Інформує ДПІ у Чечелівському районі м. Дніпра

2017-05-10 21:12 852 Подобається

Внутрішньою безпекою ДФС викрито митників-хабарників

Співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки ДФС спільно з працівниками Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ та прокуратури м. Києва задокументовано факт одержання неправомірної вигоди у сумі 450 євро групою службових осіб митного поста «Аеропорт Київ (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС.

Встановлено, що вказані кошти митники вимагали та одержали від громадянина України за сприяння у безперешкодному переміщенні товарів підакцизної групи через державний кордон України.

За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження зач. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України («прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»).

Під час проведення зазначених заходів, виявлено причетність інших працівників митниці до протиправної діяльності.

Наразі проводяться першочергові слідчі дії за місцем проживання службових осіб, причетних до злочинної діяльності.

У ДФС обговорили співпрацю з Мальтійським Орденом

Напрями співпраці Державної фіскальної служби України та Мальтійського Ордену обговорювалися під час зустрічі в.о. Голови ДФС Мирослава Продана та Надзвичайного і Повноважного Посла Суверенного Військового Мальтійського Ордену в Україні Антоніо Ґаззанті Пульєзе ді Котроне.

«Ми високо оцінюємо місію Мальтійського Ордену та допомогу, яку він надає Україні, починаючи з 1991 року. У свою чергу фіскальна служба докладає усіх зусиль у рамках своїх повноважень для сприяння благодійній діяльності як українських волонтерів, так і міжнародних організацій. Ми відкриті до діалогу та налагодження співпраці у цьому напрямі», - підкреслив Мирослав Продан.

Учасники зустрічі обговорили питання митного оформлення гуманітарних вантажів під час їх ввезення в Україну, а також розглянули діяльність благодійних та волонтерських організацій, які діють за підтримки Мальтійського Ордену.

Довідково.

Суверенний Військовий Орден Госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти заснований у Єрусалимі 960 років тому. Місією Мальтійського Ордену є служіння бідним, хворим, біженцям та іншим людям, залишеним напризволяще.

Мальтійський Орден підтримує двосторонні дипломатичні відносини із більш ніж сотнею держав, серед яких Італійська Республіка, Святий Престол (Ватикан) і Україна (з 1991 року).

ДФС проводитиме ІІІ Міжнародні змагання кінологічних команд

11-12 травня 2017 року у м. Тернопіль на базі Тернопільського національного економічного університету відбудуться ІІІ Міжнародні змагання кінологічних команд з пошуку наркотичних засобів, зброї, набоїв та тютюнових виробів, організовані Державною фіскальною службою України.

До участі у змаганнях запрошено кінологічні команди митних служб: Азербайджанської Республіки, Республіки Молдова, Грузії, Республіки Білорусь, Республіки Польща, Федеративної Республіки Німеччина, Республіки Болгарія, Словацької Республіки, Чеської Республіки, Турецької Республіки; кінологічні команди правоохоронних органів і організацій України: Державної фіскальної служби України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Державного підприємства міжнародних авіаліній «Бориспіль».

Також запрошено представників: Всесвітньої митної організації, проекту TWINNING, Посольства ФРН в Україні, Консультативної місії ЄС (EUAM), Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM), Кінологічної спілки України.

Метою проведення заходу є набуття міжнародного досвіду професійної підготовки та використання кінологічних команд.

Змагання з пошукової роботи включатимуть:

1. Пошук наркотичного засобу, зброї, набоїв та тютюнових виробів у легковому автотранспорті.

2. Пошук наркотичного засобу, зброї, набоїв та тютюнових виробів у вантажному автотранспорті.

3. Пошук наркотичного засобу, зброї, набоїв та тютюнових виробів у багажі.

4. Пошук наркотичного засобу, зброї, набоїв та тютюнових виробів у приміщенні.

Проведення змагань

Відкриття змагань

11 травня 2017 року

з 9.00 до 10.00

Проведення змагань

11 травня 2017 року

з 10.40 до 13.00

Проведення змагань

11 травня 2017 року

з 14.40 по 16.30

Проведення змагань

12 травня 2017 року

з 9.10 до 12.00

Проведення змагань

12 травня 2017 року

з 12.40 до 14.50

Закриття змагань, нагородження учасників та спілкування з представниками ЗМІ

12 травня 2017 року

з 16.00 до 17.30

Адреса: м. Тернопіль, вул. Львівська, 11,

Тернопільський національний економічний університет

Контактна особа:

Васильків Олена В’ячеславівна,

роб.тел. (0352) 47-50-63, моб.тел. +380678013245

e-mail: [email protected]

За зниженими ставками акцизу у І кварталі розмитнено більше 11 тисяч автомобілів

У січні – березні 2017 року за зниженими ставками акцизного збору на вживані транспортні засоби було розмитнено 11 004 імпортних автомобілів. До бюджету надійшло 884 млн. гривень платежів.

Найбільше вживаних авто у І кварталі поточного року було ввезено з Німеччини – понад 4,9 тис. та з Франції – майже 2,3 тис. автомобілів.

Загалом, за три місяці поточного року в Україну імпортовано понад 21,9 тис. легкових автомобілів загальною вартістю 416,9 млн. дол. США. До бюджету сплачено майже 4,3 млрд. грн. платежів.

За цей період було порушено 92 справ щодо незаконного переміщення автомобілів на загальну суму понад 7,6 млн. гривень. Найбільше автомобілів з порушеннями митних правил були ввезені з Польщі – 42 авто та Угорщини – 28 легкових автомобілів.

Довідково.

Знижені ставки акцизного збору розповсюджується на транспортні засоби, виготовлені після 1 січня 2010 року, та діятимуть до 31 грудня 2018 року. Нормами Закону Україну від 31 травня 2016 року №1389 «Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів» встановлено, що знижені ставки акцизного податку не застосовуються якщо легкові автомобілі мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України.

Дніпропетровська митниця ДФС з початку року спрямувала 100 млн.грн. на реконструкцію доріг

З початку 2017 року Дніпропетровською митницею ДФС до Державного бюджету України забезпечено надходження 6011,3 млн.грн., що на 17,8 % або на 909 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року.

Загальне перевиконання індикативних показників доходів загального та спеціального фондів Державного бюджету України з початку року становить понад 185 млн. грн.

У рамках експерименту з фінансового забезпечення здійснення заходів на реконструкцію та поточний ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення, а також поліпшення дорожньої інфраструктури на реконструкцію доріг Дніпропетровською митницею ДФС направлено у лютому 22 млн. грн., у березні 33 млн. грн., в квітні майже 45 млн. грн.

Податкові наслідки за неподання фізичною особою річної податкової декларації про майновий стан і доходи

Відповідно до п.п.20.1.1 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) контролюючі органи мають право запрошувати платників податків, зборів, платежів або їхніх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків, зборів, платежів, дотримання вимог законодавства з інших питань. Письмові повідомлення про такі запрошення надсилаються в порядку, встановленому ст.42 ПКУ, не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня запрошення, в яких зазначаються підстави запрошення, дата і час, на які запрошується платник податків (представник платника податків).

Платники податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) зобов’язані подавати податкову декларацію за встановленою формою у визначені строки у випадках, коли згідно з нормами цього розділу таке подання є обов’язковим.

Платники податку на доходи фізичних осіб зобов’язані на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку (п.п.«в» п.176.1 ст.176 ПКУ).

Якщо платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом, контролюючий орган у відповідності до п.п.78.1.2 п.78.1 ст.78 ПКУ має право проводити документальні позапланові перевірки.

Згідно з п.п.54.3.1 п.54.3 ст.54 ПКУ контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, якщо, зокрема, платник податків не подає в установлені строки податкову декларацію.

За порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності, як фінансова та адміністративна (п.111.1 ст.111 ПКУ).

Відповідно до п.123.1 ст.123 ПКУ самостійне визначення суми податкового зобов’язання платника податків контролюючим органом на підставах, визначених, зокрема, п.п.54.3.1 п.54.3 ст.54 ПКУ, – тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 25% суми визначеного податкового зобов’язання. При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку, – тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50% суми нарахованого податкового зобов’язання.

Водночас, згідно зі ст.1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 №8073-Х неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Звертаємо увагу, що граничний термін подання податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2016 рік для громадян, які зобов’язані їх подати, закінчився 3 травня 2017 року.

Актуально для неприбуткових установ та організацій!

Відповідно до п.п.20.1.1 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) контролюючі органи мають право запрошувати платників податків, зборів, платежів або їхніх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків, зборів, платежів, дотримання вимог законодавства з інших питань. Письмові повідомлення про такі запрошення надсилаються в порядку, встановленому ст.42 ПКУ, не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня запрошення, в яких зазначаються підстави запрошення, дата і час, на які запрошується платник податків (представник платника податків).

Платники податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) зобов’язані подавати податкову декларацію за встановленою формою у визначені строки у випадках, коли згідно з нормами цього розділу таке подання є обов’язковим.

Платники податку на доходи фізичних осіб зобов’язані на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку (п.п.«в» п.176.1 ст.176 ПКУ).

Якщо платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом, контролюючий орган у відповідності до п.п.78.1.2 п.78.1 ст.78 ПКУ має право проводити документальні позапланові перевірки.

Згідно з п.п.54.3.1 п.54.3 ст.54 ПКУ контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, якщо, зокрема, платник податків не подає в установлені строки податкову декларацію.

За порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності, як фінансова та адміністративна (п.111.1 ст.111 ПКУ).

Відповідно до п.123.1 ст.123 ПКУ самостійне визначення суми податкового зобов’язання платника податків контролюючим органом на підставах, визначених, зокрема, п.п.54.3.1 п.54.3 ст.54 ПКУ, – тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 25% суми визначеного податкового зобов’язання. При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку, – тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50% суми нарахованого податкового зобов’язання.

Водночас, згідно зі ст.1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 №8073-Х неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Звертаємо увагу, що граничний термін подання податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2016 рік для громадян, які зобов’язані їх подати, закінчився 3 травня 2017 року.

Про заповнення податкової звітності з ПДВ з урахуванням внесених змін

З 01.03.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.02.2017 №276 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за №269/30137 (далі – Наказ №276).

Наказом №276, зокрема, внесено зміни до деяких форм податкової звітності з податку на додану вартість (далі – ПДВ).

У зв’язку із набранням чинності зазначеного Наказу Державна фіскальна служба України у листі від 24.04.2017 №10174/7/99-99-15-03-01-17 (далі – лист ДФС №10174) повідомила про окремі особливості складання податкової звітності з ПДВ, а саме стосовно:

- податкової декларації з ПДВ (далі – декларація);

- додатку 1 до декларації «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1)»;

- додатку 2 до декларації «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)»;

- додатку 3 до декларації «Розрахунок суми бюджетного відшкодування (Д3)»;

- додатку 4 до декларації «Заяви про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4)»;

- додатку 5 до декларації «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)»;

- додатку 9 до декларації «Розрахунок податкових зобов’язань за операціями, визначеними в статті 16¹ Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (ДС9)»;

- уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

- додатку 3 до Порядку заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість «Заява про відмову/зупинення використання пільги, передбаченої пунктом 45 підрозділу 2 розділу XX Кодексу»;

- Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ.

Лист №10174 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-dodanu-vartist/listi-dps/294987.html

Внесено зміни до програмного забезпечення ДФС для формування та подання звітності в електронному вигляді

На головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) в електронному сервісі «Електронна звітність» у розділі «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»» розміщено перелік змін та доповнень до «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»» (версія 1.25.14.0) станом на 28.04.2017.

Так, зокрема, з метою забезпечення приймання та автоматизованої обробки фінансової звітності, яка відповідно до п.46.2 ст.46 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, додано наступні форми (початок дії версій документів з 01.04.2017):

- J0902901Баланс (форма №1);

- J0903001Звіт про результати фінансової діяльності (форма №9д, №9м);

- J0903101Звіт про рух грошових коштів;

- J0903201Баланс (форма №1-дс);

- J0903301Звіт про результати фінансової діяльності (форма №2-дс);

- J0903401Звіт про рух грошових коштів (форма №3-дс);

- J0903501Звіт про власний капітал (форма №4-дс).

Підсумки деклараційної кампанії - 2017

З початку року доходи понад 1 млн. грн. вказали у своїх деклараціях 13 жителів Чечелівського району. Цією категорією громадян задекларовано 33 299,71 тис.грн. доходів, до сплати нараховано 1 618,94 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 183,50 тис.грн. військового збору. Про це повідомили в управлінні доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Чечелівському районі м. Дніпра.

За даними податківців, мільйонери отримали дохід 7877,33 тис.грн. від спадщини та 5437,62 тис.грн. від продажу об’єктів нерухомого майна та 19 984,76 тис.грн. інших доходів.

Загалом з початку року 549 платників подали декларації про майновий стан і доходи. Загальна сума задекларованого доходу становить 88 945,27 тис.грн., до сплати нараховано 4116,01 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, а до державного бюджету – 685,50 тис.грн. військового збору.

Що стосується структури доходів, то за даними податкових декларацій велику частину з них – 34 907,59 тис.грн. становлять доходи, отримані від успадкованого й дарованого майна, 6 995,82 тис.грн. – від продажу рухомого й нерухомого майна. 123 декларації стосувалися отримання податкової знижки в зв’язку з понесеними витратами на навчання, 9 – у зв’язку зі сплатою відсотків за іпотечними кредитами, 31 – зі сплатою страхових внесків за договорами довгострокового страхування життя, 2 – із витратами по оплаті допоміжних репродуктивних технологій та усиновленню дітей. Крім того, платники отримали 5016,76 тис.грн. від надання майна в лізинг (оренду), житловий найм.

Попри завершення деклараційної кампанії, ще до кінця року громадяни можуть скористатися правом на отримання податкової знижки за наслідками 2016 року. На сьогодні 123 осіб скористалися такою можливістю. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню на розрахункові рахунки платників склала 252,40 тис.грн.

Термін сплати податку на доходи та військового збору, зазначених у декларації

ДПІ у Чечелівському районі м. Дніпра нагадує, що у податковій декларації про майновий стан і доходи громадяни відображають суму отриманого доходу за звітний рік, суму сплаченого протягом року податку, та визначають податкове зобов'язання з податку на доходи та військового збору.

Військовий збір розраховується фізичними особами самостійно за ставкою 1,5 відсотки об’єкта оподаткування.

Сума податку на доходи та військового збору, зазначена у податковій декларації за минулий 2016 рік, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня наступного року.

«Єдинникам» другої групи про здійснення кейтерингового обслуговування

ДПІ у Чечелівському районі м. Дніпра інформує, що спрощена система оподаткування є особливим механізмом справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, визначених ст.297 Податкового кодексу, на сплату єдиного податку в порядку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Фізичні особи, які застосовують другу групу спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, мають право на здійснення господарської діяльності з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Пунктом 1.3 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 24.07.2002 № 219 із змінами та доповненнями (далі – Правила), визначено, що заклад ресторанного господарства – організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і (або) доготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів.

Розрахунки за продукцію й надані послуги в закладах (підприємствах) ресторанного господарства здійснюються за готівку та/або в безготівковій формі (платіжні картки, платіжні чеки тощо) із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система тощо) або зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 3.2 Правил).

Слід відмітити, підприємцю, який надає послуги з кейтерингу, пов’язане з постачанням готових страв для подій або протягом визначеного періоду часу, а також із доставки продуктів харчування спортивним або іншим установам на потрібно мати КВЕД 56.2 «Постачаня готових страв».

Враховуючи вищенаведене, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку другої групи, що здійснює діяльність у сфері ресторанного господарства, має право приймати замовлення від суб’єктів господарювання (юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), які перебувають на загальній системі оподаткування, на обслуговування свят, банкетів, інших спеціальних замовлень, оскільки платник єдиного податку під час обслуговування таких замовлень здійснює продаж і організацію споживання продукції власного виробництва і закупних товарів.

Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Податківець майбутнього»

Університет державної фіскальної служби України (м. Ірпінь, Київська область) ініціює проведення Всеукраїнського інтелектуального конкурсу «Податківець майбутнього», метою якого є популяризація податкової та митної грамотності, допомога учням реалізувати творчі здібності.

Інтелектуальний конкурс буде проводитися серед учнів 9 – 11 класів 12 – 13 травня 2017 року на базі Університету державної фіскальної служби України.

Ознайомитися з умовами конкурсу можна на сайті www.nusta.edu.ua.

Шановні ветерани! Дорогі співвітчизники!

Щиро вітаємо вас з Днем пам`яті та примирення і 72-ю річницею перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

У ці дні ми з повагою та сумом вшановуємо пам’ять героїв, які віддали своє життя за свободу та незалежність нашої України у роки Другої світової війни. Із щирою вдячністю згадуємо тих, хто своєю працею наближав перемогу та відновлював країну.

У пам’яті поколінь українців назавжди залишаться приклади військового подвигу та слави наших співвітчизників, їх незламної волі до перемоги та мужності.

Перемога над нацизмом у визвольній боротьбі стала прикладом для наслідування сучасними героями України, які сьогодні зі зброєю відстоюють незалежність та свободу української держави.

Вітаємо наших ветеранів з цим величним святом! Бажаємо всім міцного здоров’я, щастя та довголіття.

Злагоди, добробуту та миру кожній українській родині!

Мирослав Продан: Надходження до зведеного бюджету на третину перевищили минулорічні

У січні-квітні 2017 року до зведеного бюджету надійшло 260,6 млрд. грн. Це на 61,4 млрд. грн., або на 30,8%, більше відповідного періоду минулого року. Крім того, платникам податків на рахунки відшкодовано 38,0 млрд. грн. ПДВ. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

«Індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 108%. До загального фонду державного бюджету додатково забезпечено 14,8 млрд. гривень», - зазначив Мирослав Продан.

В.о. Голови ДФС також повідомив, що у повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України, зокрема, з:

– податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – 115,8% (+10,4 млрд. грн.),

– податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування – 103,2% (+0,8 млрд. грн.),

– податку на прибуток підприємств – 147,3% (+4,5 млрд. грн.),

– податку та збору на доходи фізичних осіб – 108,9% (+1,8 млрд. грн.),

– частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 149,4% (+1,2 млрд. грн.),

­– ввізного мита – 104,1% (+0,3 млрд. грн.),

– акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 101,0% (+0,2 млрд. грн.).

У розрізі основних платежів у січні-квітні 2017 року приріст до відповідного періоду 2016 року забезпечено, зокрема, з:

– податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 40,4% (+21,9 млрд. грн.),

– податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування – на 40,3% (+7,6 млрд. грн.),

– рентної плати за користування надрами – на 42,1% (+6,1 млрд. грн.),

– податку та збору на доходи фізичних осіб – на 25,8% (+4,5 млрд. грн.),

– акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 22,3% (+3,6 млрд. грн.),

– частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – у 2,1 раза (+2,0 млрд. грн.),

– ввізного мита – на 7,1% (+0,4 млрд. грн.).

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 53,7 млрд. грн., що на 12,9 млрд. грн. більше січня-квітня 2016 року.

Внесені зміни до форм податкових декларацій платників єдиного податку

05.05.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2017 №369 «Про затвердження Змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року №578», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10.04.2017 за №478/30346 (далі – Наказ №369).

З метою приведення декларацій платників, які застосовують спрощену систему оподаткування, у відповідність до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ) Наказом №369 внесені зміни до форм:

- податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – декларація для ФОП);

- податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи) (далі – декларація для юросіб 3-ї групи);

- податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи (далі – декларація для платників 4-ї групи),

затверджених наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578.

Документом затверджені наступні зміни до:

а) декларації для ФОП:

● ставки податку, що застосовують ФОП третьої групи, зазначені у розділах ІV та V декларації, змінено з 2% і 4% на 3% та 5% відповідно;

● рядок 15 розділу VI декларації доповнено виноскою, якою визначено, що якщо підприємець уточнює період, який був до запровадження нової форми декларації, то у цьому рядку потрібно зазначати суму єдиного податку із рядка 29 декларації, затвердженої наказом Мінфіну України від 21.12.2011 №1688 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

б) декларації для юросіб 3-ї групи:

● змінено ставки податку з 2% і 4% на 3% та 5% відповідно;

● внесено зміни до визначення суми пені, що нараховується платником самостійно відповідно до п.п.129.1.3 п.129.1 та абзацу другого п.129.4 ст.129 ПКУ.

При нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, нарахування пені розпочинається після закінчення 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (п.п.129.1.3 п.129.1 ст.129 ПКУ).

На суми грошового зобов’язання, визначеного п.п.129.1.3 п.129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (абзац другий п.129.4 ст.129 ПКУ).

в) декларації для платників 4-ї групи:

● у новій редакції викладено виноску 8, яка стосується рядків 1.1 – 1.4 та 2 декларації. У цих рядках зазначаються категорія, площа, нормативна грошова оцінка, ставка податку, річна сума податку земель сільськогосподарського призначення (сільськогосподарські угіддя, у т. ч. для сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті): рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження та землі водного фонду.

Змінами уточнено, що ці рядки заповнюються одним рядком щодо всіх земельних ділянок за одним кодом органу місцевого самоврядування за Державним класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (далі – КОАТУУ). За потреби (у разі наявності земельних ділянок за одним кодом органу місцевого самоврядування за КОАТУУ з різною нормативною грошовою оцінкою) кількість рядків 1.1, 1.2, 1.3, 1.4 та 2 може бути збільшено;

● внесено зміни до визначення суми пені, що нараховується платником самостійно відповідно до п.п.129.1.3 п.129.1 та абзацу другого п.129.4 ст.129 ПКУ;

● у відомостях про наявність земельних ділянок (додаток до декларації) дату укладання документів, які засвідчують/ підтверджують право власності та/або користування земельними ділянками (право користування, у т. ч. на умовах оренди), та дату державної реєстрації земельних ділянок потрібно зазначати не тільки у форматі місяць та рік, а ще і день укладення таких документів та державної реєстрації землі.

Наказ №369 опубліковано в «Офіційному віснику України» від 05.05.2017 №36.

До уваги платників!

Державною фіскальною службою України на головній сторінці офіційного веб-порталу у розділі «Реєстри» у травні поточного року розміщена оновлена інформація наступних реєстрів (http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/):

- Реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють оптову торгівлю спиртом коньячним (включаючи дистиляти у вигляді головної і хвостової фракції) і спиртом плодовим на підставі ліцензії на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією станом на 28.04.2017;

- Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок станом на 28.04.2017;

- Реєстру форм звітних документів платників податків юридичних та фізичних осіб для занесення електронної бази звітних документів ДФС України;

- Єдиного державного реєстру виробників спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів станом на 04.05.2017;

- Єдиного державного реєстру місць зберігання оптових партій алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пива станом на 04.05.2017.

Хто є платниками збору за місця для паркування транспортних засобів та який порядок встановлення переліку спеціальних земельних ділянок із забезпечення паркування?

Відповідно до п.п.2681.1.1 п.2681.1. ст.2681 розділу ХІІ «Податок на майно» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками збору за місця для паркування транспортних засобів є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджується рішенням сільської, селищної або міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад про встановлення збору.

Таке рішення разом з переліком осіб, які уповноважені організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, надається виконавчим органом сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад контролюючому органу в порядку, встановленому розділом I ПКУ (п.п.2681.1.2 п.2681.1 ст. 2681 ПКУ).

Згідно з п.п.12.3.3 п.12.3 ст.12 розділу І «Загальні положення» ПКУ копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів надсилається у десятиденний строк з дня оприлюднення до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів.

Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у підкатегорії 122.01 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Митники і податківці прийняли участь у святкуванні 72 річниці Перемоги у Другій світовій війні

Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області 8 травня прийнято участь у покладанні квітів до Меморіалу воїнам, загиблим у Другій світовій війні. Покладання відбулося у парку з символічною назвою: Пам’яті та Примирення. Адже пам’ять про людей, що поклали своє життя у Другій світовій війні повинна бути вічною. Велич їхнього подвигу непідвладна часові.

Також, 9 травня відбулося покладання квітів біля монументу «Вічна Слава», що стоїть над Дніпром. Покладання квітів - це шана всім хто загинув під час Другої світової війни визволяючи свою Батьківщину. Данину пам’яті і шанування визволителям в цей святковий для всіх українців день віддали керівники області і міста, співробітники державних органів влади і місцевого самоврядування, мешканці міста Дніпра. Ніхто не забутий, ніщо не забуте – ці строки, як і залпи святкового салюту щороку звучать над широким Дніпром і мають звучати вічно!

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама
Реклама