Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2017-02-01 21:38 766 Подобається

Сергій Мартинов: У ДФС запроваджено інструкцію щодо правил етичної поведінки співробітників ДФС та запобігання корупційним проявам

Головним управлінням внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби реалізовано низку ініціатив, спрямованих на недопущення корупційних проявів серед співробітників ДФС та забезпечення невідворотності покарання у разі вчинення корупційних правопорушень. Про це розповів заступник начальника Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Сергій Мартинов.

За його словами, однією з таких ініціатив стало запровадження інструкції щодо правил етичної поведінки співробітників ДФС та запобігання корупційним проявам. Документ було розроблено спільно з іноземними експертами за стандартами Міністерства фінансів Сполучених Штатів Америки.

«Цим документом чітко визначено обов’язки співробітників з інформування Головного управління внутрішньої безпеки щодо спроб їх залучення до корупційних дій з боку сторонніх осіб, поважного відношення до громадян, а також нерозголошення службової інформації», – зазначив Сергій Мартинов.

За словами посадовця, інструкція охоплює всі вимоги чинного антикорупційного законодавства та роз’яснює, як їх застосовувати в роботі.

Для співробітників та громадян також розроблено низку агітаційних матеріалів, в яких зазначається порядок дій у разі виявлення проявів корупції та розповідається про те, куди необхідно звернутися у разі неправомірних дій з боку посадових осіб органів ДФС.

Матеріали будуть розміщені в пунктах митного оформлення та центрах обслуговування платників.

Роздрібний акциз з пального скасовано

Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (далі – Закон №1791), який набрав чинності з 01.01.2017, внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у частині акцизного податку.

Так, зокрема, підпунктом 2 пункту 1 розділу I Закону №1791 у п.п.14.1.212 п.14.1 ст.14 ПКУ із визначення терміну «реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» вилучено положення щодо реалізації пального, як фізичного відпуску з автозаправної станції (АЗС) та/або автомобільної газозаправної станції (АГЗС) незалежно від форми розрахунків.

Таким чином, з 01.01.2017 скасовано акцизний податок із роздрібного продажу пального.

З урахуванням змін, внесених Законом №1791 до п.п.14.1.212 п.14.1 ст.14 ПКУ, у п.п.215.3.10 п.215.3 ст.215 ПКУ виключена норма, відповідно до якої для пального, що реалізується суб’єктами господарювання у роздрібній торгівлі, ставка акцизного податку становить 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару.

Акцизний податок з роздрібного продажу пального у розмірі 0,042 євро за 1 л, який сплачувався до місцевих бюджетів за місцезнаходженням АЗС та/або АГЗС, перенесено до основної ставки акцизного податку, що сплачується виробниками та імпортерами.

Водночас на суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію пального та не є платниками акцизного податку з роздрібного продажу пального, як і раніше, поширюються норми ПКУ щодо функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального.

Такі суб’єкти господарювання не заповнюють розділ II додатка 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» до декларації акцизного податку

Звертаємо увагу, що зазначені норми стосуються лише операцій з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пальним, здійснені після 01.01.2017.

Зміни законодавства щодо транспортного податку

Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» внесено низку змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Зокрема, з 1 січня 2017 року набрали чинності зміни до статті 267 «Транспортний податок» ПКУ, згідно з якими об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального (п.п.267.2.1 п.267.2 ст.267 ПКУ).

Внесеними змінами також передбачено, що у разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема, документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним) (п.п.267.6.10 п.267.6 ст.267 ПКУ).

Нагадуємо, що мінімальна заробітна плата, встановлена Законом України від 21.12.2016 №1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік», у 2017 році складає 3200 гривень.

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальника управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової на тему: «Податкові зміни - 2017»

Питання 1. Доброго дня. Які нововведення для підприємців – загальносистемників з 2017 року?

Відповідь: З 1 січня поточного року у зв’язку із нововведеннями, внесеними Законом України 21.12.2017 року №1797 в статтю 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс), до доходу підприємця в сфері роздрібної торгівлі не включаються суми акцизного податку з реалізації підакцизних товарів.

Окрім того, до переліку витрат таких суб’єктів господарювання включаються суми ЄСВ, суми податків, зборів, які пов’язані з проведенням господарської діяльності ФОПа (за винятком ПДВ для фізособи-підприємця, зареєстрованого як платник ПДВ, акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб із доходу від господарської діяльності та податку на майно). До витратної частини можна також додавати платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов’язані з його господарською діяльністю.

Варто звернути увагу на підпункт 177.4.5 Кодексу, в якому зазначені витрати, які не включаються до складу витрат підприємця. А саме, витрати, не пов’язані з провадженням господарської діяльності ФОПа; витрати на придбання, самостійне виготовлення основних засобів та на придбання нематеріальних активів, які підлягають амортизації; а також витрати на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення. Окрім того, не дозволяється включати до складу витрат - документально не підтверджені витрати.

Нововведеннями підприємцям надано право за власним бажанням нараховувати та включати до складу витрат амортизацію ОЗ та нематеріальних активів за умови ведення окремого обліку таких амортизаційних витрат.

Як виняток не підлягають амортизації та повністю включаються до складу витрат звітного періоду витрати на проведення ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних засобів, а також витрати на ліквідацію основних засобів (у частині залишкової вартості).

При цьому підприємці не мають право амортизувати ОЗ подвійного призначення, а саме земельні ділянки, житлову нерухомість і легкові та вантажні автомобілі.

Питання 2. При яких умовах платники податку на прибуток можуть скористатися ставкою нуль відсотків?

Відповідь: На період до 31 грудня 2021 року застосовується ставка нуль відсотків для платників податку на прибуток, у яких річний дохід, визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період, не перевищує трьох мільйонів гривень та розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) кожному з працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим як дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом, та які відповідають одному із таких критеріїв:

а) утворені в установленому законом порядку після 1 січня 2017 року;

б) діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує трьох мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від п’яти до 20 осіб;

в) які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до 1 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до трьох мільйонів гривень та середньооблікова кількість працівників становила від п’яти до 50 осіб.

При цьому, якщо платники податку, які застосовують норми цього пункту, у будь-якому звітному періоді досягли показників щодо отриманого доходу, середньооблікової чисельності або середньої заробітної плати працівників, з яких хоча б один не відповідає критеріям, зазначеним у цьому пункті, то такі платники податку зобов'язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за ставкою, встановленою пунктом 136.1 статті 136 цього Кодексу.

Ставка податку на прибуток нуль відсотків не поширюється на суб'єктів господарювання які:

- утворені після 01.01.2017 року шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), приватизації та корпоратизації;

- здійснюють види діяльності, визначені Податковим кодексом, зокрема, діяльність у сфері розваг; - виробництво, оптовий продаж, експорт, імпорт підакцизних товарів; - виробництво, оптовий та роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів; - діяльність з обміну валют; - операції з нерухомим майном; - охоронну діяльність; - зовнішньоекономічну діяльність (крім діяльності у сфері інформатизації); - діяльність у сферах права та бухгалтерського обліку.

Зазначена норма передбачена п. 44 підрозд. 4 розд. ХХ Кодексу, з урахуванням змін, внесених Законом України від 21.12.2016 №1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Питання 3. Які зміни у 2017 році для неприбуткових підприємств?

Відповідь: Змінами внесеними до Податкового кодексу України уточнено вимоги до неприбуткових організацій:

вимоги до установчих документів неприбуткових організацій, які діють на підставі установчих документів організації вищого рівня;

вимоги щодо наявності установчих документів не поширюються на бюджетні установи;

новостворені неприбуткові організації мають можливість отримати неприбуткове оподаткування з дня їх державної реєстрації - у разі дотримання вимог до установчих документів та своєчасного подання реєстраційної заяви (протягом 10 днів з дня держреєстрації);

конкретизовано порядок подання податкової звітності та набуття статусу платника податку на прибуток у разі недотримання неприбутковою організацією вимог п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу;

для неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п.133.4 ст.133 Кодексу, встановлено річний звітний період для подання податкового звіту та фінансової звітності;

професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок подаватимуть звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації лише у разі порушень вимог п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу.

Крім того, до 01.07.2017 р. подовжено термін, передбачений для приведення у відповідність з вимогами Кодексу установчих документів такими організаціями з метою включення до нового Реєстру неприбуткових організацій, для релігійних організацій цей термін продовжено до 01.01.2018 р .

Питання 4. Як оподатковуються доходи власників власної продукції тваринництва під час її продажу?

Відповідь: Переглянуто розмір доходу при продажу власної продукції тваринництва, яка не підлягає оподаткуванню. При продажу власної продукції тваринництва груп 1- 5,15,16 та 41 УКТ ЗЕД отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (у 2017р.- 160 тис.грн).Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений вищезазначений розмір, фізична особа зобов’язана подати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодування продукції тваринництва, що видається у добровільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 160 тис.грн.

Питання 5. Доброго дня. Які легкові автомобілі оподатковуються у 2017 році транспортним податком?

Відповідь: Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», який набрав чинності 01.01.2017, внесені зміни до Податкового кодексу України з транспортного податку щодо визначення об’єкта оподаткування транспортним податком у частині розміру середньоринкової вартості.

Так, відповідно до внесених змін, з 01.01.2017 об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (до внесених змін зазначене обмеження складало 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року).

Мінімальна заробітна плата, встановлена Законом України від 21.12.2016 №1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік», у 2017 році складає 3200 гривень.

Ставка податку залишилась на рівні минулого року, а саме 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування. Розрахунок суми податку з об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року). Транспортний податок сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

- єдиного податку платниками четвертої групи за 4-й квартал 2016 року.

Про застосування тимчасового режиму звільнення від оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України з метою оперативного інформування платників ПДВ щодо порядку застосування тимчасового режиму звільнення від оподаткування ПДВ для операцій з постачання, у тому числі операцій з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, визначеного пунктом 23 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ), та враховуючи положення низки постанов колегії суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у справах із зазначеного питання, висновки у яких відповідно до статті 2442 Кодексу адміністративного судочинства України є обов’язковими для усіх суб’єктів владних повноважень, у листі від 20.01.2017 №1298/7/99-99-15-03-02-17 (далі – лист ДФС №1298) повідомила наступне.

Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» продовжено до 01.01.2019 дію тимчасового режиму звільнення від оподаткування ПДВ для операцій з постачання, у тому числі операцій з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, визначеного пунктом 23 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Дія постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 №15 із змінами і доповненнями (далі – Постанова № 15), якою були затверджені переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема, операції з імпорту, тимчасово, до 31.12.2016 (включно), звільнялися від оподаткування ПДВ, обмежувалася лише 2016 роком.

При цьому, станом на 01.01.2017 відповідного нормативно-правового акта Кабінету Міністрів України, який визначав би переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема, операції з імпорту, тимчасово, починаючи з 01.01.2017, звільняються від оподаткування ПДВ, не прийнято.

Разом з тим, висновки колегії суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України щодо порядку застосування тимчасового режиму звільнення від оподаткування ПДВ у 2014 – 2015 роках для операцій з постачання, у тому числі операцій з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, викладені у відповідних судових рішеннях, які набрали законної сили, свідчать про наступне.

Оскільки у період з 01.01.2014 до 31.12.2015 (включно) норми ПКУ, згідно з якими операції з постачання, у тому числі операції з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України, звільнялись від оподаткування ПДВ, були чинними, та інших переліків відходів та брухту чорних металів, ніж ті, що містяться у додатках 1 та 2 до Постанови №15, Кабінетом Міністрів України затверджено не було, то протягом зазначеного періоду операції з постачання, у тому числі операції з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, коди та найменування яких містяться у переліках, затверджених Постановою №15, звільнялися від оподаткування ПДВ.

Враховуючи викладене, та беручи до уваги висновки колегії суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України, режим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений пунктом 23 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, поширюється на операції платників податку з постачання, у тому числі операції з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, що здійснюються з 01.01.2017 до 31.12.2018 (включно).

При цьому до дати набрання чинності нормативно-правовим актом Кабінету Міністрів України, який буде визначити переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема, операції з імпорту, тимчасово, починаючи з 01.01.2017, звільняються від оподаткування ПДВ, слід використовувати переліки, затверджені Постановою №15.

Лист №1298 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/70999.html

Особливості складання податкових накладних та розрахунків коригування до них, починаючи з 1 січня 2017 року

Державна фіскальна служба України у зв’язку із набранням чинності з 01.01.2017 Закону України від 21.12.2016 №1797-VШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон №1797) у листі від 20.01.2017 №1312/7/99-99-15-03-02-17 «Про особливості складання податкових накладних, починаючи з 1 січня 2017 року» (далі – лист ДФС №1312) повідомила наступне.

Законом №1797 підпункт «і» пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) викладено у новій редакції, відповідно до якої з 1 січня 2017 року при складанні податкової накладної запроваджується заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг – коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

При цьому платники податків мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду. У разі здійснення платниками податків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається в податковій накладній повністю.

Зміни щодо складання податкових накладних, запроваджені Законом №1797 у частині зазначення в податковій накладній коду товару згідно з УКТ ЗЕД, застосовуються до податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 січня 2017 року.

До внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код товару згідно з УКТ ЗЕД слід зазначати в графі 3 табличної частини податкової накладної.

Оскільки діюча форма податкової накладної не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначається.

Відсутність коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг у податковій накладній, дата складання якої припадає на період з 01.01.2017 до дати набрання чинності відповідних змін до форми податкової накладної не визначається як помилка, допущена при складанні такої податкової накладної.

Тобто, при здійсненні платниками податку, починаючи з 01.01.2017, операцій з постачання товарів у податковій накладній в обов’язковому порядку зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних і імпортних товарів – 10 знаків, для інших товарів – не менше 4 знаків). При цьому, код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару (до 01.01.2017 чи після цієї дати).

Вищезазначені зміни стосуються також і розрахунків коригування до податкових накладних, які складаються з 01.01.2017, незалежно від дати складання податкових накладних (до 01.01.2017 чи після цієї дати), до яких складаються такі розрахунки коригування.

В той же час у разі складання податкових накладних не за операціями з постачання товарів/послуг, а з метою нарахування податкових зобов’язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПКУ та/або статті 199 ПКУ (за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, у разі, якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для використання чи починають використовуватися в неопо- датковуваних операціях), код товару згідно з УКТ ЗЕД, а для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, не зазначаються.

Лист №1312 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/71000.html

Роман Насіров: Сьогодні день всесвітньої підтримки працівників митних органів

26 січня, Міжнародний день митника святкують понад 800 тисяч осіб – працівників митних органів з різних країн світу. Це свято є відзнакою важливості та ефективності їх роботи. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров під час відеоселектору з представниками територіальних органів служби у рамках візиту делегації ДФС до Служби доходів Грузії.

«Професія митника вимагає багато знань та досвіду і наші митники – справжні професіонали. Вони не лише віддані своїй справі, надійно захищають економічні кордони нашої держави, але й наполегливі в удосконаленні своєї роботи та підвищенні професійного рівня», - наголосив Роман Насіров.

За словами керівництва ДФС, співпраця митників з різних країн світу, обмін їх досвідом, дає можливість вдосконалювати митні системи та впроваджувати нові розробки, які вже довели свою ефективність в інших країнах, таким чином покращуючи роботу митниць в усьому світі.

На сьогодні Всесвітня митна організація об’єднує 180 держав-членів, які керують понад 98% міжнародної торгівлі.

«Представники фіскальної служби України активно співпрацюють з колегами з різних країн світу. Ми високо цінуємо їх консультативну та технічну допомогу під час реформування української митниці. Водночас ми надаємо і свої розробки нашим колегам у рамках обміну досвідом. Впевнений, що така співпраця дозволить зміцнити торгівельно-економічні стосунки між нашими країнами», – підкреслив в.о. заступника Голови ДФС Мирослав Продан.

Вітаючи митників з професійним святом керівники ДФС, зокрема, побажали їм натхнення, успіхів, принциповості та самореалізації, а також нових розробок, які полегшать митні процедури та вдосконалять роботу митниць.

Довідково:

Конвенція про створення Ради міжнародного співробітництва набула чинності у листопаді 1952 року. 26 січня 1953 року у Брюсселі відбулася перша сесія Ради міжнародного співробітництва, яка у 1994 році отримала свою теперішню назву – Всесвітня митна організація. Через 30 років у 1983 році саме цей день було обрано як щорічне свято – Міжнародний день митника.

Відомості про суми виплачених доходів в Електронному кабінеті платника

У рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців для фізичних осіб в Електронному кабінеті платника функціонують такі сервіси:

- «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді». Сервіс створено з метою забезпечення зручності платників, які бажають отримати відомості про доходи в електронному вигляді.

Для цього фізичній особі з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) необхідно в розділі «Подання заяв, запитів для отримання інформації» особистого кабінету створити та направити відповідний запит. Запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків для отримання інформації про себе. Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (по квартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

- «Декларація про майновий стан і доходи в електронному вигляді». Фізичні особи у відкритій частині Електронного кабінету платника можуть заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а в розділі «Введення звітності» особистого кабінету з використанням ЕЦП можуть подати декларацію в електронному вигляді. Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.

Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року запроваджено нову форму декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року № 821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи можна на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді http://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid. Також матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів розміщено в банері «Декларування доходів громадян».

В 2016 році 66 дніпропетровських підприємців позбулися ліцензій за продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім

Впродовж минулого року місцеві бюджети Дніпропетровського регіону отримали 79,2 млн. грн. від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. З них 59,1 млн. грн. – тільки від ліцензування роздрібної торгівлі. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

Усього в області діє 12281 ліцензія на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами по 4495 суб’єктам господарської діяльності. Наразі, протягом 2016 року суб’єкти господарювання Дніпропетровщини отримали 13477 ліцензій, з них 7417 – на право здійснення торгівлі у роздріб алкогольних напоїв та 6060 – тютюнових виробів.

Разом з тим, з січня по грудень минулого року за несвоєчасну сплату чергового платежу призупинено дію 2054 ліцензії; анульовано – 2193, в тому числі – 66 за продаж алкогольних та тютюнових товарів особам, які не досягли 18 років.

Організація перевірок органами ДФС у 2017 році

Державна фіскальна служба України у зв’язку з прийняттям Закону України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон №1797), який набрав чинності з 01.01.2017 (за виключенням окремих статей), та яким внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), що стосуються контрольно-перевірочної роботи, у листі від 17.01.2017 №1005/7/99-99-14-03-03-17 (далі – лист ДФС №1005) повідомила про особливості організації та проведення документальних (планових, позапланових; виїзних, невиїзних) і фактичних перевірок органами ДФС.Лист №1005 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:http://sfs.gov.ua/yuridichnim-osobam/podatkoviy-kontrol/listi-dps/282091.html

У 2017 році змінено ставки акцизного податку на пальне

Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (далі – Закон №1791), який набрав чинності з 01.01.2017, внесені зміни, зокрема, до пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), яким регулюються ставки акцизного податку.

Так, пунктом 8 розділу I Закону №1791 змінені положення, зокрема, п.п.215.3.4 п.215.3 ст.215 ПКУ щодо ставок акцизного податку на пальне.

З метою компенсації скасування акцизного податку з роздрібного продажу пального та доведення оподаткування дизельного пального до єдиної ставки акцизного податку, ставки на пальне збільшилися:

• на біодизель та його суміші – з 97 євро до 106 євро за 1000 л;

• на бензин (легкі та середні дистиляти) – з 171,50 євро до 213,5 євро за 1000 л;

• на паливо моторне альтернативне – з 120 євро до 162 євро за 1000 л;

• на дизельне пальне (важкі дистиляти (газойлі)) – з 95 євро/125,50 євро до 139,50 євро за 1000 л;

• на паливо рідке (мазут) – з 97 євро до 139,50 євро за 1000 л;

• на скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном) та інші гази – з 31 євро до 52 євро за 1000 л.

У зв’язку з тим, що частина вуглеводнів ациклічних насичених, а саме: бутан та ізобутан, використовується як сировина для виробництва скрапленого газу, який є підакцизним товаром, то для бутану та ізобутану у ПКУ встановлено окремі ставки:

• для вуглеводнів ациклічних насичених (крім бутану та ізобутану) ставки акцизного податку збільшено з 171,50 євро до 213,50 євро за 1000 л;

• для бутану та ізобутану ставки зменшено з 171,50 євро до 52 євро за 1000 л.

Порядок обчислення податку на прибуток підприємств: зміни – 2017

Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон №1797), який набрав чинності з 01.01.2017, внесені зміни до розділу III Податкового кодексу України (далі – ПКУ), яким регламентується адміністрування податку на прибуток підприємств.

Так, підпунктом 2 пункту 68 розділу I Закону №1797 внесено зміни до статті 137 «Порядок обчислення та сплати податку на прибуток підприємств» ПКУ, відповідно до яких з 01.01.2017 скасовано норму, якою передбачалось зменшення податку на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету, на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості (виключено пункт 137.6 статті 137 ПКУ).

Зазначена норма востаннє застосовується для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток за підсумками 2016 року.

Результати роботи за 2016 рік. Заходи щодо протидії митним правопорушенням

27 січня п.р. в медіа-центрі інформаційного агентства "МОСТ-ДНЕПР" відбулася прес-конференція начальника відділу інформаційно-аналітичної роботи управління протидії митним правопорушенням Дніпропетровської митниці ДФС Віталія Аксютіна.

За його словами "У 2016 році Дніпропетровською митницею ДФС про порушення митних правил складено 150 протоколів на суму 106 млн. 478 тис. 654 грн. За звітний період збільшена кількість справ про порушення митних правил по вилучених предметах правопорушень. а саме: складено 30 протоколів про порушення митних правил і вилучено товарів на суму 9 млн. 268 тис. 319 грн.

Крім того, відкрито виробництво у справах, порушеним в зоні діяльності Дніпропетровської митниці ДФС. Так, за січень - грудень 2016 року митницею було спрямовано на розгляд до суду 54 справи на суму 110 млн. 160 тис. 473 грн. За минулий рік Дніпропетровською митницею конфісковано товарів на суму майже 455 тис. грн. Перераховано коштів до Держбюджету від реалізації предметів на суму 130 тис. 285 грн.".

До уваги платників! З 30 січня 2017 року відкриті нові бюджетні рахунки

Згідно з Бюджетним кодексом України, Законом України «Про державний бюджет України на 2017 рік», наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 №11 «Про бюджетну класифікацію» зі змінами та доповненнями, наказами Державної казначейської служби України від 05.01.2017 №5 «Про затвердження Змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету» і від 18.01.2017 №18 «Про затвердження Змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету» з 30 січня 2017 року Державною казначейською службою України відкриваються деякі нові бюджетні рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів.

З метою зарахування податків на правильні бюджетні рахунки та недопущення випадків помилкової сплати звертаємо увагу, що усі бюджетні рахунки з урахуванням оновлених кодів бюджетної класифікації, які будуть діяти для зарахування коштів до державного та місцевих бюджетів з 30.01.2017, розміщені на головній сторінці веб-порталу ДФС України у рубриці «Бюджетні рахунки» (http://sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/) та на головній сторінці субсайту «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» у рубриці «Бюджетні рахунки» (http://dp.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/).

У минулому році фахівці фіскальної служби Дніпропетровщини виявили 12180 трудових «нелегалів»

Протягом 2016 року співробітники ГУ ДФС у Дніпропетровській області виявили у 6287 суб’єктів господарювання незаконне використання найманої праці 12180 осіб. Ці громадяни працювали у роботодавців без належного оформлення та, відповідно, без сплати податків і соціальних внесків.

За результатами проведеної роботи та за рахунок оформлення трудових відносини з найманими особами роботодавцями забезпечено додаткові надходження з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на загальну суму 6 мільйонів 947 тисяч гривень.

«У напрямі детінізації ринку праці важливим є соціальний аспект. Адже за кожним фактом стоять громадяни, яких недбайливі роботодавці позбавляють соціальної захищеності, майбутньої пенсії та соцвиплат. До того ж, місцевий бюджет та соціальні фонди втрачають належні суми для забезпечення функціонування місцевих громад», – наголошує начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Інна Андрущак.

Роман Насіров: Обмін митною інформацією – дієвий інструмент забезпечення економічної безпеки

Про важливість налагодження ефективного обміну інформацією та запитами про надання адміністративної допомоги в проведенні перевірок та розслідувань між митними органами України та Азербайджану зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час робочого візиту до Азербайджану.

Він нагадав, що у 2016 році українська та азербайджанська сторона завершили всі внутрішньодержавні процедури вступу в силу Протоколу про взаємодію між Державною фіскальною службою України та Державним митним комітетом Азербайджанської Республіки в сфері боротьби з митними правопорушеннями, пов'язаними з переміщенням товарів повітряним транспортом. На сьогодні ДФС чекає отримання офіційного листа МЗС України про набуття чинності Протоколу.

«Ми продовжуємо двосторонню співпрацю в сфері протидії порушенням митного законодавства та боротьби з контрабандою. Це широке поле діяльності. Головними напрямами взаємодії на сьогодні є боротьба зі скоєнням незаконних експортно-імпортних операцій, митним шахрайством, незаконним переміщенням наркотиків, легалізацією тіньових коштів», - повідомив очільник служби.

За його словами, основним інструментом співпраці є обмін інформацією та запитами про надання адміністративної допомоги в проведенні перевірок та розслідувань.

Також у рамках візиту українська делегація на чолі з Романом Насіровим взяла участь у науково-практичній конференції «Економічна безпека: аспекти спрощення торгівлі і забезпечення її безпеки» та відкритті виставки «Азербайджанська митниця на сторожі культурної спадщини» в Музейному Центрі.

Під час конференції обговорювались такі важливі питання як розвиток підприємництва та проблема економічної безпеки, митне регулювання як механізм спрощення та забезпечення безпеки торгівлі, роль митних тарифів у забезпеченні економічної безпеки держави, цифрові кордони і митниця тощо.

«Співпраця країн у митній сфері, зокрема, обмін митною інформацією є дієвим інструментом забезпечення економічної безпеки держав», - підкреслив Роман Насіров.

Викрито махінації приватного підприємства Павлограда, яке незаконно привласнило 3,8 млн. грн. бюджетних коштів

Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Дніпропетровській області викрито махінації одного з приватних підприємств м.Павлограда.

Як з’ясувалося, посадовці підприємства за результатами тендерних торгів уклало договір з державною установою на виконання робіт з ремонту дорожнього покриття. Однак фактично роботи не проводилися, а порушники, зловживаючи службовим становищем, склали неправдивий акт виконаних робіт на загальну суму 3,8 млн. грн. Внаслідок цього вони заволоділи державними коштами, які надійшли на розрахунковий рахунок приватного підприємства.

У подальшому для легалізації незаконно отриманих доходів посадові особи приватного підприємства перерахували отримані кошти як переуступку боргу на рахунок фіктивного підприємства, з яким не здійснювали фінансово-господарських взаємовідносин.

За вказаними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочинів, передбачених ст..ст. 191, 364, 366, 209 КК України.

Здійснюється кримінальне провадження.

У ДФС запроваджені уніфіковані зразки форм актів (довідок) документальних перевірок дотримання законодавств України з питань державної митної справи

ДФС наказом від 16.01.2017 № 23 затверджені Методичні рекомендації щодо оформлення актів (довідок) документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи. Про це повідомила директор Департаменту аудиту ДФС Наталія Рубан.

«Методичні рекомендації призначені для застосування посадовими особами органів ДФС та спрямовані, перш за все, на запровадження єдиної системи відображення в актах (довідках) перевірок відомостей, пов’язаних з формуванням висновків щодо додержання платниками податків – юридичними особами та представництвами нерезидентів законодавства з питань державної митної справи», – розповіла Наталія Рубан.

За її словами, впровадження цих Методичних рекомендацій дозволить покращити здійснення пост-митного аудиту в Україні шляхом застосування загальної методики щодо заповнення актів (довідок) про результати перевірок та зразків форм цих актів і додатків до них, підвищення якості оформлення результатів документальних перевірок, і, як наслідок, зменшення виникнення спірних питань з платниками податків під час узгодження платниками податків результатів цих перевірок та оскарження прийнятих за їх результатами податкових повідомлень-рішень.

У Методичних рекомендаціях також наведено зразки форм інших документів, що оформлюються під час проведення документальних перевірок.

«Застосування рекомендацій сприятиме підвищенню якості та доказової бази матеріалів перевірок, підвищенню відповідальності посадових осіб органів ДФС за рішення та дії під час проведення та реалізації матеріалів документальних перевірок, налагодженню партнерських відносин з платниками податків», - підкреслила Наталія Рубан.

Тетяна Пажитнова: У минулому році ДФС працювала над підвищенням ефективності науково-технічної діяльності

У 2016 році Державною фіскальною службою України проведено комплекс заходів щодо поліпшення ефективності здійснення наукової та науково-технічної діяльності. Про це розповіла директор Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом ДФС Тетяна Пажитнова.

За її словами, було актуалізовано відомчу нормативну базу відповідно до змін у чинному законодавстві України з питань наукової та науково-технічної діяльності, організовано та проведено п’ять засідань Науково-технічної ради ДФС, на яких розглядались питання щодо активізації наукової діяльності в ДФС, погодження тематики наукових робіт (ННТР), підвищення ефективності та практичного значення ННТР тощо.

Крім того, здійснено аудит ефективності діяльності ДФС з проведення наукових і науково-технічних розробок, організовано та проведено позапланові перевірки замовниками стану виконання ННТР у 2016 році (станом на 01.08.2016), створено Експертну раду з питань проведення наукової та науково-технічної експертизи в ДФС, головним завданням якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка науково-технічного рівня і підготовка обґрунтованих експертних висновків.

Виконання ННТР у 2016 році забезпечувалось Науково-дослідним інститутом фіскальної політики Університету ДФС України, який було створено на базі Науково-дослідного інституту фінансового права та Державного науко-дослідного інституту митної справи у зв’язку з реорганізацією Національного Університету ДПС України на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. №1184-р.

Відповідно до Порядку організації наукових досліджень і науково-технічних розробок у ДФС протягом року проводились зустрічі виконавців і наукових керівників ННТР з представниками департаментів-замовників.

Наукові працівники НДІФП та посадові особи структурних підрозділів ДФС, її територіальних органів взяли участь у роботі 37 наукових конференцій, семінарів та інших наукових комунікативних заходів, у тому числі за тематикою науково-дослідних робіт, що виконувались згідно з Тематичним планом наукових (науково-технічних) робіт ДФС на 2016 рік.

З метою публічного обговорення результатів ННТР ДФС затверджено склади комісій і графік прийняття ними заключних та проміжних звітів із виконання 16 робіт. Ще дві роботи, із запланованих до виконання у 2016 році, були прийняті минулого року спеціально створеними комісіями відповідно до наказу ДФС.

В обговоренні та захисті ННТР разом із членами комісій та представниками авторських колективів мали можливість взяти участь зацікавлені представники структурних підрозділів ДФС, її територіальних органів, а також наукові та науково-педагогічні працівники Університету Державної фіскальної служби України.

Підсумки деклараційної кампанії – 2016

Нещодавно, заступник начальника відділу управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Лариса Воробйова на прес-конференції в інформаційному агентстві «МОСТ-ДНЕПР» розповіла про підсумки деклараційної кампанії 2016 року.

«Всього в області подано 51 144 податкових декларацій про майновий стан і доходи. Це на 1 375 декларацій більше в порівнянні з 2015 роком. Загальна сума задекларованого доходу склала 3,6 млрд. грн., до бюджету надійшло 81,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, або на 6,8 млн. грн. більше, ніж у 2015 році. 306 мешканців Дніпропетровщини задекларували дохід більше 1 млн. грн», - зазначила вона.

Також, Лариса Воробйова проінформувала про внесені зміни до Податкового кодексу України щодо включення витрат до податкової знижки з податку на доходи фізичних осіб.

За її словами: «Тепер дозволяється включати в податкову знижку витрати, сплачені громадянами за навчання на користь вищих і професійно-технічних учбових закладів (раніше було вказано «на користь учбових закладів»). З 1 січня 2017 року відмінені обмеження за розміром витрат на оплату за навчання.

Громадяни подають декларацію про майновий стан і доходи по місцю реєстрації до 1 травня 2017 року. Суму податкового зобов'язання, вказану в річній декларації, громадянам необхідно сплатити самостійно до 1 серпня 2017 року.

Актуально для платників єдиного внеску

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) є фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Платники єдиного внеску зобов’язані подавати звітність з єдиного внеску за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, визначені законодавством (пункт 4 частини другої статті 6 Закону №2464).

Загальні правила формування та подання Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску згідно з додатком 5 (далі – Звіт) до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (далі – Порядок), передбачено розділом ІІ Порядку, які є обов’язковими для виконання платниками.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Порядку, Звіт до органів доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік в органах доходів і зборів в один із таких способів:

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації ЕЦП відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством (у разі подання електронного звіту він надсилається не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання Звіту, передбачений Законом);

- на паперових носіях, завірений підписом керівника страхувальника та скріплений печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;

- на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує 5;

- надсилання поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення за умови, що у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує 5 (у разі надсилання Звіту поштою страхувальник зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку подання звіту, передбаченого у розділі III Порядку).

Форми та строки подання Звіту фізичними особами-підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, передбачено розділом ІІІ Порядку.

Згідно з пунктом 2 розділу ІІІ Порядку, такі особи формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Звіт подається за формою №Д5 згідно з додатком 5 до цього Порядку із зазначенням типу форми «початкова».

Граничний термін подання Звіту за 2016 рік – 9 лютого 2017 року.

Пунктом 11 Порядку передбачено, що фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають самі за себе до органів доходів і зборів Звіт згідно з таблицею 2 додатка 5 до Порядку.

Пунктом 10 розділу IV Порядку передбачено, що фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування самі за себе формують та подають до органів доходів і зборів Звіт згідно з таблицею1 додатка 5 до Порядку.

Фізичні особи – підприємці які протягом звітного року змінювали систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів один Звіт з наявним титульним аркушем, який включає дві таблиці: таблицю 1 та таблицю 2 додатка 5 до Порядку (пункт 18 розділу IV Порядку).

Відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник (пункт 16 розділу IІ Порядку).

Звіт страхувальником повинен подаватися у повному обсязі.

Звіт, складений з порушенням вимог Порядку, у тому числі без обов’язкових реквізитів, передбачених пунктом 6 цього розділу, та поданий без всіх необхідних таблиць, не вважається Звітом і вважається таким, що не подавався (пункт 8 розділу IІ Порядку).

За порушення норм Закону №2464 статтею 25 цього Закону та статтею 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено фінансову та адміністративну відповідальність фізичних осіб – підприємців.

До уваги посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування

Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив наступне.

Відповідно до Закону України від 14.10.2014 №1700-VII «Про запобігання корупції» (далі – Закон), починаючи з січня 2017 року особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону (далі – суб’єкти декларування), зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Для подання декларації суб’єкт декларування має використовувати особистий ключ електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП), отриманий для виконання своїх службових обов’язків.

Разом з цим, особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування протягом звітного року, отримують послуги ЕЦП як фізичні особи, а не як посадова особа органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи або організації державної форми власності.

Таким чином, для безперешкодного та комфортного отримання послуг ЕЦП просимо не відкладати візит до представництв АЦСК ІДД ДФС на кінець звітного періоду.

Для початку заповнення вказаної декларації необхідно перейти на веб-портал НАЗК (https://portal.nazk.gov.ua/login), авторизуватись за допомогою особистого ключа ЕЦП (файл Key-6.dat) та ввести актуальну адресу електронної поштової скриньки (бажано використовувати поштові скриньки доменних зон «ua», «net» або «com»).

Детальну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, можна переглянути на веб-сайті НАЗК https://nazk.gov.ua.

Довідка щодо заповнення декларацій: (044) 200-08-29, (044) 200-06-88.

Технічна допомога: [email protected]

Зміни в оподаткуванні фізичних осіб, які навчаються

Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон №1797), який набрав чинності з 01.01.2017, внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у частині адміністрування податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).

Так, пунктом 74 розділу I Закону №1797 змінені положення підпункту 165.1.21 пункту 165.1 статті 165 «Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу» ПКУ.

З 01.01.2017 звільнено від оподаткування ПДФО сума, сплачена будь-якою юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів на здобуття освіти, підготовку чи перепідготовку платника податку, але не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи. У 2017 році ця сума складає 9600 грн. (3200 грн. х 3 = 9600 грн.).

Змінами, внесеними Законом №1797 до підпункту 165.1.21 ПКУ, скасовано необхідність особи, яка навчається, відпрацювати три роки у роботодавця, який заплатив за таке навчання.

Нагадуємо, що до внесення змін такі кошти звільнялись від оподаткування ПДФО тільки у разі сплати їх роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за фізичну особу, але не вище розміру, який дає право на застосування податкової соціальної пільги (у 2016 році така сума не перевищувала 1930 грн. на місяць), на кожний повний або неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, незалежно від того, чи перебуває ця особа у трудових відносинах з роботодавцем, але за умови, що вона уклала з ним письмовий договір (контракт) про взяті зобов’язання з відпрацювання у такого роботодавця після закінчення навчання не менше ніж три роки.

При цьому, якщо працівник припиняв трудові відносини з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання, сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнювалась до додаткового блага та підлягала оподаткуванню у загальному порядку.

Мирослав Продан: У лютому ми розпочнемо черговий етап розбудови митниці

Нові ресурси фінансування, затверджені Законом України про Державний бюджет на 2017 рік, дають можливість вже у лютому розпочати черговий етап розбудови української митниці. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час засідання Митного комітету Громадської ради при ДФС, яке відбулося 31 січня.

Так, за його словами, законом передбачено спрямування до 10 відс. суми перевиконаних індикативів митних надходжень на забезпечення функціонування митних органів.

«Ми нарешті отримали ресурс для розбудови митниці. Це ті кошти, які будуть спрямовані на розбудову інфраструктури митних постів, закупівлю сканерів, засобів відеоспостереження та іншого необхідного обладнання для здійснення митного контролю. Крім того, частина коштів буде використана на підвищення зарплатні митникам», – зазначив Мирослав Продан.

Вже у лютому ДФС зможе отримати понад 200 млн. грн., а протягом року ця сума може сягнути близько 1,5 млрд. грн..

Як розповів Мирослав Продан, сьогодні в ДФС працюють над розробкою стратегії типових пунктів пропуску, в якій буде передбачено приведення всіх українських митниць до єдиного зразка – починаючи від естетичного вигляду та закінчуючи технічним забезпеченням.

«Ми плануємо облаштувати всі пункти пропуску засобами відеоспостереження, які дозволять в режимі он-лайн спостерігати за всіма митними процедурами в пунктах пропуску. Здійснюватимуть такий контроль працівники координаційно-моніторингового центру, а відео зберігатиметься протягом 90 днів як своєрідна доказова база», – розповів Мирослав Продан.

Він також повідомив, що з боку ДФС вже розроблено пропозиції до Концепції реформування державної митної справи.

«У Концепції є низка позитивних речей, які ми вже впроваджуємо, розробляємо або завершуємо розробку, але й є ті, з якими ми не погоджуємося. Саме тому зараз ми маємо можливість спільно з розробниками, експертами, бізнесом та громадськістю доопрацювати цей документ та створити дійсно оптимальний документ, який дозволить нам реалізувати всі наші плани з розбудови митниці», – підкреслив в.о. Голови ДФС.

У свою чергу представники Митного комітету відзначили позитив від впровадження такого документу, але, на їх думку, зазначений проект суперечливий та потребує значного доопрацювання. Свої пропозиції та бачення Концепції реформування державної митної справи представники комітету сформують та теж направлять розробнику.

Коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства за 4-й квартал 2016 року

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) повідомила про величину коефіцієнта рентабельності гір- ничого підприємства у 4-му кварталі 2016 року для гірничих підприємств, що порушили строк регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр.

У випадку порушення гірничими підприємствами строку регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр передбачено застосування коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, що дорівнює трикратному розміру облікової ставки Національного банку України (далі – облікова ставка).

У 4-му кварталі 2016 року діяли дві облікові ставки: 15% та 14%, затверджені рішеннями Правління Національного банку України від 15.09.2016 №277-рш, від 27.10.2016 № 372-рш та від 08.12.2016 № 475-рш відповідно.

З метою уникнення різнотлумачень ДФС, базуючись на принципі рівномірності, обчислила розмір середньозваженої облікової ставки Національного банку України для визначення коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства для розрахунку величини податкового зобов’язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

Тривалість дії облікової ставки:

- 15% – 27 днів (01.10.2016 – 27.10.2016);

- 14% – 65 днів (28.10.2016 – 31.12.2016).

З огляду на викладене, для обчислення податкових зобов’язань з рентної плати середньозважена облікова ставка за 4-й квартал 2016 року відповідає 14,29% (15% х 27 днів + 14% х 65 днів)/92 дня).

Таким чином, платники рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, які порушили строк регулярної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин у межах ділянок надр, на які їм надано спеціальні дозволи на користування надрами, обчислюють податкові зобов’язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 4-й квартал 2016 року із застосуванням коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства у розмірі 42,87% – трикратний розмір середньозваженої облікової ставки Національного банку України (14,29% х 3).

Про деякі сервіси «Електронного кабінету платника»

У рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців для фізичних осіб в «Електронному кабінеті платника» функціонують такі електронні сервіси:

«Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді»

Сервіс створено з метою забезпечення зручності платників, які бажають отримати відомості про доходи в електронному вигляді.

Для цього фізичній особі з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) необхідно у розділі «Подання заяв, запитів для отримання інформації» особистого кабінету створити та направити відповідний запит. Запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків для отримання інформації про себе. Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (по квартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи можна на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді за посиланням http://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid.

«Декларація про майновий стан і доходи в електронному вигляді»

Фізичні особи у відкритій частині «Електронного кабінету платника» можуть заповнити, зберегти та роздрукувати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація), а у розділі «Введення звітності» особистого кабінету з використанням ЕЦП можуть подати декларацію в електронному вигляді. Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.

Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року запроваджено нову форму декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року, розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС у банері «Декларування доходів громадян».

Звітність для роздрібних торгівців алкогольними напоями та тютюновими виробами скасовано

Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», який набрав чинності 01.01.2017, внесені зміни до Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон №481).

Змінами, зокрема, встановлено, що суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом (стаття 16 Закону №481).

Таким чином суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, звільнено від подання звітів за формами:

- №1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній торгівлі»;

- №1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній торгівлі»,

затверджених наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.03.2016 за №340/28470).

Статтю 18 Закону №481 доповнено новим положенням, відповідно до якого штрафи за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, передбачені абзацом вісімнадцятим частини другої статті 17 цього Закону, не застосовуються до суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, з дати виникнення зобов’язання щодо подання такого звіту.

Нарахування пені – податкові зміни 2017

Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», що набрав чинності з 01.01.2017, внесені зміни до статті 129 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), яка регламентує правила нарахування пені.

З 1 січня 2017 року змінено правила нарахування пені та її розмір в залежності від того, хто визначив податкове зобов’язання – контролюючі органи або платник податків.

1. Нарахування пені розпочинається (п.129.1 ст.129 ПКУ):

- при нарахуванні суми грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов’язання, визначеного ПКУ (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) (п.п.129.1.1 п.129.1 ст. 129 ПКУ);

- при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов’язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) (п.п.129.1.2 п.129.1 ст.129 ПКУ);

- при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (п.п.129.1.3 п.129.1 ст.129 ПКУ).

2. Відповідно до пункту 129.4 статті 129 ПКУ на суми грошового зобов’язання, визначеного підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог ПКУ, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов’язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

На суми грошового зобов’язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Торгова компанія відшкодувала більше 28 млн. грн. завданих державі збитків

Співробітники податкової міліції Офісу великих платників податків ДФС забезпечили відшкодування більше 28 млн. грн. завданих державі збитків у рамках кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України.

Встановлено, що посадові особи підприємства, яке займається роздрібною торгівлею взуттям та шкіряними виробами у спеціалізованих магазинах, у період квітня-липня 2014 року ухилилися від сплати майже 50 млн. грн. податків.

До ухилення призвело оформлення безтоварних операцій з придбання мультимедійних проекторів з інсталяційним СD, принтерів матричних лазерних, комп’ютерної техніки із підприємством, яке було створене з метою прикриття незаконної діяльності з ухилення від сплати податків СГД реального сектору економіки.

В результаті вжитих заходів, спрямованих на відшкодування завданих державі збитків, підприємством сплачено до бюджету більше 28 млн. грн.

Заходи щодо погашення завданих державі збитків у повному обсязі по вказаному кримінальному провадженню тривають.

Телекомунікаційне підприємство відшкодувало більше 20 млн. грн. завданих державі збитків

Співробітники податкової міліції Офісу великих платників податків ДФС забезпечили відшкодування більше 20 млн. грн. завданих державі збитків у рамках кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України.

Встановлено, що посадові особи підприємства, яке здійснює діяльність у сферi безпроводового електрозв'язку, протягом 2009-2014 року безпідставно формували податковий кредит при наданні телекомунікаційних послуг підприємствам з ознаками фіктивності, а також, у результаті заповнення податкових накладних з порушенням норм Податкового кодексу України, ухилилися від сплати ПДВ та податку на прибуток підприємств у сумі майже 2,4 млрд. грн.

В результаті вжитих заходів, спрямованих на відшкодування завданих державі збитків, підприємством сплачено до бюджету більше 20 млн. грн.

Заходи щодо погашення завданих державі збитків у повному обсязі по вказаному кримінальному провадженню тривають.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама
Реклама