До уваги платників податків ! Чечелівська ДПІ інормує 23_11

2017-11-23 16:02 918 Нравится

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області надає інформаційний матеріал для

Оприлюднення

Чечелівська ДПІ повідомляє: Про оголошення конкурсу

ГУ ДФС у Дніпропетровській області оголошує конкурс з визначення суб’єктів господарювання, які у 2018 році можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави (далі – Єдиний реєстр).

Заява для участі у конкурсі приймається ГУ ДФС у Дніпропетровській області за адресою : м.Дніпро, вул.Сімферопольська, 17-а.

Інформація про документи , які необхідно подати на розгляд комісії для участі у конкурсі розміщено на субсайті «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» посилання http://dp.sfs.gov.ua\.

Чечелівська ДПІ інформує: Увага! ГУ ДФС у Дніпропетровській області попереджає про активізацію шахраїв, які діють під виглядом працівників фіскальної служби

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що останнім часом збільшилась кількість випадків шахрайських дій, здійснених невідомими особами від імені керівництва ГУ ДФС.

Зловмисники телефонують на мобільні і службові телефони посадовим особам підприємств, фізичним особам – підприємцям та вимагають неправомірну вигоду.

Наполегливо радимо громадянам бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям та ретельно перевіряти інформацію.

Тож, у разі отримання такої інформації та недопущення у майбутньому подібних випадків шахрайства просимо інформувати ГУ ДФС у Дніпропетровській області за номерами телефонів: (056)374-31-64, (0562)47-59-49, а також особисто звертатись за адресою: м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-а.

Звертаємося до всіх з проханням максимально поширити дану інформацію, щоб не потрапити на «гачок» шахраїв!

Практикум (тренінг) у ДПІ Чечелівського району м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Чечелівська ДПІ запрошує 29 листопада 2017 року платників податків взяти участь у практикумі на тему: «Новації податкового законодавства. Правильне заповнення платіжних документів. Електронні сервіси ДФС України. Переваги надання адміністративних послуг у ЦОП. Протидія проявам корупції в органах ДФС».

У роботі тренінгу візьмуть участь начальник управління обслуговування платників Чечелівської ДПІ Свірська А.В. та провідні фахівці відділення. Вхід вільний для всіх бажаючих. Місце проведення: м.Дніпро, вул.Театральна 1-А, кім. 414. Телефон для довідок: 34-28-70.

Роботу СМКОР удосконалено

Державна фіскальна служба постійно працює над вдосконаленням СМКОР. Так, 17 листопада 2017 року набули чинності зміни до критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (наказ Міністерства фінансів України №926). Відповідно до змін запроваджується автоматичне прийняття таблиці платника для підприємств із податковим навантаженням більше 2 відс. та градація рівня ризикового товару в залежності від податкового навантаження. Під градацією рівня ризикового товару мається на увазі, що в залежності від податкового навантаження платники мають відповідний відсотковий рівень ризикового товару. Тобто, при збільшенні значення податкового навантаження рівень ризикового товару також збільшується. Наприклад, якщо у платника податку значення податкового навантаження становить 0,03, то його допустимий відсотковий рівень ризикового товару повинен бути не більше 75 відс., для платника податків з податковим навантаження 0,01 такий допустимий рівень становить не більше 40 відсотків. У разі перевищення відсоткового рівня ризикового товару податкова накладна потрапляє в зону ризику, і як результат – реєстрація якої може бути зупинена відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу. Наказом також передбачено зупинку реєстрації розрахунків коригування на зміну вартості товарів більше ніж у два рази та/або зміну номенклатури товарів/послуг. Такі зміни значно зменшать кількість зупинених податкових накладних сумлінним платникам податків та унеможливлять реєстрацію схемного кредиту за рахунок маніпуляції з товарами. Загалом, з початку роботи системи моніторингу ризиків та блокування накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних станом на 20 листопада зареєстровано майже 94,9 млн. податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ понад 557,6 млрд. грн. За період роботи системи моніторингу ризиків та блокування накладних зупинена реєстрація 515,5 тис. податкових накладних/розрахунків коригування на суму 11,2 млрд. грн. Це становить 0,54 % до загальної кількості податкових накладних/розрахунків коригування, що реєструвалися. Станом на 20 листопада 2017 року комісією ДФС за результатами розгляду повідомлень з підтвердженням реальності проведених операцій по зупиненим податковим накладним вже прийнято рішення по 203,4 тис. документів.

Так, позитивні рішення винесено по понад 164 тис. податкових накладних, відмовлено у реєстрації – 39,4 тис.

Мирослав Продан: Ми готові до впровадженні нових проектів на українсько-білоруському кордоні

Позитивний досвід співпраці України та Білорусі у митному напрямі має стати стимулом до впровадження нових проектів. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час зустрічі з Головою Державного митного комітету Республіки Білорусь Юрієм Сеньком.

«Враховуючи результативність проведених проектів у митній сфері, ми готові до нових спільних ідей та ініціатив за участі наших міжнародних колег. На сьогодні ДФС має фінансовий ресурс, бажання та можливості до впровадження нових спільних програм, навіть найамбіційніших», – наголосив Мирослав Продан.

Прикладом успішної співпраці він, зокрема, назвав проекти у митній сфері Твіннінг та ПРІНЕКС. Зокрема, завдяки останньому між українськими та білоруськими митними органами започатковано обмін попередньою інформацією про товари та вантажні транспортні засоби.

Продовженням проекту ПРІНЕКС став і спільний проект щодо створення автоматизованої системи інтелектуального відеоконтролю на автодорожньому пункті пропуску «Нова Гута-Нові Яриловичі» на українсько-білоруському кордоні.

«Реалізація цього проекту дозволить нам розширити легальну торгівлю між двома країнами, транскордонне співробітництво та загальну безпеку на спільному кордоні. Більше того, це підвищить ефективність роботи і українських, і білоруських митників при виявленні контрабанди товарів», – підкреслив Мирослав Продан.

Враховуючи важливість проекту для обох держав, сторони підписали зміни до регламенту взаємодії інформаційних систем, якими передбачено впровадження обміну інформацією про легкові транспортні засоби, які переміщуються через українсько-білоруський кордон у пункті пропуску «Нова Гута-Нові Яриловичі». Загалом сьогоднішня зустріч керівників митних органів України та Білорусі відзначилася низкою підписаних документів, які спрямовані на підвищення міжнародного співробітництва. Так, між Державною фіскальною службою України та Державним митним комітетом Республіки Білорусь підписано Меморандум з питань взаємодії на час проведення в Білорусі Європейських ігор 2019 року та Меморандум про співробітництво у сфері підготовки кадрів. Відповідно до першого Меморандуму, заплановано здійснення низки заходів, спрямованих на створення комфортних умов для перетин українсько-білоруського кордону на час проведення ігор. Другий Меморандум передбачає довготривале міжвідомче співробітництво у питаннях підготовки кадрів. Співпраця здійснюватиметься за трьома напрямами – підвищення рівня професійної підготовки митників, співробітництво у сфері ІТ-технологій та кінологічне забезпечення.

«Підписання Меморандуму про співробітництво у сфері підготовки кадрів надасть новий імпульс та динамізм відносинам між митними органами України та Білорусі. Більше того, ДФС має потужну навчальну базу – Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення у Хмельницькому, на базі якого функціонує Регіональний кінологічний учбовий центр Всесвітньої митної організації», – розповів Мирослав Продан.

За його словами, в департаменті мають змогу пройти навчання як кінологічні команди, так і фахівці митниць. Учасники також домовилися провести науково-практичну конференцію на базі Університету ДФС щодо нововведень у митному законодавстві України та Білорусі. Обговорилися під час зустрічі й напрями співпраці двох відомств щодо протидії митним правопорушенням. Так, потребують активізації домовленості між ДФС та Державним митним комітетом Республіки Білорусь у сфері боротьби з митними правопорушеннями, пов’язаними з переміщенням товарів повітряним шляхом. Крім того, досягнуто домовленості про проведення зустрічей експертів за напрямами співробітництва у сфері протидії митним правопорушенням, удосконалення митних процедур, у тому числі функціонування автоматизованої системи митного оформлення. Загалом, у 2017 році митницями ДФС на українсько-білоруському кордоні виявлено майже 3,7 тис. фактів порушення митного законодавства на суму майже 86 млн. грн. З незаконного обігу вилучено предметів правопорушень вартістю понад 45,7 млн. гривень.

У пункті пропуску «Бориспіль» затримано партію високовартісних сильнодіючих медичних препаратів індійського виробництва

Працівниками Управління протидії митним правопорушенням Київської митниці ДФС у співпраці зі Службою безпеки України в пункті пропуску «Бориспіль» попереджено спробу незаконного ввезення на територію України партії сильнодіючих медичних препаратів «Natdac», «Hepcinat», «Leukeran», «Ledifos», «Votrient», «Resof», «Velpanat», «Bendit», «Hepcfix», «Zoldria», «Bleocel», «Tenvir», «Lastet», «Teravir», «Cytoblastin», «Thalix», «Mitomicin», «Temoside», «Daunotec» тощо. Крім того, за даними інтернет-сайтів, вартість лише одного з названих препаратів становить 250 доларів США.

Працівники митниці, згідно з попередньою інформацією, мали достатньо підстав перевірити багаж одного з громадян Індії, який постійно проживає в України і наразі повернувся з Індії транзитом через Казахстан. Для проходження митного контролю він обрав спрощену систему – «зелений коридор», чим автоматично засвідчив, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України. На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин Індії не надав, з приводу декларування до інспекторів митниці не звертався. Рецепту на переміщувані ним препарати, виданого на його ім’я, як і документів, що підтверджують вартість препаратів, громадянин не мав. З виявлених лікарських засобів громадянину відповідно до Постанови КМУ № 458 від 23.05.2012 року „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування” було пропущено 5 упаковок кожного найменування. За протоколом про порушення митних правил вилучено 205 упаковок з лікарськими засобами. Всього з початку року працівниками Київської митниці ДФС складено 12 протоколів про порушення митних правил на загальну суму понад 10 мільйонів гривень, пов’язаних з незаконним переміщенням через митний кордон України лікарських засобів (без врахування протоколів, де предметом порушення митних правил були лікарські засоби, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини)

Довідково: ввезення лікарських засобів відповідно до Закону України „Про лікарські засоби” № 123/96-ВР від 04.04.1996р. зі змінами та доповненнями, без відповідних сертифікатів заборонено. Порядок ввезення громадянами лікарських засобів, а також їх обсяги визначено Постановою КМУ № 458 від 23.05.2012 року „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування”.

У пункті пропуску «Бориспіль» знову зафіксували незаконне переміщення валюти

Незаконне переміщення валюти через митний кордон України найчастіше фіксується працівниками Київської митниці ДФС на «зеленому коридорі», яким передбачено, зокрема, наявність у кожного громадянина для безперешкодного переміщення готівки у сумі, що не перевищує 10 000 євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті). Загалом з початку року митниками Київської митниці ДФС складено 224 протоколи про порушення митних правил, де фігурувала валюта, на загальну суму 33,5 мільйона гривень. У двох останніх випадках незаконного переміщення валюти на «зеленому коридорі», зафіксованих працівниками митниці, дозволену для безперешкодного переміщення суму готівки було перевищено в кілька разів. У першому випадку – 36700 доларів США та 800 євро намагався вивезти до ОАЕ громадянин України. Після перетину пасажиром «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор», митники поцікавилися у нього наявністю готівки, на що він відповів, що має приблизно 12 000 євро. Після цього пасажиру було запропоновано пред`явити всю готівку. Громадянином було видано готівку в розмірі 36700 доларів США та 800 євро, які знаходились у відкритому поліетиленовому пакеті, що знаходився у одному з відділень валізи пасажира (ручній поклажі). З виявленої суми пасажиру було пропущено 11 700 доларів США. За протоколом про порушення митних правил вилучено до винесення судом рішення у справі 25000 доларів США та 800 євро. У другому випадку 41 855 доларів США та 24 200 гривень намагалося вивезти до Катару подружжя українців. Після перетину пасажирами «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор», митники поцікавилися у них наявністю готівкових коштів. На це пасажири відповіли, що мають при собі 20 000 доларів США. Після цього їх було запрошено до службового приміщення митниці, де ними була видана готівка в розмірі 41 855 доларів США та 24 200 гривень. Готівка знаходилась у відділенні жіночої сумочки пасажирки та в одному з відділень рюкзака пасажира. Пасажирці було пропущено 11 745 доларів США (еквівалент 10 000 євро станом на день порушення, згідно з курсом НБУ), з виявленої суми її чоловіку пропущено 11 000 доларів США та 19 700 гривень. За протоколом про порушення митних правил у громадянина до винесення судом рішення у справі вилучено 19 110 доларів США та 4 500 гривень. В обох випадках на момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації та дозвільних документів на право вивезення готівки пасажири не надали, до моменту перетину ними «білої лінії» до інспекторів митниці з приводу декларування готівки не зверталися.

Довідково: відповідно до Постанови Правління НБУ № 148 від 27.05.2008 р. переміщення через митний кордон України громадянами готівки на суму, яка перевищує 10 000 євро, для резидентів України передбачає обов’язкове письмове декларування у повному обсязі з поданням на «червоному коридорі» банківських документів про зняття готівки з рахунку.

З початку року в частині інформаційного обміну з Республікою Білорусь опрацьовано 71 пакет документів

У процесі реформування Державна фіскальна служба України впроваджує у свою роботу найкращі світові практики за підтримки партнерів з податкових та митних адміністрацій інших держав та міжнародних експертів. У цьому напрямі досвід білоруських колег, їх напрацювання та ініціативи є корисними для української фіскальної служби. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час зустрічі з Міністром з податків та зборів Республіки Білорусь Сергієм Наливайком сьогодні, 20 листопада, у м. Мінськ. Очільник ДФС, зокрема, відзначив співпрацю податкових органів України та Білорусі в сфері обміну податковою інформацією. Так, з початку 2017 року в частині інформаційного обміну було опрацьовано 71 пакет документів. Взаємні запити переважно стосувалися правильного визначення об’єкта оподаткування по відношенню до фізичних осіб, фактів надання позики, умов передачі грошових коштів, розміру отриманого доходу та перерахованого до бюджету податку з доходів фізичних осіб. Учасники зустрічі обговорили можливості актуалізації механізмів обміну податковою інформацією з урахуванням реалій сьогодення. У процесі обміну досвідом Мирослав Продан також поінформував білоруських колег про результати роботи ДФС та перспективні напрями розвитку. Так, пріоритетними напрямами розвитку ДФС у податковій сфері є оновлення та розвиток ІТ-систем, а також забезпечення їх стійкості та безпеки, впровадження нових та модернізація діючих сервісів для платників. Важливим напрямом також є удосконалення процедур аудиту, зокрема, електронні камеральні перевірки, електронний аудит, управління ризиками. Відзначив очільник ДФС і низку кроків, здійснених у напрямі покращення адміністрування податків. Так, впровадження Єдиного відкритого Реєстру заяв з повернення сум бюджетного відшкодування ПДВ дозволило зробити цей процес прозорим та уникнути заборгованостей з виплати податку. Свою ефективність довела і система моніторингу критеріїв оцінки ризиків та блокування податкових накладних, завдяки якій перекрито низку схем з мінімізації податкових зобов’язань з ПДВ. Варто відзначити, що український досвід у цьому напрямі зацікавив білоруських представників. Для більш ширшого ознайомлення із роботою системи представників Міністерства з податків та зборів Республіки Білорусь було запрошено до ДФС з ознайомчим візитом. Мирослав Продан також подякував представників Міністерства з податків та зборів Республіки Білорусь за підтримку стратегічних ініціатив ДФС та активну участь у діяльності 21–ої Генеральної Асамблеї Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (ІОТА). Нагадаємо, що у червні цього року 106 засідання Виконавчої Ради ІОТА вперше відбулося під головуванням української сторони. Участь у заході взяли представники податкових адміністрацій 45 країн.

Довідково: Обсяг торгівлі між Україною та Білоруссю займає 5 місце загального товарообігу України – 3,6 млрд. дол. США. Торгівельні відносини між двома країнами мають тенденцію до зростання. Наприклад, порівняно з 2016 роком зростання складає 22%. У зв’язку з цим співробітництво у податковій та митній сферах набуває особливого значення.

Ефективність роботи Офісу за 10 місяців 2017 року - 211 млрд грн податків

За 10 місяців 2017 року Офісом великих платників податків ДФС забезпечено збір платежів до державного бюджету в розмірі 211 млрд грн., що на 20% більше відповідного періоду минулого року. У жовтні, зокрема, було зібрано 17 млрд грн, що майже на 11% більше, ніж за аналогічний період 2016 року. З початку року частка податкових платежів від великого бізнесу, що обслуговується Офісом, склала 57,4% від загального збору державного бюджету податкових платежів по Україні. Найбільші надходження у розрізі основних податків припадають на податок на додану вартість - 93,7 млрд грн (на 21%, або на 6,1 млрд грн більше, ніж у січні-жовтні 2016). Надходження з податку на прибуток підприємств склали 37,9 млрд грн (на 33%, або на 9,5 млрд грн більше), а акцизного податку – 52,7 млрд грн (на 20%, або на 8,9 млрд грн більше).

Через пункт пропуску «Бориспіль» намагалися вивезти четвертий з початку року самовар виробництва фабрикантів Баташових

Працівниками Київської митниці ДФС у пункті пропуску «Бориспіль» збережено від незаконного вивезення за кордон старовинний самовар кінця ХIX – початку ХХ століття з клеймами самоварних фабрикантів Баташових. Більш ніж півроку тому за таких самих умов три старовинні самовари намагався незаконно вивезти у багажі до Тегерану наш співвітчизник. За рішенням суду тоді їх було визнано культурною цінністю, як об’єкт матеріальної культури, що має історичне значення, оригінальними виробами, а самі самовари було вирішено конфіскувати. Цього разу самовар з клеймами відомих фабрикантів намагалася вивезти до Ізраїлю наша співвітчизниця. Жінка для проходження митного контролю обрала спрощену систему – «зелений коридор», чим заявила про те, що переміщувані нею через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України. На момент проходження митного контролю дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України товару жінка не мала, до перетину «білої лінії» до інспекторів митниці не зверталась та митної декларації не заповнювала. Зазначений товар переміщувався без ознак приховування. Зі слів громадянки, самовар належить їй особисто. Своїми діями пасажирка порушила порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, якими обмежено переміщення культурних цінностей через митний кордон України відповідно до Закону України № 1068-ХІV, від 21 вересня 1999 р., та наказу Міністерства Культури і мистецтв України № 258 від 22.04.2002р. Складено протокол про порушення митних правил. Самовар вилучено до винесення судом рішення у справі.

Довідково: тульські промисловці прославилися не лише зброєю, а й самоварами Баташова. Самоварна фабрика братів Баташових, яка була оснащено за останнім словом техніки, приносила чималий прибуток. Лише у 1885 році було продано 11 тисяч самоварів цієї фабрики.

У пункті пропуску «Порубне» вилучено товарів на загальну суму понад 850 тисяч гривень

Під час поглибленого огляду транспортного засобу 33-річного мешканця Новоселицького району співробітниками Чернівецької митниці ДФС спільно із працівниками УСБУ в Чернівецькій області було виявлено незадекларовані продукти харчування іноземного виробництва: макаронні вироби, сир твердий, шоколадну пасту та печиво вартістю близько 25 тис. грн. Під час вивантаження товару митники виявили ще й сховище, у якому в Україну намагалися незаконно ввезти 284 наручних годинника теж іноземного виробництва марок «TIMEX» та «MARATON» вартістю понад 800 тис. грн. За вказаним фактом складено протокол про порушення митних правил за ст.472 та ч.1 ст.483 Митного кодексу України. Товари вартістю 834 400 грн. та транспортний засіб «RENAULT KANGO», який попередньо оцінено у 200 000 грн., вилучено. Ще один протокол про порушення митних правил складено за ознаками правопорушення, передбаченого ст.471 Митного кодексу України. Предметами правопорушення знову ж таки стали продукти харчування іноземного виробництва. Їх намагався ввезти в Україну буковинець на транспортному засобі з іноземною реєстрацією VOLKSWAGEN CADDY. Макаронні вироби, твердий сир та шоколадну пасту вартістю 32 700 грн. вилучено.

Харківські митники виявили у валізі незадекларовані мільйони

У пункті пропуску “Харків-пасажирський” харківські митники виявили 2,5 мільйона російських рублів. Під час проведення митного контролю потягу сполученням «Харків - Москва» в ході усного декларування одна з пасажирок, громадянка РФ, заявила, що переміщує через митний кордон України лише особисті речі та 720 тисяч рублів. Однак, при проведенні огляду її багажу у валізі без ознак приховування було виявлено 2,5 мільйона російських рублів, які не були заявлені у встановленому порядку. Відносно правопорушниці складений протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. Слід нагадати, що чинне законодавство України передбачає обов’язкове письмове декларування готівки, яка в сумі перевищує еквівалент 10 тисяч євро.

Мирослав Продан: Рішуча налаштованість фіскальної служби України та підтримка європейських колег – результат успішності проекту Твіннінг

В.о. Голови Мирослав Продан, зокрема, відзначив важливість проекту для української митниці та подякував за підтримку представникам Європейської комісії. Підсумки проекту Твінніг, який за останній період став найуспішнішим проектом міжнародної технічної допомоги в процесі реформування та розвитку митних органів України, підбивалися в ДФС сьогодні, 16 листопада, на заключній конференції за участі всіх учасників проекту – керівництва Державної фіскальної служби України та митних адміністрацій Німеччини, Польщі та Литви.

«Проект не міг би бути реалізований без підтримки з боку Європейської Комісії, яка повірила у рішучість та здатність митних органів України реформуватися відповідно до європейських стандартів. Під час всього періоду реалізації проекту ми відчували плече Представництва ЄС в Україні. Така допомога та підтримка в непростий для України час має особливе значення та вагу», – наголосив Мирослав Продан.

У рамках проекту українською стороною було виконано низку завдань. Так, почала розвиватися та удосконалюватися нормативно-правова база з імплементації європейських стандартів у митній сфері, були значно спрощені та пришвидшені митні процедури. До того у напрямі протидії корупції у митних органах почали втілюватися найкращі європейські практики.

«Ми вдячні за участь у реалізації цього проекту нашим партнерам з митних адміністрацій Німеччини, Польщі та Литви, які відповідально та наполегливо працювали в рамках всіх 3-х компонентів проекту. Завдяки цій співпраці ми маємо низку конкретних досягнень та результатів», – зазначив Мирослав Продан.

Зокрема, за підтримки експертів проекту розроблені та внесені до Верховної Ради України законопроекти про Уповноваженого економічного оператора та про приєднання до Спільної транзитної системи (NCTS), впровадження яких чекає і український бізнес, і держава.

Запроваджено обмін інформацією між ДФС та Державною прикордонною службою України про фізичних осіб та транспортні засоби, які перетинають митний кордон України. Така взаємодія інформаційних систем двох служб, що започатковано вперше, дозволяє усунути дублювання у внесенні інформації до баз даних ДПСУ та ДФС.

Постійно зростає кількість оформлених митних декларацій за принципом «єдиного вікна», який з 1 серпня 2016 року діє на всіх українських митницях. Наразі ДФС вживає усіх заходів для його якнайширшого застосування. У рамках проекту значна увага приділялася і спрощенню процедур митного оформлення на пунктах пропуску. Так, на українсько-білоруському кордоні у пункті пропуску «Нові Яриловичі – Нова Гута» завершується експеримент щодо спрощеного порядку оформлення осіб та транспортних засобів. Цей порядок також планується поширити й на інші пункти пропуску. А в міжнародному автомобільному пункті пропуску “Ягодин - Дорохуськ” на українсько-польському кордоні з ІІ кварталу 2018 року має вже запрацювати «Інтелектуальна система керування рухом автомобілів». Наразі здійснюються необхідні заходи щодо її впровадження. Система дозволить максимально автоматизувати контрольні процедури та створити єдиний механізм контролю під час перетину кордону, особливо в частині дотримання часових нормативів.За словами очільника ДФС, всі ці та інші системні кроки спрямовані, перш за все, на розвиток та модернізацію Державної фіскальної служби України, а, відповідно, і для створення сприятливих умов для розвитку бізнесу в Україні та залученню інвестицій.

«Впевнений, що позитивний досвід, набутий під час реалізації проекту Твіннінг, буде використаний при плануванні та імплементації аналогічних проектів в Україні та інших країнах Європи», – підкреслив Мирослав Продан. На конструктивній та ефективній співпраці, завдяки якій вдалося успішно реалізувати проект Твіннінг, наголосили всі учасники цього проекту. Вони запевнили у готовності продовження такої співпраці під час реалізації наступних проектів, як на двосторонньому, так і на багатосторонньому рівнях для забезпечення виконання положень угоди про євроінтеграцію України, розвитку торгівлі та транскордонної співпраці, зміцнення безпеки Європейських країн.

Через КПВВ «Чаплинка» херсонець намагався провезти 17 кг канабісу

В зоні митного контролю на КПВВ «Чаплинка» херсонські митники спільно з прикордонниками зупинили транспортний засіб Volkswagen Caddy, в якому громадянин України намагався перевезти 17 кг забороненої наркотичної речовини. 41-річний мешканець Херсонської області на транспортному засобі прямував до тимчасово окупованої території АР Крим. Під час здійснення митного контролю у митників виникла підозра щодо переміщення прихованих від митного контролю товарів. При огляді автомобілю під обшивкою в конструктивних порожнинах авто було виявлено 15 брикетів канабісу загальною вагою 17,3 кг. Наркотичну речовину вилучено та передано до Каланчацького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області. Про можливий факт кримінального правопорушення, передбаченого статтею 305 КК України «Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів» повідомлено правоохоронні органи.

Електронні сервіси на митниці для економії часу суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності дніпропетровського регіону

Працівники Дніпропетровської митниці ДФС за 10 місяців 2017 року оформили майже 29 тисяч митних декларацій, 100 відсотків яких – в електронному вигляді. З початку року середній час митного декларування в режимі он-лайн суттєво скоротився і на сьогодні складає 45 хв. Наприклад, у жовтні 2016 року він дорівнював 64 хвилини, у жовтні 2017 року – 42 хвилини. Все більша кількість полтавських виробників та імпортерів оцінюють переваги електронного декларування, яке сприяє прискоренню митного оформлення товарів. Перш за все, це спрощення митних процедур, які дозволяють мінімізувати витрати часу при оформленні вантажів. Крім того, електронна взаємодія з митницею не вимагає присутності митного брокера при подачі декларації та надає можливість відстежувати оформлення на всіх етапах. Варто відзначити, що згідно із законодавством документ, підписаний електронного цифрового ключа, повністю прирівнюється до документа із власноручним підписом уповноважених осіб. Отже, електронна митна декларація за своєю юридичною силою повністю ідентична «паперовій». Для якісного обслуговування платників на суб-сайті територіальних органів ДФС у Дніпропетровській області функціонують чимало електронних сервісів, одним з яких є «Митна статистика» та «Електронна митниця». Зокрема, функціонування багатофункціональної комплексної системи «Електронна митниця» спрямовано на оперативне отримання актуальної і достовірної інформації про наміри щодо здійснення зовнішньоекономічних операцій, створення умов для прискорення процедур митного контролю та митного оформлення, поліпшення соціального та інформаційного обслуговування населення. В свою чергу, електронний сервіс «Митна статистика» створений з метою ознайомлення із статистичною інформацією в ітй чи іншій сфері, обсягами торговельних операцій України з іншими країнами тощо. Також Дніпропетровська митниця ДФС інформує, що для листування із митними органами юридичними та фізичними особами можуть використовуватись можливості Електронного кабінету платника за адресою: https://cabinet.sfs.gov.ua.

ЩОДО ОПОДАТКУВАННЯ БЛАГОДІЙНОЇ ДОПОМОГИ, НАДАНОЇ УЧАСНИКАМ АТО, УЧАСНИКАМ МАСОВИХ АКЦІЙ ГРОМАДСЬКОГО ПРОТЕСТУ В УКРАЇНІ ТА ЧЛЕНАМ ЇХ СІМЕЙ

Чечелівська ДПІ інформує, відповідно до пп. «а» пп. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума (вартість) благодійної допомоги виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками - фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції в порядку, визначеному Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», на користь: учасників бойових дій - військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і беруть (брали) безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції; працівників підприємств, установ, організацій, які залучаються (залучалися) та беруть (брали) безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством, або на користь членів сімей таких учасників бойових дій, які під час участі в антитерористичній операції, участі в забезпеченні її проведення зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, чи визнані безвісно відсутніми в установленому порядку; учасників масових акцій громадського протесту в Україні, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я під час участі в цих акціях у період з 21 листопада 2013 року по 28 лютого 2014 року, а також 2 травня 2014 року в місті Одесі, або на користь членів сімей таких учасників, які загинули чи померли внаслідок отриманих у цей період поранень, контузії чи іншого ушкодження здоров’я або визнані безвісно відсутніми в установленому порядку; фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція, та/або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням антитерористичної операції в таких населених пунктах; фізичних осіб, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання у зв’язку з тимчасовою окупацією території України. Для цілей цього підпункту до членів сімей учасників бойових дій та/або учасників масових акцій громадського протесту в Україні належать: дружина, чоловік, які не одружилися вдруге, батьки, дід та баба (якщо батьки померли), неповнолітні діти, повнолітні діти – інваліди (див. категорію 103.15.

Щодо обміну електронними документами з контролюючими органами

Державна фіскальна служба України повідомляє, що 15.11.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 «Про затвердження Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», який розроблено з метою нормативно-правового врегулювання обміну електронними документами з контролюючими органами. Основними організаційно-правовими засадами Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами визначено:

електронний документообіг здійснюється на підставі Договору про визнання електронних документів (Договір), який укладається шляхом приєднання платника до Договору на підставі заяви про приєднання (далі – Заява), що надсилається платником до контролюючого органу в електронному вигляді;

Договори та пов’язані з ними повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису (ЕЦП), які станом на день набрання чинності наказом є чинними, продовжують діяти до виникнення визначених Порядком підстав;

електронні документи, що надходять до контролюючих органів від суб’єктів електронного документообігу на підставі діючих Договорів, приймаються до обробки;

фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються суб’єктами електронного документообігу та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням ЕЦП.

Повідомляємо, що 01.12.2017 відповідно до вимог наказу № 557 у відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» буде розміщено договори про визнання електронних документів для перегляду та надання платникам можливості подальшого приєднання до договору за основним місцем обліку.

У зв’язку із запровадженням з 01.01.2018 ІТС «Електронний кабінет» відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 637 можливість подання Заяви забезпечуватиметься з 01.01.2018.

Згідно з наказом № 557, електронні формати такої Заяви, Повідомлення про надання інформації щодо ЕЦП, Заяви про припинення дії Договору, Повідомлення про припинення дії Договору розміщено на офіційному веб-порталі ДФС. У період з 01.12.2017 по 01.01.2018 Договори укладатимуться за формою, що діяла до набрання чинності наказу № 557.

Електронні сервіси ДФС

Чечелівська ДПІ повідомляє , що на сьогоднішній день зусилля держави і фіскальної служби направлені на створення сприятливих умов для ведення підприємницької діяльності суб’єктами господарювання. Одним із спільних кроків на шляху до порозуміння між фіскальною службою та платниками податків є впровадження електронного документообігу. Впровадження сучасних інформаційних технологій дозволяє зберегти дорогоцінний час для бізнесу шляхом уникнення черг в податкових інспекціях та заощадити кошти на придбання бланків і паперу. Адже сьогодні йдеться не лише про можливість подання звітності в електронному вигляді. Розуміючи важливість оптимізації цього процесу для платників податків, Державна фіскальна служба України запровадила цілу низку безкоштовних сервісів для платників податків, скориставшись якими можна отримати необхідну послугу, довідку чи інформацію не виходячи з офісу чи дому.

Податкова декларація з податку на прибуток в Електронному кабінеті

Чечелівська ДПІ повідомляє про можливість подання засобами Електронного кабінету платника Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 467, (далі – Декларація) для платників податку на прибуток з базовим звітним періодом квартал.Чечелівська ДПІ звертає увагу, що відповідно до вимог п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платник податку на прибуток подає разом з Декларацією фінансову звітність, яка є невід’ємною частиною Декларації.

Оскільки форма Декларації містить обов’язкові для заповнення позначки щодо наявності поданих до Декларації додатків - форм фінансової звітності (абзац 11 п. 48.3 ст. 48 Кодексу), то Декларація подається після подання фінансової звітності і отримання квитанцій щодо її прийняття.

У жовтні надходження ЄСВ склали 15,8 млрд. гривень

У жовтні 2017 року Державною фіскальною службою України забезпечено надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на рівні 15,8 млрд. грн. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

За його словами, надходження жовтня цього року на 4,6 млрд. грн. більше, ніж минулого року.Загалом з початку року органи ДФС зібрали 145 млрд. грн. ЄСВ, що на 39,3 млрд. грн. більше, ніж за відповідний період 2016 року.

«Аналогічну суму єдиного внеску було зібрано лише за 10 місяців 2015 року, але тоді його розмір був у двічі більший, ніж сьогодні. Такі обсяги надходження ЄСВ забезпечені завдяки підвищенню рівня мінімальної заробітної плати до розміру 3 200 грн. з січня 2017 року. Зарплати почали виходити з «тіні» і втрати бюджету Пенсійного фонду від зниження ЄСВ на 50% повністю компенсовані», – наголосив Мирослав Продан.

Як зазначив очільник ДФС, такий результат є яскравим прикладом того, що зниження податків за умови їх сплати усіма без винятку дозволяє компенсувати різницю в надходженнях. Так, збільшення відрахувань з ЄСВ дозволили достроково – з 1 жовтня - підвищити пенсії.

Зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових

Державна фіскальна служба України повідомляє про набрання чинності наказу Міністерства фінансів України від 18.09.2017 № 776 «Про внесення Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – наказ 776), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 29.09.2017 за № 1204/31072.Основні зміни полягають в наступному:- платник податків має право подати Таблицю даних платника податків (далі – Таблиця) без наявності факту зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;- до Таблиці подається пояснення платника податків, в якому зазначається специфіка господарської діяльності, що має незмінний характер, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податків;- інформація з Таблиці розглядається ДФС протягом п’яти робочих днів, що настають за днем її отримання;- інформація з Таблиці враховується автоматично системою Моніторингу, якщо така інформація подається сільгосптоваровиробниками, яких внесено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації та/або сільськогосподарськими підприємствами, що на 31.12.2016 застосовували спеціальний режим оподаткування згідно зі статтею 209 Податкового кодексу України (у редакції, що діяла на 31.12.2016) і мають власну чи орендовану земельну ділянку загальною площею понад 200 га включно станом на 01.01.2017, що задекларована до 20.02.2017, і у яких за період з 01.01.2017 не було одночасної зміни засновника і керівника та в якій зазначено коди згідно з УКТ ЗЕД постачання (виготовлення) груп товарів, визначених наказом 776.ДФС забезпечено приймання Таблиці за формою (J/F1312301) без наявності факту зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Приймання Таблиці за формою (J/F1312302), яка повинна подаватися платниками податків з дотримання вимог наказу 776, буде здійснюватись, починаючи з 23.10.2017.

Чечелівська ДПІ інформує: Електронні сервіси ДФС України

Шановні платники податків, скористайтеся можливістю зекономити свій робочий час та отримати необхідну інформацію за допомогою електронних сервісів Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua). Для комфортного звітування на веб-порталі відомства розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки ним можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію. Оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником ПДВ, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою допоможе сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».Чечелівська ДПІ наголошує , що ви також маєте змогу отримати консультацію з питань податкового, митного законодавства можна за допомогою «Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу» (ЗІР). Сервіс «Реєстр страхувальників» надасть інформацію про взяття на облік платника єдиного соціального внеску, його реєстраційний номер та клас професійного ризику. Також пропонуємо скористатися іншими реквізитами ДФС України: «Реєстр платників ПДВ», «Анульована реєстрація платників ПДВ», «Пульс» «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів”, «Електронна митниця» та інші.

Електронні сервіси ДФС

На офіційному веб-порталі ДФС України розміщено чимало електронних сервісів, за допомогою яких платники можуть знайти корисну інформацію. Так платники, які мають ключі електронного цифрового підпису, можуть скористатися електронним сервісом «ЗІР» - який допоможе розібратися у податковому законодавстві, дозволить здійснювати пошук інформації по певному податку. Сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» допоможе оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою та ін.

Електронні сервіси «Реєстр платників ПДВ» (http:// sta-sumy.gov.ua /reestr), «Анульовані свідоцтва платників ПДВ» (http:// sta-sumy.gov.ua /anulir) допоможуть дізнатися про те, чи є дійсним свідоцтво ПДВ контрагента, дату початку дії свідоцтва, а також інформацію про анулювання реєстрації платника ПДВ. Електронний кабінет платника забезпечує користувачам можливість: подання податкової звітності в режимі реального часу; перегляд податкової звітності; доступ до інформації про стан розрахунків з бюджетом. Сервіс «Пульс» гарантує платнику послуги з оперативного вирішення проблемних питань. Номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс» ДФС України для клієнтів податкової та митниці: (044) 284-00-07. Нагадуємо, на веб-портал ДФС України можна зайти скориставшись посиланням http:// sts.gov.ua Крім того, радимо великим платникам скористатись банером МГУ Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників: http://officevp.minrd.gov.ua

«Електронний кабінет платника»

Чечелівська ДПІ звертає увагу платників, що на офіційному сайті ДФС України діють електронні сервіси для платників податків, скориставшись якими можна отримати необхідну послугу, довідку чи інформацію не виходячи з офісу чи дому, а саме: «Електронний кабінет платника» та «Електронний кабінет платника (оновлена версія)» – це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді; «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» – сервіс, в якому у формі питань-відповідей представлена офіційна позиція Державної фіскальної служби України по всіх напрямах чинного податкового та митного законодавства.

«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» - надає змогу оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою.

«Інформація з реєстрів» - сервіс, на якому щоденно оприлюднюються дані з реєстру платників ПДВ; дані про взяття на облік платників; інформація про взяття на облік платника ЄСВ, його реєстраційний номер та клас професійного ризику; дані з реєстру платників єдиного податку; інформація про РРО та про книги ОРО, а також дані реєстру платників акцизного податку з пальногота реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами.

«Декларування громадян» - надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи.

«Антикорупційний сервіс Пульс» - гаряча телефонна лінія, за якою телефоном: (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкової та митниць, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Також, на даному веб-порталі ДФС України можна скористатися такими електронними сервісами як: «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна звітність», «Електронна митниця» , «Митна статистика» та «Дані Реєстрів волонтерів АТО».

Доступ до вказаних сервісів можливий як із веб-порталу ДФС України (http://sfs.gov.ua).

Про електронні сервіси ДФС

Чечелівська ДПІ повідомляє, що на веб - порталі Державної фіскальної служби України можна скористатися електронними сервісами, які надають можливість раціонально використовувати та економити робочий час.

Електронний кабінет забезпечує надання цілого спектру необхідних послуг, серед яких, зокрема, отримання інформації з реєстрів платників податку на додану вартість та платників акцизного податку з реалізації пального, листування з органами ДФС, стан розрахунків з бюджетом, звітування он-лайн, тощо.

Також, фізична особа - платник податків може сформувати запит та отримати відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді за допомогою електронного сервісу: «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». Чечелівська ДПІ запрошує скористатися сервісами фіскальної служби на офіційному веб - порталі відомства за електронною адресою:www.sfs.gov.ua.

У Чечелівській ДПІ нещодавно відбувся семінар-практикум з актуальних питань оподаткування

На семінарі-практикумі, що відбувся 13 листопада у ДПІ Чечелівського району м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області начальник управління обслуговування платників Свірська Алла Володимирівна розповіла про електронні сервіси ДФС України.

Щоб дізнатися про ризики щодо діяльності партнерів по бізнесу можна скориставшись деякими сервісами. Так, зокрема, електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» дає змогу оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, чи можливо він не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою.

Крім того, ще є сервіс «Реєстр платників ПДВ», що інформує про зареєстрованих платників ПДВ (діючі реєстрації). Сервіс «Анульована реєстрація платників ПДВ» допоможе дізнатися про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду. А за допомогою сервісу «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку» можна впевнитись в тому, що таке свідоцтво є дійсним.

Для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну назву, ввести відому інформацію в одне з полів і система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання, і повідомить результати пошуку.

Також перший заступник начальника Чечелівського району м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області Мазур Ольга Анатоліївна зауважила, що віддаючи перевагу електронній звітності, підприємці економлять власні ресурси та час. – Дистанційна взаємодія бізнесу та контролюючих органів, перш за все, економить час і ресурси. Для платників податків сьогодні розширені електронні сервіси, за допомогою яких можна подавати звітність, інші документи та отримувати послуги від фіскальної служби у режимі реального часу.

«Уникнення черг у податкових інспекціях, зменшення паперового документообігу та впливу людського фактору, надання більше часу власній справі, можливість виконувати он-лайн процедури навіть за допомогою смарт-пристроїв – далеко не повний перелік переваг зручного формату» – відзначила Ольга Анатоліївна.

Та на завершення зустрічі Світлана Пономарьова звернула окрему увагу важливості сервісу Антикорупційному сервісу «Пульс», який цілодобово приймає звернення громадян та суб’єктів господарювання щодо неправомірних дій та бездіяльності, можливі корупційні правопорушення у сфері службової діяльності з боку конкретних посадових осіб структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів.

Світлана Пономарьова приділила особливу увагу питанню активізації останнім часом телефонних шахраїв, які від імені керівників інспекції, погрожуючі створенням проблем у веденні бізнесу зі сторони фіскальних органів, вимагають у суб’єктів господарювання грошову «винагороду». Платників закликали – бути пильними та не піддаватися на провокації!

За додатковою інформацією Ви можете звернутись безпосередньо до працівників Центру обслуговування платників за адресою: м.Дніпро, вул.Театральна 1-а або за тел. (0562) 377-46-18,(0562)34-42-54.

Чечелівська ДПІ: Форма №1ДФ за ІІІ квартал.Якщо суми доходів та податків відображено не в тому рядку?

Особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати форму №1ДФ у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, до контролюючого органу за місцем свого розташування (пп. «б» п. 176.2 ПКУ). Порядок заповнення та подання податковими агентами цієї форми затверджено наказом № 4 (далі — Порядок № 4).Так, відповідно до п. 4.1 цього Порядку коригування поданої і прийнятої форм №1ДФ проводяться на підставі самостійно виявлених податковим агентом помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом.У разі необхідності проведення коригувань форми №1ДФ до закінчення строку її подання подається звітна нова форма (п. 4.2 Порядку № 4).Уточнююча форма №1ДФ подається у разі необхідності проведення коригувань цієї форми після закінчення строку її подання. Уточнююча форма може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди.При цьому порядок заповнення звітної нової та уточнюючої форм є однаковим.У зазначеному випадку коригування показників розділу II форми № 1ДФ, поданої за І квартал, проводиться так.У підрозділі «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею» для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею — виключення***» потрібно повторити всі графи помилкового рядка.Водночас у рядку «Військовий збір» необхідно відобразити правильну інформацію, яку було помилково занесено до іншого рядка.

Чечелівська ДПІ: Форма №1ДФ за ІІІ кварталк оподатковується вихідна допомога?

Статтею 44 КЗпП установлено, що при припиненні трудового договору з підстав, зазначених у п. 6 ст. 36 та пунктах 1, 2 і 6 ст. 40 цього Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку; внаслідок порушення роботодавцем законодавства про працю, колективного чи трудового договору (статті 38 і 39) — у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.Об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний оподатковуваний дохід (пп. 163.1.1 ПКУ).Згідно з пп. 164.2.20 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються інші доходи, крім визначених у ст. 165 Кодексу.Доходи у вигляді вихідної допомоги, яка виплачується працівнику згідно зі ст. 44 КЗпП при припиненні трудового договору, не входять до переліку доходів, визначених ст. 165 ПКУ.Отже, зазначена вихідна допомога включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку відповідно до пп. 164.2.20 ПКУ і оподатковується ПДФО за ставкою, встановленою п. 167.1 ПКУ (18 %).При цьому пп. 169.4.1 ПКУ встановлено, що податкова соціальна пільга (далі — ПСП) застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженому на 1,4 та округленому до найближчих 10 грн. Застосування ПСП до інших доходів платника податку, ніж заробітна плата, зокрема у вигляді вихідної допомоги, Податковим кодексом не передбачено.У формі № 1ДФ вихідна допомога відображається за ознакою доходу «127».

Чечелівська ДПІ: Форма №1ДФ за ІІІ квартал.Якщо виникає різниця у сумах нарахованого доходу розділів І та ІІ

Форма №1ДФ має два розділи. У розділі I «Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку» відображаються дані, зокрема, щодо нарахованого доходу податковим агентом у звітному періоді в розрізі кожної фізичної особи. У розділі II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір» відображаються дані, зокрема, щодо загального нарахованого доходу фізичним особам податковим агентом, нарахованого (утриманого) податку у звітному періоді без ідентифікації фізичних осіб.У графі 3а «Сума нарахованого доходу» розділу І форми №1ДФ відображається (за звітний квартал) дохід, нарахований фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку №4 (п. 3.2 Порядку).Відповідно до п. 3.11 цього Порядку у розділі II форми № 1ДФ у рядку «Військовий збір» відображаються загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору в грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками).Слід зауважити, що Порядком №4 перед­бачено відображення у рядку «Військовий збір» розділу II форми № 1ДФ саме загальної суми нарахованого доходу. Вимоги щодо відображення та визначення сум оподаткованого доходу в зазначеному Порядку відсутні.При цьому відомості про фізичну особу — платника податку, якій нараховано доходи та з яких утримується військовий збір, не зазначаються. Тобто у розділі II рядка «Військовий збір» нараховані (утримані) суми військового збору з платника податку не персоніфікуються (щодо кожної фізичної особи).Переважно сума, що відображається у підсумковому рядку «Усього» графи 3а «Сума нарахованого доходу» розділу І форми № 1ДФ має відповідати сумі, що відображається у графі «Загальна сума нарахованого доходу» рядка «Військовий збір» розділу ІІ цієї формиОднак слід враховувати, що при проведенні деяких нарахувань доходів виникає різниця у сумах нарахованого доходу розділів І та ІІ форми №1ДФ.Пунктом 164.5 ПКУ встановлено, що під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування ПДФО є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких установлено Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за формулою.Отже, у разі нарахування (надання) фізичним особам доходів у негрошовій формі, а також у разі неповернення (несвоєчасного повернення) платником податків (працівником) надміру витрачених коштів, виданих на відрядження або під звіт, база оподаткування ПДФО щодо таких доходів збільшується на коефіцієнт (далі — К), передбачений п. 164.5 ПКУ, який у 2017 р., враховуючи ставку ПДФО в розмірі 18 %, становить 1,219512.

Чечелівська ДПІ: Форма №1ДФ за ІІІ квартал.Якщо відпрацьовано весь квартал, але ПСП лише з другого місяця кварталу

ПСП застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати) (пп. 169.2.1 ПКУ).При цьому зазначеним підпунктом установлено, що платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування ПСП. Якщо платник податку має право на застосування ПСП більшої, ніж передбачена пп. 169.1.1 ПКУ (загальна 100-відсоткова пільга), він зазначає про таке право у заяві про застосування пільги, до якої додає відповідні підтвердні документи.ПСП починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.Єдиним виключенням із загального правила є державні службовці, щодо яких застосування ПСП до їх заробітної плати Податковим кодексом передбачено вже під час початку нарахування їх зарплати і до завершення нарахування таких доходів без подання заяв, зазначених у пп. 169.2.2 ПКУ, але з поданням підтвердних документів для встановлення розміру пільги.Тобто для застосування ПСП подання заяви платником податку є обов’язковим.Пунктом 3.8 Порядку № 4 передбачено, що у графі 8 «Ознака податкової соціальної пільги» відображається ознака ПСП згідно з довідником ознак податкових соціальних пільг, наведеним у додатку до цього Порядку.Графа 8 заповнюється тільки для фізичних осіб, які мали пільги щодо податку в звітному періоді згідно із законодавством за місцем отримання основного доходу. За відсутності у фізичної особи пільг у звітному періоді у графі 8 проставляється прочерк. При заповненні графи 8 слід ураховувати ту ознаку пільги, яка відповідає нарахованому доходу. Допускається наявність кількох рядків з однією ознакою доходу тільки у разі наявності у фізичної особи кількох ознак пільг за такою ознакою доходу (наявність різних пільг у кожному з трьох місяців кварталу).Отже, враховуючи вищезазначене, сума нарахованого доходу (виплаченого) та нарахованого (утриманого) ПДФО за відповідний квартал, у якому платник податку мав право на застосування ПСП з другого місяця кварталу (з серпня), відображається у формі № 1ДФ у сукупності доходів у вигляді заробітної плати (ознака «101») за весь квартал в одному рядку із проставлянням у графі 8 ознаки пільги. Іншого заповнення для зазначеного випадку Порядком № 4 не передбачено.

Орендні операції з нерухомістю - нюанси оподаткування

Загальні правила взаємовідносин між сторонами за договорами оренди встановлено главою 58 Цивільного кодексу. Відповідно до ст. 759 цього Кодексу за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.Орендна плата — це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінено за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством (ст. 286 Господарського кодексу).Тобто основним предметом договору оренди є встановлення розміру орендної плати за користування майном.

Договір оренди може укладатись у простій письмовій формі. Проте у разі оренди деяких об’єктів вимоги до форми договору можуть бути суворішими, наприклад, якщо укладається договір найму (оренди):будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) строком на три роки і більше, то він підлягає нотаріальному посвідченню (п. 2 ст. 793 Цивільного кодексу) та державній реєстрації (п. 1 ст. 794 цього Кодексу);транспортного засобу (повітряного, морського, річкового судна, а також наземних самохідних транспортних засобів тощо) за участю фізичної особи, то такий договір підлягає нотаріальному посвідченню (п. 2 ст. 799 Цивільного кодексу);Крім того, підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню договір оренди житла з викупом (ст. 811 Цивільного кодексу).Також за бажанням однієї зі сторін може бути посвідчений нотаріально договір оренди землі, що укладається у письмовій формі (ст. 14 Закону про оренду землі).

Дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ПКУ, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (пп. 164.2.5 ПКУ).Підпунктом 170.1.4 ПКУ передбачено, що такі доходи підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою, встановленою п. 167.1 ПКУ (тобто 18 %).Крім того, відповідно до п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір. Об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені ст. 163 цього Кодексу, зокрема від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), ставка збору — 1,5 %.Порядок та строки сплати податку (збору) залежать від виду майна та статусу орендаря.

Якщо орендар — фізособа

Особа, яка отримує доходи від надання в оренду власного нерухомого майна (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку) іншій фізичній особі, відповідно до норм Податкового кодексу є особою, відповідальною за повноту та своєчасність сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору до бюджету.Відповідно до пп. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 Кодексу об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеного в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди. Мінімальна сума орендного платежу визначається за методикою, що затверджується Кабінетом Міністрів України, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом місцевого самоврядування села, селища, міста, об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, на території яких вона розташована, та оприлюднюється у спосіб, найбільш доступний для жителів такої територіальної громади.Методику визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб затверджено постановою № 1253 (далі — Методика), відповідно до якої розмір мінімальної суми орендного платежу напряму залежить від мінімальної вартості місячної оренди 1 м2 загальної площі нерухомого майна з урахуванням його місцезнаходження, інших функціональних та якісних показників, що встановлюється органом місцевого самоврядування села, селища, міста, на території яких розміщене зазначене майно.

Водночас пп. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу та Методикою передбачено, що якщо мінімальну вартість не встановлено чи не оприлюднено до початку звітного (податкового) року, об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеного в договорі оренди.При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок на доходи фізичних осіб, військовий збір до бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем такого звітного (податкового) кварталу (пп. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Кодексу).За результатами звітного податкового року орендодавець зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — податкова декларація), в якій задекларувати суму отриманого доходу та визначити податкові зобов’язання з податку (збору).Податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV Податкового кодексу (пп. 49.18.4 ПКУ).Строки сплати визначено п. 179.7 ст. 179 цього Кодексу, а саме: фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Орендарі — юридичні або самозайняті особи

Відповідно до пп. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу податковим агентом платника податку — орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку), крім земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю, є орендар.Тобто суб’єкт господарювання, який орендує таке майно, є особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку (збору) до бюджету. Податок на доходи фізичних осіб сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом (пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу). Водночас нормами ст. 168 Кодексу визначено, що якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені Податковим кодексом для місячного податкового періоду (пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 Кодексу).Крім того, особи, які згідно з Податковим кодексом мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, форму № 1ДФ до контролюючого органу за місцем свого розташування (п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу).Згідно з Порядком № 4 дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 Кодексу, відображається у формі № 1ДФ за ознакою доходу «106».У такому випадку податкова декларація платником податку — орендодавцем не подається.

Земля в оренду

Відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним, Цивільним, Податковим кодексами, Законом про оренду землі, а також договором оренди землі.

Відповідно до ст. 21 зазначеного Закону розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Підпунктом 170.1.1 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу передбачено, що податковим агентом платника податку — орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар. При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.

Отже, орендар земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є особою, відповідальною за своєчасність та повноту сплати податку до бюджету.

Як здати нерухомість нерезидента

Відповідно до пп. 170.1.3 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу нерухомість, що належить фізичній особі — нерезиденту, надається в оренду виключно через фізичну особу — підприємця або юридичну особу — резидента (уповноважену особу), що виконує представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступає його податковим агентом щодо таких доходів. Зауважимо, що нерезидент, який порушує зазначену норму, вважається таким, що ухиляється від сплати податку.

Якщо нерухомість за межами України

Дохід, отриманий з джерел за межами України, — будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за ме­жами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо; інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконт­рольних контролюючим органам (пп. 14.1.55 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).Отже, у разі отримання фізичною особою — резидентом доходів від надання в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, такі доходи є іноземними доходами, що підлягають оподаткуванню в порядку, встановленому п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу.У випадку коли джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу (18 %), та військовим збором за ставкою 1,5 %.У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації (пп. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу). Слід зазначити, що згідно з пп. 170.11.4 цього пункту сума податку з іноземного доходу платника податку — резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Що роботи , якщо відрилась нова торговельна точка у підприємця-"єдинника"

З метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) (п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу). Фізична особа — підприємець — платник єдиного податку при відкритті нового торговельного об’єкта повинна подати відповідну заяву до органу ДФС за місцем реєстрації та повідомити про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, шляхом подання повідомлення за формою № 20-ОПП.

Неподання у строки та у випадках, передбачених Податковим кодексом, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, згідно з вимогами, встановленими Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 грн (п. 117.1 ст. 117 Кодексу).Неусунення таких порушень або ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої було застосовано штрафи за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 грн.

1)Внесення змін до відомостей.У разі виникнення змін у відомостях, зокрема у разі зміни місця провадження господарської діяльності, суб’єкти господарювання повинні подати заяву до контролю­ючого органу з відповідними відомостями.Така заява подається платниками єдиного податку:першої і другої груп — не пізніше 20 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни;третьої групи — разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (пункти 298.5, 298.6 ст. 298 Податкового кодексу).

Згідно з п. 299.7 ст. 299 цього Кодексу до реєстру платників єдиного ­податку (далі — Реєстр) вносяться відповідні відомості про такого платника.

2)Відомості, що вносяться до реєстру:ПІБ фізичної особи — підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відповідну відмітку у паспорті),податкова адреса суб’єкта господарювання,місце провадження господарської діяльності,обрані фізичною особою — підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності,ставка єдиного податку та група платника податку,дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування,дата реєстрації,види господарської діяльності,дата анулювання реєстрації.

Зміни до реєстру платників єдиного податку вносяться в день подання платником відповідної заяви.Для здійснення такого податкового контролю застосовується Порядок №1588, яким передбачено, що платник податків зобов’язаний повідомляти про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку шляхом подання повідомлення за формою № 20-ОПП (додаток 10 до Порядку № 1588).Таке повідомлення повинні подавати всі фізичні особи — підприємці в разі наявності, виникнення, зміни типу об’єкта оподаткування.Згідно з п. 8.4 розділу восьмого Порядку № 1588 повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (додаток 11 до зазначеного Порядку) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Відповідно до встановленої форми № 20-ОПП у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування (зміну типу, найменування, місцезнаходження або стану об’єкта оподаткування) платник податків при поданні повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією зазначає у другій графі відомостей про об’єкти оподаткування код ознаки надання інформації 3 «Надання інформації щодо зміни відомостей про об’єкт оподаткування (зміна типу, найменування, місце­знаходження тощо».

Діяльність на різних ринках: яку адресу зазначати в заяві про застосування "спрощенки"?

Як відомо, для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву (пп. 298.1.1 ПКУ).Форму та порядок подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджено наказом №1675. У заяві зазначаються обов’язкові відомості, зокрема місце провадження господарської діяльності (п. 298.3 ПКУ).Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку, зокрема вносяться відомості про місце провадження господарської діяльності (підпункти 299.1, 299.7 ПКУ). У разі здійснення діяльності на різних ринках України фізична особа — підприємець — платник єдиного податку в рядку 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає: «Торгівля на ринках України».Отже, фізична особа — підприємець, яка самостійно виявила бажання здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування, має зазначати в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування обов’язкові відомості, у тому числі «Місце провадження господарської діяльності».

Заповнення форми №1ДФ:За якою ознакою відобразити вартість подарунка

Відповідно до пп. 165.1.39 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2017 р. — 800,0 грн).Вартість дарунків, яка не перевищує зазначену суму, відображається у формі № 1ДФ за ознакою доходу «160». Якщо вартість подарунка, яка надається платнику податків, перевищує 800,0 грн, то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % і військовим збором (1,5 %) та відображається у формі №1ДФ за ознакою доходу «126» як додаткове благо.

Заповнення форми №1ДФ:Якщо одночасно зарплата і оплата за сумісництво

Сумісництвом вважається виконання працівником крім своєї основної іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Мінпраці України, Мінфіну України, Мін’юсту України від 28.06.1993 р. №43).Оплата праці, у тому числі за сумісництвом, регулюється Законом України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці».Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.Оподаткування доходів фізичних осіб передбачено п. 162.1 ПКУ, відповідно до якого платниками ПДФО (18 %) є фізична особа — резидент, яка отримує доходи, у тому числі з джерела їх походження в Україні.До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору.Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. № 4 (далі — Порядок № 4), доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору, зазначаються за ознакою «101».Отже, враховуючи, що оплата за сумісництвом проводиться за трудовим договором, то суми нарахувань доходів відображаються за ознакою «101» одним рядком сукупно із заробітної платою.

Дитяча путівка: чий реєстраційний номер зазначати

Форма № 1ДФ — це документ, який свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку (п. 1.2 Порядку № 4).При цьому відповідно до п. 3.1 цього Порядку у графі 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта» відображається реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі — РНОКПП) або серія та номер паспорта фізичної особи (для фізичної особи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), про яку надається інформація в формі № 1ДФ.

Водночас фізична особа — платник податків незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася облікова картка платника податків та яку не включено до Державного реєстру, зобов’язана особисто або через законного представника чи уповноважену особу подати відповідному контролюючому органу облікову картку фізичної особи — платника податків, яка є водночас заявою для реєстрації в Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу (п. 70.5ПКУ).Крім цього, згідно з п. 70.12 ПКУ РНОКПП використовується, у тому числі юридичними особами, незалежно від організаційно-правових форм, а також фізичними особами в усіх документах, які містять інформацію про об’єкти оподаткування фізичних осіб або про сплату податків, зокрема, у випадку, передбаченому пп. 70.12.1 ПКУ, у разі виплати доходів, з яких утримуються податки згідно із законодавством України.Отже, якщо путівка надається податковим агентом дитині, батько якої є членом профспілкової організації відповідно до норм пп. 165.1.35 ПКУ, зокрема путівки на відпочинок, оздоровлення та лікування дитини віком до 18 років, то у формі № 1ДФ відображається РНОКПП такої дитини.

Заповнення форми №1ДФ:Чи відображати доходи підприємців

При заповненні графи 3а «Сума нарахованого доходу» та 3 «Сума виплаченого доходу» рядка «Військовий збір» необхідно зазначати всі нараховані доходи фізичним особам, у тому числі підприємцям. Порядком № 4 не передбачено виключення будь-яких ознак доходів при заповненні цього рядка, зокрема доходів, які не підлягають оподаткуванню.Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку №4, визначено, що дохід, виплачений самозайнятій особі, відображається у формі № 1ДФ під ознакою доходу «157».Під час нарахування (виплати) фізичній особі — підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою — підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності (п. 177.8 ПКУ).Заповнення розділу II форми № 1ДФ передбачено п. 3.11 Порядку №4, зокрема у рядку «Військовий збір» відображається загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору.

Заповнення форми №1ДФ:Як відобразити результат від перерахунку за дивідендами

Порядок проведення перерахунку сум доходів та наданих податкових соціальних пільг визначено п. 169.4 ПКУ. Згідно з пп. 169.4.3 ПКУ роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата податку, то на її суму зменшується сума нарахованого податкового зобов’язання платника податку за відповідний місяць, а при недостатності такої суми — зменшується сума перерахування податкових зобов’язань наступних податкових періодів до повного повернення суми такої переплати.Результати проведеного перерахунку сум нарахованих доходів та утриманого ПДФО відображаються в формі № 1ДФ у тому кварталі, в якому проведено такий перерахунок.Пунктом 3.6. розділу ІІІ Порядку № 4 встановлено, що стосовно кожної фізичної особи потрібно заповнювати стільки рядків, скільки ознак доходів вона має. Про кожну ознаку доходу фізичної особи потрібно заповнювати тільки один рядок з обов’язковим заповненням графи 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта*», крім випадків, зазначених у пунктах 3.7 та 3.8 цього розділу.Отже, якщо податковим агентом проведено перерахунок податку на доходи фізичних осіб з доходів у вигляді дивідендів за ставкою 9 % і поверненню підлягають суми за І та ІІ квартали, то в формі № 1ДФ такий результат відображається сукупно одним рядком за ознакою «109» у тому кварталі, в якому такий перерахунок (повернення) проводиться, в нашому випадку в III кварталі.При цьому у разі виникнення результату перерахунку податку на доходи фізичних осіб з від’ємним значенням, то допускається заповнення показника зі знаком «мінус».

Заповнення форми №1ДФ:Оренда земельних паїв

Податковий агент, який здійснює нарахування (виплату) доходів у вигляді орендної плати за земельні частки (паї), сплачує (перераховує) податок на доходи фізичних осіб та військовий збір до відповідного бюджету за своїм місцезнаходженням (реєстрації) на рахунки, відкриті в органах Державної казначейської служби.У формі № 1ДФ зазначені доходи відоб­ражаються за ознакою «106».Стаття 168 ПКУ регулює порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) ПДФО до бюджету.Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюд­жету також здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ (пп. 1.4 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).Згідно з п. 168.4 ПКУ податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету відповідно до Бюджетного кодексу України (далі — Бюджетний кодекс).Такий порядок застосовується всіма юридичними особами, у тому числі такими, що мають філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що розташовані на території іншої територіальної громади, ніж така юридична особа, а також відокремленими підрозділами, яким в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку (пп. 168.4.2 ПКУ).Відповідно до ст. 64 Бюджетного кодексу ПДФО, який сплачується (перераховується) податковим агентом — юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента — юридичної особи, зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що виплачуються фізичній особі.Водночас оскільки військовий збір згідно з п. 29.2 Бюджетного кодексу в повній мірі належить до доходів загального фонду Держбюджету України, то окремі норми п. 168.4 ПКУ для військового збору не можуть бути застосовані, у зв’язку з чим військовий збір сплачується (перераховується) до відповідного бюджету за місцем реєстрації податкового агента.

Заповнення форми №1ДФ:Кількість працівників у звітності

У графі «Працювало за трудовими договорами (контрактами)» форми №1ДФ не враховується кількість працівників, які перебувають у відпустках по вагітності та пологах, у тому числі по догляду за дітьми.Відповідно до п. 2.1 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату України від 28.09.2005 р. №286 (далі — Інструкція), в облікову кількість штатних працівників включаються усі наймані працівники, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власники підприємства, якщо крім доходу вони отримували заробітну плату на цьому підприємстві.Якщо протягом звітного періоду кількість працівників змінювалась у зв’язку із при­­й­няттям та звільненням з місця роботи, то в графі «Працювало за трудовими договорами (контрактами)» зазначається максимальна кількість працівників, які фактично працювали за трудовими договорами протягом звітного кварталу.

Щодо важливості касових апаратів

Фахівці ДФС розробили модель портативного пристрою, який сумісний з ноутбуком, смартфоном чи іншим гаджетом та може використовуватися в якості реєстратора розрахункових операцій. Достатньо буде лише встановити програми та мати підключення до Інтернету. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан в інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».

«Пристрій коштуватиме близько 700 гривень та не потребуватиме додаткового обслуговування. Один раз придбав – і всі твої операції автоматично потрапляють до нашого єдиного реєстру операцій», – зазначив Мирослав Продан.

Очільник ДФС також підкреслив, що Урядом розглядається й ідея придбання касових апаратів за рахунок сплачених податків, що автоматично знімає питання фінансового навантаження. Тобто держава фактично дарує підприємцю апарат, вартість якого потім компенсується з податків, які він сплачує.

Він наголосив, що реєстратори розрахункових операцій – це єдиний механізм з наведення ладу в системі державних фінансів.

«Без касових апаратів ми ніколи не переможемо контрабанду, оскільки роздрібні мережі не зможуть безконтрольно її використовувати та готівкою розраховуватися з контрабандистами. Доки в Україні можна продати цей товар за готівку без контролю, доти й стоятиме питання контрабанди. Якщо ніхто не купуватиме цей товар без супутніх документів, не буде й попиту», – зазначив Мирослав Продан.

Cуб’єкти господарювання мають право подати звернення щодо стану розрахунків за податками, зборами та єдиним внеском

Пунктом 1 глави 1 розд. ІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, визначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників (далі – ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу. Згідно зі ст. 1 Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 393) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів. При цьому звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання (ст. 20 Закону № 393). Отже, за письмовою заявою суб’єкта господарювання, щодо якого в контролюючому органі відкрито ІКП, надається письмовий документ щодо стану розрахунків цього платника за податками, зборами та єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у довільній формі. Такий письмовий документ видається не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня отримання заяви, в якій суб’єктом господарювання зазначено платежі і період щодо яких здійснюється звірка стану розрахунків з бюджетами, а також нараховані і сплачені суми по цих платежах за вказаний період. З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 135).

Скорочено строк реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків

З 21 листопада 2017 року скорочено строк реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (ДРФО) з 5 до 3 днів з дня подання заяви. Крім того, громадяни України, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, мають можливість подати документи для реєстрації або внесення змін до ДРФО через будь-який контролюючий орган.

Також удосконалено процедуру отримання фізичними особами відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків. Заява може бути подана до контролюючого органу у паперовому вигляді або засобами електронного зв’язку в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису. За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.

Отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру можна й у приватній частині (особистий кабінет) Електронного кабінету платника.

Цей електронний сервіс надає можливість громадянам отримувати відомості про себе з Державного реєстру в електронному вигляді, не звертаючись до органу ДФС. Станом на 21 листопада 2017 року понад 170 тис. громадян скористались таким сервісом та отримали відомості з Державного реєстру.

Інформацію щодо електронного сервісу можна отримати на веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді http://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

Зміни, ініційовані ДФС до наказу Мінфіну, вже набули чинності. З текстом наказу Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.10.2017 за № 1306/31174, можна ознайомитися за посиланням http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/72593.html.

Щодо СМКОР

17 листопада 2017 року набули чинності зміни до критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (наказ Міністерства фінансів України №926).

Відповідно до змін запроваджується автоматичне прийняття таблиці платника для підприємств із податковим навантаженням більше 2 відс. та градація рівня ризикового товару в залежності від податкового навантаження.

Під градацією рівня ризикового товару мається на увазі, що в залежності від податкового навантаження платники мають відповідний відсотковий рівень ризикового товару. Тобто, при збільшенні значення податкового навантаження рівень ризикового товару також збільшується.

Наприклад, якщо у платника податку значення податкового навантаження становить 0,03, то його допустимий відсотковий рівень ризикового товару повинен бути не більше 75 відс., для платника податків з податковим навантаження 0,01 такий допустимий рівень становить не більше 40 відсотків. У разі перевищення відсоткового рівня ризикового товару податкова накладна потрапляє в зону ризику, і як результат – реєстрація якої може бути зупинена відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.

Наказом також передбачено зупинку реєстрації розрахунків коригування на зміну вартості товарів більше ніж у два рази та/або зміну номенклатури товарів/послуг.

Такі зміни значно зменшать кількість зупинених податкових накладних сумлінним платникам податків та унеможливлять реєстрацію схемного кредиту за рахунок маніпуляції з товарами.

Загалом, з початку роботи системи моніторингу ризиків та блокування накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних станом на 20 листопада зареєстровано майже 94,9 млн. податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ понад 557,6 млрд. грн.

За період роботи системи моніторингу ризиків та блокування накладних зупинена реєстрація 515,5 тис. податкових накладних/розрахунків коригування на суму 11,2 млрд. грн. Це становить 0,54 % до загальної кількості податкових накладних/розрахунків коригування, що реєструвалися.

Станом на 20 листопада 2017 року комісією ДФС за результатами розгляду повідомлень з підтвердженням реальності проведених операцій по зупиненим податковим накладним вже прийнято рішення по 203,4 тис. документів.

Так, позитивні рішення винесено по понад 164 тис. податкових накладних, відмовлено у реєстрації – 39,4 тис.

Формуємо податковий кредит при застосуванні «касового методу»

Податковий кодекс України надає право певним категоріям платників формувати податкові зобов‘язання з податку на додану вартість, використовуючи «касовий метод». Тобто, дата виникнення податкових зобов’язань визначається як дата зарахування/отримання коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених ним товарів (послуг). Але і податковий кредит у таких платників формується датою списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або датою надання інших видів компенсацій вартості поставлених йому товарів (послуг).

При цьому право на податковий кредит у платника виникає за умови наявності в ЄРПНі зареєстрованої податкової накладної. Тобто, якщо платник податку придбаває (виготовляє) товари (послуги) та основні фонди, які призначаються для їх використання в операціях, за якими застосовується касовий метод податкового обліку, то суми ПДВ, включаються до податкового кредиту на підставі зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної за умови їх оплати.

Якщо оплата за товари/послуги на підставі податкової накладної здійснюється в різних звітних податкових періодах, то суми ПДВ відносяться до податкового кредиту тих звітних періодів, в яких відбувається списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів/послуг.

Єдиний податок при розірванні договору та поверненні коштів

Фізична особа – підприємець, платник єдиного податку має вести облік отриманих доходів відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 19.06.2015 року за № 578 (зі змінами та доповненнями) використовуючи відповідну Книгу обліку. При цьому облік отриманих доходів виконується за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід (окремо зазначаються кош­ти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та отримані готівкою а також у вигляді безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). До складу доходу не включаються суми коштів у вигляді авансу чи передоплати якщо вони повертаються покупцю товару (робіт, послуг). Аналогічно, такі суми не включаються до складу доходу, якщо вони були раніше перераховані платником єдиного податку та внаслідок розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів відбулося їх фактичне повернення. Також якщо кошти надійшли внаслідок повернення товару (пп. 5 п. 292.11 ст. 292 Податкового кодексу України). Дані книги обліку доходів (обліку доходів і витрат) використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, форма якої затверджена вищезазначеним наказом. Відповідно, якщо повернення суми коштів (авансу, передоплати) покупцю за товари (роботи, послуги) у разі розірвання договору відбувається у періоді їх отримання, то такі кошти не включаються до складу доходу фізичної особи - платника єдиного податку та не підлягають відображенню у податковій декларації. Якщо повернення таких сум відбувається в іншому податковому періоді, фізична особа - платник єдиного податку зобов»язана включити їх до складу доходу у звітному періоді, в якому ці кошти отримано, та здійснити перерахунок доходу у звітному податковому періоді, в якому відбувається їх повернення.

Отримали пробачення боргу – задекларуйте додаткове благо

Чечелівська ДПІ нагадує, що щорічно, впродовж 4-х місяців, починаючи з 1 січня, фіскальна служба проводить деклараційну кампанію. В зазначений термін визначені Податковим кодексом України категорії громадян зобов‘язані подати декларацію про суми отриманих доходів. Одним із видів доходів які підлягають обов‘язковому декларуванню є дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (п.п. «д» п.п. 164.2.17 ПКУ). Мова йде про основні суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності. При цьому сума такого боргу має становити не менше 50 відс. однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 01 січня звітного податкового року (у 2016 році – 689 грн а в 2017 році – 1600 грн). Боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.

Слід пам‘ятати, що кредитор має поінформувати платника податку – боржника про прийняття рішення щодо списання чи пробачення існуючого боргу. Якщо ж кредитор письмово не повідомив платника про прийняте рішення, то відповідальність щодо нарахування та своєчасної сплати сум податку з доходів фізичних осіб покладається на кредитора. Згідно з п. 167.1 Податкового Кодексу ставка податку становить 18 відс. бази оподаткування.

Оскільки даний вид доходу підлягає оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб, то відповідно до п.п. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Податкового Кодексу України одночасно є об’єктом оподаткування військовим збором. Ставка збору становить 1,5 відс. об'єкта оподаткування.

Тож якщо банківські чи інші фінансові установи провели процедуру анулювання ( списання, пробачення) вам основної суми боргу, яка в 2016 році перевищувала 689 грн. то слід негайно подати декларацію та сплатити всі належні суми податків. Якщо ж таке списання відбулося в 2017 році і сума боргу становила не менше 1600 грн., у вас буде час подати декларацію в період з 1 січня по 30 квітня 2018 року включно.

Зверніть увагу, що сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені), прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника, тобто не оподатковується, тож і не декларується.

Правильне використання РРО

Чечелівська ДПІ інформує, що існуюче законодавство, зокрема, п. 296.10 ст. 296 Податкового Кодексу України, встановлює право для платників єдиного податку першої, другої і третьої груп не застосовувати реєстратори розрахункових операцій незалежно від обраного виду діяльності, за умови, що обсяг їх доходу протягом календарного року не перевищуватиме 1 000 000 гривень. Тож чимала кількість суб‘єктів господарювання використовує зазначену норму і здійснює продаж товарів без застосування РРО. Разом з тим, слід пам‘ятати, що існує ряд винятків, коли суб‘єкт господарювання зобов‘язаний використовувати РРО незалежно від обсягу доходу. Зокрема, коли здійснюється реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. В такому випадку використання РРО є необхідністю. А ще слід пам‘ятати, що у випадку коли на господарському об’єкті підприємця – одночасно реалізуються як товари, продаж яких має здійснюватись із обов’язковим застосування РРО, так і будь-які інші товари, то реєстратор розрахункових операцій, належним чином зареєстрований та переведений у фіскальний режим, повинен застосовуватись при продажу всіх наявних на такому об’єкті товарів.

Податковий календар на 24 листопада 2017 року

24 листопада, п’ятниця, останній день подання -декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію.

Стосовно підприємств, які знаходяться на тимчасово окупованій території та/або на території проведення антитерористичної операції

Стосовно підприємств, які знаходяться на тимчасово окупованій території та/або на території проведення антитерористичної операції (далі – АТО) (або якщо їх структурні підрозділи (відокремлене майно) знаходяться на цих територіях) діють особливі правила для інветаризації.

Згідно з п.8 розділу І Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014 №879, зі змінами та доповненнями (далі – Положення №879) і п.12 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 28.02.2000 №419, зі змінами та доповненнями (далі – Порядок №419) такі підприємства проводять інвентаризацію у випадках, обов’язкових для проведення (визначені ч.1 ст.2 Закону України від 16.07.1999 №996 зі змінами та доповнененнями і п.2 р.І Положення №879), тоді, коли стане можливо гарантувати безпечний і безперешкодний доступ уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, в яких відображені зобов’язання та власний капітал цих підприємств.

Зазначені підприємства зобов’язані провести інвентаризацію станом на 01 число місяця, що настає за місяцем, в якому зникли перешкоди доступу до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, і відобразити результати інвентаризації у відповідному звітному періоді. До цієї дати інформацію про активи, до яких неможливо забезпечити надійний і безперешкодний доступ, зобов’язання та власний капітал, які не можна документально підтвердити через відсутність доступу до відповідних первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, у річній фінзвітності потрібно відображати за даними бухгалтерського обліку відповідного звітного періоду (п.12 Порядку №419).

Порядок оподаткування поповнення юридичною особою рахунку послуг мобільного зв’язку працівника для невиробничих розмов

Об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) відповідно до п.п.163.1.1 п.163.1 ст.163 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) є загальний місячний (річний) оподаткований дохід.

Підпунктом 14.1.47 п.14.1 ст.14 ПКУ визначено, що додаткові блага – кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст.165 ПКУ) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у п.п.165.1.53 п.165.1 ст.165 ПКУ. Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п.164.5 ст.164 ПКУ (п.п.«е» п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ).

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати ПДФО із суми такого доходу за його рахунок за ставкою, визначеною у ст.167 ПКУ (п.п.168.1.1 п.168.1 ст.168 ПКУ).

Крім цього, відповідно до п.п.1.2 п.16¹ підрозділу 10 розділу XX ПКУ об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст.163 ПКУ, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Отже, у разі поповнення рахунку юридичною особою послуг мобільного зв’язку працівника такої юридичної особи для невиробничих розмов, такий дохід оподатковується як додаткове благо.

Туристичний збір

Справляння туристичного збору проводиться відповідно до ст.268 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Так, відповідно до п.п.268.2.1 п.268.2 ст.268 ПКУ особи, що прибувають на територію населеного пункту, де діє рішення ради про встановлення туристичного збору, та отримують надані послуги з тимчасового проживання або ночівлі із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк, є платниками туристичного збору.

Якщо видами діяльністі фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) є види діяльності, які передбачають надання житла в гостьових кімнатах або номерах люкс та в окремих ізольованих приміщеннях, таких як мебльовані кімнати з кухонним приладдям або повністю обладнаними кухнями, для переважно короткострокового проживання гостей та відвідувачів, то такий ФОП відповідно до п.п.«в» п.п.268.5.1 п.268.5 ст.268 ПКУ є податковим агентом щодо справляння туристичного збору під час надання послуг, пов’язаних із тимчасовим проживанням (ночівлею).

Удосконалено процедуру реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків

Так, з 21 листопада 2017 року скорочено строк реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (ДРФО) з 5 до 3 днів з дня подання заяви. Крім того, громадяни України, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, мають можливість подати документи для реєстрації або внесення змін до ДРФО через будь-який контролюючий орган.

Також удосконалено процедуру отримання фізичними особами відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків. Заява може бути подана до контролюючого органу у паперовому вигляді або засобами електронного зв’язку в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису. За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.

Інформацію щодо електронного сервісу можна отримати на веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді http://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

Отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру можна й у приватній частині (особистий кабінет) Електронного кабінету платника. https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/login.jspx

Цей електронний сервіс надає можливість громадянам отримувати відомості про себе з Державного реєстру в електронному вигляді, не звертаючись до органу ДФС. Станом на 21 листопада 2017 року понад 170 тис. громадян скористались таким сервісом та отримали відомості з Державного реєстру.

Зміни, ініційовані ДФС, вже набули чинності. З текстом наказу Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.10.2017 за № 1306/31174, можна ознайомитися за посиланням http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/72593.html.

Чернівецькі митники викрили спробу незаконного ввезення натуральних хутряних виробів

7 жіночих шуб з натурального хутра вилучили співробітники Чернівецької митниці ДФС у пункті пропуску «Порубне – Сірет» при спробі незаконного переміщення товару через митний кордон України.

Громадянин Греції, який прямував пасажирським автобусом з Греції до України, приховав норкові вироби в картонних коробках, пред’явлених до митного контролю як упаковки з мінеральною водою.

Таким чином іноземець вчинив дії, спрямовані на незаконне переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю (шляхом надання одним товарам вигляду інших). Відносно громадянина складено протокол за ч.1 ст.483 Митного кодексу України.

Наразі шуби іноземного виробництва загальною вартістю 210 000 грн. вилучено. На порушника митних правил чекає штраф у розмірі 100 відсотків від вартості виявлених товарів.

До уваги платників податків!

07 грудня 2017 року о 10 год. у м. Києві за адресою: вул. Хрещатик, 14, готель «Хрещатик», відбудеться Національний агрофорум для платників податків на тему: «Податки. Фінанси. Право».

Організатор заходу: офіційне видання Державної фіскальної служби України «Вісник. Офіційно про податки» за підтримки ДФС України.

У заході візьмуть участь провідні фахівці Державної фіскальної служби України.

Учасники форуму отримають роз’яснення щодо запроваджених змін у Податковому кодексі України: з податку на прибуток; трансфертного ціноутворення; податку на додану вартість, зокрема щодо зупинення реєстрації податкових накладних та алгоритму дій платників у випадку відмови в реєстрації.

Початок реєстрації учасників форуму з 9 год. 30 хв.

За довідками звертатися у філію ДП «Сервісно-видавничий Центр» у Полтавській області за тел.: (0532)59-42-78, 60-98-71 е-mail: svc15@ukr.net, відповідальна особа — Троян Тетяна Анатоліївна.

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у форумі!

Працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Полтавській області викрито незаконне виробництво підакцизної продукції

У ході проведення спеціальних заходів під умовною назвою "Акциз-2017" та досудового розслідування кримінального провадження за ознаками ч.1 ст.199 (незаконний обіг голографічних захисних елементів та марок акцизного податку), ч.1 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання та збут підакцизних товарів) оперативниками було встановлено місця незаконного зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв та спирту.

Під час проведення санкціонованих судом обшуків на території Кропивницької області з незаконного обігу вилучено обладнання для виготовлення підакцизної продукції, порожню тару різних об’ємів, сировину для виготовлення спирту і алкогольних напоїв, спиртовмісну рідину та незаконно виготовлену підакцизну продукцію загальним об’ємом майже 3 тони на суму 755 тис. гривень. Приблизна вартість вилучених ТМЦ становить 1 млн. гривень.

На даний час призначено експертизу зразків вилучених спиртовмісних сумішей, проводяться подальші слідчі дії.

Внесено зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування

Наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 09.11.2017р. №926, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.11.2017 р. за №1382/31250, внесено зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567.

Так, наказом №926в новій редакції викладено вимоги щодо інформації, яку платник податку має право подати до ДФС за встановленою формою, терміну її розгляду та порядку врахування такої інформації автоматично системою Моніторингу стосовно окремих категорій платників.

Також в новій редакції викладено положення про діяльність Комісії ДФС щодо податкової інформації. У разі якщо до контролюючого органу надійшла податкова інформація, що свідчить про надання платником недостовірної інформації згідно з додатком до цих Критеріїв, Комісія ДФС має право прийняти рішення про неврахування інформації, наданої платником за встановленою формою, при здійсненні ДФС Моніторингу. Якщо така інформація була врахована системою Моніторингу автоматично, після прийняття Комісією ДФС рішення про неврахування інформації, така інформація згідно з додатком до цих Критеріїв не підлягає автоматичному врахуванню.

Крім того, Критерії, за якими ДФС здійснюється Моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування доповнено новою нормою щодо вимог до розрахунку коригування:у разі, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більше ніж удвічі та/або зміна номенклатури товарів/послуг – стосовно зміни цифр кодів (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для кодів послуг відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів).

Затверджено нове Положення про реєстрацію фізичних осіб у державному реєстрі фізичних осіб-платників податків

21.11.2017р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 29.09.2017р. №822 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у державному реєстрі фізичних осіб-платників податків», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.10.2017р. за №1306/31174.

Згідно з положеннями наказу №822 втратив чинність наказ Міністерства доходів і зборів України від10.12.2013р. №779 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.12.2013р. за №2211/24743.

Наказом №822 затверджено Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків, яке розроблено у відповідності з нормами ст.63 та ст.70 гл.6 розділу II Податкового кодексу України з метою визначення єдиної методики реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків.

З Реєстром неприбуткових установ та організацій можна ознайомитись на офіційному веб-сайті ДФС України

Реєстр неприбуткових установ та організацій розміщений на офіційному веб-сайті ДФС України.

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій затверджено постановою КМУ від 13.07.2016р. №440. Зазначений Порядок,зокрема, визначає процедуру включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення їх з Реєстру.

Відповідно до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, він містить ідентифікаційні та реєстраційні відомості про неприбуткові організації, зокрема це:

- код згідно з ЄДРПОУ;

- найменування неприбуткової організації;

- дату включення неприбуткової організації до Реєстру, починаючи з якої

визначається строк безперервної реєстрації неприбуткової організації;

- ознаку неприбутковості; - дату присвоєння ознаки неприбутковості або її

зміни;

- дату та номер рішення про включення, повторне включення неприбуткової

організації до Реєстру або зміну ознаки неприбутковості;

- дату скасування ознаки неприбутковості;

- дату та номер рішення про виключення неприбуткової організації з Реєстру;

- найменування та ідентифікаційний код контролюючого органу.

Разом з тим, Порядком ведення Реєстру не передбачено відображення довідкових відомостей про місцезнаходження організації, даних про її керівників та головних бухгалтерів, засновників та фінансово-економічні показники господарської діяльності неприбуткової організації.

Сплата ЄСВ на невідповідний рахунок створює недоїмку та відповідальність платника

Чечелівська ДПІ інформує , що п.1 част.2 ст. 6 Закону України від 8 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено обов’язок платника єдиного внеску своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати i сплачувати єдиний внесок.

Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштіву національній валюті з його банківського рахункуна відповідні рахунки, відкриті в органах державної казначейської служби – так передбачають част.5 та 7 ст.9Закону №2464.

В результаті сплати єдиного внеску на невідповідний рахунок виникає недоїмка.

Пунктом 6 частини 1 статті 1 Закону №2464 визначено термін «недоїмка», - це сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена контролюючим органом у випадках, передбачених цим Законом.

Частиною 3 статті 25 Закону №2464 передбачено, що суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску застосовується штраф у poзмірі20 % своєчасно несплачених сум.

Крім того, відповідно до част. 10 та 13 ст. 25 Закону №2464 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 №6 затвердженоПорядок зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, який визначає порядок перерахування на належний рахунок помилково сплачених коштів.

Перерахування коштів здійснюється на підставі заяви платника.

Таким чином, за період з першого календарного дня, що настає за днем настання строку сплати відповідного платежу, до дня, наступного за днем подання заяви платником, фіскальні органи застосовують штрафні санкції та нараховують пеню за несвоєчасну сплату єдиного внеску.

Для сплати ЄВ відкриті територіальним органам ДФС відповідно до адміністративно-територіальних одиниць, в яких зареєстровані платники. Переглянути рахунки для сплати єдиного внеску можна в розділі «Бюджетні рахунки» на офіційному сайті органу ДФС.

Новий Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами

Набрання чинності наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017№557«Про затвердження Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за №959/30827. Наказ №557 набрав чинності 15.11.2017 року, згідно з ним втрачено чинність наказом ДПА України від 10.04.2008 №233 «Про подання електронної податкової звітності».

Затверджений Наказом №557Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами розроблений відповідно до положень Податкового кодексу України, Цивільного кодексу України, Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», «Про інформацію», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про телекомунікації». Зазначений Порядок визначає основні організаційно-правові засади обміну електронними документами між суб’єктами електронного документообігу.

Порядок, зокрема, визначає значення терміну «електронний документообіг» як сукупність процесів створення, подання, приймання, ідентифікації, оброблення, зберігання, використання електронних документів, які виконуються із застосуванням перевірки цілісності та (у разі необхідності) з підтвердженням факту одержання таких документів. Електронний документообіг здійснюється відповідно до законодавства та на підставі договору про визнання електронних документів, що визначає взаємовідносини суб’єктів електронного документообігу.

Також Порядок передбачає нові форми наступних документів:

Заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів;

повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису;

заяви про припинення дії договору про визнання електронних документів;

повідомлення про припинення дії договору про визнання електронних документів.

Звертаємо увагу, що відповідно доп. 14 розд. III Порядку, договори про визнання електронних документів, які є чинними на день набрання чинності Наказом№557, продовжують діяти до припинення за ініціативи підписувача Заяви про приєднання до Договору (керівника), поданої з дотриманням передбаченої п. 15 розд. ІІІ процедури, або за наявності однієї з таких підстав:

- отримання інформації від АЦСК про завершення строку чинності (або скасування) посиленого сертифіката керівника;

- отримання інформації з Єдиного державного реєстру про зміну керівника;

- отримання інформації з Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію припинення юридичної особи;

- наявність в Реєстрі самозайнятих осіб інформації про зняття з обліку самозайнятої особи як платника податків в контролюючому органі;

- наявність у Державному реєстрі інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків підписувача Заяви про приєднання до Договору (керівника) у зв’язку зі смертю.

На Київщині за фактами ухилення від сплати ПДВ розпочато 18 кримінальних проваджень

З початку 2017 року за фактами незаконної заяви на відшкодування ПДВ з державного бюджету розпочато 8 кримінальних проваджень на суму 39 млн. грн. та 1 – за фактом незаконного відшкодування ПДВ на суму 1,1 млн. гривень.

Крім цього, розпочато 18 кримінальних проваджень за фактами ухилення від сплати ПДВ на суму 63,1 млн. грн. та відшкодовано збитків у кримінальних провадженнях даної категорії, зареєстрованих в ЄРДР у минулих роках, на суму понад 6,7 млн. гривень.

Нацбанк спростив умови для розрахунків за імпорт товарів

З цією метою Нацбанк скасовує вже не актуальну і не ефективну для стабілізації валютного ринку вимогу, яка досі зобов’язувала банки здійснювати попередню оплату в іноземній валюті за імпорт товарів за зовнішньоекономічним договором, загальна вартість яких перевищує 5 млн дол. США (в еквіваленті), виключно з використанням акредитивної форми розрахунків. Відтепер здійснювати авансові розрахунки в таких випадках можна буде і без використання акредитивів.

Нова спрощена процедура здійснення авансових платежів за зовнішньоекономічними договорами сприятиме подальшому пожвавленню зовнішньої торгівлі та разом з тим не створить додаткового тиску на валютному ринку.

Відповідні зміни затверджені постановою НБУ від 21.11.2017 року №118 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" і набирають чинності з 23 листопада 2017 року.

ДФС розробила портативний пристрій, який може використовуватися як РРО

Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан в інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».

«Пристрій коштуватиме близько 700 гривень та не потребуватиме додаткового обслуговування. Один раз придбав – і всі твої операції автоматично потрапляють до нашого єдиного реєстру операцій», – зазначив Мирослав Продан.

Очільник ДФС також підкреслив, що Урядом розглядається й ідея придбання касових апаратів за рахунок сплачених податків, що автоматично знімає питання фінансового навантаження. Тобто держава фактично дарує підприємцю апарат, вартість якого потім компенсується з податків, які він сплачує.

Він наголосив, що реєстратори розрахункових операцій – це єдиний механізм з наведення ладу в системі державних фінансів.

«Без касових апаратів ми ніколи не переможемо контрабанду, оскільки роздрібні мережі не зможуть безконтрольно її використовувати та готівкою розраховуватися з контрабандистами. Доки в Україні можна продати цей товар за готівку без контролю, доти й стоятиме питання контрабанди. Якщо ніхто не купуватиме цей товар без супутніх документів, не буде й попиту», – зазначив Мирослав Продан.

Президент дав старт реформуванню процесуального законодавства

Цим Законом запроваджуються нові правила судового процесу в цивільному, господарському, адміністративному судочинстві, а також вносяться деякі зміни до правил кримінального процесу.

Законопроект був розроблений Радою з питань судової реформи з урахуванням пропозицій українських та міжнародних експертів і покликаний привести українські правила судового процесу у відповідність із кращою європейською та міжнародною практикою. Це найбільш комплексне реформування процесуального законодавства за останні 26 років.

Норми цього закону розширюють способи судового захисту та засоби доказування у судовому процесі, забезпечують його відкритість та прозорість, добросовісність користування процесуальними правами, компенсацію судових витрат, розумні строки розгляду справ та правову визначеність, тощо. Також передбачене запровадження системи «електронного суду», яка спростить комунікацію із судом та зменшить витрати на утримання судової системи.

Заступник Глави Адміністрації Президента України та координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов зазначив: «Зміни, що запроваджуються, мають забезпечити ефективний, швидкий та зручний розгляд справ у суді. Нові правила судового процесу сприятимуть більш дієвому захисту прав і свобод громадян та підприємців, що звертаються до суду».

До відома суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності регіону щодо реалізації принципу «Єдиного вікна» при здійсненні різних видів державного контролю під час митного оформлення

Відповідно до Порядку інформаційного обміну між митними органами, іншими державними органами та підприємствами за принципами «єдиного вікна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2016 № 364, у разі електронного декларування товарів, рішення про здійснення видів державного контролю приймається підприємством шляхом надсилання митному органу електронного повідомлення, в якому підприємство зазначає реквізити попередньої декларації та дату і час, коли товари у митниці прибуття можуть бути пред’явлені відповідному контролюючому органу для огляду у присутності представника підприємства.

З запровадженням принципу «єдиного вікна» скановані копії документів надсилаються до інформаційної системи лише один раз, незалежно від їх кількості.

За принципом «єдиного вікна» здійснюється митне оформлення товарів як при ввезенні на митну територію України, так і при вивезенні товарів за межі митної території України.

При імпорті товарів на територію України у пунктах пропуску контроль здійснюється відповідними органами та вся інформація розміщується у спільну базу даних, доступ до якої є у кожного з представництв, що суттєво поліпшує роботу контролюючих структур.

При митному оформленні товарів фактично повністю відбувається електронний обмін інформацією з державними органами.

Якщо товар, заявлений в декларації, підлягає певним видам контролю, інформаційна система автоматично надсилає підприємству повідомлення про види державного контролю, яким підлягає товар, та перелік документів, які необхідно подати відповідному контролюючому органові для завершення певного виду контролю.

Протягом 4 годин, які визначені Митним кодексом, відповідні державні органи надають інформацію щодо дозволу на ввезення цієї продукції або відмову у дозволі. При наявності такого дозволу здійснюється митне оформлення у встановлений час.

Зауважимо, що використання принципу «єдиного вікна» при здійсненні митного оформлення товарів у режимах «експорт/імпорт» значно спрощує суб’єктам ЗЕД процедуру подання документів для проходження державних видів контролю та суттєво зменшує загальний час проходження відповідних видів контролю.

До уваги платників акцизного податку!

Чечелівська ДПІ інформує, що п.п.212.1.11 п.212.1 ст.212 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

При цьому особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність (п.п.212.3.11 п.212.3 ст.212 ПКУ).

Відповідно до п.1 ч.2 ст.55 Господарського кодексу України від 16.01.2003 №436-IV зі змінами та доповненнями (далі – ГКУ) суб’єктами господарювання є господарські організації – юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до ГКУ, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку.

Суб’єкти господарювання, зазначені у п.1 ч.2 ст.55 ГКУ, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи (п.6 ст.55 ГКУ).

При цьому суб’єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа – підприємець у порядку, визначеному законом.

Відкриття суб’єктом господарювання філій (відділень), представництв без створення юридичної особи не потребує їх державної реєстрації (ст.58 ГКУ).

Згідно з ч.1 ст.95 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 №435-IV зі змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.

Також слід зазначити, що відповідно до частин 3 та 5 ст.95 ЦКУ філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Таким чином, платники акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів є суб’єкти господарювання, зокрема юридичні особи. Філія такої юридичної особи не може бути зареєстрована як платник акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Розрахунок земельного податку за земельні ділянки,

придбані на підставі цивільно-правових угод

Відповідно до ст.271 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями) базою оподаткування земельним податком є:

- нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом;

- площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

З урахуванням зазначеного, при розрахунку земельного податку за земельні ділянки, що придбані на підставі цивільно-правових угод, зазначена в таких угодах ціна земельних ділянок не враховується.

Акцизний податок

Чечелівська ДПІ звертає увагу, що п.п.212.1.11 п.212.1 ст.212 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів. Відповідно до п.1 ч.2 ст.55 Господарського кодексу України від 16.01.2003 №436-IV зі змінами та доповненнями (далі – ГКУ) суб’єктами господарювання є господарські організації – юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до ГКУ, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку.

При цьому особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність (п.п.212.3.11 п.212.3 ст.212 ПКУ).

Суб’єкти господарювання, зазначені у п.1 ч.2 ст.55 ГКУ, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи (п.6 ст.55 ГКУ).

При цьому суб’єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа – підприємець у порядку, визначеному законом.

Відкриття суб’єктом господарювання філій (відділень), представництв без створення юридичної особи не потребує їх державної реєстрації (ст.58 ГКУ).

Згідно з ч.1 ст.95 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 №435-IV зі змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.

Також слід зазначити, що відповідно до частин 3 та 5 ст.95 ЦКУ філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Таким чином, платники акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів є суб’єкти господарювання, зокрема юридичні особи. Філія такої юридичної особи не може бути зареєстрована як платник акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Розрахунок земельного податку за земельні ділянки, придбані на підставі цивільно-правових угод

Відповідно до ст.271 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями) базою оподаткування земельним податком є:

- нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом;

- площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

З урахуванням зазначеного, при розрахунку земельного податку за земельні ділянки, що придбані на підставі цивільно-правових угод, зазначена в таких угодах ціна земельних ділянок не враховується.

Протягом 9 місяців ДФС забезпечено майже 223,6 млрд. грн. митних платежів

Протягом січня-вересня поточного року до державного бюджету ДФС перераховано майже 223,6 млрд. грн. митних платежів, що на 10,8% перевищує індикативні показники, доведені Міністерством фінансів України. До бюджету додатково надійшло майже 22 млрд. гривень.

Порівняно з відповідним періодом минулого року фактичні надходження зросли на 34%, або майже на 56,7 млрд. гривень.

Зокрема, у вересні 2017 року до державного бюджету перераховано 27,3 млрд. грн., що на 455 млн. грн. перевищує заплановані показники та на 5,9 млрд. грн. показники відповідного періоду минулого року.

У вересні цього року середньоденні надходження склали 1,3 млрд. грн., що на 33,6%, або на 326 млн. грн.. перевищує середньоденні надходження відповідного періоду минулого року.

У цьому році 10% від перевиконання загального збору митних платежів спрямовується на розвиток інфраструктури митниць та збільшення заробітної плати працівників. Протягом січня-серпня 2017 року ця сума складає 2,1 млрд. грн. у тому числі: січень – 225,6 млн. грн., лютий – 203,9 млн. грн., березень – 369,4 млн. грн., квітень – 286,5 млн. грн., травень – 422,0 млн. грн., червень – 346,5 млн. грн., липень – 178,6 млн. грн., серпень – 28,2 млн. грн., вересень – 36,5 млн. грн.

До місцевих бюджетів цього року надійшло 335 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

У 2017 році (станом на 01.10.2017) фізичним особам-платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ДФС сформовано понад 900 тисяч податкових повідомлень-рішень. Від сплати за ними до місцевих бюджетів вже надійшло близько 335 млн. грн., що у 2,1 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (157 млн. грн.). Про це повідомив Директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб Павло Дроняк.

За його словами, збільшення надходжень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відбулось, зокрема, внаслідок зростання розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Також збільшенню надходжень сприяло розширення переліку даних, необхідних для розрахунку податку, що надаються до ДФС органами державної реєстрації прав на нерухоме майно (з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) та платниками податків (на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності).

«Також у поточному році спостерігається позитивна динаміка сплати визначених сум податку, що свідчить про високий рівень платіжної дисципліни власників нерухомого майна – фізичних осіб», - наголосив Павло Дроняк.

Він зазначив, що найбільші надходження у поточному році податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в Одеській, Харківській, Львівській, Київській, м. Києві та Дніпропетровській областях.

ДФС зацікавлена у співпраці з бізнесом для забезпечення прозорості ринку нафто- та газовидобування

ДФС та бізнес посилюють співпрацю для забезпечення рівних та конкурентних умов функціонування ринку нафтопродуктів. Про це йшлося під час зустрічі в. о. Голови ДФС Мирослава Продана з представниками галузі нафто- та газовидобування – членами Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності, Громадської ради ДФС та профільних асоціацій.

П’ята зустріч із циклу секторальних робочих нарад, ініційованих керівництвом ДФС та членами Інвестради, була присвячена проблематиці нафто-газовидобувної промисловості.

За словами Мирослава Продана, проблемні питання, які порушуються бізнесом на подібних зустрічах, оперативно вирішуються, якщо вони знаходяться у площині адміністрування податків. В інших випадках за результатами обговорення цих питань надаються відповідні доручення структурним підрозділам ДФС та готуються звернення до органів виконавчої влади та законотворців з консолідованими пропозиціями ДФС і представників бізнесу.

«Ми зацікавлені у створенні сприятливих умов для ведення бізнесу на ринку пального. Адже представниками цих галузей до бюджету з початку року спрямовано понад 50 млрд. грн. податкових платежів. Саме забезпечивши рівні конкурентні умови для всіх учасників ринку та зруйнувавши тіньові схеми, ми забезпечимо належні надходження до бюджету», - зазначив Мирослав Продан.

За останні два роки перевірено понад 500 суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж паливно-мастильних матеріалів через АЗС. За результатами проведених документальних перевірок донараховано податків та штрафних санкцій на суму 3,2 млрд. грн.

«Податковою міліцією за 8 місяців цього року припинена діяльність більше 200 АЗС, які працювали з порушенням вимог чинного законодавства», - підкреслив в. о. Голови ДФС.

Крім того, учасники зустрічі обговорили поточні проблемні питання, які виникають у окремих підприємств галузі та визначили спільні заходи для їх вирішення, розглянули актуальні для компаній-трейдерів питання зберігання в українських газосховищах газу у режимі митного складу, а також висловили сподівання на продовження ефективного діалогу.

За 9 місяців до зведеного бюджету забезпечено 605,8 млрд. гривень

За оперативними даними протягом січня-вересня поточного року до зведеного бюджету надійшло (сальдо) 605,8 млрд. грн., що на 135,6 млрд. грн., або на 28,8 відс., більше відповідного періоду минулого року. До державного бюджету забезпечено 472,1 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 133,7 млрд. гривень.

Довідково: надходження (збір) до зведеного бюджету у січні-вересні2017 року склали 693,3 млрд. грн. (+159,4 млрд. грн., або +29,8 відс. до січня-вересня 2016 року), у т. ч. до державного бюджету –559,7 млрд. гривень.

Надходження (сальдо) до загального фонду державного бюджету у січні-вересні 2017 року склали 461,0 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 103,7 відс., додатково забезпечено 16,6 млрд. гривень.

У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – 112,4 відс. (+19,6 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 102,7 відс. (+1,4 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств – 111,1 відс. (+4,8 млрд. грн.), ввізного мита – 101,7 відс. (+0,3 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 111,4 відс. (+0,8 млрд. грн.) тощо.

У розрізі основних платежів у січні-вересні 2017 року приріст до відповідного періоду 2016 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 37,8 відс. (+48,5 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – на 27,5 відс. (+11,6 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств – на 33,5 відс. (+12,1 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування (сальдо) – на 17,5 відс. (+7,0 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 17,2 відс. (+6,8 млрд. грн.), рентної плати за користування надрами – на 37,9 відс. (+9,9 млрд. грн.), ввізного мита – на 10,9 відс. (+1,6 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – на 0,5 відс. (+0,04 млрд. грн.) тощо.

З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 87,6 млрд. грн. податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 129,2 млрд. грн., що на 34,7 млрд. грн. більше січня-вересня 2016 року.

З 1 квітня заборгованість минулих періодів з відшкодування ПДВ скорочено на 94%

Протягом січня-вересня 2017 року платникам відшкодовано 87,6 млрд. грн. податку на додану вартість при заявлених 88,9 млрд. грн. (Протягом січня-вересня 2016 року платникам відшкодовано 63,7 млрд. грн. податку на додану вартість при заявлених 65,3 млрд. грн.). Це на 37,5%, або на 23,9 млрд. грн., перевищує відповідний показник минулого року.

Протягом вересня 2017 року платникам відшкодовано 9,7 млрд. грн. податку на додану вартість при заявлених 10,5 млрд. грн. Майже 95% заявлених до повернення сум відшкодовувалися протягом місяця за результатами камеральних перевірок.

Із загальної суми цьогорічного відшкодування майже 69% повернуто платникам протягом квітня-вересня 2017 року. Так, із заявлених у цей період 60,7 млрд. грн. відшкодовано 60,3 млрд. грн. ПДВ.

З початку впровадження Електронного реєстру автоматичного відшкодування ПДВ з 1 квітня 2017 року заборгованість з відшкодування цього податку скорочено на 94% або на 14,37 млрд. грн. Якщо на початок квітня – на момент запуску системи автоматичного відшкодування ПДВ - загальна заборгованість становила 15,3 млрд. грн., то на 1 жовтня цей показник вже склав 0,93 млрд. грн.

Уточнено порядок взаємодії Мінфіну з ДФС та Казначейством в процесі формування Реєстру заяв про відшкодування ПДВ

Зміни до цього Порядку внесені наказом Мінфіну від 09.11.2017 р. №927 (зареєстрований в Мін'юсті 13.11.2017 р.) і наберуть чинності з дня його офіційного опублікування. На сьогодні не опублікований.Уточнено, що ДФС до 12-ї години (раніше 10-ї) (крім вихідних, святкових та неробочих днів) вносить до Реєстру інформацію за попередній робочий день.Мінфін до 13-ї години (раніше до 11-ї години) забезпечує автоматичну обробку інформації, отриманої від ДФС, та щоденне оприлюднення (крім вихідних, святкових та неробочих днів) Реєстру на своєму офіційному веб-сайті.Аналогічні зміни торкнулися й інформаційної взаємодії Мінфіну та Казначейства.Зазначено, що Казначейство після 13-ї години (раніше - до 11-ї години) операційного дня отримує з Реєстру інформацію про узгоджені суми бюджетного відшкодування із зазначенням платіжних реквізитів.Мінфін до 14-ї години (раніше до 11-ї години) забезпечує автоматичну обробку інформації, отриманої від Казначейства, та щоденне оприлюднення (крім вихідних, святкових та неробочих днів) Реєстру на своєму офіційному веб-сайті.У разі повернення банком та/або органом Казначейства перерахованої суми бюджетного відшкодування у зв’язку із зазначенням неправильних реквізитів Казначейство надає Мінфіну електронне повідомлення про це наступного операційного дня та таке повідомлення в той самий день стає доступним ДФС для подальшого уточнення платіжних реквізитів.Також Порядок доповнено нормами, згідно з якими ДФС за результатами опрацювання повідомлень, які:- не пройшли перевірку ЕЦП посадових (уповноважених) осіб та печатки відповідного територіального органу - на наступний робочий день після отримання повідомлення з відмовою накладає повні та/або коректні електронні цифрові підписи, печатки та надсилає таке повідомлення повторно.- містять неповні та/або некоректні платіжні реквізити - на наступний робочий день після отримання від платника податку заяви з уточненими платіжними реквізитами формує повідомлення з уточненими платіжними реквізитами, необхідними для перерахування сум бюджетного відшкодування.

Уряд не підтримує законопроект №7115 щодо продовження тестового режиму блокування ПН/РК

Про це повідомила прес-служба Мінфіну.

Законопроект передбачає внесення змін до Податкового кодексу України та продовження тестового режиму системи зупинення реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних. Водночас, у висновку зазначено, “що головною метою запровадження системи зупинення реєстрації податкових накладних є ліквідація можливості використання недобросовісними платиками податку на додану вартість (ПДВ) схем ухилення від оподаткування”. Тому скасування роботи системи призведе до зловживань та формування фіктивного ПДВ.Наразі головним критерієм, відповідно до якого відбувається призупинення податкових накладних у Реєстрі, є перевірка на наявність ознак ризиків штучного зменшення податкових зобов’язань. Наразі призупиняється лише 0.3% поданих податкових накладних. Також Мінфін та ДФС постійно моніторять критерії та оперативно доопрацьовують їх, якщо виникає така необхідність.Головне науково-експертне управління Верховної Ради України також надало ряд зауважень до законопроекту Комітету в своєму висновку від 2 жовтня 2017 року.Стурбованість стосовно можливості ухвалення цього законопроекту та його негативних наслідків для добросовісних платників податків висловили бізнес-асоціації: Американська торгівельна палата, Європейська бізнес асоціація, Українська зернова асоціація, Коаліція за детінізацію, Спілка українських підприємців. Також свої застереження щодо ухвалення документу висловив Міжнародний валютний фонд (МВФ).Раніше Мінфін вже наголошував на ризиках, які несе законопроект Комітету з податкової політики щодо внесення змін в роботу системи моніторингу ризиків з ПДВ:По-перше, створюється паралельний механізм, який має великі корупційні ризики, коли регіональна податкова “за власним бажанням” може зупинити податкову накладну. Голови регіональних податкових, не зважаючи на критерії ризику, матимуть право зупиняти податкові накладні. Далі, ці ж голови податкових будь приймати рішення про відновлення реєстрації. Створюється механізм, який несе значні корупційні ризики.По-друге, ті, хто зараз не підпадають під ризики, потенційно почнуть підпадати під критерії ризику. Затвердження критеріїв на рівні ДФС — це потенційний ризик для зловживань з критеріями і порушення принцивіп непоєднання функцій контролю та формування політики в одному органі, що створює конфлікт інтересів. Згідно з чинною процедурою, перелік критеріїв погоджуються з Державною регуляторної службою та Міністерством юстиції.По-третє, чітко зрозуміло, що скасування автоматичної системи зупинення реєстрації податкових накладних з ознаками фіктивності призведе до прямих втрат бюджету. Скасування роботи системи також призведе до зменшення росту надходжень ПДВ до бюджету. Результат роботи системи - значне зростання нарахувань з ПДВ. Якщо роботу системи буде скасовано, конвертаційні центри знову почнуть працювати в значних масштабах, використовуючи схеми з фіктивним ПДВ.По-четверте, повернення до ручного зупинення реєстрації податкових накладних — це зрив автоматичного відшкодування ПДВ. Наразі, кожна накладна, що пройшла систему ризиків, гарантує реальність операції. У разі скасування роботи системи зупинення реєстрації накладних, в середньостроковій перспективі, відшкодування ПДВ в автоматичному режимі без додаткових перевірок стане неможливим. За таких умов буде повернута відповідальність за протиправні дії третіх осіб.

Запуск системи ризиків з ПДВ вдарив по інтересах тих, хто заробляв на махінаціях, - Міністр фінансів

Олександр Данилюк наголосив на необхідності прискорення створення Служби фінансових розслідувань. Він нагадав, що ще у березні цього року Кабінет Міністрів схвалив законопроект Мінфіну щодо створення Служби фінансових розслідувань. Цей законопроект Міністерство фінансів розробило прозоро та відкрито у тісній співпраці з іншими міністерствами, бізнесом, експертами та міжнародними партнерами. Важливо, що навіть з правоохоронними органами було досягнуто спільної позиції. Міністр додав, що готовий презентувати урядовий законопроект на засіданні Національної ради реформ.

"Я вже раніше говорив, що розробка нового законопроекту комітетом з податкової політики, безумовно, призведе до затягування часу і ризиків втрати принципових елементів моделі нової служби. Поки що ні я, ні мої колеги міністри не бачили цього проекту. Позавчора було оголошено, що незабаром ми побачимо концепцію законопроекту, та сподіваюся сам законопроект. Критично важливо, щоб його розглянуло профільне Міністерство фінансів, інші міністерства, експерти, бізнес,” - сказав Олександр Данилюк. Водночас, він наголосив, що сьогодні увага має бути зосереджена не на авторстві законопроекту, а на змісті та якості документу. “Зараз це питання не авторства, хоча ми і присвятили цьому багато часу, а змісту, довіри до процесу розробки законопроекту, та безцінного часу”, - підкреслив Міністр.Олександр Данилюк зазначив, що не зважаючи на те, який законопроект буде прийнято до подальшого розгляду, необхідно, аби документ передбачав наступні ключові елементи: 1. Необхідно створити чітку лінію взаємодії з формування та реалізації державної політики. Тобто, СФР має координуватися органом, який формує державну політику у сфері діяльності СФР та має для цього відповідну інституційну спроможність.2. Це має бути повноцінний правоохоронний орган з усіма правами органу досудового розслідування визначеними Кримінальним процесуальним кодексом України.3. Орган повинен мати право на самостійне ведення оперативно-розшукової діяльності. Інакше якісне проведення досудових розслідувань буде неможливим. 4. Служба повинна бути компактною. За встановлення ефективного механізму відбору співробітників, їхня кількість не має перевищити 3,5 тис.5. СФР не повинна бути перевантажена дрібними злочинами, а також не повинна займатися адміністративними провадженнями.6. Має бути забезпечена гідна оплата праці працівників Служби.7. Повноваження Служби фінансових розслідувань не повинні дублюватися із іншими правоохоронними органами.8. СФР повинна бути функціонально незалежною в правоохоронній діяльності. Будь-який політичний тиск є неприпустимим. Тому ми маємо створити такий орган, який не буде реагувати на спроби політичного впливу та буде керуватись виключно законом.9. Дуже важливим є питання конкурсного відбору до СФР. Необхідно забезпечити високий рівень довіри до процесу відбору і зробити його максимально прозорим. Важливо, щоб більшість працівників Служби були люди, які раніше не мали досвіду роботи у правоохоронних органах. Цього можна досягти завдяки залученню незалежних спостерігачів, іноземних партнерів, громадськості. Обов’язковим має бути психологічний тест і тест на поліграфі.

“Порушення цієї логіки або виключення будь-якого з цих пунктів призведе до того, що новий орган буде або неспроможнім і неефективним, або буде мати надмірні повноваження та буде репресивним. А це те, чого в жодному разі не можна допустити”, - зазначив Міністр.

Інша важлива тема прес-конференції - це податкові махінації з ПДВ, кількість яких різко збільшилася в цьому місяці, особливо у місті Києві. “Одним з головних антикорупційних досягнень цього року став запуск прозорого реєстру відшкодування ПДВ. Він майже на 50% вирішує проблему корупції у ДФС. Мінфін разом з ДФС за підтримки Президента та Прем’єр-Міністра доклали великих зусиль, щоб вирішити питання, які роками ніхто не вирішував - системні проблеми в адмініструванні ПДВ. Зараз бізнес отримує відшкодування ПДВ своєчасно і в повному обсязі. Але є інша сторона медалі. Не тільки бізнес страждав від непрозорого адміністрування ПДВ. Держава та державний бюджет, а відповідно, і кожен з вас теж страждали через махінації з ПДВ, що були націлені на розкрадання бюджету,” - наголосив Міністр. Тому було розроблено та запроваджено механізм захисту інтересів держави та громадян від таких податкових махінацій - автоматичну систему ризиків з ПДВ. Новий механізм відшкодування ПДВ працює з квітня та зараз в автоматичному режимі відшкодовується більше 95% всіх заявок бізнесу. Система ризиків працює з липня і вже довела свою ефективність. Відразу після запуску системи кількість фіктивного податкового кредиту знизилася в 10 разів. Ситуація з призупиненням податкових накладних також має позитивну динаміку. За останні 15 днів призупинено лише 0,2% від всіх поданих накладних і немає жодної накладної по якій прострочено п’ятиденний термін розгляду скарг. Олександр Данилюк підкреслив, що запуск системи ризиків вдарив по інтересах тих, хто заробляв на махінаціях, і зараз є багато сторін, які зацікавлені у “відкаті” реформи та поверненні корупції.

Строки позовної давності не стосуються порядку відшкодування ПДВ

ДФСУ у листі від 19.10.2017 р. №2304/6/99-95-42-03-15/ІПК нагадує, що згідно зі ст. 257 ЦКУ, загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки. При цьому за зобов’язаннями з визначеним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом строку виконання.Таким чином, за зобов’язаннями по поставлених товарах/послугах відлік терміну позовної давності слід розпочинати з дати, яка визначена умовами договору як кінцева дата оплати таких товарів/послуг.Окрім того, п. 102.5 ПКУ визначено, що заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених ПКУ, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.Отже, визначені главою 19 ЦКУ та п. 102.5 ПКУ терміни не стосуються порядку відшкодування ПДВ та показників податкової звітності з ПДВ.У разі заявлення суми ПДВ до бюджетного відшкодування, платник податку має право враховувати у складі заявленої до бюджетного відшкодування суми ПДВ залишок від’ємного значення податку до повного його погашення, незалежно від сплину термінів позовної давності (1095 днів), у випадку коли суми ПДВ, з яких сформовано такий залишок, сплачені постачальникам товарів/послуг.

ДФСУ про механізм відшкодування сум ПДВ, включених до Тимчасового реєстру

ДФСУ у листі від 05.10.2017 р. №2141/6/99-99-12-03-02-15/ІПК нагадує, що Законом №1797-VIII з 01.01.2017 р. повністю змінено механізм відшкодування ПДВ та концепцію його адміністрування. Зокрема, в частині бюджетного відшкодування ПДВ запроваджено:єдиний Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування на підставі реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платникам податку, які відповідають та які не відповідають критеріям, визначених п. 200.19 ПКУ (у редакції, що діяла до 1 січня 2017 року) .Тимчасовий реєстр заяв, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми ПДВ не відшкодовано з бюджету у порядку, визначеному статтею 200 ПКУ.

Відшкодування узгоджених сум ПДВ, зазначених у єдиному реєстрі заяв та Тимчасовому реєстрі заяв здійснюється в хронологічному порядку відповідно до черговості надходження заяв про повернення таких сум бюджетного відшкодування ПДВ в межах сум, визначених законом про держбюджет на відповідний рік. Розподіл сум бюджетного відшкодування ПДВ між Тимчасовим реєстром та Реєстром заяв здійснюється Кабінетом Міністрів України.Відповідно до цієї постанови Мінфін забезпечує автоматичну обробку інформації ДФС та Держказначейства щодо даних Реєстру заяв та його щоденне оприлюднення на своєму веб-порталі.Починаючи з квітня 2017 року, відповідно до ПКУ та постанови №26, ДФС надає Мінфіну необхідну інформацію для формування та оприлюднення Реєстру заяв. Щодо Тимчасового реєстру, то згідно з п. 56 підрозділу 2 розділу XX ПКУ до 1 лютого 2017 року ДФС мала сформувати Тимчасовий реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, які були подані до 1 лютого 2016 року і за якими станом на 1 січня 2017 року суми ПДВ не відшкодовані з бюджету. Але на сьогодні чинним законодавством не передбачено механізм відшкодування сум ПДВ, включених до Тимчасового реєстру, та структуру такого реєстру.Проте ДФС та Мінфін спільно працюють над внесенням змін до нормативно-правових актів з метою узгодження єдиного механізму відшкодування ПДВ за заявами, які були внесені до Тимчасового реєстру відповідно до п. 56 підрозд. 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ.Нагадаємо, що нещодавно Мінфін оприлюднив законопроект, яким запропоновано заяви, щодо яких станом на 1 лютого 2017 року не закінчені процедури адміністративного або судового оскарження, та які не були внесені до Тимчасового реєстру, вносити до такого реєстру після закінчення такої процедури.

ДФСУ про механізм відшкодування сум ПДВ, включених до Тимчасового реєстру

ДФСУ у листі від 05.10.2017 р. №2141/6/99-99-12-03-02-15/ІПК нагадує, що Законом №1797-VIII з 01.01.2017 р. повністю змінено механізм відшкодування ПДВ та концепцію його адміністрування. Зокрема, в частині бюджетного відшкодування ПДВ запроваджено:єдиний Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування на підставі реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платникам податку, які відповідають та які не відповідають критеріям, визначених п. 200.19 ПКУ (у редакції, що діяла до 1 січня 2017 року) .

Тимчасовий реєстр заяв, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми ПДВ не відшкодовано з бюджету у порядку, визначеному статтею 200 ПКУ.

Відшкодування узгоджених сум ПДВ, зазначених у єдиному реєстрі заяв та Тимчасовому реєстрі заяв здійснюється в хронологічному порядку відповідно до черговості надходження заяв про повернення таких сум бюджетного відшкодування ПДВ в межах сум, визначених законом про держбюджет на відповідний рік. Розподіл сум бюджетного відшкодування ПДВ між Тимчасовим реєстром та Реєстром заяв здійснюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до цієї постанови Мінфін забезпечує автоматичну обробку інформації ДФС та Держказначейства щодо даних Реєстру заяв та його щоденне оприлюднення на своєму веб-порталі.

Починаючи з квітня 2017 року, відповідно до ПКУ та постанови №26, ДФС надає Мінфіну необхідну інформацію для формування та оприлюднення Реєстру заяв.

Щодо Тимчасового реєстру, то згідно з п. 56 підрозділу 2 розділу XX ПКУ до 1 лютого 2017 року ДФС мала сформувати Тимчасовий реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, які були подані до 1 лютого 2016 року і за якими станом на 1 січня 2017 року суми ПДВ не відшкодовані з бюджету.

Але на сьогодні чинним законодавством не передбачено механізм відшкодування сум ПДВ, включених до Тимчасового реєстру, та структуру такого реєстру.Проте ДФС та Мінфін спільно працюють над внесенням змін до нормативно-правових актів з метою узгодження єдиного механізму відшкодування ПДВ за заявами, які були внесені до Тимчасового реєстру відповідно до п. 56 підрозд. 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ.

Нагадаємо, що нещодавно Мінфін оприлюднив законопроект, яким запропоновано заяви, щодо яких станом на 1 лютого 2017 року не закінчені процедури адміністративного або судового оскарження, та які не були внесені до Тимчасового реєстру, вносити до такого реєстру після закінчення такої процедури.

Комітет ВРУ рекомендував Раді прийняти законопроект №7115

5 жовтня, на засіданні Комітету з питань податкової та митної політики прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді проект Закону "Про внесення змін до підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних (реєстр. №7115) прийняти за основу та в цілому, як Закон України.Докладно про зміни, які передбачені цим законопроектом, читайте в аналітиці від "ДК".Нагадаємо, що черговий розгляд в Комітеті був запланований на 4 жовтня. Проте, як повідомила Н. Южаніна, засідання Комітету формально не відбулося через відсутність кворуму."Щодо законопроекту №7115 тривала найбільша дискусія, висловлені різні точки зору на вирішення питання зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН. Делеговані в Комітет представники малого й середнього бізнесу були більш ніж переконливі, доводячи неефективність діючої системи блокування податкових накладних. Народні депутати — члени Комітету, які прибули з округів, одноголосно висловилися за подальшу підтримку законопроекту №7115" - зазначила вона.Натомість 4 жовтня відбулось чергове засідання Уряду, на якому Міністр фінансів О. Данилюк вкотре закликав не підтримувати законопроект №7115... і Прем'єр-міністр з ним погодився. У відповідь на ухвалення Комітетом 5 жовтня законопроекту №7115, Олександр Данилюк на своїй сторінці у Facebook зазначив: "Цей законопроект несе ризики для бюджету та для бізнесу. Він не тільки відновить можливість розкрадання мільярдів з державного бюджету через схеми, але і поставить під загрозу механізм автоматичного відшкодування ПДВ бізнесу. А це одне з ключових антикорупційних досягнень, яке підтримано Президентом Петро Порошенком і Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом". Окрім того, як повідомляє О. Германова, Міністерство фінансів України займається масовою розсилкою на електронні адреси народних депутатів, їх помічників та у засоби масової інформації листа МВФ, який стурбований і занепокоєний появою законопроекту №7115.

З 1 квітня заборгованість минулих періодів з відшкодування ПДВ скорочено на 94% - ДФСУ

Протягом січня-вересня 2017 року платникам відшкодовано 87,6 млрд грн податку на додану вартість при заявлених 88,9 млрд грн (Протягом січня-вересня 2016 року платникам відшкодовано 63,7 млрд. грн. податку на додану вартість при заявлених 65,3 млрд грн). Це на 37,5%, або на 23,9 млрд грн, перевищує відповідний показник минулого року - повідомляють у ДФСУ.Протягом вересня 2017 року платникам відшкодовано 9,7 млрд грн податку на додану вартість при заявлених 10,5 млрд грн. Майже 95% заявлених до повернення сум відшкодовувалися протягом місяця за результатами камеральних перевірок.Із загальної суми цьогорічного відшкодування майже 69% повернуто платникам протягом квітня-вересня 2017 року. Так, із заявлених у цей період 60,7 млрд грн відшкодовано 60,3 млрд грн ПДВ.З початку впровадження Електронного реєстру автоматичного відшкодування ПДВ з 1 квітня 2017 року заборгованість з відшкодування цього податку скорочено на 94% або на 14,37 млрд грн. Якщо на початок квітня – на момент запуску системи автоматичного відшкодування ПДВ - загальна заборгованість становила 15,3 млрд грн, то на 1 жовтня цей показник вже склав 0,93 млрд грн.

У 2017 році місцеві податки і збори поповнили бюджет Дніпропетровської області майже на 16,5 млрд. грн.

За десять місяців 2017 року до місцевих скарбниць Дніпропетровщини надійшло 16 млрд. 494 млн. грн. податків та зборів. Це на 3 млрд. 593 млн. грн. більше фактичних надходжень аналогічного періоду минулого року.

«Повнота та своєчасність надходжень до місцевих бюджетів має велике значення, адже казна Дніпропетровської області – це безпосереднє джерело видатків на потреби громади регіону. Тому від рівня бюджетної дисципліни суб’єктів господарювання Дніпропетровщини залежить й фінансова самодостатність регіону», – відзначає керівник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Істотного зростання досягнуто з податку на доходи фізичних осіб, плати за землю та єдиного податку. Так, надходження з податку на доходи фізичних осіб склали 9 млрд. 30,9 млн. грн., що на 2 млрд. 396,4 млн. грн. більше ніж у відповідному періоді минулого року. Від землевласників та землекористувачів надійшло 3 млрд. 316,7 млн. грн. плати за землю, що на 498,9 млн. грн. більше ніж у січні – жовтні 2016 року. Спрощенці сплатили 1 млрд. 517,0 млн. грн. єдиного податку грн., що на 379,8 млн. грн. більше минулорічних надходжень.

За січень - жовтень Центром обслуговування платників ДПІ у Чечелівському районі м. Дніпра надано 7856 адміністративних послуг

За січень - жовтень 2017 року фахівцями Центру обслуговування платників ДПІ у Чечелівському районі м. Дніпра надано понад 173 тисячі адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг.

Із загальної кількості наданих у жовтні послуг 962 - це адміністративні послуги, серед яких найбільш популярною залишається видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. За цією послугою протягом жовтня місяця п.р. звернулося 248 громадянин.

Водночас 130 суб’єктів підприємництва зареєструвалися платниками єдиного податку, 144 суб’єктів господарювання зареєстрували книги обліку розрахункових операцій. За цей же час 139 підприємців – спрощенців звернулися до фахівців ДПІ у Чечелівському районі за витягами з реєстру платників єдиного податку, 128 підприємця звернулися за реєстрацією книг обліку доходів та книг обліку доходів і витрат.

Нагадуємо, що у Центрі обслуговування платників оформлено інформаційні та тематичні стенди з необхідною інформацією. Ознайомитись з останніми змінами до податкового законодавства можна з екрана монітора, розміщеного у ЦОПі. Для зручності платників забезпечено доступ до мережі Інтернет, обладнані місця для заповнення звітності та очікування.

«У нашому Центрі обслуговування платників громадяни і представники бізнесу можуть отримати безоплатні адміністративні послуги. Окрім того, фахівці ЦОП завжди допоможуть у заповненні звітів і проконсультують з найактуальніших питань податкового законодавства», - зазначає начальник відділу електронних сервісів і звітності, організації розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації, організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг управління обслуговування платників ДПІ Світлана Пономарьова.

Начальник відділу нагадала, що у випадку неякісного обслуговування або ж наявності корупційних ризиків платники податків можуть поскаржитися на дії чи бездіяльність посадових осіб органів ДФС на антикорупційний сервіс «Пульс». Телефон цілодобової лінії сервісу 0-800-501-007 (за напрямком «4»).

Шановні платники податків !

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що з метою забезпечення належного виконання вимог статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Закону України від 6 вересня 2012 року № 5203-УІ «Про адміністративні послуги» наказом ДФС України від 28.02.2017 №150 внесено зміни до наказу ДФС від 24.10.2014 № 213 «Про затвердження Рекомендацій щодо організації роботи головних управлінь ДФС України із приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами».

Відповідно зазначеного Наказу №150 організовано роботу з приймання документів та видачі ліцензій у центрах обслуговування платників, що діють на районному рівні, у межах надання адміністративних послуг у сфері ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями, сидром та перрі (без додання спирту), тютюновими виробами.

Перелік адміністративних послуг, для отримання яких у ГУ ДФС у Дніпропетровській області можна звернутись через ЦОП ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області та отримати результати їх надання у Центрі:

Видача ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, сидром та перрі (без додання спирту), тютюновими виробами

Видача дубліката ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, сидром та перрі (без додання спирту), тютюновими виробами

Переоформлення ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, сидром та перрі (без додання спирту), тютюновими виробами

Анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, сидром та перрі (без додання спирту), тютюновими виробами за заявою суб’єкта господарювання

Видача довідки про внесення місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного державного реєстру місць зберігання

Відповідальною особою за приймання документів та видачі ліцензій є головний державний інспектор сектору податків і зборів з фізичних осіб Голембовська Тетяна Сергіївна (зал №1 каб.104). Телефон для консультацій: 377-46-18.

Функціонує постійно діюча «гаряча» телефонна лінія з питань роботи СМ КОР!

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області (0562)34-28-74 понеділок-четвер 14.00-17.00; п’ятниця 13.45-16.45.

До місцевих бюджетів цього року надійшло 335 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

У 2017 році (станом на 01.10.2017) фізичним особам-платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ДФС сформовано понад 900 тисяч податкових повідомлень-рішень. Від сплати за ними до місцевих бюджетів вже надійшло близько 335 млн. грн., що у 2,1 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (157 млн. грн.). Про це повідомив Директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб Павло Дроняк.

За його словами, збільшення надходжень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відбулось, зокрема, внаслідок зростання розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Також збільшенню надходжень сприяло розширення переліку даних, необхідних для розрахунку податку, що надаються до ДФС органами державної реєстрації прав на нерухоме майно (з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) та платниками податків (на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності).

«Також у поточному році спостерігається позитивна динаміка сплати визначених сум податку, що свідчить про високий рівень платіжної дисципліни власників нерухомого майна – фізичних осіб», - наголосив Павло Дроняк.

Він зазначив, що найбільші надходження у поточному році податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в Одеській, Харківській, Львівській, Київській, м. Києві та Дніпропетровській областях.

Подання заяви в електронному вигляді пришвидшить виплату допомоги при народженні дитини

Чечелівська ДПІ інформує, постановю №722 внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 р. № 1751.Визначено, що у разі подання заяви в електронній формі з використанням ЕЦП про призначення допомоги при народженні дитини така допомога призначається не пізніше ніж наступного робочого дня після отримання заяви органом соціального захисту населення.Як бачимо, це суттєво швидше, ніж при поданні документів особисто. На сьогодні при подачі документів у паперовій формі про призначення (відмову) державної допомоги сім'ям з дітьми орган, що призначає і виплачує зазначену допомогу, видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення протягом 5-ти днів після прийняття відповідного рішення.Процес авторизації користувача на порталі відбувається або через електронну пошту, або завдяки ЕЦП.Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Книгу обліку доходів підприємці можуть вести у паперовому або електронному вигляді

Чечелівська ДПІ нагадує, що відповідно до вимог ст. 296 ПКУ Книгу обліку доходів ведуть платники єдиного податку I і II груп та платники єдиного податку III групи, які не є платниками ПДВ, у якій щоденно за підсумками робочого дня відображають отримані доходи. Форму книги затверджено наказом Мінфіну від 19.06.2015 р.№ 579.

Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або в електронному вигляді.

Наказом №579 встановлено право обрати спосіб ведення Книги обліку. Але наразі можна вести Книгу обліку тільки у паперовому вигляді. Це пов'язано з тим, що технічно не впроваджено алгоритму реєстрації книг в ДФС в електронному вигляді.Отже, у будь-якому випадку фізособі-«єдиннику» слід йти до відповідного податкового органу та реєструвати Книгу обліку у паперовому вигляді.

У разі обрання платником податку ведення Книги в паперовому вигляді:- платник податку зобов'язаний подати до контролюючого органу за основним місцем обліку примірник Книги, на титульному аркуші якої зазначаються:прізвище, ім'я та по батькові,реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта,податкова адреса;

- книга прошнурована, пронумерована безоплатно реєструється в контролюючому органі. Книга засвідчується підписом керівника або заступника керівника контролюючого органу та скріплюється печаткою;

- записи у Книзі виконуються розбірливо чорнилом темного кольору або кульковою ручкою. Внесення виправлень здійснюється шляхом нового запису (з відображенням від'ємного або позитивного значення), який засвідчується підписом платника податку;

- у разі реєстрації нової Книги протягом податкового (звітного) періоду записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга залишається у платника податку.

У разі обрання платником податку ведення Книги в електронній формі:- платник податку зобов'язаний:отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів, включеному до системи подання податкових документів в електронному вигляді, посилені сертифікати відкритих ключів;укласти договір про визнання електронних документів з контролюючим органом за основним місцем обліку;сформувати та надіслати до такого контролюючого органу заяву про обрання способу ведення Книги в електронній формі засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, використовуючи такий електронний сервіс;

- контролюючий орган за основним місцем обліку реєструє заяву про обрання способу ведення Книги в електронній формі в реєстрі поданих заяв та протягом 3 робочих днів формує і надсилає платнику податку повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням реєстраційного номера Книги та дати її реєстрації;

- після отримання платником податку повідомлення про реєстрацію Книги така особа здійснює операції з її ведення згідно з цим Порядком. Внесення даних за підсумками робочого дня здійснюється щоденно, але не пізніше наступного календарного дня;

- у Книзі в електронному вигляді допускаються виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від'ємне або позитивне значення.

Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Как думаете, будет ли в ближайше время вторжение РФ в Украину?

Реклама