22 березня 2018 рік ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує:

2018-03-22 14:10 901 Нравится

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області: До уваги платників Дніпропетровської області

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє про заплановане проведення зустрічі представників комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики з бізнес - спільнотою стосовно обговорення проекту Закону України №8157 "Про Національне бюро фінансової безпеки України".

На зустрічі обговорюватимуться ключові положення законопроекту щодо створення Національного бюро фінансової безпеки України, як єдиного органу, метою діяльності якого буде протидія злочинам у бюджетній сфері шляхом виявлення системних негативних явищ та процесів в економіці, розкриття механізмів їх виникнення та функціонування тощо.

Захід відбудеться 26 березня 2018 року об 11 год. 00 хв. за адресою: м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17А, зал засідань.

У Дніпропетровської області за два місяці 2018 року 153 громадянина скористалися сервісом ДФС України «Пульс»

Протягом січня – лютого поточного року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» надійшло 153 звернення від мешканців Дніпропетровщини, що на 150 звернень більше, ніж за два перших місяці 2017 року.

Всі звернення оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.

Найактуальніша тема, яка хвилювала платників області – звітність та реєстрація накладних. З цього приводу на сервіс ДФС України «Пульс» надійшло 102 звернення, або 66,7% від загальної кількості звернень по Дніпропетровській області.

Крім того, платники дзвонили на сервіс «Пульс» з приводу організації роботи органів ГУ ДФС області (33 звернення), роботи ЦОПів регіону (7 звернень) тощо.

Нагадаємо, номер телефону сервісу ДФС України «Пульс» 0-800-501-007 (напрямок «4»). Лінія працює цілодобово.

Відомі спортсмени Дніпропетровщини долучилися до цьогорічної кампанії декларування

З 01 січня п.р. в Україні стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого року. Відомі спортсмени Дніпропетровщини залучаються до цьогорічної деклараційної кампанії.

Так, 15 березня 2018 року з метою отримання електронного цифрового ключа до ДПІ у Шевченківському районі м. Дніпра завітали гравці баскетбольного клубу «Дніпро», який є дворазовим володарем Кубку України по баскетболу серед чоловічих команд, а саме: майстер спорту міжнародного класу по баскетболу, бронзовий призер чемпіонату Європи по баскетболу "три на три" – Максим Закурдаєв та майстер спорту по баскетболу – Микола Вільховецький.

«Зайняття спортом займає дуже багато часу. Це великий плюс, що є така річ, як надання податкової звітності в електронному вигляді. З електронним цифровим підписом є можливість надати декларацію з будь-якого куточка земної кулі. Цей спосіб надання звітності особливо підходить таким активним людям, як ми, які постійно знаходяться на змаганнях» - зазначив Максим Закурдаєв.

Отримавши електронний цифровий підпис гравці БК «Дніпро» висловили свою громадянську позицію щодо щорічного декларування майнового стану та доходів, та зазначили, що кожна людина повинна розуміти важливість такої справи, адже декларування - конституційний обов’язок кожного громадянина.

«Я вважаю, що потрібно дуже відповідально ставитися до своїх конституційних обов’язків. Тому, що від своєчасної сплати податків та зборів до бюджету залежить добробут усієї країни та наше з вами майбутнє. Якщо ми хочемо бачити позитивні зміни у суспільстві та в країні – потрібно починати з себе» - сказав Микола Вільховецький.

Наприкінці зустрічі податківці побажали спортсменам нових досягнень та перемог.

ПН/РК реєструватимуться (або ні) в ЄРПН з 22.03.2018 р.

"Новації, які запропоновані ДФС для реалізації в системі блокування податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК), в десятки разів зменшать кількість зупинених документів". Про це повідомив директор Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем Микола Чмерук під час засідання Громадської ради при ДФС.

Він зазначив, що запропонований ДФС підхід до побудови нової системи блокування ПН значно відрізняється від тієї моделі, яка працювала минулого року. Так, раніше податкова накладна проходила два етапи, перший з яких був «відсікаючий», коли ПН відповідала критеріям та реєструвалася. Якщо накладна не проходила цей етап, вона перевірялась на «пересорт» (проведення сумнівних операцій, за результатами яких може бути сформований фіктивний податковий кредит).

Нова система аналізу ПН/РК має чотири етапи: відсікаючий;контроль наявності ознак ризиковості платника податку;моніторинг відповідності показникам, яким визначається позитивна податкова історія платника;перевірка ризиковості здійснення операцій, тобто контроль наявного «пересорту». «Ми вважаємо, що ця конструкція буде суттєво зменшувати кількість податкових накладних, які будуть зупинятися. Вже проведені попередні розрахунки та тестування роботи даної системи, які підтвердили, що кількість податкових накладних, які були зупинені у минулому році, при застосуванні критеріїв нової системи зменшиться в десятки разів», - підкреслив Микола Чмерук. 1 етап. Так, до «відсікаючих» ознак, за якими податкова накладна не буде проходити перевірку на критерії ризиковості платника чи ризиковості операцій, віднесені: операції з постачання товарів (послуг) кінцевому споживачу та/або які звільнені від оподаткування; обсяг постачання менше 500 тис.грн. та якщо керівник є директором менше ніж у 3-х платників ПДВ; податкове навантаження більше 3%.

2 етап. ПН перевіряється, чи виписана вона платником податків, який визначений як ризиковий. «Критерії ризикового платника податків ми намагалися виписати так, щоб вони однозначно вказували на платника, який займається «пересортом». Власне, це – платник податків, зареєстрований на викрадені, втрачені документи, зареєстровані на підставних осіб тощо», - зазначив Микола Чмерук.

3 етап. Якщо платник податків не внесений до переліку ризикових платників, він перевіряється на наявність позитивної історії. Показники, за якими визначається позитивна податкова історія, за словами посадовця, виписані достатньо широко, завдяки чому кількість податкових накладних, яка не буде зупинятися у зв’язку з впровадженням нової системи значно збільшиться.

Серед таких показників, зокрема, загальна сума сплати ЄСВ та податків і зборів становить більше 5 млн грн, наявність власних (орендованих) земельних ділянок понад 200 га або орендованих земельних ділянок комунальної та/або державної власності площею не менше 0,5 га, торгівля однаковими товарами.

4 етап. І лише у разі невідповідності всім вищезазначеним критеріям буде робитися перевірка ризиковості здійснення операції.

Окремо Микола Чмерук розповів про запровадження дворівневої системи прийняття рішень: «Якщо у минулому році рішення приймалися лише комісією центрального апарату, то сьогодні в регіонах вже створені комісії, які будуть приймати рішення щодо заблокованих накладних. Центральний апарат буде мати можливість переглядати рішення регіональних податкових органів лише по тих платниках, обсяг операцій за якими перевищує 30 млн грн, але знову ж таки всі рішення будуть формуватися в регіонах».

Таблиці платників податків також будуть прийматися регіональними органами.

Тобто, якщо не буде прийнято рішення за заблокованими ПН протягом п’яти днів, то їх мають реєструватися автоматично.

Член фермерського господарства має право на податкову соціальну пільгу на підставі пп. 169.1.2 ПКУ за умови, якщо він отримує зарплату, яка у формі №1ДФ відображається за "101" ознакою доходу

Член фермерського господарства має право на ПСП за умови, якщо він отримує саме заробітну плату, перебуваючи у трудових відносинах з фермерським господарством. У формі №1ДФ нарахована зарплата відображається за ознакою доходу «101».

Порядок визнання доходу членів фермерського господарства на підставі Методичних рекомендацій з організації та ведення бухгалтерського обліку в селянських (фермерських) господарствах, затверджених наказом Мінагропрому від 02.07.2001 р. №189, Чечелівська ДПІ інформує:По-перше, одержаний господарством дохід визначається за видами діяльності та в цілому по господарству.По-друге, він зменшується на суму витрат за рахунок прибутку. Визначений дохід розподіляється між членами господарства пропорційно трудовому внеску кожного з них і використовується для визначення заробітку, утримань і відрахувань на соціальні заходи згідно з чинним законодавством.По-третє, цей дохід відображається податковим агентом у податковому розрахунку за ф. №1ДФ за ознакою доходу «127».Нагадаємо, що за пп. 169.1.2 ПКУ ПСП незалежно від її виду має застосовуватися тільки до зарплати. Тому до розподіленого прибутку ПСП не може застосовуватися.Але відповідно до ст. 27 Закону № 973 трудові відносини у фермерському господарстві базуються на основі праці його членів. У разі виробничої потреби фермерське господарство має право залучати до роботи в ньому інших громадян за трудовим договором та виплачувати їм заробітну плату.

Пасажирський автотранспорт стане доступнішим для осіб з інвалідністю. 17 березня 2018 року набрали чинності зміни до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту

Постанова набрала чинності 17 березня 2018 року.

Кабмін постановою від 07.02.2018 р. №181 вніс зміни до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту. Зокрема, змінами передбачено, що:

1) транспортні засоби, які використовуються для перевезення пасажирів, повинні відповідати вимогам доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;

2) візуальна інформація щодо перевезень повинна відповідати потребам пасажирів із порушенням зору (зокрема друкуватися збільшеним шрифтом);

3) у разі замовлення послуг таксі за допомогою дистанційних засобів зв’язку особам з порушеннями слуху має надсилатися смс-повідомлення та/або забезпечуватися доступ до інформації (у разі наявності) відповідно до Технічних вимог на створення (модернізацію) офіційних веб-сайтів, що стосуються доступу до них користувачів з вадами зору та слуху;

4) будівлі, споруди та територія автостанцій повинні відповідати вимогам доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, установленим державними будівельними нормами, стандартами і правилами;

5) особи з інвалідністю та інші маломобільні групи населення мають право на безоплатне перевезення технічних та інших засобів реабілітації, призначених для особистого пересування (крісла колісні, палиці, милиці, ходунки тощо), а також собак-поводирів, що супроводжують осіб з порушеннями зору

Помилки у поданій звітності та переплата в інтегрованій картці платника: Як виправити помилки у звітності і зменшити переплату в інтегрованій картці платника?

В уточнюючому розрахунку потрібно відображазити всі заповнені рядки декларації, що уточнюється. При цьому:в графу 4 переносяться показники декларації, що уточнюється;у графі 5 відображаються всі показники декларації з урахуванням виправлених помилок;в графі 6 відображається абсолютне значення помилки за всіма заповненими в уточнюючому розрахунку рядками з відповідним знаком (+/-). Якщо абсолютне значення дорівнює нулю, то відповідний рядок не заповнюється.Не заповнені рядки в декларації в уточнюючому розрахунку залишаються не заповненими.Що стосується переплати з ПДВ в інтегрованій картки платника (далі - ІКП), податківці зазначили наступне. Відповідно до Порядку №422, з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу. Інформаційна система органів ДФС після відображення облікової операції забезпечує автоматичне проведення в ІКП розрахункових операцій.Отже, в ІКП відображаються результати поданої платниками податків податкової звітності.

Верховна Рада прийняла Закон «Про стратегічну екологічну оцінку»

20 березня, Верховна рада прийняла проект Закону №6106 «Про стратегічну екологічну оцінку». За ухвалення законопроекту проголосували 233 нардепа - повідомляє прес-служба ВРУ.

Цей Закон регулює відносини у сфері оцінки наслідків для довкілля, у тому числі для здоров`я населення, виконання документів державного планування та поширюється на документи державного планування, які стосуються сільського господарства, лісового господарства, рибного господарства, енергетики, промисловості, транспорту, поводження з відходами, використання водних ресурсів, охорони довкілля, телекомунікацій, туризму, містобудування або землеустрою (схеми) та виконання яких передбачатиме реалізацію видів діяльності (або які містять види діяльності та об’єкти), щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, або які вимагають оцінки, зважаючи на ймовірні наслідки для територій та об’єктів природно-заповідного фонду та екологічної мережі (далі – території з природоохоронним статусом), крім тих, що стосуються створення або розширення територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Дія цього Закону поширюється на документи державного планування, які будуть мати вплив на довкілля та здоров’я населення.

Дія цього Закону не поширюється на:документи державного планування, що стосуються виключно національної оборони або дій у разі надзвичайних ситуацій;бюджети, бюджетні програми та фінансові плани; програми економічного і соціального розвитку Автономної Республіки Крим, областей, районів, міст, сіл, селищ на короткостроковий період.

Здійснення стратегічної екологічної оцінки проекту документа державного планування виключає необхідність проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи такого документа.

Метою стратегічної екологічної оцінки є сприяння сталому розвитку шляхом забезпечення охорони довкілля, безпеки життєдіяльності населення та охорони його здоров’я, інтегрування екологічних вимог під час розроблення та затвердження документів державного планування.

Стратегічна екологічна оцінка здійснюватиметься на основі принципів законності та об'єктивності, гласності, участі громадськості, наукової обґрунтованості, збалансованості інтересів, комплексності, запобігання екологічній шкоді, довгострокового прогнозування, достовірності та повноти інформації у проекті документа, міжнародного екологічного співробітництва.

Компенсація вартості путівки - ПДФО та військовий збір

Стаття 165 ПКУ, зокрема пп. 165.1.35 ПКУ, не визначає звільнення від оподаткування сум компенсації за путівки, які надаються його роботодавцем - платником податку. Отже, вартість наданої роботодавцем путівки (в 2018 році - в межах 18 615 грн) не оподатковується, а ось компенсація за придбану працівником путівку або кошти, надані на її придбання - так.

У разі проведення компенсації за придбану працівником путівку, суб'єкт господарювання під час нарахування (виплати) такого доходу зобов'язаний утримати, за рахунок фізичної особи, ПДФО та військовий збір і відобразити суми такого нарахованого (виплаченого) доходу в податковому розрахунку за формою №1ДФ за "126" ознакою доходу.Відомості щодо сум утриманого військового збору відображаються в розділі II "Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір" податкового розрахунку за формою №1ДФ без зазначення відомостей про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи, зокрема у формі додаткового блага.

Путівка, надана роботодавцем безоплатно або з частковою оплатою.Цю ситуацію ми вже розглядали раніше (дивіться тут). У коментованому листі податківці повторюють своє попередне розяснення. Виходячи з умов пп. 165.1.35 ПКУ не підлягає оподаткуванню вартість путівки, якщо її сума не перевищує 18 615 грн (у 2018 році).У разі, якщо розмір знижки на путівку, яку роботодавець надає своєму працівнику та/або члену його сім'ї першого ступеня споріднення, перевищує встановлений граничний розмір доходу, то податковий агент під час нарахування (виплати) такого доходу зобов'язаний, за рахунок платника податку, утримати ПДФО та військовий збір із загальної суми наданої знижки.Але маємо одне уточенення - щодо порядку відображення путівки, наданої роботодавцем, у формі №1ДФ.У попередньому коментарі ми писали: "У формі №1ДФ неоподаткована вартість путівки відображається з ознакою доходу «156». А оподаткована, яку податківці вважають додатковим благом, з ознакою доходу «126»". Це відповідає довіднику ознак доходів, затвердженому додатком 2 до Порядку № 4. Проте в коментованому листі податківці наполягають на іншому: в податковому розрахунку за формою №1ДФ вартість наданих згідно з пп. 165.1.35 ПКУ путівок, незалежно від їх розміру і способу оподаткування, відображається за "156" ознакою доходу. Отже, усю вартість наданої путівки, як оподаткованої, так і ні, слід відобразити одним рядком із однією ознакою доходу "156".

Способи подання декларації про майновий стан і доходи

Чечелівська ДПІ нагадує, триває кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2017 році. Податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси у будь-який зручний спосіб за вибором платника: - особисто або уповноваженою на це особою; - засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису (ЕЦП), скориставшись Електронним кабінетом платника податків на веб-порталі ДФС України в меню електронних сервісів; - надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, при цьому платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації.

Кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році, триває до 2 травня поточного року. Громадяни, які мають право на податкову знижку можуть подати декларацію про доходи до 31грудня 2018 року.

Порушення неприбутковою організацією вимог статті 133 Податкового кодексу України

Відповідно до п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі – неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам: утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації; установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ; установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків; внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр). Згідно з ст. 133 ПКУ доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. Доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

Чечелівська ДПІ наголошує, у разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених п. 133.4 ст. 133 ПКУ, а для релігійної організації – вимог, визначених абзацом другим п.п. 133.4.1 і п.п 133.4.2 п. 133.4. ст. 133 ПКУ, така неприбуткова організація зобов’язана подати у строк, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року (або з початку визнання організації неприбутковою в установленому порядку, якщо таке визнання відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити і сплатити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. Податкове зобов’язання розраховується виходячи із суми операції (операцій) нецільового використання активів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру та вважається платником податку на прибуток для цілей оподаткування з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення. За період з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, по 31 грудня податкового (звітного) року така неприбуткова організація зобов’язана щокварталу подавати до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток (з наростаючим підсумком), сплачувати податок у строк, визначений для квартального періоду та подавати фінансову звітність у порядку, встановленому для платників податку на прибуток. З наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає податкову декларацію з податку на прибуток і фінансову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому розд. ІІІ ПКУ для платників податку на прибуток. Встановлення контролюючим органом відповідно до норм ПКУ факту використання неприбутковою організацією доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ, є підставою для виключення такої організації з Реєстру і нарахування податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств, штрафних санкцій і пені відповідно до норм ПКУ. Податкові зобов’язання, штрафні санкції і пеня нараховуються, починаючи з першого числа місяця, в якому вчинено таке порушення. З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 102.04).

Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів

Детальну інформацію щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна отримати на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (acskidd.gov.ua/головна /«Контакти»). Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів, наведено в розділі «Підготовка документів та реєстрація», розміщеного на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД acskidd.gov.ua/головна/«Реєстрація користувачів». З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 401).

Який порядок повернення помилково або надміру сплачених сум митних платежів?

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, відповідно до частини першої ст. 301 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI із змінами та доповненнями та Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ). Згідно з п. 43.1 ст. 43 ПКУ помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до ст. 43 ПКУ та ст. 301 МКУ, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу. У разі наявності у платника податків податкового боргу повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків (п. 43.2 ст. 43 ПКУ). Порядок повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів затверджено наказом Міністерства фінансів України від 18.07.2017 № 643, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.09.2017 за № 976/30844 (далі – Порядок № 643). Відповідно до п. 1 розд. ІІІ Порядку № 643 повернення з державного бюджету помилково та/або надміру сплаченої суми митних, інших платежів та пені здійснюється за заявою платника податків протягом 1095 днів від дня її виникнення. Повернення сум відповідних митних платежів у випадках, передбачених частиною п’ятою ст. 301 МКУ, здійснюється за умови, що заява подається не пізніше одного року з дня, наступного за днем виникнення обставин, що тягнуть за собою повернення сплачених сум митних платежів, а саме: при поміщенні товарів у митний режим реімпорту або у митний режим реекспорту відповідно до розд. V МКУ, а також в інших випадках, визначених МКУ; у випадках та в порядку, визначених МКУ, здійснюється зміна раніше заявленого митного режиму, якщо суми митних платежів, належних до сплати при поміщенні товарів у новий митний режим, є меншими, ніж суми митних платежів, сплачених при поміщенні їх у попередній митний режим; відновлюється режим найбільшого сприяння, вільної торгівлі; митну декларацію змінено або визнано недійсною; у товарах, що ввозяться на митну територію України або вивозяться за її межі, виявлено дефекти або вони якимось іншим чином не відповідають погодженим специфікаціям, за умови, що ці товари не ремонтувалися і не використовувалися відповідно на території України та за її межами (крім операцій, необхідних для виявлення дефектів або невідповідності) і повертаються протягом строку, визначеного п.п. «а» п. 3 частини другої ст. 78 МКУ; платником податків подано органу доходів і зборів документи, які підтверджують наявність у нього на день подання контролюючому органу митної декларації для митного оформлення права на звільнення від сплати митних платежів,

У заяві платника зазначаються: сума коштів до повернення за видами митних, інших платежів та пені; причини виникнення такої суми коштів; найменування та ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України платника - юридичної особи, , або прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків платника - фізичної особи, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); напрям(и) перерахування суми коштів: на поточний рахунок платника податку в установі банку із зазначенням реквізитів; для виплати готівкою (у разі якщо кошти авансових платежів (передоплати) вносилися готівкою); для подальших розрахунків як авансові платежі (передоплата) або грошова застава: на депозитний рахунок 3734; на депозитний рахунок 3734 іншої митниці ДФС; на банківський рахунок 2603 (у разі якщо кошти авансових платежів (передоплати) вносилися готівкою); для погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів незалежно від виду бюджету; реквізити митної декларації (іншого документа, що її замінює) або уніфікованої митної квитанції, за якими помилково та/або надміру сплачені суми митних платежів.

До заяви додаються: документи, що підтверджують суму помилково та/або надміру сплачених митних, інших платежів та пені; виконавчий лист суду та/або рішення суду, що набрало законної сили (за наявності), щодо повернення сум відповідних митних платежів; документи, що підтверджують право на перенесення граничних строків для подання заяви щодо повернення надміру сплачених митних платежів (за наявності).

Митниця ДФС у строк не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки про повернення з державного бюджету помилково та/або надміру сплачених сум митних, інших платежів та пені згідно з реєстром таких висновків за відповідними платежами для виконання відповідному органу Державної казначейської служби України відповідно до Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2015 № 1146, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.12.2015 за № 1679/28124.

Податкова знижка: витрати з переобладнання автомобіля на газ

Фахівці Чечелівської ДПІ інформують, що платник податку має право включити до податкової знижки витрати у вигляді суми коштів, сплачених ним у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива (п.п.166.3.7 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України). До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня 2017 року.

Порядок надання документації платниками податків для підтвердження цін, визначених за принципом «витягнутої руки»

Відповідно до абзацу п’ятого п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фінансовий результат податкового (звітного) періоду не збільшується на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, якщо операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки» відповідно до процедури, встановленої ст. 39 ПКУ, але без подання звіту про контрольовані операції. Згідно з п.п. 39.2.1.7 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПКУ господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 (крім операцій, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні) і 39.2.1.5 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПКУ, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови: річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік; обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік. Господарські операції, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, визнаються контрольованими, якщо обсяг таких господарських операцій, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік. Для цілей податкового контролю за трансфертним ціноутворенням звітним періодом є календарний рік (п.п. 39.4.1 п. 39.4 ст. 39 ПКУ). Таким чином, оскільки вартісні критерії контрольованих операцій встановлені в розрахунку на рік, рішення про незбільшення фінансового результату відповідно до п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 ПКУ приймається платником податків, який не здійснював контрольовані операції, лише за підсумками відповідного податкового (звітного) року. Обґрунтування, що операція не є контрольованою та сума витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки» відповідно до процедури, встановленої ст. 39 ПКУ, надається на запит контролюючого органу, під час проведення документальної перевірки за звітний період, за підсумками якого платником податку прийнято рішення про незбільшення фінансового результату. Обґрунтування повинне містити інформацію, але не виключно, зазначену у п.п. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 ПКУ. Платники податків зобов’язані подавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження (крім проведення зустрічної звірки) протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту (п. 73.3 ст. 73 ПКУ).

Чи є кошти, отримані у вигляді гранту, доходом юридичної особи – платника єдиного податку?

У разі отримання юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи суми коштів у вигляді гранту з бюджетів або державних цільових фондів (у тому числі в межах державних або місцевих програм), така сума коштів не включається до доходу юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи. Сума коштів у вигляді гранту, одержана юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи з інших джерел, включається до доходу платника єдиного податку.

Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.

До складу доходу, визначеного ст. 292 ПКУ, не включаються, зокрема, суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм (п.п. 4 п. 292.11 ст. 292 ПКУ). Практика застосування термінів, слів та словосполучень у юриспруденції визначає, що грант – це одноразова безповоротна цільова виплата фізичним і юридичним особам грошової суми або дарування обладнання, приміщення (як правило, з власних коштів та майна) громадянами і юридичними особами, у тому числі іноземцями, а також міжнародними організаціями, для проведення наукових досліджень, впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій, вжиття заходів екологічної безпеки та ліквідації наслідків екологічних катастроф, виконання творчих робіт, видання творів художньої, наукової, освітньої, образотворчої, медичної та іншої літератури тощо.

Чотирилапий «митник» запобіг ввезенню наркотичних засобів на митну територію України

Із розвитком та професійним вдосконаленням митної справи в Україні все рідшими стають спроби наркодилерів налагодити постійні та стабільні канали переміщення на митну територію України наркотичних речовин та прекурсорів. Всі спроби і хитрощі, які застосовуються любителями швидких та немалих заробітків, закінчуються банальними провалами. Вміння митників використовувати на практиці свої професійні знання та навички, використання сучасних засобів митного контролю, чітка взаємодія із кінологічними командами не залишають шансів просочитися через кордон бодай маленької дози отруйного зілля. У пункті пропуску залізничного сполучення «Могилів-Подільський – Волчинець» митного поста «Дністер» Вінницької митниці ДФС під час проведення митного контролю пасажирського поїзда сполученням «Кишинів – Москва», в одному із пасажирських вагонів кінологічною командою митниці виявлено в одвірку неробочого тамбура прихований пакунок. В ньому знаходилась подріблена речовина зеленого кольору із характерним запахом сильнодіючого наркотику органічного походження - канабісу. Судячи з невеликого розміру пакунка, можна лише здогадуватись, що наркоділки спробували «прощупати» пункт пропуску на можливість налагодження незаконного трафіку. Проте тонкий нюх чотирилапого «митника» і цього разу не залишив жодних шансів. На жаль, працівникам не вдалося встановити, чи супроводжувалась ця поставка кур’єром, але вдалось головне – врятувати чиєсь здоров’я, а, можливо, і життя. Наркотична речовина вилучена та передана разом із матеріалами справи до правоохоронних органів.

Павло Дроняк: З 2017 року спадщина, отримана від родичів другого ступеня спорідненості, - не оподатковується

За даними поданих протягом 2017 року декларацій про майновий стан і доходи громадянами, які успадкували або отримали в дарунок майно, задекларовано податкові зобов’язання по самостійній сплаті податку на доходи з фізичних осіб та військового збору у сумі – 510,4 млн. грн. У 2018 році вперше громадяни, які отримали спадщину від родичів другого ступня спорідненості, не зобов’язані ані сплачувати податок, ані подавати декларацію про факт отримання спадщини у 2017 році. Про це розповів директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк в інтерв’ю виданню «Факти».

За його словами, до другого ступеня спорідненості належать рідні брати та сестри, бабусі та дідусі (батьки батька та матері), онуки. Оскільки податок не стягується, то спадкоємець не повинен проводити оцінку успадкованого майна.

Також за нульовою ставкою оподатковується майно, успадковане особами першого ступеня спорідненості, тобто подружжя (чоловік та дружина), батьки та діти, у тому числі усиновлені.

Громадяни, які отримали спадщину від інших (більш далеких) родичів, а також від просто знайомих мають сплатити податок. «Більше того, якщо такими спадкоємцями не було сплачено податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, то вони ще й зобов’язані подати декларацію. Також сплатити податок і подати декларацію повинні всі громадяни, які отримали спадщину від нерезидента. Навіть, якщо такі нерезиденти є подружжям, батьками, дітьми, бабусею та дідусем», – підкреслив Павло Дроняк.

Він також роз’яснив, що передбачено три види ставок для податку на доходи фізичних осіб: нульова, 5 відсотків та 18 відсотків. При цьому, якщо громадянин успадковує майно від резидента (окрім, першого та другого ступеня спорідненості), то сплачує 5-відсотковий податок.

При отриманні на території нашої держави спадщини від нерезидента необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків. Також спадкоємці зобов’язані сплатити і військовий збір, який складає 1,5 відсотка від вартості успадкованого або подарованого майна. Виключення складають лише особи, що отримали доходи, які оподатковуються за нульовою ставкою. Посадовець також звернув увагу, що якщо спадкоємцем є резидент України, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір мають бути сплачені до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, при цьому декларація не подається. В інакшому випадку нотаріус не видасть свідоцтво про право наслідування. У випадку переходу до спадкоємця права на отримання страхових виплат податковим агентом є страхова компанія, а тому подавати декларацію також не потрібно. Посадовець також наголосив, що подарунки оподатковуються у такий же спосіб, як і спадщина – за тими ж ставками і на тих самих умовах. «Варто відзначити, що у такому випадку факт дарування не лише квартири, але й іншого майна повинен бути оформлений відповідним чином. Крім того, для цілей оподаткування повинна бути проведена оціночна вартість подарунка», – зазначив Павло Дроняк.

Основним законодавчим актом, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів

Умови справляння орендної плати визначаються виключно в договорі оренди, при цьому пільги по орендній платі чинним законодавством не передбачено.Основним законодавчим актом, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів є Податковий кодекс України від 2 грудня 2010р № 2755-VІ, із змінами та доповненнями (далі – ПКУ). Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що знаходяться у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт. Відповідно до абзацу «г» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ не є об’єктом оподаткування житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад. Крім цього, пунктом 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що плата за землю – обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Що стосується справляння орендної плати за землю, то відповідно до п. 288.2. ст.288 ПКУ платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду (п.288.3 ст.288 ПКУ), а підставою відповідно до п.288.1 ст.288 ПКУ для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області: Як отримати податкову консультацію у 2018 році?

ДПІ у Чечелівському районі інформує, враховуючи те, що у 2017 році, а саме 1 квітня, набрали чинності положення Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо порядку надання індивідуальних податкових консультацій, слід нагадати, які саме і як у 2018 році отримати таку консультацію в органі фіскальної служби. З 1 січня 2018 року індивідуальна податкова консультація, надана контролюючим органом у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно), не підлягає застосуванню. Крім цього, нагадуємо, що в 2018 році Наказом Міністерства фінансів України від 01 лютого 2018 року N 77 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування податком на прибуток підприємств та податком на доходи фізичних осіб» затверджено ряд узагальнюючих податкових консультацій для банківських установ. В статтях 52 та 53 ПКУ встановлено строки та порядок надання індивідуальних податкових консультацій, встановлено вимоги як до форми запиту на отримання консультацій, так і форму надання консультації, запроваджено Єдиний реєстр консультацій. Податкова консультація – допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган. Податкові консультації згідно з п.п. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 ПКУ бувають двох видів: індивідуальні та узагальнюючі. Індивідуальна податкова консультація – роз’яснення контролюючого органу, надане платнику податків щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, та зареєстроване в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій. Узагальнююча податкова консультація – оприлюднення позиції центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, що склалася за результатами узагальнення індивідуальних податкових консультацій, наданих контролюючими органами платникам податків, та/або у разі виявлення обставин, що свідчать про неоднозначність окремих норм такого законодавства; Індивідуальну податкову консультацію платник податку може отримати лише на підставі звернення платника податків до контролюючого органу. Відповідно до пп. 52.1 та 52.2 ст. 52 ПКУ, за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом. Перелік всіх реквізитів звернення для отримання індивідуальної податкової консультації наведено в п. 52.1 ст. 52 ПКУ. Індивідуальна податкова консультація надається як в усній, так і в письмовій формі. В усній формі – контролюючими органами та державними податковими інспекціями; у письмовій формі – контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Строк надання консультації може бути продовжений не більш, ніж на 10 календарних днів з обов’язковим повідомленням про це платника податків. Консультація, надана в письмовій формі, обов'язково повинна містити: 1. назву – податкова консультація; 2. реєстраційний номер в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій; 3. опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, зазначених у зверненні платника податків; 4. обґрунтування застосування норм законодавства та висновок з питань практичного використання таких норм законодавства. Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. Відповідно до п. 53.1 ст. 53 ПКУ не може бути притягнуто до відповідальності, включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеня), платника податків (податкового агента та/або його посадову особу), який діяв відповідно до індивідуальної податкової консультації, наданої йому у письмовій формі, а також узагальнюючої податкової консультації, за діяння, що містить ознаки податкового правопорушення, зокрема на підставі того, що у подальшому така податкова консультація була змінена або скасована. Зазначені положення застосовуються до індивідуальної податкової консультації, за умови що вона зареєстрована в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій. Також відповідно до п. 53.2 ст. 53 ПКУ платник податків може оскаржити до суду наказ про затвердження узагальнюючої податкової консультації або надану йому індивідуальну податкову консультацію як правовий акт індивідуальної дії, викладені в письмовій формі, які, на думку такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку чи збору. Скасування судом наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду. Слід нагадати, що податкова консультація, надана контролюючим органом у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно), звільняє платника податків від відповідальності (включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеню), за діяння, що містять ознаки податкового правопорушення, вчинені до 31 грудня 2017 року (включно).

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області: Якщо продано один автомобіль чи мотоцикл , декларацію подавати не потрібно

Щодо подання річної декларації про майновий стан і доходи фізичною особою, яка у звітному (податковому) році отримала дохід від продажу одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда не частіше одного разу на рік, Чечелівська ДПІ нагадує, що оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ). Якщо фізична особа отримала дохід від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, то такий дохід відповідно до п. 173.2 ст. 173 ПКУ не оподатковується, тобто у фізичної особи не виникає обов’язку щодо сплати податку. Подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у такому випадку не потрібно. Згідно з п.п. 164.2.4 п. 164.2 ст. 164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст.ст. 172 - 173 ПКУ. Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна визначено ст. 173 ПКУ, відповідно до п.173.1 якої дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.2 ст. 167 ПКУ. Як виняток із положень п. 173.1 ст. 173 ПКУ, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню (п. 173.2 ст. 173 ПКУ). Відповідно до абзацу третього п. 173.1 ст. 173 ПКУ дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку). Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 %.

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області:Спадщину та дарунок від нерезидента, далеких родичів та знайомих слід задекларувати до 1 травня 2018 року

Фахівці Чечелівської ДПІ нагадують, що громадяни, які у 2017 році отримали спадщину (дарунок) від родичів першого та другого ступеня споріднення, не зобов’язані подавати декларацію і сплачувати податок з суми отриманої спадщини (дарунка). Одночасно повідомляємо, що громадяни, які отримали спадщину (дарунок) не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення та від нерезидентів зобов’язані подати податкову декларація про майновий стан і доходи за 2017 рік у строк до 1 травня 2018 року, до податкового органу за місцем реєстрації громадянина (тимчасового проживання) та самостійно сплати податок та збір до 1 серпня 2018 року. Членами сім’ї фізичної особи відповідно до ступеня споріднення вважаються: перший ступень споріднення – батьки фізичної особи, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені; другий ступень споріднення - рідні брати та сестри фізичної особи, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки. Громадяни, які отримали спадщину від інших (більш далеких) родичів, а також від просто знайомих мають з вказаної суми спадщини (дарунка) сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка. Громадяни, які отримали спадщину (дарунок) від нерезидента, незалежно від ступеня споріднення, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи та сплати з вказаної суми спадщини (дарунка) податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області:Отримання податкової знижки на оплату допоміжних репродуктивних технологій

Граничний термін подання декларації для реалізації права на податкову знижку за 2017 рік – 31 грудня 2018 року. Декларацію про майновий стан і доходи платники податку подають до податкової інспекції за місцем податкової адреси (реєстрації). Право на отримання податкової знижки у 2018 році щодо витрат, понесених у 2017 році, на наступний рік не переноситься.

Переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки відповідно до п.п. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України включається сума витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік. Відповідно до частини сьомої ст. 281 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 № 435-IV, ст. 123 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року № 2947-III, п.п. 6.21 п.п. 6 п. 4 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467, з метою удосконалення медичної допомоги населенню при лікуванні безпліддя із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій, наказом Міністерства охорони здоров’я від 09.09.2013 № 787 із змінами та доповненнями затверджено Порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 ПКУ). Згідно з п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Оригінали зазначених у п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ (п.п. 166.2.2 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області:Торгівля пивом – тільки через РРО

Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках повинні використовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Згідно із статтею 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) пиво – насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відсотка об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203. Нагадаємо, що з 01.07.2015 пиво віднесено до алкогольних напоїв, що передбачає отримання відповідної ліцензії. Суб'єктам господарювання для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т. ч. виключно пивом) необхідно отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов'язковим обладнанням місця торгівлі РРО. Отримання окремої ліцензії на роздрібну торгівлю пивом при наявності у суб'єкта господарювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями не передбачено. Статтею 15 Закону № 481 визначено, що ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видається за заявою суб’єкта господарювання. У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію (імпорт, експорт, оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами). У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються, зокрема, адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби. Таким чином, суб’єктам господарювання для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов’язковим обладнанням місця торгівлі реєстраторами розрахункових операцій. Законом № 481 та іншими нормативними актами не передбачено отримання окремої ліцензії на роздрібну торгівлю пивом, у разі наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Згідно з ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області: Щодо рентної плати за спеціальне використання води, які набули чинності з 2018 року

З 01.01.2018 року набрав чинності Закон України від 07 грудня 2017 року № 2245-УШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон № 2245-УШ), яким, зокрема, внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) в частині визначення кола платників рентної плати, а саме платниками рентної плати за спеціальне використання води є: -первинні водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів; - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Ключовою ознакою первинних водокористувачів є наявність водозабірних споруд та відповідного обладнання для забору води (част. 3 ст. 42 Водного кодексу України). Спеціальним водокористуванням є забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів (ст.48 Водного кодексу). Отримання економічної вигоди від господарської діяльності, у тому числі й від використання води, відбувається у рамках спеціального використання природних ресурсів (у тому числі спеціального водокористування) із закріплення об’єкта природних ресурсів, наприклад, водного об’єкта шляхом надання відповідного дозволу конкретному суб’єкту для забезпечення умов провадження господарської діяльності (ст. 38 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»). Господарська діяльність з постачання води, яку може провадити платник рентної плати, класифікується у розділі 36 Класифікації видів економічної діяльності КВЕД-2010 «Забір, очищення та постачання води» та включає у тому числі операції із забору води з рік, озер, свердловин, очищення води для водопостачання, оброблення води для виробничих потреб, розділення води водопроводами, транспортом або іншими засобами. Операції, які виконуються власниками дозвільного документа з використанням водного об’єкта, наприклад, питної води, об’єднуються визначенням терміну «виробництво води», тобто забір води з джерел питного водопостачання та/або доведення її якості до вимог на питну воду (ст. 1 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення»). При цьому операції з постачання або транспортування питної води власниками дозволів на спеціальне використання води на практиці можуть і не виконуватися. Відповідно до п. 255.2 ст. 255 Кодексу не є платниками водокористувачі, які використовують воду для задоволення виключно виключно питних і санітарно-гігієнічних потреб населення, однак, визначені у п. 255.4 ст. 255 Кодексу види використання води, за які не справляється рента плата, стосуються виключно вторинних водокористувачів, які відповідно до п. 255.1 ст. 255 Кодексу з 2018 року не є платниками рентної плати. З огляду на викладене, з 2018 року норма п. 255.3 ст. 255 Кодексу визначатиме об’єкт оподаткування рентною платою як фактичний обсяг води, що обліковується як результат водозабору та водопідготовки, наприклад, очищення або оброблення до встановлених для відповідного водного об’єкта нормативних вимог споживання. Крім того, норми п. 255.7 ст. 255 Кодексу щодо житлово-комунальних (тобто підприємств, які надають житлово-комунальні послуги відповідно до класифікації видів економічної діяльності та дозволу на спец водокористування із зазначеним видом господарської діяльності) залишились без змін та передбачають застосування до ставок плати коефіцієнту 0,3.

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області: Щодо змін у видачі дозволів на спеціальне водокористування у 2018 році

Відповідно до чинного законодавства, що регулює питання водних відносин реалізація функцій з видачі дозволів на спеціальне водокористування здійснюватиметься територіальними органами Держводагентства (дозволи на спеціальне водокористування видані раніше 03 червня 2017 року діють до моменту закінчення строку їх дії), з 01 січня 2019 року документообіг здійснюватиметься в електронному вигляді, визначені терміни розгляду документів для дозвільних органів (та перелік документів, які подаються разом з заявою для одержання дозволів на спеціальне водокористування). Чечелівська ДПІ нагадує, що відповідно до п.110 Закону України від 21.12.2016 № 1797 –VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» з 01.01.2018 до пункту 255.1 статті 255 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) внесено зміни в частині визначення кола платників Рентної плати, а саме: обов’язок платника з Рентної плати покладено на суб’єктів господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів. Ключовою ознакою первинних водокористувачів є наявність водозабірних споруд та відповідного обладнання для забору води (част.3 ст. 42 Водного кодексу України), (далі – Водний кодекс). Об’єктом оподаткування Рентною платою є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі (п. 255.3 ст. 255 ПКУ). Відповідно до статті 49 Водного кодексу спеціальне водокористування є платним та здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування. Законом України від 07.02.2017 № № 1830 - VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування» до статті 49 Водного кодексу внесено зміни щодо повноважень з видачі дозволів на спеціальне водокористування, які покладено на територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства. Постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 1091 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань видачі дозволів на спеціальне водокористування» внесені зміни у постанову Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року № 321 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 р. № 459» щодо того, що: - дозволи на спеціальне водокористування видані до 03 червня 2017 року (включно) діють до моменту закінчення строку їх дії та їх анулювання з підстав, передбачених законом, здійснюється Держводагентством; - з 01 січня 2019 року інформація про видачу дозволів на спеціальне водокористування є обов’язковим елементом Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відповідно до Закону України від 15 травня 2003 року № 755 – ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Цигарки в «запасці» – невдале рішення для подорожі до Італії через Закарпатську митницю

Працівники Закарпатської митниці ДФС припиняють спробу переміщення тютюнових виробів у колесах до транспортних засобів. В пункт пропуску «Тиса» Закарпатської митниці ДФС смугою «зелений коридор» заїхав «OPEL» під керуванням українця, мешканця Чернівецької області, що рухався у приватних справах до Італії. Перед початком проведення огляду митники опитали громадянина, чи не перевозить він товарів та предметів заборонених або обмежених до вивезення з митної території України, а також прихованих від митного контролю. Українець зазначив, що нічого з вище переліченого в нього нема і ніяких протизаконних дій він не здійснює. Враховуючи результати аналізу ризиків, транспортний засіб було скеровано в бокс для проведення поглибленого огляду. Відтак у спеціально придбаному для переміщення через митний кордон України прихованих сигарет колесі, яке знаходилось в багажному відсіку автомобіля, були виявлені приховані від митного контролю тютюнові вироби – 167 пачок цигарок торгових марок «Winston» та «Marlboro» з акцизними марками України, загальна вартість яких – 5398 грн. Наш співвітчизник пояснив, що тютюнові вироби придбав з метою подарунку своїм друзям за кордоном і приховав їх в запасному колесі самостійно. Таким чином, громадянин вчинив дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, з використанням пристосованих конструктивних ємностей (порожнин) чи предметів, які попередньо піддавалися розбиранню та монтажу. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частини 1 статті 483 Митного кодексу України. На підставі статті 511 Митного кодексу України за протоколом про порушення митних вилучено цигарки та запасне колесо.

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області: Застосування РРО при продажу вживаних технічно складних побутових товарів

У разі торгівлі фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку технічно складними побутовими товарами, що були раніше у використанні, незалежно від їх гарантійного строку експлуатації, розрахунки мають проводитись із застосуванням РРО. Реєстратори розрахункових операцій не застосовуються, зокрема платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 0000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку. Чечелівська ДПІ нагадує, дана норма не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. За поданням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 231. Слід зазначити, що винятків щодо можливості незастосування РРО для товарів, які були раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено. Разом з тим, п. 6 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) встановлено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які належать відповідно до ПКУ до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО. Відповідно до ст. 2 Закону № 265 термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» для цілей Закону № 265 вживається у значенні, наведеному в Законі України від 12 травня 1991 року № 1023-XII «Про захист прав споживачів» із змінами і доповненнями.

Відчуження акцій, отриманих фізичною особою в процесі приватизації: чи подається декларація про майновий стан і доходи?

