинності Закону №2042 плановий захід державного контролю операторів ринку з високим ступенем ризику здійснюється максимум раз на два роки, з низьким – раз в п’ять років.

З 4 квітня контроль стане ризик-орієнтованим і буде проводитися з періодичністю, достатньою для досягнення цілей цього закону – підвищення безпечності продуктів. Тобто підприємства перевірятимуть залежно від ступеню ризику для життя і здоров`я людей. Держпродспоживслужба навела приклад використання такого підходу:"Суб’єкт господарювання, який віднесений до високого ступеня ризику, буде перевірятися раз у квартал. Під час такої категоризації братимуться до уваги вид продукції, з якою має справу підприємство, особливості відповідного виробничого процесу, кількість виготовленої продукції, результати попередніх заходів державного контролю, ефективність бізнес-процесів підприємства й інша інформація, що може свідчити про порушення ним законодавства."Також, за новим законом, інспектори Держпродспоживслужби здійснюватимуть перевірки згідно з уніфікованим актом перевірки. Цей документ міститиме вичерпну кількість питань для перевірки і буде публічним, що мінімізує корупційні ризики.Водночас бізнес, який грубо порушує законодавство, відразу потрапляє в категорію недобросовісних, оскільки відповідно до нового Закону в разі потрапляння в роздрібну торгівлю небезпечних для життя й здоров’я харчових продуктів, Держпродспоживслужба негайно після виявлення цього факту оприлюднює на своєму сайті відповідну інформацію.

За порушення нового Закону передбачені жорсткі санкції для порушників. Так сума штрафу для юросіб може досягати 70 тис. грн – залежно від скоєного правопорушення. Суми штрафів фіксовані й визначені у мінімальних заробітних платах (на 2018 рік встановлено мінімальна заробітна плата у місячному розмірі - 3723 грн), що знімає корупційні ризики та дозволяє уникнути можливості впливу перевіряючого на оператора ринку.

Закон визначає 8 видів порушень із 19-ти, накладанню яких передує припис – письмова вимога посадової особи органу контролю про усунення порушення. Невиконання припису тягне застосування заходу адміністративного впливу у вигляді штрафу.

Для прикладу це такі порушення як: виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності – штраф 74 460 грн на юридичних осіб, на фізичних осіб-підприємців – 40 954 грн;виробництво, зберігання харчових продуктів або кормів без отримання експлуатаційного дозволу – штраф 111 690 грн на юридичних осіб, на фізичних осіб-підприємців 74 460 грн;невиконання визначеного законом обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) штраф 111 690 грн на юридичних осіб, 55 845 грн на фізичних осіб-підприємців;порушення вимог щодо забезпечення простежуваності – штраф 238 272 грн на юридичних осіб, на фізичних осіб-підприємців – 18 615 грн;пропонування до реалізації або реалізація швидкопсувних харчових продуктів або кормів, строки зберігання яких закінчилися, якщо внаслідок цього харчові продукти або корми не стали шкідливими для здоров’я людини або тварини, - 44 676 грн штрафу на юридичних осіб, на фізичних осіб-підприємців – 29 784 грн тощо.

Коли призипиняється діяльність за результатами перевірки

Якщо ж будуть виявлені фактори, які становитимуть загрозу для життя і здоров’я людини, то головний державний інспектор Держпродспоживслужби має право ухвалити рішення про тимчасове припинення роботи підприємства на строк до 10 робочих днів. Зупинення роботи понад цей строк здійснюється лише за рішенням суду.Причому такі перевірки можуть бути не тільки на виробництві. Наприклад, нерідко буває, що товар псується під час перевезення або неправильного зберігання в магазині. Тоді, щоб знайти винного, буде перевірятися весь ланцюжок. Крім того, у перевірках зі сторони суб’єкта господарювання можуть брати участь представники громадських організацій.

Відеофіксація при перевірках

Щоб скоротити випадки можливої корупції в ході інспекцій новий Закон передбачає відеофіксацію заходу контролю. І з 4 квітня поточного року для проведення відеофіксації перевірок згода суб'єктів господарювання не потрібна. При цьому право проводити відеофіксацію має не лише інспектор, але й сам суб’єкт господарювання. Така норма дозволяє у випадку суперечки мати неупереджені докази та уникнути необ’єктивності й за необхідності довести неправомірність дій інспектора або порушення вимог законодавства підприємцем та зробить процес перевірок більш прозорим.За Законом про контроль, якщо оператор ринку не згоден із результатами першого лабораторного дослідження, він має право вимагати проведення так званого арбітражного дослідження, результати якого є остаточними.

Випадки проведення позапланових перевірок на підставі звернення фізособи

Слід зауважити, що з 4 квітня поточного року у разі надходження звернення громадянина про порушення у сфері безпечності харчових продуктів Держпродспоживслужба має право здійснювати позапланові перевірки без отримання погодження органу державної влади, який здійснює формування політики у цій сфері (Державної регуляторної служби або Міністерства агарної політики та продовольства). Реалізація положень Закону у цій частині дозволить оперативно реагувати на звернення фізичних осіб та проводити щодо усунення порушень.

Зміни в оформленні документів при імпорті товарів

Зокрема, закон дає чітке визначення поняття «вантаж».

Крім того, Закон №2042 передбачає 5-річний перехідний період, упродовж якого відповідні мають бути належним чином оснащені пункти пропуску на українському кордоні для здійснення перевірок безпосередньо на державному кордоні. Упродовж зазначеного періоду відповідні перевірки можуть здійснюватися, як і раніше, у зонах митного контролю на території України. Навіть після облаштування прикордонних постів, згідно з установленими вимогами, не всі види харчових продуктів і кормів підлягатимуть контролю на державному кордоні. Лише визначений відповідним наказом Мінагрополітики перелік харчових продуктів і кормів (переважно тваринного походження, а також сіно та солома) буде підлягати під цю вимогу. Продукція, що не додана до відповідного переліку, підлягатиме контролю безпечності на кордоні лише у виняткових випадках.Також чітко визначається перелік супровідних документів під час перевезення продукції, порядок і частота перевірки, підстави для відбору зразків і їх лабораторного дослідження в рамках фізичної перевірки.

Як оформити факт нестачі (надлишок) готівкових коштів у касі підприємства

Проведення інвентаризації

Згідно з п. 46 розд. ІV Положення №148 установи/підприємства зобов’язані проводити інвентаризацію каси. Матеріально відповідальні особи до початку проведення інвентаризації дають розписку, форма якої визначена в додатку 7 до Положення № 148.

Комісія перевіряє наявність коштів шляхом повного перерахування всієї готівки, що є в касі, цінних паперів, чекових книжок.

Інвентаризація кас проводиться в/на кожній/кожному установі/підприємстві в строки, установлені керівником, з перерахуванням усієї готівки та перевіркою інших цінностей, що зберігаються в касі. Залишок готівки в касі звіряється з даними обліку за книгами обліку. Готівка, що зберігається в касі, але не підтверджена касовими документами, уважається надлишком готівки в касі. У разі застосування підприємством у розрахунках РРО звіряється сума наявної готівки на місці проведення касиром розрахунку із сумою, зазначеною у звіті РРО (у розрахункових книжках та книзі обліку розрахункових операцій).

Акт складається у двох примірниках і підписується членами інвентаризаційної комісії та матеріально відповідальною особою.

Один примірник акта передається до бухгалтерії установи/підприємства, другий залишається в матеріально відповідальної особи.

Акт складається в трьох примірниках (для матеріально відповідальної особи, яка здала цінності, матеріально відповідальної особи, яка прийняла цінності, а також бухгалтерії) у разі зміни матеріально відповідальних осіб.

У разі виявлення під час інвентаризації нестачі або надлишку цінностей у касі в акті зазначається сума нестачі або надлишку і з’ясовуються обставини їх виникнення. Сума нестачі відшкодовується відповідно до законодавства України, а надлишок оприбутковується в касі та зараховується в дохід відповідної/відповідного установи/підприємства.

Коли Звіт щодо ЄСВ та форма №1ДФ не подаються — нагадування від ДФСУ

Згідно з п. 11 розділу II Порядку №435, якщо юридичні особи або фізичні особи - підприємці не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, Звіт за найманих працівників до органів доходів і зборів ними не подається.

Отже, при використанні праці фізичних осіб, Звіт до органів доходів і зборів подається на загальних підставах.

Тобто, тут головне не те, чи нараховувався та виплачувався дохід, чи нараховувався чи сплачувався ЄСВ.

Головне правило:

1) Чи перебуває суб’єкт господарювання у трудових відносинах із фізособами?

2) Чи діє у такого суб’єкта господарювання договір ЦПХ, за яким він має сплатити винагороду за роботи/послуги (договору оренди це не стосується, адже орендна плата не є базою для нарахування ЄСВ)?

І якщо відповідь на ці питання «так», то Звіт обов’язково треба подавати. Хоча б лише для того, щоб зазначити у таблиці 6 кількість днів перебування фізосіб у трудових або цивільно-правових відносинах.

У разі, якщо протягом звітного кварталу проводились виплати доходів на користь платників податку та перерахування ПДФО за минулі періоди, то податковим агентом виконуються зобов’язання щодо подання звітності за формою №1ДФ. Це зазначено у абз. 1 пп. "б" п. 176.2 ПКУ.

Та варто не забувати, що цей звіт має статус податкової декларації. А це означає, що на нього, у тому, що не визначено окремими спеціальними нормами розділу IV ПКУ, поширюються норми ПКУ, які регулюють подання іншої податкової звітності.

За п. 49.2 ПКУ, платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, у якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Таким чином, щодо ВЗ слід дотримуватися аналогічного правила.

Працівник приніс лікарняний з порушенням режиму. Як нараховувати та оплачувати лікарняні за ним?

У листку непрацездатності у графі «Режим» обов’язково вказується режим, призначений хворому: стаціонарний, амбулаторний, постільний, домашній, санаторний, вільний тощо.

Згідно з п. 3.5 Інструкції №532 якщо має місце порушення режиму, то у графі «Відмітки про порушення режиму» зазначається дата порушення режиму і засвідчується підписом лікаря. Види порушень режиму вказуються у графі «Примітка» з обов’язковим записом у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого.

До порушення режиму згідно з п. 4.1 Інструкції № 532 може бути віднесено:несвоєчасна явка на прийом до лікаря;алкогольне, наркотичне, токсичне сп’яніння під час лікування;вихід на роботу без дозволу лікаря;самовільне залишення закладу охорони здоров’я;виїзд на лікування до іншого закладу охорони здоров’я без відмітки про дозвіл виїзду;відмова від направлення або несвоєчасна явка на МСЕК, тощо.

Відповідно до п. 10 Інструкції №532, якщо при черговому відвідуванні хворим лікаря має місце порушення режиму у вигляді несвоєчасного прибуття хворого до лікаря, то:у разі визнання хворого працездатним у графі «Стати до роботи» пишуться літерами число і місяць та робиться запис «з’явився працездатним». Закриття листка непрацездатності здійснюється датою, установленою лікарем для прибуття хворого;у разі визнання хворого непрацездатним продовження листка непрацездатності здійснюється з дня відвідування лікаря. Згідно з ч. 2 ст. 23 Закону №1105 застраховані особи у разі порушення режиму та у разі нез'явлення без поважних причин у призначений строк на медичний огляд втрачають право на оплату лікарняних з дня допущення порушення на строк, що встановлюється рішенням комісії із соцстрахування.До того ж фахівці Фонду соцстрахування у роз'ясненні вказали про основні функції комісії соцстрахування.Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг, згідно з ч. 3 ст. 30 Закону №1105 приймається комісією із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві.

Зокрема, Комісія із соціального страхування:здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення;приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково);розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Комісія із соціального страхування також повинна перевіряти правильність заповнення листків непрацездатності, зокрема і випадку порушення застрахованою особою призначеного режиму лікування.

У шести містах України запрацювали мобільні групи зі стягнення боргів із зарплати

У найбільш проблемних регіонах України розпочали свою роботу мобільні групи з ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати. Про це заявила заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко.

«З 2 квітня почали працювати мобільні групи з ліквідації заборгованості по зарплаті у шести містах України, а саме у Харкові, Дніпрі, Кривому Розі, Маріуполі, Торецьку та Сєвєродонецьку. До кінця квітня аналогічні мобільні групи запрацюють у Рівному, Запоріжжі, Миколаєві, Києві, Хмельницькому та Херсоні. Мобільні групи проводитимуть регулярну перевірку стану виконання судових рішень щодо оплати праці підприємствами», - зазначила Світлана Глущенко.

Вона додала, що створення мобільних груп є послідовним та логічним продовженням роботи Міністерства юстиції у напрямку суттєвого покращення в Україні ситуації з виконанням судових рішень.

«Оскільки робота аналогічних мобільних груп зі стягнення заборгованості по аліментах довела свою ефективність, було прийнято рішення застосувати такий метод впливу і до боржників з виплати заробітної плати», - підкреслила Світлана Глущенко.

Як податківці відбирають платників для планових перевірок

Вибірковість контролю на основі оцінки ризиків у діяльності платника - головний принцип контрольно-перевірочної роботи підрозділів аудиту ДФС, що відповідає провідній міжнародній практиці, - йдеться у повідомленні податківців.

Завдяки концентрації на перевірках найбільш ризикових платників та операцій, загальний вклад підрозділів аудиту до бюджету за 2017 рік становив 7 млрд грн. Це майже на 2 млрд грн, або на 40% більше, ніж за 2016 рік.

Відбір до плану ризикових платників здійснюється автоматично засобами ІТС «Податковий блок». Ризикоорієнтована система постійно оновлюється. Зокрема, у 2017 році двічі переглядався порядок формування плану-графіка документальних перевірок, зокрема переглянуто та удосконалено 44 ризики, за якими формувалися плани на 2017 та 2018 роки. Вживаються також заходи для запровадження електронного доперевірочного аналізу та електронних перевірок.

За рахунок скорочення заходів контролю знижено тиск на платників: за останні 5 років у 3,5 раза зменшено кількість виходів до платників для документального підтвердження ризиків, визначених при відборі.

Вдосконаленням відбору ризиків в операціях з ПДВ суттєво зменшено кількість зустрічних звірок та позапланових перевірок. Водночас, на 10% збільшено кількість планових заходів, у ході яких комплексно відпрацьовуються всі ризики у діяльності платників.

При цьому, акцент у плановій роботі зроблено на великих платниках – їх перевірено 9%, середніх – лише 5%, а малих тільки 0,2%.

У 100% запланованих до перевірок платників документально та проведеними донарахуваннями підтверджено ризики несплати податків, що свідчить про якість відбору ризикових платників.

За галузевим принципом були визначені найбільші ризики у діяльності 4,6 тис. платників податків із сумарним обсягом доходів 890 млрд грн.

Так, у сфері оптової та роздрібної торгівлі перевірено 1,2 тис. платників з обсягами доходів за 2016 рік 183 млрд грн. За результатами перевірок донараховано 2,9 млрд грн.

У добувній галузі перевірено 45 платників з доходами 36 млрд грн, донараховано 2,6 млрд. грн.

У галузі вирощування зернових культур перевірено 404 платники з доходами 36 млрд грн, донараховано 0,5 млрд грн.

У будівництві перевірено 369 платників з доходами 18,5 млрд грн, донараховано 0,5 млрд грн.

За що в більшості випадків карають при планових перевірках

Левову частку у загальній сумі недоплат, які були виявлені плановими перевірками, становить ПДВ, податок на прибуток, акцизний податок, рентна плата. Найчастіше при плановому контролі виявлялося: завищення податкового кредиту за рахунок робіт та ТМЦ, отриманих від «сумнівних» суб’єктів господарювання;завищення витрат внаслідок порушень стандартів бухгалтерського обліку (нарахування курсових різниць на заборгованість в національній валюті, коригування резерву сумнівних боргів);заниження доходів внаслідок не врахування отриманих безповоротних фінансових допомог, протермінованої кредиторської заборгованості; реалізація товарів (робіт, послуг) нижче фактичної собівартості;порушення при обчисленні рентної плати за користування надрами.

У минулому році 63% з 16,6 тис. позапланових перевірок проводились з причин, які не залежать від ДФС: за зверненнями платників податків та за рішеннями суду. Протягом 2016 року частка таких перевірок складала 58,5% з 16,1 тис.

Чи можна виплатити зарплату із готівки, яка надійшла як фінансова допомога або внесок до статутного фонду?

ДФС у «ЗІР» (категорія 109.15) зазначає, що за пп. 4 п. 3 розд. I Положення №148 є готівковою виручкою сума фактично одержаної готівки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), а також від операцій, що безпосередньо не пов’язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.

А виплати, пов’язані з оплатою праці – виплати, віднесені до фонду оплати праці, а також до інших виплат, що не належать до цього фонду згідно з Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. №5 (пп. 1 п. 3 розд. I Положення № 148).

Згідно з п. 17 розд. II Положення № 148 суб’єкти господарювання використовують готівкову виручку (готівку), у тому числі готівку, одержану з банку, для забезпечення потреб, що виникають у процесі їх функціонування, а також для проведення розрахунків з бюджетами та державними цільовими фондами за податками і зборами (обов’язковими платежами).

До того ж суб’єкти господарювання не мають права накопичувати готівкову виручку (готівку) у своїх касах понад установлений ліміт каси для здійснення витрат до настання строків цих виплат.

Але для виплати зарплати встановлено окремі строку зберігання готівки.

Установа/підприємство має право зберігати в касі готівку для виплат, які належать до фонду оплати праці та здійснюються за рахунок готівкової виручки, понад установлений ліміт каси протягом трьох робочих днів з дня настання строків цих виплат у сумі, зазначеній у переданих до каси відомостях на виплату готівки (абз. 2 п. 18 розд. II Положення №148).

На підставі вищенаведених правил податківці зробили такий висновок: обмежень щодо використання готівки, яка надійшла в касу, зокрема в результаті отриманої/повернутої фінансової допомоги, внесків до статутного фонду, для виплати заробітної плати діючим законодавством не встановлено;зберігати готівку в касі для виплати заробітної плати понад установлений ліміт каси підприємство має право протягом трьох робочих днів з дня настання строків цих виплат.

За п. 6 розд. II Положення №148 суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, зокрема з фізособами – у розмірі до 50000(п’ятдесяти тисяч) грн уключно. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи.

Зазначені обмеження готівкових розрахунків поширюються на розрахунки за правочинами, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, в тому числі на отриману/повернуту фінансову допомогу та внески до статутного фонду.

Нові правила роботи системи блокування ПН та реєстрації в ЄРПН

Головні новації:

1) єдиний нормативно-правовий документ, який визначає порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань в ЄРПН та відновлення такої реєстрації – постанова Кабміну від 21.02.2018 р. №117;

2) дворівнева система прийняття рішень ДФС – регіональний та центральний та розгляд скарг на рішення комісій спеціальною комісією ДФС за участю уповноваженої особи Мінфіну;

3) позитивна податкова історія платника;

4) змінено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних (постанова Кабміну від 21.02.2018 р. №204): реєстрація податкових накладних відбувається лише протягом операційного дня – у робочі дні з 8-ї до 20-ї години.

З'явилися перші результати перевірок з пожежної безпеки, – повідомлення від ДСНС

Як йдеться у повідомленні на офіційному сайті ДСНС, рятувальники з усіх регіонів країни вирушили до торговельно-розважальних центрів, аби перевірити як власники приміщень та закладів дбають про безпеку відвідувачів. Для того, щоб важлива інформація була доступна якомога більшій аудиторії, до участі у заходах запрошували журналістів та волонтерів.

У центрі уваги рятувальників - система раннього виявлення та оповіщення про пожежу, наявність засобів пожежогасіння, а також доступність шляхів евакуації.

Так, 31 березня рятувальники області спільно з представниками ЗМІ здійснили перевірки п'яти торговельно-розважальних закладів у містах Черкаси та Умань. В ході відпрацювань особлива увага фахівців ДСНС приділялася перевірці технічного стану та справності автоматичних систем протипожежного захисту і оповіщення, аварійного освітлення та керування евакуацією, утримання внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання, а також евакуаційних шляхів та виходів. Водночас, із посадовими особами, співробітниками і орендарями розважальних центрів були проведені спеціальні інструктажі щодо дотримання правил пожежної безпеки і користування первинними засобами пожежогасіння.

Цього ж дня в один із найбільших торговельно-розважальних комплексів Ужгорода завітали із перевіркою рятувальники на чолі із заступником голови Закарпатської ОДА – головою комісії ТЕБ та НС Володимиром Колесніковим та заступником начальника Управління ДСНС із запобігання надзвичайним ситуаціям Робертом Варгою. Під час перевірки працівники ДСНС проінспектували приміщення центру, площа якого становить майже 9 тис. кв.м. Також на практиці було перевірено технічний стан сповіщувачів, датчиків та звукових сигналів. Для того, щоб дізнатись, чи знає персонал та відвідувачі ТРЦ, як правильно діяти при виникненні пожежі, було зімітовано її виникнення у приміщенні розважальної секції для дітей та у приміщенні кінотеатру. Після спрацювання пожежної сигналізації, працівники організували евакуацію відвідувачів з кінозалу та малечі з дитячої зони. Окрему профілактичну роботу надзвичайники провели і зі співробітниками торговельного центру.

Одразу 19 об’єктів із масовим перебуванням людей перевірили 31 березня у Волинській області.

У свою чергу, рятувальники Донеччини провели тактико-спеціальні навчання з відпрацюванням гасіння умовної пожежі та евакуації громадян в одному з найбільших торгово-розважальних центрів міста Маріуполь.

Водночас на Житомирщині, фахівці ДСНС перевірили справність підземних пожежних гідрантів, що знаходяться навколо торговельного закладу на території Житнього ринку в обласному центрі.

Подібні заходи відбулися цими днями також у Запорізькій, Одеській, Кіровоградській, Сумській, Київській, Дніпропетровській, Харківській, Чернігівській та інших областях України.

Загалом, відповідно до чинного законодавства, за результатами перевірок за суттєві порушення правил пожежної безпеки, що можуть спричинити виникнення пожежі чи перешкодити евакуації людей, рятувальники склали протоколи про притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності. Керівникам закладів були вручені обов’язкові для виконання приписи з термінами для усунення порушень правил пожежної безпеки, а також роз’яснено, що головною метою перевірок та обстежень є виключно приведення громадських закладів до належного рівня протипожежного захисту.

На митному посту «Ужгород» припинено переміщення 28 000 таблеток псевдоефедрину

На митному посту «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС, на ділянці в’їзд в Україну, під час проведення митного контролю авто іноземного виробництва працівники митниці спільно зі співробітниками СБУ виявили медичний препарат «CIRRUS», до складу якого входить прекурсор – псевдоефедрин.

Варто зазначити, що псевдоефедрин віднесений до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою КМУ від 6 травня 2000 року №770 Таблиці № IV Списку №1 «Прекурсори, обіг яких обмежено і стосовно яких встановлюються заходи контролю».

28 000 таблеток медичного препарату були запаковані в жіночі речі та приховані від митного контролю під сидіннями в салоні легкового автомобіля.

Працівниками оперативно-слідчої групи Служби безпеки України проведені процесуальні дії по документуванню факту контрабандного переміщення прекурсору псевдоефедрин. Зокрема, проведена негласна слідча дія «контрольована поставка» прекурсору до місця призначення.

У подальшому співробітники СБУ затримали двох громадян України, які отримали вказану партію прекурсору. Під час обшуку за місцем проживання зазначених осіб правоохоронцями було виявлено психотропні речовини та граната РГД-5.

Затриманим повідомлено про підозру та обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. У рамках відкритого кримінального провадження за ч.3 ст.305 КК України тривають слідчі дії.

Понад 14 тонн заборонених до ввезення рибальських сіток не пустили в Україну столичні митники

http://sfs.gov.ua/data/material/000/253/332925/img/5ac4a424bb894.jpgПід час митного огляду вантажу співробітники управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської міської митниці ДФС упередили спробу імпорту в Україну понад 14 тонн рибальської сітки з нейлонової мононитки, ввезення якої заборонено законодавством. Загальна вартість вантажу становить понад 2,5 млн грн.

Товар, що надійшов з Китаю на адресу одного з київських підприємств, був заявлений декларантом до митного оформлення як пофарбовані сітки, виготовлені машинним способом, утворені подвійним шкотовим вузлом. Однак митники виявили зовсім інший товар – рибальські сіті з нейлонової мононитки, ввезення яких заборонено Законом України «Про тваринний світ». Зазначений факт підтвердився й маркуванням.

Наразі за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 472 Митного кодексу України, відносно декларанта підприємства складено адміністративний протокол. Незаявлення точних та достовірних відомостей щодо найменування та характеристик товару при їх декларуванні передбачає конфіскацію цього товару та штраф у розмірі 100% його вартості, у цьому випадку – 2,5 млн грн. Відповідно до протоколу товар буде вилучено, а справу передано до суду для винесення рішення.

Нагадаємо, з 1 квітня в Україні почали діяти нерестові заборони на риболовлю. Вилучення 14 тонн таких сіток, які завдяки митникам вже не потраплять до рук браконьєрів, вберегло незліченну кількість риби та інших живих організмів наших водоймищ. Та навіть в періоди, коли риболовля дозволена, виготовлення сіток з мононитки, їх збут, застосування та зберігання (крім тих, що призначені для промислового лову) в Україні заборонене.

Платники податків подали 2,7 тис. звітів про контрольовані операції

Щорічно про здійснені контрольовані операції звітують майже 3 тис. платників податків. За 2016 рік ними подано 2,7 тис. звітів на суму 2470 млрд. грн.

Станом на 28.02.2018 завершено чотири звітні періоди щодо трансфертного ціноутворення. Так, за підсумками 2013 року (вересень – грудень) подано 2,5 тис. звітів на суму 1 153 млрд.грн., за 2014 звітний рік – 1,9 тис. звітів на суму 3 575 млрд.грн, за 2015 рік – 2,9 тис. звітів на суму 1 581 млрд.грн.

Найбільше платників податків, які здійснюють контрольовані операції, зареєстровано в Офісі ВПП – 40% (водночас сума здійснених операцій цих компаній складає 92% від загального обсягу), ГУ ДФС в м. Києві – 24% платників (сума КО – 4%), ГУ ДФС у Дніпропетровській обл. – 4,6% компаній (сума КО – 0,8%).

Найбільшими за обсягами предметами контрольованих операцій є банківські операції – 57%, товари – 31% та фінансові послуги – 6%.

Основними країнами, з резидентами яких здійснюються контрольовані операції (крім банківських операцій), є Кіпр – 27% , Росія – 18%, Швейцарія – 15%, ОАЕ – 12%.

За результатами аналітичної роботи та контрольно-перевірочних заходів за підсумками чотирьох звітних періодів було встановлено більше 600 фактів порушення платниками вимог щодо своєчасності та повноти декларування контрольованих операцій. До порушників застосовано 160,8 млн. грн. штрафних санкцій, з яких 55% сплачено до державного бюджету.

Відповідно до розроблених та запроваджених процедур податкового контролю, за результатами аналізу поданих платниками звітів про КО контролюючими органами протягом 2014-2018 років 235 платникам податків було направлено запити на подання документації з трансфертного ціноутворення щодо КО з 538 контрагентами. Після опрацювання отриманої інформації розпочато 58 перевірок з питань дотримання платниками податків принципу «витягнутої руки», з яких 34 вже завершено.

За результатами цих перевірок донараховано податку на прибуток підприємств 400 млн. грн., зменшено від’ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток на 3,8 млрд. грн., донараховано ПДВ 5,8 млн. грн., зменшено суму відшкодування ПДВ на 4,1 млн. грн., нараховано пені – 68 млн. гривень.

Також результатами послідовної роботи з контролю за ТЦ є те, що багато компаній, не чекаючи початку перевірок, здійснюють самостійне коригування трансфертних цін та збільшують свої податкові зобов’язання.

Так, 430 підприємств добровільно збільшили свій оподатковуваний дохід або зменшили збитки щодо операцій 2013-2016 років більш як на

4,7 млрд. грн. Як правило, це відбувається саме через отримання від ДФС запиту на подання документації з ТЦ.

Нагадаємо, що контроль за трансфертним ціноутворенням в Україні запроваджено з 01.09.2013. Це порівняно новий напрям податкового контролю за обсягом оподатковуваного прибутку платників податків, у разі здійснення ними контрольованих операцій.

За звітні періоди 2013-2016 роки встановлено 606 фактів неподання звітності щодо КО, за що застосовано майже 161 млн грн. штрафних санкцій.

У ДФС запроваджено двоетапну процедуру контролю за ТЦ:

- підрозділи оподаткування юридичних осіб забезпечують поточний контроль за дотриманням платниками принципу «витягнутої руки» протягом звітного року, проводять контроль за своєчасністю та повнотою подання звітів про КО, аналіз ризиків ТЦ, а також проведення процедур попереднього узгодження ціноутворення;

- підрозділи аудиту здійснюють наступний контроль - організовують та проводять за встановленими ризиками перевірки з питань подання звітності про КО та безпосередньо з питань дотримання платниками принципу «витягнутої руки».

Робота підрозділів аудиту ДФС: ризикоорієнтований контроль та зменшення тиску на платників

Вибірковість контролю на основі оцінки ризиків у діяльності платника - головний принцип контрольно-перевірочної роботи підрозділів аудиту ДФС, що відповідає провідній міжнародній практиці.

Завдяки концентрації на перевірках найбільш ризикових платників та операцій, загальний вклад підрозділів аудиту до бюджету за 2017 рік становив 7 млрд. грн. Це майже на 2 млрд. грн., або на 40% більше, ніж за 2016 рік.

Відбір до плану ризикових платників здійснюється автоматично засобами ІТС «Податковий блок». Ризикоорієнтована система постійно оновлюється. Зокрема, у 2017 році двічі переглядався порядок формування плану-графіка документальних перевірок, зокрема переглянуто та удосконалено 44 ризики, за якими формувалися плани на 2017 та 2018 роки. Вживаються також заходи для запровадження електронного доперевірочного аналізу та електронних перевірок.

За рахунок скорочення заходів контролю знижено тиск на платників: за останні 5 років у 3,5 раза зменшено кількість виходів до платників для документального підтвердження ризиків, визначених при відборі.

Вдосконаленням відбору ризиків в операціях з ПДВ суттєво зменшено кількість зустрічних звірок та позапланових перевірок. Водночас, на 10% збільшено кількість планових заходів, у ході яких комплексно відпрацьовуються всі ризики у діяльності платників.

При цьому, акцент у плановій роботі зроблено на великих платниках – їх перевірено 9%, середніх – лише 5 %, а малих тільки 0,2%.

У 100% запланованих до перевірок платників документально та проведеними донарахуваннями підтверджено ризики несплати податків, що свідчить про якість відбору ризикових платників.

За галузевим принципом були визначені найбільші ризики у діяльності 4,6 тис. платників податків із сумарним обсягом доходів 890 млрд. грн.

Так, у сфері оптової та роздрібної торгівлі перевірено 1,2 тис. платників з обсягами доходів за 2016 рік 183 млрд. грн. За результатами перевірок донараховано 2,9 млрд. грн.

У добувній галузі перевірено 45 платників з доходами 36 млрд. грн., донараховано 2,6 млрд. грн.

У галузі вирощування зернових культур перевірено 404 платники з доходами 36 млрд. грн., донараховано 0,5 млрд. грн..

У будівництві перевірено 369 платників з доходами 18,5 млрд. грн., донараховано 0,5 млрд. гривень.

Левову частку у загальній сумі недоплат, які були виявлені плановими перевірками, становить ПДВ, податок на прибуток, акцизний податок, рентна плата. Найчастіше при плановому контролі виявлялося:

- завищення податкового кредиту за рахунок робіт та ТМЦ, отриманих від «сумнівних» суб’єктів господарювання;

- завищення витрат внаслідок порушень стандартів бухгалтерського обліку (нарахування курсових різниць на заборгованість в національній валюті, коригування резерву сумнівних боргів);

- заниження доходів внаслідок не врахування отриманих безповоротних фінансових допомог, протермінованої кредиторської заборгованості;

- реалізація товарів (робіт, послуг) нижче фактичної собівартості;

- порушення при обчисленні рентної плати за користування надрами.

У минулому році 63% з 16,6 тис. позапланових перевірок проводились з причин, які не залежать від ДФС: за зверненнями платників податків та за рішеннями суду. Протягом 2016 року частка таких перевірок складала 58,5% з 16,1 тис.

Довідково:

Для забезпечення відкритості у діяльності фіскальної служби та упередження корупційних ризиків план-графік документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік було розміщено 22 грудня 2017 року на офіційному веб-порталі ДФС.

Запорізькі митники завадили незаконному ввезенню парфумів

У неділю першого квітня у запорізькому аеропорту співробітники митниці попередили спробу незаконного ввезення в Україну партії парфумерних виробів.

Прилетівши до Запоріжжя рейсом зі Стамбулу, громадянин Кувейту для проходження митного контролю обрав спрощений порядок – "зелений коридор". Після перетину "білої смуги", що позначає закінчення "зеленого коридору", за допомогою скануючого приладу "Rapiscan" у його багажі серед особистих речей було виявлено 8 флаконів туалетної води по 100 мл та 38 флаконів парфумів (по 50 та 100 мл).

Дозволена митним законодавством норма ввезення речей для особистого користування складає 0,5 літра туалетної води та 100 грамів парфумів. Тобто громадянин порушив митні правила, передбачені ст. 370 та ст. 471 Митного кодексу України. Стосовно нього складено протокол, частину парфумів тимчасово вилучено, дозволену норму повернено.

Чернівецькі митники вилучили солодощі, які переміщувалися за підробленими документами, вартістю 1,1 млн. гривень

Втретє поспіль співробітники Чернівецької митниці ДФС вилучили значну партію товару, що переміщувалася в Україну за підробленими документами.

Кондитерські вироби (льодяники, жувальні гумки, цукерки-драже, карамель) та фруктові сиропи переміщувалися з Туреччини на адресу однієї зі столичних фірм.

Під час здійснення митного контролю у пункті пропуску «Порубне» було встановлено, що у транспортному засобі знаходиться на 58 вантажних місць більше, ніж зазначено у товаросупровідних документах. Крім того, за допомогою технічних засобів митного контролю виявлено ознаки підробки документів. Зокрема, встановлено, що зображення печатки зроблено за допомогою копіювально-печатного обладнання, а підпис проставлений за допомогою кулькової ручки.

2617 коробок із солодощами вартістю 1 104 800 грн. вилучено за протоколом про порушення митних правил, складеним за ч.1 ст.483 Митного кодексу України.

За два місяці фізичні особи сплатили 14,1 млн. грн. транспортного податку

Протягом січня-лютого 2018 року власники елітних автівок сплатили до місцевих бюджетів 14,1 млн. грн. транспортного податку, що на 56,5% більше від запланованого. Порівняно з відповідним періодом минулого року сума сплаченого податку зросла на 2,4 млн. грн., або на 20%.

Із зазначеної суми у лютому надійшло 7,4 млн. грн. транспортного податку з фізичних осіб, що також перевищує показник лютого 2017 року на 900 тис. грн., або на 12%.

Найчастіше фізичні особи сплачували транспортний податок за автомобілі таких марок, як MERCEDES-BENZ, BMW, LEXUS, AUDI, LAND ROVER RANGE ROVER.

Загалом протягом 2017 року за елітні автівки до бюджетів було сплачено 132,2 млн. грн. транспортного податку з фізичних осіб.

Нагадаємо, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Ставка транспортного податку становить 25 тисяч гривень на рік.

Для платників податків Державною фіскальною службою України запроваджено новий сервіс передачі фінансовим установам даних фінансової звітності підприємства

30.03.2018 Державною фіскальною службою України підписано Угоду про інформаційне співробітництво щодо надання сервісної послуги з передачі фінансовій установі даних з фінансової звітності підприємства (далі – Угода), яка є публічним письмовим договором, відкритим для приєднання фінансових установ шляхом підписання Договору приєднання та Порядку отримання даних з фінансової звітності.

Інформаційне співробітництво між ДФС та фінансовими установами надасть можливість засобами Електронного кабінету:

фінансовим установам – після приєднання до Угоди отримувати (за наявності згоди платника) дані з фінансової звітності підприємства, яка подана до контролюючих органів;

платникам – за бажанням формувати та передавати фінансовим установам дані з фінансової звітності, яка подана до контролюючих органів, шляхом подання до ДФС в електронній формі відповідної згоди на передачу таких даних.

Сервісна послуга, в першу чергу, запроваджена для платників, у яких виникає необхідність подання документів до фінансових установ, та спрощує процедуру подання такими платниками до банків документів та відомостей, необхідних для здійснення ідентифікації та/або верифікації, а також проведення фінансовими установами аналізу відповідності фінансової операції змісту діяльності та фінансового стану підприємства згідно зі статтею 64 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Угоду та відповідні додатки до неї розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділах «Електронна сервіси» та «Меморандуми та договори про співпрацю».

Іван Романов: За 10 років функціонування Контакт-центром ДФС надано понад 19 млн. послуг

З моменту створення, з 31 березня 2008 року по 2017 рік, Контакт-центр ДФС надав понад 9,1 млн. інформаційно-довідкових послуг платникам телефоном, факсом та електронною поштою. Про це повідомив директор Інформаційно-довідкового департаменту ДФС Іван Романов.

За його словами, з перших днів роботи Контакт-центру спостерігалося щоденне зростання попиту серед населення на інформаційні послуги, про що свідчить статистика звернень. Так, у 2008 році було надано 142,4 тис. відповідей, в 2010 році — 425,2тис., в 2017 році – вже надано майже 1,2 млн. відповідей.

«Контакт-центр є своєрідним індикатором проблемних питань, які виникають у процесі справляння податків, митних платежів, єдиного внеску. Чим більше звернень надходить до Контакт-центру, то чіткіше розуміємо, де існують проблеми. І це дає можливість службі реагувати на них і визначати пріоритетні питання, які потребують вирішення», - зазначив Іван Романов.

Він повідомив, що заявники також мають можливість цілодобово звертатися до сервісу «Пульс» (обравши на інтерактивному голосовому автовідповідачі Контакт-центру ДФС напрямок «4» та на електронну пошту idd@sfs.gov.ua) з інформацію щодо неправомірних дій або бездіяльності, можливих корупційних правопорушень у сфері службової діяльності з боку конкретних посадових осіб ДФС та її територіальних органів. Результати розгляду інформації клієнти отримують протягом 3 робочих днів.

З початку роботи сервісу «Пульс», з 2012 по 2017 роки, до нього звернулось майже 32 тис. заявників. Задоволеність результатами розгляду інформації висловили 75 відсотків опитаних респондентів.

Платники податків також мають можливість самостійного пошуку інформації шляхом ознайомлення з редакціями відповідей на запитання, з якими звертаються клієнти до Контакт-центру телефоном, електронною поштою та письмово за допомогою загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР). З 2013 року зафіксовано понад 10 млн. звернень платників до ЗІР.

«Цього року виповнюється 10 років з моменту, як було започатковано абсолютно новий механізм в організації обслуговування платників податків, який надав можливість громадянам з усіх регіонів України та за її межами, отримувати кваліфіковані інформаційно-довідкові послуги у режимі он-лайн у зручний для них час за телефоном, факсом та електронною поштою, не витрачаючи час на особисте відвідування органів ДФС. Проект «Модернізація державної податкової служби – 1», який був передумовою для створення Інформаційно-довідкового департаменту та підписання Угоди про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку, цілком себе виправдав», – підкреслив Іван Романов.

Казначейство США надаватиме допомогу в модернізації ІТ-складової ДФС

Питання забезпечення розвитку ІТ-складової діяльності Державної фіскальної служби України стало ключовим під час зустрічі в.о. Голови ДФС Мирослава Продана з радником Офісу технічної допомоги Казначейства США Джулією Рашин.

Місія Офісу технічної допомоги протягом двох тижнів вивчала роботи ІТ-системи в ДФС та проблемні питання, які існують в цій сфері. За результатами цієї роботи Офісом технічної допомоги спільно з фахівцями ДФС будуть розроблятися процеси, які дозволять перейти на більш сучасні та модернізовані способи провадження діяльності служби.

За словами Мирослава Продана, для ДФС важливою є незаангажована оцінка та реалістичні пропозиції щодо покращення ситуації та розбудови ІТ-системи ДФС.

Він закцентував увагу на тому, що протягом тривалого часу, починаючи з 2009 року, не відбувалось системного оновлення ІТ-складової фіскальної служби. Але минулого року вдалося передбачити у бюджеті на 2018 рік значні кошти на її модернізацію.

«Протягом минулого року ми запровадили повноцінну роботу Електронного кабінету платника, оформлення за принципом «єдиного вікна» на митниці, а також електронний реєстр відшкодування податку на додану вартість. Успішне впровадження цих електронних сервісів, яке нам вдалося реалізувати у 2017 році, було б неможливим без зміни серверного обладнання», - зазначив очільник ДФС.

За його словами, ДФС на сьогодні має ресурс, який необхідно спрямувати в найбільш актуальному напрямі розбудови інформаційних технологій служби.

«Ми зможемо поєднати пропозиції Офісу технічної допомоги з баченням проблематики з боку ДФС та виробити абсолютно правильну стратегію покращення та модернізації ІТ-складової», - зазначив Мирослав Продан.

За словами Джулії Рашин, першочергової уваги потребує аналіз кадрових потреб ІТ-сфери ДФС, зокрема, визначення належної кількості персоналу для забезпечення реалізації проектів з модернізації системи, запровадження програмного менеджменту при управлінні фінансами. Важливо також забезпечити належне управління ризиками, з якими може стикатися ІТ-система, та визначити пом’якшувальні фактори для здійснення управління цими ризиками. Крім того, необхідно запровадити належне проектне управління, що є своєрідним страховим механізмом, який буде сприяти забезпеченню ефективного використання коштів та належної реалізації проектів.

Одеські митники завадили незаконному переміщенню майже 20 т прекурсорів

19 800 кг хімічної речовини прибуло до митного поста «Аккерман» Одеської митниці ДФС автомобільним транспортом. Вантаж переміщувався із Туреччини на адресу одного із вітчизняних підприємств.

Під час документального контролю виникла підозра щодо можливої спроби незаконного переміщення через митний кордон України прекурсорів без дозвільних документів.

Управлінням протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії спільно з нещодавно створеним управлінням протидії контрабанді http://sfs.gov.ua/data/material/000/252/332344/img/5abddce691098.jpgОдеської митниці ДФС було затримано вантаж та відібрано його зразки для лабораторного дослідження.

Проведена експертиза підтвердила сумніви митників: хімічна речовина виявилася прекурсором.

Невдала спроба обійти закон закінчилася складанням протоколу про порушення митних правил за ознаками статті 472 Митного кодексу України та вилученням прекурсорів.

Їх подальшу долю вирішить суд, а остаточну вартість встановить товарознавча експертиза.

У ДФС обговорили шляхи співпраці України та Японії у митній сфері

Державна фіскальна служба України активізує співпрацю з представниками Митного та тарифного бюро Японії. На сьогодні фіксується зростання торгівельно-економічних відносин між Україною та Японією, саме тому співробітництво у митній сфері між двома країнами потребує нового імпульсу. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час зустрічі з представниками японської делегації, яка стала результатом двосторонньої зустрічі в Пекіні на початку лютого в рамках Першої глобальної конференції з трансграничної електронної комерції.

За його словами, Україна розглядає Японію в якості важливого торговельного партнера і для двох країн потрібно будувати свої відносини таким чином, щоб вони були результативними для обох сторін.

Перш за все, на думку очільника ДФС, врегулюванню таких відносин ефективно б сприяло укладання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Японії про взаємну допомогу в митних справах.

«Україна та Японія наразі не мають договірно-правової бази, за якою б здійснювалося співробітництво у сфері взаємної допомоги. Однак в контексті зростання обсягів торгівлі між нашими країнами, а також перспектив співпраці між ДФС та Митним і тарифним бюро Японії укладання такого документу дозволило б будувати наші відносини на взаємовигідних умовах», – підкреслив Мирослав Продан.

Він також зазначив, що для фіскальної служби надзвичайно цікавим та корисним є досвід Японії, яка є світовим лідером із запровадження новітніх інформаційних технологій у сфері митного оформлення.

Так, наразі здійснюється оснащення митних лабораторій ДФС, митних постів, мобільних груп відповідними технічними засобами, зокрема для виявлення вибухових та наркотичних речовин, дорогоцінних каменів та металів, контрабанди тощо, тому досвід та технічна допомога з боку японської сторони є досить важливою.

«Ми зацікавлені в співпраці з японськими колегами з широкого кола питань міжнародної технічної допомоги. Зокрема, це стосується подальшого підвищення кваліфікації наших співробітників, особливо з питань управління ризиками та здійснення митного аудиту», – зазначив Мирослав Продан.

Очільник ДФС також поінформував представників японської делегації про заходи ДФС щодо спрощення митних процедур та нових методик роботи українських митниць. Так, важливим кроком є функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно», за яким на сьогодні оформлюється 74,5% митних декларацій. Експеримент прикордонної та митної служб щодо спрощеного порядку оформлення осіб та транспортних засобів за принципом «Однієї зупинки» після успішної реалізації у пункті пропуску «Нові Яриловичі» з 1 березня поширено ще на 12 пунктів пропуску. Налагоджена співпраця між ДФС та Держприкордонслужбою України щодо обміну інформацією на центральному та регіональному рівнях у режимі реального часу щодо фізичних осіб та транспортних засобів.

Впровадження українською фіскальною службою таких новацій було позитивно відзначено японською стороною. Представники японської делегації також висловилися за необхідність обміну інформацією у правому полі. Зокрема, було висловлено можливість підписання Меморандуму про взаєморозуміння після узгодження сторонами всіх питань та проходження необхідних для цього процедур.

Крім того, представники Митного та тарифного бюро Японії запевнили українських колег у готовності до обміну досвідом у митній сфері.

Зацікавленість з боку японських колег викликала і робота Регіонального навчального кінологічного центру ВМО, відкритого на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС у Хмельницькому. Зокрема, було запропоновано проведення спільних навчань кінологічних команд.

Довідково:

Обсяги торгівлі між Україною та Японією у 2017 році склали 942 млн. дол. США, що на 28%, або на 204 млн. дол. США більше у порівнянні з 2016 роком.

За обсягами товарообігу Японія зайняла 22 місце серед всіх країн-торговельних партнерів України у 2017 році.

Стратегія розвитку ДФС відповідає пріоритетам Уряду

Розроблені Стратегічні ініціативи розвитку ДФС до 2020 року повністю відповідають затвердженому вчора Кабінетом Міністрів України Плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік.

Так, в обох програмах передбачено спрощення процедури розрахунків платників з бюджетом шляхом запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (крім сплати податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального).

Очікується, що ці новації сприятимуть спрощенню для платників податків процедури розрахунків з бюджетом, ефективному функціонуванню єдиного рахунку, у тому числі завдяки встановленню заборони на звернення стягнення та накладання арешту на кошти, які містяться на такому рахунку.

Для створення сприятливих умов ведення господарської діяльності передбачено наближення законодавства України з питань державної митної справи до митного законодавства ЄС.

Також важливим напрямом діяльності визначено розвиток електронної системи обміну інформацією за принципом «єдиного вікна» для оптимізації митних формальностей, розширення можливостей спілкування ділових кіл з державними органами із використанням засобів комунікації. Це сприятиме скороченню часових витрат під час здійснення імпортно-експортних процедур.

Запровадження інституту авторизованого економічного оператора відповідно до загальноприйнятних світових стандартів надасть можливість добросовісним українським підприємствам користуватися системою спрощень митних формальностей. Такі нововведення скоротять витрати часу та коштів на ведення зовнішньоекономічної діяльності шляхом прискорення руху товарів між продавцями та покупцями.

Крім того, у рамкам виконання зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами з іншої сторони, впроваджуватимуться керівні принципи ЄС, що використовуються у митні справі і торгівлі.

Завдяки цьому очікується реформування митниці одночасно в рамках 19 напрямів: - законодавство; - організація та управління; - управління кадровими ресурсами; - митна етика; - навчання; - комунікація; - митні зобов’язання; - сприяння торгівлі; - безпека ланцюгів постачання; - управління ризиками; - контроль на кордоні та всередині країни; - правоохоронна діяльність; - митний транзит; - пост-митний контроль та аудит; - права інтелектуальної власності; - інформаційно-телекомунікаційні технології; - інфраструктура та обладнання; - митна лабораторія; - внутрішній аудит.

Реформою митниці також передбачено розвиток системи управління ризиками у сфері митного контролю та модернізація ІТ-системи митниці. Зазначається, що необхідність побудови сучасної, гнучкої, багатофункціональної системи управління митними ризиками, яка супроводжуватиметься новими ІТ-рішеннями є однією з необхідних умов для досягнення оптимального балансу між спрощенням процедур міжнародної торгівлі та забезпеченням належного рівня контролю відповідно до компетенції митниць.

Як один із заходів з протидії практики розмивання бази оподаткування та виведення прибутків з-під оподаткування Планом пріоритетних дій Уряду на 2018 рік передбачені зміни до Податкового кодексу України щодо критеріїв визначення осіб з високими статками і надання повноважень ДФС отримувати доступ до інформації про банківські рахунки цих осіб за умови незалежного захисту таких даних.

Для запровадженням мінімального стандарту Плану дій BEPS передбачено приведення діючих міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування у відповідність із Модельною податковою конвенцією ОЕСР, запровадження трирівневої структури документації з трансфертного ціноутворення для надання міжнародними групами компаній.

Крім того, для запобігання відпливу українського капіталу до держав (територій) з низьким рівнем оподаткування з метою мінімізації податкових зобов’язань заплановано проведення переговорів та укладення Протоколу про внесення змін до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування з Францією.

Громадяни задекларували 12,3 млрд. грн. доходу, отриманого у минулому році

За оперативними даними станом на 21.03.2018 громадянами подано більше ніж 130 тис. податкових декларацій про майновий стан і доходи, що на 2 відсотки перевищує аналогічний період минулого року.

Загальна сума задекларованого доходу становить 12,3 млрд. грн. Це на 1,8 млрд. грн., або на 13 відсотків менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Більшість громадян декларували отриманий дохід у вигляді заробітної плати, загальна сума якого сягнула майже 4,1 млрд. гривень. Доходи від успадкованого або отриманого у подарунок майна склали 2,1 млрд. грн., від продажу рухомого або нерухомого майна – 1,1 млрд. грн., при отриманні інших доходів – 2,1 млрд. грн. та при отриманні іноземних доходів – 400,6 млн. гривень.

Задекларовано до сплати 324,2 млн. грн., що на 29,9 млн. грн., або на 10 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума військового збору, задекларована платниками податків самостійно до сплати, становить – 50,2 млн. грн.

Найбільші суми податкових зобов’язань, визначених за даними декларацій самостійно до сплати в сумі, що перевищує 8 млн. грн., задекларовано двома громадянами, мешканцями Харківської області.

Доходи в сумі понад 1 млн. грн. задекларовано 1061 громадянами, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість таких громадян зросла більше ніж на 50 відсотків. Найбільша кількість громадян, які задекларували понадмільйонні доходи, обліковується у м. Києві – 409 осіб, або майже 40 відс. від загальної кількості.

Кількість громадян, які задекларували право на податкову знижку в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла майже на 30 відс. і становить 35 тис. осіб. Їм буде повернуто 72,1 млн. грн., що 23,2 млн. грн., або на 48 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Митники мають ефективні методи виявлення контрабандистів. ДФС зібрала ТОП-схованок, які використовують порушники

Про найвигадливіші схованки контрабандистів, найбільш зухвалі спроби провезення контрабанди та сучасні методи боротьби митників з такими злочинами розповів під час брифінгу в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

За його словами, кожен рік митники виявляють на мільярди гривень товарів, які заборонені до переміщення або приховані від митного контролю.

«Контрабандисти завжди були дуже вигадливими, але й у митників є ефективні технології, свої секрети, досвід, що дозволяють розпізнати контрабанду або людину, що її переміщує, та навіть знати про спроби незаконного переміщення товарів ще до того, як вони з'являться на митному кордоні України», - зазначив Мирослав Продан.

Так, на початку цього року співробітники Харківської митниці ДФС виявили 43 пакети з коноплею у голові ляльки, яка знаходилася в експортному міжнародному експрес-відправленні. У даному випадку спрацював службовий пес Любомир. «Злочинцям здавалось, що іграшки не викликають цікавості чи підозри. Але митники мають величезний досвід та чудово розуміють логіку людини, яка намагається щось сховати», - заявив очільник ДФС.

Також у січні цього року у зоні митного посту "Ужгород" Закарпатської митниці ДФС було виявлено 95 тис. пачок цигарок без акцизних марок, які були заховані всередині дощок.

«Сигарети дуже часто ховають у дошках. Працюють ювелірно - випилюють всередині дошки спеціальні отвори – і складають в них пачки сигарет. Дуже копітка робота. Але, враховуючи різницю у вартості сигарет в Україні і країнах Євросоюзу, ділки вперто намагаються займатись цим незаконним бізнесом», - повідомив Мирослав Продан.

Щодо бурштину, то його частіше всього ховають у мікроавтобусах. Контрабандисти розраховують на те, що з Західної України у Європу щоденно їдуть тисячі «бусів» - і всі автомобілі митники фізично не в змозі проконтролювати. Але така думка помилкова.

Так, увечері 23 березня у зоні діяльності митного посту «Смільниця» Львівської митниці ДФС в автомобілі «Mersedes-Benz», який прямував до Польщі, був виявлений бурштин вагою майже 149 кг. Він був прихований у спеціально виготовленому сховищі у даху.

Ще одне популярне у контрабандистів місце для схованок, за словами Мирослава Продана, це – панель приборів. Наприклад, у зоні діяльності Волинської митниці ДФС у панелі приборів митники знайшли схований пакунок з бурштином.

Найулюбленіша ж схованка в автомобільних контрабандистів – паливний бак. У лютому цього року на Волинській митниці ДФС у паливному баці легковика було виявлено 1,1 кг кокаїну. Наркотики були розфасовані в чотири поліпропіленових пляшки ємністю 0,5 л. Приблизна вартість такого "товару" – 150 тис доларів.

Як повідомив очільник ДФС, дошки та паливні баки частіше використовують злочинці на західному кордоні. Контрабандисти у Одесі, наприклад, користуються іншими схованками. Так, майже рік тому одеськими митниками виявлено 176,7 кг амфетаміну, який було приховано у підошвах взуття, що зайшло в Україну з Лівану.

Щодо контрабанди зброї, то у липні 2017 року на митному посту «Угринів» Львівської митниці було вилучено 43 одиниці пістолетів, які водій заховав у запасному колесі в розібраному вигляді.

«Наркотики везуть через Україну транзитом – для наркотрафіку немає кордонів. Фантазія у контрабандистів працює непогано – хтось ховає кокаїн у пакеті с картоплею фрі, хтось намагається завезти велику суму грошей у коробках з-під цукерок, хтось – у паливному баці автомобіля, а деякі кур’єрі у власному шлунку», – повідомив Мирослав Продан.

У попередніх роках були затримані "туристи" з Бразилії, які проковтнули велику кількість капсул з героїном, і фактично перевозили контрабанду у собі. Однак митникам вдалося виявити в шлунках злочинців контрабанду та затримати їх. Виявлено понад 2 кг кокаїну в 208 капсулах та майже 600 г героїну.

Очільник ДФС також повідомив про випадок, коли один з таких "кур'єрів" загинув прямо в аеропорту. Одна з капсул розірвалася в шлунку і людина миттєво загинула.

«Як розпізнати людину, яка провозить контрабанду, зокрема, наркотичні речовини? Зрозуміло, що митники отримують інформацію від правоохоронців, від митних служб інших країн, але доволі часто злочинців видає поведінка. Контрабандист нервує, тому доволі часто «переграє», «не дограє» - іншими словами, поводить себе неадекватно ситуації», - розповів Мирослав Продан.

За його словами, досвідченому митнику така реакція на 90% може сказати чи є в діях людини щось протизаконне, чи ні.

НАЗК: до Нацполіції направлено ще 6 обґрунтованих висновків щодо неподання е-декларацій

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до Головного управління Національної поліції в місті Києві ще 6 обґрунтованих висновків щодо неподання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, колишніми посадовими особами Пенсійного фонду України. Рішення про це прийняті на засіданні Національного агентства.

Відповідні порушення були виявленні в рамках проведення у Пенсійному фонді України планової перевірки дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Так, не подали декларації після звільнення за 2016 рік головні спеціалісти Бузунова Ольга Дмитрівна, Опилат Наталія Леонідівна, Гринчевська Юлія Володимирівна, Запашна Світлана Олександрівна, Корицька Віра Миколаївна та Філіппова Інна Олександрівна.

Національне агентство в свою чергу, як передбачено частиною третьою статті 49 Закону, нагадувало суб’єктам декларування про необхідність подати декларації, однак у визначений цією статтею строк декларації подані не були.

Нагадаємо, відповідальність за умисне неподання декларації передбачена статтею 366-1 Кримінального кодексу України.

Національне агентство також зазначає, що затвердження обґрунтованого висновку, направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

НАЗК внесло два приписи щодо врегулювання конфлікту інтересів

Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму засіданні прийняло рішення про внесення приписів Міністру культури України Євгену Нищуку стосовно генерального директора Дніпропетровського державного цирку та ректору Академії Державної пенітенціарної служби Олексію Тогочинському стосовно працівників академії.

Національне агентство встановило, що генеральний директор державного підприємства «Дніпропетровський державний цирк» Віктор Шабатько не вжив заходів щодо недопущення виникнення, врегулювання та не повідомив про наявність потенційного конфлікту інтересів, зумовленого спільною роботою зі своєю дружиною, яка перебуває в його підпорядкуванні, чим порушив вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції». Такі обставини можуть вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання ним службових повноважень генерального директора цирку стосовно своєї дружини.

Ректору Академії Державної пенітенціарної служби внесено припис стосовно проректора Академії Олексія Шеремети та старшого інспектора відділу по роботі з персоналом Академії Наталії Марус, які одночасно виконували обов’язки відповідно голови та секретаря кадрової комісії Академії. Встановлено, що вказані посадові особи порушили вимоги частини другої статті 35 Закону України «Про запобігання корупції» під час складання протоколів засідань кадрової комісії, а саме не відображали у протоколах повідомлення про конфлікт інтересів членів комісії до початку розгляду питань, що стосувались їх приватного інтересу (просування по службі, преміювання, нагородження тощо), а також про їх неучасть у прийнятті таких рішень.

Згідно з приписами, Національне агентство вимагає усунути порушення законодавства шляхом вжиття заходів врегулювання потенційного конфлікту інтересів у діяльності генерального директора цирку, провести службові розслідування з метою виявлення причин та умов, що призвели до невиконання вимог Закону, та розглянути питання щодо притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності.

Приписи Національного агентства є обов’язковими до виконання. За невиконання цих приписів керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП.

До УВАГИ суб’єктів декларування!

Незважаючи на завершення чергового етапу декларування, до Національного агентства з питань запобігання корупції продовжують надходити запити на зміну електронного цифрового підпису (ЕЦП) та електронної поштової скриньки. З 24 години 00 хвилин 31.03.2018 до 9 години 00 хвилин 02.04.2018 зафіксовано більше 3 500 таких запитів.

Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як і будь-якої іншої звітності, передбачає вчинення суб’єктами декларування певних підготовчих дій: зокрема перевірку строку дії ЕЦП, правильність зазначення прізвища, ім’я та по батькові при його отриманні, наявність доступу до поштових скриньок, збір інформації, що необхідна для заповнення декларації тощо. З цією метою законодавець встановив строк для заповнення та подання декларації – 3 місяці.

Національне агентство в свою чергу ще до початку етапу декларування розробило “Рекомендації суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні”, які були оприлюднені та кожного дня протягом всього періоду декларування оновлювались на офіційному веб-сайті Національного агентства, поширені у соціальних мережах та завчасно доведені до відома всіх органів державної влади.

На жаль, більшість суб’єктів декларування звернулись до Національного агентства щодо вирішення зазначених технічних питань лише в останні 2 тижні етапу декларування.

Разом з тим працівники всіх структурних підрозділів Національного агентства продовжують опрацьовувати запити суб’єктів декларування щодо зміни ЕЦП та електронної поштової скриньки, інтенсивність надходження яких не зменшується.

Нагадаємо, відповідальність за несвоєчасне подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачена статтею 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а за неподання – статтею 366-1 Кримінального кодексу України. Тому закликаємо суб’єктів декларування, які ще не подали декларацію, подати її.

Шановні суб’єкти декларування! З метою уникнення прикрих обставин, що можуть стати причиною недотримання вами вимог закону, наполегливо рекомендуємо вам у майбутньому відповідальніше ставитись до подання е-декларацій та завчасно до цього готуватись.

Наразі Національне агентство, зокрема його уповноважених осіб, чекає робота щодо перевірки поданих декларацій, складання протоколів про адміністративні правопорушення щодо несвоєчасного подання декларацій та обґрунтованих висновків щодо неподання декларацій.

Черговий етап е-декларування ЗАВЕРШИВСЯ!

31 березня 2018 року завершився черговий етап подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Станом на 24 годину 00 хвилин до Реєстру подано 816509 щорічних декларацій за 2017 рік.

Ми вітаємо всіх суб’єктів декларування, які відповідально поставились до виконання свого обов’язку та успішно і своєчасно подали декларацію.

Національне агентство, у свою чергу, забезпечило стабільну роботу Реєстру протягом всього періоду декларування. Суб’єкти декларування, які завчасно підготувались до чергового етапу декларування не мали проблем із входом до Реєстру, заповненням та поданням декларацій.

У Національному агентстві постійно надавались консультації за телефонами «гарячої» лінії, на сторінці Національного агентства у Facebook, працювала технічна допомога за електронною адресою support@nazk.gov.ua, а також було створено оперативний штаб для допомоги суб’єктам декларування. На офіційному каналі Національного агентства в Youtube та на сайті безкоштовних онлайн-курсів Prometheus був розміщений онлайн відео-курс щодо заповнення декларацій.

За 3 місяці, поки тривав черговий етап декларування, працівниками Національного агентства було прийнято більше 157 000 дзвінків суб’єктів декларування, опрацьовано біля 418 000 електронних листів щодо технічних питань, зокрема 400 000 листів щодо зміни ЕЦП та поштової скриньки, надано консультацій 20 000 особам в тому числі і в рамках роботи оперативного штабу, проведено 58 тренінгів для суб’єктів декларування.

Основні проблеми з якими стикнулися суб’єкти декларування це втрачені паролі до електронно-цифрового підпису, закінчення терміну електронно-цифрового підпису, невчасна зміна поштової скриньки з ворожих російських поштових сервісів: mail.ru, list.ru, yandex.ru та інших, а також помилки в прізвищах, ІПН, правопис прізвищ, імен, по батькові російською мовою та інші.

На жаль, черговий рік поспіль суб’єкти декларування демонструють низьку організованість щодо заповнення декларацій, створення чернеток, перевірки терміну дії ЕЦП, даних персонального кабінету тощо.

Наразі Національне агентство, зокрема його уповноважених осіб, чекає робота щодо перевірки поданих декларацій.

НАЗК розпочало повну перевірку декларацій ще 8-ми осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Національне агентство з питань запобігання корупції проведе повну перевірку декларацій за 2015, 2016 та 2017 роки ще 8-ми осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідні рішення були прийняті на засіданні Національного агентства сьогодні.

Суб’єкти декларування, щодо яких розпочнуть перевірку:

  1. Жигулін Андрій Олександрович, керівник Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України (декларації за 2015 та 2016 роки).
  2. Заіменко Наталія Василівна, директор Національного ботанічного саду ім. Гришка НАН України (декларація за 2016 рік).
  3. Зінчук Володимир Калинович, селищний голова Каланчацької селищної ради Херсонської області (декларація за 2016 рік).
  4. Мірумян Артур Григорійович, депутат Селидівської міської ради Донецької області (декларація за 2017 рік).
  5. Романов Валерій Петрович, прокурор Запорізької області (декларації за 2015, 2016 та 2017 роки).
  6. Сергієнко Ганна Леонідівна, суддя Шахтарського міськрайонного суду Донецької області (декларації за 2015 та 2016 роки).
  7. Трофіл Іван Михайлович, заступник начальника Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області (декларація за 2016 рік).
  8. Чемодурова Наталія Олександрівна, суддя Слов’янського міськрайонного суду Донецької області (декларації за 2015 та 2016 роки).

Рішення про проведення повних перевірок декларацій зазначених осіб прийнято на підставі інформації, отриманої від суб’єктів звернення, про можливе відображення у таких деклараціях недостовірних відомостей, яка містить фактичні дані, що можуть бути перевірені (відповідно до підпункту 4 пункту 3 розділу ІІІ Порядку проведення контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Порядок)).

Перевірки е-декларацій тривають 60 календарних днів та розпочинаються наступного дня за днем прийняття рішення. Крім того, під час засідання було прийнято рішення про продовження строку повної перевірки декларацій, поданих 8-ма суб’єктами декларування, на додаткові 30 календарних днів.

Нагадаємо, що рішення про продовження повної перевірки декларації приймається у випадку неотримання відповідей та/або інформації по суті, необхідних для проведення повної перевірки декларації, у відповідь на запити (листи) Національного агентства (відповідно до пункту 14 розділу ІІІ Порядку).

Внесок Дніпропетровщини до бюджетів усіх рівнів та ЄСВ склав 25,8 млрд. грн.

Протягом І кварталу 2018 року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено до бюджетів усіх рівнів (із врахуванням ДУ офісу ВПП ДФС та Дніпропетровської митниці ДФС) 22 млрд. 806,6 млн. грн., що на 6 млрд. 178,8 млн. грн., або на 37,2% більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Про це проінформувала очільник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Так, до державного бюджету впродовж трьох місяців 2018 року мобілізовано 17 млрд. 286,9 млн. грн. Це на 5 млрд. 215,8 млн. грн. або на 43,2% більше, ніж у січні – березні минулого року.

Надходження, що формують кошики місцевих бюджетів Дніпропетровського регіону склали 5 млрд. 519,7 млн. грн. Це на 963 млн. грн. (або на 21,1%) більше фактичних надходжень І-го кварталу 2017 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 2 млрд. 991,7 млн. грн. Порівняно з 2017 роком надходження зросли на 22,7%, або на 553,3,2 млн. грн.

Місцеві громади Дніпропетровщини отримали більше 561 млн. грн. плати за землю

За два місяці поточного року надходження плати за землю від платників Дніпропетровської області склали 561,1 млн. грн., зокрема, юридичними особами сплачено 528,9 млн. грн., решта – фізичними особами.

В цьому році відбулося зростання доходів місцевих бюджетів Дніпропетровщини по платі за землю у порівнянні з січнем – лютим 2017 року на 9,4 млн. грн.

«Плата за землю посідає друге місце за обсягами надходжень до місцевих бюджетів області, її питома вага у 2018 році становить більше 15% у загальній сумі надходжень. Тому, позитивна динаміка у зборі плати за землю з одного боку є свідченням сумлінного ставлення платників області до виконання свого обов’язку щодо сплати податків, а з іншого є результатами спільних зусиль з місцевою владою регіону в напрямі легалізації земельних відносин», – зауважив заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Сергій Кирпа.

Актуально: відпустка та лікарняні для підприємця-єдинника

Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п.295.5 ст.295 ПКУ). Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі (пп.298.3.2 п.298.3 ст.298 ПКУ).

Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний внесок на загальнобов’язкове соціальне страхування за себе - до 19 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. У разі якщо останній день строку сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строку сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем. Суми для сплати єдиного внеску платники визначають самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. (п. 3 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок за періоди, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні. Виключенням є фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

При цьому звертаємо увагу, що звільнення від сплати єдиного внеску на загальнобов’язкове соціальне страхування на період відпустки чинним законодавством не передбачено.

Актуальний податковий календар на квітень 2018 року

Вівторок, 10 квітня 2018

Останній день подання:

- звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за березень (форма № 1-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за березень (форма № 2-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за березень (форма № 3-РС);

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за березень (форма № 1-ОА);

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за березень (форма № 1-ОТ).

Понеділок, 16 квітня 2018

Останній день подання:

- звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за березень (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за березень.

Четвер, 19 квітня 2018

Останній день сплати:

- авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами – підприємцями, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування;

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами — підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, і членами фермерського господарства за I квартал.

Пʼятниця, 20 квітня 2018

Останній день подання

- податкової декларації з ПДВ за березень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- декларації акцизного податку за березень (суми податку з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, що діють відповідно до норм Податкового кодексу, виробниками тютюнових виробів сплачуються до бюджету протягом п’ятнадцяти робочих днів після отримання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації (пп. 222.1.2 п. 222.1 ст. 222 Кодексу);

- податкової декларації з рентної плати за березень з розрахунком:

рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за березень у разі неподання податкової декларації на 2018 р.;

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (форма № Д4 (місячна)) за березень;

- звіту по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, за I квартал (форма № Ф4-ФСС з ТВП);

- звіту щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за I квартал.

Останній день сплати:

- авансового внеску з єдиного податку на квітень платниками першої та другої груп;

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за березень (крім гірничих підприємств).

Пʼятниця, 27 квітня 2018

Останній день сплати:

- ПДВ за березень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- акцизного податку за березень;

- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за березень;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за березень;

- рентної плати за транспортування нафти і нафто­продуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України за березень;

- рентної плати за транзитне транспортування трубо­проводами аміаку територією України за березень;

- єдиного податку платниками четвертої групи за І квартал;

- авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за I квартал;

- плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за березень;

- авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами за І квартал;

- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за березень;

- податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за березень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за березень.

Сплата для перерахування пенсії

Право на добровільну сплату єдиного внеску мають особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними п.1 частини першої ст.4 Закону про ЄСВ, та не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 4,5 та 51 частини першої цієї статті, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України (абзац п’ятий частини першої ст.10 Закону про ЄСВ).

У зазначеному переліку осіб не передбачено обмежень, які б унеможливлювали укладення договору добровільної участі для непрацюючих пенсіонерів.

Отже, підстави для відмови в укладенні договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування для непрацюючих пенсіонерів відсутні.

Який порядок оподаткування ПДФО іноземних доходів?

Відповідно до п. 170.11 ст. 170 розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.1 ст. 167 ПКУ. У разі, якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

При відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 ПКУ, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами.

Не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника податку:

а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;

б) поштові податки;

в) податки на реалізацію (продаж);

г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.

Зауважуємо, сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Фізична особа – підприємець отримує пенсію за віком, призначену законодавством іноземної держави: що з ЄСВ?

Повідомляємо, що згідно з п.4 частини першої ст.4 та п.1 частини другої ст.6 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) визначено платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), які повинні своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ.

Відповідно до п.4 частини першої ст.4 Закону № 2464 підприємці звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст.26 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державнго соціального страхування.

Право на пенсію мають як громадяни України, так і іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах (ст.8 Закону № 1058).

Враховуючи вищевикладене, якщо ФОП отримує пенсію за віком, яка визначена іноземним пенсійним законодавством, а не відповідно до Закону №1058, то така фізична особа не звільняється від обов’язку нараховувати, обчислювати та сплачувати ЄСВ на загальних підставах.

До уваги платників податків!

ДПІ у Чечелівському районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області 26 квітня 2018 року запрошує відвідати С Е М І Н А Р на тему:«Останні зміни податкового законодавства. Особливості нарахування та сплати податку на нерухоме майно у 2018 році,Податкова знижка для платників,Деклараційна кампанія – 2018,Електронний сервіс ДФС України «Електронний кабінет платника».Семінар відбудеться за адресою:м. Дніпро, вул. Театральна, 1а.Початок семінару: о 11-00 годині.Вхід вільний.Реєстрація та довідки за телефоном: 34-28-70 (ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра, вул. Театральна, 1а).

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області: За яких умов громадянин може скористатись правом

на податкову знижку

Зазначена норма визначена ст. 166 Податкового кодексу.

Податкова знижка - це сума витрат платника податку на оплату товарів, послуг резидента протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати.

Податковим кодексом визначено перелік умов, у разі дотримання яких у громадянина виникає право на податкову знижку.

Це такі умови:

– отримання доходу у вигляді заробітної плати. При цьому загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річної заробітної плати у поточному році.

– дотримання вимог щодо порядку подачі та заповнення декларацій. Так, декларація подається по 31 грудня (а у разі наявності податкового обов’язку з декларування інших доходів – до 1 травня), наступного за звітним року.

– витрати мають бути фактично здійснені та підтверджені документально (платіжними та розрахунковими документами, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами тощо). Такі документи обов’язково мають містити інформацію про вартість товарів (робіт, послуг) та строк їх продажу (виконання, надання).

– податкова знижка може бути надана виключно резиденту України, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку.

– скористатися правом на нарахування податкової знижки можна лише за наслідками звітного податкового року. Таке право не продовжується та не переноситься на наступний рік, якщо громадянин не скористався своїм правом у встановлений строк.

Для отримання податкової знижки до фіскального органу за місцем реєстрації до 31 грудня 2018 року необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи.за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 06.06.2017 №556).

Декларування 2018

Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором): - особисто або уповноваженою на це особою; - надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; - засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. Звертаємо увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Граничні строки подання податкової декларації:

Для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2017 рік – 09.02.2018; Фізичні особи-підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) в річній податковій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначити інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Для фізичних осіб-підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням, – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності; У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Для громадян, які зобов’язані згідно з ПКУ подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним; Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2018 (включно); для фізичних осіб платників податку-резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. Звертаємо увагу, що з 1 січня 2018 року декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859». Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні: доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо; від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року; інвестиційного доходу; іноземного доходу; та в інших передбачених ПКУ випадках. Разом з тим, обов’язок фізичної особи-платника податку на доходи фізичної особи щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи: від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ; від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ; у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы поддерживаете отставку Дмитрия Разумкова?

Реклама