28.12.2017 ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра

2017-12-20 14:45 1 583 Нравится

Податківці ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області привітали вихованців дитячого будинку з днем Святого Миколая

Делегація працівників ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області на чолі з начальником інспекції Чуб Ганною Володимирівною завітали до Дніпропетровського дитячого будинку - інтернату у м.Дніпрі, який стає першою домівкою для дітей віком до п’яти років, що залишились без батьківської турботи.

Як завжди, податківці порадували діток приємними солодкими подарунками.

З історії відомо, що Святитель Миколай жив приблизно в III-IV століттях. У народі його прозвали Миколою Угодником, оскільки він прославився як угодник Божий. Християни вважають, що в День святого Миколая досі відбуваються чудеса, а також здавна Микола Угодник вважався захисником всіх дітей. У деяких слов'янських народів вірили і досі вірять, що напередодні Дня святого Миколая цей святий приносить усім слухняним дітям подарунки, а неслухняні повинні виправитися і чекати подарунки від Миколая наступного року.

Ганна Володимирівна звернувшись до усіх присутніх наголосила: «Родину не можна замінити нічим, а проявити піклування, турботу, щоб розтанули крижинки в дитячих душах бодай на якийсь час – це можливо. І це варто робити, створюючі свято дітям. А найбільша вдячність для дорослих – це щасливі очі дітей, їх радісні усмішки та дзвінкий сміх.».

Закінчилась зустріч чудовим святковим концертом, який вихованці організували для гостей свята.

Визначення податкових зобов’язань у разі анулювання реєстрації платником ПДВ

Якщо товари/послуги, необоротні активи, суми ПДВ по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності, такий платник ПДВ в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, - зазначає ДФС у Запорізькій області.

Зазначена норма не застосовується у випадку анулювання реєстрації як платника ПДВ внаслідок реорганізації шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Отже, платник ПДВ у разі анулювання реєстрації на дебіторську заборгованість за оплаченими, але не отриманими товарами/послугами, повинен в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку визначити податкові зобов’язання за такими товарами/послугами, необоротними активами виходячи з їх звичайної ціни, визначеної на момент такого нарахування.

Безнадійна кредиторка перед нерезидентом: що з оподаткуванням?

Коригування фінансового результату до оподаткування на суму безнадійної кредиторської заборгованості ПКУ не передбачено, - зазначає ДФС у Донецькій області.

Згідно з п. 3 НП(С)БО1 зобов’язання – заборгованість підприємства, яка виникла внаслідок минулих подій і погашення якої в майбутньому, як очікується, призведе до зменшення ресурсів підприємства, що втілюють у собі економічні вигоди.

Відповідно до п. 5 П(С)БО 11 якщо на дату балансу раніше визнане зобов’язання не підлягає погашенню, то його сума включається до складу доходу звітного періоду.

Базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розд. III Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів (п. 190.1 ПКУ).

Під час ввезення товарів на митну територію України суми податку підлягають сплаті до державного бюджету платниками податку до/або на день подання митної декларації безпосередньо на єдиний казначейський рахунок, крім операцій, за якими надається звільнення (умовне звільнення) від оподаткування (п. 206.1 ПКУ).

Відповідно до п. 2 Інструкції №141 сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов’язання з ПДВ звітного періоду згідно із законодавством, за наявності, зокрема митних декларацій відображається за дебетом субрахунку 641 «Розрахунки за податками», аналітичний рахунок «Розрахунки за податком на додану вартість».

Отже, платник податку – резидент, який здійснює розмитнення придбаних у нерезидента товарів, повинен сплатити до бюджету ПДВ до/або на день подання митної декларації. Якщо такий резидент не розраховується за придбані товари, то при списанні безнадійної кредиторської заборгованості у бухобліку сума заборгованості перед нерезидентом включається до складу доходів та враховується при визначенні фінрезультату до оподаткування відповідно до правил бухобліку.

Алгоритм виправлення помилок у додатку 5 до декларації з ПДВ

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що виправлення помилок, допущених у додатку 5 до податкової декларації з ПДВ та які не вплинули на числові показники декларації, проводиться шляхом подання Уточнюючого розрахунку. До нього додається Розшифровка з відміткою «Уточнюючий».

При цьому у даному випадку до графи 4 Уточнюючого розрахунку переносяться показники декларації, Розшифровка до якої уточнюється, до графи 5 - всі відповідні показники декларації з урахуванням виправлених помилок (відповідають показникам з графи 4), а графа 6 не заповнюється.

Виправлення помилок у записах по контрагентам у Розшифровках проводиться способом коригування.

Для виправлення запису неправильно вказаного індивідуального податкового номеру контрагента (покупця або постачальника) в уточнюючій Розшифровці:

1) повторюється помилковий запис ІПН, при цьому вартісні показники вказуються зі знаком «-» (тобто сторнуються);

2) вказується правильний запис за операціями з контрагентом за звітний (податковий) період, за який виправляються помилки повністю (включаючи вартісні показники);

3) підсумковий рядок «Усього за звітний період» не заповнюється.

Голова податкового комітету Верховної Ради розповіла про сумнівні схеми відшкодування ПДВ аграрному сектору

Мінфін проводить досить поверхневий аналіз ПДВ, - про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомила Голова податкового комітету ВРУ Ніна Южаніна.

«Навіть показники надходження цього податку у бюджет на 2018 рік мене дивують. Звідки такий ріст по ПДВ, якщо він має бути десь приблизно на одному рівні із ростом ВВП? Я не розумію, звідки візьметься додана вартість, якщо не будуть генеруватися гроші в країні, - зазначила вона.

Южаніна зауважила, що стурбованість викликає вплив аграрного сектору на відшкодування ПДВ з бюджету.

«Треба проаналізувати, чи весь ПДВ, який зараз відшкодовується був сформований у системі електронного відшкодування ПДВ грошима. Мені здається, і, як показує практика минулого року, якраз на основі висновків аудиторів, які займаються аграрним сектором – близько 20 млрд грн було відшкодовано ПДВ, який не забезпечений грошима, і в цьому році така ж приблизно сума.

Висновки має робити Мінфін і я про це неодноразово говорю, але чомусь ніхто не чує. Треба глибоко проаналізувати аграрний сектор і думати, що робити далі», - наголосила голова податкового Комітету ВР.

Н.Южаніна підкреслила, що зловживання з відшкодуванням ПДВ саме в аграрному секторі обчислюється не малими сумами.

«Ми не можемо зараз бездумно відшкодовувати ПДВ, не прогнозуючи, що буде з цим податком на наступні роки. Тому і не даремно лунають думки експертів, щоб взагалі відмінити цей податок як такий, що продовжує бути корупційним – не в плані відшкодування, а в плані самої норми, яка дає більш прибутковим орагізаціям отримувати величезні відшкодування ПДВ», - пояснила вона.

Голова Комітету ВР вважає, що скасовувати усю систему ПДВ недоцільно, а от переглянути механізм його відшкодування – варто.

«Сама система існування ПДВ – вона правильна, вона відповідає тим директивам, які діють в ЄС. І відшкодування має бути, але кожна країна має усвідомлювати, яка галузь може використовувати несплачений ПДВ, і робити певні кроки, щоб саме ці галузі не виймали весь сплачений ПДВ із бюджету назад у свою оперативну діяльність, генеруючи прибутки», - резюмувала вона.

Про оподаткування ПДВ операцій з реалізації товарів на умовах проведення рекламної акції (1 одиниця товару - в подарунок)

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, у разі здійснення операції з постачання шести блоків води за ціною п’яти у рекламних цілях з метою залучення нових клієнтів постачання одного блока води відбувається безкоштовно. А відповідно до ст. 185 ПКУ безоплатне постачання є об'єктом оподаткування ПДВ та оподатковується у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

У листі податківці розповіли й про порядок визначення бази оподаткування ПДВ операцій з постачання такого блоку води. Вона має визначатися відповідно до п. 188.1 ПКУ. При цьому за такою операцією платник податку зобов'язаний скласти дві податкові накладні та зареєструвати їх в ЄРПН:одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання;іншу - на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання над фактичною ціною з типом причини 15. У рядках такої податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, постачальник зазначає власні дані. У графі 2 розділу Б, крім номенклатури товарів/послуг, потрібно також зазначати: «перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст. 188 і 189 ПКУ, над фактичною ціною постачання». А графи 3.1, 3.2, 3.3, 4, 5, 11 розділу Б у ПН з типом 15 не потрібно заповнювати.

Нардепи пропонують відновити повернення ПДВ при експорті олійних з 1 квітня 2018 року

14 грудня у Верховній Раді зареєстровано законопроект №7403. Ініціаторами законопроекту є І. Мірошніченко, В. Дідич, В. Івченко, В. Ничипоренко та інші нардепи VIII скликання.

Законопроект пропонується доповнити підрозділ 2 Перехідних положень ПКУ новим пунктом 63, в якому передбачити обмеження дії режиму звільнення від оподаткування ПДВ сої, ріпаку та соняшника одним календарним місяцем.

«63. З 1 березня 2018 року звільняються від оподаткування ПДВ операції з вивезення в митному режимі експорту технічних культур товарних позицій 1201, 1205 та 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД.

З 1 квітня 2018 року операції з вивезення в митному режимі експорту технічних культур товарних позицій 1201, 1205 та 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, підлягають оподаткуванню податком на додану вартість на загальних підставах відповідно до статей 185 та 195 цього Кодексу».

На думку ініціаторів, прийняття законопроекту забезпечить недопущення завдання збитків аграріям, які займаються виробництвом олійних культур та сприятиме зміцненню репутації України, як надійного торгового партнера.

Чи враховуються до бюджетного відшкодування суми ПДВ, сплачені авансом

ДФСУ у листі від 05.12.2017р. №2848/6/99-99-12-02-01-15/ІПК зазначає, що в основу розрахунку суми бюджетного відшкодування покладено єдиний принцип: проведення грошових розрахунків з постачальниками у зв’язку з придбанням товарів/послуг, а якщо постачальник - нерезидент, то з бюджетом (у частині ПДВ).

Отже, суми ПДВ, які сплачені авансом у попередніх та звітному (податковому) періодах постачальникам товарів/послуг приймають участь у розрахунку суми бюджетного відшкодування ПДВ.

Разом з цим, податківці повідомляють, що відповідно до п. 198.3 ПКУ податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ПКУ, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг.

Отже, платник податку, у якого попередня оплата за товари залишається не підтвердженою фактом отримання таких товарів, втрачає право на податковий кредит, оскільки перерахування попередньої оплати за товари без факту отримання таких товарів, не відповідає визначенню придбання.

Повідомлення для агропідприємств щодо Sперев.

13 грудня ДФСУ запустила алгоритм перерахунку показника Sперев. відповідно до поданих коригувань з /7,/8,/9 до податкових накладних. Найближчим часом будуть відправлені повідомлення про помилки, а згодом і про прийняті коригування.

Певна кількість коригувань була відбита системою оскільки подані коригування містили помилки або щодо заповнення або щодо співставлення обсягів ПДВ у розрізі ІПН по 5 додатку декларацій по окремому кожному періоду.

Для надання можливості платникам АПК виправлення помилок або додаткового подання коригувань ДФСУ планує ще на декілька днів відкрити шлюз.

«Перевірте стан ліміту по формулі, передивіться за які саме періоди не згорнувся показник Sперев. - і встигніть пригнути в останній потяг», - про йдеться у повідомленні на сторінці Голови Комітету з питань податкової політики Громадської ради при МЕРТ України О.С. Богданової у мережі Facebook.

Порядок виправлення помилки, допущеної в податковій накладній, а саме: якщо платником була складена податкова накладна на звільнені від оподаткування ПДВ операції (без ПДВ), а необхідно було скласти накладну на оподатковувані ПДВ операції?

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що за п. 17 Порядку №1307, для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні. Тобто при одночасному постачанні одному отримувачу (покупцю) як оподатковуваних товарів/послуг, так і таких, що звільнені від оподаткування, постачальник (продавець) складає окремі податкові накладні. У податковій накладній, складеній на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ, у графі «Складена на операції, звільнені від оподаткування» верхньої лівої частини робиться помітка «Без ПДВ».

Виправлення помилок у ПН проводяться шляхом складання РК відповідно до п. 192.1 ПКУ.

Податківці на підставі цих норм зазначили алгоритм дій платника ПДВ, якщо платником була складена податкова накладна на звільнені від оподаткування ПДВ операції (без ПДВ), а необхідно було скласти накладну на оподатковувані ПДВ операції. А саме:

 • до такої податкової накладної складається розрахунок коригування, в якому у полі «Дата складання» вказується дата, на яку було виявлено помилку. У розділ Б такого розрахунку коригування зі знаком «-» вказується обсяг операцій з постачання товарів/послуг, які зазначені як звільнені від оподаткування. Такий РК реєструється в ЄРПН покупцем;
 • потім складається нова податкова накладна на операції, які оподатковуються за відповідною ставкою (20, 7, 0%). Датою складання такої податкової накладної є дата виникнення податкових зобов’язань. Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН.

У разі зміни даних про місцезнаходження (місце проживання) платника ПДВ проводиться перереєстрація такого платника шляхом подання реєстраційної заяви за формою №1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація»

Оскільки в результаті перейменування назви вулиці, міста, селища, зміни поштового індексу тощо вносяться зміни у відомості про місцезнаходження юридичної особи та місце проживання фізичної особи – підприємця, що містяться в в ЄДР, то це є підставою для здійснення перереєстрації платника ПДВ. Перереєстрація проводиться шляхом подання реєстраційної заяви за формою №1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація». Це випливає із норм п. 183.15 ПКУ та пунктів 4.1. і 4.2 розділу IV Положення №1130. Зазначимо, що подати цю заяву слід протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ. У реєстраційній заяві платник ПДВ зазначає дані станом на дату заповнення заяви, у тому числі критерії, за якими станом на дату заповнення заяви особа відповідає статусу платника ПДВ згідно з розділом V «Податок на додану вартість» ПКУ.

Комітет Верховної Ради з питань агарної політики вимагає переголосувати за зміни до Податкового кодексу України щодо скасування експортного відшкодування ПДВ виробникам технічних культур

 • Про це повідомляє УНН з посиланням на сайт Комітету.
 • Мова йде про проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», який Рада ухвалила в другому читанні та в цілому 7 грудня. За словами нардепів, «їх ввели в оману і маніпулятивно проштовхнули зміни до Податкового кодексу України».
 • «До зазначеного законопроекту народним депутатом України Вадимом Сидорчуком було внесено поправку №180, якою передбачено скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті технічних культур: сої, ріпаку та соняшнику. Зазначена поправка порушує статтю 116 Регламенту Верховної Ради України, відповідно до якої пропозиції та поправки до законопроекту, який готується до другого читання, можуть вноситися лише до того тексту законопроекту (статей, їх частин, пунктів, речень), який прийнятий Верховною Радою України за основу», - йдеться у заяві.
 • Ця правка була відхилена більшістю парламентарів, разом з тим, перед самим голосуванням за законопроект в цілому її, та низку інших, повторно винесла на голосування голова Комітету з питань податкової та митної політики.
 • «Н.Южаніною перед голосуванням за прийняття цього законопроекту в цілому було повторно оголошено низку поправок, відхилених народними депутатами України, з проханням про їх підтримку. Серед названих поправок була і поправка №180. Проте, під час їх оголошення не було сказано про їх зміст.
 • Тому, під час голосування за підтримку названих поправок, велика частина народних депутатів України, в тому числі і з тих, які поставили підписи під цією заявою, були введені в оману і не розуміли, що голосують за скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних культур», - йдеться у заяві комітету.
 • Відповідно до стенограми голосування, Южаніна лише перерахувала номери правок, без уточнення їх змісту. За словами нардепів, прийняття такої норми нанесе велику шкоду сільському господарству України, оскільки призведе до падіння закупівельних цін на них.
 • Нардепи наголошують, що скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті олійних культур нанесе велику шкоду сільському господарству України, адже призведе до падіння закупівельних цін на них. Загальні втрати аграріїв складуть декілька мільярдів гривень.
 • Окрім того, скасування відшкодування ПДВ при експорті відповідних олійних культур є грубим порушенням зобов’язань, взятих Україною при вступі до СОТ і підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом, наголосили обранці.
 • Тож, члени аграрного комітету пропонують винести вказану поправку на повторне голосування.
 • “Зважаючи на те, що в поточному році залишається лише один пленарний тиждень, народні депутати України — члени Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин активно працюють над розробкою відповідних змін до Податкового кодексу України з метою врегулювання порушеного питання.
 • При цьому, члени Комітету наполягають на необхідності негайного розгляду відповідного законопроекту Комітетом з питань з питань податкової та митної політики, включення його до порядку денного сесії Верховної Ради України та невідкладного розгляду парламентом в четвер”, — наголошується у заяві.

 • Щодо використання у господарській діяльності автомобілів працівників та виплати компенсації працівникам за використання автомобілів у службових цілях
 • ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що сума компенсації, що виплачується юрособою найманому працівнику за використання власного автомобіля у службових цілях включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника як додаткове благо та оподатковується ПДФО та військовим збором на загальних підставах.
 • Щодо права юридичної особи відносити до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені за придбане пальне для експлуатації автомобіля з метою виконання працівником службових обов’язків податківці зазначають наступне: платник ПДВ, який відповідно до умов договору забезпечує орендоване майно (автомобіль) паливно-мастильними матеріалами для ведення господарської діяльності, має право віднести до складу податкового кредиту суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку зі здійсненням таких витрат, на підставі зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних.
 • При цьому, виходячи з вартості придбаних паливно-мастильних матеріалів, які використані не в рамках здійснення господарської діяльності та/або використання яких в рамках господарської діяльності не підтверджено документально, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання за правилами встановленими п. 198.5 ПКУ.
 • Разом з цим норми витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті затверджені наказом Мінтранспорту України від 10.02.1998 р. №43. Витрати палива понад такі норми вважаються використанням палива в негосподарській діяльності суб'єкта господарювання.
 • Електромобілі для українців стануть ще більш доступними
 • З 1 січня 2018 року парламент запропонував звільнити від сплати ПДВ та акцизного податку операції із ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами. Крім того, податкова пільга буде розповсюджуватися і на операції з подальшого постачання на митній території України електрокарів. Наразі очікується підписання відповідного законопроекту Президентом України, - повідомляє ДФСУ на офіційному сайті.
 • Норма діятиме протягом 2018 року. Відповідні зміни до ПКУ були прийняті 7 грудня.
 • Нагадаємо, імпорт електроавтомобілів з 2016 року вже був звільнений від сплати ввізного мита. У 2016 році обсяги ввезення таких транспортних засобів склали 2274 штук. Протягом 11 місяців 2017 року імпорт збільшився на понад 13% - до 2676 штук. До бюджету було сплачено 82,37 млн грн та 115,6 млн грн відповідно (ПДВ, акциз).
 • Так, наприклад, якщо зараз при ввезенні бюджетного електрокару Nissan Leaf 2016 року випуску бувшого у використанні, оформленого ДФС по вартості 5600 доларів, імпортером було сплачено понад 34,3 тис. грн, то з нового року імпортери зекономлять понад 20% коштів за рахунок відсутності митних платежів. З нової Tesla S, мінімальна митна вартість якої складає 103,6 тис. доларів зараз необхідно сплатити майже 566,5 тис. грн. митних платежів.

Запропоновано скасувати прийнятий законопроект №6776-д про зміни до Податкового кодексу

Як зазначено у пояснювальній записці, при розгляді законопроекту №6776-д у другому читанні Верховною Радою порушено Закон України «Про Регламент Верховної Ради України».

Адже законопроект, підготовлений до другого чи повторного другого читання, висновок головного комітету та інші супровідні документи до нього, мали б надаватися народним депутатам не пізніш як за 10 днів до дня розгляду цього законопроекту на пленарному засіданні ВРУ.

Натомість порівняльну таблицю законопроекту №6776-д до другого читання надано нардепам для ознайомлення безпосередньо перед розглядом самого законопроекту, а саме 7 грудня 2017 року.

Про вказані порушення народні депутати неодноразово зазначали та звертали увагу головуючого на пленарному засіданні, однак порушення усунуті не були.

На думку автора законопроекту, це позбавило можливості народних депутатів об’єктивно розглянути відповідне питання та прийняти рішення, яке б відповідало інтересам держави та українського народу.

Комітет з питань податкової та митної політики розповів про основні зміни до Податкового кодексу, прийняті Верховною Радою 7 грудня 2017 року

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Верховною Радою 7 грудня 2017 року прийнято в цілому Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (законопроект №6776-д).

Цей Закон безпосередньо пов’язаний з ресурсним забезпеченням надходжень до бюджетів. Зокрема, він передбачає:

1) Індексацію ставок податків, встановлених в абсолютних значеннях, а саме:збільшення ставок екологічного податку з урахуванням індексу споживчих цін на 11,2%;збільшення ставок рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів з урахуванням індексу цін виробників промислової продукції збільшені на 16,8%).

2) Встановлення графіку збільшення специфічних ставок акцизного податку на тютюнові вироби і мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів у 2018 році (з урахуванням попередньої індексації загалом на 29,7%), та у подальшому до 2025 року на 20% щорічно до досягнення мінімального стандарту ЄС (90 євро за 1000 штук).

3) Імперативне зобов'язання норми пункту 4 розділу ХІХ ПКУ щодо необхідності щорічного подання КМУ законопроекту про збільшення ставок, визначених в абсолютних величинах, змінено дорученням КМУ такий законопроект подавати у разі необхідності.

Парламентом окрім зазначеного прийнято також ряд законодавчих новацій, запропонованих народними депутатами України до другого читання законопроекту та підтриманих Комітетом, які направлені на удосконалення податкових норм і норм інших законів.

Загальний напрям прийнятих норм - стимулювання бізнесу і економіки в цілому, покращання інвестиційної привабливості суб’єктів підприємництва та держави, а також лібералізація умов ведення бізнесу. Крім того, прийнято норми щодо захисту прав платників податків та посилення відповідальності посадових осіб контролюючих органів за порушення їх прав. Зокрема:1) До 1 січня 2020 року запроваджено ввезення промислового обладнання з розстроченням сплати ПДВ на 24 місяця.2) Змінено процедуру зупинення податкових накладних/розрахунків. Встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена у порядку, та на підставах, визначеному КМУ. З 01.01.2018 року до прийняття відповідного рішення Уряду зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків не провадиться. 3) До 1 січня 2020 року звільнено від оподаткування прибуток підприємств у розмірі доходу підприємств, отриманого ними від господарської діяльності з використанням газу (метану) вугільних родовищ та/або похідної сировини газу (метану) вугільних родовищ, в тому числі газоповітряної суміші із вмістом газу (метану), яка не відповідає вимогам до якості природного газу, призначеного для транспортування, промислового та комунально-побутового споживання, що здійснюється відповідно до Закону України «Про газ (метан) вугільних родовищ».4) Запроваджено стимулюючі ставки рентної плати на видобуток природного газу у розмірі 12% та 5% залежно від глибини залягання для нових свердловин із гарантуванням інвесторам незмінності цих ставок протягом 5 років.5) З 1 січня 2019 року ставка рентної плати на видобуток конденсату (45% та 21% залежно від глибини залягання) зрівняна із ставками на видобуток нафти і газу (29% та 14% залежно від глибини залягання).6) З метою надання роботодавцю додаткових важелів у заохоченні та стимулюванні своїх працівників звільнено від оподаткування вартість путівок, що не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, які надаються роботодавцем один раз на календарний рік працівникам та/або членам їх сімей першого ступеня споріднення.7) Уточнені норми щодо ТЦО.8) Звільнено від сплати ввізного мита соду, яка використовується у різних галузях економіки країни.9) Встановлено фіксовану ставку земельного податку для залізниць і ГМК.10) Запроваджено правило, за яким ДФС зобов'язано до 15 липня поточного року на своєму веб-сайті оприлюднювати зведену інформацію про розмір та дату встановлення місцевих податків на відповідних територіях/11) З метою запобігання заниження бази оподаткування (оціночної вартості) при продажу нерухомого майна створено Єдину базу даних звітів про оцінку нерухомого майна.12) Встановлено, що якщо податковий орган у визначений ПКУ строк не направив фізичній особі повідомлення-рішення на сплату податку на нерухоме майно та/або земельного податку, така фізична особа звільняється від відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.13) Змінено критерії належності платника податків до категорії великих платників податків. Збільшено:показник сплати платежів до державного бюджету за платежами, які контролюються ДФС, з 20 млн грн до еквіваленту 1 млн євро, в яких сума податків, зборів, платежів, крім митних платежів, перевищує еквівалент 500 тис. євро;критерій обсягу доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали з 1 млрд грн до еквіваленту 50 млн євро.14) Запроваджено облік великих платників податків за неосновним місцем обліку у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків або його територіальних підрозділах щодо наявних в межах населеного пункту за місцезнаходженням контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків, або його територіальних підрозділів, об’єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність такого великого платника податків.15) Запроваджена норма щодо відшкодування шкоди за рахунок коштів державного бюджету завданої платнику податків незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи контролюючого органу та відповідальність такої посадової або службової особи в порядку регресу перед державою.16) Строк обов’язкового використання витратомірів-лічильників та/або рівномірів-лічильників на акцизних складах перенесено на рік та одночасно з 1 січня 2019 року запроваджено відповідальність за відсутність витратомірів-лічильників та/або рівномірів-лічильників на акцизних складах, на яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального та/або відпуск такого пального без наявності витратомірів-лічильників та/або рівномірів-лічильників. 17) Прийнято норми, відповідно до яких при визначенні бази оподаткування земельним податком та єдиним податком для платників четвертої групи коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки за 2018 рік дорівнює 1.Зазначений Закон містить і інші норми, направлені на запровадження мети його прийняття.

Чи можна виключити з ЄРПН заблоковану помилкову податкову накладну

ДФСУ у листі від 05.12.2017 р. №2817/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадує, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена у разі відповідності такої ПН/РК сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації. Критерії затверджено наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. №567.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми ПДІ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до ПН, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Водночас відповідно до п. 192.1 ПКУ розрахунок коригування може бути складений тільки до зареєстрованої в ЄРПН податковій накладній.

Таким чином, чинними нормами ПКУ не передбачено механізм видалення з ЄРПН поданих на реєстрацію податкових накладних.

Як нараховувати ЄСВ при звільненні працівниці під час її знаходження у відпустці для догляду за дитиною

Пунктом 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ визначено, що базою нарахування ЄСВ є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі.

У разі якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розмір мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ.

Cума ЄСВ розраховується як добуток ставки ЄСВ та розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано: дохід, що не перевищує розміру мінімальної зарплати, та ставки ЄСВ у разі нарахування; зарплати (доходів) найманому працівнику, який частину місяця перебував у відпустці без збереження зарплати; зарплати (доходів) найманому працівнику, який частину місяця перебував у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Обов’язок нарахування ЄСВ з мінімальної зарплати за основним місцем роботи також передбачено і у разі, коли працівник працював неповний місяць (перебував на лікарняному, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами).

Однак, сума ЄСВ розраховується з фактично нарахованої у поточному місяці зарплати незалежно від її розміру у разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи. Але це правило працює тільки у разі звільнення або прийняття працівника посеред місяця.

Новий порядок продовження граничних строків для подання декларацій

ДФСУ у листі від 18.12.2017 р. № 35248/7/99-99-15-02-01-17 нагадує, що 5 грудня 2017 року набрав чинності наказ Мінфіну від 20.10.2017 р. №861, яким викладено в оновленій редакції Порядок застосування норм пунктів 102.6 – 102.7 статті 102 глави 9 розділу II Податкового кодексу України (далі – Порядок).

У коментованому листі податківці зауважують, що Наказ №861 та оновлена редакція Порядку не встановлюють додаткових вимог чи обмежень для платників податків, а передбачають, зокрема:редакційне уточнення окремих положень Порядку та його структурування за розділами;приведення Порядку у відповідність до положень актів вищої юридичної сили, зокрема Кодексу;заміну посилання на органи ДПС та Держмитслужби словами «контролюючі органи»;втрату чинності наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1044.

Пунктами 102.6 – 102.7 ПКУ визначено перелік випадків, за яких граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань (далі – граничні строки) підлягають продовженню керівником контролюючого органу (його заступником або уповноваженою особою) за письмовим запитом платника податків, а також перелік осіб, на яких поширюється дія цих положень.Отже, Порядок визначає механізм реалізації законодавчо встановленого права платника податків на продовження граничних строків у встановлених Кодексом випадках.Розділ І Порядку містить визначення термінів, які у ньому вживаються.У розділі ІІ Порядку наведено перелік обставин, за яких граничні строки підлягають продовженню, та види їх документального підтвердження. За наявності таких обставин платник податку – фізособа або посадова особа юрособи (за умови, що протягом відповідних граничних строків така юридична особа не мала інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, а також вести бухгалтерський облік, складати та подавати податкову звітність) може звернутися до контролюючого органу за місцем реєстрації (податковою адресою) або за місцем адміністрування (обліку) надміру сплачених грошових зобов’язань з письмовою заявою про продовження граничних строків.Порядком передбачено, що заява подається у довільній формі. Водночас визначено низку обов’язкових вимог щодо її змісту та порядку подання, які наведено у розділі ІІІ Порядку. До заяви додаються документи, які підтверджують настання відповідних обставин.Порядок та строки розгляду контролюючим органом заяви платника податків про продовження граничних строків викладено у розділі IV Порядку.Звертаємо увагу, що протягом строку продовження граничних строків подання податкової декларації до платника податку не застосовуються штрафні санкції, встановлені ст. 120 ПКУ.

Щодо дотримання платниками законодавства з ЄСВ та ПДФО

Проект проводився на базі головних управлінь ДФС у Вінницькій та Дніпропетровській областях протягом ІІ кварталу 2017 року, під час якого було визначено найбільш ефективну форму взаємодії органів ДФС з платниками та підвищення суспільної довіри до фіскальної служби.Так, у рамках реалізації Проекту було визначено чотири цільові групи платників (загалом 400 платників):І цільова група (100 платників), платники якої були відібрані та включені до планів-графіків проведення документальних планових перевірок платників податків на ІІ квартал 2017 року;ІІ цільова група (100 платників), платникам якої були направлені листи з метою роз’яснення наслідків недотримання законодавства України про ЄСВ і ПДФО;ІІІ цільова група (100 платників) – платникам були надані усні консультації з метою роз’яснення наслідків недотримання законодавства України про ЄСВ і ПДФО;ІV цільова група (100 платників) – контрольна, відносно якої жодні заходи не вживалися.

Для аналізу результатів Проекту використовувалися показники: фонду оплати праці, кількості найманих працівників, обсягів реалізації товарів (робіт, послуг), середньої заробітної плати, а також темпів росту фонду оплати праці, кількості працівників, обсягів реалізації товарів (робіт, послуг) та питомої ваги фонду оплати праці в обсязі реалізації товарів (робіт, послуг).

За підсумками Проекту проведено аналіз динаміки зазначених показників у ІІІ кварталі 2017 році у порівнянні з аналогічними показниками до початку реалізації Проекту.

Так, результати засвідчили, що більш дієвими заходами дотримання платниками законодавства України про ЄСВ і ПДФО є проведення контрольно-перевірочної роботи та направлення листів платникам з метою роз’яснення наслідків недотримання цього законодавства.

Під час проекту, зокрема, були апробовані методи ризикоорієнтованого відбору об’єктів контролю та форми взаємодії органів ДФС з платниками, які позитивно вплинули на їх поведінку та сприяли підвищенню рівня дотримання платниками законодавства України про ЄСВ та ПДФО.

Отримані позитивні результати будуть використані у подальшій роботі ДФС.

Відмовитися від «спрощенки» можна до 21 грудня

Чечелівська ДПІ нагадує, що відповідно до ст. 298 ПКУ, платники єдиного податку можуть відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом.Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання, не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового кварталу чи року, подає до Державної податкової інспекції заяву про відмову від єдиного податку.При цьому, перехід до іншої системи оподаткування відбувається з першого числа місяця, наступного за звітним кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи.Звертаємо увагу, що 21 грудня 2017 року - останній термін для подання платниками єдиного податку заяви про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування з 1 січня 2018 року.

Мінфін впевнений в реальності досягнення дохідної частини бюджету на 2018 рік

Мінфін впевнений в тому, що досягнення прописаних у законі про державний бюджет на 2018 рік доходів цілком реалістично. Про це на прес-конференції розповів держсекретар Мінфіну Євген Капінус, передає «РБК Україна».

«Наша дохідна частина повинна бути реалістичною. Але дохідна частина, закладена в бюджеті, є реалістичною, і вона буде досягнута в наступному році. Наш бюджет є збалансованим. У нас були досягнення в роботі у соціальній сфері. Ми впевнені, що дохідна частина дасть можливість стабілізувати всі виплати, у тому числі по пенсійному фонду», - сказав він.

У свою чергу, перший заступник міністра фінансів Оксана Маркарова, розповіла про роботу порталу Е-data, запущеного для здійснення контролю за використанням бюджетних коштів.

«Контроль використання бюджетних коштів. Портал використання публічних коштів Е-data. На сьогодні понад 70,5 млн користувачів здійснюють транзакції на порталі. Наші платіжки використовуються, в тому числі, і в розслідуваннях. Публічні кошти - це наші з вами кошти», - повідомила вона.

Вона зазначила, що на сьогоднішній день платформа Е-data налічує 11 млн користувачів.

На новоствореному підприємстві призначено керівника: чи подавати повідомлення про прийняття на роботу?

Постановою Кабміну від 17.06.2015 р. №413 визначено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізособою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника ЄСВ за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. При здійсненні державної реєстрації новоствореної юрособи територіальні органи ДФСУ повідомлені про факт створення юрособи та особу її керівника.

Відповідно до Постанови №413 інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону про ЄСВ.

Для виконання порядку повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу, необхідна наявність наступних обставин:існування юрособи, на роботу до якої приймається працівник;об’єктивна можливість подання повідомлення до початку роботи працівника;подання повідомлення за формою, передбаченою Порядком №413.

Відповідно до ч. 4 ст.87 ЦКУ юрособa вважaється створенoю з дня її дeржавної реєстрації.Держреєстрація юрособи здійснюється, зокрема, на підставі:Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи (Наказ Мін'юсту від 09.02.2016 р. № 359/5);Наказу Мін'юсту від 18.11.2016 р. №3268/5 «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

При здійсненні державної реєстрації юридичної особи, державний реєстратор зобов'язаний внести відомості до ЄДР щодо керівника юрособи, що створюється. Без внесення до ЄДР ідентифікаційних даних про керівника державна реєстрація юрособи не відбувається.Тож з дня державної реєстрації новостворюваної юрособи, у ЄДР наявні відомості про її керівника, що вважаються достовірними. Таким чином, початком роботи керівника юрособи є день внесення державним реєстратором відомостей про нього до ЄДР.

«Особа з інвалідністю» замість «інвалід»: внесено зміни до 44 законодавчих актів

На ранковому пленарному засіданні Верховна Рада розглядає низку соціальних законопроектів. У цілому 232 голосами прийнято проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту осіб з інвалідністю (№6710).

Даним Законом пропонується внести зміни до 44 законодавчих актів. Метою прийняття цього проекту є приведення чинного законодавства в частині соціального захисту осіб з інвалідністю у відповідність до офіційного перекладу Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї та запровадження європейських стандартів у цій сфері. У більшому випадку Закон має технічний характер.

Законодавчим актом слова «інвалід», «особа з обмеженими фізичними можливостями», «інвалід війни» та «дитина-інвалід» в усіх відмінках і числах замінено словами «особа з інвалідністю», «особа з інвалідністю внаслідок війни» та «дитина з інвалідністю».

Законом також визначено, що положення про Фонд соціального захисту інвалідів затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної соціальної політики (Мінсоцполітики України) з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю.

Крім того, уточнено норми ст. 22 Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» щодо умов вступу осіб з інвалідністю до вищих та професійно-технічних навчальних закладів та збережено норму стосовно виплати студентам з інвалідністю тільки академічної стипендії.

Законом встановлено, що посвідчення, видані до набрання чинності цим Законом, у яких застосовуються слова «інвалід», «дитина-інвалід», «інвалід з дитинства», «інвалід війни», а також пенсійні посвідчення, в яких зазначаються ці слова, є дійсними протягом строку, на який їх видано.

Закон прийнято з урахуванням поправки, якою в абз. 15 пп. 11 п. 3 розділу I слово «академічна» виключено та техніко-юридичними правками.

Затверджено нову форму акта про госпдіяльність нерезидента через постійне представництво

Мінфін наказом від 30.10.2017 р. №892 затвердив нову форму Акта про встановлення факту ведення нерезидентом господарській діяльності через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік.

Нагадаємо, що цей Акт складається у разі встановлення контролюючим органом за результатами податкового контролю ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України без узяття на податковий облік та направляється через компетентний орган України компетентному органу іноземної держави для організації заходів стягнення.

Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Відповідно, з набранням чинності Наказу №892, втратить чинність наказ Міндоходів «Про затвердження форми Акта про встановлення факту ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік» від 22.11.2017 р. № 696.

Наявність ТТН не завжди доводить дійсність господарської операції

Відмова в реєстрації

Нині можна вже зробити деякі висновки, які стосуються практики відмови ДФС в реєстрації податкових накладних та подальшого оскарження таких рішень у суді.

Попри положення наказу Мінфіну від 13.06.2017 р. №566 та постанови Кабміну від 29.03.2017 р. №190, уповноважена комісія ДФС, приймаючи рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, у багатьох випадках узагалі не називає підстави такої відмови або вважає такою підставою «надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування», без конкретного зазначення документів.

З огляду на судову практику можна сказати, що оскарження рішення ДФС про відмову в реєстрації податкової накладної лише на підставі формальних недоліків, швидше за все, не приведе до позитивних результатів, адже платник податків повинен довести реальність самої господарської операції, щодо якої складена податкова накладна.

З урахуванням цього та у світлі наявних спорів між платниками податків та ДФС щодо відмови в реєстрації податкових накладних пропонуємо з’ясувати, чим саме має доводитися реальність господарських операцій за накладними, складеними компаніями, які надають послуги щодо перевезення вантажів та маркетингові послуги, зокрема у зв’язку з отриманням ними бонусів за стимулювання збуту продукції.

З 8 грудня діє постанова правління Пенсійного фонду, якою затверджено новий порядок оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії

Постановою «Про порядок оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії», зокрема, передбачається, що пенсійні посвідчення виготовляються на підставі заяви на виготовлення пенсійного посвідчення особи, якій призначено пенсію, що подається до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем перебування особи на обліку як одержувача пенсії, - повідомляє «Українське право».

У разі якщо особа, якій призначається пенсія, не досягла повноліття або є недієздатною, заява на виготовлення пенсійного посвідчення подається батьками, усиновлювачами, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками за місцем їх проживання/перебування, представниками закладів (органів опіки і піклування), які виконують функції опікунів і піклувальників (далі - законні представники), за місцезнаходженням таких закладів (органів).

Пенсійні посвідчення виготовляються у паперовій формі згідно зі зразком та описом бланка пенсійного посвідчення, або у вигляді платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням, містить графічну та електронну інформацію про власника, ключі електронного цифрового підпису.У разі якщо пенсійне посвідчення стало непридатним для користування, втрачено, особі призначено інший вид пенсії або змінилися обставини здійснення опіки та піклування (змінився законний представник чи його звільнено від повноважень, поновлено цивільну дієздатність одержувача пенсії тощо), за заявою одержувача пенсії видається нове посвідчення, про що робиться відмітка у пенсійній справі.Пенсійне посвідчення підлягає знищенню у випадку виявлення помилки в записах, скасування рішення про призначення пенсії, якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості, а також у випадках втрати придатності пенсійного посвідчення для користування або смерті власника.Пенсійне посвідчення виготовляється на ім’я особи, якій призначено пенсію. У разі якщо пенсія призначена неповнолітній або недієздатній особі чи особі, цивільна дієздатність якої обмежена, у посвідченні додатково зазначаються прізвище, ім’я та по батькові законного представника.Відомості про групу, підгрупу, причину інвалідності та строк, на який встановлено інвалідність, зазначаються в посвідченні незалежно від виду призначеної пенсії.Сформовані відомості для виготовлення пенсійних посвідчень подаються управліннями Пенсійного фонду України щотижня в електронній формі до 12:00 понеділка тижня, наступного за тим, у якому ці відомості були зібрані. Разом з відповідними відомостями подається електронна копія фотокартки одержувача пенсії. Подання відомостей здійснюється засобами інформаційно-телекомунікаційної системи ПФУ.Пенсійний фонд на підставі відомостей, отриманих від територіальних органів Фонду, забезпечує у двотижневий строк виготовлення посвідчень та ведення обліку їх виготовлення.До початку виготовлення пенсійних посвідчень здійснюється перевірка наявності раніше призначених пенсій (виготовлених посвідчень) особам, щодо яких подано відомості для виготовлення пенсійних посвідчень. Строк дії пенсійного посвідчення в паперовій формі не обмежується, крім випадків, коли пенсію призначено на визначений строк.Виготовлення електронного пенсійного посвідчення здійснюється банком, у якому одержувачем відкрито рахунок для виплати пенсії. Виготовлення електронного пенсійного посвідчення здійснюється на базі міжнародних платіжних систем або внутрішньодержавної національної платіжної системи за вибором одержувача пенсії.Тарифи (комісійні винагороди) за надання послуг банку, умови видачі та порядок обслуговування у банку електронних пенсійних посвідчень у частині платіжної картки встановлюються банком відповідно до законодавства у сфері банківської діяльності, правил банківського обслуговування та внутрішніх документів банку.Строк дії електронного пенсійного посвідчення як платіжної картки визначається банком і не може перевищувати трьох років.Пенсійне посвідчення використовується як платіжна картка до закінчення строку її дії, у тому числі у разі закінчення строку призначення пенсії.З метою забезпечення використання ЕЦП протягом терміну дії електронного пенсійного посвідчення до чип-модуля записується не менше двох пар ключів.У разі продовження строку призначення пенсії, встановлення інвалідності або продовження її на новий термін здійснюється виготовлення нового електронного пенсійного посвідчення.Структура, формат та строк передачі файлів, які містять інформацію, що надається відповідно до цього Порядку, вимоги до їх контролю, процедури взаємодії автоматизованих систем та змін до них визначаються Пенсійним фондом та зовнішніми користувачами прикладних сервісів відповідними спільними рішеннями, що оформлюються окремими протоколами, підготовленими та підписаними сторонами відповідно до вимог цього Порядку.Також встановлено порядок видачі пенсійних посвідчень.Видача пенсійних посвідчень здійснюється зазначеним у заяві територіальним органом Пенсійного фонду України, електронних пенсійних посвідчень - зазначеним у заяві відділенням банку. Разом з електронним пенсійним посвідченням видається інструкція щодо його використання.

Членські внески, сплачені за своїх працівників, вважаються додатковим благом та оподатковуються ПДФО та військовим збором

Відповідно до п. 163.1 ПКУ об’єктом оподаткування платника податку (як резидента так і нерезидента) є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, який складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця, - повідомляє ДФС у Львівській області.Підпунктом 14.1.47 ПКУ встановлено, що додаткові блага – кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розд. IV ПКУ). Згідно з пп. 164.2.20 ПКУ до бази оподаткування включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді інших доходів, крім зазначених у ст.165 ПКУ. Згідно з пп. 14.1.180 ПКУ податковий агент зобов’язаний, зокрема, нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розд. ІV ПКУ, до бюджету від імені та за рахунок фізособи з доходів, що виплачуються такій особі. Згідно з п.167.1 ПКУ ставка ПДФО становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у п. 167.2 - 167.5 ПКУ) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Також, згідно з п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ вказаний дохід підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5%.Отже, членські внески, сплачені за своїх працівників, вважаються додатковим благом та оподатковуються ПДФО (18%) та військовим збором (1,5%).

З 18 грудня 2017 року вводиться в дію Закон України «Про оцінку впливу на довкілля»

18 грудня 2017 року вводиться в дію Закон «Про оцінку впливу на довкілля», - повідомляє Міністерство екології та природніх ресурсів України.

Закон, зокрема, передбачає, що подача документів для отримання висновку з оцінки впливу на довкілля здійснюється безпосередньо шляхом внесення їх до відкритого Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля (ОВД).Як повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, реєстр зараз працює у тестовому режимі з базовим функціоналом, який у подальшому буде розширено та включатиме необхідні інформаційно-довідкові матеріали щодо процедури оцінки впливу на довкілля.«Реєстр обмежить контакт чиновника з суб’єктом господарювання, що особливо актуально у контексті боротьби з корупційними проявами і поліпшенням інвестиційного клімату в Україні. Але найголовніше, що новий механізм створить належні умови для збереження навколишнього природного середовища. ОВД дозволить зменшити ризики інвесторів, адже вони зможуть оцінити технічні, територіальні альтернативи планованої діяльності та обрати кращий варіант до початку її реалізації», - зазначив Остап Семерак. Він зазначив, що якщо державна екологічна експертиза могла проводитись на стадії реалізації прийнятих рішень, здатних вплинути негативно на навколишнє середовище, то ОВД - на стадії планування діяльності задля запобігання шкоді довкіллю та до прийняття рішення про провадження господарської діяльності.«У цьому суттєва і головна відмінність цих двох процедур», - сказав Остап Семерак.Єдиний реєстр дозволить усім заінтересованим сторонам ознайомитись із відкритими процедурами з оцінки впливу на довкілля та швидко знайти дані по яким об’єктам чи видам діяльності здійснюється ОВД у різних регіонах України.Розробка та підтримка функціонування Реєстру здійснюється у співпраці з Програмою розвитку ООН за фінансової підтримки Шведського Королівства. Пілотні проекти щодо розгляду перших справ з ОВД будуть здійснюватися за міжнародної технічної допомоги, зокрема у співпраці з проектом ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» (APENA). При Мінприроди також працює телефонна гаряча лінія з отримання додаткових консультацій щодо практичного функціонування ОВД.

Чи потрібно складати акцизні накладні при продажу талонів і смарт-карток на пальне

ДФС у індивідуальній податковій консультації від 14.12.2017 р. №2995/6/99-95-42-03-15/ІПК нагадують, що згідно із ст. 231 ПКУ, платник акцизного податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в ЄРАН з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.Відповідно до абзацу 2 пп. 14.1.212 ПКУ реалізація пального - будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника.

На підставі цього, податківці у листі доходять до двох висновків: акцизна накладна складається особою, що реалізує пальне, у т. ч. через АЗС чи АГЗС за талонами (смарт-картами);але при реалізації талонів (смарт-карток тощо) на пальне навіть особа, зареєстрована платником акцизного податку, не повинна складати акцизні накладні.

Які держпідприємства - наукові установи звільнені від сплати до бюджету частини чистого прибутку (доходу)

 • ідповідно до п. 16 ст. 1 Закону №848 наукова установа - це юрособа незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, утворена в установленому законодавством порядку, для якої наукова та (або) науково-технічна діяльність є основною. Отже, наукова установа може бути і державним підприємством.

Відповідно до п. 1 Положення № 380 Держреєстр наукових установ, яким надається підтримка держави - це перелік науково-дослідних, науково-технічних установ усіх форм власності та вищих навчальних закладів усіх форм власності, діяльність яких має важливе значення для розвитку науки, економіки і виробництва. Тож, цілком можливо і те, що держпідприємство-наукова установа зазначене у цьому Реєстрі.

Згідно з абз. 1 п. 2 ст. 12 Закону №848 наукові установи, включені до Реєстру, користуються податковими пільгами відповідно до законодавства України.

Пунктом 17 ч. 2 ст. 29 Бюджетного кодексу до доходів загального фонду Держбюджету належить частина чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань, що вилучається до держбюджету відповідно до закону, та дивіденди (дохід), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність.

Але державні комерційні підприємства та казенні підприємства, які відповідно до ст. 1 Закону №848 належать до наукових установ, а також науково-технологічні комплекси, засновані на державній власності, зобов’язані не менш як 50% чистого прибутку від своєї діяльності спрямовувати на провадження ініціативної наукової та науково-технічної діяльності, фінансування інновацій та розширення власної матеріально-технічної бази.

Отже, якщо державне підприємство підпадає під визначення «наукових установ», передбачене ст. 1 Закону №848, та не менш як 50% чистого прибутку, обрахованого згідно з правилами бухобліку, спрямовує на провадження ініціативної наукової та науково-технічної діяльності, фінансування інновацій та розширення власної матеріально-технічної бази, то така установа звільнятиметься від сплати до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу).

Податківці наголошують: звільнення від сплати частини чистого прибутку (доходу) до держбюджету відповідно до п. 1 та 2 ст. 11-1 Закону №185 не є податковою пільгою.

Але у листі зазначено, що таке держпідприємство подаватиме Розрахунок у терміни, передбачені для квартальної звітності. Йдеться про Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, форма якого затверджена наказом ДПАУ від 16.05.2011 р. №285.

Збільшення порогу продажу без РРО та скасування 300 регуляторних актів: дерегуляційний день у Кабміні

18 грудня відбулося засідання Уряду, присвячене покращенню бізнес-клімату та розвитку промисловості в Україні. За ініціативи Мінекономрозвитку Уряд скасував близько 300 урядових актів, які давно вже були неактуальними і лише створювали зайвий тиск на бізнес. Крім того, ухвалено низку рішень на підтримку української промисловості. Про це повідомили в Мінекономрозвитку.Cпрощено розміщення іноземних організацій в Україні“Представництва іноземних фірм та банків більше не будуть змушені погоджувати питання, пов’язані з придбанням, перебудовою чи орендою приміщення, з Генеральною дирекцією по обслуговуванню іноземних представництв. Якщо іноземне підприємство та фінансова установа хоче купити нерухомість в Україні, зможе це спокійно робити без зайвої дозвільної роботи. Це ще більше відкриє Україну для міжнародних партнерів і сприятиме залученню інвестицій”, - прокоментував рішення Уряду Перший віце-прем’єр міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів. Скасовано Указ №436 та укази, якими вносяться зміни до ньогоСьогодні, всупереч статті 133.3 ПКУ, податківці систематично штрафують підприємців за порушення норм Указу Президента №436 “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки”. Відтак, в разі втрати чинності Указу Президента №436 будуть скасовані штрафи за:перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах,неповне оприбуткування готівки у касах,витрачання готівки з виручки, отриманої від реалізації продукції та інших касових надходжень на виплату заробітної плати,перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки,проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа,використання одержаних в банку готівкових коштів не за цільовим призначенням.Скасовано необхідність проведення переоцінки запасів корисних копалин кожні 5 роківДо сьогодні усі надрокористувачі зобов’язані були проводити державну оцінку запасів родовищ корисних копалин через кожні 5 років експлуатації ділянки надр, незалежно від зміни кількісних показників запасів вуглеводнів. Монопольним правом на таку оцінку користувалася Державна комісія України по запасах корисних копалин. Відтак, скасування такої норми дозволить зменшити витрати бізнесу.

Як розповідають у ВО "Фортеця" прийнятою постановою КМУ "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 p. № 1336" передбачено:1) Збільшення граничного обсягу доходу на загальній системі оподаткування після перевищення якого обов'язковим є застосування РРО з 200 до 500 тис. грн.Зазначене збільшення передбачено для таких видів діяльності: роздрібна торгівля через засоби пересувної торговельної мережі; роздрібна торгівля на ринках;продаж страв та безалкогольних напоїв у буфетах ВУЗів;роздрібна торгівля, громадське харчування та побутове обслуговування на території закритих військових гарнізонів;надання послуг бібліотеками;продаж предметів релігійно-обрядової атрибутики;роздрібна торгівля насінням у кіосках на території сіл;провадження діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг суб'єктами підприємницької діяльності на території гірських сіл;надання медичних послуг виїзними бригадами та медичне обслуговування вдома;приймання від населення та реалізація через бджільницькі торговельно-заготівельні пункти продуктів бджільництва.2) Незалежно від обраних видів діяльності платники єдиного податку ІІ та ІІІ групи, обсяг доходу яких протягом року перевищив 1 млн гривень, зобов'язані перейти на застосування РРО.3) Без застосування РРО можуть надаватися такі побутові послуги: з ремонту та встановлення побутових машин і приладів, радіоелектронної апаратури, телеантен, ремонту і складання меблів, прибирання квартир, догляду за дітьми, хворими та людьми похилого віку, фотографування, дрібного ремонту квартир, приготування їжі, прання білизни, хімічного чищення меблів, килимів та інших килимових виробів, ремонту взуття, швейних та трикотажних виробів, виробів текстильної та шкіряної галантереї, радіоелектронної апаратури, побутових машин і приладів, металевих виробів, - крім суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на спрощеній системі оподаткування, а також тих, які застосовують працю найманих осіб;4) З переліку видів діяльності, які можуть здійснюватися без застосування РРО, виключено діяльність з надання на вокзалах та у портах послуг носильниками з доставлення багажу пасажирів, а також діяльність з реалізації білетів державних лотерей.

Визначення податкових зобов’язань у разі анулювання реєстрації платником ПДВ

Платник ПДВ у разі анулювання реєстрації на дебіторську заборгованість за оплаченими, але не отриманими товарами/послугами, повинен в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку визначити податкові зобов’язання за такими товарами/послугами, необоротними активами виходячи з їх звичайної ціни, визначеної на момент такого нарахування.

Якщо товари/послуги, необоротні активи, суми ПДВ по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності, такий платник ПДВ в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, - зазначає ДФС у Запорізькій області.

Зазначена норма не застосовується у випадку анулювання реєстрації як платника ПДВ внаслідок реорганізації шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Чи обов’язково сплачувати авансові внески з ПДФО підприємцям - «загальносистемникам»

Пунктом 177.11 ПКУ визначено, що фізособи - підприємці на загальній системі оподаткування подають річну податкову декларацію про доходи протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, - нагадує ДФС у Львівській області.Фізособа - підприємець - «загальносистемник» заповнює та подає додаток Ф2 разом з податковою декларацією, незалежно від результатів здійснення підприємницької діяльності. Якщо протягом звітного періоду дохід від підприємницької діяльності не отримувався, то відповідні рядки додатку та податкової декларації прокреслюються. Авансові платежі з ПДФО розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується. Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується. Остаточний розрахунок ПДФО за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року ПДФО на підставі документального підтвердження факту його сплати. Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому ПКУ (пп. 177.5.3 ПКУ).

До 1 квітня контролюючі органи мають визначити галузеві ризики та окреслити чек-лісти перевірок, - Гройсман

Відповідне доручення озвучив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Уряду, присвяченого проблемам та питанням дерегуляції, - повідомляє «Урядовий портал».

Глава Уряду підкреслив, що сьогодні для чиновника, який здійснює нагляд, будь-яка перевірка – «безпрограшна лотерея», коли достатньо прийти на об’єкт, знайти порушення, виписати акт чи штраф і потім вимагати від підприємця будь-чого, окрім головного – ліквідувати порушення.

«Мене штрафи не цікавлять! Мене цікавить безпека, благополуччя та нормальний діловий клімат. Ми будемо чітко визначати ризики – де є проблеми, яким чином їх виявляти та вирішувати. Державний контролюючий «рекет» – це система, на якій роками паразитували й брали хабарі. Ми приймаємо рішення про ліквідацію такого підходу», - сказав Володимир Гройсман.Він звернув увагу, що готовий до опору, який може «чинити система».«Ми даємо три місяці, аби ви (контролюючі органи) створили систему ризиків та чек-лісти для перевірки. Будь ласка, до 1 квітня в кожному контролюючому органі має бути система ризиків і чек-лісти, які будемо моніторити, - сказав Володимир Гройсман. – Наявність системи ризиків та чек-лістів означатиме, що ви готові змінювати систему і раз і назавжди поставити крапку негативним явищам. Якщо ні – заява на стіл, і займайтесь чимось іншим».18 грудня Кабмін провів спеціальне засідання, присвячене питанням дерегуляції. За результатами засідання скасовано черговий пакет регуляторних актів, які заважають розвитку підприємництва. Як підкреслював Володимир Гройсман, орієнтиром роботи Уряду визначено зростання економіки. На це направлені ключові програми підтримки цілих галузей промисловості та напрямків роботи підприємців. Разом з тим, відзначав Глава Уряду, якщо на рівні Кабміну будуть ухвалюватися рішення на користь бізнесу, а на місцях чиновники будуть формувати бар’єри для розвитку, такі чиновники будуть покарані.

Запроваджено спільний контроль у пункті пропуску на кордоні з Молдовою «Маяки-Удобне-Паланка»

Відтепер всі прикордонно-митні формальності будуть здійснюватися на території Молдови в пункті пропуску «Паланка» один раз та в одному місці. Це зробить перетин кордону зручним, значно скоротить час проведення необхідних процедур та мінімізує черги в години пікового навантаження, а інформаційний обмін між митниками суміжних країн стане на заваді контрабанді. Наразі триває реконструкція пункту спільного контролю, яка має завершитися у грудні 2018 року. План заходів прикордонних та митних відомств України і Республіки Молдова щодо інтенсифікації співпраці на українсько-молдовському державному кордоні на 2017-2018 роки, підписаний учасниками зустрічі, забезпечить розбудову об’єкту прикордонно-митної інфраструктури за європейськими стандартами. Одним із основних пріоритетів служб суміжних держав, які працюють на цій ділянці кордону, є створення максимального комфорту для громадян і підприємців в умовах триваючого будівництва. Навіть під час офіційного заходу пункт пропуску працював у штатному режимі, а на будівельному майданчику не припиняла роботу техніка. Висловлюючи слова подяки Місії ЄС з прикордонної допомоги Україні та Молдові (EUBAM) за активне сприяння у побудові сучасного пункту пропуску, начальник Одеської митниці ДФС Олександр Власов зазначив, що майбутнє ефективного управління кордонами - за спільним контролем. «Товарообіг між Україною та Молдовою у поточному році збільшився майже на 240 млн грн, що складає 730 млн грн. Найближчим часом на українсько-молдовському кордоні буде введено в дію нові пункти спільного контролю "Платоново-Гоянул Ноу" та "Кучурган-Новосавицьке", що позитивно позначиться на торговельних відносинах, комфортному переміщенню громадян та транскордонній співпраці у цілому», - переконаний Олександр Власов. Розширення та модернізація пункту пропуску "Паланка" здійснюється за програмою «Східне партнерство» в рамках міжнародної технічної допомоги ЄС. На реалізацію проекту передбачено понад 5 млн євро. Це вже шостий пункт спільного контролю на кордоні з Молдовою. Нагадаємо, що з 17.07.2017 спільний контроль запроваджено у пункті пропуску «Кучурган-Первомайськ».

Митники Київщини попередили незаконне ввезення 68 блоків цигарок

Працівники Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС зафіксували спробу ввезення на територію України партії тютюнових виробів через пункт пропуску «Бориспіль» з порушенням митного законодавства.

68 блоків цигарок українського виробництва спробував ввезти на територію України іноземець, який прилетів авіарейсом з Тель-Авіва. Для проходження митного контролю авіапасажир обрав спрощену систему - «зелений коридор», чим заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації іноземець не оформлював та не подавав, з приводу декларування переміщуваних ним товарів до інспекторів митниці не звертався.

Цигарки було виявлено на рентген-апараті у валізі пасажира без ознак приховування під час проведення вибіркового митного контролю багажу громадянина, після перетину ним білої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю „зелений коридор”.

Із загальної кількості сигарет пасажиру було пропущено 1 блок (200 штук цигарок), а за протоколом про порушення митних правил вилучено до винесення судом рішення у справі 68 блоків цигарок.

Довідково: згідно з ч.2 ст. 376 Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України без сплати митних платежів та без письмового декларування у кількості із розрахунку на одну особу – 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів.

Митники запобігли ввезенню контрафактних кросівок

У зоні діяльності Одеської митниці ДФС під час проведення контрольних заходів співробітниками Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії в черговий раз упереджено спробу ввезення товарів з порушенням прав інтелектуальної власності.

Так, на адресу одного з українських суб’єктів ЗЕД згідно з поданими товаросупровідними документами у контейнері надійшов товар «взуття» китайського походження. Торгові марки у декларації зазначені не були.

У результаті ініційованого Департаментом огляду товарів у пункті пропуску «Одеса-порт» встановлено, що у вказаному контейнері переміщується «спортивне взуття» з нанесеними ідентифікаційними ознаками, які візуально схожі на зареєстровані логотипи відомих виробників ADIDAS, PUMA, NIKE у кількості 4416 пар. Орієнтована вартість товару – близько 2 млн грн.

На даний час проінформовано правовласників вказаних торгових марок, внесених до відповідного митного реєстру, щодо переміщення через кордон товарів з порушенням вимог митного законодавства України. Попередньо товаровласники підтвердили, що ввезені товари виготовлені з порушенням вимог використання логотипів їх офіційних торгових марок.

Наразі розглядається питання про складання протоколу про порушення митних правил за статтею 476 Митного кодексу України, вилучення та конфіскація товару.

Нагадаємо, що наприкінці вересня на Одеській митниці вже була припинена спроба порушення прав інтелектуальної власності. Тоді суб’єкт ЗЕД намагався ввезти окуляри та кросівки, що містили позначення, права на які належать Chanel та Puma.

У ДФС визначили дієві заходи щодо дотримання платниками законодавства з ЄСВ та ПДФО

Для підвищення рівня добровільного дотримання платниками законодавства України щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб ДФС реалізовано Проект, розроблений спільно з експертом Департаменту з бюджетних питань Міжнародного валютного фонду Брюсом Квіґлі.

Проект проводився на базі головних управлінь ДФС у Вінницькій та Дніпропетровській областях протягом ІІ кварталу 2017 року, під час якого було визначено найбільш ефективну форму взаємодії органів ДФС з платниками та підвищення суспільної довіри до фіскальної служби.

Так, у рамках реалізації Проекту було визначено чотири цільові групи платників (загалом 400 платників):

І цільова група (100 платників), платники якої були відібрані та включені до планів-графіків проведення документальних планових перевірок платників податків на ІІ квартал 2017 року;

ІІ цільова група (100 платників), платникам якої були направлені листи з метою роз’яснення наслідків недотримання законодавства України про ЄСВ і ПДФО;

ІІІ цільова група (100 платників) – платникам були надані усні консультації з метою роз’яснення наслідків недотримання законодавства України про ЄСВ і ПДФО;

ІV цільова група (100 платників) – контрольна, відносно якої жодні заходи не вживалися.

Для аналізу результатів Проекту використовувалися показники: фонду оплати праці, кількості найманих працівників, обсягів реалізації товарів (робіт, послуг), середньої заробітної плати, а також темпів росту фонду оплати праці, кількості працівників, обсягів реалізації товарів (робіт, послуг) та питомої ваги фонду оплати праці в обсязі реалізації товарів (робіт, послуг).

За підсумками Проекту проведено аналіз динаміки зазначених показників у ІІІ кварталі 2017 році у порівнянні з аналогічними показниками до початку реалізації Проекту.

Так, результати засвідчили, що більш дієвими заходами дотримання платниками законодавства України про ЄСВ і ПДФО є проведення контрольно-перевірочної роботи та направлення листів платникам з метою роз’яснення наслідків недотримання цього законодавства.

Під час проекту, зокрема, були апробовані методи ризикоорієнтованого відбору об’єктів контролю та форми взаємодії органів ДФС з платниками, які позитивно вплинули на їх поведінку та сприяли підвищенню рівня дотримання платниками законодавства України про ЄСВ та ПДФО.

Отримані позитивні результати будуть використані у подальшій роботі ДФС.

Дніпропетровська митниця ДФС отримала 17 звернень громадян

За січень-листопад 2017 року до Дніпропетровської митниці ДФС надійшло 17 звернень від громадян. За аналогічний період 2016 року надійшло 16 звернень.

Керівництвом Дніпропетровської митниці ДФС проводиться особистий прийом громадян згідно графіку прийому громадян, затвердженого наказом Дніпропетровської митниці ДФС від 13.09.2017 №210 зі змінами внесеними наказом митниці від 27.10.2017 №239.

За січень-листопад 2017 року було розглянуто 60 звернень громадян на особистому прийомі керівництвом Дніпропетровської митниці ДФС:

- 24 прийомів – керівництвом митниці;

- 36 прийомів – начальниками митних постів.

Фактів порушення посадовими особами митниці положень Закону України «Про звернення громадян» у Дніпропетровській митниці ДФС не виявлено.

Зустріч з представниками контролюючих органів в Дніпропетровській митниці ДФС

Головною метою проведення заходу стали оцінка, аналіз та запобігання потенційних ризиків, що виникатимуть при обов’язковому здійсненні державних видів контролю за принципом «єдиного вікна» з урахуванням змін, внесених Постановою Кабміну від 22.11.2017 № 878.

13 грудня 2017 року в конференц-залі Дніпропетровської митниці ДФС відбулася робоча зустріч керівництва митниці з представниками суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та контролюючих органів м. Дніпра, а саме: санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного контролю.

Під час зустрічі, що проводилась у форматі наради, обговорювались питання та необхідні організаційні заходи для реалізації принципу «єдиного вікна», які виникають під час здійснення митних формальностей, а також пропозиції щодо перегляду місць митного оформлення товарів.

«На теперішній час, з використанням порядку інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна» у Дніпропетровській митниці ДФС оформлюється приблизно 19,5% від загальної кількості митних декларацій. Використання «єдиного вікна» дозволяє значно спростити митні процедури та скорочує час на їх проведення, мінімізує людський фактор при прийнятті рішень посадовими особами митниці та контролюючих органів, що дозволяє значно знизити корупційні ризики і можливості для перевищення службових повноважень.

У відповідності зі змінами, внесеними Постановою Кабміну від 22.11.2017 № 878, з 1 лютого 2018 року державний санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний та радіологічний контроль будуть проводитися виключно із застосуванням інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів і зборів за принципом «єдиного вікна» при електронному декларуванні товарів у визначених для цього місцях митного оформлення.

Про запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов’язкового продажу таких надходжень

14.12.2017 набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 13.1.2017 №129 «Про запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов’язкового продажу таких надходжень» (далі – Постанова №129).

Постановою №129 залишено вимоги щодо обов’язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб на рівні 50%. Решта надходжень в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидентів та нерезидентів і використовується ними відповідно до правил валютного регулювання.

Як і раніше, уповноважений банк має попередньо зараховувати надходження в інвалюті, на які поширюється вимога, на окремий рахунок «Розподільчі рахунки суб’єктів господарювання». На наступний день після зарахування цих коштів на розподільчий рахунок банк повинен здійснити їх обов’язковий продаж без доручення клієнта.

Крім того, розширено перелік операцій, надходження за якими не є обов’язковими до продажу. А саме – вимога не буде поширюватися на перекази, що були здійснені банком за рахунок власних коштів клієнта, які повертаються іноземним банком.

Постанова №129 діє з 14 грудня 2017 року до 13 червня 2018 року включно.

З текстом Постанови №129 можливо ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС України, скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

З настанням зимового періоду в усього жіноцтва щороку виникає потреба оновити свій передноворічний гардероб. Особливо, якщо справа йде про заповітні хутряні кожушки. А за умовами ринку, якщо виникає попит, то виникає і пропозиція, навіть якщо вона зв’язана із певними і цілком не примарними ризиками.

14 грудня 2017 року у пункті пропуску залізничного сполучення «Могилів-Подільський – Волчинець» митного поста «Дністер» Вінницької митниці ДФС під час проведення митного контролю та митного оформлення пасажирського поїзда № 341 сполученням «Москва – Кишинів», в одному із пасажирських вагонів в ході проведення митного контролю працівники митниці спільно з працівниками Могилів-Подільського прикордонного загону виявили в міжстельовому просторі спеціально обладнані тайники, в яких знаходились зав’язані мішки. Мішки, звісно не з подарунками від Святого Миколая і зовсім не для дітей, а містили у собі приховані від митного контролю 7 кожушків, 2 жилетки та 2 кардигана із натурального хутра та 10 кг червоної ікри.

Провідник пасажирського вагону, який являється громадянином Республіки Молдова приховав даний товар від митного контролю у спеціально обладнаному тайнику, шляхом конструктивної зміни неробочого тамбуру вагону. Однак, з метою легкої наживи, порушник митного законодавства України перетворив ці важкодоступні місця вагонів у спеціальні сховища для кожушків.

Виявлення такого неординарного порушення відбулось завдяки клопіткій аналітично-пошуковій роботі, чіткому аналізу ризиків, високому професіоналізму та відповідальному ставленню до своєї роботи працівників митниці та прикордонників.

Порушника затримано в адміністративному порядку. За дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, складено протокол про порушення митних правил за ч.1 ст.483 Митного кодексу України, за якою для порушника законодавством передбачено накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів. Кожушки та ікру вилучено, їх вартість буде встановлена додатково.

В Україні (станом на 1 грудня 2017 року) 120 тис. суб’єктів господарювання зареєстрували майже 280 тис. реєстраторів розрахункових операцій на 260 тис. господарських об’єктів.

За 11 місяців поточного року через РРО при продажу товарів (послуг) проведено розрахункові операції майже на 800 млрд. гривень.

Нагадаємо, що для спрощення подачі звітності РРО в Україні успішно працює система збору і збереження даних реєстраторів розрахункових операцій, функціонування якої передбачено чинним законодавством.

Інформація, яка міститься в зазначеній системі, дає можливість контролюючому органу переглядати фіскальні денні звіти у розрізі суб’єктів господарювання та РРО. Крім того, отримана інформація використовується для аналізу поточної діяльності платників податків, при формуванні плану-графіка документальних перевірок, попередження фактів невідображення в обсягах продажу з ПДВ роздрібних виторгів тощо.

Так, зокрема, лише під час перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію пального через мережу АЗС, за допомогою отриманої з системи інформації донараховано податків та застосовано штрафних санкцій на суму близько 3 млрд. гривень.

Враховуючи важливість застосування реєстраторів розрахункових операцій як один з елементів боротьби з тіньовою економікою, ДФС бере активну участь у напрацюванні змін до діючого законодавства для спрощення системи функціонування та обслуговування РРО.

Удосконалення системи збору і збереження даних реєстраторів розрахункових операцій в перспективі дозволить забезпечити дієвий громадський контроль за недопущенням порушень вимог чинного законодавства суб’єктами господарювання у сфері застосування РРО.

Так, наприклад, громадяни матимуть можливість перевірити на веб-порталі ДФС наявність того чи іншого розрахункового документу, а також поєднати відображений у системі розрахунковий документ з гарантійним талоном на придбаний товар.

Пропонується також запровадження мотивації у вигляді компенсації вартості покупки для тих споживачів, які виявлять порушенні порядку проведення розрахунків при придбанні товарів (послуг).

У Вінниці зупинили мікроавтобус, що перевозив майже тонну нелегального спирту

Співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Вінницькій області спільно з працівниками ГУ Нацполіції в області зупинили мікроавтобус, що нелегально перевозив рідину з характерним запахом спирту. В ході огляду автомобіля правоохоронці виявили також картонну фурнітуру для пакування алкогольних напоїв типу bag-in-box.

Нелегальний товар – 960 літрів рідини з характерним запахом спирту орієнтовною вартістю близько 260 тис. грн., а також автомобіль, що використовувався для перевезення незаконної продукції, вилучені. За даним фактом слідчими ГУ ДФС у області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України. Вирішується також питання щодо накладення арешту на вилучений товар та автомобіль.

Загалом з початку року оперативними співробітниками ГУ ДФС у області з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму більше 22 млн. грн. Припинено діяльність 4 підпільних цехів з виготовлення підакцизної продукції.

Зафіксовано спробу незаконного переміщення партії ендопротезів та медичних препаратів

Працівники Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії та працівники митного поста «Бориспіль-аеропорт» Київської митниці ДФС попереджено незаконне ввезення на територію України медичних приладів та медичних препаратів.

690 ін’єкційних шприців з препаратом для лікування остеоартрозу Остеніл та 93 медичних ендопротезів (стегнових компонентів) Bencox було виявлено під час митного оформлення товару «Рекламна продукція, товарні каталоги», який надійшов авіатранспортом на адресу одного з вітчизняних підприємств.

Товаросупровідні документи на вантаж на перший погляд були оформлені належним чином, однак митники вирішили ретельніше перевірити цю зовнішньоекономічну операцію і не помилилися. Серед заявленої в документах рекламної медичної продукції знаходилися шприци та ендопротези, дані про яких як і товаросупровідні документи були відсутні і на митний контроль не подавалися.

Згідно із ч. 4 ст. 266 Митного кодексу України - у разі самостійного декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення декларантом передбачену цим Кодексом відповідальність за вчинення порушення митних правил у повному обсязі несе декларант.

Таким чином, декларантом фізичною особою-підприємцем (декларантом) не заявлено за встановленою формою у митній декларації точні та достовірні відомості про товар, якій підлягає обов’язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Складено протоколи про порушення митних правил. Медичні препарати та прилади вилучено до винесення судом рішення у справах.

Система моніторингу оцінки ризиків при реєстрації податкових накладних буде тимчасово призупинена

Верховна рада прийняла в другому читанні та в цілому зміни до Податкового кодексу, відповідно до якого вводяться нові тимчасові правила реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.

Всі податкові накладні, реєстрація яких зупинена відповідно до критеріїв оцінки ступеня ризиків, мають бути зареєстровані в Єдиному реєстрі з 02.01.2018.

Ця норма не буде розповсюджуватися на такі ПН/РК:

- станом на 1 грудня 2017 року не подані пояснення та документи;

- станом на 1 грудня 2017 року прийнято рішення про відмову в реєстрації та по яких не розпочаті процедури адміністративного або судового оскарження.

Податкові накладні, реєстрація яких зупинена з 1 грудня та по яких платником податку після 1 грудня подані пояснення і копії документів мають бути прийняті протягом 5 робочих днів. У разі, якщо у цей строк не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації ПН/РК, реєстрація таких накладних здійснюється на наступний робочий день, за днем закінчення терміну розгляду пояснень і документів платника податку.

Нові норми вступають в силу з наступного дня після опублікування закону.

СМКОР призупиняє дію на два місяці. За цей час від набрання законом чинності Кабінет міністрів має визначити новий порядок дії системи блокування податкових накладних.

Порядок справляння плати за виконання митних формальностей органами доходів і зборів поза місцем розташування цих органів або поза робочим часом, установленим для них

05.12.2017 р. - з дня офіційного опублікування (опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 05.12.2017р. №95), набрано чинності наказом Міністерства фінансів України від 23.10.2017р. №862 (далі – Наказ №862), яким затверджено Порядок справляння плати за виконання митних формальностей органами доходів і зборів поза місцем розташування цих органів або поза робочим часом, установленим для них. Наказ №862 зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14.11.2017р. за №1385/31253.

Зазначений Порядок розроблено відповідно до частин 7 та 8 ст.247 глави 39 розділу VIII Митного кодексу України.

Порядок регулює питання прийняття органами доходів і зборів рішень на підставі письмового звернення декларанта або уповноваженої ним особи про виконання митних формальностей органами доходів і зборів поза місцем розташування цих органів або поза робочим часом, установленим для них, а також нарахування та внесення плати за виконання митних формальностей органами доходів і зборів поза місцем розташування цих органів або поза робочим часом, установленим для них.

Поряд з цим, визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 16.12.2013 року №804 «Про затвердження Порядку справляння плати за виконання митних формальностей органами доходів і зборів поза місцем розташування цих органів або поза робочим часом, установленим для них», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10.01.2014 за №11/24788.

Порушення норм застосування податкової соціальної пільги з ПДФО

Відповідно до положень п.п. 169.2.4 п. 169.2 ст. 169 розділу IV ПКУ від 2 грудня 2010 року № 2755-VI у разі порушення платником податку норми п. 169.2 ст. 169 ПКУ, та застосування внаслідок цього податкової соціальної пільги за кількома місцями отримання доходів, або також під час отримання інших доходів протягом будь-якого звітного податкового місяця,такий платник податку втрачає право на отримання податкової соціальної пільги за всіма місцями отримання доходу, починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється.

Щоб поновити право на застосування податкової соціальної пільги платник податку повинен подати заяви про відмову від такої пільги всім роботодавцям із зазначенням місяця, коли відбулося таке порушення, на підставі чого кожний роботодавець нараховує і утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100 відсотків суми цієї недоплати за рахунок найближчої виплати доходу такому платнику податку, а у разі, коли сума виплати недостатня, - за рахунок наступних виплат. Якщо сума недоплати та/або штрафу не були утримані податковим агентом за рахунок доходу платника податку, то такі суми включаються до річної податкової декларації такого платника податку.При цьому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється з податкового місяця, що настає за місяцем, в якому сума такої недоплати та штраф повністю погашаються.

Порядок застосування строків давності: норм п.102.6 – 102.7 ст. 102 гл. 9 розд. ІІ Податкового кодексу України

05.12.2017 набрав чинності Порядок застосування норм пунктів 102.6 – 102.7 статті 102 глави 9 розділу ІІ Податкового кодексу України, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2017 №861 «Про затвердження Порядку застосування норм пунктів 102.6 – 102.7 статті 102 глави 9 розділу ІІ Податкового кодексу України», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10.11.2017 за №1373/31241 .

Зазначений Порядок розроблений відповідно до норм п.102.8 ст.102 глави 9 розділу ІІ Податкового кодексу України і він визначає:

- механізм продовження граничних строків для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань (далі – граничні строки) відповідно до норм ПКУ;

- вимоги до змісту заяви платника податків про продовження граничних строків та порядок її подання;

- порядок та строки розгляду контролюючим органом заяви платника податків про продовження граничних строків.

Визнано таким, що втратив чинність наказ Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 №1044 «Про затвердження Порядку застосування норм пунктів 102.6 – 102.7 статті 102 Податкового кодексу України», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20.01.2011 за №84/18822.

З 1 січня 2018 року сплачуватимуть єдиний соціальний внесок фермерські господарства

Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесено зміни, зокрема, до Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та зараховано членів фермерських господарств до кола платників єдиного внеску.

Так, відповідно до п. 5¹ част.1 ст. 4 Закону № 2464, членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, визначено платниками єдиного внеску на загальнобов’язкове державне соціальне страхування ( єдиного внеску) - ці зміни наберуть чинності з 1 січня 2018 року.

Внесеними змінами з 1 січня 2018 року члени фермерського господарства виключені з переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску. Разом з цим, члени фермерського господарствазвільнятимуться від сплати єдиного внеску, якщо вони мають інвалідність або досягли пенсійного віку та отримують пенсію (за віком або за інвалідністю) чи соціальну допомогу.

З 1 січня 2018 року члени фермерських господарств сплачуватимуть єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачують єдиний внесок.

В Київській митниці ДФС тривають попереджувальні заходи з протидії корупції

Днями в Київській митниці ДФС на митному посту «Південний термінал» відбулася зустріч за участю в.о. начальника митниці Івана Бережнюка та в.о. начальника Управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Київській області Володимира Гавриленка з особовим складом митного поста та з суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, які здійснюють митне оформлення в зоні діяльності цього структурного підрозділу митниці.

«Повне подолання будь яких фактів порушень антикорупційного законодавства стане вирішальним показником якості впроваджуваних у країні реформ» - переконаний в.о. начальника митниці Іван Бережнюк.

Під час зустрічі, зокрема, було вирішено вжити вичерпних заходів щодо недопущення проявів корупційних діянь з боку посадових осіб митного поста, зокрема, через проведення заходів профілактики вчинення корупційних проявів –нарад, круглих столів, занять з додаткового вивчення антикорупційного законодавства з особовим складом митного поста.

Приємно вкотре зазначити, що поміж іншого, подібні зустрічі – це можливість напряму поспілкуватися митникам, підприємцям і відповідальним за боротьбу з корупцією, тобто тим, завдяки кому показники надходжень Київської митниці ДФС до Державного бюджету лише в листопаді становили 4,3 млрд. грн., а з початку року вже становлять понад 41, 2 млрд. грн.

На черзі зустрічі в інших структурних підрозділах Київської митниці ДФС, де триватимуть започатковані заходи з профілактики корупції.

В пункті пропуску «Бориспіль» затримано чергову партію високовартісних сильнодіючих медичних препаратів індійського виробництва

Працівниками Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС в пункті пропуску «Бориспіль» вкотре попереджено спробу незаконного ввезення на територію України партії сильнодіючих медичних препаратів, таких як «Cytoblastin», «Tenvir», «Lastet», «Bleocel», «Hepcinat», «Alkazeic», «Velpanat», «Natdac» тощо на загальну суму біля 70 тисяч доларів США

Загалом понад 700 упаковок лікарських засобів були виявлені під час вибіркової перевірки в багажі в дорожніх валізах у двох громадян Індії, які постійно проживають в України, і які повернулися в нашу країну з Індії транзитом через Казахстан.

Дані громадяни для проходження митного контролю обрали спрощену систему – «зелений коридор», чим автоматично засвідчили, що переміщувані ними через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадяни Індії не надавали, з приводу декларування до інспекторів митниці не зверталися. Рецепту на переміщувані ним препарати,, виданого на їх ім’я, як і документів, що підтверджують вартість препаратів громадяни не мали.

З виявлених лікарських засобів громадянину відповідно до Постанови КМУ № 458 від 23.05.2012 року „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування” кожному з громадян було пропущено по 5 упаковок кожного найменування. За протоколом про порушення митних правил вилучено загалом 711 упаковок з лікарськими засобами.

Всього з початку року працівниками Київської митниці ДФС складено 14 протоколів про порушення митних правил на загальну суму близько 12 мільйонів гривень, пов’язаних з незаконним переміщенням через митний кордон України лікарських засобів (без врахування протоколів, де предметом порушення митних правил були лікарські засоби, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини). Вартість ще по трьом справам визначається.

Довідково: ввезення лікарських засобів відповідно до Закону України „Про лікарські засоби” № 123/96-ВР від 04.04.1996р. зі змінами та доповненнями, без відповідних сертифікатів заборонено. Порядок ввезення громадянами лікарських засобів, а також їх обсяги визначено Постановою КМУ № 458 від 23.05.2012 року „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування”.

Як одержати інформацію про джерела/суми отриманих доходів?

Для отримання інформації про джерела/суми отриманих доходів громадяни України можуть звернутись особисто або через свого представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) чи до будь-якого контролюючого органу у випадку, якщо вони тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подавши заяву за формою №10ДР та документ, що посвідчує особу.

Іноземці та особи без громадянства подають заяву за формою №10ДРдо територіальних органів ДФС в областях та місті Києві, пред’являючи при цьому документ, що посвідчує особу, та засвідчений в установленому законодавством порядку його переклад українською мовою (крім осіб, які мають посвідки на постійне проживання або посвідки на тимчасове проживання в Україні).

Представник додає до заяви за формою №10ДР довіреність, засвідчену в нотаріальному порядку, на отримання відомостей з Державного реєстру, документ, що посвідчує особу такого представника, та ксерокопію (з чітким зображенням) документа, що посвідчує особу довірителя.

У разі якщо довірена особа є іноземцем або особою без громадянства, до документа, що посвідчує її особу додатково додається засвідчений в установленому законодавством порядку його переклад українською мовою,який після пред’явлення повертається, та копію такого перекладу (крім осіб, які мають посвідки на постійне проживання або посвідки на тимчасове проживання в Україні).

Заява щодо отримання відомостей з Державного реєстру про суми виплачених доходів та утриманих податків фізичною особою також може бути подана до контролюючого органу засобами електронного зв’язку в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису. За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.

Інформацію щодо електронного сервісу можна отримати на веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді http://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

Чергову партію бурштину – близько 15 кг - двоє іноземців намагалися незаконно вивезти за межі України

Працівниками Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС в пункті пропуску «Бориспіль» у співпраці з ГУ КЗЕ СБ України та працівниками оперативно-розшукового відділу з МД ОКПП «Київ» попереджено чергову спробу незаконного вивезення за межі України бурштину.

Загалом близько 15 кг обробленого високоякісного бурштину намагалися з порушенням митних правил вивезти за межі України двоє громадян Туреччини, які відлітали на батьківщину, повернувшись зі Львова.

Для проходження митного контролю обидва чоловіки обрали спрощену систему – «зелений коридор». Однак під час перевірки їх дорожніх валіз на рентген-апараті у багажному відділенні терміналу було виявлено пакети з непрозорої плівки з бурштином загальною кількістю близько 15 кг.

Складено протоколи про порушення митних правил. Бурштин вилучено до винесення судом рішення у справах.

Довідково: всього з початку 2017 року працівниками Київської митниці ДФС складено 5 протоколів про порушення митних правил, де предметами порушення був бурштин, загальною вагою близько 60 кг і загальною вартістю понад 4,6 млн.грн.

Набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України»

Чечелівська ДПІ доводить до відома платників податків про набрання чинності 03.12.2017 Законом України від 09.11.2017 №2198-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України» .

Законом №2198 внесено зміни до підрозд.2 розд. ХХ ПКУ та визначено, що тимчасово, до 1 липня 2018 року, не застосовуються штрафи, передбачені ст.120 1ПКУ (в частині ПДВ), і не нараховується пеня, встановлена п.п.129.1.3 п.129.1 ст.129 ПКУ (в частині ПДВ), до виробників електричної енергії, які здійснюють постачання електричної енергії державному підприємству «Енергоринок» і станом на 1 січня 2016 року мали податковий борг з ПДВ, в тому числі розстрочений та/або відстрочений.

Перелік виробників електричної енергії, на яких поширюється дія цього пункту, та перелік податкових накладних, складених такими виробниками електричної енергії з 1 липня 2015 року та які не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Також Законом №2198 знято обмеження щодо можливості реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлене п.201.10 ст.201 ПКУ та встановлено 50% штрафних санкцій за порушення строку реєстрації податкових накладних понад 365 календарних днів. Так, платник податку має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну та/або розрахунок коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року, в яких загальна сума ПДВ не перевищує суму, обчислену відповідно до п.2001.3 ст.2001.

При цьому встановлено штраф у розмірі 50% суми ПДВ, зазначеної у податковій накладній, зареєстрованої з порушенням граничного терміну понад 365 календарних днів. Законом №2198 продовжено термін з 365 до 1095 календарних днів з дати складання податкової накладної, протягом якого покупцю дано право віднести суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, до податкового кредиту. Закон опубліковано в газеті «Голос України» від 02.12.2017 №226.

Чергову партію з 59 мобільних телефонів «Apple» затримали у пункті пропуску «Бориспіль»

Чергову спробу незаконного переміщення через митний кордон України в пункті пропуску «Бориспіль» партії сучасних мобільних телефонів в комплекті попереджено працівниками Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС у співпраці з ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.

59 нових та вживаних мобільних телефонів «IPhone Х Silver» (моделі А 1901, А 1885) на 256 GB, «IPhone 7», «IPhone 7 Plus», «IPhone 6 Plus», «Samsung S 8 Plus» та «IPhone 6 S Plus» намагався ввезти на територію України з порушенням митних правил іноземець, який прилетів авіарейсом з Нью-Йорку.

Мобільні телефони, що їх перевозив пасажир у власних кишенях та дорожніх валізах, було виявлено на рентген-апараті митниці після перетину «білої лінії». Усі вживані мобільні телефони переміщувались без коробки виробника і були упаковані кожний окремо у поліетиленову прозору плівку без ознак приховування.

Із зазначених телефонів пасажиру було пропущено два вживаних мобільних телефони «IPhone 6 S Plus» та «Samsung S 8 Plus» як його особисті речі.

За протоколом про порушення митних правил до винесення судом рішення у справі затримано 2 нових мобільних телефона «IPhone Х Silver» (моделі А 1901, А 1885) на 256 GB торгової марки « Apple Inc. та 55 бв мобільних телефони - «IPhone 7», «IPhone 7 Plus», «IPhone 6 Plus» та «IPhone 6 S Plus» та 18 гарнітур – навушників до мобільних телефонів, 8 USB кабелів.

Загалом протягом 11 місяців Київською митницею ДФС складено 9 протоколів про порушення митних правил, де фігурували були мобільні телефони, на загальну суму близько 2 мільйонів гривень.

Довідково: товари, ввезення яких здійснив громадянин США, належать до категорії товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України -- згідно з Постановою КМУ від 21.05.2012 № 436 «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України», мобільні телефони підлягають оцінці відповідності згідно з вимогами технічних регламентів (додаток 12),

Також, відповідно до ч.1 ст. 25 та ч. 12 ст. 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», умовами застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на території України є документальне підтвердження їх відповідності технічним регламентам (декларація про відповідність). Внесення до реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України у смугах радіочастот спеціального користування, типів радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв є однією з підстав для присвоєння радіочастот, надання висновків щодо електромагнітної сумісності, дозволів на експлуатацію, а також дозволів на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення.

На Київщині знову викрили підпільний цех з виготовлення алкогольного фальсифікату

У ході спільних дій працівники податкової міліції ГУ ДФС у Київській області та співробітники Служби безпеки України у м. Києві та Київській області припинили діяльність підпільного цеху з незаконного виготовлення алкогольних напоїв.

Під час перевірки інформації щодо можливого незаконного виготовлення та збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв було проведено огляд нежилого приміщення, що у м. Біла Церква.

За результатами проведеного огляду з незаконного обігу вилучено наступне:

- 250 л. спирту (25 дал.) орієнтовною вартістю 27,5 тис. гривень;

- 2,6 тис. л. горілки (261,3 дал.) орієнтовною вартістю 473,5 тис. гривень;

- обладнання й знаряддя для виробництва фальсифікованої алкогольної продукції (пусті пластикові бутлі об’ємом 5л., пластикові бочки, картонні коробки типу «бег-ін-бокс» з написом «Пшенична», шланги, лійки, пластикові ємкості об’ємом 0,5 літра) орієнтовною вартістю 30 тис. гривень.

Приблизна вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей склала 531 тис. грн., із них підакцизних товарів на суму 500 тис. гривень.

Наразі вирішується питання щодо накладення арешту на вилучене майно. За даним фактом розпочато досудове розслідування кримінального провадження.

Перевірити дійсність сертифіката ЕЦП

Перевірити статус посиленого сертифіката ЕЦП (чинний, заблокований, скасований) можна за допомогою надійного засобу електронного цифрового підпису «ІІТ Користувач ЦСК-1», який можна завантажити на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (http://www.acskidd.gov.ua) у розділі «Програмне забезпечення», вкладка «Надійні засоби електронного цифрового підпису». В меню програми «Переглянути сертифікати» із всього переліку сертифікатів необхідно вибрати сертифікат або додати його за допомогою кнопки «Імпортувати». Для отримання інформації щодо статусу сертифіката слід натиснути «Перевірити». Детальну інформацію про посилений сертифікат можна переглянути обравши пункт «Сертифікат».

Для удосконалення процедур ідентифікації та автентифікації клієнтів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД ДФС) під час надання послуг електронного цифрового підпису внесено зміни до регламенту АЦСК ІДД ДФС.

Ознайомитись зі змінами до регламенту АЦСК ІДД ДФС можна на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС у розділі регламент роботи http://acskidd.gov.ua/reglament.

Зміни до регламенту АЦСК ІДД ДФС набудуть чинності через десять календарних днів з дня їх розміщення (публікації) на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС (з 11.12.2017), після чого інформаційне наповнення ресурсу буде приведено у відповідність до цих змін.

Крім цього, повідомляємо, що наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 29.11.2017 №150 «Про затвердження форм реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису» затверджено нові форми реєстраційних документів:

Договір про надання послуг електронного цифрового підпису;

Реєстраційна картка (для фізичної особи);

Реєстраційна картка (для юридичної особи);

Додаток до Реєстраційної картки;

Заява про зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа;

Додаток до заяви про зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа.

Нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису набувають чинності з 11 грудня 2017 року.

Форми реєстраційних документів попереднього зразка будуть прийматися віддаленими пунктами реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС до 08 грудня 2017 року включно.

Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису можна на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС у розділі «Реєстрація користувачів».

Наявність податкового боргу з податків: чи анулюється реєстрація платника єдиного податку – фізособи

Реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу, зокрема у випадках, визначених статтею 298 Податкового кодексу України.

Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений строк та непогашеної пені.

Відповідно до норм статті 299 Податкового кодексу України у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої - третьої груп вимог, встановлених главою «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» Податкового кодексу України, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої - третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення.

У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.

Внесено зміни до порядку обліку платників податків і зборів

Наказом Міністерства фінансів України від 06.10.2017 №839 затверджено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, що набрали чинності 8 грудня 2017 року.

Зокрема встановлено, що якщо юридична особа, відокремлений підрозділ юридичної особи, фізична особа – підприємець, фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, має стан такої, що провадить діяльність та при цьому не перебуває на обліку чи знята з обліку у відповідному контролюючому органі, то таким органом вживаються заходи щодо: - отримання відповідних відомостей від державного реєстратора та постановки на облік за основним місцем обліку таких платників; - подання платниками, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», заяв для взяття їх на облік за основним місцем обліку як платників податків; - подання документів для взяття на облік за неосновним місцем обліку, якщо у платника податків відповідно до законодавства є обов'язки щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на відповідній території.

При цьому, платники податків, які не подали до відповідних контролюючих органів заяв та/або документів для взяття їх на облік за основним або неосновним місцем обліку, обліковуються у таких органах з ознакою «платник не подав заяви для взяття на облік».

Наказом уточнюється порядок подання та заповнення повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за ф.№20-ОПП у разі створення відокремленого підрозділу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України.

Крім цього, вносяться зміни до довідок, повідомлень, відомостей, що формуються та видаються контролюючими органами, та встановлюється що, такі документи можуть бути підписані не тільки керівником або заступником керівника, але і уповноваженою особою контролюючого органу.

Одеські митники у взаємодії з прикордонниками та представниками УСБУ в Одеській області виявили близько 20 г кокаїну у одного із пасажирів рейсу «Тель-Авів - Одеса»

Під час митного контролю багажу громадянина Ізраїлю увагу митників привернув пакет з картоплею фрі. Як з’ясувалося у ході огляду, зовсім не випадково. У якості «спеції» в тому ж пакунку знаходилося 19,6 г білої речовини, окремо загорнутої в поліетиленову плівку. Експрес-аналіз, проведений митниками, дав позитивну реакцію на кокаїн. Наразі тривають процесуальні дії щодо фіксації факту незаконного переміщення наркотичного засобу. Спроба розширити меню одеської кухні стравою «картопля фрі з кокаїном» завершилася для громадянина Ізраїлю складанням протоколу про порушення митних правил.http://od.sfs.gov.ua/data/material/000/241/319964/img/5a32335a6566b.jpg Його буде передано до УСБУ для долучення до матеріалів кримінальної справи.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы поддерживаете отставку Дмитрия Разумкова?

Реклама