15 березня 2018р. ДПІ у Чечелівському районі сюДніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

2018-03-15 12:39 556 Нравится

Суб’єкти господарювання та громадяни мають право на отримання інформаційних послуг засобами телефонного зв’язку

Суб’єкти господарювання та громадяни мають можливість отримати інформаційно-довідкові послуги в режимі оn–line та надати усні звернення громадян, відповідно до Закону України «Про звернення громадян» зателефонувавши до Контакт-центру за номером телефону: 0 800 501 007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів, з мобільних телефонів - за тарифами операторів мобільного зв’язку).

Для зручності отримання інформаційних послуг за телефоном та можливості вибору бажаного напрямку послуг за допомогою автовідповідача телефонний апарат має працювати в тоновому режимі набору номера.

Тоновий режим набору номера означає, що при натисканні будь-якої кнопки на телефонному апараті в слухавці має звучати короткий мелодійний гудок. Для переведення телефонного апарату в тоновий режим необхідно натиснути кнопку [*] - зірочка або перевести перемикач на корпусі телефону/на слухавці у положення «Tone» (Тон).

Якщо зазначені дії не дали результату, необхідно ознайомитись з інструкцією користування телефонним апаратом.

Мобільні телефони переводити в тоновий режим не потрібно.

У дискових телефонних апаратах відсутня можливість тонового набору номера.

Інформація, яка надається за допомогою автовідповідача, систематизована за напрямками:Кнопка 0 – отримання інформації з питань стану обробки електронної звітності та опрацювання файлів запитів про доходи для призначення субсидій; Кнопка 1 – отримання інформаційно-довідкових послуг; Кнопка 2 – скасування у телефонному режимі посиленого сертифікату або отримання консультації щодо електронного цифрового підпису; Кнопка 3 – залишити усне звернення громадян, відповідно до Закону України «Про звернення громадян»; Кнопка 4 – залишити інформацію на сервіс «Пульс»; Кнопка 5 – залишити інформацію про особу, стосовно якої проводиться перевірка, щодо поширення на неї заборон відповідно до ЗУ «Про очищення влади»; Кнопка 6 – залишити повідомлення працівниками ДФС про порушення вимог ЗУ «Про запобігання корупції» іншою особою ДФС; Кнопка 7 – довідкова інформація щодо самостійного пошуку відповідей на запитання у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі та електронної адреси, на яку можна надіслати запитання.

Інформаційно-довідкові послуги надаються з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі) Громадяни, які перебувають за межами України, мають можливість зателефонувати до Контакт-центру зі стаціонарного або мобільного телефону за номером: +380 44 454 16 13.

Громадяни мають право отримати довідку про свої доходи за допомогою сервісу «Електронний кабінет»

Електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді» розміщений на офіційному веб-порталі ДФС.

За допомогою меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету та «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до «Єдиного вікна подання електронної звітності» фізична особа – платник податків може сформувати «Запит про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи/декларації про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій» (далі – Запит) виключно для отримання інформації про себе.

Запит формується фізичними особами – платниками податків з використанням електронного цифрового підпису фізичної особи, що сертифікований у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів (далі – АЦСК).

При цьому ознайомитись з порядком отримання відомостей про доходи за допомогою «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до «Єдиного вікна подання електронної звітності» можна на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: Головна/Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді (http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid).

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

Після входу до Електронного кабінету необхідно ввійти до його приватної частини.

Для цього необхідно: увійти до Електронного кабінету за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua або через офіційний веб-портал ДФС; обрати відповідний АЦСК; обрати особистий електронний ключ, вибравши відповідний файл з електронного носія (USB – накопичувач, СD/DVD диск) або у відповідному каталозі на персональному ПК (Key- 6.dat); вказати пароль захисту та натиснути «Зчитати». Після того, як ключ буде успішно завантажено, натиснути «Увійти».

Для створення Запиту необхідно в меню «Заяви, запити для отримання інформації» обрати Запит.

У запропонованій формі Запиту необхідно заповнити всі поля виділені блакитним кольором.

Слід зазначити, що фізичні особи – платники податків, які отримали паспорт нового зразка, де вказано лише номер паспорта (серія відсутня), при заповненні поля «Реквізити паспортного документу» Запиту зазначають лише номер паспорта.

Після заповнення необхідно натиснути «Підписати та надіслати» або «Зберегти чернетку» та «Підписати та надіслати». Якщо при заповненні Запиту були допущені помилки або не заповнено всі обов’язкові реквізити, система напише «Помилка», та виділить рожевим кольором відповідні поля. Необхідно виправити помилки та знову натиснути «Підписати та надіслати». Процедура підпису така ж сама, як і процедура входу в особистий кабінет. Далі система запропонує обрати спосіб отримання інформації. Наприклад: «Електронний кабінет».

Відправлений Запит можна переглянути у розділі «Вхідні/вихідні документи» в приватній частині особистого кабінету. Після обробки Запиту до особистого Електронного кабінету надходить повідомлення (відповідь на Запит). Натиснувши на це повідомлення відкривається інформація про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, яка замовлялася. Інформацію можна переглянути, зберегти або надрукувати.

Слід зазначити, що відомості про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (по квартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 50 днів після його закінчення.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 109.04).

Принципи функціонування Електронного кабінету

Порядок функціонування Електронного кабінету затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 637, (далі – Порядок).

Порядком визначаються загальні засади функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» (далі – Електронний кабінет), процедури ідентифікації користувачів, взаємодії з платниками податків та державними органами через Електронний кабінет (п. 2 розд. І Порядку).

Відповідно до п. 42 прим. 1. 1 ст. 42 прим. 1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Електронний кабінет створюється та функціонує за такими принципами: прозорості – обов’язкового оприлюднення методології реалізації положень ПКУ в роботі Електронного кабінету; контрольованості – забезпечення можливості незалежної перевірки коректності роботи Електронного кабінету через тестового платника (платників) на емуляторі, створеному на веб-сайті методолога Електронного кабінету на предмет відсутності помилок у програмному забезпеченні, унеможливлення несанкціонованого втручання у роботу програмного забезпечення Електронного кабінету, що означає порушення цілісності та автентичності вихідного програмного коду; інтеграції із системами, що використовуються платниками податків, – у відкритому, вільному доступі розміщуються API програмного інтерфейсу для електронного обміну даними (EDI – Electronic data interchange); своєчасності усунення технічних та/або методологічних помилок – забезпечення оприлюднення на офіційному веб-сайті методолога Електронного кабінету реєстру технічних та/або методологічних помилок, виявлених платниками податків, технічним адміністратором та/або методологом Електронного кабінету, із визначенням рівня критичності таких помилок та встановленням строків для їх усунення, інформування всіх користувачів Електронного кабінету про факт виявлення технічної та/або методологічної помилки, а також про факт її усунення та відновлення роботи Електронного кабінету в повному обсязі; автоматизованості – максимальної автоматизації процесів створення, прийняття, оброблення, зберігання документів, оброблення та відображення даних (показників) документів та інших облікових даних платника податків; повноти функціоналу – наявності такого інтерфейсу електронного сервісу, який забезпечує можливість реалізації прав та обов’язків платника податків, отримання документів, передбачених законодавством, та інформації, що стосується такого платника податків, онлайн (через Інтернет у режимі реального часу) або через програмний інтерфейс (АРІ), іншими засобами інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем; спрощення процедури взаємодії платників податків та контролюючого органу та прискорення електронного документообігу між ними; здійснення автоматизованого внесення до журналу всіх дій (подій), що відбуваються в електронному кабінеті, включаючи, зокрема, фіксацію дати і часу відправлення, отримання документів через електронний кабінет та будь-якої зміни даних, доступних в електронному кабінеті, за допомогою електронної позначки часу. Інформація про дату і час надсилання та отримання документів, іншої кореспонденції з ідентифікацією відправника та отримувача зберігається безстроково і може бути отримана через електронний кабінет у вигляді електронного документа, в тому числі у вигляді квитанції у текстовому форматі; заборони втручання, створення обмежень у функціонуванні та/або можливостей у використанні платниками податків Електронного кабінету, що передбачені ПКУ; пріоритетності документів, що надходять від державних, у тому числі контролюючих, органів, початок роботи в електронному кабінеті з автоматичного відкриття повідомлень, що надходять від державних органів, та/або блокування можливості надіслання документів платником податків до отримання таким платником податків документів, що надійшли до його електронного кабінету від державних органів.

До уваги платників ПДВ, які включені до реєстру отримувачів бюджетної дотації

У зв’язку із численними запитами платників податку на додану вартість, які включені до реєстру отримувачів бюджетної дотації, щодо перерахування суми бюджетної дотації за результатами діяльності у листопаді − грудні 2017 року за видами діяльності, визначеними в пункті 16¹.3 статті 16¹ Закону України від 24 червня 2004 року № 1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України» (далі – Закон № 1877) ДФС повідомляє.

Для проведення розрахунків з товаровиробниками, щодо виплати сум бюджетної дотації, Мінагрополітики відкриває в Казначействі небюджетний рахунок за балансовим рахунком групи рахунків 375 "Інші спеціальні рахунки" в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та доводить до відома ДФС інформацію про його реквізити і помісячний розподіл бюджетних асигнувань за напрямом "Бюджетна дотація сільськогосподарським товаровиробникам для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції".

Виплата бюджетної дотації за результатами діяльності у листопаді – грудні 2017 року за видами діяльності, визначеними в пункті 16¹.3 статті 16¹ Закону № 1877, відповідно до пункту 16 Порядку розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у 2017 році затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 року № 83 виплачується товаровиробнику в наступному бюджетному році.

Звертаємо увагу що асигнування за бюджетною програмою 2801580 «Фінансова підтримка сільгоспвиробників» перераховувались на небюджетний рахунок Мінагрополітики за кожний звітний період.

Станом на поточну дату ДФС не отримано інформацію про відкриття планових асигнувань за бюджетною програмою 2801580 «Фінансова підтримка сільгоспвиробників» за результатами діяльності сільськогосподарських товаровиробників у листопаді – грудні 2017 року.

За детальною інформацією щодо виплати бюджетної дотації в поточному році пропонуємо звернутись до Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Про особливості декларування податку на прибуток підприємств за 2017 рік для суб’єктів літакобудування

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що ДФС України листом від 01.03.2018 року №6191/7/99-99-15-02-01-17 «Про особливості декларування податку на прибуток підприємств за 2017 рік» (далі – лист ДФС №6191) у зв’язку зі змінами в оподаткуванні, внесеними до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Законами України від 20.12.2016 №1795-VIII «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо підтримки літакобудівної галузі», від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон №2245), повідомила про деякі особливості декларування податку на прибуток суб’єктами літакобудування.

Так, Законом №2245 внесено зміни до п.41 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ, які передбачають розширення кола платників, що користуються пільгами для суб’єктів літакобудування.

Звільнення від оподаткування прибутку підприємств – суб’єктів літакобудування поширюватиметься на усіх суб’єктів, що підпадають під дію норм ст.2 Закону України від 12.07.2001 №2660-ІІІ «Про розвиток літакобудівної промисловості» (далі – Закон №2660).

За попередньою редакцією ПКУ пільгу було запроваджено з 01 січня 2017 року для підприємств – суб’єктів літакобудування, які здійснюють розробку та/або виготовлення з кінцевим складанням літальних апаратів та двигунів до них.

Слід відмітити, що п.5 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2245 встановлено, що зміни, внесені до положень п.41 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ, застосовуються до податкових періодів, починаючи з 01 січня 2017 року.

Порядок здійснення контролю за використанням вивільнених коштів підприємств – суб’єктів літакобудування, на які поширюється дія норм ст.2 Закону №2660 та які здійснюють розробку та/або виготовлення з кінцевим складанням літальних апаратів і двигунів до них, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 №476 (далі – Порядок).

Цей Порядок застосовується суб’єктами літакобудування, щодо яких запроваджуються тимчасові заходи державної підтримки, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2010 №405 (із змінами).

Відповідно до п.4 Порядку суми вивільнених коштів визнаються як отримане цільове фінансування відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або Міжнародних (стандартів) фінансової звітності та відображаються в бухгалтерському обліку підприємств в установленому порядку на окремому рахунку 48 «Цільове фінансування і цільові надходження».

Платники податку на прибуток (далі – платники податку) ведуть окремий облік та визначають окремо прибуток, отриманий від діяльності за кодом виду економічної діяльності за ДК 009:2010, на рівні класів 30.30, 51.21, 71.12, 71.20, 72.19 та 85.59.

При цьому використання таких коштів має бути пов’язане з діяльністю платника податку, прибуток від якої звільняється від оподаткування.

Вивільнені кошти (суми податку, що не сплачуються до бюджету та залишаються в розпорядженні платника податку) використовуються на:науково-дослідні та дослідницько-конструкторські роботи з літакобудування; створення чи переоснащення матеріально-технічної бази; збільшення обсягу виробництва; запровадження новітніх технологій.

Більш детально напрями використання вивільнених коштів та розрахунок показників ефективності використання вивільнених коштів наведено у п.6 Порядку.

Платник податку зобов’язаний збільшити податкове зобов’язання з податку на прибуток підприємств: на суму вивільнених коштів, які залишилися невикористаними платником на цілі, визначені Порядком, за результатами звітного (податкового) періоду, в якому спливає 1095 днів з дати закінчення звітного (податкового) періоду, за результатами якого платник податку залишив такі кошти у своєму розпорядженні, а також нарахувати пеню відповідно до ПКУ; у разі виключення платника податку з переліку суб’єктів літакобудування, щодо яких запроваджувалася пільга з податку на прибуток підприємств, такий платник зобов’язаний нараховувати податкове зобов’язання з податку на прибуток підприємств з першого календарного дня звітного (податкового) періоду, у якому сталося таке виключення; у разі порушення напрямів цільового використання вивільнених коштів, визначених у Порядку. При цьому податкове зобов’язання збільшується з першого числа місяця, в якому вчинено таке порушення. Штрафні санкції та пеня застосовуються відповідно до ПКУ.

Згідно із п.9 Порядку платники податку подають Звіт про цільове використання вивільнених коштів за формою та порядком, що затверджуються спільним наказом Мінфіну і Мінекономрозвитку.

Підприємства – суб’єкти літакобудування, визначені ст.2 Закону №2660, які скористались у 2017 році пільгою з податку на прибуток підприємств, передбаченою п.41 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ, можуть скористатись чинною на сьогодні формою Звіту про використання платниками податку на прибуток підприємств вивільнених коштів, що затверджена наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2011 №1685 «Про затвердження форми Звіту при використання платниками податку на прибуток підприємств вивільнених коштів», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за №1529/20267 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 26.09.2012 №1032, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16.10.2012 за № 1741/22053) (далі – Звіт).

Звіт подається разом із податковою декларацією з податку на прибуток підприємств за 2017 рік у строки, передбачені для подання декларації, а саме граничний строк його подання за підсумками 2017 року є 01 березня 2018 року.

У полі 5 заголовної частини форми Звіту зазначається код пільги 11020365 згідно із Довідником №85/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету станом на 31.12.2017.

Якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, збільшує або зменшує його податкові зобов’язання, всупереч нормам ПКУ з такого податку чи збору, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації.

У разі необхідності платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до неї, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. Платник податків, який подає звітність в електронній формі, подає таке доповнення в електронній формі (п.46.4 ст.46 ПКУ).

Отже, відповідно до п.46.4 ст.46 ПКУ рекомендуємо підприємствам – суб’єктам літакобудування разом з податковою декларацією з податку на прибуток підприємств подати доповнення з поясненням напрямів використання вивільнених коштів, зробивши відмітку у полі декларації «Наявність доповнення» та заповнивши рядки поля щодо змісту доповнення, зокрема для податкових декларацій в електронній формі.

Детальніше у листі ДФС №6191, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72853.html

Мали доходи за межами України – подайте річну декларацію

Під час кампанії декларування доходів фізичних осіб, яка цьогоріч триває в Україні з 1 січня до 1 травня, при отриманні у 2017 році доходів за межами України, необхідно подати річну декларацію про майновий стан і доходи. Адже платниками податку на доходи фізичних осіб згідно з чинним законодавством є фізичні особи - резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Порядок оподаткування іноземних доходів визначено ст. 13, п. 162.1.1, ст. 162, п. 170.11, ст. 170 Податкового кодексу України. Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію.

Доходи отримані з джерел за межами України оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. А сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

Разом із тим, у платника податку є можливість зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Для цього платник має отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування та легалізувати її у закордонній дипломатичній установі України, розташованій у країні отримання доходу.

Зауважимо, що сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Отримували дохід від репетиторських послуг – задекларуйте його!

До 1 травня 2018 року в Україні триватиме деклараційна кампанія. Фахівці ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра звертаються з нагадуванням про обов’язкове декларування цих доходів до земляків – тих вчителів та викладачів, хто у минулому році займався репетиторством і, при цьому, не був зареєстрований як фізична особа-підприємець.

Нагадаємо, що відповідно до п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України дохід від надання репетиторських послуг оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Окрім того з такого доходу справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

Щодо різновидів репетиторських послуг, то це може бути підготовка дітей до школи, до вступу у навчальні заклади або до незалежного тестування, написання рефератів, контрольних, курсових чи дипломних робіт тощо.

Отож, якщо упродовж 2017 року ви отримували дохід від вищезазначених або подібних послуг, ви маєте включити суму винагороди до вашого річного оподатковуваного доходу та задекларувати його через подання до фіскальної служби, за місцем вашого проживання, декларації про майновий стан і доходи.

Отож, чекаємо на вас, сподіваючись на ваше свідоме ставлення до власного конституційного обов’язку, та нагадуємо про можливість отримання безоплатної консультаційної допомоги щодо порядку заповнення декларації про майновий стан і доходи у Центрах обслуговування платників за місцем свого проживання.

З 1 січня декларація про майновий стан і доходи подаватиметься за новою формою

З 31.12.2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 (далі – Наказ №556), яким викладено у новій редакції форму податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та інструкцію щодо її заповнення. Починаючи з 01.01.2018 Декларація має подаватися за новою формою.

Серед нововведень декларування доходів у 2018 році є те, що фізичним особам –платникам податку на доходи фізичних осіб за кредитом, отриманим на придбання житла (іпотечний кредит), встановлено право на сплату суми податкового зобов’язання, нарахованої на суму боргу, прощеного (анульовано) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності, протягом трьох років починаючи з року, в якому задекларовано суму такого податкового зобов’язання.

Платник податку самостійно розраховує суми розстрочення таких податкових зобов’язань, які погашаються платником податків рівними частинами кожного календарного кварталу до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня, до 20 жовтня і до 20 січня).

Крім того, платник податку разом із декларацією подає до контролюючого органу письмову заяву довільної форми.

Звертаємо увагу, що податкова декларація подається до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем реєстрації громадянина (прописки за паспортом).

Платники податків мають можливість заповнити та направити декларацію про майновий стан і доходи через мережу Інтернет. Для користування цією послугою платнику потрібно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.

Реалізації пального в тарі до 2 літрів: чи потрібно складати акцизні накладні та звітувати?

ДФСУ у листі від 26.02.2018 р. № 786/6/99-95-42-03-15/ІПК зауважує, що у разі передачі (відпуску, відвантаження) суб’єктами господарювання (крім виробників) пального в споживчій тарі ємністю до 2 літрів (включно) такі операції не розглядаються, як операції з реалізації пального в розумінні пп. 14.1.212 ПКУ.

Тобто такі госпсуб’єкти у разі здійснення виключно операцій з передачі (відпуску, відвантаження) пального в споживчій тарі ємністю до 2 літрів (включно), не є платниками акцизного податку. А отже, на них не поширюються норми ПКУ щодо обов’язкового складання і реєстрації акцизних накладних в ЄРАН.

Якщо такі суб’єкти господарювання (крім виробників) зареєстровані платниками акцизного податку, вони не зобов’язані складати акцизну накладну на обсяги передачі (відпуску, відвантаження) такого пального.

Крім того, якщо платник не є особою, яка реалізує пальне та у звітному періоді у такого платника не виникли об’єкти оподаткування, або не з’явились показники, що підлягають декларуванню, то платник у такому звітному періоді не зобов’язаний подавати декларацію з акцизного податку.

НАЗК просить українок повідомляти про дорогі подарунки на 8 березня в деклараціях

Національне агентство з питань запобігання корупції напередодні 8 березня нагадало чиновникам про необхідність декларувати коштовні подарунки. Відповідне повідомлення розміщено на сторінці НАЗК у Facebook:

«Шановні суб’єкти декларування!

Дорогі жінки, Національне агентство вітає Вас із прийдешнім святом весни та краси!

І нагадує: якщо Ваш коханий подарує Вам золоту каблучку, вартість якої перевищує 8 810 гривень, не забудьте вказати її в декларації за 2018 рік у розділі: «Доходи, у тому числі подарунки».

Якщо Вам пощастило ще більше і ваша нова каблучка виблискує діамантом вартістю більше 88 100 гривень, дозвольте нам порадіти за Вас – повідомте НАЗК про суттєві зміни у Вашому майновому стані до 18 березня.

Якщо ж справи у вашого чоловіка у минулому році йшли набагато краще, ніж у країни загалом, і він подарував Вам цілий ювелірний гарнітур, вартість якого перевищує 176 200 грн, не забудьте також похвалитись ним наступного року й у розділі «Цінне рухоме майно» декларації.

Бажаємо вам дорогих подарунків!

Особливо – дорогих серцю!»

Особливості декларування податку на прибуток для суб’єктів літакобудування

ДФСУ у листі від 01.03.2018 р. № 6191/7/99-99-15-02-01-17 нагадує, що Законом № 2245 розширено коло платників, що користуються пільгами для суб’єктів літакобудування.

Звільнення від оподаткування прибутку підприємств – суб’єктів літакобудування поширюватиметься на усіх суб’єктів, що підпадають під дію норм ст. 2 Закону № 2660-ІІІ.

За попередньою редакцією ПКУ пільгу було запроваджено з 1 січня 2017 року для підприємств – суб’єктів літакобудування, які здійснюють розробку та/або виготовлення з кінцевим складанням літальних апаратів та двигунів до них.

Зміни, внесені до положень п. 41 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ Законом №2245, застосовуються до податкових періодів, починаючи з 01 січня 2017 року.

Порядок здійснення контролю за використанням вивільнених коштів підприємств – суб’єктів літакобудування, на які поширюється дія норм ст. 2 Закону №2660 та які здійснюють розробку та/або виготовлення з кінцевим складанням літальних апаратів і двигунів до них, затверджено постановою КМУ від 07.06.2017 року № 476 (далі – Порядок).

Цей Порядок застосовується суб’єктами літакобудування, щодо яких запроваджуються тимчасові заходи державної підтримки, перелік яких затверджено постановою КМУ від 09.06.2010 року № 405 (із змінами).

Суми вивільнених коштів визнаються як отримане цільове фінансування відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або М(С)ФЗ та відображаються в бухгалтерському обліку підприємств в установленому порядку на окремому рахунку 48 «Цільове фінансування і цільові надходження».

Платники податку ведуть окремий облік та визначають окремо прибуток, отриманий від діяльності за кодом виду економічної діяльності за ДК 009:2010, на рівні класів 30.30, 51.21, 71.12, 71.20, 72.19 та 85.59.

При цьому використання таких коштів має бути пов’язане з діяльністю платника податку, прибуток від якої звільняється від оподаткування.

Вивільнені кошти (суми податку, що не сплачуються до бюджету та залишаються в розпорядженні платника податку) використовуються на:науково-дослідні та дослідницько-конструкторські роботи з літакобудування;створення чи переоснащення матеріально-технічної бази;збільшення обсягу виробництва;запровадження новітніх технологій.

Платник податку зобов’язаний збільшити податкове зобов’язання з податку на прибуток

На суму вивільнених коштів, які залишилися невикористаними платником на цілі, визначені Порядком, за результатами звітного (податкового) періоду, в якому спливає 1095 днів з дати закінчення звітного (податкового) періоду, за результатами якого платник податку залишив такі кошти у своєму розпорядженні, а також нарахувати пеню відповідно до Кодексу;у разі виключення платника податку з переліку суб’єктів літакобудування, щодо яких запроваджувалася пільга з податку на прибуток підприємств, такий платник зобов’язаний нараховувати податкове зобов’язання з податку на прибуток підприємств з першого календарного дня звітного (податкового) періоду, у якому сталося таке виключення;у разі порушення напрямів цільового використання вивільнених коштів, визначених у Порядку. При цьому податкове зобов’язання збільшується з першого числа місяця, в якому вчинено таке порушення. Штрафні санкції та пеня застосовуються відповідно до Кодексу.

Платники податку подають Звіт про цільове використання вивільнених коштів за формою та порядком, що затверджуються спільним наказом Мінфіну і Мінекономрозвитку.

Слід зазначити, що наразі не затверджено нову форму Звіту про цільове використання вивільнених коштів, пов’язаних із звільненням від оподаткування прибутку підприємств – суб’єктів літакобудування.

Водночас відповідно до п. 46.6 ПКУ, якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Враховуючи зазначене вище, підприємства – суб’єкти літакобудування, визначені ст. 2 Закону № 2660, які скористались у 2017 році пільгою з податку на прибуток, передбаченою п. 41 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ, можуть скористатись чинною на сьогодні формою Звіту про використання платниками податку на прибуток підприємств вивільнених коштів, що затверджена наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2011 р. № 1685.

Звіт подається разом із декларацією з податку на прибуток за 2017 рік у строки, передбачені для подання декларації, а саме граничний строк його подання за підсумками 2017 року є 01 березня 2018 року.

У полі 5 заголовної частини форми Звіту зазначається код пільги 11020365 згідно із Довідником № 85/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету станом на 31.12.2017 р.

Якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації збільшує або зменшує його податкові зобов’язання, всупереч нормам ПКУ з такого податку чи збору, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації.

У разі необхідності платник податків може подати разом з такою декларацією доповнення до неї, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. Платник податків, який подає звітність в електронній формі, подає таке доповнення в електронній формі.

Отже, відповідно до п. 46.4 ПКУ податківці рекомендують підприємствам – суб’єктам літакобудування разом з декларацією з податку на прибуток подати доповнення з поясненням напрямів використання вивільнених коштів, зробивши відмітку у полі декларації «Наявність доповнення» та заповнивши рядки поля щодо змісту доповнення, зокрема для податкових декларацій в електронній формі.

Декларація про валютні цінності: правила подання

Обов’язковість декларування резидентами валютних цінностей та іншого майна, яке їм належить та перебуває за межами України, встановлена ст. 9 Декрету №15-93. Але на сьогодні такої вимоги дотримуються лише суб’єкти господарювання, які мають майно за межами України чи у яких відкрито в іншій країни валютний рахунок.

Згідно зі ст. 1 Указу №319/94 таке декларування здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності щоквартально.

Мета декларування полягала в поверненні в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами. А для такого повернення держава повинна знати, які валютні цінності належать суб’єкту господарювання і знаходяться за кордоном.

Одним з видів таких цінностей є дебіторська заборгованість. При цьому не важливо, як саме вона утворилася – чи шляхом передоплати за товари, роботи, послуги нерезиденту, чи шляхом реалізації таких товарів, робіт, послуг нерезиденту. І те, і інше треба декларувати.

Ні Декретом №15-93, ні Указом №319/94 не передбачено можливості недекларування наявності безнадійної дебіторської заборгованості або внаслідок виключення такої заборгованості з активів, чи у зв’язку з відсутністю активів.

Тож валютні цінності та майно, які перебувають за кордоном, суми безнадійної дебіторської заборгованості, виключені з активів в бухобліку після закінчення строку позовної давності, підлягають обов’язковому декларуванню суб’єктами ЗЕД до моменту підтвердження уповноваженим органом країни розташування нерезидента щодо відсутності джерела погашення заборгованості.

Докладно про те, які саме валютні цінності слід декларувати, в коментованому листі не йдеться. Але відповідне роз’яснення на цю тему розміщено у підкатегорії 114.04 ресурсу «ЗІР». Згідно з формою декларації в розділах ІІ-ІІІ відображаються:валютні кошти на рахунках, відкритих в іноземних банках;депозити та вклади в іноземних банках;фінансові та майнові внески до статутних фондів іноземних підприємств, дочірніх підприємств за кордоном;кошти, перераховані на придбання цінних паперів іноземних підприємств, іноземних страхових полісів;придбання нерухомого майна, прав інтелектуальної власності.

В розділі ІV декларації слід вказувати доходи (дивіденди) в іноземній валюті, одержані за межами України.

А в розділу V декларації «Інформаційні відомості» слід зазначати інформацію про:експортні операції (вартість експортованих товарів (робіт, послуг), отриману експортну виручку, у тому числі з порушенням законодавчих строків);імпортні операції (суму коштів, перераховану за імпортний товар (роботи, послуги), вартість імпортного товару, у тому числі поставленого з порушенням законодавчих строків);бартерні ЗЕД - операції, давальницькі ЗЕД - операції.

Звертаємо увагу: відсотки, які перераховуються нерезидентам за користування кредитами, позиками, у тому числі поворотною фінансовою допомогою, у декларації не відображаються.

А от обладнання, яке вивозиться за межі митної території України з метою ремонту в режимі переробки або тимчасово вивозиться для надання послуг нерезиденту, підлягає декларуванню у рядку 8 розділу ІІІ декларації з наданням відповідних пояснень.

Декларація про валютні цінності складається в гривні. Отже, цінності, вартість яких встановлена в іноземній валюті, слід перевести в національну валюту.

Який курс валюти слід застосовувати для заповнення декларації?При заповненні декларації показники, що міститься у відповідних її розділах, підлягають перерахунку по офіційному курсу валюти України до іноземної валюти, що встановлений НБУ на 0 годин звітної дати, тобто на 0 годин 1 числа кварталу. Про це вказували податківці у роз’ясненні з підкатегорії 114.04 «ЗІР».

За п. 3 Наказу №207 подавати декларацію слід щоквартально в терміни, встановлені для подання квартальної та річної бухгалтерської звітності.Але абз. 2 п. 5 Порядку №419 встановлено, що квартальна або річна фінансова звітність подається підприємствами контролюючому органу у строки, передбачені для подання декларації з податку на прибуток.За роз’ясненнями ДФС декларацію слід подавати протягом 40 к.дн. за звітним кварталом.

За Наказом № 207 декларація подається до податкового органу за місцезнаходженням суб’єкта підприємницької діяльності у двох примірниках. Один примірник залишається в податкового органі для обліку та контролю, а на другому ставиться штамп контролюючого органу і підпис відповідальної особи контролюючого органу, до якого подано декларацію.

Другий примірник декларації зі штампом податкового органу та підписом відповідальної особи суб’єкт підприємницької діяльності подає до Нацбанку.

Чи потрібно ТОВ подавати звітність з ПДВ, якщо не здійснювалася господарська діяльність, не виникало об’єкта оподаткування? Якими нормами це передбачено? Яка відповідальність за неподання?

Відповідно до п. 202.1 ПКУ звітним періодом для платників ПДВ є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, — календарний квартал.За кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, платник податків зобов’язаний подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (п. 49.2 ПКУ).Водночас абзацом другим п. 40.1 ПКУ передбачено, що у разі якщо іншими розділами Кодексу або законами з питань митної справи визначається спеціальний порядок адміністрування окремих податків, зборів, платежів, використовуються правила, визначені в іншому розділі або законі з питань митної справи.

Так, відповідно до п. 200.4 ПКУ при від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 цієї статті, така сума:враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200-1.3 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу;або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Держбюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200-1.3 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Підпунктом 5 п. 5 розділу V Порядку № 21 визначено, що сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 податкової декларації з ПДВ (далі — декларація)), відображається у рядку 21 декларації та переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду.Пунктом 9 розділу III Порядку № 21 передбачено, що декларація подається платником за звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Податкового кодексу.Таким чином, якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась, але такий платник податку має суми від’ємного значення попередніх періодів, що підлягають відображенню в декларації звітного (податкового) періоду, то декларація за такий звітний (податковий) період подається.У разі якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась та відсутні показники, які підлягають декларуванню (в тому числі суми від’ємного значення поперед­ніх періодів), то декларація за такий звітний (податковий) період на підставі п. 49.2 ПКУ не подається.Водночас слід зазначити, що згідно з п. 120.1 ПКУ неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 170 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1 020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Як отримати акт звірки розрахунків за податками, зборами та ЄСВ?

ДФСУ у підкатегорії 135.04 ресурсу "ЗІР" зазначила, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників (далі – ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

Згідно зі ст. 1 Закону № 393 громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.

При цьому звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання (ст. 20 Закону № 393).

Отже, за письмовою заявою суб’єкта господарювання, щодо якого в контролюючому органі відкрито ІКП, надається письмовий документ щодо стану розрахунків цього платника за податками, зборами та ЄСВ у довільній формі.

Такий письмовий документ видається не пізніше 15 робочих днів з дня отримання заяви, в якій суб’єктом господарювання зазначено платежі і період щодо яких здійснюється звірка стану розрахунків з бюджетами, а також нараховані і сплачені суми по цих платежах за вказаний період.

Особа, яка провадить незалежну профдіяльність, є інвалідом: що з ЄСВ?

ДФСУ у листі від 22.02.2018 р. №714/М/99-99-13-02-03-14/ІПК нагадує особи, які провадять незалежну професійну діяльність (зокрема, адвокатську діяльність) та отримують дохід від цієї діяльності є платниками єдиного соцвнеску.

Базою нарахування ЄСВ для них є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. При цьому сума єдиного соцвнеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу , такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

ЄСВ для таких для платників встановлено у розмірі 22% та підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Водночас відповідно до частини четвертої ст. 4 Закону №2464 підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування та члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Отже, цією нормою встановлено окремі категорії платників ЄСВ, які звільняються від сплати єдиного соцвнеску за себе, якщо вони є особами з інвалідністю. Особи, які провадять незалежну професійну діяльність і є інвалідами не належать до цих платників, тому вони нараховують і сплачують єдиний внесок на загальних підставах.

Охорона географічних зазначень, охорона прав на конфігурації елементів мікросхем (компонування напівпровідників) та боротьба із шахрайством у сфері розповсюдження об’єктів авторського та суміжних прав на матеріальних носіях — три законопроекти, ухвалені ВРУ на засідання 13 березня

13 березня Верховна Рада ухвалила в першому читанні ініційовані Мінекономрозвитку законопроекти у сфері захисту прав інтелектуальної власності, а саме щодо:охорони географічних зазначень,охорони прав на конфігурації елементів мікросхем (компонування напівпровідників),боротьби із шахрайством у сфері розповсюдження об’єктів авторського та суміжних прав на матеріальних носіях.

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук, коментуючи важливість ухвалення цих законопроектів, відзначив: “Вдосконалення системи захисту прав інтелектуальної власності і наближення її до стандартів ЄС - одна із суттєвих вимог, що висуваються до України в контексті імплементації Угоди про асоціацію із ЄС. Що не менш важливо, ухвалення відповідних документів сприятиме поліпшенню позицій України у щорічному Звіті «Спеціальна доповідь 301» Офісу торговельного представника США і дозволить зберегти ряд торговельних преференцій для українських експортерів на ринку США”.

Законопроект щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень визначає новий порядок захисту географічних зазначень товарів і послуг та його узгодження із вимогами законодавства ЄС.

Згідно з проектом закону, географічне зазначення - це географічне найменування місця (регіону або населеного пункту), з якого походить товар. Як правило, такий товар має особливу якість, репутацію чи будь-які інші характеристики, зумовлені головним чином географічним походженням. При цьому хоча б один із етапів виробництва, або переробки товару здійснюється на визначеній географічній території. Назви таких товарів захищаються законом в системах національного та міжнародного права.

Всесвітньо відомими назвами, які захищені, зокрема, і правом ЄС є “шампанське” (ігристе вино, вироблене з винограду, який росте у французькому регіоні Шампань) або “коньяк” (бренді з білих сортів винограду, який виробляється у французькому муніципалітеті Коньяк, регіон Нова Аквітанія) та інші

Мінекономрозвитку пропонує:уточнити умови надання правової охорони географічному зазначенню та підстави для відмови в надані такої охорони,уточнити коло осіб, які мають право на державну реєстрацію географічного зазначення,удосконалити порядок проведення експертизи заявок на географічні зазначення,визначити вимоги до технічних умов, яким повинен відповідати товар, для якого заявляється зазначення.

Відповідний документ забезпечує виконання зобов’язань України за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС у частині узгодження вимог законодавства України щодо правової охорони географічних зазначень із правом ЄС.

Законопроект щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів дозволить українським виробникам, ІТ-спеціалістам, науковцям ефективно захищати авторські права на власні розробки в електротехнічній галузі. Ухвалення законопроекту також передбачає узгодження вимог чинного законодавства України щодо охорони прав на компонування (топографії) інтегральних мікросхем із правом ЄС.

Задля досягнення відповідної мети, законопроектом передбачено, зокрема:

уточнений строк чинності прав інтелектуальної власності (спливає через 10 років, що відліковуються від найбільш ранньої з таких дат: кінець календарного року, в якому компонування було вперше використане або кінець календарного року, в якому подана заявка);можливість подання заявки в електронній формі;переглянуті вимоги до заявки на реєстрацію;удосконалений порядок проведення експертизи заявок;уточнений перелік прав та обов’язків, що випливають з державної реєстрації компонування напівпровідникового виробу.

Законопроект про внесення змін до Закону «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних» має на меті удосконалення процесу маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних.

Завдяки підвищенню прозорості процесу маркування правовласники зможуть ефективно контролювати процес видачі марок і вчасно протидіяти шахрайству і незаконному використанню цих захисних елементів.

Законопроектом передбачено, що Мінекономрозвитку протягом 3 робочих днів з дня видачі контрольних марок оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті:перелік найменувань примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних із зазначенням творів, зафіксованих на цих примірниках,дані про заявника, щодо якого прийнято рішення про видачу контрольних марок,дату видачі контрольних марок;кількість виданих контрольних марок.

Скасування мораторію на «трудові» перевірки бізнесу в зоні АТО: зареєстровано законопроект

7 березня 2018 року у Верховній Раді зареєстровано урядовий законопроект №8101 «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" щодо вдосконалення здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю».

Нагадаємо, що Законом «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» запроваджено мораторій на проведення перевірок органами та посадовими особами, уповноваженими законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності.

Проте, як зазначено в пояснювальній записці, відсутність державного контролю за додержанням законодавства про працю призвела до:зростання заборгованості з виплати заробітної плати з 1424,4 тис. грн станом на 01.09.2014 р. до 2069,8 тис. грн станом на 01.01.2017 р., суттєвого погіршення соціально-економічної ситуації на території Луганської та Донецької областей.

З огляду на це та з метою законодавчого врегулювання здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю у період і на території проведення АТО, Урядом розроблено та зареєстровано у ВРУ законопроект №8101.

Ним статтю 3 Закону «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» пропонується доповнити такою нормою:

“Дія частини першої цієї статті не поширюється на проведення органами і посадовими особами, уповноваженими законами здійснювати державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім населених пунктів на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.”.

Тобто цим законопроектом пропонується наділити уповноважені органи правом перевіряти дотримання трудового законодавства в зоні проведення АТО. Щоправда, це не стосуватиметься населених пунктів на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.

У разі прийняття, Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Чи можна звільнити працівника через тривалу непрацездатність?

Відповідно до ст. 40 КЗпП трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності може бути розірваний власником або уповноваженим ним органом у випадку нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і пологах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні. За працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності.

У разі довготривалої непрацездатності працівника (більше чотирьох місяців) на такого працівника не поширюються гарантії, визначені ч. 3 ст. 40 КЗпП щодо недопущення звільнення працівника в період його тимчасової непрацездатності з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (роботодавця).

Згідно зі ст. 43 КЗпП розірвання трудового договору з підстав, передбачених п. 5 ст. 40 КЗпП, може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника), первинної профспілкової організації, членом якої є працівник. Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу без згоди виборного органу первинної організації (профспілкового представника) допускається, якщо первинна профспілкова організація відсутня.

Керівник приймає рішення про звільнення на підставі запису у табелі обліку робочого часу, листків непрацездатності та службової записки начальника відділу. Звільнити працівника за зазначеною підставою можливо вже на наступний день після чотиримісячного строку. Відсутність на робочому місці протягом чотирьох місяців обов’язково повинна бути підтверджена наявністю листків непрацездатності, у разі їх відсутності підставою звільнення буде п. 4 ст. 40 КЗпП за прогул.Звільнення працівника у зв’язку з нез’явленням на роботі протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності — право роботодавця, а не обов’язок.У разі незгоди працівника зі звільненням, для вирішення трудового спору він має право звернутися до суду.

Як неприбутковій організації подати звітність в електронному вигляді до ДФСУ?

ДФСУ у підкатегорії 102.23.02 ресурсу «ЗІР» нагадує, що відповідно до п. 46.2 ПКУ платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПКУ.

Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до п. 46.2 ПКУ неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, є додатком до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та його невід’ємною частиною, і подається до подання такого звіту.

Подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками податків відповідно до норм Законів №851-ІV та №852-ІV, Порядку №557, що визначає взаємовідносини суб’єктів електронного документообігу.

Платник створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді (п. 3 розд. ІІ Порядку № 557).

Електронні документи фінансової звітності, які подаються до контролюючих органів та не передбачені для подання до Державної служби статистики, формуються відповідно до формату (стандарту) електронного документа звітності суб’єктів господарювання, затвердженого наказом Міндоходів від 29.11.2013 р. № 729 (ідентифікатор форми починається літерою «J»).

Перелік розроблених електронних форм фінансової звітності розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр форм електронних документів.

Подання звітності через Електронний кабінет: інструкція

Меню Введення звітності надає користувачу електронного кабінету можливість створювати, редагувати, підписувати та надсилати податкову, пенсійну та статистичну звітність до ДФС, Пенсійного фонду України та органів статистики.

Верхня панель навігації у вікні Введення звітності дозволяє обмежити звітність за типами:

 • Всі звіти
 • J(F)01 Прибуток;
 • J(F)02 ПДВ та Акцизний збір;
 • J(F)03 Місцеві платежі;
 • J(F)05 Інші платежі;
 • J(F)06 Ресурсні платежі;
 • J(F)07 Валютні платежі;
 • J(F)08 Рентні платежі;
 • J(F)11 Регіональні звіти;
 • J(F)13 Запити та довідки;
 • J(F)30 Єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування;
 • S01 Фінансова звітність;
 • S02 Фінансова звітність (довідки);
 • S03 Фінансова звітність (запити).

Також верхня панель навігації вікна Введення звітності дозволяє створити та вилучити звіти.

Важливо!Платники, що не мали до 01.01.2018 року укладених з органами ДФС договорів про визнання електронної звітності, та платники, у яких після 01.01.2018 закінчився термін чинності сертифікату ключа керівника, у зв’язку з чим автоматично припинив діяти укладений раніше договір про визнання електронної звітності, для подання звітності в електронному вигляді чи з допомогою електронного кабінету чи будь-якого іншого програмного забезпечення, повинні підписати та надіслати заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів (форма J1392001 для юридичних осіб, та форма F1392001 для фізичних осіб, в розділі Введення звітності група звітів «J(F)13 Заяви»).

Без наявності чинного договору про визнання електронної звітності або прийнятої після 01.01.2018 заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів користувачі електронного кабінету можуть створити та подати обмежений перелік звітності:

 • Всі звіти з групи J(F)30 «Єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування»
 • Заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів (форма J1392001 для юридичних осіб, та форма F1392001 для фізичних осіб з групи звітів «J(F)13 Заяви»)
 • Повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису (форма S1391101 з групи «S13 Фінансова звітність, запити»)
 • Податкова декларація про майновий стан і доходи громадян (форма F0100210 з групи «F01 Прибуток»)

Важливо!На відміну від подання звітів з розділів J(F)01 - J(F)13, що потребує наявності чинного договору або прийнятої заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів, передумовою подання фінансової звітності з розділу S01 є Повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису (форма S1391101 з групи «S13 Фінансова звітність, запити»), яке необхідно створити і надіслати. Створене і підписане в електронному кабінеті Повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису за формою S1391101 буде автоматично передане в органи статистики, результати обробки та приймання такого повідомлення будуть доступні в електронному кабінеті серед квитанцій до відповідної заяви:

Робота з документами.За замовчуванням користувач отримує перелік всіх звітів, поданих за допомогою електронного кабінету у відповідному звітному періоді. Звітний період (місяць, квартал чи рік) визначається двома параметрами - роком та місяцем. Так, зображений на малюнку період Рік період означає, що для перегляду і створення доступна щомісячна звітність за грудень 2017 року, квартальна за 4-й квартал 2017 року і річна за 2017 рік. Змінивши період на Рік період користувач отримає можливість створювати і переглядати звітність за січень 2018 року.

ДФС запроваджено «Електронний кабінет»

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку функціонування Електронного кабінету» від 14.07.2017 р. № 637, запроваджено інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний кабінет».

Електронний кабінет має функціональні частини: відкрита (загальнодоступна) частина та приватна частина (особистий кабінет).

Для забезпечення взаємодії засобами Електронного кабінету в приватній частині (особистий кабінет), яка є індивідуальною персоніфікованою веб-сторінкою користувача, платник податків здійснює електронну ідентифікацію з використанням ЕЦП відповідальних осіб платника (директора, бухгалтера, осіб, які мають право підпису), наданого будь-яким акредитованим центром сертифікації ключів відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис».

Приватна частина (особистий кабінет) Електронного кабінету забезпечує надання платнику податків послуг, перелік яких передбачено ПКУ.

Для забезпечення можливості незалежної перевірки коректності роботи Електронного кабінету в розділі «Електронна звітність» офіційного веб-порталу ДФС розміщено перелік тестових платників.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

Про старт е-кабінету ми писали в матеріалі «Е-кабінет ДФС із 1 січня стартує в повноцінному режимі»

Новий строк подання річної декларації з податку на прибуток, яка розраховується наростаючим підсумком

Для платників податку на прибуток, які подають декларацію наростаючим підсумком раз на рік, установлено новий граничний строк її подання.

Так, відповідно до нового пп. 49.18.6 ПКУ, ця декларація подається у 60-денний строк.

Відповідні зміни передбачені Законом України від 07.12.2017 р. № 2245-VIII.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків), зазначена податкова декларація подається в строки, визначені п. 49.18 ПКУ для такого базового звітного (податкового) періоду, крім податкової декларації з податку на прибуток, яка розраховується наростаючим підсумком за рік.

;ГУ ДФС у Тернопільській області;ГУ ДФС у Черкаській області;ГУ ДФС у Херсьонській області.

Хто повинен подавати декларацію про майновий стан і доходи та які доходи підлягають обов’язковому декларуванню?

У 2018 році податкову декларацію про майновий стан і доходи зобов’язані подати громадяни, які протягом звітного 2017 року, зокрема, отримували:

- доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;

- іноземні доходи;

- доходи, отримані орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;

- доходи, отримані орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;

- доходи у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини).

- доходи, які згідно з нормами розділу ІV Податкового Кодексуне підлягали оподаткуванню при їх нарахуванні чи виплаті, але які не звільнені від оподаткування.

У який термін та за якою формою подається декларація про майновий стан та доходи? В який термін треба сплатити податок?

Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2017 році, подається до 1 травня 2018року.

З 01 січня 2018 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», яким внесені зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859.

Фізичні особи, які відповідно до норм Податкового Кодексу зобов’язані та/або мають право подати декларацію про доходи, починаючи з 1 січня 2018 року повинні звітуватись за новою формою звітності.

Податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та з військового збору, зазначені в поданій річній декларації, фізичні особи зобов’язані сплатити самостійно до 1 серпня 2018 року – це визначено п.179.7 ст.179 ПКУ.

У яких випадках фізична особа може звільнятися від обов’язкового подання декларації про майновий стан і доходи?

Платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи у випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платники податку, які:

- є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

б) в інших випадках, визначених розд. IV ПКУ; - такі випадки звільнення від обов’язку подання податкової декларації передбачені п.179.4 ст.179 Податкового кодексу України.

Крім того, декларація не подається і обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним (це передбачено п.179.2 ст.179 ПКУ), якщо такий платник податку отримував доходи:

- від податкових агентів, які згідно з розд. IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розд. IV ПКУ;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розд. IV ПКУ;

- у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до IV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ; - відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ.

За якою податковою адресою подається річна податкова декларація про майновий стан і доходи, якщо фізична особа прописана в одному місці,

а дохід отримує в іншому?

http://dp.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/informatsiyni-povidomlennya/print-327064.html

Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Відповідно до п.45.1 ст.45 ПКУ, платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі. Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Отже, платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то він має подати податкову декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

У випадку, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, вона повинна подати річну податкову декларацію до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

За яких умов громадянин може скористатись правом

на податкову знижкуhttp://zp.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/informatsiyni-povidomlennya/print-327500.html

Податкова знижка - це сума витрат платника податку на оплату товарів, послуг резидента протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати.

Податковим кодексом визначено перелік умов, у разі дотримання яких у громадянина виникає право на податкову знижку.

Це такі умови:

– отримання доходу у вигляді заробітної плати. При цьому загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річної заробітної плати у поточному році.

– дотримання вимог щодо порядку подачі та заповнення декларацій. Так, декларація подається по 31 грудня (а у разі наявності податкового обов’язку з декларування інших доходів – до 1 травня), наступного за звітним року.

– витрати мають бути фактично здійснені та підтверджені документально (платіжними та розрахунковими документами, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами тощо). Такі документи обов’язково мають містити інформацію про вартість товарів (робіт, послуг) та строк їх продажу (виконання, надання).

– податкова знижка може бути надана виключно резиденту України, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку.

– скористатися правом на нарахування податкової знижки можна лише за наслідками звітного податкового року. Таке право не продовжується та не переноситься на наступний рік, якщо громадянин не скористався своїм правом у встановлений строк.

Для отримання податкової знижки до фіскального органу за місцем реєстрації до 31 грудня 2018 року необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи.за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 06.06.2017 №556).

Зазначена норма визначена ст. 166 Податкового кодексу.

За два місяці 2018 року місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали 3 млрд. 683,6 млн. грн.

До місцевих бюджетів Дніпропетровської області у січні – лютому поточного року надійшло 3 млрд. 683,6 млн. грн., що на 520,4 млн. грн. більше надходжень відповідного періоду 2017 року.

Зростання доходів місцевих громад досягнуто по таким бюджетоутворюючим джерелам як: податок на доходи фізичних осіб – на 463 млн. грн., єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва – на 124,9 млн. грн., плата за землю – на 9,4 млн. грн.

«Додаткові кошти, які надходять на рахунки місцевих громад Дніпропетровщини працюють на поліпшення соціальних умов мешканців регіону. Досягти таких показників тільки зусиллями працівників фіскальної служби області без тісної співпраці з платниками та органами місцевого самоврядування було б неможливо», – відзначила керівник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

У лютому Дніпропетровська митниця ДФС забезпечила понад 1,6 млрд. грн. надходжень до держбюджету

У лютому 2018 року до Державного бюджету Дніпропетровською митницею ДФС перераховано 1629,1 млн. грн. Це на 134,5 млн. грн., або на 9%, перевищує надходження другого місяця 2017 року.

Середньоденні надходження митних платежів до державного бюджету становлять 81,5 млн. грн., що на 6,8 млн. грн. більше від середньоденних надходжень лютого 2017 року.

В порівнянні з двома місяцями 2017 року у січні – лютому поточного року при збільшенні загальних вагових обсягів експорту на 11,9%, вартість задекларованих товарів збільшилась на 18,4%. Загальні обсяги імпорту збільшились на 44,3%, при цьому вартість товарів збільшилась на 36,3%.

На Дніпропетровщині ліквідовано 2 підпільні цехи з виробництва ПММ

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області зупинили роботу 2-х підпільних цехів з незаконного виробництва пально-мастильних матеріалів.

В рамках проведення операції «Акциз-2018» та розслідування кримінального провадження за ч.2 ст.204 КК України встановлено керівників двох підприємств, які організували у м. Кривий Ріг роботу двох підпільних цехів, де виготовляли фальсифікований бензин та дизельне пальне шляхом змішування абсорбенту газового концентрату, лігроїно-газойлевої фракції з компонентами автомобільного пального та присадками.

Готову продукцію реалізовували за готівку по занижених цінах на одній із АЗС міста, а також постачали на одну із АЗС Херсонської області.

На підставі ухвал проведено 5 обшуків за адресами розташування підпільних цехів, АЗС та в автомобілях, якими здійснювалось незаконне перевезення фальсифікату. За результатами обшуків вилучено та передано на відповідальне зберігання фальсифіковані підакцизні товари вартістю майже 10,9 млн. грн. та обладнання для незаконного виготовлення ПММ на суму близько 4 млн. грн.

Тривають слідчі дії.

Організатори незаконного виробництва та збуту фальсифікованого алкоголю на Дніпропетровщині постануть перед судом

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно організаторів незаконного виробництва та продажу фальсифікованого алкоголю.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч.1 та ч.2 ст.204, ч.3 ст.27 та ч.3 ст.28 КК України було припинено незаконне виробництво фальсифікованого алкоголю, організоване групою осіб у одному із гаражних приміщень м. Дніпра. Фальсифікат виготовляли з недоброякісної сировини, шкідливої для життя і здоров’я громадян, з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво, потужністю 3 тис. літрів на тиждень.

Готову продукцію зберігали у вказаному гаражі та перевозили з метою подальшої реалізації через мережу роздрібної торгівлі на території Дніпропетровської області.

За результатами проведених заходів з незаконного обігу було вилучено товари та обладнання на суму близько 500 тис. грн.

Наразі кримінальне провадження з обвинувальним актом стосовно вказаних осіб направлене до суду.

Припинено діяльність «Конвертаційного центру»

05.03.2018 року співробітниками УВБ ТО ДФС у Дніпропетровській області ГУ ДФС у Дніпропетровській області спільно з працівниками Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України та Прокуратурою Дніпропетровської області, в рамках кримінального провадження, відкритому за ознаками ч. 2 ст. 364 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру.

В рамках досудового розслідування встановлено, що конвертаційний центр організований групою осіб із числа колишніх співробітників податкової міліції та за сприянням службових осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

В ході реалізації вказаних матеріалів проведені обшуки на робочих місцях посадових осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області, за їх домашніми адресами, у тіньовому офісі конвертаційного центру та за місцем проживання осіб-учасників вказаного центру. За результатами обшуків вилучено комп’ютерну техніку, первинну документацію, банківські картки та печатки підприємств, які входили до складу конвертаційного центру.

Також, накладені арешти на розрахункові рахунки в банківських установах по підприємствам, які входили до складу конвертаційного центру.

В ДФС України продовжується боротьба з корупцією та здійснюється подальше очищення кадрів, які своїми діями паплюжать честь та гідність державної служби.

На Дніпропетровщині діють шахраї!

Невідомі особи з провокаційними та незаконними вимогами телефонують з мобільного номеру (066) 296-08-89.

Зловмисники телефонують, начебто, від імені ГУ ДФС з проханням зателефонувати та вимагають неправомірну вигоду.

Радимо громадянам бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям та ретельно перевіряти інформацію!

Тож, у разі отримання подібної інформації та недопущення у подальшому подібних випадків шахрайства просимо звертатися до правоохоронних органів та інформувати ГУ ДФС у Дніпропетровській області за номерами телефонів: (056) 374-31-64, (0562) 47-59-49, а також особисто звертатись за адресою: м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-а.

За два місяці поточного року майже 4,7 тисяч громадян Дніпропетровщини надали декларацію про майновий стан і доходи

В рамках деклараційної кампанії, що розпочалася 1 січня та триватиме до 1 травня поточного року, про свої статки, отримані у 2017 році, на Дніпропетровщині прозвітували 4695 громадян. Загальна сума задекларованого ними доходу становить 279,4 млн. грн.

Впродовж січня – лютого 2018 року громадяни регіону задекларували податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у сумі 8,4 млн. грн., що на 1,5 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2017 року, сума військового збору до сплати складає 1,4 млн. грн.

Найбільші доходи у минулому році отримали 592 мешканця Дніпропетровщини у вигляді спадщини/дарування – 61,5 млн. грн. Ще 118 громадян мають дохід від продажу (обміну) рухомого та/або нерухомого майна – 15 млн. грн.; 8 громадян задекларували іноземні доходи, загальна сума отриманого ними доходу складає 1,8 млн. грн.

Дохід понад 1 млн. грн. задекларували 20 громадян області. Загальна сума отриманого ними доходу - 86,5 млн.грн.

Окрім того, 976 декларантів звернулися до фіскальних органів Дніпропетровської області за податковою знижкою. Відтак, з казни громадянам області буде повернуто 1,8 млн. грн.

«Результати першої половини деклараційної кампанії свідчать про зростання рівня громадянської свідомості до добровільного процесу декларувати доходи. Саме така активність і є показником справжньої економічної зрілості суспільства», – зазначила в.о. заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.

Викриття хабара на Дніпропетровській митниці ДФС

05.03.2018 року співробітниками УВБ ТО ДФС у Дніпропетровській області ГУ ДФС у Дніпропетровській області спільно з працівниками УСБУ у Дніпропетровській області та військовою прокуратурою Дніпропетровського гарнізону Південного регіону України, у приміщенні митного посту «Дніпродзержинськ» Дніпропетровської митниці ДФС, під час проведення слідчо-оперативних заходів по кримінальному провадженню, відкритому за ознаками ч.3 ст.368 КК України, затримано на «гарячому» начальника митного посту «Дніпродзержинськ» Дніпропетровської митниці ДФС.

Зокрема, вказана особа затримана під час отримання неправомірної винагороди в розмірі 2100 доларів США від імпортера за сприяння у митному оформленні товарів по значно заниженій митній вартості.

За результатами проведення слідчих дій прийнято рішення про затримання посадової особи в порядку ст. 208 КПК України.

В ДФС України продовжується боротьба з корупцією та здійснюється подальше очищення кадрів, які своїми діями паплюжать честь та гідність державної служби.

За два місяці 2018 року слідчими фінансових розслідувань ДФС забезпечено відшкодування збитків у розмірі 92 млн. гривень

У провадженні слідчих фінансових розслідувань у січні-лютому 2018 року перебувало 2937 кримінальних проваджень. З них 1288 проваджень – за фактами вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів. Відповідно до Кримінального кодексу України тяжкими є злочини, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше 10 років, а також у вигляді штрафу у розмірі не більше 25 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, особливо тяжкими – максимальне покарання – позбавлення волі на строк понад 10 років, або довічне позбавлення волі, або штраф у розмірі понад 25 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За вказаний період закінчено 423 провадження, у тому числі 59 про тяжкі та особливо тяжкі злочини.

До суду направлено 280 кримінальних проваджень. З обвинувальним актом до суду спрямовано 195 кримінальних проваджень, що на 56 більше, ніж у січні-лютому 2017 року. Тоді їх кількість становила 139.

Закрито 143 кримінальні провадження, що на 12, або на 8% менше відповідного періоду минулого року (155).

У направлених до суду слідчими фінансових розслідувань провадженнях забезпечено відшкодування збитків у розмірі 92 млн. грн. та арештовано коштів та майна в розмірі 42 млн. гривень.

Митники вилучили 16 100 кг незаконно ввезеного «кокосового вугілля для кальяну»

Департаментом організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії спільно з управлінням протидії митним правопорушенням Київської міської митниці ДФС виявлено спробу незаконного ввезення в Україну товару «кокосове вугілля для кальяну».

Згідно з митною декларацією та товаросупровідними документами, поданими для здійснення митного контролю та митного оформлення Київській міській митниці ДФС, на адресу одного із українських суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності із Республіки Індонезія переміщувався товар «деревне вугілля» загальною вагою 16 100 кг.

За результатами митного огляду встановлено, що під виглядом товару «деревне вугілля» переміщувався товар «кокосове вугілля для кальяну».

Таким чином, директором підприємства вчинено дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання документів, які містять неправдиві відомості щодо найменування та митної вартості товару.

За даним фактом Київською міською митницею ДФС складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого статтею 483 Митного кодексу України. (санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів)

Товар загальною вагою 16 100 кг орієнтовною ринковою вартістю 1,5 млн. грн. вилучено до прийняття рішення судом.

Сергій Білан: Аналітичний підхід, яким керується в роботі податкова міліція, дозволяє розширити пріоритети її діяльності

В інтерв’ю «Цензор.НЕТ» перший заступник Голови ДФС України розповів про пріоритети роботи податкової міліції.

«Майже всі учасники, експерти та розробники концепції діяльності нового органу щодо забезпечення фінансової безпеки сходяться на думці, що в основі його роботи повинна бути аналітична складова. Можу з упевненістю стверджувати, що сьогоднішня податкова міліція працює саме за таким принципом» - заявив Сергій Білан.

Він підкреслив, що у 2018 році основні зусилля податкової міліції зосереджено на фінансово-кредитних відносинах, страховому ринку, фондових біржах, схемах з використанням «сміттєвих» цінних паперів.

За його словами, у щорічному звіті Нацбанку значну частину проблемних, незабезпечених або сумнівних кредитів в портфелях фінустанов називають ключовим ризиком банківської системи.

«Відсотки по таких кредитах роками необгрунтовано відносяться до валових витрат платників податку на прибуток» - пояснив він

Для комплексного відпрацювання даного питання було створено окремий підрозділ з фінансової кредитно-банківської системи, до якого були переведені перспективні молоді співробітники з усієї України, які вже показують хороші результати.

«Національним координаційним центром кібербезпеки доручено створити робочу групу з питання криптовалюти і порядку її функціонування в Україні. Це теж один з наших пріоритетів» - наголосив Сергій Білан.

З початку року за матеріалами Головного управління внутрішньої безпеки ДФС розпочато 59 кримінальних проваджень

У січні – лютому 2018 року за фактами вчинення посадовими особами органів фіскальної служби корупційних та інших злочинів у сфері службової діяльності, правоохоронними органами розпочато 65 кримінальних проваджень, з них 59 – за матеріалами підрозділів Головного управління внутрішньої безпеки ДФС.

У ході розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за матеріалами підрозділів ГУВБ, працівникам органів ДФС оголошено 13 повідомлень про підозру у вчиненні злочинів.

До суду направлено 5 обвинувальних актів та 5 осіб судом вже визнано винними у скоєнні злочину.

За вказаний період за матеріалами підрозділів ГУВБ складено та направлено до суду 30 адміністративних протоколів за скоєння правопорушень, пов’язаних з корупцією, за якими 2 особи визнано винними у вчиненні адміністративного правопорушення.

Протягом двох місяців поточного року підрозділами ГУВБ проведено 354 службових розслідувань і перевірок, у тому числі перевірено 21 повідомлення про можливі неправомірні дії працівників служби, що надійшли на сервіс «Пульс», а також 122 звернення фізичних та юридичних осіб.

За результатами перевірочних заходів 93 працівникам винесено офіційне застереження про недопущення протиправної поведінки, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 59 осіб.

Мирослав Продан: Ми рішуче налаштовані на максимально ефективну реалізацію в Україні Програми з контролю за контейнерами

Державна фіскальна служба України втілює найкращі світові практики по контролю за контейнерними перевезеннями для ефективної боротьби з незаконним обігом наркотиків, зброї та фальсифікованих товарів.

В.о. Голови ДФС Мирослав Продан у Відні зустрівся з керівництвом Програми контролю за контейнерами (Container Control Programm; CCP), щоб прозвітувати про перші результати приєднання України до відповідної глобальної системи.

Нагадаємо, що 16 січня Мирослав Продан, Голова Державної прикордонної служби (ДПСУ) України Петро Цигикал та директор Департаменту політичного аналізу та громадських зв’язків Управління з наркотиків та злочинності (УНЗ) ООН Жан-Люк Лемайо підписали Меморандум про взаєморозуміння. Це стало правовою основою для реалізації проекту міжнародної технічної допомоги у рамках впровадження в Україні CCP.

Вже 2 березня в Одеському порту запрацював Перший підрозділ припортового контролю в Україні, куди увійшли представники Одеської митниці ДФС та ДПСУ. А вже за 5 днів роботи підрозділ за участі кінологічної команди припинив спробу незаконного переміщення понад 18 кг необробленого бурштину.

«Україна стала 49-м учасником Програми з контролю за контейнерами Всесвітньої митної організації та УНЗ ООН, і зі свого боку ДФС докладе максимум зусиль для того, щоб ця Програма була максимально реалізована. Підрозділ буде максимально ефективним і забезпечить повне виконання всіх завдань, які перед ним ставляться. Впевнений, що участь Україні в Програмі з контролю за контейнерам зробить свій вагомий внесок у зміцнення безпеки в регіоні, а також у міжнародну співпрацю, спрямовану на боротьбу з транснаціональною злочинністю», - зазначив очільник ДФС.

Вже наприкінці березня планується відкриття аналогічного Підрозділу на базі митного посту «Аеропорт Бориспіль» Київської митниці ДФС, а в перспективі – в інших портах для посилення контролю за контейнерами, ефективної координації контролюючих служб, аналізу, обміну інформацією та підвищення рівня безпеки зовнішньої торгівлі.

За його словами, завдяки підтримці Уряду Канади підрозділ забезпечений технічними засобами контролю, має доступ до національних та міжнародних баз даних, що дає можливість проводити огляд контейнерів з можливим ризиком. Найближчим часом Підрозділ отримає мобільну лабораторію HazMat для проведення аналізу фізичних та хімічних характеристик переміщуваного товару, а також прилади для експрес-дослідження наркотичних засобів.

Керівництво Програми контролю за контейнерами відзначили позитив у роботі Одеського підрозділу та висловили впевненість у тому, що він стане зразковим у рамках Програми. Також обговорили найкращі практики та майбутні перспективи роботи у рамках CCP. Зокрема, мова йшла про можливості удосконалення обміну інформацією між аналогічними підрозділами в різних країнах, уніфікації програмного забезпечення та змісту інформації, якою обмінюються.

Зацікавленість у співробітництві з українським підрозділом припортового контролю висловили Болгарія та Румунія, які мають аналогічні підрозділи, а ефективна співпраця ще й з підрозділом Грузії сприятиме безпеці в регіоні в цілому.

«ДФС готова до розширення співробітництва і розгляду нових пропозицій, які сприятимуть посиленню правоохоронного напряму діяльності митних органів України», – наголосив Мирослав Продан.

Сторони також домовилися про проведення регулярних зустрічей керівників підрозділів Чорноморського регіону. Зі свого боку представники ДФС запропонували провести першу зустріч на території України.

За останній рік за рішеннями суду на посаді поновлено 1 керівника територіального органу ДФС, звільненого в рамках Закону України «Про очищення влади»

Протягом 2017 року – початку 2018 року ДФС брала участь у 8 судових процесах за позовами колишніх керівників територіальних органів ДФС про поновлення їх на посаді. З них 3 керівника оскаржували рішення ДФС про звільнення їх з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади».

У 5-х випадках судами прийнято рішення про задоволення позовних вимог колишніх керівників територіальних органів ДФС та поновлення їх на посаді. З них по очищенню влади – 1.

Слід зазначити, що суди при прийнятті рішення на користь позивачів, звільнених відповідно до люстраційного законодавства, дійшли висновку, що лише факт зайняття особами керівних посад в митних та податкових органах України не є достатнім для здійснення стосовно них процедури очищення влади та звільнення з посад.

Судові рішення, зокрема, мають таку аргументацію:

- встановлені Законом України «Про очищення влади» критерії стосовно керівників територіальних органів ЦОВВ, що забезпечували формування та реалізацію податкової та/або митної політики, суперечать принципу індивідуального підходу при виникненні юридичної відповідальності, передбаченого Конституцією України;

- для застосування до особи процедури «люстрації» необхідно, щоб посадова особа своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювала заходи (та/або сприяла їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини;

- стосовно осіб, які обіймали керівні посади в територіальних органах Державної митної та податкової служб України, не повинні застосовуватись заборони, передбачені Законом України «Про очищення влади», оскільки ці служби не були органами, які формували та реалізовували державну митну або податкову політику, як того вимагає Закон України «Про очищення влади».

Отже, в судових рішеннях, винесених не на користь ДФС, суди керувалися необхідністю дотримання при проведенні люстраційних заходів, насамперед, принципу індивідуальної вини, як це визначено, зокрема, у Резолюції Парламентської асамблеї ООН Європи від 27.06.1996 року № 1096, а також у ряді рішень Європейського суду з прав людини у справах за наслідками схожих перевірок в інших державах.

Суди наполягають на доведенні того, що конкретний позивач у справі, перебуваючи на посаді, безпосередньо своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснював заходи (та/або сприяв їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини. За відсутності таких доказів рішення у справах приймалося на користь позивачів.

У той же час, не погоджуючись з рішеннями судів, ДФС оскаржує їх у судах апеляційної та касаційної інстанції.

Рішення судів у зазначеній категорії справ ДФС виконує шляхом скасування наказу про звільнення особи та поновлення її на раніше займаній посаді. В судових спорах про поновлення осіб на посаді рішення суду підлягає негайному виконанню.

Слід зазначити, що у разі невиконання ДФС рішень судів добровільно, державними виконавцями виноситься постанова про накладення на ДФС штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, – протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.

У разі повторного невиконання без поважних причин рішення державний виконавець закриває виконавче провадження та надсилає до відповідних правоохоронних органів повідомлення про вчинення ДФС кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених Законом України «Про виконавче провадження».

У 2017 році стосовно ДФС було відкрито одне кримінальне провадження.

Для уникнення ситуації, яка призводить до поновлення на керівних посадах осіб, які були звільнені з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади», доцільним є внесення змін до закону «Про очищення влади», які унеможливлять здійснення судами подвійного тлумачення його норм.

Сергій Білан: Для ефективної боротьби зі злочинами в податковій сфері важливо співпрацювати з правоохоронними органами інших держав

Про це перший заступник Голови ДФС України розповів в інтерв’ю «Цензор.НЕТ».

Йдеться, зокрема, про боротьбу з тіньовими схемами виведення капіталів, неповернення валютної виручки та злочини, вчинені під час проведення зовнішньоекономічних операцій.

«На жаль, неповернення валютної виручки і податки, які не сплачуються за зовнішньоекономічними операціями, набагато більше, ніж податки, які збираються всередині держави. Тому нам так важливо співпрацювати з нашими іноземними партнерами» - наголосив Сергій Білан

За його словами, головні інструменти ухилення від сплати податків на рівні великих фінансово-промислових груп криються в сфері страхування, цінних паперів, у використанні ланцюжків зарубіжних компаній, на які виводиться прибуток. Тому аналітики, які розслідують фінансові злочини, повинні вільно володіти англійською мовою, стажуватися за кордоном, орієнтуватися в офшорному законодавстві.

«Ми повинні вчитися - вчитися на всіх рівнях, що означає не просто сидіти за партою, а спільно працювати. Ми спілкуємося з правоохоронними органами інших країн, переймаємо досвід, проводимо спільні операції», - поінформував Сергій Білан.

І найбільш показовим індикатором результативності такої співпраці він визначає останні спільні реалізації з іноземними правоохоронними органами, зокрема, з колегами із Великобританії.

«Результати діяльності податкової міліції в рази перевищують її грошове утримання», - Сергій Білан

За направленими у 2017 році в суд кримінальними провадженнями забезпечено відшкодування завданих бюджету збитків на суму близько 500 мільйонів гривень.

Про це розповів перший заступник Голови ДФС України Сергій Білан в інтерв'ю "Цензор.НЕТ".

Він наголосив, що податкова міліція - це правоохоронний орган, завдання якого - не заробляти гроші, а протидіяти злочинності.

Також Сергій Білан зазначив, що результати діяльності податкової міліції в рази перевищують її грошове утримання.

«Наприклад, тільки за направленими у 2017 році в суд кримінальними провадженнями забезпечено відшкодування завданих бюджету збитків на суму близько 500 мільйонів гривень. Це вже більше, ніж становить бюджет податкової міліції. А ось ще цифри, які легко перевірити: 2,8 мільярда - накладено арешт на майно та кошти у кримінальних провадженнях. 2,6 мільярда - зменшена до відшкодування сума ПДВ, яка є предметом досудових розслідувань. 848 мільйонів - попереджено відшкодування фіктивного ПДВ в системі електронного адміністрування податку. 520 мільйонів - стягнуто в бюджет за результатами проведених перевірок у сфері державних закупівель. 765 мільйонів - стягнуто в бюджет з вигодонабувачів конвертаційних центрів. 1,7 мільярда - вилучено з незаконного обігу підакцизної продукції. 232 мільйони - додатково сплачено суб'єктами господарювання митних платежів від збільшення митної вартості задекларованих товарів завдяки діям податкової міліції. 1,6 мільярда - відшкодований збиток за всіма кримінальними провадженнями.

«Це не віртуальні суми, а реальний результат, підтверджений прокуратурою, річний звіт роботи слідчих підрозділів розміщений в загальному доступі, в тому числі на сайті ДФС України», - підкреслив Сергій Білан.

Громадянин Молдови намагався перевезти через кордон 50 кг м’ясних виробів

Сумськими митниками упереджено незаконне переміщення м’ясних виробів. Прихований товар було виявлено під час здійснення митного контролю потягу «Кишинів - Москва» на залізничній станції «Хутір-Михайлівський» Південно-Західної залізниці.

Так, одному з пасажирів, громадянину Молдови було запропоновано письмово заповнити митну декларацію. У ній він вказав про переміщення 135 кг м’ясних виробів загальною вартістю 27 тис. гривень.

Однак під час огляду вагону у міжстелевому просторі над купе, доступ до якого здійснюється через технологічні люки, виявлено приховані від митного контролю ще 50 кг м’ясних виробів.

Цей товар молдованин не задекларував письмово і не заявив про нього усно, переміщував його через кордон України з приховуванням від митного контролю способом, що утруднювало його виявлення, порушивши таким чином митні правила, передбачені статтею 483 Митного кодексу України.

Під час проведення перевірки на предмет повторності вчинення правопорушень вказаним громадянином, встановлено, що він протягом року вже притягувався до відповідальності за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

За два місяці зафіксовано 948 випадків призупинення митного оформлення через можливе порушення прав інтелектуальної власності

Протягом січня-лютого поточного року митниками зафіксовано 948 випадків призупинення митного оформлення товарів за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності.

За вказаний період порушено 3 справи про порушення митних правил за фактами ввезення товарів, які включені до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності.

Загалом, станом на 28 лютого поточного року у митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності за заявами правовласників внесено 3645 об’єктів. З них 33 ­– внесено з початку цього року.

Нагадаємо, що для сприяння захисту правовласників під час зовнішньоекономічної діяльності Державна фіскальна служба України веде митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності. До них належать об’єкти авторського права і суміжних прав, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення (зазначення походження товарів) та сорти рослин.

Службовий собака львівських митників допоміг упередити незаконне переміщення 4 тис. пачок сигарет

У пункті пропуску «Рава-Руська» лабрадор ретривер Хільда допомогла працівникам митниці викрити спробу незаконного переміщення майже чотирьох тисяч пачок сигарет.

Так, учора, 05 березня 2018 року, громадянин України прямував до Республіки Польщі через митний пост «Рава-Руська» автомобілем марки “Volkswagen LT35” смугою руху «червоний коридор». До митного оформлення він подав декларацію, в якій заявив про відсутність будь-яких товарів. Однак під час митного контролю цього транспортного засобу після спрацювання службового собаки виникла підозра щодо наявності в автомобілі товарів, що переміщуються з приховуванням від митного контролю.

Автомобіль було виведено із загального потоку та скеровано у бокс поглибленого огляду транспортних засобів. Там працівники митниці виявили 3 810 пачок сигарет з фільтром з акцизними марками України та без них. Їх сховали за декоративною обшивкою бокових стінок вантажного відсіку автомобіля.

Отже, громадянин вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, а саме з використанням способів, що утруднюють виявлення таких товарів.

За ознаками ч.1 ст. 483 Митного кодексу України складено протокол про порушення митних правил. Сигарети вилучено. Їх вартість буде встановлено додатково. Справи скерують до суду.

Доходи у розмірі понад 1 млн. грн. вже задекларували 742 особи

Станом на 01.03.2018 громадянами подано майже 75 тис. податкових декларацій про майновий стан і доходи. Загальна сума задекларованого доходу становить 8,1 млрд. грн., що на 2,1 млрд. грн., або на 37 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найактивніше свої доходи декларують громадяни у Запорізькій, Дніпропетровській, Кіровоградській областях та місті Києві.

Доходи у сумі понад 1 млн. грн., отримані протягом 2017 року, задекларували 742 особи. Це майже в два рази перевищує показник відповідного періоду минулого року. Найбільша кількість таких осіб обліковується по м. Києву – 291 особа, або 40 відсотків від загальної кількості.

За даними декларацій громадянами визначені податкові зобов’язання до сплати самостійно з податку на доходи фізичних осіб в сумі 191,4 млн. грн. та військового збору – 31,0 млн. грн.

Правом на отримання податкової знижки скористалися майже 20 тис. громадян. Це майже на 5 тис. осіб, або на 28 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року. Задекларовано до повернення податку на доходи фізичних осіб у сумі – 42,2 млн.грн., що на 13,8 млн. грн., або на 49 відсотків більше, ніж за минулий рік.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы поддерживаете отставку Дмитрия Разумкова?

Реклама