Якщо платником податку протягом 2017 року відчужено акції, отримані ним у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, та відсутні інші підстави для надання річної податкової декларації про майновий стан і доходи, така декларація платником податку не подається. Підпунктом 165.1.40 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України визначено, що сума доходу, отриманого платником податку на доходи фізичних осіб внаслідок відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних ним у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, безпосередньо отримані ним як компенсація суми його внеску до установ Ощадного банку СРСР або до установ державного страхування СРСР, або в обмін на приватизаційні сертифікати, отримані ним відповідно до закону, а також сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст.121 Земельного кодексу України від 25.10.2001 № 2768-ІІІ зі змінами та доповненнями залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області: Помилки при визначенні ознаки у номері податкової накладної

Державною фіскальною службою встановлено новий термін подання інформації для перерахунку реєстраційного ліміту в СЕА ПДВ. Це стосується сільськогосподарських товаровиробників – колишніх суб’єктів спеціального режиму оподаткування податку на додану вартість. Подання Повідомлень до ДФС здійснюється платниками податку лише в період з 27.02.2018 по 19.03.2018 включно. Водночас, при проведенні платниками відповідного аналізу на предмет зазначення (не зазначення) у номері ПН/РК ознаки їх належності до спецрежиму (код "2" або код "3" після першого знака дробу у номері податкової накладної (форма, яка була діючою в період застосування спецрежиму) необхідно враховувати всі ПН/РК, складені в рамках здійснення відповідної господарської операції. При поданні розрахунків коригування платникам податків (сільськогосподарським товаровиробникам) слід врахувати: 1. Надання платниками податків інформації, яка встановлює відповідність між ознакою, зазначеною в номері ПН/РК (а саме підтвердження ознаки їх належності до спецрежиму або навпаки), і операціями, здійсненими ними в період дії спецрежиму і за якими такі податкові накладні було складено, відбувається шляхом складання та подання до ДФС окремого документа: Повідомлення у вигляді розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – Повідомлення-РК). 2. Для складання Повідомлення-РК використовується чинна на сьогодні форма Додатка 2 до податкової накладної – Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – Розрахунок коригування). 3. Подання Повідомлень-РК до ДФС здійснюється із застосуванням механізму, що використовується для направлення на реєстрацію в ЄРПН Розрахунків коригування. 4. Повідомлення-РК може бути складене виключно до податкових накладних, які відповідають таким критеріям: 4.1. дата складання податкових накладних припадає на період з 01.07.2015 по 31.12.2016; 4.2. дата реєстрації податкових накладних в ЄРПН – не пізніше 15.01.2017; 4.3. сума податку, зазначена в таких податкових накладних, відображена у розділі І "Податкові зобов’язання" податкових декларацій з податку на додану вартість (далі – декларації), які були подані в межах спецрежиму (декларації за формами 0121-0123 та 0130) або за якими здійснювалися розрахунки з бюджетом (декларація за формою 0110); 4.4. сума податку, зазначена в таких податкових накладних, відображена у розділі І "Податкові зобов’язання"Додатка 5 "Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)" (далі – Додаток Д5) до декларації за формами 0121-0123 та 0130 або до декларації за формою 0110; 4.5. податкові накладні були включені до складу податкових зобов’язань того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (незалежно від дати реєстрації таких податкових накладних в ЄРПН). 5. Подання Повідомлень-РК до ДФС здійснюється платниками податку лише в період з 27.02.2018 по 19.03.2018 включно. Інформація від ДФС щодо прийняття Повідомлень-РК буде надана платникам після закінчення терміну їх прийняття (після 19.03.2018), незалежно від дати подання Повідомлення-РК до ДФС,за результатами їх опрацювання щодо відповідності поданим раніше ПН/РК та податковій звітності. Інформація буде надана ДФС шляхом надсилання платнику квитанції з відміткою про прийняття Повідомлення-РК або про відмову в його прийнятті із зазначенням причин відмови.

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області: Щодо правильності заповнення реквізитів на платіжних документах

Фахівці Чечелівської ДПІ нагадують, що відповідно до вимог наказу Мінфіну від 24 липня 2015 року №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення ) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів». До фіскальних органів надходять численні звернення платників щодо перерахування того чи іншого платежу на інший бюджетний рахунок в результаті помилкового зарахування, так як при сплаті в платіжних документах був невірно зазначений рахунок, або реквізити рахунків переплутані по територіях, чи взагалі надходження коштів відбулось не за призначенням податку. Такі помилки платників призводять до порушення граничних термінів сплати та застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату до платників податків. За правильність заповнення реквізитів в платіжних документах відповідальність несе не банківська установа, а платник податків, тому з метою уникнення помилкових зарахувань та нарахування штрафних санкцій при сплаті платежів просимо достовірно вибирати та заповняти реквізити рахунків платежів та поле «Призначення платежу» з використанням кодів видів сплати відповідно до вищезазначеного наказу. Реквізити рахунків для зарахування платежів до бюджету можна завантажити чи звернутись по місцю реєстрації в Центри обслуговування платників.

Закарпатські митники вилучили «Mercedes-Benz» через розбіжності в документах

В зону митного контролю 7 березня 2018 року, на ділянку «в`їзд в Україну» митного посту «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки «Mercedes-Benz», 2011 року виготовлення, під керуванням громадянина України.Співвітчизник прямував у приватних справах із Німеччини до України. Разом з ним, в якості пасажира, слідувала громадянка України. Як підставу для переміщення через митний кордон України транспортного засобу «Mercedes-Benz», громадянка України подала працівникам Закарпатської митниці ДФС малий та великий технічний паспорт, рахунок, митну декларацію, супровідний лист митних органів Словаччини. Відповідно до поданого до митного контролю рахунку, вартість транспортного засобу становила – 3 000 євро. Під час вивчення поданих до митного контролю товаросупровідних документів поданих громадянкою, у працівників виникли сумніви щодо автентичності документів, поданих до митного контролю та оформлення. На запитання інспектора митниці щодо розбіжностей номеру рахунку, який подала громадянка, з номером рахунку, зазначеному в супровідному листі митних органів Словаччини, громадянин подав рахунок та експортну декларацію митних органів Німеччини. Відтак там зазначались продавцем інші громадяни, а вартість автомобіля становила – 5 500 євро. Таким чином, громадянка України, вчинила дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю легковий автомобіль «Mercedes-Benz», шляхом подання Закарпатській митниці ДФС документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника, одержувача та вартості транспортного засобу. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Наразі складено протокол про порушення митних правил, автомобіль вилучено.

Термін та період суб’єкту господарювання надає акт звірки розрахунків за податками, зборами та ЄВ

За письмовою заявою суб’єкта господарювання, щодо якого в контролюючому органі відкрито ІКП, надається письмовий документ щодо стану розрахунків цього платника за податками, зборами та єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у довільній формі. Такий письмовий документ видається не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня отримання заяви, в якій суб’єктом господарювання зазначено платежі і період щодо яких здійснюється звірка стану розрахунків з бюджетами, а також нараховані і сплачені суми по цих платежах за вказаний період. Порядком ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, визначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників (далі – ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу. Згідно зі ст. 1 Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів. При цьому звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання (ст. 20 зазначеного Закону).

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області:Умови, за якими студент має право на податкову соціальну пільгу

Студент має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150% суми пільги, яка визначена п.п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу ( у 2018 році – 1321,5 грн.). При цьому, якщо студент, отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати не застосовується. Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень. Законом України "Про державний бюджет на 2018 рік" від 07.12.2017 року № 2246 V-ІІІ, з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатної особи (в розрахунку на місяць) установлено в розмірі 1762 грн. Отже розмір доходу (заробітної плати), що дає право на податкову соціальну пільгу у 2018 році, становить 2470 грн. на місяць (1762 грн. х 1,4). Отже у разі, якщо студент, який не отримує стипендію та одночасно з навчанням працює та одержує заробітну плату, то у 2018 році він має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 1321,5 грн., за умови, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує 2470 гривень. При цьому студент повинен надати працедавцю довідку з навчального закладу про те, що він там навчається та не одержує стипендію з бюджету. Зазначена норма визначена п.п. 169.1.3 і п.п. 169.2.3 ст. 169 Податкового кодексу України.

Помилки при визначенні ознаки у номері податкової накладної

Механізм надання платниками податків інформації щодо типу помилок у визначенні ознаки належності до спецрежиму, допущених в окремих податкових накладних, роз’яснено у листі ДФС України від 26.02.2018 № 5715/7/99-99-15-03-02-17, з яким можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС України .Повідомляємо про повторне проведення черги заходів щодо мінімізації впливу окремих помилок, допущених платниками при відображенні у номері податкових накладних та розрахунків коригування до них, складених за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, порядок застосування якого визначався статтею 209 (крім пункту 209.18 цієї статті) та окремо – пунктом 209.18 статті 209 розділу V Податкового кодексу України і який був діючим до 01 січня 2017 року.

ЯКА СУМА НЕЦІЛЬОВОЇ БЛАГОДІЙНОЇ ДОПОМОГИ У 2018 РОЦІ НЕ ВКЛЮЧАЄТЬСЯ ДО ОПОДАТКОВУВАНОГО ДОХОДУ?

Відповідно до п.п.170.7.3 п.170.7 ст.170 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку на доходи фізичних осіб протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (у 2016 році – 1930 грн, у 2017 році – 2240 грн, у 2018 році – 2470 грн). Водночас, положення п.п.170.7.3 п.170.7 ст.170 ПКУ не поширюються на профспілкові виплати своїм членам, умови звільнення яких від оподаткування передбачені п.п.165.1.47 п.165.1 ст.165 ПКУ.

ЩОДО ВІДОБРАЖЕННЯ У КАСОВІЙ КНИЗІ СУБ'ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ КОШТІВ, ВНЕСЕНИХ НА РОЗРАХУНКОВИЙ РАХУНОК ПІДПРИЄМСТВА ЧЕРЕЗ КАСУ БАНКУ

Національний банк України листом від 07.02.2018 № 50-0007/7855 "Про розгляд звернення" повідомив таке. У зв’язку з численними запитами платників податків Державна фіскальна служба України направила звернення до Національного банку України щодо надання роз'яснення чи повинні суб'єкти господарювання відображати у касовій книзі кошти наданої фінансової допомоги, збільшення статутного фонду тощо, внесені одним із засновників або посадовою особою суб'єкта господарювання на розрахунковий рахунок підприємства через касу банку. Відповідно до пунктів 6 та 7 розділу II Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 N 148 (далі - Положення), фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами з суб'єктами господарювання у розмірі до 50000 гривень. Платежі понад установлену граничну суму проводяться, зокрема через банки шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточній рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Відповідно до статті 1 Закону України "Про захист економічної конкуренції" товаром є будь-який предмет господарського обороту, в тому числі продукція, роботи, послуги, документи, що підтверджують зобов'язання та права (зокрема цінні папери). Статтею 3 Господарського кодексу України передбачено, що господарською діяльністю визнається діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Таким чином, установлені Національним банком України вимоги поширюються на розрахунки за правочинами за участі суб'єктів господарювання, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, у тому числі на фінансову допомогу, збільшення статутного фонду. Отже, якщо сума фінансової допомоги або внеску поповнення статутного фонду перевищує 50000 гривень, то фізичні особи (наприклад, один із засновників або директор чи головний бухгалтер суб'єкта господарювання) можуть скористатися для розрахунків послугами банків шляхом внесення готівкових коштів та подальшого їх перерахування на рахунки отримувачів (у даному випадку на поточні рахунки суб'єкта господарювання). Такі кошти не повинні відображатися у касовій книзі суб'єкта господарювання, оскільки вони надійшли на поточний рахунок у безготівковому порядку. Зазначена норма діяла і відповідно до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 N 637 (зі змінами), та постанови Правління Національного банку України від 06.06.2013 N 210 "Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою" (зі змінами), які відповідно до пункту 2 постанови Правління Національного банку України від 29.12.2017 N 148 визнано такими, що втратили чинність.

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області :РЕЄСТРАЦІЯ ПЛАТНИКІВ ПДВ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ЗА ЗАЯВОЮ

Відповідно до п.183.1 ст.183 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) будь-яка особа, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку на додану вартість (далі – ПДВ), подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву.

Слід зауважити, що змінами до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2016 №1125 (далі – Положення), зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 16.01.2017 за №43/29911 (набрали чинності 20.03.2017), реєстраційну заяву викладено у новій редакції.

Відповідно до п.п.1 п.3.5 Положення будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника ПДВ, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ за формою №1-ПДВ (додаток 1 до Положення). Реєстраційна заява подається особисто такою фізичною особою або безпосередньо керівником або представником юридичної особи – платника (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та повноважень) до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) особи.

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати реєстраційну заяву засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника ПДВ може бути подана державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця. Електронна копія реєстраційної заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючих органів одночасно з відомостями з Єдиного державного реєстру про проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця згідно із Законом України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами.

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області : Податкова знижка за навчання – цьогорічні нюанси

Громадяни, які мають право на податкову знижку за минулий рік, можуть подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2018 року (включно). З 1 січня 2018 року для розрахунку податкової знижки за отримання освіти в вітчизняних ВУЗах й профтехнічних закладах скасовано обмеження щодо суми коштів сплачених за навчання та обмеження стосовно навчального періоду, за який здійснено таку сплату. Відтепер враховуються фактично понесені платником податку витрати. Зазначена норма, передбачена змінами внесеними до пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу. Фахівці Чечелівської ДПІ наголошують, платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу (пп. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 Кодексу).

Крім цього, за результатами 2017 року платник податку може скористатись правом на отримання податкової знижки, пов'язаної з навчанням члена сім'ї першого ступеня споріднення, незалежно від того одержує чи ні такий член сім'ї заробітну плату.

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області : «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій»

Чечелівська ДПІ інформує, що для релігійних організацій, внесених до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) на день набрання чинності Законом України від 17.07.2015 №652-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (далі – Закон №652), єдиною умовою для їх перенесення до нового Реєстру є дотримання вимог абзацу другого п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) щодо утворення та реєстрації в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» внесено відповідні зміни, які набули чинності 01.01.2018 до положень ПКУ, передбачених: · п.34 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» – неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру на день набрання чинності Законом №652, що відповідають вимогам п.133.4 ст.133 ПКУ, а для релігійних організацій – вимогам абзацу другого п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 ПКУ, включаються контролюючим органом до нового Реєстру; · п.35 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» – неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами п.133.4 ст.133 ПКУ, а релігійні організації – із нормами абзацу другого п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 ПКУ, після 1 липня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру; · п.п.133.4.3 п.133.4 ст.133 – у разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених цим пунктом, а для релігійної організації – вимог, визначених абзацом другим п.п.133.4.1 і п.п.133.4.2 п.133.4 ст.133 ПКУ, така неприбуткова організація зобов’язана подати у строк, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року (або з початку визнання організації неприбутковою в установленому порядку, якщо таке визнання відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити і сплатити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток.

Враховуючи зазначене, релігійні організації, які є юридичними особами, що відповідають вимогам абзацу другого п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 ПКУ, та включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відповідно до закону, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, після 01.01.2018 включаються контролюючим органом до нового Реєстру.

Законопроект: Прийняття на роботу — без повідомлення про це ДФС

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 2 березня 2018 року Мінекономрозвитку оприлюднило проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні".

Як зазначено у пояснювальній записці, зміни вносяться з метою "поліпшення інвестиційного клімату України за напрямами, обраними внаслідок комплексної оцінки відповідності законодавства України кращим світовим практикам, описаним Групою Світового банку у методології рейтингу Doing Business".

Що пропонується законопроектом?

1) Звільнити роботодавців від обов'язку повідомляти ДФС про прийняття працівника на роботу до початку роботи за укладеним трудовим договором.

Згідно з передбаченими змінами, працівника не можна буде допускати до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.

Якщо інформація про прийнятого працівника не була відображена у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний протягом 1 робочого дня після спливу граничного строку подання такого податкового розрахунку повідомити ДФС про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабміном.

2) Внести зміни до КУпАП щодо захисту прав акціонерів. Зокрема, передбачити:

 • відповідальність осіб із заінтересованістю та посадових осіб акціонерного товариства за збитки, завдані правочином із заінтересованістю, згода на вчинення якого була надана мажоритарним акціонером або призначеними ним особами (штраф у розмірі від 100 до 500 н.м.д.г. з позбавленням права займати будь-які посади в органах управління господарських товариств);
 • включення питання про вибір незалежного аудитора публічного акціонерного товариства до виключної компетенції загальних зборів акціонерів;
 • поширення правила про обов’язкову пропозицію викупу на акціонерів, які придбавають 50% акцій товариства;
 • розширення переліку правочинів, які вважаються правочинами із заінтересованістю.

3) У Господарському процесуальному кодексі України передбачити можливість витребовування категорії доказів (без зазначення індивідуальних ознак кожного витребовуваного документа).

Уточнено, що сторона має право подати клопотання про витребування групи документів як доказів. У клопотанні про витребування групи документів як доказів зазначаються відомості, передбачені частиною другою цієї статті, а також ознаки, за якими відповідну групу документів може бути ідентифіковано.

4) У Цивільному кодексі України передбачити зміни у сфері забезпечення виконання договірних зобов’язань:

 • зобов’язання може бути забезпечене шляхом передання кредиторові у довірчу власність майна - об’єкту забезпечення;
 • кредитор виступає власником майна (на відміну від застави) та може реалізувати об’єкт забезпечення від свого імені у випадку невиконання боржником своїх зобов’язань;
 • об’єкт забезпечення не входить до ліквідаційної маси боржника або кредитора, а тому порушення провадження у справі про банкрутство не зможе завадити зверненню стягнення на майно (на відміну від застави, де процедура банкрутства може заблокувати звернення стягнення на майно на кілька років);
 • боржникам надаються певні гарантії, які б дозволяли зменшити ризики зловживання кредиторами (довірчими власниками) своїми правами;
 • статус кредитора як довірчого власника обмежує можливість боржника вивести об’єкт забезпечення з-під обтяження та уникнути виконання зобов’язання.

5) У сфері будівництва (зміни до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”):

 • виключається можливість здійснення архітектурної діяльності особами, які не здобули вищої освіти за необхідним напрямом професійної атестації;
 • встановлюється швидка та прозора процедура присвоєння адреси об’єкту нерухомого майна;
 • скасовується обов’язок сплати пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту.

6) У сфері взаємовідносин держави та суб’єктів господарювання виключається необхідність застосування печаток суб’єктами приватного права, які не виконують публічні (делеговані) повноваження.

7) У сфері відновлення платоспроможності та банкрутства:

 • встановлюється перехід повноважень зборів кредиторів та комітету кредиторів до мажоритарного кредитора;
 • надається можливість позасудового звернення стягнення на заставлене майно у випадку встановлення судом у справі про банкрутство наявності вирішального впливу кредитора, вимоги якого забезпечені заставою.

8) У сфері правочинів з нерухомістю виключається можливість безпідставного витребовування експертної грошової оцінки земельної ділянки під час нотаріального посвідчення договорів про відчуження такої земельної ділянки, які укладаються між юридичними особами.

У разі прийняття цього Закону, він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Мирослав Продан: Підрозділи внутрішньої безпеки ДФС будуть реформовані

На підрозділи внутрішньої безпеки ДФС чекає кардинальне переформатування. Цей процес розпочнеться вже найближчим часом. Таку заяву зробив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

Очільник ДФС зазначив, що незабаром буде презентовано Концепцію реформування інституції внутрішньої безпеки, в якій акцент буде зроблено на чіткому розмежуванні функціональних повноважень підрозділу внутрішньої безпеки та уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції, який саме і має забезпечити ефективне виконання превентивних функцій.

«Превентивна функція сьогодні діє практично в усіх європейських країнах. Я вважаю правильним створення всіх умов для того, щоб працівник не зміг отримати неправомірну вигоду. Цей уповноважений підрозділ займатиметься цими процесами, виявлятиме ризики, своєчасно на них реагуватиме, даватиме відповідні пропозиції по ротації, зміні напрямків тощо», – розповів Мирослав Продан.

Так званий «воєнізований» підрозділ внутрішньої безпеки буде включатися лише у тих випадках, коли всі можливі заходи по превентивних методах не спрацювали.

«Саме у такий спосіб я сьогодні формую політику на предмет превентивної діяльності. Це ціль по відношенню до нашого персоналу, яка найближчим часом буде реалізована, поряд з системою стимулювання та ефективності оцінки персоналу. Такий підхід сьогодні функціонує в усіх розвинених країнах», – зазначив очільник ДФС.

Як розповів начальник Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Ігор Шкурат, метою Концепції реформування інституції внутрішньої безпеки ДФС є запровадження дієвої системи з відповідними юридично-правовими повноваженнями по виявленню та документуванню корупційних злочинів, скоєних посадовими особами органів доходів і зборів, забезпечення безпеки працівників ДФС, інформаційної безпеки та своєчасне реагування на кібервиклики.

Також пріоритетом діяльності підрозділу внутрішньої безпеки буде оперативно-пошукова діяльність, направлена на своєчасне виявлення співробітників, які схильні до корупційних дій, а їх можливі протиправні наміри будуть локалізуватися профілактичними та адміністративними заходами.

Довідково:

У 2017 році за матеріалами підрозділів Головного управління внутрішньої безпеки ДФС стосовно працівників органів доходів і зборів розпочато 458 кримінальних проваджень.

У ході розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за матеріалами підрозділів ГУВБ, працівникам органів ДФС оголошено 176 повідомлень про підозру у вчиненні злочинів, у тому числі 53 – за одержання неправомірної вигоди.

До суду направлено 113 обвинувальних актів, 28 осіб судом вже визнані винними у скоєнні злочинів.

За звітний період за матеріалами підрозділів ГУВБ складено та направлено до суду 138 адміністративних протоколів за скоєння правопорушень, пов'язаних з корупцією, за якими до адміністративної відповідальності судом притягнуто 41 особу.

У січні – лютому 2018 року за фактами вчинення посадовими особами органів фіскальної служби корупційних та інших злочинів у сфері службової діяльності, правоохоронними органами розпочато 65 кримінальних проваджень, з них 59 – за матеріалами підрозділів Головного управління внутрішньої безпеки ДФС.

У ході розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за матеріалами підрозділів ГУВБ, працівникам органів ДФС оголошено 13 повідомлень про підозру у вчиненні злочинів.

До суду направлено 5 обвинувальних актів та 5 осіб судом вже визнано винними у скоєнні злочину.

За вказаний період за матеріалами підрозділів ГУВБ складено та направлено до суду 30 адміністративних протоколів за скоєння правопорушень, пов’язаних з корупцією, за якими 2 особи визнано винними у вчиненні адміністративного правопорушення.

За перший квартал бізнесу повернуть близько 2 млрд. грн. переплат податку на прибуток

За перший квартал 2018 року планується зменшити борги перед бізнесом по переплаті податку на прибуток на суму близько 2 млрд грн. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан на засіданні Громадської ради при ДФС.

Він зазначив, що станом на 1 січня 2015 року сума переплати з податку на прибуток складала 25,2 млрд. грн. Тобто мова йде про суми, які були сплачені платниками податків наперед. На 1 січня 2016 обсяг переплат скоротився ще до 23,8 млрд грн, на 1 січня 2017 – до 18,3 млрд грн, на початок 2018 року ­ до 16 млрд грн. Станом на 20 березня поточного року сума знизилася ще на понад мільярд – до 15,1 млрд грн.

«Ще у 2017 році ми відійшли від практики сплати податків наперед. Я ставив собі за мету – максимально зменшити відповідну суму переплат. У результаті сьогодні ми значно зменшили заборгованість держави перед підприємствами», - зазначив Мирослав Продан.

За словами очільника ДФС, минулого року він виступив з ініціативою від ДФС, щоб у бюджеті на 2018 рік були передбачені кошти, за якими можливо було б раз і назавжди вирішити цю проблему. Фактично за одну операцію повернути кошти, які були сплачені у вигляді авансових платежів.

«На жаль, це не відбулось. Тому ми з багатьма платниками податків, що мають навіть відповідні рішення суду із повернення податку на прибуток, затверджуємо певні графіки, щоб поступово повертати ці переплати», – повідомив Мирослав Продан.

За його словами, достатньо швидко повертати борги ДФС дає можливість відновлення економіки та зростання нарахувань по податку на прибуток. Вже можна казати про те, що у 1-ому кварталі 2018 року за результатами минулого року нарахування склали 32,8 млрд. грн. Для порівняння – у 1-му кварталі 2017 р. ця сума складала 20 млрд. грн., у 1-му кв. 2016 р. – 12 млрд. грн.

«На позитивні процеси впливає і стабілізація гривні, і ті умови, які сьогодні створює уряд у вигляді відповідної відстрочки платежів при завезенні відповідного обладнання», – додав Мирослав Продан.

ДФС: Новий механізм СМКОР в десятки разів зменшить кількість блокувань податкових накладних

Новації, які запропоновані ДФС для реалізації в системі блокування податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК), в десятки разів зменшать кількість зупинених документів. Про це повідомив директор Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем Микола Чмерук під час засідання Громадської ради при ДФС.

Він зазначив, що запропонований ДФС підхід до побудови нової системи блокування податкових накладних значно відрізняється від тієї моделі, яка працювала минулого року. Так, раніше податкова накладна проходила два етапи, перший з яких був «відсікаючий», коли ПН відповідала критеріям та реєструвалася. Якщо накладна не проходила цей етап, вона перевірялась на «пересорт» (проведення сумнівних операцій, за результатами яких може бути сформований фіктивний податковий кредит).

Нова система аналізу ПН/РК має чотири етапи:

– відсікаючий;

– контроль наявності ознак ризиковості платника податку;

– моніторинг відповідності показникам, яким визначається позитивна податкова історія платника;

– перевірка ризиковості здійснення операцій, тобто контроль наявного «пересорту».

«Ми вважаємо, що ця конструкція буде суттєво зменшувати кількість податкових накладних, які будуть зупинятися. Вже проведені попередні розрахунки та тестування роботи даної системи, які підтвердили, що кількість податкових накладних, які були зупинені у минулому році, при застосуванні критеріїв нової системи зменшиться в десятки разів», - підкреслив Микола Чмерук.

Так, до «відсікаючих» ознак, за якими податкова накладна не буде проходити перевірку на критерії ризиковості платника чи ризиковості операцій, віднесені:

- операції з постачання товарів (послуг) кінцевому споживачу та/або які звільнені від оподаткування;

- обсяг постачання менше 500 тис.грн. та якщо керівник є директором менше ніж у 3-х платників ПДВ;

- податкове навантаження більше 3%.

«Після цього податкова накладна перевіряється, чи виписана вона платником податків, який визначений як ризиковий. Критерії ризикового платника податків ми намагалися виписати так, щоб вони однозначно вказували на платника, який займається «пересортом». Власне, це – платник податків, зареєстрований на викрадені, втрачені документи, зареєстровані на підставних осіб тощо», - зазначив Микола Чмерук.

Далі, якщо платник податків не внесений до переліку ризикових платників, він перевіряється на наявність позитивної історії. Показники, за якими визначається позитивна податкова історія, за словами посадовця, виписані достатньо широко, завдяки чому кількість податкових накладних, яка не буде зупинятися у зв’язку з впровадженням нової системи значно збільшиться. Серед таких показників, зокрема, загальна сума сплати ЄСВ та податків і зборів становить більше 5 млн. грн, наявність власних (орендованих) земельних ділянок більше 200 га або орендованих земельних ділянок комунальної та/або державної власності площею не менше 0,5 га, торгівля однаковими товарами.

І лише у разі невідповідності всім вищезазначеним критеріям буде робитися перевірка ризиковості здійснення операції.

Ще однією новацією, за словами Миколи Чмерука, стане запровадження дворівневої системи прийняття рішень.

«Якщо у минулому році рішення приймалися лише комісією центрального апарату, то сьогодні в регіонах вже створені комісії, які будуть приймати рішення по заблокованим накладним. Центральний апарат буде мати можливість переглядати рішення регіональних податкових органів лише по тих платниках, обсяг операцій по яких перевищує 30 млн. грн., але знову ж таки всі рішення будуть формуватися в регіонах», - підкреслив посадовець.

Таблиці платників податків також будуть прийматися регіональними органами. Всі таблиці, які були прийняті в минулому році, будуть актуальними та використовуватимуться і при реалізації нової системи.

«Ще одна новизна даної системи – це безумовність прийняття рішення після п’яти днів, тобто якщо протягом п’яти днів не прийнято жодного рішення, то така податкова накладна буде автоматично зареєстрована», - зазначив Микола Чмерук.

Нагадаємо, що Законом України від 07.12.2017 № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон) внесено зміни в порядок роботи системи блокування податкових накладних, а саме виключено п. 74.2 ст. 74 Кодексу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» затверджено Порядок зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Порядок).

На виконання п. 10 Порядку Державною фіскальною службою України розроблено проекти критеріїв ризиковості платника податків, ризиковості здійснення операцій, показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податків.

Митний пес Боцман виявив гашиш в шкарпетках

Креативність бажаючих обійти пильність митників дійсно безмежна.

До виявлення наркотиків у навушниках, цукерках та картоплі фрі в ніч на 21 березня додався ще й гашиш в шкарпетці.

Громадянин України, який прибув з Туреччини рейсом «Стамбул-Одеса», приховав у валізі серед особистих речей в шкарпетці 10 г гашишу. Жоден сучасний сканер не знайшов би такий невеличкий пакунок. А чотирилапий помічник одеських митників – пес Боцман зміг. Серед великої кількості валіз, які рухалися по стрічці, він одразу виявив ту, що з «сюрпризом» і подав характерний знак – завмер на місці.

Громадянина запросили надати до огляду багаж, а Боцман продовжив нести службу, бо до кінця зміни у нього ще кілька рейсів.

За фактом незаконного переміщення наркотичного засобу з приховуванням від митного контролю надіслано повідомлення до правоохоронних органів.

Представники ДФС та АсМАП обговорили шляхи уникнення черг на пунктах пропуску

Черги у пунктах пропуску на західному кордоні України, зокрема, на автомобільному пункті пропуску «Ягодин», шляхи їх уникнення та покращення ситуації обговорювали в.о. Голови ДФС України Мирослав Продан, керівники структурних підрозділів ДФС та представники Асоціації міжнародних автомобільних перевезень України.

За словами представників Асоціації, які стали ініціаторами зустрічі, на сьогодні спостерігається накопичення транспортних засобів у ПП «Ягодин» як на виїзд з України, так і на в’їзд. У більшості черги фіксуються через певні обмеження з боку польської сторони, які мають чітко регламентовану кількість здійснених митних оформлень за зміну, водночас до українських митників претензій з боку перевізників немає. При цьому повна пропускна спроможність пункту не використовується.

За словами в.о. Голови ДФС Мирослава Продана, фіскальна служба готова долучитися до вирішення проблеми, що склалася за рахунок домовленостей та пошуків можливих шляхів врегулювання з польською стороною.

«ДФС зацікавлена у врегулюванні ситуації. Однак для цього потрібно підійти виважено, враховуючи не лише інтереси України, але й польської сторони, щоб позитив від такої співпраці відчували як українські, так і польські перевізники, але й навантаження на працівників митниць було відповідно до встановлених норм», – наголосив Мирослав Продан. Водночас він закликав всіх суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності активно використовувати у своїй діяльності сервіси ДФС, зокрема, сервіс «Кордон». «Оскільки практично всі перевізники знають про ситуацію з чергами на пунктах пропуску, то цілком доречно спланувати свій маршрут з урахуванням інших пунктів для перетину кордону. Для цього можна перевірити через сервіс «Кордон» їх завантаженість та обрати для себе оптимальний варіант», – зазначив очільник ДФС. Сервіс корисний ще й тим, що надає інформацію щодо часу очікування для легкового та вантажного транспорту на всіх пунктах пропуску на кордоні з Україною, а також на адміністративному кордоні з тимчасово окупованою АР Крим. Для врегулювання ситуації учасники засідання домовилися підготувати лист до керівництва Митної служби Польщі з описом ситуації, що склалася та шляхів її вирішення, з проханням посприяти у вирішенні ситуації. Крім того, було вирішено обговорити питання уникнення черг на кордоні з польською стороною під час зустрічі, проведення якої заплановано на травень на українській стороні, за участі митників та прикордонників відповідних територій України та Польщі, Асоціацій та перевізників обох країн. На думку учасників засідання, одним з кроків вирішення ситуації є, зокрема, запровадження спільного контролю на пункті пропуску «Ягодин». Це дозволило б пришвидшити процес перетину державного кордону за рахунок прискорення митного та прикордонного контролю. Нагадаємо, що на сьогодні на українсько-польському кордоні спільний контроль здійснюється на 4 пунктах пропуску для автомобільного сполучення «Устилуг – Зосін» (Волинська митниця ДФС), «Смільниця – Кросценко», «Грушів – Будомєж» та «Угринів – Долгобичув» (Львівська митниця ДФС).

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) підтримає ДФС у впровадженні реформ

Основні напрями співробітництва та пріоритети на 2018 рік обговорили під час зустрічі в.о. Голови ДФС Мирослав Продан та Керівник Програми секторального Проекту «Належне урядування в сфері державних фінансів», що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) Доктор Анке Шольц.

За словами Мирослава Продана, першочергові та основні кроки, на яких сьогодні мають бути сконцентровані зусилля, – це реалізація стратегічних ініціатив ДФС на наступні 2 роки. Крім того, за попередніми результатами експертної місії, що відбувалася в ДФС протягом лютого 2018 року та була спрямована на проведення оцінки системи податкового адміністрування за допомогою Діагностичного інструменту TADAT, було визначено конкретні напрями роботи ДФС, що потребують посилення, зокрема, це управління ризиками, сприяння добровільному дотриманню вимог законодавства (комплаєнс), забезпечення достовірності поданої звітності.

Саме тому ДФС вбачає пріоритетним завданням на 2018 рік перегляд існуючих робочих процесів. Реалізація цього проекту вимагає залучення підтримки зовнішніх експертів для забезпечення комплексного підходу, об’єктивності та прозорості.

В.о. Голови ДФС також зазначив, що всі заплановані стратегічні зміни, мають бути реалізовані без негативного впливу на процеси наповнення державного бюджету.

«Необхідно надзвичайно виважено підходити до процесу реформ та знайти баланс між можливістю змінювати на краще роботу служби і при цьому абсолютно повноцінно виконувати основне завдання ДФС – наповнення державного бюджету», - наголосив Мирослав Продан.

У свою чергу Доктор Анке Шольц підкреслила готовність GIZ до продовження співробітництва з ДФС у процесі реалізації реформ. Зокрема, це стосується питань міжнародного оподаткування, імплементації плану дій з протидії стратегіям та практикам розмивання бази оподаткування та виведення прибутків з-під оподаткування (ВЕРS), трансфертного ціноутворення, проведення податкових перевірок.

Крім того, представники GIZ запропонували запровадження пілотного проекту в Університеті державної фіскальної служби України з впровадження дуальної системи освіти, який відбуватиметься у тісній співпраці з територіальними підрозділами ДФС.

«Університет державної фіскальної служби має достатньо потужну матеріальну базу, викладацько-професорський колектив високого рівня. Багато викладачів – це практики, які багато років віддали податковій та митній справі», - підтримав пропозицію GIZ Мирослав Продан. За підсумками зустрічі сторони домовились найближчим часом на рівні експертів детально опрацювати конкретні заходи подальшої спільної роботи. Загалом, співпраця ДФС з Німецьким товариством міжнародного співробітництва триває вже майже 6 років. За цей період з боку GIZ було зроблено чимало для підтримки реформування Державної фіскальної служби України. Зокрема, на регулярній основні співробітники ДФС отримують консультативну допомогу експертів Федерального Міністерства фінансів Німеччини з питань трансфертного ціноутворення, ризикоорієнтованої перевірки підприємств, боротьби з ПДВ-шахрайствами.

Рівненські митники вилучили 84 монети часів Російської імперії та СРСР

Під час митно-прикордонного контролю дизель-потягу сполученням «Барановичі-Удрицьк» Рівненської митниці у одного з пасажирів було виявлено не задекларовані монети часів Російської імперії та СРСР (1725-1946 років). Зазначений громадянин України на пропозицію митників заповнити митну декларацію задекларував 200 гривень та 250 дол. США. Враховуючи те, що під час заповнення декларації пасажир помітно нервував та затягував час, було вирішено провести митний огляд. Так, у внутрішній кишені куртки, в яку він був одягнений, у паперовому конверті знаходилися монети, зовні схожі на старовинні у кількості 36 штук. Їх пасажир пред’явив особисто. Ще 48 монет знаходилися у кишенях чоловічої сумки (барсетки). Загальна кількість виявлених монет – 84 штуки. За вказаним фактом складено протокол про порушення митних правил згідно з ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. Монети тимчасово вилучені, вартість їх буде встановлена додатково.

Буковинські митники вилучили цигарки вартістю понад 1 млн гривень

У пункті пропуску «Порубне» співробітники Чернівецької митниці ДФС припинили спробу незаконного переміщення значної партії тютюнових виробів. Підакцизний товар знаходився під продуктами харчування (маргарин, майонез, кетчуп та гірчиця), які експортувалися до Болгарії одним з підприємств Миколаївщини. За результатами огляду товару, який знаходився у напівпричепі-рефрижераторі марки «SCHMITZ» встановлено, що загальна кількість вантажних місць на 109 місць більше, ніж зазначено у товаросупровідних документах. Загалом в автомобілі було завантажено 2391 вантажне місце: 862 – «маргарин в асортименті жир в асортименті»; 1420 - «майонез, кетчуп, гірчиця»; 109 вантажних місць (картонних ящиків), в яких знаходилось 54 510 пачок цигарок різних марок. Ящики з цигарками знаходились в середній частині напівпричепа та були обкладені з усіх сторін картонними коробками та упаковками із задекларованим товаром. Доступ до них став можливим після вивантаження частини вантажних місць з товаром. Таким чином, водій однієї з транспортних фірм м. Дніпро, громадянин України вчинив дії, спрямовані на незаконне переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу товаросупровідних документів, які містять неправдиві відомості щодо найменування товарів і кількості вантажних місць товару – 54 510 пачок цигарок різних марок загальною вартістю 1 180 200,00 грн. За вказаним фактом запроваджено справу про порушення митних правил за ч.1 ст.483 Митного кодексу України. Тютюнові вироби вилучено.

Працівниками Київської митниці ДФС затримано значну партію сильнодіючих лікарських засобів орієнтовною вартістю 800 тис. гривень

Працівниками Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС у співпраці зі співробітниками Служби безпеки України в пункті пропуску «Бориспіль» зафіксовано чергову спробу переміщення значної партії лікарських засобів через митний кордон України з порушенням митних правил. 451 упаковку лікарських засобів індійського виробництва намагався незаконно ввезти на територію України наш співвітчизник, який повертався авіарейсом з ОАЕ. На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин не мав, з приводу декларування до інспекторів митниці не звертався. Рецепта на переміщувані ним препарати він також не мав. Для проходження митного контролю громадянин обрав спрощену систему – «зелений коридор», чим заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України. Упаковки з ліками «Votrient», «Etoposide IP», «Tenvir», «Alkacel 2», «Capegard 500», «Velpanat», «Hodpro», «Hepcfix-60», «Resof-L» «Resof», «Mitomicin 10», «Leukeran», «Thalix-100», «Bleocel» були виявлені в дорожній валізі пасажира під час проведення вибіркового митного контролю багажу на рентген-апараті, після перетину громадянином „білої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю „зелений коридор”. Орієнтовна вартість зазначених ліків становить 800 тис. гривень. З виявлених лікарських засобів громадянину було пропущено 5 упаковок кожного найменування відповідно до Постанови КМУ № 458 від 23.05.2012 року „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування”. За протоколом про порушення митних правил згідно зі ст.471 Митного кодексу України лікарські засоби вилучено до винесення судом рішення у справі. Довідково: ввезення лікарських засобів, відповідно до Закону України „Про лікарські засоби” № 123/96-ВР від 04.04.1996 зі змінами та доповненнями, без відповідних сертифікатів заборонено. Порядок ввезення громадянами лікарських засобів, а також їх обсяги визначено Постановою КМУ № 458 від 23.05.2012 року „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування”.

Митники Харківщини виявили приховані цигарки вартістю майже 650 тис. гривень

У міжнародному автомобільному пункті пропуску «Гоптівка» митники упередили незаконне вивезення смугою руху «червоний коридор» великої партії цигарок. Прихований від митного контролю вантаж було виявлено під час переогляду спеціалізованого вантажного сідлового тягача марки «MAN 19.414» зі спеціалізованим напівпричепом (рефрижератор), здійсненим на підставі доручення ГВ БКОЗ УСБУ в Харківській області. За документами водій тягача, громадянин України, переміщував вантаж «Бутылка стеклянная для пищевых жидкостей из бесцветного стекла ёмкостью 0,5 л тип Г-500» у кількості 37,6 тис. штук (33 палети по 1140 штук). Однак під час переогляду у порожнині між нижньою частиною корпусу напівпричепа та підлогою було виявлено приховані цигарки іноземного виробництва без акцизних марок, а саме 20 тис. пачок цигарок «Marvel» та 5999 пачок цигарок «Marble». Орієнтовна вартість цигарок складає майже 650 тис. грн. (по 25 грн. за пачку).

Остаточну вартість буде визначено експертом.

Запорізькі митники завадили незаконному ввезенню психотропного препарату

Психотропні препарати намагався ввезти громадянин України, який прилетів рейсом "Стамбул – Запоріжжя. Для проходження митного контролю він обрав "зелений коридор", що означає, що у пасажирів відсутні заборонені або обмеженні до перевезення предмети або товари.

Однак після перетину "білої смуги", що позначає закінчення "зеленого коридору", у його багажу було виявлено дві упаковки медичного препарату "Lexotanil" (по 6 блістерів – 118 пігулок, по 3 мг кожна).

Оскільки цей препарат містить психотропну речовину "бромазепам" (у кількості 0,364 г), для його переміщення необхідно мати довідку медичного закладу. Адже ця речовина віднесена до переліку психотропних речовин, обіг яких обмежено і стосовно яких допускаються виключення деяких заходів контролю (список 2 таблиці ІІІ Постанови Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000р. № 770).

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених статтею 471 Митного кодексу України.

Стосовно громадянина складено протокол, препарат тимчасово вилучено.

Протягом січня-лютого платникам відшкодовано 23,6 млрд. грн. ПДВ

За два місяці 2018 року на рахунки платників відшкодовано 23,6 млрд. грн. податку на додану вартість, що на 38,5%, або на 6,5 млрд. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. З них 11,5 млрд. грн. відшкодовано у лютому цього року. Це на 32%, або на 5,4 млрд. грн. перевищує аналогічний показник 2017 року. Загалом протягом січня-лютого 2018 року до загального фонду державного бюджету зібрано 36 млрд. грн. податку на додану вартість. Це на 604,7 млн. грн. перевищує перші два місяці минулого року. Найбільшу частку в загальному обсязі збору ПДВ за січень-лютий цього року забезпечено Офісом з обслуговування великих платників податків ДФС – 59%, ГУ у м. Києві – 13,1%, Дніпропетровській – 3,7%, Харківській та Київській – 2,4%, Одеській – 2,3% областях тощо. За лютий 2018 року зібрано 15 млрд. грн. ПДВ. Це на 10,2%, або на 1,4 млрд. грн. більше фактичного збору відповідного періоду минулого року.

Контакт-центр ДФС надає відповіді на понад 3 тис. запитань платників податків

Протягом січня-лютого 2018 року Контакт-центром ДФС надано 183,3 тис. відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Із загальної кількості відповідей 178,1 тис. надано у телефонному режимі, 4,7 тис. – електронною поштою і факсом, 0,5 тис. – із використанням автовідповідача.

Найчастіше платники зверталися з питань податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств та єдиного податку для фізичних осіб – підприємців.

Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства всі відповіді надаються з використанням Бази знань - автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Так, станом на 1 березня цього року База знань налічує 5,3 тис. актуальних уніфікованих запитань-відповідей.

База знань постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. За вказаний період платникам надано 34 консультації у письмовій формі з використанням Бази знань.

Протягом січня-лютого 2018 року з причини змін законодавства обмежено термін дії 663 запитань-відповідей та внесено 425 їх нових редакцій.

Для зручності суб’єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. Тому відвідувачі порталу можуть у будь-який зручний час самостійно знайти відповіді на питання, які їх цікавлять. Цією послугою з початку 2018 року скористалося 560,2 тис. клієнтів.

У ЗІР функціонують розділи: «Необхідно знати», «Актуальні запитання», «Останні зміни в законодавстві», «Інтерактивна мапа», «Ставки податків і зборів», «Інформація з питань митної справи». Вони дозволяють користувачам ресурсу оперативно та у зручній формі отримувати актуальну інформацію щодо змін у податковому, митному та іншому законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), ставок загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску та оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму тощо.

Також для користувачів ЗІР є можливість завантаження у форматі PDF відповідей на запитання з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань» та їх друк.

Користувачі мережі Інтернет можуть використовувати ЗІР у якості комутатора зв’язку з оператором Контакт-центру, а саме: на сторінці в розділі ЗІР «Контакт-центр ДФС» розташовано номер телефону: «0-800-501-007», при натисканні на який в комунікаційних пристроях (телефон, планшет) або комп’ютерах відбувається з’єднання з IVR Контакт-центру ДФС.

Крім того, для користувачів ресурсу в тестовому режимі працює система фіксації задоволеності платників податків інформаційно-довідковими послугами, яка дає можливість оцінити якість уніфікованих відповідей з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань», залишити коментарі та пропозиції.

Працівники Львівської митниці ДФС вилучили димові свічки та гранати

Товар, заборонений до ввезення на митну територію України, намагався ввезти 43-річний мешканець Львівщини.

