ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області надає інформаційний матеріал для оприлюднення
22 вересня 2017 року відбудеться національний податковий форум для платників податків на тему:«Трансфертне ціноутворення, прибуток, податок на додану вартість».Місце проведення: м.Київ, вул. Хрещатик 14, готель «Хрещатик» початок семінару: 10 00 ( початок реєстрації з 09. 30 ).
Функціонує постійно діюча «гаряча» телефонна лінія з питань роботи СМ КОР !
ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області
(0562)34-28-74
понеділок-четвер
14.00-17.00;
п’ятниця
13.45-16.45
Що робити у разі втрати паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків ?
Чечелівська ДПІ
Чи можна скласти розрахунок коригування до ПН, складеної до початку реорганізації шляхом приєднання ?
Чечелівська ДПІ повідомляє, ДФСУ у листі від 11.09.2017 р. №1901/6/99-99-12-02-01-15/ІПК нагадує, що для платника ПДВ, що реорганізується, ПКУ визначені особливості щодо процедури анулювання реєстрації його як платника ПДВ та визначення податкових зобов'язань з ПДВ. Відповідно до пункту 183.17 ПКУ особа, утворена в результаті реорганізації платника податку (крім особи, утвореної шляхом перетворення), реєструється платником податку як інша новоутворена особа в порядку, визначеному ПКУ, у тому числі у разі, коли до такої особи перейшли обов'язки із сплати податку у зв’язку з розподілом податкових зобов'язань чи податкового боргу.Реєстрація платника ПДВ, що реорганізується шляхом приєднання до іншого платника податку, підлягає анулюванню. При цьому у такого платника ПДВ не відбувається нарахування ПДВ та коригування податкового кредиту.Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми ПЗ та ПК постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованого в ЄРПН.Зважаючи на те, що при реорганізації платника податку шляхом приєднання до іншого платника податку - правонаступника відбувається анулювання реєстрації його як платника ПДВ, то у платника податку - правонаступника відсутні підстави для складання
Хто відповідатиме за неподаний звіт з ЄСВ через несвоєчасне надходження квитанції №2 ?
Квитанція про одержання податкового документа в електронному вигляді (перша квитанція) - це електронний документ, що формується програмним забезпеченням органів ДФС та засвідчує факт і час одержання податкового документа в електронному вигляді.Квитанція про приймання податкового документа в електронному вигляді (друга квитанція) - це електронний документ, що формується програмним забезпеченням ДФС та засвідчує факт та час приймання (неприймання) податкового документа в електронному вигляді у базу даних ДФС.Згідно з
Якщо надіслані податкові документи сформовано з помилкою, то платнику податків надсилається друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі із зазначенням причин.Таким чином, часом та датою подання платником податків електронного документа є час та дата надсилання органом ДФС першої квитанції, якщо в ній зазначено інформацію про збереження документа на центральному рівні. Відправником других квитанцій з інформацією щодо реєстрації звітів з ЄСВ в реєстрі застрахованих осіб є ДФСУ.
На Київщині намагалися “хімічити” з бензином
Працівники податкової міліції ГУ ДФС у Київській області виявили та припинили діяльність підпільного виробництва паливно-мастильних матеріалів. Дії податківців відбувалися в рамках проведення спецоперації «Акциз – 2017» та досудового розслідування кримінального провадження, розпочатого за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України. Зокрема, це стосується незаконного виготовлення, зберігання або транспортування з метою збуту підакцизних товарів. За результатами проведених заходів було встановлено, що службові особи ряду підприємств на території нафтобази, розташованої у Миронівському районі Київської області, організували незаконне виробництво паливно-мастильних матеріалів шляхом додавання до пального низької якості хімічних присадок, чим підвищували октанове число даного пального. Як повідомив начальник оперативного управління ГУ ДФС у Київській області Роман Потапов, у подальшому реалізація виготовлених недоброякісних паливно-мастильних матеріалів кінцевому споживачу здійснювалася за допомогою власного інтернет- ресурсу та через мережу АЗС, розташованих на території Київської області. У рамках даного кримінального провадження та на підставі ухвали Солом’янського районного суду працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Київській області під процесуальним керівництвом прокуратури Київської області здійснено ряд слідчо-оперативних заходів. У підсумку з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальні цінності орієнтовною вартістю 6,4 млн. гривень, а саме: - паливно-мастильні матеріали у кількості 245 тис. 963 літри орієнтовною вартістю 6 млн. 150 тис. гривень; - хімічні присадки, які підвищують октанове число пального, що використовувались у процесі виготовлення паливно-мастильних матеріалів, у кількості 64 діжки об’ємом 200 л. орієнтовною вартістю 250 тис. гривень. Вилучені товарно-матеріальні цінності передані на відповідальне зберігання. Досудове розслідування кримінального провадження триває.
До уваги представників засобів масової інформації!
21 вересня 2017 року об 11.30 відбудеться брифінг ,начальника оперативного управління ГУ ДФС у Київській області Потапова Романа Васильовича на тему: «Підсумки оперативно-службової діяльності оперативних підрозділів ГУ ДФС у Київській області
у січні – вересні 2017 року: контроль витрат державного бюджету; викриття «конвертаційних центрів» та злочинів у сфері зовнішньо-економічної діяльності; протидія незаконному обігу підакцизних товарів, а також оборудкам з ПДВ». Брифінг відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5-А (актова зала, 9-й поверх) Акредитація представників засобів масової інформації проводиться до 18 години 20 вересня 2017 року за телефоном (044) 200-37-59 або електронною адресою
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР) допоможе отримати відповіді з будь-яких питань оподаткування
Чечелівська ДПІ доводить до широкого кола платників податків інформацію про функціонування інформаційно-довідкових сервісів ДФС, зокрема Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (далі - ЗІР), який надає можливість суб’єктам господарювання та громадянам самостійно, у зручний для них час отримати достовірну і повну довідкову інформацію з питань щодо оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, електронного цифрового підпису та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи ДФС. ЗІР створено з урахуванням тенденцій розвитку інформаційних технологій у сфері побудови веб-ресурсу та має на меті забезпечити суспільство своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією. ЗІР наповнюється інформацією, яка містить загальну позицію Державної фіскальної служби (далі – ДФС) із застосуванням норм податкового, митного та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, без врахування особливостей конкретного платника податків та специфіки конкретних ситуацій. Функціонал ресурсу забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напрямку діяльності, в т.ч. з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, розміщених в Базі знань, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів.
Контрольовані операції: новації в оформленні перевірок
Чечелівська ДПІ повідомляє, що 08.09.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 13.07.2017 №629 «Про затвердження форми акта (довідки) про результати перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» та Вимог до його (її) складення» (зареєстровано у Мінюсті 28.07.2017 за №931/30799) (далі – Наказ №629), яким затверджено: - форму акта (довідки) про результати перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки»; - вимоги до складення акта (довідки) про результати перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» (далі – Вимоги). Вимоги розроблено відповідно до положень п.п.39.5.2.17 п.39.5.2 п.39.5 ст.39 розділу I Податкового кодексу України (для застосування посадовими особами контролюючих органів при оформленні результатів документальних перевірок платників податків з питань дотримання принципу «витягнутої руки» (далі – перевірка). Якщо за результатами перевірки виявлено, що умови контрольованої операції відрізняються від умов, що відповідають принципу «витягнутої руки» (виявлено відхилення ціни, застосованої в контрольованій операції, від звичайної ціни – для контрольованих операцій, здійснених у 2013–2014 роках), що призвело до неправильного розрахунку обсягу оподатковуваного прибутку платника податку та/або заниження суми податку, складається акт перевірки, у разі відсутності таких порушень складається довідка. Акт (довідка) про результати перевірки складається на паперовому носії державною мовою і має наскрізну нумерацію сторінок. В акті (довідці) про результати перевірки не допускаються виправлення цифрових показників, дат та інших даних.
Звертаємо увагу, що втратив чинність наказ Міністерства фінансів України від 21.10.2015 №912 «Про затвердження форми акта (довідки) про результати перевірки платника податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованої(их) операції(й) та Вимог до його (її) складення», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 09.11.2015 за №1396/27841.
У разі припинення діяльності фізичні особи-підприємці та самозайняті особи сплачують єдиний внесок до дати подання звіту
Відповідно до пп. 4 та 5 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є фізичні особи-підприємці (ФОП), в тому числі ФОП платники ЄП, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність. У разі припинення діяльності ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати самі за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) згідно додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 435), із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 8 розд. ІІІ Порядку № 435). Термін сплати зобов’язань, визначених ФОП або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у Звіті з позначкою «ліквідаційний» настає в день подання такого Звіту, відповідно ЄВ повинен бути сплачений до дати подання Звіту включно. Крім цього, зняття з обліку ФОП, в тому числі ФОП платників ЄП, здійснюється органами доходів і зборів на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, а осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – за їхньою заявою, після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП та особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, така особа користуються правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника ЄВ в частині діяльності, яка здійснювалася нею як ФОП або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність. За порушення норм Закону № 2464 платники ЄВ несуть фінансову та адміністративну відповідальність відповідно до ст.ст. 25, 26 Закону № 2464 та ст. 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х зі змінами та доповненнями. Відповідні роз’яснення надані листом ДФС від 30.12.2016 № 41658/7/99-99-13-02-01-17.
З 15 вересня 2017 року – нова форма запрошення платника податків до податкової
15 вересня 2017 р. в бюлетені «Офіційний вісник України» №72 опубліковано наказ Міністерства фінансів України від 18.07.2017 N 644 «Про затвердження форми Повідомлення про запрошення платника податків, зборів, платежів або його представників до контролюючого органу» (далі – Наказ № 644), який зареєстровано в Міністерстві юстиції 07 серпня 2017 р. за N 967/30835 07.08.2017 р. Наказ № 644 з дати офіційного опублікування набрав чинності, тобто з 15 вересня. Відповідно до п.п.20.1.1 п.20.1 ст.20 розд. I Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право запрошувати платників податків, зборів, платежів або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків, зборів, платежів, дотримання вимог іншого законодавства, у тому числі законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи. Письмові повідомлення про такі запрошення надсилаються в порядку, встановленому ст. 42 Кодексу, не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня запрошення рекомендованими листами, в яких зазначаються підстави запрошення, дата і час, на які запрошується платник податків (представник платника податків).
Як заповнювати графу 2 додатку до критеріїв оцінки ступеня ризиків щодо товарів/послуг, які придбавалися у неплатників ПДВ та/або в період, коли коди товарів/послуг не були обов’язковими реквізитами?
Чечелівська ДПІ нагадує, що починаючи з 01.07.2017 реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування (далі – ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) може бути зупинена відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ зі змінами та доповненнями у разі відповідності такої ПН/РК сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Платник податку у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН має право подати на розгляд комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації інформацію у вигляді Таблиці даних платника податків (далі – Таблиця) за встановленою формою, яка є додатком до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №753/30621, зі змінами (далі – Критерії). При заповненні Таблиці необхідно заповнювати вид економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010), код товару згідно з УКТ ЗЕД, код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі – ДКПП). При цьому у графі 2 Таблиці відповідно до виду економічної діяльності необхідно обов’язково зазначити коди товарів згідно з УКТ ЗЕД/послуг згідно з ДКПП, що таким платником придбавались з метою їх подальшого постачання або для виготовлення товарів/послуг, що на постійній основі постачаються (виготовляються) таким платником. Заповнення графи 2 Таблиці здійснюється незалежно від того, в якому звітному періоді придбавалися товари/послуги та чи було зазначено при їх придбанні коди товарів згідно з УКТ ЗЕД/послуг згідно з ДКПП. З питання правильності визначення коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД, зокрема для товарів, які придбавались у період коли код УКТ ЗЕД не був обов’язковим реквізитом або якщо товари придбавалися у неплатників ПДВ, пропонуємо звертатись до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково – дослідних інститутів судових експертиз. З питання правильності визначення кодів згідно з ДКПП пропонуємо звертатись до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Запроваджено новий сервіс для платників податку на додану вартість
Чечелівська ДПІ інформує платників податків, що ДФС доопрацьовано «Електронний кабінет платника» в частині надання доступу платникам податків на додану вартість до даних Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН) в режимі реального часу щодо складених ним чи його контрагентами податкових накладних та/або розрахунків коригування (ПН/РК).
Платникам податку на додану вартість після ідентифікації з використанням ЕЦП будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів в особистому кабінеті надано можливість перегляду відомостей щодо ПН/РК, зареєстрованих, реєстрацію яких зупинено відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, а також щодо яких комісією ДФС прийнято рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Пошук інформації в ЄРПН здійснюється за основними реквізитами ПН/РК, а також за індивідуальним податковим номером продавця та покупця товарів/послуг. Також платники мають можливість завантажити ПН/РК в електронному вигляді (у форматі xml з ЕЦП). Окрім цього повідомляємо, що в Електронному кабінеті для платників ПДВ функціонують наступні сервіси: - перегляд даних Реєстру платників ПДВ в режимі он-лайн; - формування та надсилання Реєстраційної заяви платника податку на додану вартість, сервісних запитів та отримання витягів на них; - подання Податкової декларації з податку на додану вартість; - доступ до проведених операцій та руху коштів на електронному рахунку в Системі електронного адміністрування ПДВ; - реєстрація ПН/РК в ЄРПН.
Платник єдиного податку перейшов на загальну систему оподаткування, декларація з ПДВ подається за підсумками місяця
Платники ПДВ, які сплачують єдиний податок можуть вибрати квартальний податковий період для подання звітності з ПДВ. Заява про вибір квартального податкового періоду подається податковому органу разом з декларацією з ПДВ за наслідками останнього податкового періоду календарного року. При цьому квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року. У разі якщо платник ПДВ, який застосовував спрощену систему оподаткування, переходить на загальну систему оподаткування, такий платник податку зобов'язаний самостійно перейти на місячний податковий період, починаючи з першого місяця переходу на загальну систему оподаткування, що зазначається у відповідній податковій декларації за наслідками такого місяця. У такому випадку податкова декларація з ПДВ подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Зазначена норма передбачена п.202.2 ст.202 Податкового кодексу України.
Порядок направлення контролюючими органами податкових вимог платникам податків
8 вересня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 30 червня 2017 року № 610, яким затверджено Порядок направлення контролюючими органами податкових вимог платникам податків.
Зазначений Порядок розроблений відповідно до статей 59 та 60 глави 4 розділу II Податкового кодексу України і визначає механізм формування, надсилання (вручення) та відкликання податкових вимог контролюючими органами. Дія цього Порядку поширюється на платників податків, у яких виник податковий борг. Податкова вимога формується у разі, якщо платник податків не сплатив у встановлені Кодексом строки суму узгодженого грошового зобов'язання та суму нарахованої пені. Крім загальних реквізитів податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
.
Грошове зобов’язання та податковий борг у ФОП - чи можна сплатити власними коштами
Відповідно до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ.
Податковим обов’язком визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені ПКУ, законами з питань митної справи. Згідно із п. 35.2 ст. 35 ПКУ сплата податків та зборів здійснюється в готівковій або безготівковій формі, крім випадків, передбачених ПКУ або законами з питань митної справи. Джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених ст. 87 ПКУ, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелом самостійної сплати грошових зобов’язань з податку на додану вартість є суми коштів, джерела яких зазначені в абзаці першому п. 87.1 ст. 87 ПКУ та обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. При сплаті податкових зобов’язань, що виникли до 1 липня 2015 року, та/або погашення податкового боргу за податковими зобов’язаннями, що виникли до 1 липня 2015 року, перерахування коштів до бюджету здійснюється безпосередньо з поточних рахунків платника податків, відкритих у банках (абзац другий п. 87.1 ст. 87 ПКУ). Постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року №492 «Про затвердження Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах» (далі – Інструкція) визначено порядок відкриття банками рахунків клієнтів, використання коштів за ними і порядок їх закриття. Відповідно до абзацу третього п. 1.3 Інструкції фізичні особи мають право відкривати рахунки для здійснення підприємницької, незалежної професійної діяльності та для власних потреб. Згідно із п. 2.1 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 із змінами та доповненнями, встановлено, що підприємства (підприємці), які відкрили поточні рахунки в банках і зберігають на цих рахунках свої кошти, здійснюють розрахунки за своїми грошовими зобов’язаннями, що виникають у господарських відносинах, пріоритетно в безготівковій формі, а також у готівковій формі (з дотриманням чинних обмежень) у порядку, встановленому законодавством України. Отже, джерелами сплати грошових зобов’язань або податкового боргу платників податків фізичної особи – підприємця або фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, є будь-які власні кошти. Сплату грошового зобов’язання або погашення податкового боргу фізична особа – підприємець або фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, може здійснювати як власними коштами, так і з банківської картки фізичної особи.
Заява про перехід/відмову від застосування спрощеної системи оподаткування
Чечелівська ДПІ нагадує, що для переходу на сплату єдиного податку з IV кварталу 2017 року заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунок доходу за попередній календарний рік потрібно подати до 15 вересня. Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву, тобто, для відмови від спрощеної системи оподаткування з IV кварталу 2017 року заяву потрібно подати до 20 вересня.
Удосконалено механізм фінансування поводження з радіоактивними відходами
Верховна Рада
Уряд ініціює перегляд ставок рентної плати, акцизного та екологічного податку
Відповідно до пункту 4 розділу ХІХ ПКУ Кабміну доручено щорічно до 1 червня вносити до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції з таких податків:
- акцизний податок;
- екологічний податок;
- рентна плата.
З огляду на це, 20 липня 2017 року у ВРУ зареєстровано урядовий
Ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів з урахуванням прогнозного індексу цін виробників промислової продукції у 2017 році заплановано збільшити на 16,8%.
Уряд схвалив запровадження єдиного рахунку для сплати податків, зборів та ЄСВ
Уряд ухвалив законопроект щодо запровадження єдиного рахунку сплати податків і зборів, єдиного соціального внеску для платників.Запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного соціального внеску - це виконання антикорупційного
Що це дає?- Спрощення процедури розрахунків платників податків, значне заощадження фінансових і часових витрат;- Зменшення кількості помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань платником податків;- Уникнення непорозумінь зі зміною бюджетних рахунків, оскільки в електронному кабінеті платника податків будуть розміщені вірні реквізити рахунків;- Спрощення ведення бізнесу та налагодження партнерських відносин між бізнесом та контролюючими органами;- Підвищення рівня відкритості, прозорості та довіри платників податків до державних органів.
Актуальні питання аграрного сектору ![]()
Державна фіскальна служба України
Виїзна торгівля без РРО: в яких випадках можлива?
Здійснювати торгівлю без РРО, але з РК і КОРО суб'єктові господарської діяльності можна тільки до тих пір, поки об'єм розрахункових операцій по усіх об'єктах виїзної торгівлі впродовж року не перевищить 200 тис. грн.Відповідно до
КОРО і РК реєструються в органі ДФС по місцезнаходженню суб'єкта господарювання, а якщо він обслуговується в інспекції по роботі з великими платниками податків - то за місцем податкового обліку.При намірі використати КОРО на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, цю книгу до початку використання слід оформити в органі ДФС за місцем проведення господарської діяльності.При реалізації товару продавець отримує готівку, яка має своєчасно (в день їх отримання) в повній сумі бути оприбуткована.Терміни здачі підприємствами готівкової виручки (грошової готівки) для її зарахування на рахунки у банках визначаються підприємством і встановлюються за узгодженням з відповідним банком (у якому відкритий рахунок підприємства, на який зараховуються грошові кошти) згідно з вимогами, встановленими
Якщо підприємства працюють у вихідні і святкові дні і не мають можливості через відсутність відповідної домовленості з банком на інкасацію здати отриману ними за ці дні готівкову виручку (грошову готівку), то вона повинна здаватися підприємствами у банк впродовж операційного часу наступного робочого дня банку і підприємства.Встановлені відповідно до вказаних вимог терміни здачі готівкової виручки (грошової готівки) підприємствами узгоджуються з банком і визначаються в договорах банківського рахунку між підприємствами і банками. Якщо підприємство в окремі дні не має перевищення ліміту каси, то воно в ці дні може не здавати готівку у встановлені терміни.Відповідно до
Здача готівкової виручки здійснюється самостійно (у т. ч. із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування) або через відповідні служби, які згідно із законодавством України мають право на перевезення валютних цінностей і інкасацію грошових коштів.Враховуючи, що готівкова виручка відособлених підрозділів підприємства здається ними самостійно і зараховується на рахунок підприємства у безготівковому порядку, така готівкова виручка не оформляється прибутковими і витратними касовими ордерами в касі підприємства, оскільки безпосередньо не поступає в його касу.
Чи оподатковується нерухомість, яка перебуває у власності фізосіб-сільгоспвиробників ![]()
Об’єкти нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, не визначені пп.
Суб’єктом права власності законодавством визнається фізична особа, яка може бути власником будь-якого майна, крім майна, яке не може знаходитися взагалі у власності фізичної особи, і, водночас, не виокремлюється такий суб’єкт права власності як фізична особа - підприємець.
Держстат оновив форми статзвітів для сільгоспвиробників
Затверджено нові форми статзвітів за формами № 21-заг (місячна), № 21-заг (річна), № 29-сг (річна) та №2-ферм (річна).
Держстат
Форми державного статистичного спостереження, затверджені цим наказом, поширюються на юросіб, відокремлені підрозділи юридичних осіб, які здійснюють сільськогосподарську діяльність.Окрім того,
Внесено зміни до Заявки для отримання часткової компенсації вартості сільгосптехніки
Мінагрополітики
Які форми розрахунків відносяться до безготівкових з метою незастосування РРО
Державна фіскальна служба у листі від 07.09.2017 р. №1854/Д/99-99-14-05-01-14/ІПК нагадала, що
Боротьба з відмиванням доходів одержаних злочинним шляхом
З початку року за ініціативними матеріалами підрозділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом було виявлено 27 фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення. За результатами аналітичних досліджень та довідок (як складових частин загальних актів перевірок) було складено 31 матеріал з ознаками кримінальних правопорушень, у тому числі: 26 з ознаками кримінальних правопорушень за предикатними злочинами на загальну суму встановлених збитків – 35718,3 тис.грн.; 8 з ознаками кримінальних правопорушень за ст. 209 КК України на загальну суму встановлених збитків 7261,4 тис. гривень. За матеріалами відділу обліковано 8 кримінальних правопорушень за ст.191 КК України на суму більш ніж 6 млн. 986 тис. гривень.
У пункті пропуску «Нова Гута – Нові Яриловичі» на білорусько-українському кордоні впроваджується автоматизована система інтелектуального відеоконтролю
Перше засідання Ради управління Проектом створення автоматизованої системи інтелектуального відеоконтролю в міжнародному автомобільному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Нова Гута – Нові Яриловичі» на білорусько-українському кордоні (проект ІВКО) нещодавно відбулось у Мінську (Білорусь). Метою проекту, який фінансується Європейським Співтовариством у рамках Флагманської Ініціативи Східне партнерство, є підтримка України та Білорусі у підвищенні рівня законної торгівлі, транскордонного співробітництва та загальної безпеки на спільному кордоні. За словами Директора департаменту матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури ДФС Андрія Рахуби, під час засідання наголошувалось на необхідності продовження роботи з посилення державного кордону між Україною та Республікою Білорусь, його облаштування, оснащення сучасним інженерним обладнанням. «У результаті успішної реалізації проекту ІВКО нова система відеоконтролю, а також модернізована система ПРІНЕКС з обміну інформацією між митними органами Білорусі та України будуть встановлені і почнуть повноцінну роботу в найбільшому міжнародному пункті пропуску на білорусько-українському кордоні», - підкреслив Андрій Рахуба.
Він зазначив, що реалізація проекту призведе до зменшення часу очікування на кордоні, збільшення вантажопотоку та допоможе митним службам мінімізувати ризики контрабанди. Крім того, створюються сприятливі умови для законного транзиту товарів через кордон двох країн, розвитку транскордонного співробітництва, підвищення конкурентоспроможності граничних регіонів, торгівлі, свободи переміщення осіб, товарів та транспортних засобів через українсько-білоруський кордон. Під час першого засідання було узгоджено склад Ради управління проектом ІВКО, створено групи управління проектом. Також обговорювалися питання реєстрації проекту ІВКО в Україні та Республіці Білорусь, проходження конкурсу на посаду зовнішнього експерта проекту ІВКО, узгодження термінів і календарного плану робіт за проектом.
Довідково: Проект створення автоматизованої системи інтелектуального відеоконтролю в міжнародному автомобільному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Нова Гута – Нові Яриловичі» на білорусько-українському кордоні (проект ІВКО) фінансується Європейським Співтовариством в рамках Флагманської Ініціативи Східне партнерство. Східний регіон сусідства ЄС .Країни-бенефіціари - Білорусь та Україна. Замовником виступає - Міжнародна організація з міграції (МОМ), Представництво у Мінську, Білорусь. Вартість проекту становить 800 тис. євро на умовах співфінансування, Україна виділяє 75 тис. євро, Білорусь – 72,6 тис. євро. Термін реалізації – 24 місяці.
Новий сервіс для платників податку на додану вартість
Платникам податку на додану вартість після ідентифікації з використанням ЕЦП будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів в особистому кабінеті надано можливість перегляду відомостей щодо ПН/РК, зареєстрованих, реєстрацію яких зупинено відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, а також щодо яких комісією ДФС прийнято рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.
Пошук інформації в ЄРПН здійснюється за основними реквізитами ПН/РК, а також за індивідуальним податковим номером продавця та покупця товарів/послуг. Також платники мають можливість завантажити ПН/РК в електронному вигляді (у форматі xml з ЕЦП). Крім того, повідомляємо, що в Електронному кабінеті для платників ПДВ функціонують наступні сервіси: перегляд даних Реєстру платників ПДВ в режимі он-лайн; формування та надсилання Реєстраційної заяви платника податку на додану вартість, сервісних запитів та отримання витягів на них; подання Податкової декларації з податку на додану вартість; доступ до проведених операцій та руху коштів на електронному рахунку в Системі електронного адміністрування ПДВ; реєстрація ПН/РК в ЄРПН.
Мирослав Продан: Секторальні зустрічі з бізнесом дають можливість зрозуміти проблематику у кожній галузі
«Для фіскальної служби дуже важливим є зворотній зв’язок з бізнесом. Такі зустрічі, спільно ініційовані ДФС та членами Інвестради, дають можливість чіткого розуміння проблематики кожної з галузей, адже під час загальних зустрічей неможна детально розглянути той спектр питань, який цікавить представників конкретної сфери. Завдяки секторальним зустрічам ми маємо змогу дізнатися про реальну ситуацію, існуючі проблеми та ефективно їх вирішити», – зазначив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.
Одним з питань сьогоднішньої зустрічі, яке є актуальним не лише для представників присутніх підприємств, а й для всього бізнесу, стало визначення митної вартості. Так, через діяльність імпортерів, які завозять товар по заниженій митній вартості, наша держава втрачає значні суми коштів через несплату митних платежів, а інші підприємства, зокрема, офіційні підприємства компаній-виробників, отримують неконкурентні умови для своєї діяльності на українському ринку. «Є неприпустимою ситуація, коли суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності при ввезенні товару на територію України сплачують менше митних платежів, ніж офіційний представник компанії-виробника. Тому визначення митної вартості є однією з великих проблем, над вирішенням якої працює фіскальна служба», – наголосив Мирослав Продан. Він також надав доручення керівникам відповідних департаментів відпрацювати питання вирівняння митної вартості (зокрема, на ринку кави) з урахуванням отриманої інформації від підприємств-виробників щодо підтвердження автентичності товару. Під час зустрічі порушувалося також питання, актуальне для фармацевтичної галузі, щодо порядку застосування нульової ставки акцизного збору на спирт етиловий, який використовується для виробництва лікарських засобів. Для врегулювання цього питання ДФС буде направлено відповідне звернення до Міністерства фінансів. Варто зауважити, що представники бізнесу неодноразово звертали увагу на те, що Державна фіскальна служба України стає консультативним органом та відкрита до спілкування з бізнесом. Водночас висловлювалося побажання щодо вдосконалення роботи Електронного кабінету платника, зокрема, впровадження деяких сервісів, необхідних для роботи юридичних осіб. У свою чергу очільник ДФС Мирослав Продан наголосив, що до кінця року планується впровадити в Електронний кабінет всі послуги, які надаються ДФС. Зокрема, для фізичних осіб вже сьогодні в електронному вигляді надається 80% послуг.
«Я впевнений, що лише спілкування платника податків з інспектором фіскальної служби виключно через електронні сервіси допоможе усунути в нашій роботі людський фактор, а отже і можливість корупційних проявів», – підкреслив Мирослав Продан. На сьогодні в Електронному кабінеті платника найпопулярнішими є такі три сервіси. Перший – отримання довідки про доходи, яка необхідна для заповнення декларації та отримання субсидій, друга – отримання довідки про відсутність заборгованості перед бюджетом, необхідна для участі у тендерах, та третя – Єдиний реєстр податкових накладних, який надає можливість завантаження та друку податкових накладних та отримання інформації щодо їх статусу. Мирослав Продан також зауважив, що ДФС докладає максимум зусиль для того, щоб Електронний кабінет платника став максимально потужним сервісом, який буде альтернативою для бізнесу під час вибору програмного продукту. Учасники зустрічі також обговорили шляхи вирішення проблеми з вчасною реєстрацією податкових накладних через хакерські атаки на сервери компаній, посилення кібербезпеки, функціонування системи аналізу моніторингу ризиків при реєстрації податкових накладних, повернення переплат з податку на прибуток тощо.
Довідково: З початку року платниками податків – представниками фармацевтичної галузі сплачено понад 1,1 млрд. грн. податкових платежів, харчової галузі – 5,5 млрд. грн., оптової торгівлі – понад 31,5 млрд. грн. та роздрібної торгівлі – майже 14,4 млрд. грн.
На Гоптівці харківські митники виявили понад 1 кг канабісу
Відносно правопорушника складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.
Мирослав Продан: Зроблено значні кроки у напрямі ефективного використання потенційних можливостей українських підземних сховищ газу
Набуття чинності з 1 вересня цього року Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом символічно співпало з початком закачування природного газу в українські підземні сховища газу (ПСГ) у режимі «митного складу». Такий режим дозволяє до 3 років зберігати ресурс без сплати податків і митних зборів за умови його подальшого транспортування за територію України або використовувати в Україні після митного оформлення. Вперше в історії європейський газ зберігатиметься в Україні на ліцензованому митному складі. Це стало вагомим внеском нашої держави в демонополізацію та лібералізацію ринку природного газу, а також забезпечило виконання Україною положень Європейської та Міжнародної Енергетичної хартій.
«Запроваджені ДФС заходи з відкриття подібних митних складів сприятимуть виконанню довгострокової стратегії України з інтеграції в газовий ринок країн-членів ЄС. Створюються належні умови для розвитку співробітництва між енергетичними підприємствами різних країн, ефективного використання потенційних можливостей українських підземних сховищ газу та перетворення ПСГ на один з європейських газових хабів, що вплине на підвищення енергетичної безпеки України та Європи», - зазначив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.
Завдяки спільній роботі Державної фіскальної служби України, зокрема, Енергетичної митниці ДФС, та Міністерства фінансів України в українському законодавстві усунуто всі правові барʼєри та розширено спектр можливостей щодо надання трейдерами газу послуг зі зберігання природного газу в ПСГ. Так, за ініціативи ДФС були внесені зміни до законодавства в частині регулювання діяльності митних складів і, зокрема, підземних сховищ газу. Нововведеннями передбачена можливість здійснювати митне оформлення природного газу, що ввозиться на митну територію України з метою його зберігання у газосховищах, відповідно до митного режиму митного складу. При цьому, як єдиний митний склад може вважатись одне або декілька газосховищ, які знаходяться в управлінні одного оператора, а газосховища можуть бути територіально розташовані за різними адресами. Також Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» були внесені зміни до ст. 197 Податкового кодексу в частині скасування звільнення від оподаткування ПДВ операцій з імпорту природного газу. Таким чином закладено підґрунтя для залучення та розширення кола іноземних компаній, з якими Україна може співпрацювати у напрямі більш ефективної та раціональної експлуатації магістральних газопроводів і ПСГ. Слід зазначити, що оскільки завантаженість українських газосховищ останніми роками складала менше 50%, а сусідні країни - Польща, Угорщина, Румунія, Словаччина, Молдова мали суттєвий дефіцит таких сховищ, впровадження Україною нової послуги щодо зберігання природного газу іноземних трейдерів у власних ПСГ стимулюватиме збільшення прибутку від їх діяльності та, відповідно, перерахування податків до державного бюджету України. Європейська енергетична хартія - міжнародна угода, яка ставить за мету підвищити енергонезалежність і енергоефективність країн, що розвиваються, гарантує безпеку інвестицій та безпеку транзиту. Серед основних зобов’язань, які накладає Хартія – відсутність дискримінації постачальників енергоресурсу, створення конкурентного ринку, вільний транзит електроенергії.
Сервіс для платників податку на додану вартість
Пошук інформації в ЄРПН здійснюється за основними реквізитами ПН/РК, а також за індивідуальним податковим номером продавця та покупця товарів/послуг. Також платники мають можливість завантажити ПН/РК в електронному вигляді (у форматі xml з ЕЦП). Крім того, повідомляємо, що в Електронному кабінеті для платників ПДВ функціонують наступні сервіси: - перегляд даних Реєстру платників ПДВ в режимі он-лайн; - формування та надсилання Реєстраційної заяви платника податку на додану вартість, сервісних запитів та отримання витягів на них; - подання Податкової декларації з податку на додану вартість; - доступ до проведених операцій та руху коштів на електронному рахунку в Системі електронного адміністрування ПДВ; - реєстрація ПН/РК в ЄРПН.
Електронні ключі від ДФС отримали 223,5 тис. платників
Протягом січня-серпня 2017 року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС скористалися 223,5 тис. клієнтів. Їм безкоштовно видано 775,2 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. Переважну більшість користувачів складають фізичні особи – 173,3 тис. Протягом зазначеного періоду вони отримали 362,7 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. Кількість юридичних осіб, які скористалися послугами центру, склала 50,2 тис. Їм видано 412,5 тис. цифрових підписів. Загалом з початку діяльності Центр обслуговує 5,9 млн. сертифікатів відкритих ключів. Клієнти Центру отримують посилені електронні ключі безкоштовно, на відміну від комерційних центрів, де ця послуга є платною. Видані центром ключі електронного цифрового підпису дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики та Пенсійного фонду України.
Внутрішньою безпекою ДФС викрито схему ухилення від сплати податків на суму понад 5 млн. грн.
Головним управлінням внутрішньої безпеки ДФС спільно з працівниками прокуратури Київської області та співробітниками ГУ СБУ у м. Києві та Київській області, у рамках розслідування кримінальних правопорушень, розпочатих за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) КК України викрито схему ухилення від сплати податків під час митного оформлення 65 залізничних вагонів на суму понад 5 млн. гривень. Встановлено, що між іноземною компанією та українським товариством укладено контракт на придбання 65 залізничних вагонів, де вантажовідправником є один із вагонобудівних заводів Республіки Білорусь. Так, вантажоотримувачем товару подано документи до Чернігівської митниці ДФС для оформлення залізничних вагонів в режимі транзит на загальну суму понад 2,2 млн. доларів США. Однак, згідно з документами, наданими брокерами брокерської компанії до Полтавської митниці ДФС під час оформлення вказаних залізничних вагонів, їх вартість становила понад 1,2 млн. доларів США. Внаслідок чого державі завдано збитків на загальну суму понад 5 млн. гривень. У ході досудового розслідування проведено 10 санкціонованих обшуків у містах Києві, Чернігові, Полтаві та Кременчуці, під час яких вилучено документацію щодо купівлі-продажу та транспортування вказаних залізничних вагонів, а також інші документи, на підставі яких здійснювались митні формальності. Досудове розслідування кримінального провадження триває.
Харківські митники виявили у пасажирки автобусу «травичку» в косметичці
Напередодні в пункті пропуску «Гоптівка», під час митного контролю автобусу, який прямував з Дніпра до Москви, службовий собака митників Тайсон спрацював на особисті речі громадянки України, при цьому вона повторно заявила про відсутність наркотиків. Громадянці було запропоновано пройти в службове приміщення митного поста. В ході огляду дорожньої сумки Тайсон спрацював на косметичку та бюстгальтер, де й були виявлені два згортки з коноплею. Жінка зізналась, що везла «травичку» для власного споживання. Відносно правопорушниці складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.
Викрито махінації київського товариства, які завдали бюджету шкоди на 8,9 млн. гривень
Співробітниками Міжрегіонального управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Офісу великих платників податків ДФС спільно з СБУ встановлені факти можливого привласнення бюджетних коштів. Так, одне з товариств з обмеженою відповідальністю, зареєстроване у м.Києві, протягом 2015-2016 років стало переможцем низки відкритих торгів, проведених державними установами Закарпатської області. За результатами аналізу податкової звітності встановлено, що продукцію, необхідну для здійснення відповідних робіт (капітальний ремонт будівель), товариство фактично не отримувало, а отже не могло виконувати угоди, укладені із зазначеними держустановами. Внесення до офіційних документів відомостей, що не відповідають дійсності, призвело до ймовірної легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, на загальну суму 8,9 млн. грн. За вказаними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України. Здійснюється кримінальне провадження.
Електронна звітність: оновлено телефонний номер для отримання консультацій
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС у розділі «Новини» за посиланням
Зміни до Типового порядку організації роботи та взаємодії між структурними підрозділами органів ДФС
08.09.2017 набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.07.2017 №652 «Про внесення зміни до Типового порядку організації роботи та взаємодії між структурними підрозділами органів Державної фіскальної служби при розгляді запитів на отримання публічної інформації» (зареєстровано у Мінюсті 17.08.2017 за №1019/30887). При цьому, втратив чинність наказ Міністерства фінансів України від 28.04.2012 №511 «Про затвердження Типового порядку організації роботи та взаємодії між структурними підрозділами органів державної податкової служби при підготовці відповідей на запити про отримання публічної інформації» (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 17.05.2012 за №786/21099). Типовий порядок організації роботи та взаємодії між структурними підрозділами органів Державної фіскальної служби при розгляді запитів на отримання публічної інформації (далі – Типовий порядок) розроблено з урахуванням положень Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України від 05.05.2011 №547 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації». Норми цього Типового порядку поширюються на організацію роботи органів Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) при підготовці відповідей на запити на інформацію. Типовий порядок визначає механізм взаємодії між структурними підрозділами ДФС, Інформаційно-довідковим департаментом ДФС, Департаментом спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС, Спеціалізованою лабораторією з питань експертизи та досліджень ДФС (далі – структурні підрозділи ДФС), а також між структурними підрозділами головних управлінь ДФС в областях, місті Києві, Міжрегіональним головним управлінням ДФС – Центральним офісом з обслуговування великих платників, митницями ДФС, спеціалізованими державними податковими інспекціями, державними податковими інспекціями в районах, містах, районах у містах (крім міста Києва), об’єднаними державними податковими інспекціями (далі – територіальні органи ДФС) щодо забезпечення доступу до публічної інформації.
Типовий порядок регламентує процедуру приймання, опрацювання, реєстрації, розгляду та контролю за виконанням запитів на отримання публічної інформації фізичних, юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи, а також надання інформації, яка отримується або створюється ДФС, територіальними органами ДФС у процесі здійснення ними своїх повноважень або перебуває у їх володінні. Дія Типового порядку не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб’єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.
Для платників правобережжя м.Дніпра відбувся семінар з актуальних питань податкового законодавства
На семінарі податківцями надані роз’яснення деяких аспектів податкового законодавства. Особливу увагу приділено питанням, пов’язаним з блокуванням реєстрації податкових накладних. Розглянуто критерії, оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН (СМ КОР), податкові та бухгалтерські наслідки для покупця / продавця при блокуванні податкових накладних. Присутнім надані практичні поради стосовно правильного формування пакету документів, достатніх для розблокування податкової накладної, та алгоритму дій платників у разі призупинення реєстрації накладних. Також на семінарі обговорювалось інші актуальні питання: включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру неприбуткових установ та організацій; особливості справляння рентної плати та екологічного податку; адміністрування єдиного соціального внеску тощо. Наприкінці заходу платники отримали друковану продукцію з вищевказаної тематики, підготовлену фахівцями фіскальної служби.
Роботодавці Дніпропетровщини спрямували на соціальні потреби 7,2 мільярда гривень ЄСВ
За вісім місяців 2017 року роботодавці Дніпропетровської області сплатили до державних цільових фондів 7 мільярдів 164,9 мільйонів гривень єдиного соціального внеску. Додатково на соціальні потреби надійшло 1 мільярд 232,4 мільйони гривень ЄСВ. Якщо порівнювати з відповідним періодом 2016 року, то надходження на «соціалку» зросли на 2 мільярда 90,1 мільйонів гривень. Cвоєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати. ЄСВ для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановленого у розмірі 22 відсотки, і він підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Центрами обслуговування платників Дніпропетровської області надано майже 200 тис. адміністративних послуг
В органах ГУ ДФС у Дніпропетровській області створено та працюють 36 Центрів обслуговування платників (ЦОП), де платники податків можуть отримати широкий спектр послуг: інформаційних, консультативних та адміністративних. Центрами забезпечується надання 31 вид адміністративних послуг. Загалом працівниками ЦОП за січень - серпень 2017 року прийнято майже 2,4 млн. звернень у сфері надання адміністративних та інших послуг, надано близько 198,9 тис. адміністративних послуг. Час прийому відвідувачів ЦОП (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг): -з понеділка по четвер з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв., - п’ятниця – з 9 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв., - субота – з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв; -обідня перерва – з 13 год 00 хв. до 13 год. 45 хвилин; - неділя - вихідний.
Характерні помилки при заповненні податкової звітності за другий квартал 2017 року екологічного падатку
Державною фіскальною службою України за результатами попереднього аналізу податкової звітності з екологічного податку за другий квартал 2017 року встановлено непоодинокі методологічні помилки заповнення податкової звітності, а саме: під час заповнення додатків до Податкової декларації екологічного податку (далі – Декларація) платниками не враховано, що з 1 січня 2017 року збільшено на 12% ставки екологічного податку, що діяли у 2016 році; у колонці 3 додатків 1 – 3 до Декларації фактичний обсяг викидів або об’єкт оподаткування платниками зазначається у «кілограмах», а не у «тоннах», як передбачено додатками; у випадках коли коефіцієнт дорівнює «1», у колонці 5 додатка 2, колонках 5 та 6 додатка 3 до Декларації платниками замість «1» зазначається «0»; у колонці 5 додатка 2, колонках 5 та 6 додатка 3 до Декларації платниками зазначається коефіцієнт інший, ніж передбачено Податковим кодексом України зі змінами та доповненнями, або замість коефіцієнта вказується ставка податку; у додатках 1 – 3 до Декларації платниками зазначається не безпосередній код забруднюючої речовини (відходів), а загальний – код групи забруднюючої речовини (відходів) або код зовсім не зазначається; у додатках 1 – 3 до Декларації платниками зазначається код однієї забруднюючої речовини (відходів), а ставка іншої; платниками заповнюється замість одного додатка до Декларації інший додаток.
З урахуванням зазначеного, звертаємо увагу платників екологічного податку на забезпечення правильного заповнення усіх реквізитів звітності, застосування ставок та коефіцієнтів.
В Дніпропетровській обласній державній адміністрації обговорювались проблемні питання застосування антикорупційного законодавства
У приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбувся захід «Практичні питання застосування сучасного антикорупційного законодавства», організований ВП ВГО «Асоціація адміністративних суддів» за підтримки Голови Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Резніченка, у якому прийняли участь провідні фахівці Головного управління ДФС у Дніпропетровській області. Під час заходу особливу увагу приділено питанням застосування сучасного антикорупційного законодавства, зокрема, відповідальності за неподання, несвоєчасне подання електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування тощо. Окремо розглянуто особливості порядку повної перевірки декларації та моніторингу способу життя.
Анульовано 62 ліцензії за продаж неповнолітнім алкоголю та тютюну
У Дніпропетровській області станом на 01.09.2017 року діє 13137 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами по 4890 суб’єктам господарської діяльності, у тому числі ліцензії на алкогольні напої – 7300, на тютюнові вироби – 5837. З початку року суб’єкти господарювання Дніпропетровщини отримали 9753 ліцензій, з них 5462 – на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 4291 – на тютюнові вироби. Разом з тим, протягом січня - серпня 2017 року за несвоєчасну сплату чергового платежу призупинено дію 1628 ліцензії; анульовано - 1663, з яких - 62 за продаж алкогольних та тютюнових товарів особам, які не досягли 18 років.
Контрольовані операції: новації в оформленні перевірок
08.09.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 13.07.2017 №629 «Про затвердження форми акта (довідки) про результати перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» та Вимог до його (її) складення» (зареєстровано у Мінюсті 28.07.2017 за №931/30799) (далі – Наказ №629), яким затверджено: форму акта (довідки) про результати перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки»; вимоги до складення акта (довідки) про результати перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» (далі –Вимоги). Вимоги розроблено відповідно до положень п.п.39.5.2.17 п.39.5.2 п.39.5 ст.39 розділу I Податкового кодексу України (для застосування посадовими особами контролюючих органів при оформленні результатів документальних перевірок платників податків з питань дотримання принципу «витягнутої руки» (далі – перевірка). Якщо за результатами перевірки виявлено, що умови контрольованої операції відрізняються від умов, що відповідають принципу «витягнутої руки» (виявлено відхилення ціни, застосованої в контрольованій операції, від звичайної ціни – для контрольованих операцій, здійснених у 2013–2014 роках), що призвело до неправильного розрахунку обсягу оподатковуваного прибутку платника податку та/або заниження суми податку, складається акт перевірки, у разі відсутності таких порушень складається довідка. Акт (довідка) про результати перевірки складається на паперовому носії державною мовою і має наскрізну нумерацію сторінок. В акті (довідці) про результати перевірки не допускаються виправлення цифрових показників, дат та інших даних.
Щодо оподаткування операцій з передачі будинків з балансу комунального підприємства на баланс ОСББ
Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) у листі від 15.08.2017 №17901/6/99-99-15-02-02-15 (далі – Лист№17901) повідомила, що згідно з п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Таким чином, об’єктом оподаткування податком на прибуток є фінансовий результат до оподаткування, визначений за правилами бухгалтерського обліку, відкоригований на різниці відповідно до Кодексу. Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ) – це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна (ст.1 Закону України від 29.11.2001 №2866-III «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі – Закон № 2866). Керівництво багатоквартирним будинком здійснює об’єднання через свої органи управління (ст.12 Закону №2866). Згідно з п.5 ст.13 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 №417-VIII, у разі якщо протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. Відповідно до п.1 ст.1 Закону України від 24.06.2004 №1875-IV «Про житлово-комунальні послуги» балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд – власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.
Документи які необхідно подавати суб’єкту господарювання до контролюючого органу для реєстрації ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами
Чечелівська ДПІ нагадує, що ст.15 Закону України від 19.12.1995 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі – Закон) встановлено, що ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов’язковій реєстрації в контролюючому органі, а у сільській місцевості – і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб’єкта господарювання. Вимог щодо подання суб’єктом господарювання до контролюючого органу (органу місцевого самоврядування) за місцем торгівлі окремого пакету документів для реєстрації ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами Законом та іншими нормативно-правовими актами не встановлено.
Щодо порядку проведення фактичних перевірок на запит платника податку на порушення діючого законодавства
Однією з підстав для проведення фактичних перевірок органами податкової служби є "письмове звернення покупця, (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, касових операцій, патентування або ліцензування" (п.п.80.2.3 п.80.2 ст.80 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями). В ході проведення таких перевірок у суб’єктів господарювання виникають питання стосовно змісту самого звернення та реквізитів заявника. При цьому, відповідно до ст.9 та ст.10 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.96 №393/96-ВР, не допускається розголошення одержаних із звернень громадян відомостей про особисте життя громадян без їх згоди чи відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється законом, конфіденційної та іншої інформації, якщо це обмежує права й законні інтереси громадян. На прохання громадянина (заявника), висловлене в усній формі або зазначене в тексті звернення, не підлягають розголошенню його прізвище, місце проживання та роботи. Відповідно до ст.5 Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.10 №2297-VІ прізвища, адреса проживання громадян відносяться до понять персональних даних та підпадають під об’єкти захисту.
Протягом 2017 року до органів ДФС у Дніпропетровській області надійшов 101 запит на інформацію
Протягом січня - серпня 2017 року до органів ДФС у Дніпропетровській області надійшов 101 письмовий запит на інформацію, що у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року менше на 158. Із загальної кількості письмових запитів, від юридичних осіб надійшло 36 запитів, від громадян - 65.За наслідками розгляду запитів: задоволено – 69, направлено за належністю – 8, надано роз’яснення - 24. Тематика письмових запитів протягом поточного року, в більшості, стосувалася інформації стосовно організації роботи територіальних органів ДФС, Центрів обслуговування платників, документальних перевірок суб'єктів господарювання тощо.
Затверджено нове Положення про умови і порядок проведення конкурсів з визначення уповноважених бірж з продажу майна, що перебуває у податковій заставі
Положення розроблено відповідно до п.95.7 ст.95 глави 9 розділу II Податкового кодексу України з метою проведення конкурсів з визначення уповноважених бірж, які здійснюють продаж майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Це Положення визначає умови і порядок проведення конкурсів з визначення товарних бірж, створених відповідно до
05.09.2017 набрало чинності нове Положення про умови і порядок проведення конкурсів з визначення уповноважених бірж з продажу майна, що перебуває у податковій заставі (далі – Положення), затверджене наказом Міністерства фінансів України від 30.06.2017 №611, який зреєстрований у Міністерстві юстиції України 26.07.2017 за №908/30776. При цьому, втратив чинність наказ Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №575 «Про затвердження Положення про умови і порядок проведення конкурсів з визначення уповноважених бірж з продажу майна, що перебуває у податковій заставі», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20 грудня 2013 року за № 2159/24691. Конкурс з визначення уповноважених бірж, які здійснюють продаж майна платника податків, що перебуває у податковій заставі (далі – конкурс), проводиться конкурсною комісією за наявності двох або більше допущених до нього претендентів, заяви від яких отримані Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) в установлений термін після опублікування (оприлюднення) повідомлення про проведення конкурсу. Повідомлення про проведення конкурсу повинно містити такі відомості: дату, час і місце проведення конкурсу; кінцевий термін подання документів на конкурс; обов’язкові вимоги до учасників конкурсу; адресу, за якою подаються (надсилаються) документи; контактні телефони для довідок з питань, що стосуються конкурсу. Зазначене повідомлення публікується ДФС в одному із друкованих засобів масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження не пізніше ніж за місяць до дати проведення конкурсу та оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДФС.
Додаток 2 до декларації з ПДВ: порядок заповнення
Чечелівська ДПІ інформує, що при заповненні додатка 2 до декларації з ПДВ у графах 2, 3 його заголовної частини вказується звітний (податковий період), у якому виникла сума від’ємного значення ПДВ у такому форматі: дві цифри місяця (наприклад – 01, 02, 03 тощо, або квартал - I, II, III, IV), чотири цифри року (наприклад – 2017).
При заповненні таблиці 1 додатка 2 слід враховувати значення рядка 21 (сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду) декларації з ПДВ. Графи таблиці 1 додатка 2 заповнюються у хронологічному порядку виникнення сум від’ємного значення, відображеного у графі 4 (сума усього) таблиці 1 додатка 2 починаючи із звітного періоду, який є найближчим до дати подання податкової декларації з ПДВ (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом.
У графі 5 зазначається з графи 4 та сума від’ємного значення (що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду), яка отримана платником як правонаступником від платника податку, що реорганізувався.
Значення графи 4 додатка 2 повинно відповідати сумарному значенню рядка 21 декларації з ПДВ та залишку суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ станом на 01 липня 2015 року, на яку було збільшено значення реєстраційної суми та суму від’ємного значення, сформовану за результатами звітного (податкового) періоду за липень 2015 року/III квартал 2015 року. У зазначеному у зверненні випадку, у відповідному рядку графи 2 таблиці 1 додатка 2 слід вказати – 06, а у відповідному рядку графи 3 таблиці 1 додатка 2 – 2017.
Працівники Львівської митниці ДФС вилучили цінну ікону
Експерти встановили, що ікона «святий Миколай Чудотворець» має історичну і мистецьку цінність. Так, у квітні цього року в пункті пропуску «Краковець – Корчова» працівники митниці в багажному відділенні рейсового автобуса, в картонних коробках, серед старожитностей, які везли з Німеччини виявили 10 незадекларованих за встановленою формою предметів. Серед них були ікона на дерев’яній основі, ікони з металу коричневого та жовтого кольорів та п’ять порцелянових статуеток. Водій намагався перемістити їх через митний кордон України без декларування, тобто, не заявив за встановленою формою точних відомостей про переміщуваний товар, не вказав кількості, не надав дозвільних документів на товар та супровідних – на багаж. Товари вилучили і скерували на експертизу для встановлення вартості та культурної цінності. нями надійшла відповідь від експертів. Вони встановили, що ікона на дерев’яній основі – «святий Миколай Чудотворець» – зразок російського іконопису XIX ст., має історичну і мистецьку цінність. Всі п’ять статуеток – виробництва відомої фірми «Ens Karl», зареєстрованої у німецькому торговому реєстрі 1919 року. Вони датуються 50-ми роками ХХ століття і мають антикварну цінність. Тепер справу про порушення митних правил скерують до суду, який і визначить покарання.
Управлінням контролю за обігом підакцизних товарів донараховано майже 2 мільйони гривень
Управлінням контролю за обігом та оподаткування підакцизних товарів у серпні 2017 року проведено 107 перевірок, донараховано фінансових (штрафних) санкції на суму 256,84 тис.гривень. Сплачено 28,2 тис. гривень. Всього з початку року проведено 385 перевірок, донараховано фінансових (штрафних) санкції на суму 1835,56 тис.гривень. Сплачено 576,07 тис. гривень.
Щодо змін до Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства платниками податків – юридичними особами
Міністерство фінансів України наказом від 21.07.2017 N657 затвердило зміни до Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами, який зареєстровано в Міністерстві юстиції 18 серпня 2017 р. за N1022/30890 (далі – Наказ №657). Зокрема, змінами уточнено вимоги до оформлення акта (довідки) документальної перевірки, а також до змісту такого акта (довідки).
Внесено зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів нерезидентів - інвесторів у цінні папери
Законом України від 07 вересня 2017 року N 2146-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів нерезидентів - інвесторів у цінні папери» уточнено, що не підлягають оподаткуванню доходи, отримані нерезидентами у вигляді процентів або доходу (дисконту) на державні цінні папери або облігації місцевих позик, або боргові цінні папери, виконання зобов'язань за якими забезпечено державними або місцевими гарантіями, або у вигляді інших доходів за державними цінними паперами, що виплачуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, або у вигляді процентів, сплачених нерезидентам за отримані державою або до бюджету Автономної Республіки Крим чи міського бюджету позики (кредити або зовнішні запозичення), які відображаються в Державному бюджеті України або місцевих бюджетах чи кошторисі Нацбанку, або за кредити (позики), які отримані суб'єктами господарювання та виконання яких забезпечено державними або місцевими гарантіями (пп. 141.4.10 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України). Закон набрав чинності 10 вересня 2017 року – з дня, наступного за днем його опублікування в газеті «Голос України» від 09.09.2017 N 166.
Працівники Львівської митниці запобігли незаконному переміщенню творів мистецтва
17.09.2017, працівники Львівської митниці виявили три приховані від митного контролю витвори мистецтва з ознаками старовини. Так, у пункт пропуску «Краковець – Корчова» у напрямі «виїзд з України» прибув вантажний автомобіль під керуванням громадянина України. Під час візуального огляду у працівників митниці виникла підозра щодо наявності в ньому товарів та предметів, які є обов’язковими для письмового декларування і товарів та предметів, заборонених чи обмежених до переміщення через митний кордон України.
Про тимчасові проблеми в роботі електронних сервісів
Виникнення такої проблеми пов'язане з виходом з ладу одного з серверів баз даних.Державна фіскальна служба України
Податкова соціальна пільга для осіб з інвалідністю або осіб, які виховують дитину-інваліда
Працівникам, які мають статус особи з інвалідністю, або виховують дитину-інваліда, до доходу у вигляді зарплати застосовується ПСП згідно з нормами
Працівнику, який має статус особи з інвалідністю 1 або 2 групи в тому числі з дитинства, надається ПСП у розмірі 150% від суми загальної ПСП (у 2017 році - це 1200 грн).
Пільга у розмірі, що дорівнює 200% суми загальної ПСП (у 2017 році - 1600 грн), буде застосована для працівника, який є учасником бойових дій під час Другої світової війни або особою, яка у той час працювала в тилу, та інвалідом I і II групи, з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія
ПСП надається до доходу у вигляді заробітної плати, граничний розмір якої у 2017 році не перевищує в місяць 2240 грн.
Для отримання пільги працівники-інваліди І або ІІ групи в тому числі з дитинства,мають подати заяву та копію пенсійного посвідчення або довідку медико – соціальної експертизи, відповідно відповідно до
Особам які є інвалідами I і II групи, з числа учасників бойових дій на території інших країн, крім заяви необхідно подати роботодавцю копію посвідчення учасника бойових дій, виданого відповідними органами,
Якщо працівник виховує дитину інваліда віком до 18 років, надається пільга у розмірі 150% суми загальної ПСП у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років (у 2017 – 1200 грн).Для отримання такої пільги працівник до заяви також надає:копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства, чи документи, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа - платник податку постійно проживав (проживала) до прибуття в Україну:копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник);пенсійне посвідчення дитини або довідку медико-соціальної експертизи для заявника, який утримує дитину-інваліда віком від 16 до 18 років;медичний висновок, виданий закладами МОЗ в установленому порядку (якщо із заявою звертається платник податку, який утримує дитину-інваліда віком до 16 років)
Як оформити відпустку для догляду за дитиною на родича
Якщо працівниця виявила бажання оформити відпустку для догляду, наприклад, за дитиною своєї племінниці, то доцільно крім вищезазначених документів підтвердити той факт, що вона здійснює фактичний догляд за дитиною.У разі надання працівником відповідних документів для оформлення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, підстав для відмови у наданні такої відпустки не вбачається.
Як відомо, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів.У листі від 25.08.2016 р. №437/13/116-16* Мінсоцполітики пояснює, що для оформлення такої відпустки мати дитини або особа, яка фактично доглядає за дитиною, має надати роботодавцю заяву, копію свідоцтва про народження дитини (для підтвердження віку дитини).Особа, яка фактично доглядає за дитиною, додатково ще повинна надати:довідку з місця роботи (служби, навчання) матері дитини про те, що вона приступила до роботи до закінчення цієї відпустки,довідку органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання матері про припинення їй виплати допомоги по догляду за дитиною (із зазначенням дати), якщо така допомога була призначена (допомогу по догляду за дитиною скасовано з 1 липня 2014 року).
Особам, які на 30 червня 2014 року мали право на отримання допомоги при народженні дитини у розмірі, встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається щомісячна допомога у розмірі 130 гривень, порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.Після 1 липня 2014 року призначається лише допомога при народженні дитини у розмірі 41280 грн - виплата цієї допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 грн, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.Надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформлюється наказом (розпорядженням) власника.Водночас чинне законодавство не містить терміна "інші родичі, які фактично доглядають за дитиною".
Готуємось до подання звіту про контрольовані операції за 2016 рік!
Згідно з
Затверджено Правила системи електронних платежів Нацбанку
Рада Платіжної організації системи електронних платежів Нацбанку рішенням (протокол від 13.07.2017 р. №1) затвердила Правила системи електронних платежів Національного банку України.Система електронних платежів Нацбанку (далі - СЕП) є державною банківською платіжною системою, яка створена з метою проведення міжбанківського переказу коштів в Україні в національній валюті через кореспондентські рахунки банків-резидентів та рахунки інших установ - учасників СЕП, відкриті в Нацбанку. Затверджені Правила визначають ключові питання щодо:
- організаційної структури СЕП,
- умов участі в СЕП,
- порядку здійснення розрахунків у СЕП,
- управління ризиками в СЕП,
- системи інформаційної безпеки в СЕП,
- порядку вирішення спорів,
- забезпечення безперервного функціонування СЕП,
- порядку проведення реконсиляції,
- ведення учасниками СЕП архіву електронних міжбанківських документів,
- здійснення Нацбанком контролю за дотриманням учасниками СЕП вимог цих Правил.
Заклади охорони здоров'я обмінюють довідки на бланки листків непрацездатності ![]()
З огляду на ситуацію, що склалася у 2017 році в закладах охорони здоров’я деяких областей України у зв’язку із відсутністю бланків листків непрацездатності, виконавча дирекція Фонду соціального страхування України
Випадок видачі довідки про тимчасову непрацездатність із зазначенням номера та дати її видачі підлягав внесенню в окремий журнал реєстрації довідок про тимчасову непрацездатність, який мав бути пронумерований, прошнурований та скріплений печаткою закладу охорони здоров’я.Відповідно до
Уряд пропонує повертати надміру сплачений ПДФО за податковою адресою платника податку
Зареєстровано законопроект про створення Кредитного реєстру
15 вересня 2017 року В. Гройсман зареєстрував в Верховній Раді
Водночас на банки покладаються обов’язки: щодо надання інформації до Кредитного реєстру (цей обов’язок встановлюється також для Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в частині надання інформації про кредитні операції банків, які виводяться ним з ринку); використання інформації, отриманої з Кредитного реєстру, для оцінки кредитного ризику за кредитними операціями;повідомлення клієнта про те, що інформація про нього надаватиметься до Кредитного реєстру.Також законопроектом вирішується питання щодо правових підстав для розкриття Нацбанком України інформації з Кредитного реєстру, яка надається банкам і бюро кредитних історій та містить банківською таємницею.
Чи сплачувати підприємцю єдиний податок за місяць, в якому його було демобілізовано ?![]()
ФОП – платники єдиного податку, які були демобілізовані (закінчили лікування (реабілітацію) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період), за умови виконання вимог
Підставою для звільнення є: заява самозайнятої особи;копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Ці документи подаються до контролюючого органу за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації.Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).Згідно з
Уряд ініціював розробку програми банківської підтримки та кредитування агровиробників
Про це він сказав під час наради з питань кредитування сільськогосподарських виробників за участю членів Уряду, представників профільних агроасоціацій та керівництва державних банків, -
Чи можна скласти зведену податкову накладну за постачаннями кінцевим споживачам ![]()
За вказаними операціями платник ПДВ - постачальник товарів зобов'язаний скласти
Як впливає на реєстраційну суму повернення надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ
Суми надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернуті на електронний рахунок, не змінюють значення (СумПопРах), а отже не змінюють реєстраційну суму.ДФСУ в
Підвищення акцизу на сигарети щороку на 20% до 2025 року - у законопроекті від Кабміну
18 вересня 2017 року у ВРУ зареєстровано урядовий
- у 2018 році – на прогнозний індекс споживчих цін 11,2% та додатково на 16,7%,
- а у подальші роки – на 20% до рівня 90 євро за 1000 штук.
На сьогодні мінімальне податкове зобов’язання для тютюнових виробів в Україні становить 596,05 грн за 1000 штук (
ТМЦ використані при наданні послуги: як відобразити в податковій накладній?
Якщо договір передбачає виконання робіт і вартість матеріалів включено до вартості робіт, то перелічувати в
Відповідно до
З 1 жовтня стартує пілотний проект із запровадження електронних земельних торгів ![]()
Кабмін прийняв рішення стосовно реалізації з 1 жовтня 2017 р. по 20 червня 2018 р. пілотного проекту із запровадження електронних земельних торгів територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, що забезпечують здійснення повноважень щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності.
Відповідне рішення закріплено у
Крім цього, передбачається здійснити заходи, спрямовані на запровадження використання системи зберігання та захисту даних Blockchain під час проведення електронних земельних торгів та у роботі Державного земельного кадастру.
Сумісники: обсяг роботи визначається посадовою iнструкцiєю, а облiк робочого часу проводиться на пiдставi табеля
Запитання: Два пiдприємцi ведуть торговельну дiяльнiсть в одному примiщеннi (орендують частину торгової площi). У кожного є найманi працiвники. Упродовж робочого дня працiвники цих двох пiдприємцiв iнодi пiдмiнюють один одного.
Кожен пiдприємець уклав трудовий договiр з працiвником-сусiдом. Оскiльки працiвник уже мав основне мiсце роботи, то було укладено трудовий договiр на роботу за сумiсництвом, в якому зазначено, що працiвник-сумiсник працює одну годину на день.
Чи можна в трудовому договорi не зазначати режим роботи працiвника-сумiсника, оскiльки заздалегiдь невiдомо, коли цей працiвник пiдмiнятиме працiвника-сусiда?
Консультує Мінсоцполітики: За
Повернення авансових, помилкових або надміру сплачених митних платежів - за новим порядок
Мінфін
Порядок повернення коштів авансових платежів (передоплати)
Платник податків має право на повернення залишків коштів авансових платежів (передоплати) з:депозитного рахунку 3734, відкритого на ім’я митниці ДФС у Головному управлінні Казначейства у м. Києві,з відповідного банківського балансового рахунку 2603 «Розподільчі рахунки суб’єктів господарської діяльності», відкритого на ім’я митниці ДФС в уповноваженому банку.
Для повернення коштів платник податків має подати до митниці ДФС заяву в письмовому вигляді довільної форми, підписану платником податків та головним бухгалтером (у разі наявності), або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису відповідальних осіб.
Така заява може бути подана протягом 1095 днів з дня внесення авансових платежів (передоплати) на рахунок митниці ДФС.
Після реєстрації в митниці ДФС заява передається на опрацювання до структурного підрозділу, що виконує функції з адміністрування митних платежів митниці та підготовки висновку (далі - Підрозділ).
Підрозділ у термін не більше п’яти робочих днів:перевіряє наявність коштів на депозитному рахунку 3734 за даними автоматизованої системи митного оформлення;резервує заявлені до повернення платником податків суми коштів на період розгляду заяви шляхом проставлення відповідної відмітки в автоматизованій системі митного оформлення;готує висновок про повернення коштів;якщо вказана у заяві платника податків сума за даними автоматизованої системи митного оформлення у повному обсязі відсутня, готує та направляє платнику податків письмову відмову у поверненні коштів з депозитного рахунку 3734 з пропозицією щодо проведення звірки залишків сум коштів авансових платежів (передоплати) на депозитному рахунку 3734;якщо заявником не зазначено у заяві усі необхідні дані - готує та направляє платнику податків письмову відмову у поверненні коштів з депозитного рахунку.
Порядок повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних, інших платежів та пені
Якщо заявником у заяві не зазначено всі необхідні дані, надано недостовірні дані та/або за наявності у нього податкового боргу, готується та надсилається заявнику письмова обґрунтована відмова.Повернення таких коштів також здійснюється за заявою платника податків протягом 1095 днів від дня її виникнення.Повернення сум відповідних митних платежів у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 301 МКУ, здійснюється за умови, що заява подається не пізніше одного року з дня, наступного за днем виникнення обставин, що тягнуть за собою повернення сплачених сум митних платежів.Граничні строки для подання заяви можуть бути продовжені керівником митниці ДФС (його заступником) за письмовим запитом платника податків у випадках, встановлених статтею 102 ПКУ.Після реєстрації в митниці ДФС заява платника податку про повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних, інших платежів та пені передається на опрацювання до Підрозділу.Підрозділ перевіряє факт перерахування суми коштів з відповідного рахунку до державного бюджету за допомогою автоматизованої системи митного оформлення та відсутність у нього податкового боргу. За результатами опрацювання готує висновок або лист про відмову в поверненні коштів з відповідним обґрунтуванням.Заява платника податку, висновок, завізований керівником (заступником керівника) Підрозділу, реєстри висновків за відповідними платежами, та акт звірки (у разі складання) подаються керівнику (заступнику керівника) митниці ДФС для прийняття рішення та підписання висновку і реєстрів за відповідними платежами.Митниця ДФС у строк не пiзнiше нiж за 5 робочих днiв до закiнчення 20-денного строку з дня подання платником податкiв заяви передає висновки згiдно з реєстром висновкiв за відповідними платежами для виконання вiдповiдному органу Казначейства.Після повернення платнику податків коштів до Журналу реєстрації висновків про повернення платежів з державного бюджету посадовою особою Підрозділу вносяться дані електронного реєстру, що формується органом Казначейства, який повертає кошти, а також зазначається назва органу Казначейства, що здійснив повернення.На підставі виписки з відповідного рахунку з обліку доходів держбюджету у відповідній формі автоматизованої системи митного оформлення зазначаються реквізити відповідного платіжного документа та коригується відповідна звітність (у частині перерахованих до бюджету митних платежів).
НБУ зобов’язав банки письмово повідомляти фізичних і юридичних осіб про визнання їх пов’язаними з банком особами
"Ця вимога дозволить фізичним і юридичним особам у повній мірі усвідомити перспективи та наслідки набуття ними статусу пов’язаної з банком особи. Це важливо з точки зору розвитку банківської системи, адже дасть змогу банкам та пов’язаним з ними особам будувати прозорі, зрозумілі для обох сторін відносини, що базуватимуться на взаємній повазі та відповідальності", -
Окрім того, Національний банк уточнив ознаки визначення пов’язаних із банком осіб для вдосконалення механізму контролю за операціями банків із пов’язаними особами. Зокрема, після уточнення не вважаються пов’язаними з банком за ознакою афілійованості:держава Україна (в особі відповідного органу державної влади або управління та/або суб’єктів, що діють на основі лише державної власності);територіальна громада (в особі відповідного органу місцевого самоврядування);міжнародна фінансова установа, з якою Уряд України уклав договір про співробітництво та для якої згідно із законами України встановлені привілеї та імунітети.
Також не вважаються пов’язаними з банком за ознакою спорідненості юридичні особи через наявність істотної участі держави, територіальної громади чи міжнародної фінансової установи, для якої встановлені привілеї та імунітети.
Відповідні зміни внесені до Положення про визначення пов’язаних із банком осіб
Що змінить законопроект про продовження тестового режиму системи блокування ПН
Нагадаємо, що 15 вересня 2017 р. у Верховній Раді зареєстровано
18 вересня, з'явивився й сам текст законопроекту. У разі прийняття, Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Коротко про головні зміни
Законопроектом пропонується:повернутися до тестового режиму зупинення реєстрації
Порядок розблокування заблокованих ПН та особливості застосування процедур щодо зупинення реєстрації ПН/РК у тестовому режимі
Запрпоновано доповнити ПКУ новим пунктом 57-1, згідно з яким застосування
1. Підтвердженням платнику податків передачі ним ПН/РК є перша квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі. Датою і часом передачі ПН/РК є дата та час, зафіксовані у такій першій квитанції.
2. У разі відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків, не пізніше 8 робочих годин від зафіксованого у першій квитанції часу передачі такої ПН/РК до ДФС для реєстрації її у ЄРПН надсилається одночасно продавцю та покупцю квитанція з повідомленням про відповідність податкової накладної/розрахунку коригування таким критеріям. До встановлення критеріїв, визначених абзацом першим
3. У разі отримання квитанції з повідомленням про відповідність ПН/РК критеріям ризиків платник податку зобов'язаний протягом 30 робочих днів, наступних за днем її отримання, надіслати до контролюючого органу (крім ДПІ) за основним місцем обліку такого платника податків в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису письмові пояснення та копії документів, зазначених у
4. Керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (або за відсутності керівника його заступник) або керівник контролюючого органу (крім ДПІ) (або за відсутності керівника його заступник) на підставі результатів моніторингу ПН/РК не пізніше 8 робочих годин від часу, зафіксованого у першій квитанції, може прийняти окреме рішення про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН.Одночасно продавцю та покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді в текстовому форматі з повідомленням про прийняття рішення. Таке рішення направляється платнику податку, який подав на реєстрацію відповідну ПН/РК. У рішенні обов'язково зазначаються підстави його прийняття та вичерпний перелік документів, необхідних для прийняття рішення про скасування рішення про зупинення реєстрації ПН/РК.
Такий платник податку має право протягом 30 робочих днів наступних за днем отримання квитанції надати до контролюючого органу письмові пояснення та копії відповідних документів в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.За результатами розгляду письмових пояснень та копій документів керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (або за відсутності керівника його заступник) або керівник контролюючого органу (або за відсутності керівника його заступник) протягом 5 робочих днів приймає рішення про скасування або залишення без змін попередньо прийнятого ним рішення. Платник податків (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у такому розгляді.Рішення про зупинення реєстрації ПН/РК може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку. Якщо за результатами оскарження рішення буде скасовано, посадова особа, яка прийняла таке рішення, персонально несе відповідальність згідно із законом.
5. Відомості про надіслані квитанції та прийняті рішення відображаються у ЄРПН не пізніше наступного робочого дня за днем, визначеним ПКУ для їх надіслання та/або прийняття. У разі відсутності таких відомостей у ЄРПН відповідна податкова накладна/розрахунок коригування автоматично реєструється у ЄРПН датою і часом, зафіксованими у першій квитанції, передачі такої податкової накладної/розрахунку коригування до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику для реєстрації в ЄРПН.
Зупинити дію норми щодо безумовності податкового кредиту щодо ПН/РК, по яких платником податку отримано квитанцію з повідомленням про відповідність критеріям ризиків і не прийнято рішення про не підтвердження відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених у такій квитанції.
6. Податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених
7. Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено, реєструються з урахуванням вимог
8. У разі прийняття рішення про зупинення реєстрації ПН/РК відповідно до пп. 571.6 ПКУ перебіг строків, визначених
9. Щотижнево оприлюднюватиме узагальнену інформацію наростаючим підсумком у розрізі контролюючих органів щодо:- загальної кількості ПН/РК, поданих на реєстрацію в ЄРПН, суми ПДВ по них, та кількості платників, що їх подали;- кількості ПН/РК, що стали об'єктом автоматизованого моніторингу відповідності критеріям оцінки ступеня ризиків, суми ПДВ по них, та платників, що їх подали;- кількості ПН/РК, що відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, суми ПДВ, та платників, що їх подали з них:- по яких подані письмові пояснення та копії документів, з них:прийнято рішення про підтвердження відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків,прийнято рішення про не підтвердження відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків,кількості ПН/РК, по яким прийнято рішення про зупинення реєстрації, суми ПДВ, та платників, що їх подали, з них:які відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН;по яких подані письмові пояснення та копії документів, з них:по яких прийнято рішення про скасування попередньо прийнятого рішення.по яких прийнято рішення про залишення без змін попередньо прийнятого рішення.
Водночас Кабінету Міністрів України доручено:- протягом місяця з дня набрання чинності цього Закону визначити порядок зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН відповідно до
Нюанси заповнення податкової накладної при отриманні винагороди (бонусів)
У покупця при отриманні мотиваційних виплат (бонусів) від продавця у зв'язку з досягненням певних обсягів постачання товарів, придбаних у такого продавця, виникають ПЗ з ПДВ на суму отриманих мотиваційних виплат (бонусів).
Як відомо, одним із методів, які використовуються постачальниками для просування товарів на ринку, є сплата мотиваційних виплат (премій, бонусів, інших заохочень) на користь третіх осіб (організацій, які придбавають товари у постачальника та здійснюють їх збут (дистриб'ютори), які є винагородою за досягнення певних економічних показників третіми особами (дистриб'юторами) у межах своєї основної діяльності та сприяють пожвавленню збуту товарів постачальника, стимулюють просування товарів у каналах дистрибуції.Оскільки мотиваційні та стимулюючі виплати (премії, бонуси, інші заохочення), які сплачуються офіційним дистриб'ютором (постачальником продукції (робіт, послуг)), зокрема, за точність закупівельних прогнозів, виконання узгодженого плану закупівель, дотримання асортименту товарів, спрямовуються на стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), такі витрати відносяться до маркетингових послуг.У листі від 03.08.2017 р. №1465/ІПК/04-36-12-01-16 ДФС у Дніпропетровській області зазначила, що при наданні продавцем винагороди (бонусу) покупцю у зв'язку з досягненням певних обсягів постачання товарів, придбаних у такого продавця, об'єктом оподаткування ПДВ є маркетингові послуги, які надаються покупцем, а мотиваційні та стимулюючі виплати, своєю чергою, є компенсацією вартості таких послуг.При складанні
Незначна помилка в найменуванні платника: чи відмовлять в реєстрації податкової накладної?
Якщо ІПН платника зазначений правильно, а в найменуванні платника допущена незначна помилка ("м'яке Г" замість "твердого "Ґ"), така помилка не може бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.
Чечелівська ДПІ повідомляє, що реквізит "повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи", який віднесено до складу обов'язкових, має відповідати формулюванню у статутних документах та не повинен містити інших даних.
Водночас помилки в реквізитах, визначених
Відображаємо у формі №1ДФ результат від перерахунку за дивідендами, виплаченими в I і II кварталі
Якщо податковим агентом проведено перерахунок ПДФО з доходів у вигляді дивідендів за ставкою 9 % і поверненню підлягають суми за І та ІІ квартали, то в формі № 1ДФ такий результат відображається сукупно одним рядком за ознакою «109» у тому кварталі, в якому такий перерахунок (повернення) проводиться (в нашому випадку - в III кварталі).
Порядок проведення перерахунку сум доходів та наданих податкових соціальних пільг визначено
Згідно з
Нацбанк затвердив основні засади грошово-кредитної політики на 2018 рік
Рада НБУ під час свого засідання
Зокрема, Нанцбанк планує й надалі дотримуватися режиму інфляційного таргетування. Основною ціллю Національного банку є забезпечення стабільності грошової одиниці України шляхом досягнення та підтримки цінової стабільності в державі. Збереження купівельної спроможності гривні відбуватиметься завдяки підтримці в середньостроковій перспективі (від 3 до 5 років) низьких, стабільних темпів інфляції, що вимірюються індексом споживчих цін.
Рада НБУ наголошує, що траєкторія цільових показників для річної зміни індексу споживчих цін окреслює поступовий процес зниження інфляції до рівня середньострокової цілі − вона була оприлюднена в Основних засадах грошово-кредитної політики на 2017 рік та середньострокову перспективу і залишається незмінною:грудень 2018 року – 6% із допустимим діапазоном відхилень ± 2 в. п.;грудень 2019 року – 5% із допустимим діапазоном відхилень ± 1 в. п.грудень 2020 року і надалі – 5% із допустимим діапазоном відхилень ± 1 в. п.
Водночас уперше в новітній економічній історії України Рада НБУ встановила орієнтовну поквартальну траєкторію приросту інфляції.
Рада Національного банку підкреслює потребу саме в поступовому зниженні інфляції до середньострокової цілі 5%.
Досягнення поставлених інфляційних цілей сприятиме забезпеченню очікуваних темпів зростання реального ВВП, яке відповідно до прогнозних показників Уряду та Національного банку у 2018 році має прискоритися до 3%, а з 2019 року – до 4%.
Валютно-курсова політика підтримуватиме зусилля Національного банку щодо досягнення пріоритетної цілі. З метою її досягнення Національний банк дотримуватиметься режиму плаваючого обмінного курсу, маючи на увазі, що грошово-кредитна (монетарна) політика не буде спрямована на досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу.НБУ під час проведення курсової політики братиме до уваги зв’язки між інфляцією та коливаннями обмінного курсу, а також вплив змін обмінного курсу на фінансову стабільність.
Для поліпшення умов з активізації процесів кредитування економіки Національний банк удосконалюватиме свої інструменти з підтримки ліквідності банківської системи. За умов зниження інфляційних ризиків Національний банк знижуватиме мобілізаційну спрямованість своїх операцій із регулювання ліквідності банківської системи. З метою упередження виникнення монетарних ризиків інфляції попиту під час прийняття рішень щодо застосування інструментів грошово-кредитної (монетарної) політики до уваги також братиметься динаміка монетарних агрегатів.Водночас лише дій Національного банку, спрямованих на створення стимулів для розширення кредитування реального сектору економіки, недостатньо для забезпечення стійких темпів економічного зростання протягом тривалого періоду. Потрібен перехід до моделі інноваційного економічного розвитку і досягнення на початкових етапах не так кількісних цілей економічного зростання, як якісних зрушень в економіці. Це потребує вжиття скоординованих дій усіма органами влади на різних рівнях та концентрації інвестиційної активності в найперспективніших у довгостроковому періоді галузях.
Діяльність Нацбанку з підтримки фінансової стабільності спрямовуватиметься на сприяння:стабільності фінансового ринку України як загалом, так і в його окремих сегментах;ефективному перерозподілу ресурсів фінансовою системою;адекватній оцінці та сприйняттю ризиків учасниками ринку;а також на підвищення стійкості фінансової системи, зниження ймовірності системних криз.
Національний банк досягатиме цілей зі сприяння фінансовій стабільності шляхом належного мікро- та макропруденційного регулювання і нагляду.Оскільки забезпечення сталого економічного розвитку в Україні неможливе без поступу в здійсненні реформ, Національний банк разом з Урядом України докладатиме всіх зусиль для продовження виконання заходів із реформування економіки та фінансової системи, передбачених угодами щодо співпраці з міжнародними фінансовими організаціями.
Національний банк прагнутиме посилити координацію грошово-кредитної (монетарної) політики з економічною та бюджетно-фінансовою політикою Уряду України з огляду на їх взаємозалежність та з урахуванням наявних прямих зв’язків між монетарною сферою, реальним виробництвом, фінансово-бюджетною системою та платіжним балансом країни.