ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області 29 січня 2018 рік

2018-01-29 15:34 743 Нравится

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області надає інформаційний матеріал для

Оприлюднення

Увага! Шановні ПЛАТНИКИ, запрошуємо Вас 25 січня 2018 року на кущовий семінар!

ДПІ у Новокодацькому районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області, ДПІ у Шевченківському районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області, ДПІ у Чечелівському районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області, ДПІ у Соборному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області, ДПІ у Центральному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області 25 січня 2018 року для платників податків спільно з провідними фахівцями ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведе безкоштовний кущовий семінар.

На семінарі будуть розглянуті такі актуальні питання:

1.Новації податкового законодавства у 2018 році.

2.Актуальні питання стосовно системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризику, достатніх для зупинки реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН.

3.Адміністрування єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

4.Актуальні питання стосовно подання податкової звітності з податку на прибуток.

5.Декларування громадянами доходів, отриманих у 2017 році. Право на податкову знижку.

6.Електронні сервіси ДФС України.

Семінар відбудеться: 25 січня (четверг) 2018 року початок об 10 год. 00 хв. (реєстрація учасників з 09:30хв.) за адресою: проспект Сергія Нігояна, 77, Дніпро́, Дніпропетровська, 49000 (в приміщенні Новокадацької у місті Дніпрі ради, актова зала).

Телефони для довідок ДПІ у Новокодацькому районі м. Дніпра: 377-46-17.

Шановні мешканці Дніпропетровщини!

Г У ДФС у Дніпропетровській області запрошує Вас задекларувати доходи, отримані у 2017 році.

Інформація з питань декларування доходів розміщена у банері «Кампанія декларування 2018» на головній сторінці офіційного субсайту «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» за посиланням http://dp.sfs.gov.ua/ .

Зміни в законодавстві обговорювалися під час кущового семінару для платників правого берегу м. Дніпра

Днями відбувся кущовий семінар для платників правого берегу м. Дніпра на тему: «Новації податкового законодавства у 2018 році». В семінарі взяли участь фахівець ГУ ДФС у Дніпропетровській області та представники Центральної, Новокодацької, Чечелівської і Шевченківської районних у м. Дніпро податкових інспекцій. Під час заходу розглядались зміни до податкового законодавства, актуальні питання стосовно системи електронного адміністрування ПДВ, єдиного соціального внеску, податкової звітності з податку на прибуток і роботи електронних сервісів ДФС України. Платникам нагадали, що з 01 січня почалась кампанія Декларування громадянами доходів, отриманих у 2017 році, а також про обов’язок подання декларації та право на податкову знижку. Учасники семінару отримали відповіді на актуальні питання та практичні поради щодо застосування податкового законодавства.

У 2017 році місцеві громади Дніпропетровської області отримали більше 20,5 мільярдів гривень

Впродовж 2017 року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло 20 млрд. 530,2 млн. грн. податків та зборів. Це на 4 млрд. 301,5 млн. грн., або на 26,5%, більше порівняно з 2016 роком. Істотного зростання досягнуто з податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств, плати за землю та єдиного податку. Так, надходження з податку на доходи фізичних осіб складають 11 млрд. 297,1 млн. грн., що майже на 3 млрд. грн., більше ніж у 2016 році. Від землевласників та землекористувачів надійшло 3 млрд. 974,1 млн. грн. плати за землю, що на 598,5 млн. грн. більше ніж у січні – грудні 2016 року. Податку на прибуток підприємств зібрано 1 млрд. 247,7 млн. грн., що на 592,8 млн. грн. більше позаминулорічних надходжень. Протягом минулого року до кошиків місцевих бюджетів області сплачено 1 млрд. 840,8 млн. грн. єдиного податку, що на 446,2 млн. грн. більше надходжень 2016 року.

У 2017 році місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали майже 4 млрд. грн. плати за землю

Власники та орендарі земельних ділянок Дніпропетровської області у 2017 році поповнили місцеві бюджети на 3 млрд. 974,1 млн. грн. При цьому, 3 млрд. 637,7 млн. грн. сплачено юридичними особами і 336,4 млн. грн. – фізичними особами. Фактичні показники 2016 року перевищено на 598,5 млн. грн. Орендна плата за користування землею та земельний податок є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць області і становить майже 20% до їх загальних надходжень. «Позитивна динаміка у зборі плати за землю, з одного боку, є свідченням сумлінного ставлення платників області до виконання свого обов’язку щодо сплати податків, а з іншого є результатами спільних зусиль з місцевою владою регіону в напрямі легалізації земельних відносин», – відзначила очільник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Мирослав Продан: У 2018 році ми очікуємо зростання надходжень на рівні 60 млрд. гривень

На 2018 рік у держбюджеті доходи загального фонду за платежами, що адмініструються ДФС, збільшено на 106,8 млрд. грн. Тобто порівняно з 2017 роком доходи зростуть на 17%. Про це розповів в.о. Голови ДФС Мирослав Продан в інтерв’ю виданню «Новое время». За його словами, минулий рік завершився зростанням ВВП на 2,3%, приріст прямих іноземних інвестицій склав понад $2 млрд, а освоєння капітальних інвестицій збільшилося на 20%. Це свідчить про те, що економіка України відновлюється і є перспективи та всі передумови для подальшої стабілізації. Прогноз ВВП закладений на рівні 3%, інфляція – 9%. «Ми відходимо від тиску на бізнес, по 2017 року ми маємо показник добровільної сплати податків на рівні 90%. Якщо врахувати фактор інфляції та, наприклад, митних платежів від транспортування газу, то темпи зростання будуть на рівні 60 млрд грн.», - наголосив Мирослав Продан. Щодо результатів 2017 року, то ДФС на 100% виконала індикативні показники Міністерства фінансів щодо надходжень до бюджету. «Мова йде про 750 млрд грн. Це ті кошти, які ми проадміністрували з урахуванням змін до закону про бюджет на 2017 рік, внесених у липні. Однак, з урахуванням додаткових 30 млрд грн – це сьогодні трохи більше 100%. Ми додатково забезпечили майже 4 млрд грн.», – підкреслив Мирослав Продан. Порівняно з 2016 роком надходження зросли на понад 140 млрд. грн. За його словами, додаткові 70 млрд. грн. порівняно з 2016 року забезпечили митниці. Це кошти, отримані завдяки боротьбі з контрабандою. У податковому напрямі зростання находжень також відбулося за рахунок детінізації економіки. Крім того, з 1 квітня 2017 року запрацював електронний реєстр відшкодування податку на додану вартість, який дає можливість оперативного відшкодування податку платникам. «Зараз 97% заявлених до відшкодування сум повертаються фактично місяць в місяць. Завдяки цьому наші суб’єкти господарювання, наш бізнес швидко може поповнювати обігові кошти, планувати діяльність, що надалі має відповідний результат в їх прибутковості», – розповів Мирослав Продан. Протягом 2017 року також вдвічі збільшилися нарахування з податку на прибуток, який є одним з бюджетоформуючих податків. За словами очільника ДФС, зменшилася кількість суб'єктів господарювання, які декларували свої доходи на рівні видатків, та кількість платників, які декларували збитки. «Так, за рахунок стабілізації національної грошової одиниці більшість наших суб'єктів сьогодні вийшли на прибуток. Якщо ми порівняємо курс валюти 2016 року у 2017, то коливання були десь на рівні 4%. Стабілізація грошової одиниці, створення належних умов, максимальне виведення з тіні певних секторів економіки додатково додали бюджету за митним і податковим напрямом більше 140 млрд грн.», – зазначив Мирослав Продан.

Повідомлення від Всесвітньої Митної Організації Міжнародний День Митника 2018

Щороку Секретаріат ВМО обирає тему актуальну для міжнародного митного співтовариства. Тема 2018 року - «Надійне бізнес-середовище для економічного розвитку». Цим гаслом ВМО закликає членів організації подумати, як створити умови, що сприяють участі компаній у зовнішньоторговельній діяльності, поліпшити якість послуг, що надаються населенню та розширити можливості для бізнесу. Під словом «надійний» ми маємо на увазі одночасно сприятливе, безпечне, справедливе і стійке середовище. Таке середовище допоможе підприємствам, особливо мікро, малим і середнім, розширити поле діяльності і створити передумови для більш активної участі в глобальній торгівлі. Крім того, воно буде стимулювати впровадження інновацій, створення робочих місць, приплив інвестицій в людський капітал, тим самим активізуючи економічне зростання і підвищуючи стандарти рівня життя, що відповідає інтересам як урядів, так і їх соціальних партнерів. Уряди повинні не тільки підтримувати конкретні заходи для процвітання бізнесу, але також звертати увагу на зовнішнє середовище, в якому працюють компанії. Користуючись можливістю, я б хотів трохи розкрити поняття «надійного» бізнес-середовища з точки зору митної сфери, і безпосередньо торкнутися таких ключових аспектів, як: «сприятливість», «безпека», «справедливість» і «стійкість». Низка міжнародних досліджень, заснованих на фактичних даних і визнаних на міжнародному рівні, наочно демонструє вплив митниці на створення більш сприятливого бізнес-середовища - більш стабільного і передбачуваного. Це може бути зроблено, наприклад, через спрощення митних процедур, боротьбу з корупцією, зміцнення цілісності та полегшення переміщення товарів, транспортних засобів і людей в цілому. Забезпечення безпеки має вирішальне значення. Легальному бізнесу потрібні безпечні ланцюги поставок для процвітання, але іноді загрози виникають з самої торгівлі, наприклад, при транспортуванні нелегальних товарів, які можуть завдати шкоди здоров'ю людей і їх безпеці. Боротьба з транскордонною злочинністю, в тому числі фінансуванням міжнародного тероризму за допомогою зовнішньоторговельних операцій, - наша відповідальність, і митні органи серйозно ставляться до виконання цього завдання з метою забезпечення безпечних умов ведення бізнесу. І останнє, але не менш важливе - митні органи повинні прагнути до створення справедливого і стійкого бізнес-середовища. Ввезення нелегальних товарів, наприклад, з порушенням прав інтелектуальної власності, контрабандних товарів без сплати належних мит та податків або товарів із зазначенням некоректної вартості може завдати величезної шкоди національній економіці. Це не тільки питання фінансових втрат для легального бізнесу і урядів. Подібна діяльність впливає також на політику, економіку, розвиток і безпеку людей в усьому світі. Всі вище перераховані аспекти забезпечення безпеки бізнес-середовища були на порядку ВМО протягом багатьох років. Протягом даного періоду було розроблено досить багато інструментів та ініціатив з метою підтримки митних адміністрацій в створенні ідеального середовища для процвітання міжнародної торгівлі і стимулювання економічного розвитку. Серед таких інструментів та ініціатив: переглянута міжнародна конвенція про спрощення та гармонізацію митних процедур, Рамкові стандарти SAFE для забезпечення безпеки і спрощення міжнародної торгівлі, Програма по безпеці ВМО. Остання націлена на вирішення проблем, пов'язаних з безпекою кордонів, шляхом надання допомоги країнам в організації пасажирського контролю, контролю за хімічними речовинами, які можуть бути використані при виробництві саморобних вибухових пристроїв, контролю торгівлі стратегічними товарами, боротьбою з трафіком стрілецької зброї та легкого озброєння, фінансуванням терористичної діяльності. Зазначені інструменти та ініціативи не тільки підвищують ефективність діяльності митних органів, а й сприяють посиленню безпеки і спрощення торгівлі. Тема цього року також відображає поточну ситуацію зі спрощенням торгівлі і ролі митниці у зв’язку зі вступом у дію Угоди щодо спрощення процедур торгівлі Світової Організації Торгівлі, а також прийняття Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року. Порядок був схвалений світовими лідерами у вересні 2015 року на саміті Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку і визначила нові глобальні «цілі сталого розвитку», до яких включені і цілеспрямована підтримка жінок-підприємців як засіб розвитку підприємництва, створення робочих місць і викорінення бідності. Протягом 2018 року я закликаю всіх членів ВМО ділитися інформацією і досвідом створення надійного бізнес-середовища, що сприяє участі в міжнародній торгівлі і забезпечує рівні умови для всіх. Ідея, як завжди, полягає в тому, щоб виявити проблеми, з якими стикаються митні органи, продемонструвати проекти, які надихатимуть інших, і поділитися кращими практиками. Така діяльність у значній мірі сприяє об'єднанню глобального митного співтовариства, формуванню духу партнерства та співпраці, необхідного для досягнення успіху в сьогоднішньому торговому ландшафті. З боку Секретаріату ВМО ми продовжимо просування відповідних інструментів, документів і ініціатив, а також роботу за такими напрямами, як боротьба з транскордонною злочинністю, взаємодія із зацікавленими сторонами, збір і аналіз даних, перехід на електронні митні послуги, ефективне управління транзакціями електронної торгівлі, стандартизація обміну інформацією, зміцнення митно-податкового співробітництва, боротьба з фальсифікацією фінансових документів, боротьба з корупцією та ін.

До Реєстру великих платників на 2018 рік обрано 1364 великих підприємств

За ініціативою ДФС було внесено законодавчі зміни в частині удосконалення критеріїв великих платників, які б не залежали від змін в економіці країни або девальвації національної валюти. Внаслідок цього на 2018 рік було обрано до Реєстру великих платників 1364 підприємства. Таку інформацію озвучив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан в інтерв’ю виданню «Новое время». «Критерії великого платника податків вдалося змінити, піднявши обсяг доходу з 1 млрд грн до 50 млн євро, а суми сплачених податків – з 20 млн грн до 1 млн євро, зокрема, не менше 500 тис. євро податкових платежів. Якщо в 2017 році ми обслуговували 2,5 тисячі великих підприємств, то з урахуванням нових критеріїв до Реєстру на 2018 рік було відібрано 1364», – підкреслив Мирослав Продан. Як відзначив очільник ДФС, такі зміни були зумовлені постійною міграцією платників між податковими органами, що було не ефективним з точки зору податкового контролю та призводило до нарікань з боку підприємств. «У 2017 році ми отримали приріст кількості великих платників на 45% в порівнянні з 2016 роком, і це не дивлячись на те, що критерії великого платника були переглянуті шляхом збільшення обсягу доходу з 500 млн грн до 1 млрд грн і суми сплачених податків – з 12 до 20 млн грн.», – розповів Мирослав Продан. Однак такі зміни не змогли стати перешкодою для переходу в Офіс великих платників фірм-одноденок, які не створені для сплати податків, а використовувалися в схемах формування ризикового податкового кредиту з ПДВ. «Крім цього, з урахуванням інфляції збільшилася кількість підприємств, які за обсягом доходів досягли критеріїв ВПП, однак через короткий час «просіли» і випали з-поміж великих платників», – зазначив Мирослав Продан. Тому, за його словами, зменшення практично вдвічі кількості великих платників дозволить уникнути такої ситуації в майбутньому та підвищити якість податкового обслуговування в Офісі, що, у свою чергу, сприятиме збільшенню надходжень податкових платежів.

У пункті пропуску «Бориспіль» митники вилучили 754 блоки сигарет

http://sfs.gov.ua/data/material/000/245/324472/img/5a6ae7d9e4888.jpgУ пункті пропуску «Бориспіль» працівники Управління організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС викрили двох громадян Туреччини, які намагалися незаконно перемістити 754 блоки сигарет.

Зазначені особи та їх багаж через аеропорт «Бориспіль» прямували трансфером до Одеси. В України вони прилетіли зі Стамбулу (Туреччина) і для походження митного контролю обрали «зелений коридор». Цим вони засвідчили, що переміщувані ними через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України. Під час проведення митного огляду багажу в одного з громадян було виявлено 434 блоки сигарет у шести валізах, у другого – 322 блоки у чотирьох валізах. Сигарети містилися без ознак приховування. На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадяни Туреччини не оформлювали та не подавали, з приводу декларування переміщуваних ними товарів до інспекторів митниці не зверталися. Із загальної кількості сигарет громадянам було пропущено по одному блоку відповідно до ч.2 ст. 376 Митного кодексу України, якою передбачено, що громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України без сплати митних платежів та без письмового декларування у кількості із розрахунку на одну особу – 200 сигарет або 50 сигар чи250 грамівтютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує250 грамів. Інші 754 блоки сигарет вилучено відповідно до складеного протоколу.

На Одещині митники викрили громадянина, який у цукерках перевозив наркотичні речовини

Перемістити незаконний вантаж намагався громадянин України, який у пішому порядку прямував до Молдови через пункт пропуску «Кучурган-Первомайськ». Оскільки під час митного контролю громадянин помітно нервував, було прийнято рішення про проведення його особистого огляду. У ручній поклажі громадянина, в картонній коробці, безпосередньо серед цукерок було виявлено пакунок, загорнутий у поліетиленову плівку. В ньому знаходилося майже 6 г марихуани та 1,21 г амфітаміну. Ще близько 8 г марихуани були приховані у 4 пакетиках на дні упаковки “Nestle”. За фактом незаконного переміщення наркотичних засобів надіслано відповідне повідомлення до правоохоронних органів. Зовсім нещодавно у цьому ж пункті пропуску теж з приховування від митного контролю громадянин Молдови намагався перемістити марихуану у коробці з шоколадними цукерками.

У 2017 році до бюджету надійшло понад 15 млрд. грн. військового збору

За січень-грудень 2017 року до Державного бюджету України надійшло 15,1 млрд. грн. військового збору. Про це повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк. За його словами, надходження військового збору за минулий рік на 3,6 млрд. грн. перевищили відповідний показник 2016 року. «Найбільше військового збору сплачено платниками м. Києва – 2 млрд. 398 млн. грн., 859 млн. грн. надійшло до бюджету від платників Дніпропетровської області, 810 млн. грн. – Харківської області та 679 млн. грн. – Львівської області», - зазначив Павло Дроняк. Найбільші суми військового збору минулого року до бюджету надійшли у грудні – понад 1,7 млрд. грн., понад 1,3 млрд. грн. цього збору було сплачено у червні, липні, жовтні та листопаді 2017 року.

Закарпатськими митниками виявлено у вантажівці сигарети, приховані від митного контролю

Співробітниками Управління організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Закарпатської митниці ДФС зафіксовано порушення митних правил, пов’язаного з незаконним вивезенням з України значної кількості тютюнових виробів. Правопорушення припинено в зоні митного контролю митного посту «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС у напрямку «виїзд з України». Керував вантажним автомобілем, в якому знайшли приховані тютюнові вироби, громадянин Білорусії. Згідно з поданими до митного контролю товаросупровідними документами, через митний кордон України в митному режимі «транзит» із Росії в Чехію переміщувались пиломатеріали. Під час аналізу поданих до митного контролю товаросупровідних документів та в результаті аналізу ризиків, працівники митниці прийняли рішення про проведення повного митного огляду транспортного засобу та вантажу. Під час огляду було виявлено більше 150 тис пачок цигарок, прихованих від митного контролю. Попередньо зазначені дії кваліфікуються за ознаками порушення митних правил, а саме переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Вирішується питання щодо фіксації митного правопорушення.

На Рівненщині митники виявили приховану партію сигарет, яка транзитом перевозилася до Сербії

Чергову партію сигарет, прихованих від митного контролю, виявили сьогодні вночі співробітники Управління організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Рівненської митниці ДФС на митному пості «Городище». Відповідно до товаросупровідних документів компанія - відправник з Білорусі перевозила до Сербії паливні гранули. Однак під час огляду під гранулами було виявлено 27 тисяч блоків, заповнених сигаретами. Крім того, в автомобілі виявлено спеціально виготовлені сховища (тайники), огляд яких триває. Вказане порушення підпадає під дію ст. 483 Митного кодексу України («Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю»).

Викрито факти привласнення 7,2 млн. грн. бюджетних коштів кам’янським товариством

Факти ймовірного заволодіння коштами державних підприємств, що діють у сфері організації концертно-розважальних заходів, встановлено підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Дніпропетровській області спільно з обласним управлінням Національної поліції. Для заволодіння бюджетними коштами та їх легалізації посадові особи товариства залучали до виконання робіт низку підприємств, у яких були відсутні достатні трудові ресурси, основні засоби для виконання необхідних робіт, а також які мали наявні ознаки фіктивності. Як наслідок, були складені завідомо підроблені первинні документи фінансово-господарських взаємовідносин. Так, встановлено, що одне з товариств з обмеженою відповідальністю м.Кам'янське протягом 2016-2017 років надавало послуги підприємствам, що діють у сфері організації концертно-розважальних заходів. Загальна можлива сума збитків, нанесених державі такими діями, складає 7,2 млн. гривень. За вказаними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочинів, передбачених статтями 191, 366 та 209 КК України. Здійснюється кримінальне провадження.

Декларування-2018: Для отримання податкової знижки необхідно подати декларацію до 31 грудня

З 1 січня 2018 року стартувала компанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2017 року. Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України. Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були втрати на навчання в вищих та професійно-технічних закладах, на отримання доступного житла за державними програмами, на оплату допоміжних репродуктивних технологій, а також пов’язані зі сплатою відсотків за іпотечним кредитом, внесків на благодійність, страхових платежів (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо. Для отримання знижки необхідно заповнити та до 31 грудня подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення. Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати. До заробітної плати належать основна та додаткова винагороди, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму. Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок. Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2017 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2018 року. Детальніше про право на отримання податкової знижки громадянами можна ознайомитися на веб-порталі ДФС у банері «Деклараційна компанія-2018» за посиланням http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/

У промисловому фільтрі, який пересилався поштою до Великобританії, працівники Київської митниці ДФС виявили приховані цигарки

Працівники митного посту «Східний термінал» та Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС зафіксували спробу контрабандного переміщення через митний кордон України тютюнових виробів. У відділ митного оформлення митного поста "Східний термінал" Київської митниці ДФС громадянин України подав пакет товаросупровідних документів для вивезення повітряного фільтру за межі митної території України до Великобританії. Під час проведення перевірки фільтру на рентген-апараті митниками було виявлено, що всередині ємкості наявні ознаки вкладення. Оскільки фільтр був завальцьований з обох боків металевими пластинами круглої форми, щоб отримати доступ до вкладення, їх довелося зняти. Після цього виявилося, що в порожнині фільтра знаходяться тютюнові вироби – 510 пачок цигарок «Rothmans». Це свідчить, що цигарки переміщувались через митний кордон України з використанням спеціально виготовленого сховища (тайника). Отже, громадянином вчинено дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю. Складено протокол про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України. Тютюнові вироби та металева ємкість, в якій їх приховували, вилучено до винесення судом рішення у справі.

ДФС та Держприкордонслужба розробили механізми інформування про громадян, які перетинають митний кордон

Станом на 15.01.2018 митницями ДФС було проадміністровано митних платежів по операціям з ввезення фізичними особами товарів на митну територію України на суму 4,2 млн. гривень (за аналогічний період 2017 року – 3,3 млн. гривень). За цей період було лише 2 випадки коли громадяни, які були відсутні в Україні менше ніж 24 години або в’їжджали в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, перетнули митний кордон України з товарами. Для забезпечення виконання нових норм Податкового кодексу, які набули чинності з 1 січня 2018 року, митниці мають бути забезпечені оперативною інформацією про перетин державного кордону громадянами в усіх пунктах пропуску через державний кордон. Обов’язок з надання інформації посадовими особами органів охорони державного кордону про громадян, які в’їжджають в Україну частіше одного разу протягом однієї доби, встановлено статтею 374 Митного кодексу України. Водночас нормативне врегулювання переміщення товарів фізичними особами, які були відсутні в Україні менше ніж 24 години або які в’їжджають в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, Митним кодексом України не передбачено. Для законодавчого врегулювання виконання норм Податкового кодексу України необхідно найближчим часом внести відповідні зміни до Митного кодексу України. Наразі ДФС проведено нараду з Державною прикордонною службою України, де були розроблені механізми для оперативного вирішення ситуації. Так, було вирішено здійснювати обмін такою інформацією поетапно. Перший етап – перехідний період (до запровадження обміну інформацією в он-лайн режимі) запроваджується на місцевому рівні взаємодії, тобто здійснення відміток про інформацію в контрольних талонах. Другий етап – інформування щодо громадян, які перетинають митний кордон України в он-лайн режимі. Крім того, вирішено ДФС та ДПСУ доопрацювати власні програмні комплекси для забезпечення обміну інформацією в режимі он-лайн строком до 15 лютого 2018 року.

Звітність в електронному вигляді: альтернатива чергам та затратам часу

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу юридичних та фізичних осіб – підприємців, що на січень – лютий 2018 року припадає термін подання більшості всих звітів, які подаються до податкової. Тож, для уникнення черг та зняття соціальної напруги рекомендуємо всім суб′єктам господарювання переходити до більш сучасних та зручних способів звітування до податкових органів, а саме засобами електронного зв'язку. Звертаємо увагу, що подання податкової звітності в електронному вигляді має багато переваг як для платника податків, так і для контролюючого органу. Перш за все платники податків заощаджують у часі (немає необхідності відвідувати податкову інспекцію та витрачати час у чергах до «вікна» прийому звітності при поданні звітності, оскільки достатньо її лише сформувати в електронному вигляді за допомогою спеціальних програм та передати через мережу Інтернет до податкового органу; Відпадає необхідність слідкувати за оновленням бланків звітності та придбавати їх, так як програма оперативно оновлює формати подання документів в електронному вигляді по телекомунікаційним каналам зв'язку (у разі зміни форм податкових декларацій, інших документів, які є підставою для нарахування і сплати податків, або при введенні нових форм декларацій платник податків автоматично отримує можливість оновлення версій форматів); Всі звіти автоматично перевіряються на наявність арифметичних помилок та описок; Платник отримує підтвердження доставки звітності (фіскальна служба висилає квитанцію про отримання податкової декларації каналами телекомунікаційного зв'язку); Суб'єкти господарювання мають можливість провести звірки по платежах та відслідковувати наявність податкового боргу.

Для того, щоб подати звіт в електронному вигляді необхідно: перш за все, отримати ключ електронного цифрового підпису в одному з Акредитованих Центрів сертифікації ключів;далі, в Електронному кабінеті, який розміщено на сайті ДФС України зареєструватися з допомогою отриманого електронного ключа як користувач Електронного кабінету; після цього, подати заяву до Договору про визнання електронного документообігу; і останнє, отримуємо квитанцію про приєднання до електронного документообігу після чого можна звітуватися до контролюючого органу в електронному вигляді.

Хто із громадян зобов’язаний подавати декларацію про доходи?

Чечелівська ДПІ інформує, що з початку 2018 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у минулому році.

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні: доходів від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо; доходів у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року; інвестиційного доходу; іноземного доходу; та в інших передбачених Податковим кодексом України випадках.

Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2017 року, податкову декларацію можуть подати протягом 2018 року. Звертаємо увагу, що податкова декларація не подається громадянином, якщо він отримував доходи: від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ; від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ; у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Внесено зміни до плати за землю

Чечелівська ДПІ нагадує, що 01.01.2018 набрав чинності Закон України від 07 грудня 2017 року № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», яким внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема в частині плати за землю, а саме: встановлено, що річна сума орендної плати за землі державної та комунальної власності не може бути меншою за розмір земельного податку: для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено – у розмірі не більше 3% їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1% їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 1% їх нормативної грошової оцінки; - для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено – у розмірі не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області; - фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання з плати за землю, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове (податкові) повідомлення-рішення у строки, встановлені нормами Кодексу.

Увага! Розпочалась деклараційна кампанія 2018 року

В Україні традиційно розпочалась кампанія декларування доходів громадян, отриманих у попередньому 2017 році. Триватиме вона до 1 травня 2018 року. Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі отримання:

– доходу від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав тощо);

– доходу, отриманого в результаті прийняття у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав;

– доходу від надання нерухомості в оренду, житловий найм (піднайм);

– доходу від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого та/або нерухомого майна;

– отримання іноземних доходів;

– доходу у вигляді виграшів, призів, процентів;

– інших доходів, з яких протягом 2017 року податок не утримувався.

Для подання річної декларації про майновий стан і доходи громадянам, які зареєстровані у м.Дніпрі, до 1 травня 2018 року необхідно звернутися до Центру обслуговування платників ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра, вул.Театральна 1-А.

Крім того, завдяки активному розвитку електронних сервісів громадяни мають змогу подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у режимі реального часу (on-line).

Послуга видачі посилених сертифікатів відкритих ключів надається безкоштовно.

Центр обслуговування платників працює у наступному режимі: понеділок, вівторок, середа, четвер – з 9:00 год. до 18:00 год.; п'ятниця – з 9:00 год. до 16:45 год.; субота – з 9:00 год. до 13:00 год.; неділя – вихідний день.

Відповідно до Податкового кодексу України, за підсумками поданої декларації за 2017 рік громадянин повинен самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в податковій декларації до 1 серпня 2018 року.

Крім того, громадяни мають право подати декларацію про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки. Податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати. Право на податкову знижку мають громадяни, які в 2017 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та сплачували: за навчання закладам освіти; проценти за іпотечним житловим кредитом; страхували себе або членів своєї сім’ї; оплачували допоміжні репродуктивні технології, всиновлювали дітей; понесли витрати у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу.

Відповідно до статті 166 Податкового кодексу України платники податків можуть скористатися правом на податкову знижку за наслідками звітного 2017 року до кінця поточного 2018 року, подавши до податкового органу за місцем своєї податкової адреси декларацію і копії підтвердних документів.

5 ЗМІН ДО ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ, ПРО ЯКІ ВАРТО ЗНАТИ ГРОМАДЯНАМ ТА СУБ’ЄКТАМ ЗЕД

Набули чинності зміни до Податкового кодексу України, затверджені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році».

1) У разі ввезення на митну територію України у ручній поклажі або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті. 2) Ставку податку на додану вартість у розмірі 7% поширено на операції із ввезення на митну територію України медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджуються документом про відповідальність, та дозволені для надання на ринку або введення в експлуатацію і застосування в Україні. 3) Не є об’єктом оподаткування ПДВ операції із ввезення фізичною особою на митну територію України у ручній поклажі або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент: – 1000 євро – через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення; – 500 євро – та сумарна вага яких не перевищує 50 кг – через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, якщо така особа була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин. 4) Підставою для митного оформлення легких дистилятів, важких дистилятів, скрапленого газу, бутану, ізобутану, що ввозяться на митну територію України з метою використання у виробництві етилену, а також підставою для митного оформлення речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, які ввозяться в на митну територію України з метою використання в хімічній промисловості, є подання виробником до митниці, яка здійснює митне оформлення, в порядку, передбаченому Митним кодексом України, засобами електронного зв’язку копій податкового векселя, авальованого банком та взятого на облік контролюючим органом. 5) Передбачено тимчасове (на період до 31 грудня 2018 року) звільнення від оподаткування податком на додану вартість та акцизним податком операцій із ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що зазначені у товарній підкатегорії 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД. До внесення змін Класифікатора звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.092012 №1011, при митному оформленні таких товарів має наводитися код звільнення від сплати акцизного податку та податку на додану вартість «181».

З 5 січня 2018 року діє нове Положення про ведення касових операцій

Чечелівська ДПІ повідомляє, що з 5 січня 2018 року набрало чинності Положення про ведення касових операцій у національній валюті, затверджене постановою Національного банку України від 29.12.2017 року №148. Одночасно втратила чинність постанова Правління НБУ «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» від 15.12.2004 р. № 637.

НБУ, зокрема, виклав у новій редакції пункт про обмеження розрахунків готівкою:

Так відповідно до п.6 розділу ІІ Положення суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

1) між собою – у розмірі до 10 000 (десяти тисяч) гривень уключно;

2) з фізичними особами – у розмірі до 50 000 (п’ятдесяти тисяч) гривень уключно.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на

переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів із поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість

суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується

Одночасно п.3 розділу І Положення НБУ визначив поняття «готівкові розрахунки»:

готівкові розрахунки - платежі готівкою суб'єктів господарювання і фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.

Податкової знижка – 2018 рік

З 1 січня 2018 року стартувала компанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2017 року.

Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України.

Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були втрати на навчання в вищих та професійно-технічних закладах, на отримання доступного житла за державними програмами, на оплату допоміжних репродуктивних технологій, а також пов’язані зі сплатою відсотків за іпотечним кредитом, внесків на благодійність, страхових платежів (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.

Для отримання знижки необхідно заповнити та до 31 грудня подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

До заробітної плати належать основна та додаткова винагороди, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.

Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок.

Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2017 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2018 року.

Детальніше про право на отримання податкової знижки громадянами можна ознайомитися на веб-порталі ДФС у банері «Деклараційна компанія-2018» за посиланням http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/

Уряд схвалив зміни до Податкового кодексу щодо Тимчасового реєстру заяв з повернення ПДВ

Кабінет Міністрів України схвалив зміни до Податкового кодексу України, які врегульовують порядок відшкодування сум податку на додану вартість за заявами, поданими до 1 лютого 2016 року, та по яким суми ПДВ станом на 1 січня 2017 року не були відшкодовані. Весь обсяг невідшкодованого ПДВ буде вноситися з урахуванням узгодження до Тимчасового реєстру, формуватися та повертатися платникам у хронологічному порядку надходження заяв. Основними умовами є відшкодування платникам сум з податку на додану вартість, щодо яких станом на 1 лютого 2017 року не закінчені процедури адміністративного або судового оскарження. При цьому враховується відображення узгодженої суми в Тимчасовому реєстрі на наступний день після отримання рішення за результатами закінчення процедури оскарження або рішення суду, що набрало законної сили. Станом на 1 січня 2018 року вірогідна до включення в Тимчасовий реєстр сума залишку невідшкодованого ПДВ, заявлена до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку, складала 4,7 млрд. грн., з цієї суми в оскарженні перебуває 4 млрд. грн.

ДФС та Держприкордонслужба розробили механізми інформування про громадян, які перетинають митний кордон

Станом на 15.01.2018 митницями ДФС було проадміністровано митних платежів по операціям з ввезення фізичними особами товарів на митну територію України на суму 4,2 млн. гривень (за аналогічний період 2017 року – 3,3 млн. гривень). За цей період було лише 2 випадки коли громадяни, які були відсутні в Україні менше ніж 24 години або в’їжджали в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, перетнули митний кордон України з товарами. Для забезпечення виконання нових норм Податкового кодексу, які набули чинності з 1 січня 2018 року, митниці мають бути забезпечені оперативною інформацією про перетин державного кордону громадянами в усіх пунктах пропуску через державний кордон. Обов’язок з надання інформації посадовими особами органів охорони державного кордону про громадян, які в’їжджають в Україну частіше одного разу протягом однієї доби, встановлено статтею 374 Митного кодексу України. Водночас нормативне врегулювання переміщення товарів фізичними особами, які були відсутні в Україні менше ніж 24 години або які в’їжджають в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, Митним кодексом України не передбачено. Для законодавчого врегулювання виконання норм Податкового кодексу України необхідно найближчим часом внести відповідні зміни до Митного кодексу України. Наразі ДФС проведено нараду з Державною прикордонною службою України, де були розроблені механізми для оперативного вирішення ситуації. Так, було вирішено здійснювати обмін такою інформацією поетапно. Перший етап – перехідний період (до запровадження обміну інформацією в он-лайн режимі) запроваджується на місцевому рівні взаємодії, тобто здійснення відміток про інформацію в контрольних талонах. Другий етап – інформування щодо громадян, які перетинають митний кордон України в он-лайн режимі. Крім того, вирішено ДФС та ДПСУ доопрацювати власні програмні комплекси для забезпечення обміну інформацією в режимі он-лайн строком до 15 лютого 2018 року. Прес-служба Державної фіскальної служби України

Декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі отримання: доходу від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав тощо); доходу, отриманого в результаті прийняття у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав; доходу від надання нерухомості в оренду, житловий найм (піднайм); доходу від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого та/або нерухомогомайна; отримання іноземних доходів; доходу у вигляді дивідендів, виграшів, призів, процентів; інших доходів, з яких протягом 2017 року податок не утримувався.

РОЗПОЧАТО ДЕКЛАРАЦІЙНУ КАМПАНІЮ – 2018

Чечелівська ДПІ інформує, що з 1 січня 2018 року стартувала Кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому році.

В ході її проведення – з 1 січня по 30 квітня - громадяни зобов’язані виконати свій конституційний обов’язок, задекларувавши доходи, які не були оподатковані у минулому році.

Декларація про майновий стан і доходи надається до податкової інспекції за місцем податкової адреси громадянина. Зробити це можна або особисто чи через уповноважену на це особу, або за допомогою пошти. Також передбачена можливість декларування засобами електронного зв’язку.

Нагадаємо, що у разі необхідності платники можуть отримати в органах ДФС безоплатні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи. Бланки декларацій надаються платникам податків безоплатно.

Електронна звітність: альтернатива чергам та проблемам

Чечелівська ДПІ звертає увагу юридичних та фізичних осіб – підприємців, що на січень – лютий 2018 року припадає термін подання більшості всих звітів, які подаються до податкової, а саме:

– 15 січня звіту про використання РРО та КОРО (РК) (форма № ЗВР-1) та довідки про використані розрахункові книжки за грудень 2017 року (наказ Мінфіну від 21.01.16 р. № 13);

– 22 січня декларації з ПДВ за грудень 2017 року (наказ Мінфіну від 28.01.16 р. № 21 у редакції наказу Мінфіну від 23.02.17 р. № 276);

– 22 січня декларації з плати за землю платниками, які звітують помісячно, за грудень 2017 року (наказ Мінфіну від 16.06.15 р. № 560);

– 22 січня звіту з ЄСВ (форма № Д4 (місячна) за грудень (наказ Мінфіну від 14.04.15 р. № 435);

– 9 лютого 2018 року ФОП подають Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2017 рік (Додаток 5) з таблицею 1 – ФОП на загальній системі, з таблицею 2 – ФОП – платники єдиного податку, з таблицею 3 – самозайняті особи. При цьому ФОП, які звітного року перебували на загальній і спрощеній системах, подають Додаток 5 з таблицями 1 та 2. ФОП, які звітного року перебували на загальній/спрощеній системах та самозайнятими особами, подають Додаток 5 з таблицями 1/2 та 3;

– 9 лютого 2018 року подають Декларацію про майновий стан і доходи за 2017 рік за новою формою (наказ від 06.06.2017 №556):

1. фізичні особи – підприємці, які протягом звітного року отримували дохід виключно від підприємницької діяльності на загальній системі;

2. фізичні особи, які провадили незалежну професійну діяльність та одночасно здійснювали підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування;

3. фізичні особи – підприємці на загальній системі, які протягом звітного року отримали ще й інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи як громадяни (дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційний прибуток; дохід від успадкованого чи отриманого у дарунок майна і т.д.);

4. фізичні особи – підприємці, які протягом 2017 року здійснили перехід зі спрощеної системи оподаткування на загальну та отримали дохід виключно від підприємницької діяльності;

– 9 лютого 2018 року подають звітність фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку 3 групи;

– 9 лютого подається звіт про суми податкових пільг за IV квартал 2017 року;

– 9 лютого фінансової звітності за 2017 рік до органів ДФСУ платниками податку на прибуток, що звітують щокварталу;

9 лютого податкової декларації з податку на додану вартість за IV квартал 2017 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;

9 лютого податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за IV квартал 2017 року (форма № 1ДФ)

9 лютого податкової декларації платника єдиного податку – юридичної особи за 2017 рік платниками, віднесеними до 3-ї групи

9 лютого податкової декларації екологічного податку за IV квартал 2017року

9 лютого податкової декларації з рентної плати за IV квартал 2017року

9 лютого віту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (додаток Д5) за 2017 рік

20 лютого податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2018 рік

20 лютого податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2017 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю

20 лютого декларації акцизного податку за січень 2018 року

20 лютого звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за січень 2018 року

20 лютого податкової декларації з рентної плати за січень 2018 року;

– до 20 лютого платники транспортного податку (виключно юрособи) повинні подати Податкову декларацію з транспортного податку (форма, затверджена наказом Мінфіну від 10.04.2015 р. №415 у редакції наказу Мінфіну від 27.06.2017 р. №595) - ідентифікатор форми J0303602;

– до 20 лютого Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за формою, затвердженою наказом Мінфіну 16.06.2015 р. №560 (у редакції наказу Мінфіну від 23.01.2017 р. №9) - ідентифікатор форми J0602006;

– до 20 лютого Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (затверджений наказом Мінфіну від 17.06.2016 р. №553 (у редакції наказу Мінфіну від 28.04.2017 р. №469) - ідентифікатор форми J0101911 з додатками.

– 1 березня 2018 року ФОП – платники єдиного податку 1 та 2 груп зобов’язані подати Податкову декларацію платника єдиного податку фізичної особи – підприємця за 2017 рік

Тож, для уникнення черг та зняття соціальної напруги рекомендуємо всім суб′єктам господарювання переходити до більш сучасних та зручних способів звітування до податкових органів, а саме засобами електронного зв'язку.

Чечелівська ДПІ звертає увагу, що подання податкової звітності в електронному вигляді має багато переваг як для платника податків, так і для контролюючого органу.

  • Перш за все платники податків заощаджують у часі (немає необхідності відвідувати податкову інспекцію та витрачати час у чергах до «вікна» прийому звітності при поданні звітності, оскільки достатньо її лише сформувати в електронному вигляді за допомогою спеціальних програм та передати через мережу Інтернет до податкового органу;
  • Відпадає необхідність слідкувати за оновленням бланків звітності та придбавати їх, так як програма оперативно оновлює формати подання документів в електронному вигляді по телекомунікаційним каналам зв'язку (у разі зміни форм податкових декларацій, інших документів, які є підставою для нарахування і сплати податків, або при введенні нових форм декларацій платник податків автоматично отримує можливість оновлення версій форматів);
  • Всі звіти автоматично перевіряються на наявність арифметичних помилок та описок;
  • Платник отримує підтвердження доставки звітності (фіскальна служба висилає квитанцію про отримання податкової декларації каналами телекомунікаційного зв'язку)
  • Суб'єкти господарювання мають можливість провести звірки по платежах та відслідковувати наявність податкового боргу.

Для того, щоб подати звіт в електронному вигляді необхідно, перш за все, отримати ключ електронного цифрового підпису в одному з Акредитованих Центрів сертифікації ключів (всього діє 23 таких центри, перелік за посиланням www://czo.gov.ua.), далі подати до контролюючого органу Заяву про приєднання до Договору про визнання електронних документів і можна працювати.

Триває кампанія декларування доходів громадян: доходи, що підлягають декларуванню

Нагадаємо, що обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:

- виключно від податкових агентів;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.

Також повідомляємо, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2017 року, податкову декларацію можуть подати протягом 2018 року.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається громадянами до податкових інспекцій за місцем реєстрації.

З 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 року, яка триватиме до 1 травня 2018 року. Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи за наслідками 2017 року виникає у громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді:

- доходів від операцій з продажу чи обміну об’єктів рухомого чи нерухомого майна;

- доходів від надання майна в лізинг, оренду, житловий найм;

- інвестиційного прибутку;

- вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

- іноземних доходів.

Змінено терміни сплати ЄСВ підприємцями на загальній системі оподаткування

З 01.01.2018 року для фізичних осіб – підприємців, які застосовують загальну систему оподаткування; осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність), або осіб, які проводять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності; членів фермерського господарства встановлено нові строки сплати єдиного внеску.

Зазначені особи зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується такий внесок. У 2017 році такі платники внески сплачували один раз на рік.

Фізичні особи - підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування, сплачують ЄСВ щокварталу. Сума єдиного внеску для таких платників єдиного податку не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (22 відсотки від мінімальної заробітної плати) та, водночас, не перевищувати максимальної величини бази нарахування єдиного внеску (п'ятнадцять розмірів мінімальної заробітної плати). При цьому, такі платники єдиного податку визначають базу нарахування єдиного внеску самостійно.

Зазначені зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» внесені Законом України від 03.10.2017 року №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

9 лютого п.р. граничний термін подання звіту з єдиного внеску фізичними особами – підприємцями за себе

Фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих працівників, формують та подають звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Відповідно граничний термін подання такого звіту фізичними особами – підприємцями за себе 9 лютого 2018 року. Звітним періодом є календарний рік.

Звіт подається за формою згідно таблиць 2, 4 додатка 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 435) із зазначенням типу форми «початкова».

Звіт не подається фізичними особами – підприємцями, які є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

При цьому, у разі самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та які є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію за віком або соціальну допомогу, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом.

Члени фермерського господарства є платниками єдиного внеску

Законом України від 19 червня 2003 року № 973-IV «Про фермерське господарство» зі змінами та доповненнями визначено, що членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їх батьки, діти, які досягли 14-річного віку, інші члени сім’ї, родичі, які об’єдналися для спільного ведення фермерського господарства, визнають і дотримуються положень Статуту фермерського господарства. Членами фермерського господарства не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом).

Члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за себе у розмірі 22 відс. на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Зазначена категорія платників зобов’язана сплачувати за себе єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Право на звільнення від сплати єдиного внеску за себе мають члени фермерського господарства, якщо вони належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, або отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Порядок переміщення лікарських засобів громадянами через митний кордон України

Пунктом 19 частини 1 статті 370 Митного кодексу України від 13.03.2012 року № 4495-VI, зі змінами та доповненнями, встановлено:

лікарські засоби, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України, вважаються особистими речами.

Обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 458, згідно з пунктом 1 якої громадяни можуть ввозити на митну територію України лікарські засоби, які переміщуються в ручній поклажі та/або в супроводжуваному або несупроводжуваному багажі громадянина, в таких обсягах:

у кількості, що не перевищує п’яти упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини);

у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 214).

Які первинні документи необхідні при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток?

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Зокрема п. 44.2 ст. 44 ПКУ встановлено, що для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.

Платники податку, які відповідно до Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 996) застосовують міжнародні стандарти фінансової звітності, ведуть облік доходів і витрат та визначають об’єкт оподаткування з податку на прибуток за такими стандартами з урахуванням положень ПКУ. Такі платники податку при застосуванні положень ПКУ, в яких міститься посилання на положення (стандарти) бухгалтерського обліку, застосовують відповідні міжнародні стандарти фінансової звітності.

Згідно з абзацом одинадцятим ст. 1 Закону № 996 первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію.

Частинами першою та другою ст. 9 Закону № 996 передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов’язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 102).

Розрахунки готівкою з фізичними особами обмежено у розмірі 50000 гривень за день

Відповідно до п. 6 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 (далі – Положення № 148), суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, зокрема з фізичними особами – у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) грн. включно.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження, установлене в п. 6 розд. II Положення № 148, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою електронного платіжного засобу.

До уваги експортерів, які отримують сертифікати з перевезення (походження) форми EUR.1

У зв’язку з прийняттям наказу Міністерства фінансів України від 20.11.2017 № 950 “Про затвердження Порядку заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення (походження) товару EUR.1” повідомляємо, що для отримання сертифіката EUR.1 експортер або його уповноважений представник повинен подати структурному підрозділу митниці, на який покладено функції з видачі сертифіката, заповнену заяву разом з декларацією, що підтверджує преференційне походження товарів з України.

Рекомендації щодо заповнення декларацій постачальника (виробника) разом з практичними прикладами їх заповнення розміщено за адресою: http://sfs.gov.ua/baneryi/mitne-oformlennya/subektam-zed/vilna-torgivlya.

За несвоєчасне подання чи неподання звіту про суми податкових пільг застосовуються штрафні санкції

ДФС України у листі від 17.01.2018 №1390/7/99-99-12-02-04-17 надала роз’яснення про застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання та неподання звіту про суми податкових пільг

Зокрема, у листі зазначено, що платник податків зобов’язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, та напрями їх використання (підпункт 16.1.6 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1233 (далі – Порядок №1233).

Порядок №1233 є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання, які відповідно до Податкового кодексу сплачують податки та збори до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (п.1 Порядку №1233).

Пунктом 3 Порядку №1233 визначено, що звіт про суми податкових пільг подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі, коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.

Згідно з п.111.1 ст.111 Податкового кодексу за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності:

- фінансова;

- адміністративна;

- кримінальна.

Відповідно до п.120.1 ст.120 Податкового кодексу неподання (крім випадків, якщо податкова декларація (розрахунок, звіт) не подається відповідно до п.49.2 ст.49 Податкового кодексу) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено Податковим кодексом, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Оскільки у Податковому кодексі передбачено подання відомостей про суми коштів, не сплачених до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг), у вигляді звіту про суми податкових пільг, то за неподання або несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг застосовуються штрафні санкції, передбачені п.120.1 ст.120 Податкового кодексу.

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку зобов’язані зберігати первинні документи

Згідно із п.п. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Для реєстрації Книги обліку доходів та витрат такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги (п.п. 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 ПКУ).

Платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (п. 44.1 ст. 44 ПКУ).

Платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених п. 44.1 ст. 44 ПКУ, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів (2555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39 ПКУ) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання – з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності (п. 44.3 ст. 44 ПКУ).

При заповненні податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця використовуються дані книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат, тому їх показники у відповідності до норм п. 44.1 ст. 44 ПКУ повинні бути підтверджені первинними документами, які мають право вивчати та перевіряти контролюючі органи під час проведення перевірок згідно із п.п. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 ПКУ.

Отже, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, на підставі яких заповнювалися дані книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, або інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності по іншим податкам і зборам – у разі їх сплати. Такі первинні документи зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються.

За незабезпечення зберігання первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 ПКУ, зокрема незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 ПКУ строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Слід зазначити, що згідно з п. 297.3 ст. 297 ПКУ платник єдиного податку виконує передбачені ПКУ функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.

При відсутності первинних документів на товари (роботи, послуги), придбані платником єдиного податку, у разі виявлення факту щодо неутримання податку на доходи фізичних осіб при виплаті доходу громадянам до платників податків застосовуються штрафні санкції, як до податкового агента, передбачені п. 127.1 ст. 127 ПКУ, та на суму грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, нараховується пеня згідно з п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 107.11).

Громадянин України може через свої релігійні переконання відмовиться від реєстраційного номера

Фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, зобов’язана особисто подати до відповідного контролюючого органу Повідомлення фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків за формою № 1П (далі – Повідомлення), яке є водночас заявою для обліку в окремому реєстрі Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – окремий реєстр Державного реєстру), та пред’явити паспорт або документ, на підставі якого оформлюється паспорт вперше. У разі зміни прізвища, імені чи по батькові особа, крім паспорта, пред’являє свідоцтво про шлюб (за наявності), свідоцтво про розірвання шлюбу (за наявності), свідоцтво про зміну імені (за наявності).

Фізична особа подає Повідомлення до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу у разі, якщо фізична особа перебуває за межами населеного пункту проживання.

Після приймання Повідомлення контролюючим органом здійснюється перевірка щодо наявності реєстрації фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків за реєстраційним номером облікової картки платника податків або в окремому реєстрі Державного реєстру - за серією та/або номером паспорта.

Процедура перевірки щодо можливості внесення відмітки до паспорта здійснюється протягом трьох робочих днів від дня подання до контролюючого органу Повідомлення.

За результатами такої перевірки повідомлення-підтвердження щодо можливості внесення відмітки до паспорта надсилається до відповідного контролюючого органу.

Для всіх платників граничний строк подання декларації з податку на прибуток - 1 березня 2018 року

Для платників податку на прибуток підприємств, які подають декларацію наростаючим підсумком раз на рік, установлено новий строк її подання.

Так, відповідно до пп. 49.18 ПКУ, ця декларація подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Відповідні зміни передбачені Законом України від 07 грудня 2017 року №2245-VIII, що набрав чинності 1 січня 2018 року.

Тобто, для декларації з податку на прибуток підприємств, яка складається за звітний рік, визначено єдиний строк її подання – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року, незалежно від того, за який базовий звітний період складається декларація – квартал або рік.

Виплата зарплати раз у місяць за заявою працівника є порушенням

Строки та періодичність виплати заробітної плати працівникам закріплені в ст. 115 КЗпП і ст. 24 Закону «Про оплату праці».Зарплата виплачується працівникам регулярно у робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а у разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Отже, грaничні строки виплати зарплати - нe пізніше 22 числа за першу половину поточного місяця та не пізніше 7 чиcла наступного місяця - за другу половину.У разі, кoли день виплати зарплати збігається з вихідним, святковим aбо неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.Розмір зарплати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з профспілкою, і не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу працівника). Тобто розмір авансу повинен складати не менше 50% тарифної ставки (посадового окладу) працівника за цей місяць. При нарахуванні авансу не враховуються надбавки, премії та інші доплати, передбачені законодавством, виплата яких має здійснюватися у строки, установленні для виплати заробітної плати за підсумками місяця.КЗпП визначено вимогу щодо мінімальної кількості виплат заробітної плати на місяць (не менше двох), якої роботодавець зобов’язаний дотримуватись при встановленні строків виплати зарплати. Водночас роботодавець має право виплачувати зарплату і більше двох разів (наприклад, один раз на тиждень).Виплата заробітної плати мінімум двічі на місяць є обов’язком роботодавця, який він повинен виконувати незалежно від згоди працівника отримувати заробітну плату один раз на місяць.Встановлення роботодавцем у документах, що регламентують періодичність та строки виплати заробітної плати, умови про виплату зарплати один раз на місяць є неправомірним, адже згідно зі ст. 97 КЗпП власник або уповноважений ним орган чи фізична особа не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, установлені законодавством.Навіть за наявності заяв працівників з проханням виплачувати заробітну плату один раз на місяць, виплата зарплати в такий спосіб є порушенням трудового законодавства. Адже в цьому випадку вимогу про виплату не рідше 2 разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, буде порушено.Якщо працівник відмовляється від отримання авансу, роботодавець зобов’язаний: розрахувати йому аванс, зняти суму авансу в банку, оприбутковувати в касі підприємства і, якщо працівник не отримав аванс після закінчення трьох робочих днів, скласти відомість депонованих сум та здати неодержану працівником суму авансу в банк, а потім виплатити його разом із сумою заробітної плати за другу половину місяця.Якщо заробітна плата на підприємстві перераховується на зарплатні картки, то роботодавець зобов’язаний перераховувати її працівнику, як мінімум, двічі на місяць у дні, встановлені для виплати авансу та заробітної плати, незалежно від бажання працівника.Порушенням буде і виплата в аванс усієї суми заробітної плати, що належить працівнику за поточний місяць, оскільки вимогу про виплату не рідше двох разів на місяць через проміжок, що не перевищує 16 календарних днів, буде порушено.У випадках порушення встановлених строків виплати заробітної плати роботодавець зобов’язаний компенсувати працівникам втрати частини заробітної плати відповідно до Закону "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати".За порушення встановлених строків виплати зарплати та інших виплат, передбачених законодавством про працю, працівникам бiльш нiж за один місяць та виплату їx не в повному обсязі, ст. 265 КзПП передбачені штрафи у трикратному розмірі мінімальної зaрплати, встановленої законом на мoмент виявлення порушення.Штрафи за порушення законодавства про працю накладаються центральним органом виконавчої влади, щo реалізує державну політику з питaнь нагляду та контролю за дoдержанням законодавства про працю, у пoрядку, встановленому Кабміном.

Індексація та доплата до мінімальної зарплати

З метою відновлення порушених прав працівників на повноту одержання заробленого, СПО об’єднань профспілок звернулося до:

1) Мінсоцполітики з питанням щодо неврахування суми індексації заробітної плати при забезпеченні розміру мінімальної заробітної плати та необхідного алгоритму дій роботодавців, в т.ч. держави, як роботодавця, щодо перерахунку сум виплаченої заробітної плати у 2017 році, виключивши з неї суми нарахованої індексації;

2) Міністерства фінансів за роз'ясненням щодо необхідності виділення додаткових коштів для забезпечення такого перерахунку у бюджетній сфері.

На жаль, відповіді отримані від Міністерства соціальної політики України (лист від 02.01.2018 р. №50/0/2-18/28) та Міністерства фінансів України (листі від 26.12.2017 р. № 08040-11-10/36578) є досить формальними. Зокрема, повідомляється, що виплата індексації заробітної плати має здійснюватися в межах видатків, затверджених у кошторисах відповідних бюджетних організацій.

У листах держоргани уже традиційно посилаються на ст. 3-1 Закону про оплату праці, зауважуючи, що в цій нормі визначено вичерпний перелік тих виплат, що не враховуються для виконання гарантії.

Про порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів на нафтопродукти

Починаючи з 23.01.2018 р., податкові векселі, авальовані банком, що видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, оформлюються на підставі Порядку.

ДФСУ у листі від 26.01.2018 р. №2497/7/99-99-15-03-03-17 нагадує, постановою КМУ від 17.01.2018 р. № 21 затвердив Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості. Так, прийнятою постановою №21 зведено в єдиний нормативно-правовий акт дві постанови КМУ (від 20.10.2011 р. №1068 та від 04.02.2013 р. №69), які згідно з пунктом 2 постанови № 21 визнано такими, що втратили чинність.

Норми прийнятої постанови №21 не встановлюють новий порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України підакцизних товарів, не запроваджують нові форми звітності, вони відповідають прямим нормам ПКУ.При цьому, враховуючи тенденцію систематичного внесення змін до ст. 229 ПКУ у частині розширення переліків підакцизних товарів, що використовуються як сировина в хімічній промисловості за нульовою ставкою акцизного податку, у постанові № 21 вже не зазначаються переліки кодів згідно з УКТ ЗЕД нафтопродуктів та речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, а наводиться посилання на відповідні пункти ст. 229 ПКУ.Зокрема, у п. 1 Порядку №21 зазначено, що він визначає механізм випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості, які реалізуються із застосуванням нульової ставки акцизного податку або ввезення яких здійснюється без сплати акцизного податку.Крім цього, постановою № 21 приведені у відповідність до норм чинного законодавства назви центральних органів виконавчої влади.Відповідно до пп. 15 та 16 постанови №21 у разі нецільового використання нафтопродуктів та/або речовин векселедавець є платником акцизного податку з обсягу продукції, використаної не за призначенням та несе відповідальність, передбачену пп. 229.4.16, пп. 229.5.18, пп. 229.6.14, пп. 229.7.16 ПКУ.До приведення у відповідність до положень постанови №21 наказів Мінфіну від 07.08.2012 р. №899, від 27.03.2013 р. № 30 контролюючі органи і платники податків можуть користуватися порядками роботи податкових постів та застосовувати форми довідок і журналів, що затверджені цими наказами.

Володимир Гройсман: 2018 рік стане роком якісного прориву в агросекторі

Кабмін схвалив та розпочав запровадження низки рішень, покликаних зробити 2018 рік роком якісного прориву в аграрному секторі. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з колективом одного з переробних підприємств Тернопільської області. Глава Уряду сьогодні, 26 січня, перебуває з робочою поїздкою в регіоні, - інформує "Урядовий портал".

«Цього року ми будемо мати інструменти для якісного прориву в агросфері. Причому рішення вже ухвалені», - зазначив Прем’єр-міністр.

Він пояснив, що йдеться про програми прямої підтримки фермерів, компенсації вартості будівництва нових молочно-товарних ферм та здешевлення кредитів на таке будівництво, компенсації вартості сільськогосподарського обладнання вітчизняного виробництва, а також розстрочки по сплаті ПДВ при імпорті унікального обладнання та технологічних ліній.«Так буде цього року. Це дасть можливість швидко нарощувати поголів’я, обсяги виробництва. Інтерес (до цих програм) є, - сказав Володимир Гройсман. - Завдання – піднімати економіку та створювати нові підприємства. Це стосується всіх сфер. Приміром, сьогодні ми велику увагу приділяємо також будівництву доріг. Але говоримо про те, що головне завдання – не просто будувати дороги, а будувати Україну».

У середині січня 2018 року Кабмін остаточно погодив механізми підтримки агровиробників, передусім тваринницького напрямку, і розраховує, що застосування всіх напрацьованих рішень дозволить вже цього року суттєво наростити кількість молочно-товарних комплексів, фермерських господарств, поголів’я великої рогатої худоби, обсяги виробництва молока та іншої агропродукції. Як підкреслював Глава Уряду, йдеться, передусім, про стимули для середнього агробізнесу – як в сегменті рослинництва, так і в сегменті тваринництва.За пропозицією Уряду, загальний ресурс, виділений на підтримку тваринництва, цього року становитиме 4 млрд грн. Кошти направлятимуть передусім на підтримку будівництва нових ферм та комплексів – або на здешевлення кредитів на будівництво, або на компенсацію частини власних коштів виробників, витрачених на будівництво. Максимальний кредитний ресурс – 10 млн євро на один товарний комплекс під 3% річних на 5 років. Максимальний розмір компенсації – 25% від обсягу витрат. У разі необхідності, за результатами першого півріччя роботи програм, їх механізми можуть бути відкориговані.Також в Уряді погоджено програму розвитку садівництва. Бюджетні асигнування на цей сегмент становлять близько 300 млн грн, мета інвестування – нарощення площ садів на понад 3 тис. га, залучення нових технологій зберігання та переробки плодів, а також створення близько 30 тис. нових робочих місць.Окрема увага - програмі компенсації вартості сільгосптехніки, обсяг бюджетного фінансування якої в 2018 році становить 1 млрд грн, а також програмі розвитку фермерства обсягом бюджетного фінансування також 1 млрд грн. За ініціативи Уряду, кошти направлятимуться на серйозне здешевлення кредитів – аж до 1% кредитної ставки на допомогу із закупки техніки, селекції насіння, надання дорадчих послуг для фермерів. Єдина вимога від держави – повна й чесна реєстрація худоби та землі з боку фермерів.

Аграрний сектор України визначений одним з локомотивів вітчизняної економіки, а отже, питання ефективної державної підтримки агровиробництва є одним з пріоритетів бюджетного процесу. Причому увага зосереджується на підтримці малого та середнього підприємництва, яке здатне наповнити внутрішній ринок та підсилити експортні можливості крупних господарств.

Як працюватиме електронна система охорони здоров’я

Під час укладання декларації пацієнтів із обраними лікарями, лікарі реєструватимуть пацієнтів у системі. Таким чином НСЗУ зможе оплачувати закладу, де працює цей лікар, ведення кожного пацієнта.У майбутньому електронна система дасть можливість пацієнтам швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарям – правильно ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта. Система замінить паперові медичні карти і довідки, лікарі будуть виписувати електронні рецепти, які неможливо підробити.В Україні система складатиметься з центрального компонента, що відповідатиме за централізоване зберігання та обробку інформації, та медичних інформаційних систем (МІС).Медичні заклади зможуть обирати будь-яку медичну інформаційну систему з-поміж тих, які пройшли перевірку і підключилися до центрального компонента електронної системи. При цьому комерційні МІСи гарантовано надають базовий пакет електронних сервісів.

З 1 квітня 2018 року пацієнти зможуть вибрати свого лікаря первинної допомоги й підписати з ним Декларацію. Нагадаємо, що лікарем первинної допомоги може бути сімейний лікар, педіатр або терапевт. Пацієнт може обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Декларація про вибір лікаря первинної допомоги, яку кожен українець має підписати зі своїм лікарем, повідомляє державу, що саме цей лікар буде отримувати гроші за ведення конкретного пацієнта.До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі. Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом МІСів, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров’я.

В Україні подорожчають квитки на потяги

В "Укрзалізниці" планують підвищити вартість пасажирських перевезень на 20% в 2018 році. Про це в інтерв'ю 112.ua повідомив в. о. голови правління ПАТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов, - пише "Діло.ua".

"З пасажирськими перевезеннями ситуація досить складна в плані тарифів. Тариф на пасажирські перевезення не піднімався вже кілька років. Ми бачимо необхідність в підвищенні тарифу в нинішньому році", - розповів Кравцов.

В. о. голови правління ПАТ також зазначив, що в фінансовий план на 2018 рік закладено цифри дворазового підвищення - на 10% кожне.

"Два рази по 10%, щоб це було плавно й не так помітно для людей", - уточнив глава ж/д відомства.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю "Діло.ua" Кравцов заявив, що тарифи на пасажирські перевезення будуть підвищуватися, однак не уточнив на скільки.

"На наступний рік ми плануємо ініціювати питання індексації всіх пасажирських тарифів. На скільки - поки не скажу", - повідомив він в кінці 2017 року.

Українці за рік сплатили 15,1 млрд грн військового збору

За січень-грудень 2017 року до Держбюджету України надійшло 15,1 млрд грн військового збору. Про це повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізосіб ДФС Павло Дроняк.

За його словами, надходження військового збору за минулий рік на 3,6 млрд грн перевищили відповідний показник 2016 року.

«Найбільше військового збору сплачено платниками м. Києва – 2 млрд 398 млн грн, 859 млн грн надійшло до бюджету від платників Дніпропетровської області, 810 млн грнХарківської області та 679 млн грнЛьвівської області», - зазначив Павло Дроняк.

Найбільші суми військового збору минулого року до бюджету надійшли у грудні – понад 1,7 млрд грн, понад 1,3 млрд грн цього збору було сплачено у червні, липні, жовтні та листопаді 2017 року.

Чи оподатковується ПДВ відшкодування збитків за знищене майно

ДФСУ у листі від 18.01.2018 р. № 223/6/99-99-15-03-02-15/ІПК розглянули ситуацію: платником у 2014 році укладено договір зберігання зерна кукурудзи з наданням послуг сушіння, підробітку тощо з контрагентом (зберігач) та з умовами повернення зерна в цілості. Зберігач не повернув у повному обсязі зерно, яке було передано на зберігання. Дана обставина зумовила звернення платника до суду. Рішенням суду 2017 року зобов’язано контрагента повернути зерно кукурудзи у відповідній кількості та якості. Проте, за клопотанням державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби судом змінено спосіб і порядок виконання рішення на стягнення зі зберігача грошового еквіваленту вартості втраченого зерна кукурудзи.У листі податківці зазначили, що кошти, що надходять платнику ПДВ на його банківський рахунок як відшкодування збитків за знищене майно, розцінюються як компенсація вартості такого майна.Відповідно суми таких коштів включаються до бази оподаткування ПДВ.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы поддерживаете отставку Дмитрия Разумкова?

Реклама