Днями на адресу Львівської митниці ДФС надійшли висновки експертів щодо вилучених товарів, які громадянин України перевозив з Республіки Польщі автомобілем «Volkswagen TRANSPORTER».

Він прибув у пункт пропуску «Шегині – Медика» та формою митного контролю обрав смугу спрощеного контролю «зелений коридор». Під час візуального огляду автомобіля у працівників митниці виникла підозра про наявність у ньому товарів, переміщення яких через митний кордон обмежене. Автомобіль було скеровано до спеціально відведеного майданчика для огляду товарів. Там у салоні автомобіля було виявлено 12 предметів циліндричної форми зеленого кольору різного діаметру та висоти, 15 запалів та 12 кругів запалення. Товар вилучили та скерували на експертизу.

Експерти встановили, що предмети циліндричної форми зеленого кольору – 6 свічок димних DM-2B та 6 димових гранат RGD-3B IFR доступні лише за ліцензією Міністерства внутрішніх справ Республіки Польщі і використовуються для військових потреб відповідно до законів. Також такі товари згідно з постановою КМУ від 28 січня 2004р. № 86 Закону України від 20 лютого №549-IV обмежено до переміщення через митний кордон України.

Отже, громадянин порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, тобто переміщував товар, заборонений до ввезення на митну територію України.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України. Складено протокол про ПМП. Справу скерують до суду.

Працівники Міжрегіональної митниці ДФС припинили спробу незаконного ввезення дорогоцінного каміння

За результатами аналітичних напрацювань працівниками Міжрегіональної митниці ДФС було здійснено виїзд в зону діяльності митного поста «Спеціалізований» Київської міської митниці ДФС для митного контролю міжнародних експрес-відправлень.

Під час проведення контрольних заходів в міжнародному поштовому відправленні, у вигляді посилки, в якій знаходився одяг та автозапчастина, працівниками Міжрегіональної митниці спільно з працівниками Київської міської митниці виявлено каміння різної форми та кольору, яке було приховане від митного контролю всередині автозапчастини.

За попередньою експертною оцінкою каміння є дорогоцінним, а саме: діаманти – 2057 шт., - вагою 43,8 карат; топази, рубіни, опали, сапфіри та інше каміння у кількості – 37 шт., вагою – 135,72 карат.

За даним фактом працівниками Міжрегіональної митниці складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 ст. 483 МКУ, що передбачає накладення штрафу у розмірі 100% вартості безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацію цих предметів.

Наразі триває оцінка вилученого каміння.

Аналітично-пошукова робота ДФС – основний фактор затримання 84 кг героїну на Балканському шляху

Співпраця Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Державної фіскальної служби України з митниками інших країн довела свою ефективність.

Співробітниками департаменту протягом 2017 року було організовано аналітично-пошукову роботу з виявлення шляхів надходження контрабанди наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. У результаті проведеної роботи встановлено коло осіб, кримінальна діяльність яких спрямована на транзитне переміщення наркотичних засобів на митну територію України з подальшим переправленням речовин до країн ЄС. Крім того, встановлені транспортні засоби, якими планувалось контрабандне переміщення територію України.

Додамо, що у минулому році цією групою осіб неодноразово здійснювалися спроби контрольних поставок товару з Ірану до Молдови через Україну. За оперативними даними, в цих випадках переміщувався чай і, таким чином, злочинне угрупування намагалося моніторити дієвість української системи митного контролю.

Співробітники Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС були готові до затримання наркотичних засобів на території України ще у лютому. Проте після отримання інформації щодо зміни маршруту їх переміщення, до вказаної операції було залучено правоохоронні органи Республіки Молдова. Саме на транзит через Молдову був змінений маршрут постачання наркотиків.

23 лютого 2018 року правоохоронними органами Республіки Молдова затримано контрабанду 84 кг героїну, що надійшов через Туреччину, Болгарію, Румунію до Республіки Молдова та в подальшому планувався до незаконного постачання до країн Західної Європи.

За результатами проведення міжнародної правоохоронної операції затримано групу осіб (п’ять осіб), що займалась контрабандою наркотиків. Зазначене злочинне угрупування було причетне і до спроб постачання наркотиків в Європу протягом останніх 10 років, що були припинені правоохоронними органами Азербайджану, Грузії та Туреччини. Ці країни використовувались як транзитні в маршруті постачання.

Отже, результатом міжнародної взаємодії ДФС став резонансний факт виявлення контрабанди 84 кг героїну під час проведення безпрецедентних заходів із залученням національних органів Республіки Молдова та іноземних правоохоронних органів, у тому числі управління протидії митним правопорушеннями та міжнародної взаємодії Одеської митниці ДФС. Вартість такої кількості наркотиків на чорному ринку становить понад 12 млн євро. Героїн був виявлений у схованках під обшивкою причепа вантажного транспортного засобу. У фурі переміщувалися помідори з Туреччини.

Україна спільно з Білоруссю, Молдовою та УНЗ ООН координуватиме зусилля для руйнування незаконних фінансових потоків

Стратегічну рамкову програму Управління з наркотиків та злочинності Організації Об’єднаних націй для країн Східної Європи до 2020 року було презентовано під час 61-ої сесії Комісії з наркотичних засобів «УНЗ ООН та Східно - Європейське Партнерство», яка відбулася у Відні (Австрія).

Керівники Програми контролю за контейнерами УНЗ ООН (Container Control Programm; CCP), представники країн-учасниць обговорили напрями розвитку стратегічного партнерства для Східної Європи (України, Білорусі та Молдови), національний та регіональний досвід співробітництва, найкращі практики та майбутні перспективи.

«Україна сьогодні активно долучається до новітніх методів боротьби зі злочинністю на кордоні. Проте ефективне їх впровадження неможливе без дієвого співробітництва із сусідніми країнами, адже у цій роботі необхідна спільна координація зусиль та дієвих заходів. Впевнений, що розроблена керівниками УНЗ стратегія партнерства для України, Білорусі та Молдови дозволить вивести наше співробітництво на більш високий рівень», – наголосив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

За його словами, викладені у документі про Партнерство ситуаційний аналіз регіону, основні пріоритети регіону для дій, дозволяють зосередити увагу безпосередньо на тих питаннях, які потребують першочергового вирішення.

Так, документ містить дорожню карту для надання необхідної експертизи, технічних інструментів та консультативних послуг для посилення національних та регіональних можливостей з метою запобігання та протидії організованій злочинності, відмиванню коштів, корупції, незаконним наркотичним засобам та торгівлі людьми.

Однією із загроз, яка стоїть перед Східною Європою, є відмивання грошей та фінансування тероризму. Фінансові системи Білорусі, Молдови та України інтегровані у світову фінансову систему і повинні бути захищені від нових загроз.

Саме тому руйнування незаконних фінансових потоків є одним з найефективніших способів ліквідації організованої злочинності та терористичних мереж. Як вважають представники УНЗ ООН, для боротьби з незаконними фінансовими потоками необхідне належне законодавство по боротьбі з відмиванням грошей, ефективна співпраця з іноземними партнерами та, що найважливіше, наявність кваліфікованих фінансових дослідників.

У свою чергу Україна, як учасник Програми контролю за контейнерами УНЗ ООН, вже створила перший підрозділ портового контролю в Одеському морському торговельному порту для упередження незаконного переміщення товарів та підвищення рівня безпеки зовнішньої торгівлі.

За словами очільника ДФС, створення підрозділу є прикладом успішного міжнародного співробітництва та якісно нового рівня боротьби з транснаціональною злочинністю.

Підрозділ має доступ до національних баз даних і міжнародної митної системи оперативного обміну інформацією про затримання наркотичних засобів, прекурсорів, зброї, товарів подвійного призначення, контрафактних товарів, об'єктів флори і фауни, культурних цінностей тощо.

Посилена увага саме до Одеського регіону пояснюється тим, що фактично 100% контейнерів, які потрапляють на митну територію України, заходять саме через зону діяльності Одеської митниці.

Крім того, за словами начальника Одеської митниці ДФС Олександра Власова, лише протягом останніх двох років одеськими митниками було упереджено, зокрема, незаконне переміщення 517 кг героїну у рулонах гідроізоляційного бітуму, ввезеного з Туреччини; понад 173 кг героїну у товарі «промислова сіль» з Грузії; понад 71 кг героїну – у ламінаті для підлоги з Пакистану; понад 176 кг кілограмів пігулок амфетамину (каптагон) у підошві жіночого взуття з Лівану.

На сьогодні підрозділом припортового контролю вже упереджено незаконне переміщення понад 18 кг необробленого бурштину.

Для зміцнення потенціалу для боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та незаконними фінансовими потоками УНЗ ООН у рамках "Стратегічного партнерства та програмних дій УНЗ ООН у Східній Європі" продовжуватиме надавати допомогу Білорусі, Молдові та Україні у цій сфері.

Митники вилучили 16 100 кг незаконно ввезеного «кокосового вугілля для кальяну»

Департаментом організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії спільно з управлінням протидії митним правопорушенням Київської міської митниці ДФС виявлено спробу незаконного ввезення в Україну товару «кокосове вугілля для кальяну».

Згідно з митною декларацією та товаросупровідними документами, поданими для здійснення митного контролю та митного оформлення Київській міській митниці ДФС, на адресу одного із українських суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності із Республіки Індонезія переміщувався товар «деревне вугілля» загальною вагою 16 100 кг.

За результатами митного огляду встановлено, що під виглядом товару «деревне вугілля» переміщувався товар «кокосове вугілля для кальяну».

Таким чином, директором підприємства вчинено дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання документів, які містять неправдиві відомості щодо найменування та митної вартості товару.

За даним фактом Київською міською митницею ДФС складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого статтею 483 Митного кодексу України. (санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів)

Товар загальною вагою 16 100 кг орієнтовною ринковою вартістю 1,5 млн. грн. вилучено до прийняття рішення судом.

Сергій Білан: Аналітичний підхід, яким керується в роботі податкова міліція, дозволяє розширити пріоритети її діяльності

В інтерв’ю «Цензор.НЕТ» перший заступник Голови ДФС України розповів про пріоритети роботи податкової міліції.

«Майже всі учасники, експерти та розробники концепції діяльності нового органу щодо забезпечення фінансової безпеки сходяться на думці, що в основі його роботи повинна бути аналітична складова. Можу з упевненістю стверджувати, що сьогоднішня податкова міліція працює саме за таким принципом» - заявив Сергій Білан.

Він підкреслив, що у 2018 році основні зусилля податкової міліції зосереджено на фінансово-кредитних відносинах, страховому ринку, фондових біржах, схемах з використанням «сміттєвих» цінних паперів.

За його словами, у щорічному звіті Нацбанку значну частину проблемних, незабезпечених або сумнівних кредитів в портфелях фінустанов називають ключовим ризиком банківської системи.

«Відсотки по таких кредитах роками необгрунтовано відносяться до валових витрат платників податку на прибуток» - пояснив він

Для комплексного відпрацювання даного питання було створено окремий підрозділ з фінансової кредитно-банківської системи, до якого були переведені перспективні молоді співробітники з усієї України, які вже показують хороші результати.

«Національним координаційним центром кібербезпеки доручено створити робочу групу з питання криптовалюти і порядку її функціонування в Україні. Це теж один з наших пріоритетів» - наголосив Сергій Білан.

За останній рік за рішеннями суду на посаді поновлено 1 керівника територіального органу ДФС, звільненого в рамках Закону України «Про очищення влади»

Протягом 2017 року – початку 2018 року ДФС брала участь у 8 судових процесах за позовами колишніх керівників територіальних органів ДФС про поновлення їх на посаді. З них 3 керівника оскаржували рішення ДФС про звільнення їх з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади».

У 5-х випадках судами прийнято рішення про задоволення позовних вимог колишніх керівників територіальних органів ДФС та поновлення їх на посаді. З них по очищенню влади – 1.

Слід зазначити, що суди при прийнятті рішення на користь позивачів, звільнених відповідно до люстраційного законодавства, дійшли висновку, що лише факт зайняття особами керівних посад в митних та податкових органах України не є достатнім для здійснення стосовно них процедури очищення влади та звільнення з посад.

Судові рішення, зокрема, мають таку аргументацію:

- встановлені Законом України «Про очищення влади» критерії стосовно керівників територіальних органів ЦОВВ, що забезпечували формування та реалізацію податкової та/або митної політики, суперечать принципу індивідуального підходу при виникненні юридичної відповідальності, передбаченого Конституцією України;

- для застосування до особи процедури «люстрації» необхідно, щоб посадова особа своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювала заходи (та/або сприяла їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини;

- стосовно осіб, які обіймали керівні посади в територіальних органах Державної митної та податкової служб України, не повинні застосовуватись заборони, передбачені Законом України «Про очищення влади», оскільки ці служби не були органами, які формували та реалізовували державну митну або податкову політику, як того вимагає Закон України «Про очищення влади».

Отже, в судових рішеннях, винесених не на користь ДФС, суди керувалися необхідністю дотримання при проведенні люстраційних заходів, насамперед, принципу індивідуальної вини, як це визначено, зокрема, у Резолюції Парламентської асамблеї ООН Європи від 27.06.1996 року № 1096, а також у ряді рішень Європейського суду з прав людини у справах за наслідками схожих перевірок в інших державах.

Суди наполягають на доведенні того, що конкретний позивач у справі, перебуваючи на посаді, безпосередньо своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснював заходи (та/або сприяв їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини. За відсутності таких доказів рішення у справах приймалося на користь позивачів.

У той же час, не погоджуючись з рішеннями судів, ДФС оскаржує їх у судах апеляційної та касаційної інстанції.

Рішення судів у зазначеній категорії справ ДФС виконує шляхом скасування наказу про звільнення особи та поновлення її на раніше займаній посаді. В судових спорах про поновлення осіб на посаді рішення суду підлягає негайному виконанню.

Слід зазначити, що у разі невиконання ДФС рішень судів добровільно, державними виконавцями виноситься постанова про накладення на ДФС штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, – протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.

У разі повторного невиконання без поважних причин рішення державний виконавець закриває виконавче провадження та надсилає до відповідних правоохоронних органів повідомлення про вчинення ДФС кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених Законом України «Про виконавче провадження».

У 2017 році стосовно ДФС було відкрито одне кримінальне провадження.

Для уникнення ситуації, яка призводить до поновлення на керівних посадах осіб, які були звільнені з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади», доцільним є внесення змін до закону «Про очищення влади», які унеможливлять здійснення судами подвійного тлумачення його норм.

За два місяці 2018 року слідчими фінансових розслідувань ДФС забезпечено відшкодування збитків у розмірі 92 млн. гривень

У провадженні слідчих фінансових розслідувань у січні-лютому 2018 року перебувало 2937 кримінальних проваджень. З них 1288 проваджень – за фактами вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів. Відповідно до Кримінального кодексу України тяжкими є злочини, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше 10 років, а також у вигляді штрафу у розмірі не більше 25 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, особливо тяжкими – максимальне покарання – позбавлення волі на строк понад 10 років, або довічне позбавлення волі, або штраф у розмірі понад 25 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За вказаний період закінчено 423 провадження, у тому числі 59 про тяжкі та особливо тяжкі злочини. До суду направлено 280 кримінальних проваджень. З обвинувальним актом до суду спрямовано 195 кримінальних проваджень, що на 56 більше, ніж у січні-лютому 2017 року. Тоді їх кількість становила 139. Закрито 143 кримінальні провадження, що на 12, або на 8% менше відповідного періоду минулого року (155). У направлених до суду слідчими фінансових розслідувань провадженнях забезпечено відшкодування збитків у розмірі 92 млн. грн. та арештовано коштів та майна в розмірі 42 млн. гривень.

Протягом січня – лютого поточного року центри обслуговування платників Дніпропетровщини надали більше 70 тисяч адмінпослуг

На сьогодні 36 центрів обслуговування платників Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надають 31 вид адміністративних послуг. Впродовж двох місяців 2018 року ЦОПами області надано понад 70 тисяч таких послуг.

Серед них найбільш запитуваною залишається послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. У звітний період надано понад 29 тисяч цих послуг.

Також користуються попитом суб’єктів господарювання та громадян послуги з надання витягу з реєстру платників єдиного податку; з реєстрації книг обліку розрахункових операцій та з видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету. Так, за два місяці 2018 року центрами обслуговування платників регіону було надано 4,8; 4,2 та 3,9 тисячі послуг відповідно.

Станом на 01.03.2018 діяльність центрів обслуговування платників у Дніпропетровській області забезпечує 187 працівників структурних підрозділів, задіяних у роботі ЦОП.

За два місяці 2018 року 153 громадянина Дніпропетровської області скористалися сервісом ДФС України «Пульс»

Протягом січня – лютого поточного року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» надійшло 153 звернення від мешканців Дніпропетровщини, що на 150 звернень більше, ніж за два перших місяці 2017 року.

Всі звернення оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.

Найактуальніша тема, яка хвилювала платників області – звітність та реєстрація накладних. З цього приводу на сервіс ДФС України «Пульс» надійшло 102 звернення, або 66,7% від загальної кількості звернень по Дніпропетровській області.

Крім того, платники дзвонили на сервіс «Пульс» з приводу організації роботи органів ГУ ДФС області (33 звернення), роботи ЦОПів регіону (7 звернень) тощо.

Нагадаємо, номер телефону сервісу ДФС України «Пульс» 0-800-501-007 (напрямок «4»). Лінія працює цілодобово.

Інтернет-конференція начальника управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової на тему «Актуальні питання чинного законодавства»

Питання 1. Доброго дня!

Я платник єдиного податку першої групи. Скажіть, будь ласка, в якому розмірі та в який термін мені необхідно сплачувати єдиний внесок, а також коли необхідно звітувати?

Відповідь. Доброго дня!

Відповідаючи на Ваше запитання, необхідно звернути увагу на те, що Законом України від 3 жовтня 2017 року №2148-VШ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», внесені зміни, зокрема, до Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464). Зміни набули чинності з 1 січня поточного року.

У зв’язку з цим, з 1 січня 2018 року змінено розмір мінімального страхового внеску для фізичних осіб – платників єдиного податку першої групи.

Відтепер для платників, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно до якої групи платників єдиного податку їх віднесено, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Нагадаємо, що частиною 5 пункту 1 статті 1 Закону №2464 визначено, що мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Статтею 8 Закону України від 7 грудня 2017 року №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 3 723 гривні.

Пунктом 5 статті 8 Закону №2464 визначено, що єдиний внесок, зокрема для фізичних осіб – платників єдиного податку, встановлюється у розмірі 22 відсотки до бази нарахування, визначеної статтею 7 цього Закону.

Таким чином, мінімальна сума сплати єдиного внеску за місяць для Вас – платника єдиного податку першої групи складає 819,06 гривень (3723 грн. х 22%).

Щодо терміну сплати єдиного внеску, фізичні особи – платники єдиного податку, зобов’язані сплачувати за себе єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, щоквартально до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (пункт 8 статті 9 Закону №2464).

Слід зазначити, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (пункт 12 статті 9 Закону №2464).

Для фізичних осіб – платників єдиного податку звітним періодом, є календарний рік (частина 8 статті 9 Закону №2464).

Пунктом 2 розділу III Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року №435 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 року за № 460/26905), визначено, що фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом.

Питання 2. Дякую. І ще хочу запитати, якщо останній день сплати єдиного внеску або надання звітності з єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, то який день вважається граничним для звітування та сплати єдиного внеску?

Відповідь. Пунктом 11 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року №449 зі змінами та доповненнями (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 7 травня 2015 року за №508/26953) визначено, що у разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску, зазначених у цій Інструкції, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Відповідно до пункту 14 розділу II Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року №435 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 року за № 460/26905), якщо останній день строку подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, то останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день.

Питання 3. Доброго дня!

Скажіть, будь ласка, чи маю я право у поточному році на отримання податкової соціальної пільги, якщо нарахована заробітна плата за місяць у мене складає 3200 гривень?

Відповідь. Доброго дня.

Перерахунок податку на доходи фізичних осіб та податкові соціальні пільги регулюються статтею 169 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Підпунктом 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 ПКУ встановлено, що податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Статтею 7 Закону України від 7 грудня 2017 року №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року установлено прожитковий мінімум у розрахунку на місяць для працездатної особи у сумі 1762 гривні.

Отже, у 2018 році податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого протягом місяця доходу у розмірі, що не перевищує 2470 гривень (1762 грн. х 1,4 = 2466,8 грн.).

Таким чином, Ви не маєте права на отримання податкової соціальної пільги, так як нарахована Вам зарплата за місяць складає 3200 гривень.

Питання 4. Хочу запитати, чи повинен я сплачувати земельний податок, якщо я пенсіонер за віком?

Відповідь. Згідно з пунктом 281.1 статті 281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) від сплати земельного податку звільняються, зокрема, пенсіонери (за віком):

При цьому, звертаємо Вашу увагу, що звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 цієї статті ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

► для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари (підпункт 281.2.1 пункту 281.2 статті 281 ПКУ);

► для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (підпункт 281.2.2 пункту 281.2 статті 281 ПКУ):

у селах – не більш як 0,25 гектара,

в селищах – не більш як 0,15 гектара,

в містах – не більш як 0,1 гектара ;

► для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,1 гектара (підпункт 281.2.3 пункту 281.2 статті 281 ПКУ);

► для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара (підпункт 281.2.4 пункту 281.2 статті 281 ПКУ);

► для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара (підпункт 281.2.5 пункту 281.2 статті 281 ПКУ).

Питання 5. Доброго дня! Чи необхідно мені подавати декларацію про майновий стан і доходи за 2017 рік, якщо у жовтні минулого року я продала квартиру, отриману мною у спадщину у лютому 2017 року?

Відповідь. Добрий день!

Порядок оподаткування операцій з продажу об’єктів нерухомого майна визначено статтею 172 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Відповідно до пункту 172.1 статті 172 ПКУ дохід, отриманий, зокрема платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці) та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину. Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається. Отже, дохід, отриманий Вами від продажу квартири, яка була одержана у спадщину та перебуває у власності менше трьох років, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО). Таким чином, якщо протягом 2017 року, крім доходу від продажу успадкованої квартири, Ви не отримували інші доходи, які є об’єктом оподаткування ПДФО, то подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи не потрібно.

«Гаряча лінія» начальника відділу організації митного контролю управління організації митного контролю Дніпропетровської митниці ДФС Володимира Деркача

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області 19 березня 2018 року з 11-00 год. до 12-00 год. відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» за тел. (056) 373-19-20 начальника відділу організації митного контролю управління організації митного контролю Дніпропетровської митниці ДФС Володимира Деркача на тему: «Актуальні питання застосування порядку інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна» під час здійснення митного оформлення товарів, які підлягають контролю іншими державними органами».

- Де у Дніпропетровській митниці ДФС можна пройти контроль за принципом «єдиного вікна»?

- На теперішній час у зоні діяльності Дніпропетровської митниці ДФС функціонує 17 місць митного оформлення товарів, в яких застосовується порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації, а саме:

Місця, де принцип «єдиного вікна» застосовується обов’язково:

- митний пост «Центральний»;

- ВМО №1 та ВМО № 2 митного поста «Південний»;

- ВМО №1 та ВМО № 2 митного поста «Спеціалізований»;

- ВМО №1 митного поста «Північний»;

- ВМО № 2 митного поста «Кривий Ріг» (смт. Радушне);

- митний пост «Дніпродзержинськ» з секторами митного оформлення «Вільногірськ» та «ДМК»;

- митний пост «Новомосковськ» з сектором митного оформлення «Павлоград»;

Місця, де до 3 травня 2018 року (включно) принцип «єдиного вікна» застосовується за рішенням підприємств:

- ВМО №1, ВМО № 3 та пункт пропуску «Кривий Ріг – аеропорт» митного поста «Кривий Ріг»

- митний пост "Нікополь";

- ВМО № 2 митного поста «Північний».

- Чи потрібно звертатися до державних органів для отримання їх відміток на паперових примірниках документів при проходженні товаром відповідного контролю за принципом «єдиного вікна»?

- Ні, не потрібно, оскільки «єдине вікно» ‑ це єдина електронна система обміну даними, яка дозволяє різним державним службам в автоматичному режимі обмінюватися інформацією про вантаж, який проходить через митний кордон України та про результати проходження ним необхідних видів контролю.

Результати заходів державного контролю за принципом «єдиного вікна» формуються в електронній формі.

Проставлення контролюючими органами на товаросупровідних (товаротранспортних) документах відповідних відміток, печаток та штампів не здійснюється у разі оформлення результатів заходів державного контролю і документів в електронній формі відповідно до Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом "єдиного вікна" з використанням електронних засобів передачі інформації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 р. N 364.

- Хто визначає, що митне оформлення товару буде проходити за принципом «єдиного вікна»?

- Здійснення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю із застосуванням принципу «єдиного вікна» є обов'язковим у разі електронного декларування товарів підприємствами із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа.

У той же час пунктом 4 1 постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 р. N 364 «Деякі питання реалізації принципу "єдиного вікна" під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю» установлено, що до 31 січня 2019 р. рішення про здійснення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю із застосуванням інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів і зборів приймається підприємством у разі:

ввезення (пересилання) на митну територію України товарів у міжнародних поштових відправленнях або у міжнародних експрес-відправленнях, а також у разі переміщення товарів транзитом;

вивезення за межі митної території України товарів, які перетинають митний кордон іншим, ніж автомобільний, видом транспорту;

декларування товарів в місцях митного оформлення, які перебувають менше 90 днів у переліку місць митного оформлення товарів, в яких застосовується Порядок, затверджений цією постановою.

- При здійсненні яких операцій підприємство може застосовувати принцип «єдиного вікна»?

- Дія поширюється на операції із ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України, а також переміщення транзитом товарів, які підлягають митному та іншим видам державного контролю.

- Як підприємством надаються контролюючим органам документи необхідні для проходження державних видів контролю?

- Скановані копії документів, необхідних для завершення відповідного виду державного контролю, разом з електронним повідомленням з електронним цифровим підписом посадової особи підприємства надсилаються до інформаційної системи для здійснення відповідного виду державного контролю до моменту прибуття товарів у місце доставки або після їх прибуття у строки, визначені статтею 95 Митного кодексу України .

У разі надання згоди підприємства на передання контролюючому органу відомостей, які зазначені в попередній або періодичній митній декларації (крім відомостей про вартість товарів), копії комерційних рахунків, контрактів, сертифікатів походження не скануються та не передаються в складі електронного повідомлення.

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області: Хто повинен подавати декларацію про майновий стан і доходи та які доходи підлягають обов’язковому декларуванню?

У 2018 році податкову декларацію про майновий стан і доходи зобов’язані подати громадяни, які протягом звітного 2017 року, зокрема, отримували:

- доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;

- іноземні доходи;

- доходи, отримані орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;

- доходи, отримані орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;

- доходи у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини).

- доходи, які згідно з нормами розділу ІV Податкового Кодексуне підлягали оподаткуванню при їх нарахуванні чи виплаті, але які не звільнені від оподаткування.

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області: У який термін та за якою формою подається декларація про майновий стан та доходи? В який термін треба сплатити податок?

Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2017 році, подається до 1 травня 2018року.

З 01 січня 2018 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», яким внесені зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859.

Фізичні особи, які відповідно до норм Податкового Кодексу зобов’язані та/або мають право подати декларацію про доходи, починаючи з 1 січня 2018 року повинні звітуватись за новою формою звітності.

Податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та з військового збору, зазначені в поданій річній декларації, фізичні особи зобов’язані сплатити самостійно до 1 серпня 2018 року – це визначено п.179.7 ст.179 ПКУ.

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області: У яких випадках фізична особа може звільнятися від обов’язкового подання декларації про майновий стан і доходи?

Платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи у випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платники податку, які:

- є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

б) в інших випадках, визначених розд. IV ПКУ; - такі випадки звільнення від обов’язку подання податкової декларації передбачені п.179.4 ст.179 Податкового кодексу України.

Крім того, декларація не подається і обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним (це передбачено п.179.2 ст.179 ПКУ), якщо такий платник податку отримував доходи:

- від податкових агентів, які згідно з розд. IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розд. IV ПКУ;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розд. IV ПКУ;

- у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до IV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ; - відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ.

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області: За якою податковою адресою подається річна податкова декларація про майновий стан і доходи, якщо фізична особа прописана в одному місці,

а дохід отримує в іншому?

Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Відповідно до п.45.1 ст.45 ПКУ, платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі. Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Отже, платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то він має подати податкову декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

У випадку, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, вона повинна подати річну податкову декларацію до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області: За яких умов громадянин може скористатись правом

на податкову знижку

Зазначена норма визначена ст. 166 Податкового кодексу.

Податкова знижка - це сума витрат платника податку на оплату товарів, послуг резидента протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати.

Податковим кодексом визначено перелік умов, у разі дотримання яких у громадянина виникає право на податкову знижку.

Це такі умови:

– отримання доходу у вигляді заробітної плати. При цьому загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річної заробітної плати у поточному році.

– дотримання вимог щодо порядку подачі та заповнення декларацій. Так, декларація подається по 31 грудня (а у разі наявності податкового обов’язку з декларування інших доходів – до 1 травня), наступного за звітним року.

– витрати мають бути фактично здійснені та підтверджені документально (платіжними та розрахунковими документами, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами тощо). Такі документи обов’язково мають містити інформацію про вартість товарів (робіт, послуг) та строк їх продажу (виконання, надання).

– податкова знижка може бути надана виключно резиденту України, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку.

– скористатися правом на нарахування податкової знижки можна лише за наслідками звітного податкового року. Таке право не продовжується та не переноситься на наступний рік, якщо громадянин не скористався своїм правом у встановлений строк.

Для отримання податкової знижки до фіскального органу за місцем реєстрації до 31 грудня 2018 року необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи.за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 06.06.2017 №556).

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы вакцинировались, но все равно заболели COVID-19?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама