Українські секти: як зі звичайних людей роблять покірних рабів

2017-02-14 16:21 180 Нравится

Останнім часом в Україні, і зокрема в Києві, дедалі більше з’являється усіляких шкіл духовного розвитку, курсів самопізнання, тренінгів, які є не більше ніж замаскованими сектами, куди заманюють людей і роблять із них рабів та служителів Лідера.

Дуже часто вони чіпляють на гачок звичайних громадян тим, що обіцяють зробити за місяць багатими чи дуже швидко позбавити різних серйозних недугів.

Кореспондент ТСН (1 1) Юлія Дячук знає про таку замасковану секту не з чуток. Адже вісім років тому вона побачила зсередини, як зі звичайних людей роблять покірних рабів.

Сообщает портал «Компромат Украины и России | ОРД и АНТИКОР» со ссылкой на СМИ.

1– Ці люди у моєму житті з’явилися вісім років тому, – розповідає Юлія, – Із різних міст та країн, різні за фахом та віком – усі ми зустрілися у дуже специфічній групі. Тоді це називали тренінговим центром, студією саморозвитку, а поміж собою, духовною школою світлого вчителя Ананда. І потрапити туди було легко. Проблемою було вийти з неї.

Геніальний актор, режисер і без п’яти хвилин просвітлений Гуру – так Єфим Шабшай, він же Ананд Плаван називає себе сам. І хоча методи його роботи із людськими душами та експлуатація страхів, мали б уже давно зацікавити компетентні органи, тільки зараз, на 16 році існування організації, після низки пікантних скандалів, неодноразової зміни назви і цільової аудиторії, люди, яким вдалося звідти вибратися наважилися публічно розповісти правду.

Журналіст Юлія Дячук розповідає про колишніх адептів – Тетяну та її чоловіка, які пробули в неволі 9 і 4 роки. Жінка прийшла до духовної школи, бо вірила, що це їй потрібно для саморозвитку і подолання якихось комплексів. Коли ж вона вирішила народити другу дитину, то зрозуміла, що секта і власна воля – несумісні, – “Мне однозначно дали понять, що это ненужно”, – розповідає Тетяна.

Контроль особистого і навіть інтимного життя – одна із основних сектантських рис. Але у колишньої адептки Тетяни, материнський інстинкт переміг бажання служити Гуру. Свого сина, Єгора, вона народила, коли знову стала вільною, щоправда за свободу довелося заплатити здоров’ям. А все через квартиру, яку Єфим Шабшай вважав своєю, хоча власницею була Тетяна.

“Ти же не хочешь, чтобы твои дети остались калеками?”, – погрожував Учитель своїй учениці.

Погрози на сімейну пару колишніх адептів Єфима Шабшая сипалися звідусіль: спочатку телефоном, потім їхню автівку облили якоюсь гидотою: зеленкою, валеріанкою та сечею. Та коли і це не спрацювало, на жінку зробили напад бандити. “Били в основном по голове и по спине, – розказує потерпіла Тетяна, – чтобы не было видно следов. Я получила сотрясение мозга, с которым 3 недели пролежала в больнице”.

Третя година ночі. Єфим, він же Ананд гарцює по сцені. У цей час у будь якої людини здатність сприймати дійсність критично – на нулі. Про це скаже будь який психолог. Тим часом Гуру зосереджений і наче в гіпнотичному трансі. Не терпить, коли відволікають. На одному зі своїх сеансів він металевими дзвіночками розбив голову своєму учневі, нібито отримавши “указание духов”. У то же час, люди, що були присутніми при цьому інциденті, від дій свого Учителя були в захваті, а сам постраждалий посміхався і продовжував виконувати його вказівки.

Як же саме із звичайних людей роблять покірних рабів? На це питання спробувала відповісти психолог і гіпнотерапевт Наталя Ломоносова.

2– Это крошечные мелкие техники, которые рассыпаны во всем процессе. Одна из таких техник работа со светом, который постоянно то включают, то выключают. Это просто расслабляет, это расфиксирует человека и “отключает” ему голову, – каже Ломоносова.

Далі у цю розслаблену голову потрібно завантажити якусь певну доктрину. Для цього духовний Гуру часто пропонує людям повторювати якісь певні рухи.

Психолог пояснює дієвість цього методу так: – “Если ты смог заставить человека вести себя как ты хочешь, то ты автоматически заставляешь его верить в то, что ты хочешь. Вот есть мы, хорошие. И есть они – другие – плохие. Мир – это матрица. Как только вы уйдете из нашей студии “Апгрейд- Шабшай”, – вас жизнь размажет по асфальту лицом”, – перекладає психолог мову таких духовних “наставників”.

Такий чорно-білий поділ світу – перша ознака секти. Науковець і колишній адепт Олексій Їжак, як ніхто це добре знає. Як і те, що будь яка така група прагне росту і нового людського матеріалу.

“Я увидел, некоторые видео с детьми, где все то же самое: “Детки, закройте глазки!”, – я понимаю, что это он делает не ради детей, а ради мамаш, которых должны притянуть эти дети. Это такой цинизм, возможно, он не понимает, что делает”, – розповідає Олексій.

Психологи і знавці культів, впевнені: діти – це стандартний етап розвитку будь-якої секти. З них легше за все створювати “паству”.

Журналісти ТСН хотіли б дізнатися, що про все це думає сам Єфим Шабшай і ті, хто його нині оточують, однак він від пропозиції дати інтерв’ю відмовився. І навіть більше: його бізнес-партнер і нинішня дружина Галина, повідомила, що готова говорити тільки в суді.

І справді, через деякий час після виходу сюжету Юлії Дячук в ТСН, у Подільський суд Києва надійшов позов від пана Шабшая та його дружини проти 1 1, автора і всіх героїв сюжету.

Хоч особисто позивачі, на засіданнях суду так і не з’явились, одній із героїнь та журналістці довелося виступити у дуже незвичайному амплуа: розповісти під присягою все, що вони знають про цю справу.

Нині, окрім суду, цією справою займаються правоохоронці, адже колишні адепти вирішили не обмежуватися публічними зізнаннями і звернулися у відповідні структури. Кожен із них опише у заяві власну історію. До речі, про все це добре знають і в СБУ. Кримінальне провадження відкрито за статтею про шахрайство в особливо великих розмірах, а також в подальшому за статтею 156 – “Про розбещення неповнолітніх” і за статтею про незаконне проведення релігійних обрядів.

І все одно люди, які роками були паствою і тільки тепер насмілилися про це розповісти, побоюються нині за власне життя і здоров’я. Випадок із побиттям Тетяни – вчинок дуже красномовний. Тож журналісти закликають ще раз звернути увагу людей у формі і в цивільному не бути осторонь та тримати цю справу на особливому контролі.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы поддерживаете деятельность Зеленского на посту Президента Украины?

Реклама
Реклама