Очільник “горіхової мафії” очолив ДФС

2017-03-20 12:31 398 Нравится

Після демонстраційного арешту очільника фіскальної служби Романа Насірова, українське суспільство зітхнуло – нарешті! Усі чекають і сподіваються на покарання і цьому сприяє максимальна публічність справи. Але, як показує досвід, керований процес “боротьби” з корупцією не скоро буде зупинений. Підтвердження цьому нове призначення на тепленьке крісло Насірова скандально відомого корупціонера Продана Мирослава Васильовича.

Ось і маємо таке собі корупційне дежавю – кум прем’єр міністра Гройсмана спочатку перебував під слідством Вінницької прокуратури (кримінальне провадження № 42016020000000035 від 16.02.2016 р. поновлено від 08.06.2016 р., за кримінальні правопорушення, що передбачені ст. 364 (зловживання службовими повноваженнями), ч.2 ст. 368 (незаконе збагачення), ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою) КК України). став в 2016 в.о. заступника Голови ДФС, а зголом фігуранта корупційних справ призначають в.о. Голови ДФС - і жоден антикорупційний орган цьому не протидіє та не стає на заваді!

Представник старої гвардії, Мирослав Продан більш ніж 12 років працює у податковій. Був на керівних посадах за часів Віктора Януковича – очолював Вінницьку міську податкову інспекцію. Утім, ця посада під автоматичну люстрацію не підпала. Державна фіскальна служба в 2015 р. мала перевірити статки свого ж працівника та його родини, щоб встановити – чи відповідають офіційні доходи реальному стилю життя. Якщо ні – його б відсторонили від держслужби на 10 років. Але досвідчений Продан був потрібен системі, тому продовжив свою кар’єру на благо себе і своїх покровителів.

Чим же володіє цей екс-податківець теперішній голова всіх податківців і митників?

В Декларації за 2014 рік його родина заробила та заощадила майже 450 тисяч гривень (із них: зарплатня Продана 69 526 грн, його дружини 95 650 грн, відчуження майна 85 600 грн, авторська винагорода і дівіденти 10 050 грн, банківський рахунок на 280 тис грн ), володіє квартирою в м. Вінниця загальною площею 88,4 метра кв, має власний гара на 24 метра кв і автомобіль «Лексус RX 350» 2008 року.

Наступного ж, 2015 року, коли дружина Мирослава Продана Людмила стала підприємцем і офіційні статки сім’ї зросли – до 2 мільйонів 118 тисяч грн плюс 40 тис.доларів і 8900 євро! Ото врожайний рік був! Причому, зарплатня державного службовця Продана за рік склала 104 774 грн., решта лежить на рахунках дружини, яка з декларованого року стала надиво вдалим підпримцем! Оновив Мирослав Продан в цьому року і свій автопарк – з 2015 р. він вже має новенький «Лексус» тієїж моделі що в нього був, але випуску 2012 року. Доречі оформив далекобачний чиновник його на дружину.

Окрім доходу, грошових активів і авто, задекларував очільник Вінницької ДФС, (а згодом в цьому році, стане в.о. заступника голови ДФС), і цінне майно, вартість якого перевищує 100 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня звітного 2015 року: годиник Patek Philippe, дорогоцінні коштовності дружини - каблучка із білого золота з діамантом Damiani та годинник також Damiani.

І, ось, минув 2016 р., офіційно декларація ще не викладена, але вже відомі факти, що Мирослав Продан не тільки пішов у гору по службі, а й в гору пішли його статки.

У січні 2016 року дружина Продана Людмила придбала житло на бульварі Свободи площею майже 80 квадратних метрів по сусідству із квартирою чоловіка – стіна до стіни.

На Вінницьких сайтах з нерухомістю житло у цьому та сусідньому будинках такого метражу коштує майже півтора мільйона гривень – це більше, ніж заробила та заощадила родина за весь 2015 рік. З досить сумнівних пояснень пана Продана виходить, що квартиру придбали за гроші одержані від продажу попередньої. Але ж і попередня на ньому! От такий собі парадокс!

А в першому місяці 2017 – придбав собі авто Toyota Avalon 2012 року випуску. При цьому він вказав, що вартість авто в 467 500 грн, але на ринку така машина коштує майже вдвічі дорожче - близько $ 30 тис.

Це лише верхівка айсбергу життя не за статками тепер вже виконуючого обов’язи голови ДФС Мирослава Продана. Про його справжні джерела доходу вже неодноразово писали різні ЗМІ і наполегливі активісти. Відомі і його “бізнес” джерела його екс-керівництву, Генеральній Прокуратурі і іншім відомствам. Ще з часів керування на Вінницькій ДФС його охрестили очільником “горіхової мафії” і махінатором на протизаконих поверненнях НДС. З того і продовжує безнаказано “жити”.

Мирослав Продан, маючи і користуючись наданими йому посадовими повноваженнями, і співпрацюючи з «колегами» з СБУ, організував вельми прибутковий «бізнес» на експорті волоських горіхів. Обмежене коло підопічних фірм безперешкодно проходить всі митні формальності і, в той же час, щодо інших компаній-експортерів горіхів безпідставно здійснюється блокування і вилучення, (а в деяких випадках, навіть зникання), задекларованого на експорт горіха, порушуються кримінальні справи. З одного боку підприємців примушують платити хабарі за можливость експортувати, а з іншого пан Продан продовжує будувати певну монополію, щоб експортом волоського горіха займались лише підконтрольні йому фірми. Корупційна складова полягає в тому, що сам він не займається заготівлею і торгівлею горіхами, Продан використовуючи свій адмін ресурс, так би мовити, адмініструє, тобто “дає добро” за хабарі щоб інши могли бізнесувати.

Тепер, коли він став “за кермо” ДФС, Продан нарощує свою діяльність - лише за березень 2017 р., компанією яка працює під покровительством пана Продана ТОВ “ОМЕГА ПЛЮС” поставлено на експорт 16 машин. Це не мало, якщо порахувати, що з кожної він має своїх 5-7 тис долларів. Але шкода від його діяльності для Держави подвійна – саме він покриває товаривства що не відшкодовують податки від експорту до бюджету! І це відомо тим хто його призначив на виконуючого обов’язки голови ДФС.

Мабуть всі при інтересах! Тут вже падає тінь на кума Продана – прєм’єр міністра Гройсмана, який днями сповістив радісну новину, що американські платники податку стурбовані темою реформ і корупції в Україні, скінулись і на днях перерахували українському уряду 54 мільйони долларів.

Отже, ми залізли вже до кишень американців і з успіхом їх обікрали, бо не може розрозбник корупційних схем, долати те, чим він займається і заради чого його тримають при владі.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы вакцинировались, но все равно заболели COVID-19?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама