ДПІ у Чечелівському районі інфрмує 04_01_18

2018-01-04 15:49 865 Нравится

Сервіс «Пульс» гарантує захищенність громадян

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що з метою подолання корупції в лавах Державної фіскальної служби, ліквідування перешкод, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність та усунення складнощів у спілкуванні із посадовими особами у службі функціонує єдиний антикорупційний сервіс - «Пульс».

Сервіс «Пульс» - це «гаряча» телефонна лінія, за якою по телефону:

0-800-501-007 (напрямок «4») громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Сервіс дозволяє своєчасно реагувати на появу ситуацій, що викликають невдоволення підприємницького середовища і оперативно вирішувати питання, пов'язані з порушенням законних прав людини в органах ДФС.

«Гаряча» телефонна лінія працює за принципом call-back. Податківці не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи. Чечелівська ДПІ нагадує, що інформація приймається цілодобово!

Також, застерігаємо бути пильними, адже останнім часом активізувались телефонні шахраї, які від імені керівників інспекції, погрожуючі створенням проблем у веденні бізнесу зі сторони фіскальних органів, вимагають у суб’єктів господарювання грошову «винагороду».

Чечелівська ДПІ звертає увагу усіх платніків податків – бути пильними та не піддаватися на провокації!

Оприлюднено план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік

На офіційному порталі Державної фіскальної служби України в розділі «Діяльність» підрозділі «Плани та звіти роботи» розміщено план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік.Чечелівська ДПІ нагадає, відповідно до статті 77 Податкового кодексу України план-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

Кампанію декларування доходів за 2017 рік розпочато

Увага! Декларація подається за новою формою, затвердженою наказом Мінфіну України від 06.06.2017 р. № 556 (набув чинності 31.12.2017 р.).

З 01.01.2018 р. розпочато кампанію декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 року, яка триватиме до 01.05.2018 р., доводить до відома Чечелівська ДПІ. Громадяни мають подати річну декларацію про майновий стан і доходи, якщо вони у 2017 р. отримували: - окремі доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2017 р. не утримувався податок на доходи фізичних осіб; - доходи від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів; - іноземні доходи; - інші доходи, декларування яких передбачено чинним законодавством. Такі громадяни зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 01.05.2018 р. річну податкову декларацію про майновий стан та доходи за наслідками 2017 р., а також нарахувати та сплатити до 01.08.2018 р. податок з таких доходів за ставкою 18 % та військовий збір за ставкою 1,5 %. Водночас якщо громадяни бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2017 р., податкову декларацію можна подати впродовж усього 2018 р.

Набрали чинності нові правила ввезення товарів з-за кордону у ручній поклажі

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що з 1 січня 2018 року набув чинності Закон України № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році». Відповідно до нього внесені зміни до правил безмитного ввезення товарів на територію України громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі.Зокрема, відповідно до підпункту 196.1.18 статті 196 Податкового кодексу України з 1 січня 2018 року не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин, а також ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 50 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин. Згідно з підпунктом 191.2.3 статті 191 ПКУ у разі ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

Щодо запровадження ІТС «Електронний кабінет»

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 637 «Про затвердження Порядку функціонування Електронного кабінету», зареєстрованого в Міністерстві юстиції 01 серпня 2017 року за № 942/30810, запроваджено інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний кабінет». Створення ІТС «Електронний кабінет» забезпечено на базі існуючого електронного сервісу «Електронний кабінет платника». Електронний кабінет має функціональні частини: відкрита (загальнодоступна) частина та приватна частина (особистий кабінет). Для забезпечення взаємодії засобами Електронного кабінету в приватній частині (особистий кабінет), яка є індивідуальною персоніфікованою веб-сторінкою користувача, платник податків здійснює електронну ідентифікацію з використанням ЕЦП відповідальних осіб платника (директора, бухгалтера, осіб, які мають право підпису), наданого будь-яким акредитованим центром сертифікації ключів відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис». Приватна частина (особистий кабінет) Електронного кабінету забезпечує надання платнику податків послуг, перелік яких передбачено Податковим кодексом України. Для забезпечення можливості незалежної перевірки коректності роботи Електронного кабінету у розділі «Електронна звітність» офіційного веб-порталу ДФС розміщено перелік тестових платників. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

Податкова соціальна пільга у 2018 році

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до Закону України від 07.12.2017р. №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік», з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатної особи (у розрахунку на місяць) становить 1762 гривні. Відповідно розмір податкової соціальної пільги становитиме: - 100% - 881 грн. (для будь-якого платника податку або платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, - у розрахунку на кожну таку дитину). - 150% - 1321,50 грн. (для платників податку, які є одинокою матір'ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником (у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років); утримують дитину-інваліда (у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років); які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад'юнктом; інвалідом I або II групи, у тому числі з дитинства, учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на якого поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"). - 200% - 1762 грн. (для платників податку, які є Героєм України, Героєм Радянського Союзу, Героєм Соціалістичної Праці або повним кавалером ордена Слави чи ордена Трудової Слави, особою, нагородженою чотирма і більше медалями "За відвагу"; учасником бойових дій під час Другої світової війни, інвалідом І і ІІ групи, учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"). Чечелівська ДПІ нагадує, що податкова соціальна пільга застосовується до доходу у вигляді зарплати, a також прирівняних до неї виплат, якщо розмір такого доходу не перевищує розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня 2018 року, помноженого нa коефіцієнт 1,4 та округленої до найближчих 10 грн. Тобто максимальний розмір зарплати, до якого може бути застосована звичайна податкова соціальна пільга у 2018 році становитиме 2470 грн. (1762 грн. х 1,4).

Розпочалась кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє , що з 1 січня 2018 року розпочалась кампанія декларування минулорічних доходів громадян, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов'язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи, або мають право подати декларації для отримання податкової знижки. Нагадаємо, наказом Міністерства фінансів України від 6 червня 2017 року № 556 форму податкової декларації про майновий стан і доходи та інструкцію щодо її заповнення викладено у новій редакції. Наказ № 556 набирає чинності з 31 грудня 2017 року. Починаючи з 1 січня 2018 року декларація має подаватися за новою формою.

Пом’якшено вимоги до процедури переміщення банківських металів через митний кордон

З 28.12.2017 р. набрала чинності постанова Правління Нацбанку України від 26.12.2017 р. № 142, якою затверджено зміни до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, відповідно до яких пом’якшено вимоги до процедури переміщення банківських металів через митний кордон України. Документом скасовано вимогу щодо наявності індивідуальних ліцензій Нацбанку на вивезення фізичною особою банківських металів вагою, що перевищує 500 г. Дозвіл на вивезення банківських металів у такому обсязі буде можливий за умови письмового декларування митному органу та на підставі документів, що підтверджують придбання цією особою банківських металів в уповноважених банках та/або Нацбанку в повному обсязі. Водночас скасовується вимога щодо необхідності отримання юридичними особами спеціального дозволу Нацбанку на ввезення банківського металу, виготовленого нерезидентом за договором про перероблення давальницької сировини, якщо ці банківські метали в повному обсязі продаються Нацбанку. Достатньо лише наявності договору, на підставі якого здійснювалась переробка, а також договору на поставку банківських металів Нацбанку.

Опубліковано Держбюджет-2018

В газеті "Голос України" № 246-247 від 30 грудня 2017 року опублікований Закон від 07.12.2017р. №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік».

Законом установлено прожитковий мінімум на одну особу у 2018 році у розрахунку на місяць у розмірі: з 1 січня 2018 р. — 1 700 грн; з 1 липня — 1 777 грн; з 1 грудня — 1853 грн. Для основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до шести років: з 1 січня 2018 р. — 1 492 грн, з 1 липня — 1 559 грн, з 1 грудня — 1626 грн; дітей віком від шести до 18 років: з 1 січня 2018 р. — 1 860 грн, з 1 липня — 1 944 грн, з 1 грудня — 2 027 грн; працездатних осіб: з 1 січня 2018 р. — 1 762 грн, з 1 липня — 1 841 грн, з 1 грудня — 1 921 грн; осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2018 р. — 1 373 грн, з 1 липня — 1 435 грн, з 1 грудня — 1 497 грн. Законом установлено у 2018 р. мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня — 3 723 грн; у погодинному розмірі: з 1 січня — 22, 41 грн.

Опубліковано зміни до Податкового кодексу України

В газеті "Голос України" № 246-247 від 30 грудня 2017 року опублікований Закон України від 07.12.2017р. №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році». Нагадаємо, що законопроект №6776-д був ухвалений Верховною Радою на вечірньому засіданні 7 грудня 2017 року. Документом, зокрема, тимчасово зупинено систему ризиків з ПДВ, підвищено акцизи на тютюнові вироби, передбачено індексацію ставок екологічного податку та ренти, а також відшкодування шкоди, завданої платнику податків контролюючим органом.

Закон набирає чинності з 1 січня 2018 року, крім: - пункту 1 та пункту 3 розділу І цього Закону (щодо нової редакції підпункту 191.1.1 щодо доповнення підпункту 14.1.602 пункту 14.1 та пункту статті 221 пунктом 221.6), який набирає чинності з 1 січня 2025 року; - пункту 1 та пункту 3 абзацу (щодо виключення підпункту 74.2 статті 74), абзацу (щодо внесення змін до підпункту 201.16 статті 201), абзацу пункту 4 розділу I (щодо доповнення підрозділу 2 розділу ХХ новим підпунктом 57.1 ), які набирають чинності з дня наступного за днем опублікування цього закону; - пункту 1 розділу І цього Закону (щодо нової редакції підпункту 196.1.17), який набирає чинності з 1 січня 2019 року; - пункту 1 розділу І цього Закону (щодо доповнення пункту 226.4 статті 226 запровадження окремої марки на інші тютюнові вироби), який набирає чинності з 1 липня 2018 року; - пункту 1 та пункту 3 розділу І цього Закону (щодо доповнення пункту 252.20 про збільшення ставок рентної плати на газовий конденсат, який набирає чинності з 1 січня 2019 року.

Платники податків мають право на самостійне виправлення помилок, допущених у звіті про контрольовані операції за минулий звітний період

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє , відповідно до п.п 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо платником податку виявлено, що у раніше поданому звіті про контрольовані операції (далі – Звіт) інформація надана не в повному обсязі, містить помилки або недоліки, такий платник податків має право подати: новий Звіт до закінчення граничного строку подання звіту про контрольовані операції за такий самий звітний період; уточнюючий Звіт у разі його подання після закінчення граничного строку для відповідного звітного періоду.

Платник податків під час проведення документальних перевірок не має права подавати уточнюючий Звіт.

Пунктом 50.1 ст. 50 ПКУ встановлено, що у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. Форму та Порядок складання Звіту (далі – Порядок) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 № 8 зі змінами та доповненнями (далі – наказ № 8). Згідно з п. 2 розд. І Порядку новий та уточнюючий звіти повинні містити повну інформацію про контрольовані операції за звітний рік, як передбачено при складанні основного Звіту (Звіту з позначкою «звітний»). Новий Звіт подається з позначкою «звітний новий», уточнюючий Звіт – з позначкою «уточнюючий». З урахуванням норми п. 11 підрозд. 10 розд. «Перехідні положення» ПКУ у разі встановлення контролюючим органом фактів несвоєчасного декларування контрольованих операцій у поданому звіті до платника податків застосовується штраф згідно з п. 120.4 ст. 120 ПКУ незалежно від звітного періоду здійснення контрольованих операцій. Відповідно до п. 120.4 ст. 120 ПКУ несвоєчасне, зокрема декларування контрольованих операцій у поданому Звіті відповідно до вимог п. 39.4 ст. 39 ПКУ тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому звіті про контрольовані операції у разі подання уточнюючого звіту, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року. Таким чином, у разі самостійного виявлення платником податків помилок, що містяться у раніше поданому Звіті за періоди з 01.01.2015, платник зобов’язаний подати уточнюючий Звіт за формою, затвердженою наказом № 8 зі змінами та доповненнями, про що робиться відмітка у графі 1 заголовної частини Звіту. Якщо до початку документальної перевірки платником виявлено контрольовані операції, які були не задекларовані у раніше поданому Звіті та подано уточнюючий Звіт, в якому додатково задекларовані контрольовані операції, то до такого платника застосовується штраф у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому Звіті, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року.

Вимоги, які встановлено для місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє , відповідно до частини тридцять сьомої ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання (далі – Єдиний реєстр), незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру. Згідно з абзацом двадцять першим ст. 1 Закону № 481 місце зберігання – це, зокрема приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного реєстру. Порядок ведення Єдиного реєстру затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002 № 251 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.08.2002 за № 670/6958. При цьому для внесення місць зберігання до Єдиного реєстру суб’єкту господарювання необхідно мати ліцензію на відповідний вид діяльності (роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами) та документи, що підтверджують право користування приміщенням. Відповідно до Національного стандарту України «Роздрібна та оптова торгівля. Терміни та визначення понять ДСТУ 4303:2004» склад товарний – це відокремлене та спеціально обладнане приміщення (будівля), призначене для здійснювання складських операцій — приймання, зберігання, сортування, готування до продажу, комплектування партій товару і відпускання споживачам, а складська площа – сума площ приміщень, призначених для приймання, зберігання, сортування, фасування, готування до продажу, комплектування та видавання товарів. Вимоги до місць зберігання роздрібних партій алкогольних та тютюнових виробів визначено Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року № 854 (далі – Правила № 854) та ДСТУ ГОСТ 3935:2004 «Сигарети. Загальні технічні умови» (далі-ДСТУ), Правилами роздрібної торгівлі тютюновими виробами, затвердженими наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.04.2002 № 218, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.08.2002 за № 679/6967 (далі – Правила № 218). Так, п. 16 Правил № 854 встановлено, що приміщення, де зберігаються алкогольні напої, повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з питань охорони праці, здоров’я та навколишнього природного середовища, протипожежної безпеки, а також санітарних норм і правил. Місця зберігання алкогольних напоїв повинні добре вентилюватися, не мати стороннього запаху, бути непроникними для прямих променів світла, обладнані охоронною сигналізацією. ДСТУ та пунктами 15 та 16 Правил № 218 встановлено, що приміщення для зберігання тютюнових виробів повинні бути сухими, чистими, з відносною вологістю повітря 60 (±10) відсотків. Підлога у приміщенні повинна бути на висоті не менше 50 см від рівня землі. Ящики з тютюновими виробами повинні розміщуватися на піддонах, брусках або інших конструкціях (пристроях) на висоті не менше ніж 10 см від підлоги з проміжками для циркуляції повітря в штабелях висотою, що унеможливлює деформацію нижнього ящика. Відстань від штабеля до джерела тепла та стін повинна бути не менше 1 м. Не допускається зберігання тютюнових виробів в одному приміщенні разом із продуктами, що швидко псуються, та товарами, що мають запах та властивість самим вбирати запах. Водночас відповідно до частини другої ст. 17 Закону № 481, у разі зберігання алкогольних напоїв або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень.

Створення ІТС «Електронний кабінет» забезпечено на базі існуючого електронного сервісу «Електронний кабінет платника».

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє ,відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 637 «Про затвердження Порядку функціонування Електронного кабінету», зареєстрованого в Міністерстві юстиції 01 серпня 2017 року за № 942/30810, запроваджено інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний кабінет». Електронний кабінет має функціональні частини: відкрита (загальнодоступна) частина та приватна частина (особистий кабінет). Для забезпечення взаємодії засобами Електронного кабінету в приватній частині (особистий кабінет), яка є індивідуальною персоніфікованою веб-сторінкою користувача, платник податків здійснює електронну ідентифікацію з використанням ЕЦП відповідальних осіб платника (директора, бухгалтера, осіб, які мають право підпису), наданого будь-яким акредитованим центром сертифікації ключів відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис». Приватна частина (особистий кабінет) Електронного кабінету забезпечує надання платнику податків послуг, перелік яких передбачено Податковим кодексом України. Для забезпечення можливості незалежної перевірки коректності роботи Електронного кабінету у розділі «Електронна звітність» офіційного веб-порталу ДФС розміщено перелік тестових платників. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

Триває деклараційна кампанія – 2018

Відповідно до норм Податкового кодексу України громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) розподіляються на дві категорії: особи, які зобов’язані подавати річну декларацію, та особи, які мають право подати декларацію добровільно. Крім того, на офіційному порталі ДФС України розміщено банер «Деклараційна кампанія - 2018», який містить роз’яснювальні матеріали з питань декларування громадянами доходів, отриманих у 2017 році. Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає: - при отриманні доходів не від податкових агентів, тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи; - при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування; - при отриманні іноземних доходів; - в інших випадках, передбачених законодавством. Декларація подається за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

З нового року декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою

Зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи (далі - Декларація) та інструкції щодо її заповнення внесено наказом Мінфіну України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859» (далі – Наказ №556). Цей наказ набрав чинності 31 грудня 2017 року. Тобто, починаючи з 01.01.2018, Декларація подається за новою формою в один із таких способів на вибір платника податку: 1) особисто платником податку або уповноваженою на це особою; 2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; 3) засобами електронного зв'язку в електронній формі із застосуванням електронного цифрового підпису. Декларації подаються за звітний (податковий) період, що дорівнює: 1) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 01 травня року, що настає за звітним; 2) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року; 3) календарному кварталу - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. Якщо останній день строку подання декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

У розтраті понад 58 млн грн підозрюється екс-директор ДП «Луцький КХП N2»

19 грудня 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали колишнього директора ДП «Луцький КХП №2» за підозрою у розтраті зерна на суму понад 58, 81 млн грн. Цього ж дня екс-посадовцю повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Як встановило слідство, ПАТ «Аграрний фонд» (100% акцій належать державі) у листопаді 2013 року передав збіжжя на відповідальне зберігання до ДП «Луцький КХП №2». Тодішній керівник ДП, без отримання дозволу власника зерна, вирішив відвантажити його комерційним структурам без оплати з їхнього боку. У такий спосіб упродовж квітня-червня 2014 року з елеватора ДП «Луцький КХП №2» було вивезено понад 26 тис. т. зерна, яке належало ПАТ «Аграрний фонд», що завдало підприємству матеріальних збитків на суму понад 58,81 млн грн.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють із жовтня 2016 року.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно помічниці судді, яка передавала закриту інформацію про клопотання детективів НАБУ

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами несанкціонованих дій з інформацією, що міститься в автоматизованій системі документообігу суду, вчинених шляхом несанкціонованого доступу до автоматизованої системи документообігу суду та несанкціонованого розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в автоматизованих системах, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

Йдеться про незаконне одержання та розповсюдження інформації щодо клопотань, з якими детективи НАБУ зверталися до Солом’янського районного суду міста Києва.

13 грудня Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала обвинувальний акт стосовно помічниці судді та іншого учасника правопорушення – адвоката – до Солом’янського районного суду м. Києва для розгляду по суті.

Обом обвинуваченим інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 361-2 та ч. 2 ст. 376-1 Кримінального кодексу України.

За версією слідства, у травні-червні 2016 року помічниця судді Солом’янського районного суду міста Києва прийняла пропозицію свого знайомого (адвоката), зацікавленого у перебігу розслідування одного з кримінальних проваджень НАБУ, та почала надавати йому для подальшого інформування третіх осіб відомості про надходження до суду клопотань від детективів Бюро.

Якщо ставало відомо про те, що у результаті розгляду клопотань детективів були прийняті судові рішення, помічниця судді за вказівкою адвоката роздруковувала їх із автоматизованої системи документообігу суду та передавала для подальшого несанкціонованого розповсюдження.

Оскільки вказана помічниця судді не мала необхідного рівня доступу до автоматизованої системи документообігу суду, вона використовувала логін та пароль іншого працівника суду.

Досудове розслідування за вказаними фактами детективи НАБУ розпочали 15 червня 2016 року.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Голові міського суду Донецької області повідомлено про підозру

15 грудня 2017 року голові одного з міських судів Донецької області повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України («Одержання неправомірної вигоди»). Повідомлення про підозру підписано Заступником Генерального прокурора України — Керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Назаром Холодницьким.

Також повідомлено про підозру і спільнику голови суду — адвокату, який виконував роль посередника. Його дії кваліфіковано за ч.4, ч. 5 ст. 27, ч.3 ст. 368 КК України .

Нагадуємо, що служителя Феміди викрито «на гарячому» і затримано одразу після отримання неправомірної вигоди 14 грудня 2017 року.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Голову міського суду Донецької області викрито «на гарячому»

14 грудня 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро України разом із співробітниками Департаменту захисту економіки Національної поліції у Донецькій області під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили та затримали одразу після отримання неправомірної вигоди голову одного з міських судів Донецької області. Також затримано адвоката, який у вчиненні правопорушення виконував роль посередника.

За версією слідства, служитель Феміди разом з адвокатом отримали неправомірну вигоду за винесення рішення про непритягнення фізичної особи до адміністративної відповідальності.

Обох осіб затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання про повідомлення затриманим особам про підозру.

Слідчі дії з метою встановлення всіх обставин вчинення злочину тривають.

Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань детективи НАБУ внесли у листопаді 2017 року на підставі звернення громадян.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

НАБУ та САП затримали директора науково-дослідної установи за отримання неправомірної вигоди в розмірі 500 тис. доларів США

30 грудня 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили та затримали одразу після отримання частини неправомірної вигоди у розмірі 300 тис. дол. США директора однієї з науково-дослідних установ та його спільника.

За даними слідства, директор установи у змові з іншою особою вимагали неправомірну вигоду у розмірі 500 тис. доларів США для буцімто передачі керівництву Національної академії аграрних наук України.

Сума передбачалася за безперешкодне виконання договору про спільну діяльність між вказаною науково-дослідною установою та суб’єктом господарювання.

31 грудня 2017 року затриманим повідомлено про підозру за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.28, ч.3 ст.369-2 Кримінального кодексу України.

1 січня 2018 року слідчим суддею підозрюваному директору науково-дослідної установи обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном 60 діб із альтернативою застави у 3 млн гривень, а його співучаснику - тримання під вартою з альтернативою застави у 1 млн гривень.

Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань детективи НАБУ внесли наприкінці грудня 2017 року, а злочин викрито та задокументовано за результатами контролю за вчиненням злочину, проведеного за рішенням прокурора САП та інших слідчих дій.

Водночас нагадуємо, що відповідно до частини 1 статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

До суду скеровано справу посадовця РДА з Одещини, який самовільно виписував собі надбавки до зарплати

Детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування кримінального провадження за фактом здійснення головою Захарівської районної державної адміністрації Одеської області умисного службового корупційного злочину з метою заволодіння чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем. Посадовцю інкримінується вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.191 Кримінального кодексу України. 18 грудня 2017 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували обвинувальний акт до суду.

За версією слідства, голова Захарівської РДА Одеської області незаконно, без погодження з головою Одеської обласної державної адміністрації, видав розпорядження про нарахування собі надбавки за інтенсивність праці та надбавки за виконання особливо важливої роботи, внаслідок чого заволодів бюджетними коштами.

Досудове розслідування за вказаними фактами детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП розпочали 20 січня 2017 року.

У разі визнання винуватості особи у суді їй загрожує максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років та обов’язкове застосування додаткового покарання позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до трьох років.

Застереження, відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Корупцію в Україні долатимемо разом — директор ЛТУ

Корупція є однією з найбільших загроз національній безпеці України. Тому вкрай важливо, аби кожен українець долучився до боротьби з цим явищем. На цьому наголосив директор Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України Тарас Лопушанський 8 грудня під час конференції Міжнародного фонду «Відродження» на тему «Вибори та антикорупція».Директор теруправління закликав учасників заходу уникати залучення до будь-яких проявів корупції, співпрацювати з правоохоронними органами задля викриття корупціонерів та підтримувати законодавчі ініціативи, потрібні для більш ефективної роботи правоохоронних органів.

«Насамперед, наголошую, що кожен громадянин може підписати петицію про створення Антикорупційного суду, яка розміщена на офіційному сайті Верховної Ради України. Антикорупційний суд — це незалежна інституція, якої дуже потребує Україна, адже вона покликана забезпечити неупереджений судовий розгляд справ із викриття корупції на топ-рівні», — наголосив Тарас Лопушанський.

Під час заходу директор ЛТУ, з-поміж іншого, також поінформував його учасників про перебіг резонансних розслідувань НАБУ та завдання, які в цьому контексті постають перед територіальними управліннями.

НАБУ і САП затримали чотирьох осіб у справі про розкрадання коштів «Держінвестпроекту»

12 грудня 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури здійснили низку обшуків, за результатами яких затримали чотирьох осіб, ймовірно задіяних у корупційній схемі з розкрадання коштів Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (далі – «Держінвестпроект») та ДП «Державна інвестиційна компанія» у сумі 259,2 млн грн.Серед затриманих — екс-заступник голови «Держінвестпроекту», який також був радником директора ДП «Державна інвестиційна компанія»; колишній працівник «Держінвестпроекту»; колишній директор ДП «Державна інвестиційна компанія»; директор низки приватних підприємств із ознаками фіктивності.

За версією слідства, зазначені особи, зловживаючи своїм службовим становищем, уклали фіктивні договори позики між ДП «Державна інвестиційна компанія», ТОВ «ТД «Борисфен» і ТОВ «Боржава резорт» для реалізації національних проектів «Якісна вода» та «Олімпійська надія- 2022». Після отримання коштів, ці компанії, які, на думку детективів НАБУ, від початку не мали можливості для реалізації зазначених проектів, перерахували кошти на рахунки офшорних компаній, підконтрольних службовим особам«Держінвестпроекту».

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють із липня 2016 року, після того, як воно було передано із Головного слідчого управління МВС України.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

2 серпня в рамках розслідування цього кримінального провадження детективи НАБУ затримали особу, директора одного із приватних підприємств, причетну до розкрадання 94 млн грн ДП «Державна інвестиційна компанія» у 2012-2014 рр.

Без антикорупційного суду ефективна робота НАБУ неможлива – Держдеп США

Новостворені антикорупційні органи України за перші роки розслідувань продемонстрували гідні результати, однак подальша ефективна робота Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури неможлива без створення Спеціалізованого антикорупційного суду. Про це зокрема йшлося під час зустрічі Директора НАБУ Артема Ситника та керівника САП Назара Холодницького із заступником помічника Держсекретаря США в Бюро у справах Європи й Євразії Бріджит А.Брінк 8 грудня.Представниця Держдепу запевнила у подальшій беззаперечній підтримці Сполученими Штатами роботи антикорупційних органів та реалізації антикорупційної реформи в Україні.

Упродовж 4-8 грудня делегація Національного антикорупційного бюро України на чолі з Директором Артемом Ситником взяла участь у Глобальному форумі з повернення активів (Global Forum on Asset Recovery) у Вашингтоні (США), а також здійснила низку зустрічей із представниками Міжнародного валютного фонду, Федерального бюро розслідувань та Державного департаменту США.

Артем Ситник: Ми надто багато зробили, щоб зараз це не довести до кінця

Працівники Служби безпеки та Генеральної прокуратури України своїми діями зірвали не тільки конкретну спецоперацію НАБУ з викриття корупційної схеми у Державній міграційній службі України, а й ще щонайменше три операції, які здійснює підрозділ офіцерів під прикриттям. Однак, попри численні намагання, ГПУ та СБУ не досягнули мети з отримання інформації про агентурну мережу Бюро та не змогли залякати його співробітників. На цьому наголосив Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник 1 грудня під час брифінгу.

«Чому ми розпочали роботу з квітня 2017 року саме у напрямку Державної міграційної служби? Тому що у країні, яка воює, є недопустимим вільний доступ до отримання паспорта громадянина. Це може бути використано як ворогом, так і представниками спецслужб інших держав. Ми бачили, яка вакханалія там відбувається, тому почали цю операцію», — пояснив Директор НАБУ, з чого все почалося та чому НАБУ взялося за корупцію у ДМС.

За словами Директора Бюро, заява першого заступника голови ДМС про те, що нібито її провокують на хабар, була лише формальною причиною втручання у діяльністю НАБУ з боку інших правоохоронних органів. Насправді вона стала приводом для незаконного кримінального переслідування співробітників Бюро, а також отримання санкцій на обшуки конспіративних приміщень.

Причиною ситуації, яка склалася, Артем Ситник назвав витік інформації через відсутність у НАБУ права на автономне зняття інформації з каналів зв’язку.

«Я не маю ілюзій про те, що парламент найближчим часом ухвалить закон, який наділить НАБУ правом на прослуховування. Але всі побачили, як це для нас важливо», — зауважив Артем Ситник.

На переконання Директора, останні події показали готовність певних груп впливу зробити все, щоб зупинити антикорупційну реформу в Україні. «Ми максимально наблизилися до створення Антикорупційного суду. Всі ці диверсії свідчать про відчуття близького покарання. Це — не війна між правоохоронними органами, це — протистояння реформі», — підкреслив Артем Ситник.

Насамкінець Директор Національного бюро подякувати усім працівникам, детективам під прикриттям та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі за роботу. «З такою командою ми маємо всі шанси продовжувати боротьбу і далі досягати результатів. Ми не зупинимось, бо вже надто багато зробили, щоб не довести це до кінця», — акцентував Артем Ситник.

Нагадуємо, 29 листопада під час передачі хабара детектив НАБУ, який працював під прикриттям, був затриманий працівниками СБУ та прокурорами ГПУ. Таким чином, було зірвано спецоперацію Національного бюро та САП із викриття масштабної корупційної схеми в Державній міграційній службі України.

Світовий банк підтримує зусилля НАБУ у боротьбі з корупцією — Джим Йонг Кім

Новостворені антикорупційні органи вже мають здобутки у викритті корупції та боротьбі з нею. Тому, задля подальшої реалізації антикорупційної реформи в Україні, ці органи потребують підтримки. Таке переконання Голова Світового банку Джим Йонг Кім висловив під час зустрічі з Директором НАБУ Артемом Ситником, що відбулась в рамках Глобального форуму з повернення активів, який упродовж 4-6 грудня проходить у Вашингтоні.В ході зустрічі сторони обговорили тиск, який чиниться на НАБУ, хід розслідувань із викриття топ-корупції та перспективи створення Антикорупційного суду в Україні.

Нагадуємо, що під час останнього візиту до України цього місяця Джим Йонг Кім наголосив на тому, що створення Антикорупційного суду в Україні є критично важливим для подальшого зростання української економіки і, до того ж, його створення є однією з умов співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

На розвиток дорожньої інфраструктури за підсумками 2017 року ДФС спрямовано понад 12,3 млрд. грн.

Завдяки перевиконанню Державною фіскальною службою України індикативів із забезпечення митних надходжень до бюджету за 2017 рік у рамках митного експерименту на розвиток дорожньої інфраструктури має бути направлено 12 млрд. 312 млн. грн.

Зокрема, за результатами минулого року серед лідерів по перерахуванню коштів на реконструкцію доріг - Одеська митниця ДФС, яка спрямувала 2 млрд. 350 млн. грн., Київська – 1 млрд. 884 млн. грн., Львівська – 1 млрд. 115 млн. грн., Київська міська – 1 млрд. 39 млн. грн. та Донецька митниця – 1 млрд. 28 млн. грн. Експеримент щодо направлення на розбудову доріг коштів, які надходять завдяки перевиконанню митницями ДФС індикативних показників із забезпечення митних платежів до бюджету, подовжено й на 2018 рік.

У 2017 році до зведеного бюджету надійшло 841,1 млрд. гривень

З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 120,1 млрд. грн. податку на додану вартість. Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 180,8 млрд. грн., що на 49,0 млрд. грн. більше 2016 року. За оперативними даними у січні – грудні 2017 року до зведеного бюджету надійшло (сальдо) 841,1 млрд. грн. Це на 177,0 млрд. грн., або на 26,7 відс., більше показника 2016 року. До державного бюджету протягом 2017 року забезпечено 651,6 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 189,5 млрд. гривень. Збір коштів до зведеного бюджету у 2017 році склав 961,1 млрд. грн., що на 202,7 млрд. грн., або на 26,7 відс., більше 2016 року, у т. ч. до державного бюджету – 771,6 млрд. гривень. Надходження (сальдо) до загального фонду державного бюджету у 2017 році склали 633,0 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 100,6 відс., додатково забезпечено 3,7 млрд. гривень. У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – 113,2 відс. (+29,3 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств – 100,2 відс. (+0,1 млрд. грн.), ввізного мита – 102,7 відс. (+0,6 млрд. грн.), екологічного податку – 102,4 відс. (+0,04 млрд. грн.) тощо. У розрізі основних платежів у січні-грудні 2017 року приріст до 2016 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 38,1 відс. (+69,1 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – на 25,5 відс. (+15,2 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств – на 17,6 відс. (+9,6 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 15,7 відс. (+8,6 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування (сальдо) – на 17,4 відс. (+9,4 млрд. грн.), рентної плати за користування надрами – на 10,5 відс. (+4,2 млрд. грн.), ввізного мита – на 11,3 відс. (+2,3 млрд. грн.) тощо.

Мирослав Продан: Збір платежів до бюджету порівняно з минулим роком зріс на 140,2 млрд. гривень

У 2017 році по платежах, що контролюються Державною фіскальною службою України, збір до загального фонду державного бюджету складе 752,9 млрд. грн. Індикативні показники Міністерства фінансів України будуть перевиконані на 3,7 млрд. грн. Такі прогнози на 2017 рік озвучив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час апаратної наради за участі керівників територіальних органів фіскальної служби.

За його словами, збір платежів до загального фонду держбюджету цього року збільшився на 140,2 млрд. грн. порівняно з 2016 роком.

«Це дало можливість Уряду, і всім, хто сьогодні забезпечує фінансову політику держави абсолютно успішно закрити бюджетний рік без додаткових запозичень, і, не дивлячись на те, що черговий транш, на який розраховував Уряд наприкінці року від МВФ, ми не отримали. Тобто сьогодні власними коштами і власними зусиллями забезпечене абсолютне виконання державного бюджету в частині, доведеної до ДФС», - наголосив Мирослав Продан. «Ми в суді довели, що всі процеси з тендерними процедурами із закупівлі скануючих систем, відбувалися чесно і прозоро, суд підтримав позицію ДФС. Це нам дає абсолютну впевненість у подальших діях у 2018 році: в усіх ключових пунктах пропуску будуть встановлені стаціонарні скануючі системи. У нас готова вся тендерна документація, готові всі процеси, пов’язані з закупівлею, а також є достатнє матеріальне забезпечення», – наголосив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан. Завдяки значному перевиконанню на майже 32 млрд. грн. індикативних показників із забезпечення надходжень по митним платежам вдасться закумулювати фінансові ресурси для оснащення пунктів пропуску сучасними засобами митного контролю. Загалом, порівняно з минулим роком митні находження до бюджету зросли майже на 70 млрд. грн.

З початку року до місцевих бюджетів надійшло 226,2 млн. грн. транспортного податку

За січень – листопад 2017 року до місцевих бюджетів надійшло понад 121,4 млн. грн. транспортного податку з фізичних осіб. Найбільше цього податку сплатили фізичні особи у м. Києві – майже 34,9 млн. грн., Харківській області – понад 21,6 млн. грн., Дніпропетровській області – майже 13,5 млн. грн. Юридичні особи з початку року сплатили до місцевих бюджетів понад 104,8 млн грн. транспортного податку. Найбільші суми надійшли від платників, які перебувають на обліку в м. Києві – майже 18,2 млн. грн., Офісі великих платників податків – майже 17,5 млн. грн. та Дніпропетровській області – понад 7,7 млн. грн. Найчастіше фізичні особи сплачували транспортний податок за автомобілі таких марок, як MERCEDES-BENZ, BMW, LEXUS, AUDI, LANDROVERRANGEROVER. На підставі наявної податкової інформації, в тому числі відомостей, необхідних для розрахунку транспортного податку, отриманих від Головного сервісного центру МВС України, у поточному році власниками легкових автомобілів – об’єктів оподаткування є 7131 особа. У їх власності яких перебувало 7 494 об’єктів оподаткування. Крім того, на обліку в органах ДФС (станом на 13.12.2017) перебуває 3 623 платника транспортного податку (юридичні особи), якими подано 3 623 декларацій по 5 708 транспортних засобах.

ДФС та Офіс технічної допомоги Казначейства США співпрацюють у напрямі удосконалення податкового законодавства

Про підтримку подальшої співпраці домовилися під час зустрічі в.о. Голови ДФС Мирослав Продан та постійний радник Офісу технічної допомоги Казначейства США при ДФС Фаріс Фінк. Зокрема, йшлося про спільну роботу щодо опрацювань змін до законодавства у сферах аудиту, примусового стягнення та трансфертного ціноутворення, необхідних для здійснення ефективного податкового адміністрування. За словами Мирослава Продана, ДФС підтримує більшість пропозицій Офісу технічної допомоги, однак низка питань потребує більш детального розгляду. Зокрема, це стосується проблемних питань, пов’язаних з погашенням податкового боргу. Насамперед, мова йде про збанкрутілі банки та фінансові установи, в яких діє тимчасова адміністрація. Крім того, очільник ДФС запропонував опрацювати проблемні питання, які виникають у бізнесу, розташованого на тимчасово непідконтрольних українській владі територіях. Наразі є низка підприємств, зареєстрованих у м. Києві та інших містах, активи яких знаходяться у зоні проведення АТО, і вживати заходи примусового стягнення податкового боргу у таких випадках фактично неможливо.

У 2017 році до органів ДФС надіслано близько 300 млн. електронних документів

Близько 300 млн. електронних документів надіслано платниками податків до органів ДФС з початку 2017 року. Це складає 94% від загальної кількості документів, які надходять до фіскальної служби. Понад 86 млн. надісланих документів – це сервісні запити від платників.

Крім того, протягом року органами ДФС надано близько 5 млн. адміністративних послуг. Значною популярністю користується і call-центр ДФС, кожним працівником якого щоденно опрацьовується понад 100 звернень від платників, які стосуються подання звітності в електронному вигляді, реєстрації податкових та акцизних накладних та роботи електронних сервісів.

Загалом впровадження нових електронних сервісів для платників є одним із пріоритетних завдань фіскальної служби. Так, найпопулярніший сервіс – Електронний кабінет платника – на сьогодні забезпечує 95% послуг для більшості категорій платників податків. Майже 100% активних платників використовують кабінет та отримують сервіси та послуги фіскальної служби он-лайну його приватній частині в електронному вигляді.

Враховуючи потреби користувачів, тільки протягом поточного року функціональні можливості Електронного кабінету було розширено вдвічі шляхомвпровадження нових сервісів, зокрема,доступу до даних Єдиного реєстру податкових накладних, отримання довідки про відсутність заборгованості тощо.

Удосконалено і діючі послуги, такі як подання звітності, сервіси систем електронного адміністрування, доступ до реєстраційних та облікових даних та інші.

Загалом завдяки цьому сервісу забезпечено електронну взаємодію з контролюючими органами, надано можливість платникам отримувати значну кількість послуг (частина з яких надається без ідентифікації користувача), не відвідуючи центрів обслуговування платників, створювати та надсилати електронні документи, отримувати в режимі реального часу цілодобовий доступ до інформації з реєстрів та електронних систем без створення та направлення окремих запитів. Це значно економить час для реалізації платниками своїх прав та обов’язків згідно з нормами чинного законодавства.

ДФС та EUBAM визначили напрями співпраці на 2018 рік

Основні напрями співробітництва у наступному році обговорили під час зустрічі в.о. Голови ДФС Мирослав Продан та новий Глава Місії ЄС з прикордонної допомоги Україні та Молдові (EUBAM) Славомір Піхор, якого було призначено на посаду 1 грудня 2017 року.

«З огляду на позитивний досвід нашого співробітництва у правоохоронній сфері, пріоритетами на 2018 рік ми бачимо розширення застосування спільного контролю на українсько-молдовському кордоні, взаємодію щодо протидії митним правопорушенням та контрабанді. У наших планах – організація спільного контролю на всіх пунктах пропуску, де сьогодні це є можливим», - повідомив Мирослав Продан.

Він також наголосив на необхідності продовження практики проведення спільних оперативних заходів і спеціальних операцій за участі міжнародних організацій (OLAF, SELEC, EUROPOL, FRONTEX), митних адміністрацій держав-членів ЄС, України, Республіки Молдова, а також посиленні комунікації з правоохоронними органами європейських країн та обміну оперативною інформацією щодо можливих незаконних та підозрілих поставках, зокрема, тютюнових виробів та обладнання для їх виробництва.

Так, під егідою EUBAM спільно з Державною прикордонною службою України, Митною службою Республіки Молдова та Королівською податковою та митною службою Великобританії у квітні поточного року було проведено спецоперацію «ORBIS», спрямовану на виявлення та припинення каналів незаконного переміщення тютюнових виробів.

За її результатами попереджено 37 випадків незаконного переміщення через митний кордон України тютюнових виробів у кількості 494 440 шт. цигарок на суму 465 тис. грн. та вилучено 41 кг тютюну вартістю понад 31 тис. грн.

Також EUBAM було організовано та проведено спеціальну операцію під кодовою назвою «Навігатор» (з 01.04.2017 по 30.04.2017), спрямовану на виявлення та протидію незаконному переміщенню зброї, боєприпасів, вибухових речовин, прекурсорів вибухових речовин, хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних матеріалів в Україні та Республіці Молдова.

У ході проведення операції «Навігатор» Вінницькою, Волинською, Закарпатською, Івано-Франківською, Львівською, Одеською, Чернівецькою митницями ДФС вживалися заходи, спрямовані на викриття каналів незаконного переміщення зброї, боєприпасів, вибухових речовин, прекурсорів, хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних матеріалів. Так, було встановлено 36 таких випадків.

Крім того, EUBAM та ДФС спільно розробили Стратегію у сфері протидії незаконному виробництву та обігу тютюнових виробів на період до 2021 року, яка була схвалена Кабінетом Міністрів України у серпні цього року.

Серед основних положень цієї Стратегії ­­­– удосконалення законодавства у сфері протидії незаконному обігу тютюнових виробів, запровадження кримінальної відповідальності за незаконне переміщення тютюнових виробів через кордон України, забезпечення ефективного контролю за переміщенням тютюнової продукції, сировини та виробничих матеріалів через митну територію України, посилення співпраці із закордонними та міжнародними інституціями, об’єднаннями громадян тощо.

Ще один із важливих напрямів співробітництва, за словами в.о. Голови ДФС, є підвищення кваліфікації працівників митних органів за участі європейських експертів.

«Можливості Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС у Хмельницькій області, на базі якого було відкрито Регіональний кінологічний навчальний центр Всесвітньої митної організації, можуть бути використані для навчання та практичних занять українських митників та їх іноземних колег, а також представників інших правоохоронних органів», - повідомив очільник ДФС.

Мирослав Продан відзначив значну інформаційну підтримку та практичну допомогу Місії EUBAM, зокрема, щодо нещодавнього запуску спільного контролю на пункті пропуску «Паланка» на українсько-молдовському кордоні, а також активну участь Місії EUBAM у реалізації проектів з реконструкції пунктів пропуску «Рені» і «Кучурган».

У свою чергу Глава Місії ЄС з прикордонної допомоги Україні та Молдові Славомір Піхор повідомив, що визначені ДФС напрями співробітництва співпадають з програмою EUBAM на наступний рік. Він також високо оцінив запроваджений обмін інформацією та взаємодію між українськими митною та прикордонною службами та висловив підтримку щодо проведення оперативних заходів та спеціальних операцій з протидії контрабанді наркотиків, незаконному переміщенню зброї та підвищенню безпеки.

Крім того, за словами Славоміра Піхора, значна увага EUBAM буде зосереджена на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону та ситуації довкола врегулювання придністровського питання. У зв’язку з цим актуальним стає також запровадження проведення спільного митного та прикордонного контролю під час руху залізничного транспорту, зокрема, потягу сполученням «Одеса – Кишинів».

Мирослав Продан: У поточному році платники отримають відшкодування ПДВ

У 2017 році сума бюджетного відшкодування ПДВ орієнтовно сягне 119,7 млрд. грн. Це на 25,3 млрд. грн. більше, ніж показник минулого року. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації 20 грудня.

«У грудні ми отримали орієнтовну заявку на відшкодування податку на додану вартість на рівні 13,4 млрд. грн. Це рекордний показник. Середньомісячна заявка до цього - 10,5 млрд. грн. Ми розуміємо, що це пов’язано з експортом підприємств сільськогосподарського виробництва, тобто сьогодні аграрії надзвичайно активно експортують свою продукцію», – зазначив Мирослав Продан.

Крім того, за його словами, на сьогодні відсутні будь-які можливості для маніпуляцій з відшкодуванням ПДВ, оскільки весь процес автоматичний.

«Однак, на моє глибоке переконання, акцентувати увагу потрібно не на відшкодуванні ПДВ, а на його адмініструванні. Правильні процеси адміністрування, переведення їх в автоматичний режим дозволять уникнути будь-яких приводів для перевірок», – підкреслив Мирослав Продан.

Органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено до бюджетів усіх рівнів 77 млрд. 118,9 млн. грн.

Про це проінформувала в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська. Протягом 2017 року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено до бюджетів усіх рівнів (із врахуванням ДУ офісу ВПП ДФС та Дніпропетровської митниці ДФС) 77 млрд. 118,9 млн. грн., що на 21 млрд. 68,4 млн. грн., або на 37,6 % більше, ніж за січень - грудень 2016 року. Місцеві бюджети Дніпропетровщини протягом 2017 року отримали 20 млрд. 530,2 млн. грн. Це на 4 млрд. 301,5 млн. грн., або на 26,5% більше фактичних надходжень 2016 року. Так, до загального фонду Державного бюджету в минулому році мобілізовано 56 млрд. 588,7 млн. грн., що на 16 млрд. 766,9 млн. грн. або на 42,1% більше, ніж у позаминулому році. Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за підсумками 2017 року зібрано 11 млрд. 283,6 млн. грн. Порівняно з 2016 роком надходження зросли на 42,1%, або на 3 млрд. 341,5 млн. грн.

Слідчі ДФС Дніпропетровщини повернули до бюджету майже 19 млн. грн.

Протягом січня – листопада 2017 року у слідчих Головного управління ДФС у Дніпропетровській області перебувало 406 кримінальних проваджень. Досудове розслідування закінчено з 144 кримінальних проваджень, з яких до суду направлено 49. З обвинувальним актом до суду направлено 41 cправа. Також, 8 кримінальних проваджень слідчими направлено до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності. Крім того, за одинадцять місяців поточного року за підслідністю скеровано 68 кримінальних провадження, приєднано до інших проваджень – 50. Тож, завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровщини з січня по листопад 2017 року збитки, нанесені державі, відшкодовані у розмірі 18 млн. 950 тис. грн.

Для платників, які у 2018 році підлягають переведенню на обслуговування в Офіс великих платників податків ДФС, реквізити рахунків для сплати податків, зборів та ЄСВ розташовані у розділі «Бюджетні рахунки»

Офіс великих платників податків інформує платників, які підлягають переведенню у 2018 році на обслуговування в Офіс великих платників податків ДФС, що реквізити рахунків для сплати податків, зборів та ЄСВ розташовані у розділі «Бюджетні рахунки».Одночасно звертають увагу, що у разі коли місцезнаходження платників податків (юрадреса) територіально не співпадає з місцем податкового обліку в Офісі великих платників (адміністративна територія м. Києва), сплата податку на прибуток повинна здійснюватися платниками податків на реквізити бюджетних рахунків, відкритих для Офісу великих платників за місцем знаходження платника, тобто на бюджетні рахунки відкритих на рівні головних управлінь Держказначейслужби України в областях з відомчою ознакою «99».Крім того повідомляється, що станом на сьогоднішній день продовжують діяти бюджетні рахунки для сплати податків, зборів та ЄСВ, які були відкриті у 2017 році. У разі внесення змін до переліку реквізитів рахунків, про це буде повідомлено додатково.

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів»

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», - про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті Президента України.Документ спрямований на забезпечення належного виконання рішень щодо стягнення аліментів. Закон дозволить зменшити заборгованість зі сплати аліментів, а також забезпечить належне утримання осіб, які отримують аліменти.Законом внесено зміни до КУпАП, СКУ, ЦПКУ, законів «Про дорожній рух», «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», «Про Державну прикордонну службу України», «Про судовий збір», «Про Національну поліцію», «Про виконавче провадження» та удосконалено порядок стягнення аліментів.Запроваджено нові засоби примусового виконання рішень відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Зокрема, Законом встановлюється тимчасове обмеження таких осіб у праві виїзду за межі України, тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження боржника у праві полювання.Крім того, передбачено новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплатних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Щодо формування податкового кредиту за операціями з придбання житлової та комерційної нерухомості та порядку оподаткування таких операцій податком на прибуток

Щодо порядку формування податкового кредиту.Суми ПДВ, сплачені у вартості товарів/послуг, основних фондів (у т.ч. об’єктів житлової та комерційної нерухомості), що були придбані з ПДВ, включаються платником ПДВ до складу податкового кредиту на підставі податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН, та за умови дотримання інших правил формування податкового кредиту, установлених ПКУ.У разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в неоподатковуваних операціях чи в негосподарській діяльності платника податку, застосовуються норми п. 198.5 ПКУ.

Щодо порядку обкладення податком на прибуток.Операція з придбання підприємством основних засобів ураховується в складі витрат, починаючи з періоду нарахування амортизації таких основних засобів, і впливає на фінансовий результат до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку та, відповідно, зменшує об’єкт обкладення податком на прибуток.

Згідно зі ст. 138 ПКУ, під час обчислення об’єкта обкладення податком на прибуток фінансовий результат до оподаткування:збільшується на суму нарахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до національних П(С)БО чи МСФЗ;зменшується на суму розрахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до п. 138.3 ПКУ.

Причому розрахунок амортизації основних засобів або нематеріальних активів здійснюється відповідно до національних П(С)БО або МСФЗ з урахуванням обмежень, установлених пп. 14.1.138, пп. 138.3.2138.3.4 ПКУ. За такого розрахунку застосовуються методи нарахування амортизації, передбачені національними П(С)БО, крім «виробничого» методу (пп. 138.3.1 ПКУ).Згідно з пп. 138.3.2 ПКУ, не підлягають амортизації та проводяться за рахунок відповідних джерел фінансування витрати на придбання або самостійне виготовлення невиробничих основних засобів, невиробничих нематеріальних активів і витрати на ремонт, реконструкцію, модернізацію чи інші поліпшення невиробничих основних засобів, невиробничих нематеріальних активів.Терміни «невиробничі основні засоби», «невиробничі нематеріальні активи» означають, відповідно, основні засоби, нематеріальні активи, не призначені для використання в господарській діяльності платника податку.Отже, з метою оподаткування амортизація основних засобів нараховується у разі їх експлуатації під час провадження господарської діяльності платника податку.

З 1 січня 2018 року підприємці, які досягли 60 років та мають страховий стаж (зокрема, з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 р.) не менше 25 років та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (незалежно від виду пенсії) звільняються від сплати ЄСВ за себе

З 01.01.2018 р. фізичні особи - підприємці, які досягли віку, встановленого статтею 26 Закону №1058 (60 років та мають страховий стаж, зокрема з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 р. - не менше 25 років) та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (незалежно від виду пенсії) звільняються від сплати ЄСВ за себе.

ДФСУ у листі від 26.12.2017 р. №3135/Д/99-99-13-02-01-14/ІПК нагадує, що до 31.12.2017 року діяла норма, згідно з якою особи, зазначені у п. 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ, звільняються від сплати за себе єдиного соцвнеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи могли бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.Проте Законом від 03.10.2017 р. №2148-VIII внесено зміни до Закону про ЄСВ. Зокрема, встановлено, що особи, зазначені у пункті 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ, звільняються від сплати за себе єдиного соцвнеску, якщо вони:отримують пенсію за віком;або є особами з інвалідністю,або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону №1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.Як і раніше, такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.Зазначена норма набрала чинності з 1 січня 2018 року.

Граничні строки подання декларації про доходи у 2018 році

З 1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування доходів. Більш того, звітувати про доходи за минулий рік потрібно за новою формою декларації. Як змінилася нова форма декларації про доходи - читайте в аналітиці від редакції та роз'ясненні ДФСУ.У доповнення до цієї інформації ДФСУ розповіла хто та в які терміни повинен подавати декларацію у 2018 році:1) ФОП (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2017 рік – 09.02.2018 р.;Важливо! Фізичні особи-підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) в річній податковій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначити інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.2) ФОП, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням, – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності; Важливо! У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.3) Громадяни, які зобов’язані згідно з ПКУ подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним.Важливо! Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.4) Громадяни, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2018 р. (включно).5) Фізособи - платники податку-резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. Також податківці нагадують, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено ПДФО та військовий збір, тощо;від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року;інвестиційного доходу;іноземного доходу;та в інших передбачених ПКУ.Разом з тим, обов’язок фізичної особи-платника ПДФО щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ;- у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы вакцинировались, но все равно заболели COVID-19?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама