Про роботу Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість
У повідомленні на офіційному веб-порталі щодо запуску Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – Реєстр) станом на 10.04.2017 Міністерство фінансів України (далі – Мінфін) зазначило, що продовжує удосконалювати роботу Реєстру.
Реєстр доповнено інформацією по двом графам 1а, 1б, 2.
Зокрема, йдеться про графу 1 «Залишок суми податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню», яка розділена на дві колонки:
а) Сума бюджетного відшкодування з урахуванням змін (уточнюючих розрахунків на зменшення, контрольно-перевірочні роботи, оскаржень, відшкодувань на рахунок у банку, з урахуванням сум податкового боргу, у разі його наявності);
б) Ознака наявності інформації від правоохоронних органів (наявність – 1, відсутність – 0).
Друга графа містить «Інформацію про стан повернення бюджетного відшкодування» (з урахуванням особливостей, установлених пунктом 55 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України).
При розробці нового реєстру додаткові графи, яких не було у старому реєстрі, були включені для того, щоб забезпечити можливість комплексного аналізу та моніторингу даних.
Мінфін також планує протестувати та впровадити збереження пошукового запиту платника у форматі MS Excel, що є важливим для більш зручного та повного аналізу інформації.
Як повідомив Мінфін на офіційному веб-порталі, для обговорення роботи Реєстру та зворотнього зв’язку з користувачами існує форум (
Які форми фінансової звітності повинні подаватися платниками податку на прибуток та неприбутковими організаціями?
Платниками податку на прибуток, крім суб’єктів малого підприємництва, неприбуткових установ та організації, представництв іноземних суб’єктів господарювання, разом з відповідною податковою декларацією за календарний квартал, півріччя, три квартали подається квартальна фінансова звітність, складена за національними чи міжнародними стандартами, яка включає: баланс та звіт про фінансові результати. До річної податкової декларації такі платники подають відповідну річну фінансову звітність, яка включає баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів.
Платники податку на прибуток – виробники сільськогосподарської продукції, які обрали річний податковий (звітний) період відповідно до п.п.137.4.1 п.137.4 ст.137 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями, складають та подають з відповідною податковою декларацією фінансову звітність за перше півріччя минулого звітного року, за минулий звітний рік та за перше півріччя поточного звітного року.
Платниками податку на прибуток – суб’єктами малого підприємництва, представництвами іноземних суб’єктів господарювання, крім тих, які складають фінансову звітність за міжнародними стандартами, подається разом з відповідною податковою декларацією скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати.
Неприбутковими установами та організаціями, крім бюджетних установ, подається разом зі звітом про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт) скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати.
Бюджетні установи разом зі Звітом подають форми фінансової звітності, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 №44 «Про затвердження Порядку складання фінансової, бюджетної та іншої звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів».
Банки разом з податковою декларацією з податку на прибуток підприємств подають відповідну проміжну або річну фінансову звітність за формою, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 24.10.2011 №373.
Відповідне питання та відповідь на нього також і у розширеному варіанті розміщене у підкатегорії 102.23.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням
Внесені зміни до програмного забезпечення ДФС для формування та подання звітності в електронному вигляді
На головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) в електронному сервісі «Електронна звітність» у розділі «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»» розміщено перелік змін та доповнень до «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»» (далі – ПЗ) (версія 1.25.12.0) станом на 30.03.2017.
Так, зокрема, на виконання наказу Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №21 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 23.02.2017 №276) (початок дії версій документів з 01.04.2016), у ПЗ з’явились нові версії документів:
- F0200119 – Податкова декларація з податку на додану вартість (фізична особа) з додатками до неї;
- F0217019 – Уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
- F0215519 – Розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України;
- J0200119 – Податкова декларація з податку на додану вартість (юридична особа) з додатками до неї;
- J0217019 – Уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
- J0215519 – Розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.
Право платників на розстрочення сплати ПДВ під час ввезення на митну територію України устаткування та обладнання
31.03.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №196 «Питання надання розстрочення сплати податку на додану вартість під час ввезення на митну територію України устаткування та обладнання» (далі – Постанова №196).
Зазначеною Постановою відповідно до пунктів 58 і 59 підрозділу 2 «Особливості справляння податку на додану вартість» розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) затверджено порядок надання розстрочення сплати ПДВ при ввезенні на митну територію України устаткування та обладнання для використання у деревообробному виробництві та для виробництва медичних виробів.
Пунктом 1 Постанови №196 визначено, що надання розстрочення сплати ПДВ під час ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту тільки верстатів для обробки дерева, що класифікуються за кодами товарної позиції 8465 згідно з УКТЗЕД; сушарок для деревини, що класифікуються у товарній підкатегорії 8419 32 00 00 згідно з УКТЗЕД; пресів для виробництва деревностружкових або деревноволокнистих плит, що класифікуються у товарній підпозиції 8479 30 згідно з УКТЗЕД, які ввозяться для використання у деревообробному виробництві; обладнання (його частин), що класифікується у товарних підкатегоріях 8421 39 20 00, 8422 30 00 99, 8422 90 90 00, 8428 20 20 00, 8428 20 80 00, 8477 10 00 00, 8477 20 00 00, 8477 30 00 00, 8477 40 00 00, 8477 59 10 90, 8477 90 80 00, 8480 71 00 90 згідно з УКТЗЕД, для виробництва тільки медичних виробів здійснюється у порядку, передбаченому статтею 100 ПКУ, з урахуванням таких особливостей:
- розстрочення (рівними частинами) надається за заявою платника податку на строк до 36 календарних місяців без нарахування процентів та пені, визначенихпунктом 129.5 статті 129 ПКУ;
- у разі нецільового використання устаткування та обладнання, ввезених на митну територію України з отриманням розстрочення сплати ПДВ, платник податку зобов’язаний сплатити податкові зобов’язання за результатами податкового періоду, на який припадає таке порушення, у сумі, розрахованій як позитивна різниця між сумою ПДВ, що мала бути сплачена із зазначених операцій у момент ввезення таких товарів, та фактично сплаченою сумою, а також сплатити пеню, нараховану на таку суму податку виходячи із 120% облікової ставки Національного банку України, що діяла на день сплати податкового зобов’язання, за період з дня ввезення таких товарів до дня збільшення податкового зобов’язання.
Зазначеним документом також внесено зміни до переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1235.
Постанова №196 опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 31.03.2017 №61.
25 річниця Дніпропетровської митниці ДФС!
Днями в Дніпропетровській митниці ДФС відбулися урочисті заходи з нагоди святкування 25-ї річниці з дня створення Дніпропетровської митниці!
За 25 років свого існування Дніпропетровська митниця довела свою здатність ефективно виконувати завдання, поставлені перед нею Президентом України, Урядом та керівництвом ДФС по захисту економічних інтересів України.
На сьогоднішній день Дніпропетровська митниця займає одне із провідних місць серед територіальних органів ДФС, тому в ювілейний рік, ми можемо пишатися своїми досягненнями, як на обласному так і на всеукраїнському рівні.
Досягнення Дніпропетровської митниці – це результат наполегливої і фахової роботи всього її колективу і кожного митника зокрема.
Своє 25-річчя Дніпропетровська митниця зустрічає з гарними здобутками. З початку року до державного бюджету перераховано майже 5,2 млрд. гривень митних платежів, що більше на 21 % або 900 млн.грн. ніж у минулому році. Окрім цього митниця вже не перший місяць поспіль виконує доведені індикативні показники, що дозволить нам прийняти активну участь в реалізації експерименту з фінансового забезпечення заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування нашої області.
Привітали співробітників митниці - Свіренко Олександр Анатолійович, заступник начальника відділу антикорупційної політики та прав людини виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради, Ісаченко Михайло Семенович, головний спеціаліст управління зовнішньоекономічної діяльності Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Ткаченко Володимир Миколайович, які у різні роки працювали в Дніпропетровській митниці, керівник офісу ЕВА у м.Дніпро Ушаповська Катерина Валеріївна.
Під час святкових заходів співробітники митниці були нагороджені відзнаками обласної ради за професіоналізм, зразкове виконання службових обов’язків, а також грамотами та цінними подарунками начальника митниці.
З нагоди свята бажаємо колективу Дніпропетровської митниці невичерпної життєвої енергії на шляху нових досягнень, мудрості та терпіння, впевненості в завтрашньому дні!
Зі святом!
Подовжено режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з брухтом та відходами чорних і кольорових металів
24.03.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 №172 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 р. №15» (далі – Постанова №172).
Зазначеною Постановою внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 №15 (далі – Постанова №15), якою затверджено переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, тимчасово, до 1 січня 2019 року, звільняються від обкладення податком на додану вартість (далі – ПДВ).
Постанова №172 прийнята на виконання Закону України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», яким, зокрема, передбачено внесення змін до Податкового кодексу України у частині подовження до 01.01.2019 режиму звільнення від оподаткування ПДВ вартості операцій з брухтом та відходами чорних і кольорових металів.
Таким чином, Постановою №172 приведена у відповідність до вимог чинного законодавства Постанова №15 у частині подовження з 01.01.2017 до 01.01.2019 режиму звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання відходів та брухту чорних і кольорових металів, зокрема операції з імпорту, за затвердженим переліком.
Постанова №172 опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 24.03.2017 № 56.
Як користуватись електронним сервісом «Отримання відомостей з ДРФО про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді», розмішеним на офіційному веб-порталі ДФС?
У рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) в «Електронному кабінеті платника» функціонує сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді».
Запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків.
Інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків можна отримати у приватній частині (особистий кабінет) Електронного кабінету платника, з використанням лише електронного цифрового підпису фізичної особи.
Для цього необхідно:
- увійти до Електронного кабінету платника за посиланням:
- обрати відповідний акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК);
- обрати особистий електронний ключ, вибравши відповідний файл з електронного носія (USB – накопичувач, СD/DVD диск) або у відповідному каталозі на персональному ПК (Key- 6.dat);
- вказати пароль захисту та натиснути «Зчитати». Після того, як ключ буде успішно завантажено, натиснути «Увійти»;
- обрати розділ «Заяви, запити для отримання інформації»;
- обрати «Запит про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи/декларації про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням субсидій на житло».
У запропонованій формі Запиту необхідно заповнити всі поля, виділені блакитним кольором. Після заповнення натиснути «Підписати та надіслати» або «Зберегти чернетку» та «Підписати та надіслати».
Якщо при заповненні запиту були допущені помилки або не заповнено всі обов’язкові реквізити, система напише «Помилка» та виділить рожевим кольором відповідні поля.
Необхідно виправити помилки та знову натиснути «Підписати та надіслати». Процедура підпису така ж сама, як і процедура входу в особистий кабінет. Далі система запропонує обрати спосіб отримання інформації. Наприклад: «Електронний кабінет». Відправлений запит можна переглянути у розділі «Вхідні/вихідні документи» у приватній частині особистого кабінету. Після обробки запиту до особистого електронного кабінету платника надходить таке повідомлення. Натиснувши на це повідомлення відкривається інформація про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, яка замовлялася. Інформацію можна переглянути, зберегти або надрукувати. Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді можна отримати за останні три роки (поквартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.
Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи можна на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці: «Фізичним особам» (
Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у підкатегорії 140.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням
Помилки, допущені платниками при заповненні звітності з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за лютий 2017 року
Державною фіскальною службою України проведено аналіз звітності з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (далі – Рентна плата) за лютий 2017 року та виявлено методологічні помилки у заповненні платниками податкової звітності, а саме:
- під час заповнення додатків до податкової декларації з рентної плати (далі – Декларація) не враховано, що з 1 січня 2017 року Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» збільшено на 12% ставки рентної плати за радіочастотний ресурс, що діяли у 2016 році;
- у колонці 6 додатка 4 «Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України» до Декларації підвищувальні та понижувальні коефіцієнти платниками зазначаються інші, ніж передбачено Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Відповідно до п.254.4 ст.254 ПКУ до ставок Рентної плати застосовуються підвищувальні коефіцієнти «1,2» та «1,4». При цьому, платниками Рентної плати зазначено, наприклад, неіснуючий коефіцієнт «1,6» замість коефіцієнтів «1,4» та «1,2».
З урахуванням зазначеного, звертаємо увагу платників Рентної плати на правильність застосування ставок Рентної плати, визначених статтею 254 ПКУ, та дотримання ними порядку заповнення реквізитів податкової звітності з Рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2016 №927), що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496.
З початку року Центрами обслуговування платників Дніпропетровської області надано майже 78 тис. адміністративних послуг
В органах ГУ ДФС у Дніпропетровській області створено та працюють 36 Центрів обслуговування платників (ЦОП), де платники податків можуть отримати широкий спектр послуг: інформаційних, консультативних та адміністративних.
Центрами забезпечується надання 24 видів адміністративних послуг, 18 з яких надаються безкоштовно.
Загалом працівниками ЦОП за І квартал 2017 року прийнято понад 1 млн. звернень у сфері надання адміністративних та інших послуг; надано майже 78 тис. адміністративних послуг.
З метою поліпшення якості та збільшення ефективності надання послуг у Центрах обслуговування платників Дніпропетровської області фахівцями обслуговування платників проводяться письмові опитування за допомогою розташованої біля модератора ЦОП скриньки пропозицій та побажань.
У поточному році отримано 548 письмових анкет, в яких платниками надано позитивну оцінку роботи Центрів обслуговування платників.
Сергій Білан: ДФС максимально зацікавлена в новітніх наукових розробках
На сьогодні в системі ДФС існує потреба в наукових розробках, які б були новаторськими та унікальними для служби. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан під час засідання Науково-технічної ради ДФС.
За його словами, минулий рік став для фіскальної служби роком розгортання роботи Науково-дослідного інституту фіскальної політики Університету Державної фіскальної служби України. Саме він є виконавцем усіх науково-дослідних робіт, замовником яких є ДФС.
«На сучасному етапі нові розробки наших науковців та експертів повинні бути максимально орієнтовані на потреби фіскальної служби. Вони мають створювати наукове підґрунтя для ефективного і оперативного впровадження реформ та всіх завдань, які стоять перед ДФС», - наголосив Сергій Білан.
Під час засідання учасники обговорили результати наукових досліджень, які проводились у ДФС протягом минулого року, підбили підсумки роботи Експертної ради з питань проведення наукової та науково-технічної експертизи в ДФС у 2016 році, а також сформували проекту Тематичного плану наукових (науково-технічних) робіт ДФС на наступний рік.
Нагадаємо, що Науково-технічна рада Державної фіскальної служби України була створена відповідно до наказу ДФС України від 30 грудня 2014 року № 411. Це колегіальний дорадчий орган, основною метою якої є розгляд наукових рекомендацій і пропозицій щодо розробки та реалізації стратегії розвитку податкової та митної сфери, визначення основних напрямів науково-технічної діяльності, сприяння підвищенню результативності наукових досліджень, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, що спрямовуються на їх проведення.
Мирослав Продан: Митники та прикордонники скоординували дії на кордоні України
Координація дій фіскальної та прикордонної служб для посилення захисту українського кордону та вдосконалення обміну інформацією стали основними темами обговорення під час спільної відеоселекторної наради Державної фіскальної служби та Адміністрації Державної прикордонної служби України 13 квітня.
У заході взяли участь в.о. Голови ДФС Мирослав Продан, Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк, керівники структурних підрозділів ДФС, ДПС, митниць та регіональних управлінь Держприкодонслужби.
Голова ДФС відзначив позитивні зрушення у спільній роботі працівників обох служб, яка передбачена Угодою про обмін інформацією, підписаною днями між ДФС та Державною прикордонною службою України.
«Це знакова подія, оскільки раніше нам не вдавалося знайти спільний погляд на механізм доступу прикордонників до інформаційного продукту митниці і митників до інформаційного продукту прикордонників», – наголосив Мирослав Продан.
За його словами, це спрощує низку митних формальностей, скорочує час митного оформлення, а відтак, покращує сервіс при перетині митного кордону України.
Перші результати такої співпраці отримані під час реалізації пілотного проекту на пункті «Нові Яриловичі».
«Відпрацювавши механізми співпраці на пункті попуску Чернігівської митниці, ми будемо поширювати набутий досвід на всю територію України», – підкреслив Мирослав Продан.
Учасники заходу обговорили прискорення проходження митного та прикордонного контролю, розбудову та модернізацію пунктів пропуску. Зокрема, розглядалася можливість запровадження спільного контролю у міжнародному пункті пропуску «Кучурган – Первомайськ», міжнародного руху в пункті пропуску «Бронниця – Унгурь». Крім того обговорювалися шляхи покращення інфраструктури та обслуговування задля уникнення черг на державному кордоні з країнами ЄС.
«Тільки спільними зусиллями митників та прикордонників, а також налагодженням ефективної взаємодії з органами місцевої влади можливо вирішити проблемні питання», - підкреслив Мирослав Продан.
Учасники відеоселектору домовилися регулярно проводити подібні заходи, аби оперативно коригувати взаємодію ДФС та Держприкордонслужби.
Оприлюднена сотня найбільших компаній України зі сплати податків за 2016 рік
Видання «Вісник. Рейтинг» вперше оприлюднило ТОП - 100 найбільших компаній України зі сплати податків за 2016 рік.
Всі компанії перебувають на обліку в Офісі великих платників податків ДФС.
Аналіз проведено за галузевим принципом – нафтогазова промисловість, електроенергетика, металургія, банківський сектор, тютюнова галузь, сфера зв’язку. Лідерами по сплаті податків зазначених галузей є ПАТ «Укргазвидобування», ДП «НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Арселорміттал Кривий Ріг», ПрАТ «Філіп Морріс України», ПАТ КБ «Приватбанк», ПрАТ «Киїстар».
Минулого року із загального приросту надходжень до державного бюджету значну частку було забезпечено саме підприємствами ТОП – 100, загальна сума відрахувань за якими становила 231,7 млрд.грн., що на 32% (74 млрд. грн.) більше порівняно з 2015 роком.
Великі платники відіграють впливову, а іноді і вирішальну роль у наповненні бюджетів усіх рівнів. Саме тому робота Офісу спрямована на ефективне обслуговування великих компаній.
Для цього постійно вдосконалюється система адміністрування податків та зборів. Так, протягом 2016 року було впроваджено концепцію реформування, мета якої – посилення потенціалу з податкового адміністрування. По – перше, створено одну юридичну особу Офіс великих платників податків ДФС. По – друге, за кожним платником закріплено консультанта – координатора. По – третє, здійснено перехід на електронний формат надання адміністративних послуг.
Офіс великих платників орієнтований на потреби великого бізнесу та забезпечує надання високоякісних сервісів і послуг. Завдяки його реформуванню підвищено якість обслуговування платників, що дозволило в 2016 році збільшити надходження платежів до державного бюджету на 32%. А частка великого бізнесу по всім платежах до бюджету склала майже 70%.
Нагадуємо, що на обліку в Офісі великих платників податків ДФС знаходяться компанії річний дохід яких перевищує 1 млрд. грн., або які платять за рік більше 20 млн. грн. податків.
Мирослав Продан: Для іноземних учасників та гостей «Євробачення» буде діяти спрощений режим пропуску
Державна фіскальна служба України створить максимально сприятливі умови для проходження митних формальностей іноземними учасниками та гостями пісенного конкурсу «Євробачення-2017», яке у травні відбудеться у Києві. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час відеоселектору в ДФС за участі представників Державної прикордонної служби України.
«ДФС готова забезпечити максимально високий рівень обслуговування всіх іноземних представників, які приїдуть в нашу країну на Євробачення. Для них діятиме спрощений режим пропуску через митний кордон.Оформлення всіх матеріалів, продукції та технічного обладнання, необхідних для конкурсу, здійснюватиметься оперативно», – підкреслив Мирослав Продан.
За його словами, для врегулювання організаційних питань оперативного пропуску іноземних учасників представники ДФС взяли участь у низці зустрічей з фахівцями інших міністерств та відомств, залучених до проведення конкурсу.
Під час зустрічей було досягнуто домовленостей про оперативний обмін інформацією щодо строків оформлення товарів, пунктів пропуску через державний кордон України, через які вони переміщуватимуться, а також документів, на підставі яких такі товари будуть оформлюватися.
«Керівники усіх митниць ДФС забезпечать належний рівень культури та порядку під час здійснення попуску іноземних учасників. До митних формальностей будуть залучені найбільш підготовлені та досвідчені фахівці. У разі необхідності наші фахівці готові оперативно вирішити проблемні питання, які можуть виникнути під час оформлення зазначених громадян, із суміжними службами», – зазначив Мирослав Продан.
Під час селектору представники ДФС та Держприкордонслужби також обговорили напрями співпраці щодо організації пропуску громадян, товарів і транспортних засобів через державний кордон України. Особливо наголошувалося на необхідності створення комфортних умов та зменшенні часу здійснення контрольних формальностей у пунктах пропуску.
Також розглядалися результати реалізації спільних проектів на окремих пунктах пропуску, стан розбудови інфраструктури пунктів міжнародного значення тощо.
Де на офіційному веб-порталі ДФС можна ознайомитися з Реєстром неприбуткових установ та організацій?
Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру визначений постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» зі змінами (далі – Порядок №440).
Відповідно до п.12 Порядку №440 з метою забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб відомостями, що містяться у Реєстрі неприбуткових установ та організацій, на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) забезпечується відкритий доступ до таких відомостей.
Інформація з реєстрів ДФС оприлюднюється у відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» у вкладці «Реєстр неприбуткових організацій та установ» за посиланням (
Користувачі мають можливість завантажити, зберегти та роздрукувати оприлюднену інформацію.
Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у підкатегорії 102.04 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням
Змінено порядок справляння податків на період проведення АТО
15.04.2017 набрав чинності Закон України від 23.03.2017 №1989-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення деяких положень та усунення суперечностей, що виникли при прийнятті Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон №1989), який опубліковано у газеті «Голос України» від 14.04.2017 №69.
Цим Законом:
1. Виправлена технічна помилка щодо оподаткування дивідендів за ставкою 9%.
2. Викладено у новій редакції пункт 38 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ), яким визначено особливості справляння податків і зборів на період проведення антитерористичної операції (далі – АТО).
Зокрема, уточнено, що норми цього пункту ПКУ поширюється:
- на платників податків, які станом на 14.04.2014 мали місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території, яка визнана такою відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17.03.2015 №254 «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями», або в населених пунктах на лінії зіткнення;
- та/або платників податків, які мають об’єкти оподаткування місцевими податками, зборами на цих територіях.
Дія цього пункту не поширюється на територію України, визнану тимчасово окупованою відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».
Також встановлено, що на період проведення АТО для платників податків, місцезнаходженням (місцем проживання) яких станом на 14.04.2014 була тимчасово окупована територія та/або територія населених пунктів на лінії зіткнення і які станом на 1 січня 2017 року не змінили своє місцезнаходження (місце проживання) із зазначених територій на іншу територію України:
1) зупиняється нарахування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені за несвоєчасне погашення визначених станом на 14 квітня 2014 року грошових зобов’язань;
2) зупиняється застосування норм статей 59, 60 (в частині податкових вимог), 87 – 101 ПКУ.
Відлік строку давності, визначений статтею 102 ПКУ, зупиняється на період, протягом якого до платників податків, зазначених у цьому підпункті, не застосовувалися заходи стягнення, передбачені статтями 59, 60, 87 – 101 ПКУ.
Не підлягають поверненню на поточний рахунок платника податку, не спрямовуються на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших податків, зборів, не повертаються у готівковій формі за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку нараховані та сплачені за період проведення АТО:
- сум податку на нерухоме майно за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості,
- суми плати за землю за земельні ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, та/або території проведення АТО.
Крім того, Законом №1989 конкретизовано, що під час нарахування (виплати) фізособам – підприємцям, місцезнаходженням або місцем проживання яких є тимчасово окупована територія (незалежно від системи оподаткування), доходу від здійснення ними підприємницької діяльності суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, зобов’язані утримати податок на доходи у джерела виплати.
Визначено також спеціальні правила підтвердження даних визначених у податковій звітності платниками податків/податковими агентами які провадили господарську діяльність на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, і не можуть пред’явити первинні документи.
Пунктом 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону №1989 визначено, що він застосовується до податкових періодів, починаючи з 1 січня 2017 року.
Податковий календар на 19 та 20 квітня 2017 року
19 квітня, середа,
останній день сплати:
• єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування за I квартал 2017 року;
• авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами – підприємцями, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування;
20 квітня, четвер,
останній день подання:
• податкової декларації з ПДВ за березень 2017 року платниками, в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
• декларації акцизного податку за березень 2017 року;
• податкової декларації з рентної плати за березень 2017 року з розрахунком:
- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;
• податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за березень 2017 року у разі неподання податкової декларації на 2017 рік;
• звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (форма №Д4 (місячна)) за березень 2017 року;
останній день сплати:
• авансового внеску з єдиного податку на квітень 2017 року платниками першої та другої груп;
• єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за березень 2017 року (крім гірничих підприємств);
• акцизного податку за березень 2017 року (доплати у разі потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби, розрахованого з урахуванням авансових платежів, здійснених при придбанні марок акцизного податку*.
____________________
*Увага! Виробники тютюнових виробів здійснюють авансову сплату акцизного податку при придбанні марок акцизного податку у сумі, розрахованій з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, що діють відповідно до норм Податкового кодексу України (п.п.222.1.2 п.222.1 ст.222 ПКУ).
Платникам Дніпропетровщини протягом кварталу відшкодовано з бюджету понад 173 млн. гривень ПДВ
У першому кварталі 2017 року платникам Дніпропетровського регіону відшкодовано майже 173,9 млн. грн. податку на додану вартість, з них – 172,8 млн. грн. або 99,4% грошовими коштами на рахунки платників, що на 45,6 млн. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Міністерство фінансів України на офіційному веб-порталі повідомило про запуск 01.04.2017 електронного Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Платники можуть в онлайн-режимі моніторити інформацію щодо своїх заявок на повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ.
Нагадуємо, що Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2017 №26, набрав чинності з 01.04.2017.
Євген Бамбізов: Офісом великих платників забезпечено до бюджету 63 млрд. грн.
Протягом І кварталу 2017 року Офісом великих платників ДФС забезпечено податкових надходжень до Державного бюджету України на суму 63 млрд.грн. Про це повідомив начальник Офісу великих платників ДФС Євген Бамбізов.
За його словами, сплата податків порівняно з аналогічним періодом минулого року зросла на 10 млрд.грн., або на 20%.
«Офіс великих платників податків ДФС стабільно виконує свою функцію – забезпечує більше половини, а саме 54 % від загальних податкових надходжень по Україні», - зазначив Євген Бамбізов.
Виконання доведених індикативних показників січня – березня 2017 року досягнуто на рівні 105,9%, тобто до бюджету додаткового залучено 3,5 млрд.грн. У тому числі з податку на прибуток виконання індикативу склало 163,4% (+2,5 млрд.грн.), з податку на додану вартість 104,3% (+1,4 млрд.грн.).
У Дніпрі ліквідовано центр мінімізації митних платежів з обігом більше 32 млн. грн.
Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області припинили діяльність центру мінімізації митних платежів, через який протягом 2016-2017 рр. було оформлено товарів на суму понад 32 млн. грн.
В рамках проведення операції «Рубіж-2017» та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки послуги щодо мінімізації митних платежів під час митного оформлення товарів та приховували реалізацію продукції на внутрішньому ринку.
Для цього фігуранти використовували підконтрольні підприємства, зареєстровані в країнах з пільговим оподаткуванням в офшорних зонах. Вказані компанії при поданні документів в митні органи, здійснювали підміну супровідних документів (договори, інвойси, інформаційні листи та ін.), в яких було вказано митну вартість в 3-5 разів меншу, порівняно з фактичною вартістю товарів.
У подальшому підвищення вартості товарів здійснювалось клієнтами за рахунок оформлення фінансово-господарських операцій з підприємствами, які входять до різних транзитно-конвертаційних груп.
Так, зокрема, задокументовано ввезення та подальшу реалізацію через підконтрольні СГД найбільш ліквідних товарів - сушених фруктів, як реалізовували за готівку без повного відображення без повного відображення у податковій звітності та бухгалтерському обліку. Для ліквідації «розриву» у бухгалтерському обліку, який виникає внаслідок необлікованої реалізованої продукції та ухилення від сплати податків, було сформовано податковий кредит з ПДВ низці фіктивних підприємств.
В період з 2016 по 2017 рік через вказаний центр мінімізації оформлено товарів загальною вартість понад 32 млн. грн.
На підставі ухвал суду проведено 4 обшуки в офісних і складському приміщеннях та за місцями проживання фігурантів, де вилучено та передано на відповідальне зберігання 42 тонни імпортованих сушених фруктів орієнтовною вартістю понад 1,2 млн. грн., мобільний телефон та документацію, що підтверджує злочинну діяльність.
Тривають слідчі дії.
З початку 2017 року податкову знижку отримали 40 громадян Чечелівського району м.Дніпра
До ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра у 2017 році подано 106 декларацій про майновий стан та доходи від громадян, які відобразили 1221,50 тис.грн. витрат і відповідно заявили до повернення суми податку з доходів фізичних осіб у зв’язку з реалізацією ними права на податкову знижку. Зокрема, 54 декларації стосувалися отримання податкової знижки в зв’язку з понесеними витратами на навчання; 7 – у зв’язку зі сплатою відсотків за іпотечними кредитами; 26 – зі сплатою страхових внесків за договорами довгострокового страхування життя; 2 – із витратами по оплаті допоміжних репродуктивних технологій та усиновленню дітей .
За наслідками перерахунків цим громадянам нараховано до повернення 216,63 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
Фахівці ОДПІ нагадують громадянам, що декларація на податкову знижку подається протягом року. Разом із нею документи для підтвердження витрат, що включають до податкової знижки.
Фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, на вимогу контролюючого органу, крім декларації про майновий стан і доходи, надає:
- відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери;
- договір з навчальним закладом;
- довідку про отримані у звітному році доходи;
- документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення).
Варто пам’ятати, що право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року (тобто у 2017 році за 2016 рік) на наступні податкові роки не переноситься.
З початку року роботодавцями Чечелівському району сплачено 102664,2 тис.грн. ЄСВ
За перший квартал 2017 року платники податків Чечелівського району м.Дніпра перерахували до бюджету 102664,2 тис.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, про це повідомила заступник начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Вікторія Глущенко. В порівнянні з відповідним періодом 2016 року надходження зросли на 20785,4 тис.грн.
Посадовець нагадала, що з 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 06 грудня 2016 року № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким внесено низку змін до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464–VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Таким чином для підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, крім фізичних осіб – підприємців віднесених до I групи платників єдиного податку, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Отже, мінімальна сума ЄСВ для таких осіб за 2017 рік з 1 січня складає 704 гривні. Для фізичних осіб – підприємців, віднесених до I групи платників єдиного податку, визначених у пп. 1 п. 291.4 ст.291 Податкового кодексу України, які скористалися зазначеною нормою, мінімальна сума ЄСВ у 2017 році з 1 січня 2017 року становить 352 гривні. Крім того, страховий стаж таким особам зараховується пропорційно сплаченому ЄСВ.
Участь працівників ДПІ у Чечелівському районі м. Дніпра у щорічній Всеукраїнській акції «За чисте довкілля»
У рамках щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою території відбулася традиційна толока.
Працівниками ДПІ у Чечелівському районі м. Дніпра здійснено комплекс заходів, спрямованих на поліпшення санітарного стану приміщень, благоустрою, озеленення прилеглих до адмінспоруд територій, поліпшення стану довкілля і додержання природоохоронного законодавства.
Виявлення порушень законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам
В ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра на постійній основі проводиться робота щодо виявлення фактів виплат фізичним особам не облікованих та прихованих доходів, а також щодо контролю за дотриманням підприємствами, установами, організаціями та підприємцями вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати найманим працівникам і сплати належних сум ПДФО та єдиного соціального внеску до бюджету.
Так, нещодавно під час чергової зустрічі вкотре наголосили присутнім платникам податків про недопустимість та можливу адміністративну відповідальність у випадку використання робочої сили з порушенням трудового законодавства. Проінформовано про актуальні зміни у податковому законодавстві та наголошено, що розмір заробітної плати повинен бути не менше мінімальної, яка складає на сьогодні 3200 гривень.
Крім того, фахівці розповіли присутнім про зміни у законодавстві з єдиного соціального внеску, податку на доходи фізичних осіб та відповіли на питання щодо декларування доходів громадян за підсумками 2016 року.
Як обрати спрощену систему оподаткування новоствореному підприємцю?
ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра нагадує, що новостворені фізичні особи – підприємці для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, повинні подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація.
Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи - підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація (п.п. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ).
Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.
Якщо суб'єкт господарювання відразу у місяць реєстрації не скористався своїм правом перейти на спрощену систему оподаткування, то така можливість у нього буде у наступному кварталі. Для цього потрібно подати заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Але прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування можливо тільки один раз протягом календарного року.
СЕРВІС «ПУЛЬС» - НАДІЙНИЙ ПОСЕРЕДНИК ТА ГАРАНТ ЗАХИЩЕНОСТІ ГРОМАДЯН
ДПІ у Чечелівському районі м. Дніпра нагадує, що з метою подолання корупції в лавах Державної фіскальної служби України, на ліквідування перешкод, що заважають здійснювати підприємницької діяльності та усунення складнощів у спілкуванні із посадовими особами у відомстві функціонує єдиний антикорупційний сервіс - «Пульс».
Сервіс «Пульс» - це гаряча телефонна лінія, за якою по телефону: (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.
Сервіс дозволяє своєчасно реагувати на появу ситуацій, що викликають невдоволення підприємницького середовища і оперативно вирішувати питання, пов'язані з порушенням законних прав людини і проявів бюрократії в органах ДФС.
Гаряча» телефонна лінія працює за принципом call-back. Податківці не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи. Інформація приймається цілодобово.
Змінені реквізити рахунків для сплати єдиного внеску
Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) на офіційному веб-порталі за посиланням
Перелік рахунків для сплати єдиного внеску розміщено у розділі «Бюджетні рахунки» на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС (
При сплаті єдиного внеску поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:
*
| ; 101
| ; код за ЄДРПОУ
| ; сплата єдиного внеску
| ;
| ;
| ;
|
1
| 2
| 3
| 4
| 5
| 6
| 7
|
1 – службовий код («*»);
2 – код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);
3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
5 – не заповнюється;
6 – не заповнюється;
7 – не заповнюється.
Інформація про символи рахунків для зарахування єдиного внеску в органах ДФС розміщена на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:
Сільськогосподарським товаровиробникам збільшено реєстраційну суму для податкових накладних
15.04.2017 набрав чинності Закон України від 23.03.2017 №1988-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав вітчизняного сільськогосподарського товаровиробника» (далі – Закон №1988), який опубліковано у газеті «Голос України» від 14.04.2017 №69.
Відповідно до Закону №1988 підрозділ 2 «Особливості справляння податку на додану вартість» розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) доповнено пунктом 60 такого змісту:
«Установити, що до 31 грудня 2017 року значення суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначеної пунктом 200¹.3 статті 200¹ цього Кодексу, збільшується на суму коштів, що були перераховані з 1 по 30 січня 2017 року з поточних на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам, що до 1 січня 2017 року застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, в установах банків, але не більше суми, що мала спрямовуватися на спеціальний рахунок суб’єкта спеціального режиму оподаткування згідно з податковою звітністю за грудень 2016 року, крім уточнюючих розрахунків.
Таке збільшення здійснюється одноразово за заявою платника податку, поданою в довільній формі до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, разом з копіями платіжних доручень платника, завіреними в установленому порядку банком, які підтверджують таке перерахування.
У межах суми такого збільшення платник податку має право подати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню з рахунка в системі електронного адміністрування податку на додану вартість такого платника податку на його поточний рахунок відповідно до пункту 200¹.6 статті 200¹ цього Кодексу, для тих платників податку, у яких такі кошти обліковуються на рахунках у системі електронного адміністрування податку на додану вартість».
Внесені зміни надають можливість врахувати у формулі для реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ті коштів, на які підприємства мають законне право.
Деклараційна кампанія – 2017: залишилось менше місяця до її завершення
Звертаємо увагу громадян, що до завершення декларування доходів, отриманих ними протягом 2016 року, залишилось 15 календарних днів.
Нагадуємо, що останній день надання річної податкової декларації про майновий стан і доходи для фізичних осіб – платників податків, які зобов’язані задекларувати минулорічні доходи – 3 травня 2017 року.
Шановні громадяни, поспішайте задекларувати свої доходи своєчасно!
Свідоме декларування доходів та сплата податків – вірний шлях до побудови європейського суспільства.
Декларування доходів – це виконання громадянами свого конституційного обов’язку, індивідуальний внесок у добробут держави.
Звернення громадян на особливому контролі у ГУ ДФС у Дніпропетровській області
Всебічний розгляд звернень громадян, задоволення їх законних прав та інтересів є пріоритетним напрямом роботи органів державної влади, відповідальним обов’язком службових осіб, фактором забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності в державі.
Впродовж січня – березня 2017 року до органів ДФС Дніпропетровської області надійшло 148 письмових звернень громадян, що на 33 звернення більше, ніж за відповідний період 2016 року, з них: 142 заяви, 4 скарги та 2 пропозиції. Безпосередньо до ГУ ДФС у Дніпропетровській області надійшло 117 письмових звернень, з них: 115 заяв та 2 скарги.
Тематика письмових звернень в більшості стосувалася наступних питань: контрольно-перевірочної роботи (68); інформування про ухилення від сплати податків (21); реєстрації та обліку платників податків (8); єдиного соціального внеску (6) тощо.
Для забезпечення реалізації конституційного права на звернення керівництвом ГУ ДФС та підпорядкованих ДПІ було проведено 8 особистих прийоми, з них 2 колективних звернення від громадян.
Усім заявникам надані своєчасні та кваліфіковані відповіді.
Процес адміністрування та відшкодування ПДВ стає максимально прозорим
За рахунок впровадження Електронного реєстру автоматичного відшкодування ПДВ процес повернення бюджетних коштів платникам стає максимально прозорим. Будь який платник податків має змогу відслідковувати весь процес від подання заявки до отримання коштів.
Зазначений реєстр відповідно до статті 200.7.3 Податкового кодексу України не має обмеженого доступу. Він є публічним, відкритим та оприлюднюється на сайті Міністерства фінансів України.
Крім того, Державна фіскальна служба України та Адміністрація Президента України здійснюють інформаційну взаємодію відповідно до Положення про Державну фіскальну службу України та Положення про Адміністрацію Президента України, а також згідно з Угодою про інформаційне співробітництво між ДФС та Адміністрацією Президента України від 23.11.2015.
Отже, згідно з Угодою та протоколами до неї, уповноважені особи Ситуаційного центру Адміністрації Президента України матимуть доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем ДФС без права коригування. Це спрямовано на забезпечення прозорої системи ефективного моніторингу та аналізу функціонування системи електронного адміністрування ПДВ.