Бізнес - структура Альперіна на Одеській митниці

2017-03-22 16:08 258 Нравится

Поки прем'єр міністр Гройсман імітує митні реформи та освоює мільйони доларів, що виділили США на боротьбу з контрабандою та «сірим» імпортом, контрабандист Вадим Альперін завозить до України від 300 до 500 контейнерів контрабанди на місяць! І, за нашими скромними підрахунками, тільки за лютий 2017 він обікрав бюджет країни як мінімум на 50 млн. грн.

Хочемо запитати, навіщо країну і народ заганяють у борги, якщо високопоставлені чиновники давно працюють на контрабандистів?

Мало для кого стане відкриттям, що в Одесі найбільшим ділком контрабандного сектора, вже не перший десяток років є Вадим Альперін - екс-регіонал, екс-українець, ізраїльський бізнесмен.

Про тісні «бізнес»-зв'язки відомого контрабандиста з високопоставленими чиновниками митниці, ДФС, Ген прокуратури, СБУ та інших органів - вже давно не пошепки, а вголос говорять з усіх щілин, а він за свою «щедрість» так і залишається «королем одеської контрабанди» (так Альперіна називають в народі). Чого тільки вартий факт організації в 2015 р. керівником Південної митниці ДФС України Володимиром Передерієм контрабандної схеми для вантажів Альперіна. Використовуючи своє службове становище, Передерій дуже ретельно охороняв і «правильно» оформляв вантажі свого «шефа» Альперіна - не проводив обшуки контейнерів, занижував митну вартість за рахунок підміни кодів, (дозволялося декларувати товари за кодами з меншими платежами в бюджет), або занижав вагу. Так, наприклад, з контейнера елітної ТВ техніки тільки 10% оформлювалося за реальною вартістю, а інші 90% декларувалися під іншим найменуванням з низькою митною вартістю.

За рахунок цього Державний бюджет України недоотримав мільярди гривень платежів щомісяця.

Можна тільки уявити наскільки щедрим був Альперін, що Передерій цим не обмежився. Для свого «годувальника» він йшов і на більш ризиковані рішення - у разі перевірок іншими вищими структурами, контейнери Альперина просто зникали.

Так, у квітні 2015 року на Одеську митницю приїхали з перевіркою співробітники Головного управління власної безпеки Державної фіскальної служби. В ході перевірки було знайдено 4 контейнери з контрабандним вантажем.

Реквізити однієї партії в порту Іллічівськ, пост «Бонд»:

Алді

Одержувач: ТОВ ТАЙМТЕК

CXDU2031871

ДКД 50000000/2015/903211

ЕКСПЕДИТОР: Меркурій С або Трансекспедітор.

ТОВАР: CONSAMER GOODS (акустичні колонки)

Вага: 20 000 кг

Контейнери невізовані

З 4-х виявлених контейнерів ревізорам вдалось побачити тільки два і то, співробітники власної безпеки ДФС не змогли перевірити вміст контейнерів, оскілько вони стояли таким чином, що до них не підібратися (дверима до паркану). Інші два контейнера зникли в невідомому напрямку, їх так і не знайшли.

На питання про контрабанду та про зникнення контейнерів в. о. начальника митниці Володимир Всеволодович Передерій відповідав: «Нічого не чув. Контейнери не зникали».

Ось тоді за Передерія щільно взялися депутати з міжфракційного депутатського об'єднання «Депутатський контроль». Народний депутат України Максим Поляков прямо називав Передерія організатором контрабандних схем.

Справа не канула в лету і на Передерія було відкрито кримінальне провадження за ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем), а після перевірки Одеської митниці його звільнили з системи ДФС.

Але, не дарма Альперін не просто якийсь там невеликий контрабандист, а контрабандист-мільйонер. Його схеми жили і живуть. Передерія він не кинув напризволяще. Все-таки, своя людина, та ще й професіонал. Перечекавши, він задіяв екс-митника у себе в компанії на напрямку зовнішньоекономічної діяльності, а пізніше «купив» рішення суду про відновлення Передерія на посаді в Одеській митниці, а далі «домовився» про свого підопічного із заступником голови ДФС. Красиво та без компромату домовитися не вдалося. Невсипне око народного депутата Максима Полякова 22 листопада 2016 року викрило начальника Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Юрія Шеремета у зустрічі з Альперіним на території Об'єднаних Арабських Еміратів.

«Характерно, що зустріч відбувалася в ОАЕ, в ресторані, де вартість вечері дорівнює місячній заробітній платі чиновника ДФС. Варто поцікавитися, хто ж оплатив вечерю? І тут вже назріває наступне питання: чи може особа, уповноважена виконувати функцій держави, харчуватися за рахунок контрабандиста?» - Обурювався і писав нардеп.

Але, мабуть, методи Альперіна виявилися більш переконливими і Володимир Всеволодович Передерій продовжив службу в лавах ДФС, а також продовжив вірно служити своєму «шефу» Альперіну - покривати і організовувати контрабандні схеми на Одеській митниці.

До слова, «викуплений» митник зупинятися на досягнутому не збирається і мітить в крісло керівника Одеської ДФС, яке він раніше займав. За інсайдерською інформацією про це теж уже домовилися.

Офіційна об’ява про конкурс на сайті ДФС (http://sfs.gov.ua/data/files/199915.docx)

На сьогоднішній день, завдяки таким як Передерій і не тільки, (а щоб організувати безперебійну схему, свої люди у Альперіна є скрізь - і в ГПУ, і в СБУ, і в органах контролю), бізнес-структурами Альперіна щомісяця за мінімізаторськими схемами в Україну ввозиться близько 300-500 контейнерів контрабанди.

Для довідки: схема мінімізації - це розмитнення вантажів за недостовірними даними (вказівка ​​неправильного коду товару, заниження ваги та ін.) з метою мінімізації митних платежів.

Близько половини вантажів Альперіна це т.зв. «чорні контейнери», в яких фактичний вантаж повністю не відповідає задекларованому. Друга половина - «сірі», тобто такі, де відповідність є дуже приблизною з точки зору номенклатури товару, його кількості, вартості та ваги.

Товари в контейнерах завозяться за підробленими документами фіктивними підприємствами. Керівниками і засновниками яких є підставні особи, що не володіють жодною інформацією про діяльність підприємств. Підписують документи інші особи або взагалі підробляють підписи.

Це серйозний обсяг, і, ясна річ, за ним стоїть не тільки один Альперін, а й інші серйозні високопоставлені чиновники, що «живуть» з цього. Для безперешкодної роботи контрабандиста була вибудована схема, згідно якої якщо «альперінські» контейнери потрапляють під увагу незалежних представників контролюючих органів, то заповітний вантаж швидко вилучається за рішенням одного з місцевих судів на вимогу одного з місцевих правоохоронних органів.

При цьому, кримінальне провадження, в рамках якого вилучається товар, не має ні найменшого відношення ні до вантажу, ні до його одержувача, ні до зовнішньоекономічної діяльності як такої.

Далі всі товарно-матеріальні цінності відвозять на зберігання на територію одного з численних приватних складів, де і відбувається підміна товару або його розкрадання, або інша протизаконна дія на користь інтересів контрабандиста та його подільників.

Фінальна стадія помітно полегшується тим фактом, що вилучення проводиться без відповідного опису, тому що представники департаменту протидії митним порушенням ДФС зазвичай просто не з’являються або ж зникають з місця подій у найвідповідальніший момент.

Наприклад, у кінці листопада 2016 року оперативники з Одеси провели нічний наліт під виглядом обшуків на території митного посту «Центральний» Сумської області, на складах підприємств і у квартирах представників компанії ТОВ «Пандеон». Обшуки проводились згідно ухвали Приморського райсуду Одеської області в рамках кримінального провадження «Зловживання службовим становищем» КК України.

Керівництво ТОВ «Пандеон» запідозрили в злочинній змові з експедиторською компанією і співробітниками Сумської митниці з метою розмитнення вантажів (імпортованих тканин) за заниженою вартістю. Попередньо підрахували, що сума збитків становить понад 15 млн. грн.

Працівників митних органів звинуватили у фальсифікації даних про вантажах, що ввозився (фіктивні дані про характеристики товару) та заниження митної вартості із ставки 5-8% з кг до пільгової нульової ставки.

За даними оперативників Управління захисту економіки, за такою схемою на територію України було ввезено понад 300 контейнерів з тканиною.

У свою чергу працівники ТОВ «Пандеон» перекрили в'їзд-виїзд, щоб фури з товарами не виїхали з території Сумської області. «Повний обшук хочуть провести в Одесі. Ми проти цього, тому що боїмося за збереження товару і не знаємо, що можуть підкинути у фури»- кажуть робітники підприємства.

Начальник Сумської митниці вважає дії одеських правоохоронців обурливими, а звинувачення, які інкримінуються сумським митникам - необгрунтованими. «Якщо підприємство підозрюється в корупційних схемах і ухиляється від сплати мита - він має бути покараний. Те ж саме можна сказати і щодо працівників митниці. Але все повинно бути в рамках закону», - повідомив головний митник Сум.

І тут спливли цікаві факти. Правоохоронці Одеської області провели обшук на території митного посту Центральний Сумської митниці, а також в офісі ТОВ «Пандеон», більш відомому як Сумська суконна фабрика, без відповідних санкцій суду.

Під час проведення обшуку на митному пості було вилучено п'ять контейнерів тканини, яка є власністю ТОВ «Пандеон», вагою 101 тонна на загальну суму понад 200 000 долл. США.

В ході проведення обшуку в офісі підприємства, який проходив в нічний час, співробітниками одеської поліції було вкрадено 187 000 рублів РФ, Wi-Fi роутер, 750 грн. Саме вкрадено, оскільки зазначені речі не було внесено в протокол обшуку. Кримінальне провадження, в рамках якого проводився обшук, не містить жодного встановленого факту, а містить лише припущення слідчого. Крім того, незрозуміло, чому досудове розслідування кримінального провадження здійснюється Приморським судом м.Одеси, а територія подій, на які посилаються слідчі - Суми?

Через деякий час кримінальне провадження було передано за підслідністю до м. Суми до СВ Сумського ВП ГУНП в Сумській області, але передача тканини в якості речового доказу до м. Суми так і не відбулася.

Силами слідчого відділу Сумського ВП місце зберігання тканини встановити не вдалося. За словами слідчого Приморського ВП в м. Одесі Голубкова М.В., він не може знайти директора підприємства, якому на тимчасове зберігання передавалася тканина.

ТОВ «Пандеон» провело власне розслідування і встановило, що фабрикація даного кримінального провадження є замовленням Вадима Альперіна, який раніше висував підприємству умови обов'язкової співпраці з ним. Він також погрожував у разі відмови - створити перешкоди для роботи підприємства.

Дане «замовлення» Вадиму Альперіну допоміг виконати давній товариш Володимир Бедриківський, який в даний час займає посаду начальника Департаменту нагляду за дотриманням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України.

Володимир Бедриківський відомий тим, що здійснює рейдерські захоплення підприємств України. Ця доля не оминула і ТОВ «Пандеон». Здійснювати незаконні дії Володимир Бедриківський доручає тільки людям, які довели свою повну відданість. Одним з них є скандально відомий «сірий кардинал» Арсена Авакова - начальник Департаменту захисту економіки Національної поліції України Ігор Купранець. Він має багатий досвід тиску на бізнесменів, (а це і «фабрикування» кримінальних справ, і вимагання, і рейдерство).

За допомогою зазначених осіб, було сфабриковано кримінальне виробництво, в рамках якого було вилучено тканину, яка в подальшому фактично перейшла в руки Альперіну.

Це один з тисячі прикладів, але, навіть за даним фактом стає зрозуміло, що «видимі результати реформ і боротьби з контрабандою» бачить тільки прем'єр-міністр Гройсман. Реальний бізнес, що наповнює бюджет країни, потерпає від утисків не тільки з боку служителів закону та чиновників ДФС, але і від утиску всемогутніх контрабандистів.

Контрабандний конвеєр Альперіна не стоїть місці. Достеменно відомо, (а може ця сума і вища), що тільки за лютий місяць нового 2017 р., підприємства контрабандиста-бізнесмена: ТОВ "ДЕВОПС" (ЕГРПНУ 41005089), ТОВ "АЛЬ МАК" (ЕГРПНУ 40691094), ТОВ "ГРЕТА ГРУПА "(ЕГРПНУ 40911082), оформили 64 контейнера торб і взуття на Київській митниці ДФС України за заниженою митною вартістю. Для точності:

ТОВ "ДЕВОПС" (ЕГРПНУ 41005089) - 34 ВМД,

ТОВ "АЛЬ МАК" (ЕГРПНУ 40691094) - 21 ВМД,

ТОВ "ГРЕТА ГРУПА" (ЕГРПНУ 40911082) - 9 ВМД.

Професійні нюанси, або, як «намутили» і не заплатили:

- З оформлених 64 вантажних митних декларацій (ВМД) - різниця брутто-нетто товару в основному становила від 30% до 61%, в той час, як реальна упаковка на товар становить близько 12%.

Так, наприклад, за ВМД №100270001 / 2017/83543 від 25.02.2017 упаковка на товар складала 50%, по ВМД №100270001 / 2017/2017/83804 від 28.02.2017 упаковка на товар складала від 30% до 61%, по ВМД №125130013 / 2017/401 481 від 02.02.2017 - 36%, по ВМД №125130013 / 2017 / чотириста одну тисячу п'ятсот шістьдесят один від 04.02.2017 - 32%, по ВМД №125130013 / 2017 / чотириста одну тисячу п'ятсот шістьдесят два від 04.02.2017 - 37%, по ВМД № 125130013/2017/401796 от07.02.2017 - 40%, по ВМД №125130013 / 2017/401855 від 08.02.2017 - 41% та інші.

Доречі, партія сумок або взуття просто не може на 40% складатися з упаковки.

За можливим розрахунками, недоплата сум до державного бюджету України тільки за лютий місяць від роботи даних підприємств становить понад 50 млн. грн.

До тих пір, доки Альперін і компанія можуть спокійно купувати чиновників - про жодну боротьбу з тіньовими схемами мови бути не може і, тим більше, результатів боротьби з контрабандою.

Як резюме, на прикладі простої математики: тільки від роботи цих трьох підприємств Альперіна держава за рік недоотримає до бюджету 600 млн. грн. (це приблизно $ 22,2 млн). А їх у Альперіна далеко не три… Тоді, навіщо нам брати кредити і ярмо на шию поколінням, якщо у нас є свої ресурси?

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы вакцинировались, но все равно заболели COVID-19?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама