Інформує ДПІ у Чечелівському районі м. Дніпра

2017-06-21 21:11 861 Нравится

Податковий календар на 20 червня 2017 року

20 червня, вівторок,

останній день сплати:

• авансового внеску з єдиного податку на червень 2017 року платниками єдиного податку 1 та 2 групи;

• єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за травень 2017 року, крім гірничих підприємств;

• акцизного податку за травень 2017 року (доплати у разі потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби, розрахованого з урахуванням авансових платежів, здійснених при придбанні марок акцизного податку)*

_________

*Увага! Виробники тютюнових виробів здійснюють авансову сплату акцизного податку при придбанні марок акцизного податку в сумі, розрахованій з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, що діють відповідно до норм Податкового кодексу України (п.п.222.1.2 п.222.1 ст.222).

останній день подання звітності:

• податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2017 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю;

• податкової декларації з акцизного податку за травень 2017 року;

• податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за травень 2017 року у разі неподання податкової декларації на 2017 рік;

• податкової декларації з рентної плати за травень 2017 року з розрахунком:

- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

• звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (форма №Д4 (місячна)) за травень 2017 року;

• заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з третього кварталу 2017 року.

Про внесення ОСББ до Реєстру неприбуткових установ та організацій

До неприбуткових підприємств, установ та організацій (далі – неприбуткова організація), що відповідають вимогам п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України 02.12.2010 №2577-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) і не є платниками податку на прибуток, можуть бути віднесені, зокрема, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (п.п.133.4.6 п.133.4 ст.133 ПКУ).

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440 (далі – Порядок №440).

Включення неприбуткової організації до Реєстру здійснюється контролюючим органом за основним місцем обліку неприбуткової організації з присвоєнням їй ознаки неприбутковості згідно з п.4 Порядку №440 (підпункти 4 та 5 Порядку №440).

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації ОСББ власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захист їхніх прав та виконання обов’язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку регулює Закон України від 29.11.2001 №2866-ІП «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» зі змінами (далі – Закон №2866).

Основна діяльність ОСББ полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов’язань, пов’язаних з діяльністю об’єднання (абзац четвертий ст.4 Закону №2866).

Згідно з частиною першою статті 7 Закону №2866 статут ОСББ складається відповідно до типового статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства.

Типовий статут ОСББ затверджено наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 27.08.2003 №141 (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23.09.2015 №238), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 08.10.2015 за №1220/27665 (далі – Типовий статут).

Розділом І Типового статуту передбачено, що:

- ОСББ створено власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку (будинків) відповідно до Закону №2866 (п.1 розділу І Типового статуту);

- ОСББ діє відповідно до Закону №2866, чинного законодавства України та статуту (п.2 розділу І Типового статуту);

- ОСББ набуває статусу юридичної особи з моменту його державної реєстрації у порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» (п.4 розділу І Типового статуту).

Пунктом 6 розділу IV Типового статуту передбачено заборону розподілу отриманих ОСББ доходів або їх частини серед співвласників, працівників об’єднання, членів органів управління та інших осіб.

Таким чином, Типовий статут містить положення щодо:

- утворення в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність неприбуткової організації, а саме Законом №2866 (пункти 1, 2, 4 розділу І Типового статуту);

- заборони розподілу отриманих ОСББ доходів або їх частини серед співвласників, працівників, працівників об’єднання, членів органів управління та інших осіб (п.6 розділу IV Типового статуту).

Враховуючи зазначене, у разі утворення ОСББ у порядку, визначеному Законом №2866, складання статуту ОСББ відповідно до Типового статуту, а також відповідності ОСББ вимогам, встановленим п.133.4 ст.133 ПКУ, таке ОСББ може бути включено до Реєстру.

У Дніпрі відбувся Національний податковий форум

15 червня поточного року у місті Дніпро за організацією офіційного видання ДФС України «Вісник. Офіційно про податки» та підтримки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області відбувся Національний податковий форум на тему: «Трансфертне ціноутворення. Прибуток. ПДВ» за участі спеціалістів Державної фіскальної служби України і представників провідних консалтингових та юридичних компаній.

Обговорювалися новації у трансфертному ціноутворенні, питання звітності, актуальні проблеми при трансфертному ціноутворенні, податкового контролю та механізми захисту інтересів бізнесу. Проведено аналіз змін нормативної бази з податку на прибуток та ПДВ.

Начальник управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова під час свого виступу наголосила на важливості проведення таких заходів задля досягнення спільного погляду між представниками бізнесу та контролюючими органами у вирішені проблемних питань податкового законодавства та подякувала платників за розуміння важливості та вагомості сплати податків. «Адже ми всі з вами чудово розуміємо, що наповнення бюджету – це, перш за все, соціальна стабільність і підтримка рівня життя в області і державі в цілому», - зазначила вона.

Під час форуму між учасниками відбулося жваве спілкування та обговорення актуальних питань з трансфертного ціноутворення, оподаткуванні податком на прибуток та податком на додану вартість, а також обмін досвідом.

В ході дискусії платники податків отримали відповіді на питання, які виникають при практичному застосуванні податкового законодавства та надали свої пропозиції щодо удосконалення діючого законодавства.

ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено кущовий семінар

Днями, за участі Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та податкових інспекцій м. Дніпро проведено кущовий семінар для платників податків – юридичних осіб "лівого берегу" міста Дніпро.

Під час його проведення розглянуті наступні питання:

- особливості спеціального режиму оподаткування;

- система електронного адміністрування ПДВ;

- оподаткування податком на нерухоме майно. Пільги, які надаються зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

- податкові аспекти діяльності неприбуткових організацій;

- єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування;

- щодо впровадження та функціонування електронних сервісів ДФС України.

Представник ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомив про обсяги надходжень до бюджетів усіх рівнів за п’ять місяців поточного року та зміни у податковому законодавстві, які набули чинності у 2017 році.

Учасники семінару отримали відповіді на актуальні питання, друковану продукцію з питань оподаткування та презентаційний номер журналу "Вісник. Право знати все про податки і збори".

Мирослав Продан: ДФС готова до якнайшвидшої імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у митній сфері

Перше засідання Підкомітету з питань митного співробітництва Україна - ЄС Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом відбулося сьогодні, 15 червня 2017 року, в ДФС за участі в.о. Голови ДФС Мирослава Продана, керівника відділу Директорату В Генерального директорату з оподаткування та митного союзу Європейської Комісії Петера Ковача, Голови Консультативної ради з міжнародних питань при ДФС Ігоря Тимофєєва, представників делегації ЄС, ДФС та інших міністерств.

«Сьогодні запрацював інституційний орган, який забезпечить координацію всіх наших спільних зусиль по імплементації Угоди про асоціацію. Завдяки йому ми отримали чіткі правила взаємодії між українською стороною та ЄС для ефективної роботи у цьому напрямі», – зазначив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

Він також повідомив, що одночасно з виконанням положень угоди в ДФС відбувається комплексне реформування митних органів України.

«Ми чітко усвідомлюємо, які цілі ми хочемо досягти у процесі реформи. Наші фахівці працюють над створенням сучасних та модернізованих митних органів, спрощенням митних процедур для комфортних умов для бізнесу та громадян, забезпеченням економічної безпеки нашої держави», – розповів очільник ДФС.

У свою чергу Петер Ковач відзначив, що під час зустрічей з представниками українського бізнесу останні неодноразово зазначали про позитивні результати реформ у митній сфері. Однією з таких позитивних новацій, на думку бізнесу, є впровадження автоматизованої системи «Єдине вікно», яка з серпня минулого року працює на митницях. За словами, Петера Ковача, наразі система ще недостатньо розроблена, але в ДФС є всі можливості та потенціал скоординувати роботу інших відомств у цьому напрямі.

На сьогодні в ДФС із застосуванням принципу «Єдиного вікна» оформлюється 30% митних декларацій.

В.о. Голови ДФС також поінформував присутніх про заходи, які вживає служба щодо упередження правопорушень на митному кордоні України. Так, вже підготовлено проект спільного наказу ДФС та Держприкордонслужби щодо обміну інформацією, впровадження якого дозволить вдосконалити взаємодію інформаційних систем двох відомств та посилить контроль за переміщенням осіб і транспортних засобів через митний кордон України та адміністративний кордон вільної економічної зони «Крим».

Особлива увага присутніх також була приділена питанню приведення положень Митного кодексу України у відповідність з Митним кодексом ЄС. Так, як повідомив Петер Ковач, український Митний кодекс є досить гармонізованим із митним законодавством ЄС, доопрацювання потребують деякі норми.

Під час засідання учасники обговорили пропозиції щодо організації роботи робочої групи з гармонізації українського митного законодавства, члени якої надаватимуть експертну оцінку та допомогу в цьому процесі.

Одним із важливих питань обговорення стало запровадження попереднього інформаційного обміну між митними органами України та країн ЄС, а також впровадження спільного митного та прикордонного контролю, що прискорить та спростить відповідні процедури на кордоні.

Крім того, учасники розглянули питання застосування конвенції про спільну транзитну процедуру, запровадження інституту уповноваженого економічного оператора, захист прав інтелектуальної власності, пост-митний контроль та аудит тощо.

За результатами зустрічі будуть підготовлені операційні висновки, виконання яких обговорюватиметься вже на наступному засіданні Підкомітету, яке заплановано на І півріччя наступного року.

Фахівців ДФС навчали профілюванню ризиків

Особливості виявлення ризиків вивчали представники Державної фіскальної служби та Державної прикордонної служби України у рамках Навчального курсу з виявлення/визначення ризиків, який нещодавно відбувся у Києві.

Захід було організовано Програмою з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS).

Виявлення / визначення (профілювання) ризиків - це метод визначення осіб, які переміщують через митний кордон товари з порушенням митних правил, виходячи з підозрілих ознак. Профілювання передбачає використання комбінації методів, таких як аналіз поведінки, перевірка документів, професійне спостереження та методи опитування, а також використання обладнання (рентгенівського обладнання, детекторів часток, пристроїв для виявлення радіоактивних матеріалів).

Програмою Курсу було передбачено як теоретичні заняття у вигляді презентацій, так і практичні вправи. Навчання проходило з використанням відеоматеріалів, рольових ігор, вивчення конкретних ситуацій та подій (кейсів).

Учасники заходу брали активну участь у проведенні аналізу національних (місцевих) загроз та попередніх затримань, що мали місце в їх роботі.

Крім того, обговорювалися питання покращення ефективності виявлення незаконних матеріалів шляхом використання методів профілювання (визначення) ризиків.

Навчальний курс надзвичайно важливий та необхідний для Державної фіскальної служби України, адже спрямований на покращення здатності посадових осіб органів ДФС запобігати нелегальному переміщенню товарів, які підлягають експортному контролю.

За травень великі платники забезпечили надходжень у розмірі 27,9 млрд.грн.

Протягом травня 2017 року платниками Офісу великих платників податків ДФС забезпечено збір платежів до державного бюджету в розмірі 27,9 млрд.грн., що на 6 млрд.грн., або на 27,2 відсотка більше, ніж за відповідний період минулого року.

Частка податкових платежів від великого бізнесу, що обслуговується Офісом великих платників, склала 66,7 відсотка від загального збору до державного бюджету податкових платежів по Україні.

У розрізі основних податків до Держбюджету надійшло податку на прибуток – 12,3 млрд.грн., податку на додану вартість – 7,9 млрд.грн., акцизного податку – 4,6 млрд.грн. та частини чистого прибутку – 0,9 млрд.грн.

Слід відзначити зростання надходжень з податку на прибуток у травні 2017 року порівняно з травнем 2016 року на 6 млрд.грн., або в 2 рази.

Які суб’єкти господарювання належать до сільськогосподарських товаровиробників з метою визначення об’єкта оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Відповідно до п.п.«ж» п.п.266.2.2 п.266.2 ст. 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Згідно з п.п.14.1.235 п.14.1 ст.14 ПКУ сільськогосподарський товаровиробник – це юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у категорії 106.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Дніпропетровська митниця ДФС з початку року забезпечила понад 179,8 млн. грн. на ремонт доріг

За результатами січня-травня 2017 року в рамках експерименту з фінансового забезпечення здійснення заходів на реконструкцію та поточний ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення, а також поліпшення дорожньої інфраструктури, Дніпропетровською митницею ДФС до бюджету Дніпропетровської області направлено 179,8 млн. грн.

Нагадуємо, минулого року Кабінетом Міністрів України започатковано митний експеримент, спрямований на розвиток інфраструктурних об’єктів, в тому числі з фінансового забезпечення реконструкції та поточного ремонту автомобільних доріг. В рамках експерименту здійснюється перерахування 50% від перевиконання щомісячних планових митних платежів у спеціальні фонди відповідних регіональних бюджетів.

Завдяки плідній співпраці Дніпропетровської митниці ДФС та Дніпропетровської обласної державної адміністрації у 2017 році вдалося виконати ремонтні роботи доріг, які понад 15 років не ремонтувалися: Кіровоград - Кривий Ріг – Запоріжжя та Дніпропетровськ – Царичанка – Кобеляки – Решетіловка.

Дніпропетровська митниця ДФС у своїй роботі і надалі докладатиме максимальні зусилля для покращення благоустрою області.

Контроль за обігом і оподаткуванням підакцизних товарів у Дніпропетровській області

16 червня в прес-центрі Інформаційного агентства «МОСТ-ДНЕПР» відбулася прес-конференція на тему: «Контроль за оборотом і оподаткуванням підакцизних товарів у Дніпропетровській області» за участі представника управління контролю за обігом і оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Андрія Первого.

Андрій Первой повідомив, що з початку року в області проведено 50 фактичних перевірок у сфері обігу підакцизних товарів, в ході яких виявлено 60 порушень законодавства.

«Виявлені наступні порушення: 26 фактів торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензій; 5 фактів торгівлі тютюновими виробами без ліцензії; 5 фактів торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижче мінімальної роздрібної ціни; 6 фактів торгівлі алкогольними напоями на розлив; 4 факти торгівлі тютюновими виробами за цінами, вище максимальних роздрібних; 1 факт торгівлі алкогольними напоями без наявності марки акцизного податку; 1 факт торгівлі тютюновими виробами без наявності марок акцизного податку; 1 факт порушення місця зберігання тютюнових виробів та 1 факт ввезення сировини для виробництва тютюнових виробів без наявності відповідної ліцензії.

За наслідками проведених фактичних перевірок застосовано 6,4 млн. грн. штрафних санкцій.

Так, зокрема, в ході фактичної перевірки одного з підприємств Дніпропетровської області з питань дотримання законодавства у сфері виробництва підакцизних товарів встановлений факт ввезення сировини для виробництва тютюнових виробів без наявності ліцензії на право виробництва тютюнових виробів. До нього застосовані фінансові санкції у розмірі 5,7 млн. грн.

Також, працівниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області встановлено факт виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв, а саме - напою міцного алкогольного тростинкового (рому). За результатами перевірки підприємством донараховано 7,8 млн. грн.

Чи повинна фізична особа при поданні декларації надавати довідку про отримані у звітному році доходи з метою використання права на податкову знижку?

Відповідно до п.п.«в» п.176.1 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) за встановленою формою.

На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку на доходи фізичних осіб, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у декларації з цього податку.

Враховуючи вищевикладене, фізична особа, яка зобов’язана подавати декларацію, відповідно до вимог ПКУ, або має право скористатися податковою знижкою, повинна на вимогу контролюючого органу надати разом із такою декларацією довідку про отримані у звітному році доходи.

При цьому, п.п.«в» п.176.2 ст.176 ПКУ передбачено, що особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку.

Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у категорії 103.05 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Внесено зміни до форми звіту про контрольовані операції

16.06.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.04.2017 №468 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 22.05.2017 за №652/30520) (далі – Наказ №468), яким внесено зміни до форми звіту про контрольовані операції (далі – Звіт) та до Порядку складання Звіту про контрольовані операції (далі – Порядок), затверджених наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 №8, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.02.2016 за №187/28317.

Так, зокрема:

► у додатку до Звіту у таблиці «Відомості про контрольовані операції»:

- у графі 20 «Загальна вартість операції (без вирахування непрямих податків) (грн)» слова «без вирахування» замінено словами «за вирахуванням»;

- доповнено графу 23 «Цифрове значення показника рентабельності» словами «контрольованих операцій»;

- з’явилася нова графа 25 «Сторона, що досліджується»;

► у новій редакції викладено додаток до Звіту «Інформація про пов’язаність осіб».

Також у новій редакції, зокрема, викладено пункти 1 – 3 розділу І «Загальні положення» Порядку внаслідок змін терміну подання Звіту (з 1 травня на 1 жовтня), збільшення вартісних критеріїв для визнання операції контрольованими.

Крім того, у Порядку детальніше викладено інформацію та уточнено графи у додатку 1 до Порядку «Код підстави віднесення господарських операцій до контрольованих».

Наказ №468 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 16.06.2017 №47.

Надання узагальнюючих податкових консультацій з 01.04.2017

Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон №1797) внесено зміни, зокрема, до статей 52 та 53 глави 3 «Податкові консультації» Податкового кодексу України (далі – ПКУ), які набрали чинності з 01.04.2017.

Пунктом 52.6 статті 52 ПКУ з урахуванням змін, внесених Законом №1797, визначено, що центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, проводить періодичне узагальнення індивідуальних податкових консультацій, а також аналізує обставини, що свідчать про неоднозначність окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, шляхом надання узагальнюючих податкових консультацій, які затверджуються наказом цього органу.

Узагальнюючі податкові консультації підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, протягом п’яти календарних днів з дня їх надання.

ДФС: Податкова звітність приймається та обробляється у встановленому порядку

Враховуючи появу останнім часом у ЗМІ інформації щодо проблем з поданням податкової звітності, Державна фіскальна служба України повідомляє, що станом на 16 червня поточного року звітність, у тому числі із податку на додану вартість, приймається та обробляється у встановленому порядку.

Для забезпечення платникам можливості подання звітності в електронному вигляді на офіційному веб-порталі ДФС функціонує рубрика «Електронна звітність».

Платники та розробники програмних забезпечень мають можливість отримати актуальні інформаційно-аналітичні матеріали, нормативне забезпечення, розроблені, відповідно до формату (стандарту), електронні формати для запровадження подання звітності, електронних сервісів та інших документів до органів ДФС.

Також повідомляємо, що відповідно до пункту 74.2 статті 74 Податкового кодексу України, починаючи з 01.04.2017 у тестовому режимі функціонує система автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (СМКОР).

У зв’язку з цим, протягом квітня - червня 2017 року проводяться технічні та регламенті роботи, які пов’язані з тестовим режимом роботи СМКОР та протягом яких здійснюється доопрацювання як Єдиного реєстру податкових накладних, так і інших інформаційних систем ДФС.

Водночас нагадуємо, що відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України підтвердженням продавцю прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція, яка в електронному вигляді надсилається протягом операційного дня.

Якщо протягом цього часу не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, то така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Чи мають право релігійні організації при продажу релігійно-обрядової атрибутики та наданні обрядових послуг проводити розрахункові операції без застосування РРО?

Відповідно до ст.10 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами доповненнями, перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування РРО є обов’язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної економічної, фінансової політики.

Згідно із п.14 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 №1336 (далі – Постанова №1336), без застосування РРО з використанням розрахункових книжок і книг обліку розрахункових операцій дозволено здійснювати продажу предметів релігійно-обрядової атрибутики та наданні обрядових послуг релігійними організаціями.

Граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) на один суб’єкт господарської діяльності встановлено у сумі 200 тис. грн. У разі перевищення зазначеного граничного розміру застосування РРО є обов’язковим (п.2 Постанови №1336).

Відповідно до п.2 Додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 №121 «Про терміни переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій» зі змінами та доповненнями, у разі перевищення граничного розміру розрахункових операцій, суб’єкт підприємницької діяльності зобов’язаний у місячний термін з дати перевищення річного обсягу розрахункових операцій зареєструвати РРО та проводити розрахунки з застосовуванням РРО.

Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у категорії 109.04 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

До уваги фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої та другої груп

Відповідно до пункту 295.1 статті 295 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої та другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Пунктом 295.2 статті 295 ПКУ визначено, що нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

З урахуванням вищевикладеного, граничний термін сплати авансового внеску з єдиного податку на червень 2017 року для платників єдиного податку першої та другої груп – 20 червня 2017 року.

Несплата (неперерахування) фізичною особою – платником єдиного податку, визначеною підпунктами 1 і 2 пункту 291.4 статті 291 ПКУ (платники єдиного податку першої та другої груп), авансових внесків єдиного податку у порядку та у строки, визначені ПКУ, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50% ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку відповідно до ПКУ (п.122.1 ст.122 ПКУ).

Змінено порядки проведення моніторингу контрольованих операцій і опитування уповноважених, посадових осіб та/або працівників платника податків з питань трансфертного ціноутворення

16.06.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.04.2017 №470 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 22.05.2017 за №651/30519) (далі – Наказ №470), яким внесено зміни до Порядку проведення моніторингу контрольованих операцій та Порядку опитування уповноважених, посадових осіб та/або працівників платника податків з питань трансфертного ціноутворення, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 14.08.2015 №706, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1055/27500 та №1056/27501 відповідно.

Зокрема, Наказом №470 встановлено, що платники податків зобов’язані подавати інформацію, визначену у запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту.

У разі виявлення під час первинного аналізу інформації про здійснені контрольовані операції факту застосування платником податку під час здійснення контрольованих операцій умов, що не відповідають принципу «витягнутої руки», платник податку має право самостійно провести коригування ціни контрольованої операції та сум податкових зобов’язань відповідно до підпункту 39.5.4.1 пунктe 39.5 статті 39 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Результати первинного аналізу враховуються контролюючим органом при прийнятті рішення про направлення платнику податку запиту про надання документації згідно з підпунктом 39.4.4 пункту 39.4 статті 39 ПКУ та використовуються для подальшого аналізу звітів про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення, поданих платником податків відповідно до вимог п.39.4 ст.39 ПКУ, а також вирішення питання призначення перевірки платника податків з питань дотримання принципу «витягнутої руки».

Наказ №470 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 16.06.2017 №47.

Бюджети місцевих громад Дніпропетровщини отримали більше 1 млрд. 540 млн. грн. плати за землю

Власники та орендарі земельних ділянок Дніпропетровської області за п’ять місяців 2017 року поповнили місцеві бюджети на 1 млрд. 540,9 млн. грн., зокрема, 1 млрд. 460,4 млн. грн. сплачено юридичними особами та 80,5 млн. грн. – фізичними особами. Фактичні показники аналогічного періоду минулого року перевищено на 231,0 млн. грн., або на 17,6 відсотків.

Орендна плата за користування землею та земельний податок є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць області і становить 19 відсотків до їх загальних надходжень.

Як зазначає в.о. начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Ольга Маласай: «Плата за землю – це бюджетоформуючий платіж наших територій, тому його адміністрування під особливим контролем. Акцент у цьому напрямку роботи ставимо на те, аби жоден гектар ріллі, пасовищ, земельних ділянок, які виділені під ведення бізнесу, не пройшов повз оподаткування. Сільські і селищні ради на місцях володіють ситуацією із землевідведенням і землекористувачами, тому тісна співпраця із органами Державної фіскальної служби дає позитивні результати».

Основні показники діяльності Дніпропетровської митниці ДФС у травні 2017 року

У травні 2017 року у зоні діяльності Дніпропетровської митниці ДФС здійснено митне оформлення зовнішньоторгівельних операцій суб’єктів господарської діяльності на суму близько 15,3 млрд. грн. З цієї кількості імпортовано товарів на суму близько 7,4 млрд. грн., експортовано на суму близько 7,9 млрд. грн., що складає, відповідно, 48% (імпорт) та 52% (експорт) загального обсягу зовнішнього товарообміну. У порівнянні з квітнем 2017 року цей обсяг зменшився на 15%, при цьому, об’єми імпорту зменшились на 0,33%, а експорту – на 25,5%.

Протягом травня 2017 року Дніпропетровською митницею ДФС оформлено 14 196 МД, з яких 42,4% - в митному режимі «імпорт» та 47,9 – в митному режимі «експорт».

Фіскальною службою значна увага приділяється спрощенню митних процедур та скороченню часу, який суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності витрачають на оформлення товарів. Результатом роботи митниці, спрямованої на покращення сервісу, є стабільні показники середнього часу митного оформлення імпортних та експортних операцій, які складають 1 ч. 13 хв. та 31 хв. відповідно.

Мирослав Продан: ДФС продовжує втілювати кращі європейські практики адміністрування податків

Вже наступного тижня у Києві розпочне свою роботу 21-а Генеральна Асамблея Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (ІОТА). Україна влітку 2016 року отримала право головування в цій впливовій міжнародній Організації. Цілий рік країна була майданчиком для зустрічей та обміну досвідом, інформацією та дискусій серед європейських колег-податківців.

«Європейська спільнота в 2016 році підтримала головування України в ІОТА, продемонструвавши довіру до української податкової системи, як такої, що динамічно розвивається та відповідає сучасним технологічним стандартам. Державна фіскальна служба України знаходиться в процесі імплементації та продовжує втілювати кращі європейські практики адміністрування податків», - зазначив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

На сесії Генасамблеї очікується участь 45 делегацій. Зокрема, міжнародні податківці дискутуватимуть та генеруватимуть ідеї щодо вдосконалення податкового законодавства, наприклад, щодо оподаткування сфери електронної комерції. На порядку денному також – запровадження та розвиток сервісів для платників податків та зниження адміністративного навантаження, зменшення витрат на податкове адміністрування, боротьба з ухиленнями від сплати податків та податковим шахрайством, а також впровадження найсучасніших інформаційних технологій у процеси прийняття та обробки податкової звітності, аудиту та обліку.

Співробітництво України з ІОТА триває з 1999 року, а у вересні 2003 року було схвалено рішення щодо набуття Україною асоційованого членства в Організації. У травні 2006 року в м. Будапешті під час 10-ої Генеральної асамблеї ІОТА у результаті голосування абсолютною більшістю голосів Україну було прийнято у повноправні члени Організації.

Представники Офісу технічної допомоги Казначейства США провели тренінг за напрямом управління персоналом

У рамках реалізації Програми Офісу технічної допомоги Казначейства США для Державної фіскальної служби України відбувся перший навчальний тренінг з управління персоналом (HR) за участі представників підрозділів по роботі з персоналом органів ДФС.

Навчальний тренінг проходив на базі Всеукраїнського центру підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Програма навчального курсу складалася з наступних модулів: функції та обов’язки менеджерів з управління персоналом, підбір і розвиток персоналу, виявлення та урегулювання конфліктів, ефективні комунікації, інструментарій керівника HR для підвищення ефективності діяльності співробітників, ефективне використання резюме як засобу для рекрутингу та відбору.

“Саме кадрові підрозділи в органах ДФС стануть “агентами змін” та “консультантами” для керівництва та працівників, забезпечать надійний канал зв’язку між ними. Сподіваюсь, що успішне впровадження цього навчального тренінгу та подальша плідна співпраця ДФС з Офісом технічної допомоги стануть важливим кроком на шляху удосконалення та змін у процесах управління персоналом в органах ДФС”, – зазначила директор Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом Тетяна Пажитнова.

Нагадаємо, що у рамках реалізації Програми Офісу технічної допомоги Казначейства США для Державної фіскальної служби України у грудні 2016 року пройшов апробацію пілотний проект - навчальний тренінг “Введення до основних програм управління людськими ресурсами” для працівників підрозділів по роботі з персоналом ГУ ДФС у м. Києві та Київській області, Київської міської та Київської митниць ДФС, Офісу великих платників податків ДФС.

Про законність діяльності МАФів у м.Дніпро в програмі «Грані»

Питання законності діяльності МАФів у м.Дніпро обговорювалися під час прямого ефіру в телевізійній програмі «Грані» 34 каналу телебачення м.Дніпра.

В програмі, крім представників департаменту торгівлі міської Ради, комунального підприємства «Благоустрій» і патрульної поліції м.Дніпра взяла участь заступник начальника відділу управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Лариса Воробйова.

Під час передачі розглянуто актуальні питання щодо діяльності МАФів у м.Дніпро, шляхи приведення роботи МАФів до законодавчо встановлених норм, контролю за виконанням роботодавцями законів про працю, підсумки роботи, яку проводять органи виконавчої влади в напрямку легалізації заробітної плати.

Відвідувачі ЦОПу з початку року отримали 94423 послуги

За січень-травень 2017 року відвідувачам ЦОПу при ДПІ у Чечелівському районі м. Дніпра надано 19084 послуги, в тому числі адміністративних - 716. Фахівці ЦОПу прийняли 15958 податкових звітів, 1637 листів та звернень, видано 224 реєстраційних номерів облікової картки платника податків, надано 773 консультації, зареєстровано 45 книг обліку доходів і витрат платника єдиного податку, надано 67 витягів з реєстру платників єдиного податку, зареєстровано 43 реєстратори розрахункових операцій та 111 книг обліку розрахункових операцій, 44 розрахункові книжки та інші.

Нагадуємо, що у Центрі обслуговування платників оформлено інформаційні та тематичні стенди з необхідною інформацією. Ознайомитись з останніми змінами до податкового законодавства можна з екрана монітора, розміщеного у ЦОПі. Для зручності платників забезпечено доступ до мережі Інтернет, обладнані місця для заповнення звітності та очікування. Для вивчення громадської думки про роботу Центру встановлено скриньки для заяв та пропозицій.

«У нашому Центрі обслуговування платників громадяни і представники бізнесу можуть отримати безоплатні адміністративні послуги. Окрім того, фахівці ЦОП завжди допоможуть у заповненні звітів і проконсультують з найактуальніших питань податкового законодавства», - зазначає начальник управління обслуговування платників ДПІ Алла Свірська.

Збільшився максимальний розмір нарахованого ЄСВ

ДПІ у Чечелівському районі м. Дніпра повідомляє, що у зв’язку з підвищенням з 1 травня 2017 року розміру прожиткового мінімуму (1684 грн. для працездатних осіб), зросла максимальна величина доходу застрахованої особи, на яку нараховується єдиний внесок, яка становить 42 100 грн. (25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який встановлений в місяці нарахування доходу). Відповідно збільшився максимальний розмір нарахованого ЄСВ. З 1 травня 2017 року він становить 9262 грн. (42 100 грн. х 22%) або 3540,61 грн. (42 100 грн. х 8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юридична особа.

Крім того, розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги по вагітності й пологах у розрахунку на місяць не повинні перевищувати максимальну величину бази нарахування ЄСВ, тобто 42 100 грн.

Без змін залишився розмір мінімального страхового внеску (704 грн.) для платників єдиного податку 2 і 3 груп, самозайнятих осіб, ФОП на загальній системі оподаткування та 352 грн. для платників єдиного податку 1 групи.

«Пульс» - сервіс для платників

Дбаючи про платників податків ДПІ у Чечелівському районі м. Дніпра в черговий раз нагадує про роботу телефонної лінії «Пульс».

Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» діє за єдиним телефонним номером (044) 284-00-07, та створений для оперативного реагування та вирішення проблем, з якими звертаються платники до органів ДФС України.

Сервіс «Пульс» працює в режимі швидкої допомоги платникам податків, адже це гарантований двосторонній зв’язок. Також це ефективний засіб вирішення питань і повноцінний консультаційний центр.

Питання, які надходять, розглядаються протягом доби та вирішуються по суті, відповідно до чинного законодавства. Але є такі звернення, що потребують додаткового опрацювання. У будь-якому випадку, заявник обов’язково отримує повідомлення про результати перевірки даних та вжиті заходи.

Ефективна робота сервісу «Пульс» допомагає налагодити взаємодію та взаєморозуміння на шляху створення сервісної служби.

Шановні платники податків !

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що з метою забезпечення належного виконання вимог статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Закону України від 6 вересня 2012 року № 5203-УІ «Про адміністративні послуги» наказом ДФС України від 28.02.2017р. №150 внесено зміни до наказу ДФС від 24.10.2014 № 213 «Про затвердження Рекомендацій щодо організації роботи головних управлінь ДФС України із приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами».

Відповідно зазначеного Наказу №150 організовано роботу з приймання документів та видачі ліцензій у центрах обслуговування платників, що діють на районному рівні, у межах надання адміністративних послуг у сфері ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

ЦОП при ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра надає адміністративну послугу щодо приймання документів та видачу ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами у залі №1 (каб.104). Відповідальною особою за приймання документів та видачі ліцензій є головний державний інспектор відділу електронних сервісів і звітності, організації розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації, організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг управління обслуговування платників Однороженко Дар’я Дмитрівна. Телефон для консультацій: 377-46-18.

Мирослав Продан: 95% платників добровільно сплачують податки

Державна фіскальна служба України фіксує досить високий рівень сумлінності платників податків протягом останнього часу. Так, 95% платників добровільно декларують та сплачують свої податки. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при ДФС, яке відбулось 20 червня.

«Протягом 2017 року відзначається тенденція до щомісячного перевиконання, порівняно з відповідним періодом минулого року, показників збору з надходжень до загального фонду державного бюджету. Так, у І півріччі очікуються надходження у розмірі 355,1 млрд. грн., що на 27,7%, або на 77,1 млрд. грн. перевищує відповідний показник минулого року», – розповів Мирослав Продан.

За його словами, такої динаміки вдалося досягти завдяки сумлінності платників та змінам в адмініструванні податків. Важливою новацією цього року, яка схвально сприйнята та позитивно оцінена бізнесом, стало впровадження електронного реєстру відшкодування ПДВ.

«Завдяки прозорості процесу відшкодування практично зникли всі спірні моменти. Майже всі суми відшкодовуються за результатами камеральної перевірки протягом 30 днів. Зокрема, у травні, при заявлених до відшкодування 9,8 млрд. грн., платникам оперативно було повернуто 9,3 млрд. грн. Це переконливо свідчить про те, що проблему відшкодування ПДВ ми нарешті зняли», – підкреслив очільник ДФС.

На черзі, як підкреслив Мирослав Продан, вирішення питання з повернення переплат минулих періодів з податку на прибуток та невідшкодованих залишків ПДВ.

Відзначив керівник фіскальної служби і позитивну тенденцію зростання сплати податку на прибуток. У І кварталі цього року платниками було задекларовано 20,2 млрд. грн.. податку, що на 6,4 млрд. грн.. перевищує показник І кварталу 2016 року.

«Якщо така динаміка сплати податку на прибуток зберігатиметься і надалі ми зможемо повернути всі переплачені платниками кошти за минулі періоди», – наголосив Мирослав Продан.

Розповів очільник ДФС і про пріоритетні плани фіскальної служби на найближчий час. Так, фахівці служби активно працюють над впровадженням в Електронному кабінеті платника всіх електронних сервісів, які надаються ДФС, що дозволить розширити можливості платників в отриманні інформації. В пріоритетах також підтримання формату електронного відшкодування ПДВ та системи управління ризиками при адмініструванні цього податку, яка з 1 липня вже працюватиме у штатному режимі.

Крім того, учасники засідання обговорили пропозиції щодо внесення змін до Податкового кодексу.

«Ми зацікавлені у конструктивній співпраці з бізнесом та відкриті до діалогу. Переконаний, що Інвестиційна рада може стати тим консультативним та переговорним майданчиком з правом дорадчого голосу, де ми з вами зможемо спільно ініціювати зміни в законодавстві, знаходити виважені рішення та консолідовані позиції з подальшим їх донесенням до нормотворців», – зазначив Мирослав Продан.

Учасники Інвестради домовилися про подальшу системну роботу. Так, зокрема, наступне засідання було вирішено присвятити обговоренню змін до податкового законодавства в контексті прийняття бюджетного кодексу на 2018 рік.

Спрощення допуску товарів українського походження до ринків Європейського Союзу, на які встановлено тарифні квоти в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Доповненням до Додатку І-А1 до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони визначено індикативну сукупність тарифних квот для імпорту в Європейський Союз товарів українського походження (всього 36 товарних позицій - зерно, м’ясо, мед тощо).

Європейським Союзом Регламентом від 18 грудня 2015 року № 2405/2015 було встановлено, що підставою для надання тарифних квот товарам українського походження є сертифікат з перевезення форми EUR.1.

Разом з цим, відповідно до статтей 16 та 22 Протоколу 1 «Щодо визначення Концепції «Походження товарів» і методів адміністративного співробітництва» до Угоди, крім сертифіката з перевезення форми EUR.1, українське походження товарів може бути підтверджено на підставі «декларації інвойс», яка складається експортером на інвойсі, повідомленні про доставку чи будь-якого іншому комерційному документі, який описує розглядувані товари достатньо детально для того, щоб їх можна було ідентифікувати.

Декларація інвойс може бути складена:

затвердженим експортером у розумінні статті 23 вказаного Протоколу,

або

експортером будь-якої партії товару, що складається з одного чи декількох місць товарів, що походять з певної країни, сукупна вартість яких не перевищує 6000 євро.

Текст декларації інвойс наведено у Додатку IV до Протоколу 1.

На звернення ДФС 9 червня 2017 року Європейським Союзом видано пояснення за № Taxud.a.4 (2017) 3347841 для митних адміністрацій країн ЄС, яким прийнято рішення про застосування до товарів українського походження, на які встановлено тарифні квоти, механізму підтвердження походження на підставі як сертифікатів з перевезення форми EUR.1 так і декларацій інвойсів, як передбачено статтями 16 та 22 Протоколу 1 «Щодо визначення Концепції «Походження товарів» і методів адміністративного співробітництва» до Угоди.

Таким чином на сьогодні врегульовано питання спрощеного допуску до ринків Європейського Союзу товарів українського походження, на які встановлено тарифні квоти в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Внутрішня безпека ГУ ДФС у Дніпропетровській області провела 71 перевірку

Протягом січня - травня поточного року управлінням внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області проведено 71 перевірку в територіальних підрозділах ГУ.

За результатами перевірок управлінням внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області винесено 15 подань керівникам ДПІ (ОДПІ) для вжиття заходів реагування щодо усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 20 працівників ГУ ДФС області та Дніпропетровської митниці ДФС; оголошено 9 підозр працівникам фіскальної служби; до суду скеровано 6 обвинувальних актів.

З метою недопущення на вакантні та керівні посади в органах ДФС осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, у поточному року проведено перевірки 348 кандидатів на працевлаштування. За підсумками перевірок 9 претендентам відмовлено у прийомі на службу.

ДФС запроваджує новий електронний сервіс

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) на головній сторінці офіційного веб-порталу (http://sfs.gov.ua) у розділі електронного сервісу «Електронна звітність» повідомила наступне.

З метою надання допомоги платникам податків при виконанні ними вимог п.16 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (із змінами і доповненнями) ДФС запроваджує новий електронний сервіс «Обмін розрахунками коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в електронному вигляді між контрагентами».

Вимоги до електронних документів для здійснення обміну та до засобів надсилання документів:

1. Формат документу повинен відповідати Формату (стандарту) електронного документа звітності суб’єктів господарювання (наказ Міністерства доходів і зборів від 29.11.2013 №729).

2. Формат транспортного повідомлення відповідає вимогам уніфікованого формату транспортного повідомлення при інформаційній взаємодії платників податків і ДФС.

3. Електронний документ надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку SOAP.

4. Для криптографічних перетворень використовуються сертифіковані засоби ЕЦП, що відповідають законодавству України. Такі засоби наразі використовуються для підписання і шифрування електронних документів, що подаються до ДФСУ.

Інструкція з використання програмного забезпечення розміщена на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням

http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/aktualni-novovvedennya/201249.html

ДФС звернула увагу платників податків, що з 16.06.2017:

- підписання електронних документів для сервісу обміну розрахунками коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в електронному вигляді між контрагентами здійснюється окремим сертифікатом, призначеним для накладання електронного цифрового підпису:

Шлюз ДФС (Сервіс обміну документами 2017)-5792906.cer (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/aktualni-novovvedennya/201249.html);

- зашифрування електронних документів для сервісу обміну розрахунками коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в електронному вигляді між контрагентами здійснюється окремим сертифікатом, призначеним для шифрування:

Шлюз ДФС (Сервіс обміну документами 2017)-5792907.cer (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/aktualni-novovvedennya/201249.html).

Про зміни, внесені до декларації акцизного податку, та терміни звітування за новою формою

06.06.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 24.04.2017 №451 «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 17.05.2017 за №630/30498 (далі – Наказ №451).

Наказом №451 внесено зміни до форми декларації акцизного податку (далі – Декларація) і Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №105/26550) зі змінами.

Державна фіскальна служба України з метою забезпечення належного декларування податкових зобов’язань з акцизного податку та у зв’язку з набранням чинності Наказу №451 повідомила наступне.

Зазначеним Наказом, зокрема, внесено зміни до таких розділів Декларації:

- розділу А «Податкові зобов’язання із спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольний напоїв, пива та продуктів із вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше» – технічна правка у частині визначення показника графи А10;

- розділу Б «Податкові зобов’язання з тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну (в тому числі тютюнової сировини, тютюнових відходів)» – код операції Б7 доповнено новою операцією, яка звільняється від оподаткування згідно з п.п.213.3.13 п.213.3 ст.213 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) (операції з неферментованою (непереробленою) тютюновою сировиною);

- розділу В «Податкові зобов’язання з реалізації пального» – розділ доповнено рядком за кодом В17 щодо декларування суми пільг з операцій, визначених пунктами 213.2, 213.3 статті 213 та статтею 229 розділу VI Кодексу, застосування яких зупинено для платників податків, місцезнаходженням (місцем проживання) та/або місцем здійснення діяльності яких є територія населених пунктів на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення (підпункт 38.5 пункту 38 підрозділу 10 розділу XX Кодексу);

- розділу Д «Податкові зобов’язання з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» – у колонці «Код показника додатка» змінено назву показника Д.6 з «Усього за розділами І, II» на «Усього».

У зв’язку зі скасуванням акцизного податку з роздрібного продажу пального з 01.01.2017 суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію пального, не заповнюють розділ II додатка 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» (далі – додаток 6) до Декларації.

Розділ II додатка 6 до Декларації заповнюється лише у разі подання суб’єктами господарювання, які здійснюють роздрібний продаж пального, уточнюючої Декларації за відповідними операціями, що були здійснені до 01.01.2017 та задекларовані у звітності, поданій до 21.01.2017, тобто наданій за грудень 2016 року.

Також уточнено визначення осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті, та враховано, що номер паспорта громадянина України, який: виготовлено у формі картки, містить дев’ять цифр та не містить серію.

З урахуванням вказаних змін до розділів Декларації внесено аналогічні зміни до додатків до Декларації та відповідних розділів Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку.

Згідно з частиною другою п.46.6 ст.46 Кодексу до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Враховуючи норми п.46.6 ст.46 Кодексу, особи, визначені ст.212 Кодексу платниками акцизного податку, вперше подають декларацію акцизного податку з урахуванням змін, внесених Наказом №451, не пізніше 20 серпня 2017 року за липень 2017 року.

Згідно з п.120.1 ст.120 Кодексу неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу у розмірах, передбачених цією статтею, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы вакцинировались, но все равно заболели COVID-19?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама