Прості кроки до здоров'я

2017-10-06 11:57 304 Нравится

Кілька десятиліть тому дослідники вважали, що рак в основному викликається спадковістю. На сьогодні доведено, що «провина» генів становить лише 5%. Після вивчення півмільйона історій хвороб людей по всьому світу вчені з американського Інституту дослідження раку зробили висновок, що основною причиною раку та багатьох пов'язаних із ним захворювань є спосіб життя.

Куріння становить такий самий ризик розвитку раку, як неправильне харчування та ожиріння — майже по 30%, тобто 60% ракових захворювань пов'язані зі способом життя. А сидячий спосіб життя додає ще 5% ризику. Інші 35% — це професійні ризики, спадковість, віруси, алкоголь та забруднюючі речовини. Натомість харчування і фізична активність є ключами до зниження ризику захворювання на рак.

Підтримання нормальної ваги і регулярна фізична активність протягом всього життя можуть бути найбільш важливим способом захисту від раку, а також від серцево-судинних захворювань та діабету. Лікарі рекомендують 10?000 кроків або 30 хвилин ходьби на день.

Продукти з високим вмістом калорій та низьким вмістом поживних речовин, зокрема, з високим ступенем переробки, солодких напоїв, підвищують ризик деяких видів раку, пов'язаних із надмірною вагою і ожирінням. Деякі низькоенергетичні продукти, наприклад, некрохмалисті овочі, фрукти і цільне зерно можуть захистити від раку ротової порожнини, глотки, гортані, стравоходу та шлунка.

Вживайте більше страв із риби. Замініть червоне м'ясо на пісну птицю, рибу і боби як основне джерело білка. Граничне споживання солі — 5 грамів (1 неповна чайна ложка) на добу. Обмежте вживання червоного м'яса до двох разів на тиждень і намагайтеся уникати оброблених м'ясних виробів, копченостей, які містять багато нітратів.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вам понравилось новогоднее поздравление Президента Украины?

Реклама
Реклама